عروسي
مجله جشن عروسي

انتخاب بهترين نوع شيريني عروسي

جشن عروسي پر از ايده‌ هاي خوشمزه و شيرين است كه كيك عروسي مهم‌ترين المان شيرين موجود در مراسم عروسي است. اما برخي از عروس و دامادها براي كاهش هزينه‌هاي عروسي خود از خريد كيك عروسي چشم پوشي مي‌كنند. اما همانطور كه گفتيم كيك عروسي اصلي ترين المان موجود در مراسم عروسي است بنابراين توصيه مي‌كنم كه اگر قصد خريد كيك عروسي نداريد، در انتخاب شيريني عروسي دقت كنيد تا شيريني هايي كه در مراسم خود سرو مي‌كنيد جاي خالي كيك را برايتان پر كند.

در مهماني هاي بزرگ مانند نامزدي و عروسي و پاگشا و…. بايد از شيريني هاي مجلسي و ساده تر كه مواد كمتري دارند بيشتر استفاده كرد. زيرا احتمال اين وجود دارد كه اشخاصي مثلا گردو و كشمش و…. را دوست نداشته باشند.

شيريني عروسي

يكي از نكات اصلي پذيرايي از مهمانان انتخاب صحيح شيريني عروسي است. تعداد ميهمانان و بزرگي جشن عروسي در اين انتخاب دخالت مستقيم دارد. اين بدين معناست كه در يك مهماني بزرگ با سليقه هاي متعدد روبرو هستيد. پس بايد به فكر تمام مهمانان باشيد. در بين مهمانان كودك و سالمند هم وجود دارد. احتمال حضور بيمار ديابتي و يا رژيمي نيز هست. پس با در نظر گرفتن سليقه هاي متعدد بايد شيريني انتخابي از تنوع زيادي برخوردار باشد.

فصل عروسي

يكي از موارد مهم در انتخاب شيريني عروسي توجه به فصل است . يعني هر فصلي نوع خاصي از شيريني را مي طلبد . در فصل تابستان در يك مهماني بزرگ كه محل و امكانات و فضاي نگهداري شيريني تر يا خامه اي موجود نيست يا محدود است و احتمال شل شدن شيريني خامه اي و بهم ريختن خامه آن مي باشد. انتخاب شيريني هاي شكلاتي و يا تارت خامه اي و تر هر چند كه تزيين زيبايي داشته باشد نيز اشتباه است. در فصل گرما بلافاصله ريخت ظاهري شيريني عروسي بهم مي ريزد و ديگر از تزيين زيبا و سفت شيريني خبري نيست. پس حتما در فصل تابستان به اين نكته توجه كنيد.

در فصل زمستان و هنگامي كه هوا سرد است انتخاب شيريني شهد و شربت دار مانند انواع باقلوا انتخاب درستي است. اصولا در فصل هاي خنك و سرد اين نوع شيريني كشش و خريدار بيشتري دارد.

شيريني خشك

شيريني خشك نيز هرچند شايد خيلي اشتها برانگيز نباشد ولي در تمامي سال انتخاب صحيح و درستي است و با توجه به مدت زمان نگهداري، از دوام بيشتري برخوردارند و بايد در خريد آن نيز تنوع به خرج داد.

شيريني دانماركي

شيريني دانماركي كه تقريبا بين تر و خشك است و نسبت به شيريني خشك نرم ترند و نسبت به شيريني تر يك درجه پايين ترند و به جاي خامه با كرم يا ژله و ميوه پر مي شوند انتخاب مناسبي براي يك ميهماني بزرگ است و بايد تنوع زيادي براي آن در نظر گرفته شود به شرطي كه اندازه شيريني ها خيلي بزرگ و حجيم نباشند .

كاپ كيك

در چند سال اخير، كاپ كيك ها تبديل به يكي از پرطرفدارترين شيريني عروسي ها شده اند. كاپ كيك ها با اينكه قيمت‌ هاي پاييني دارند ولي به اين جهت انتخاب مي‌شوند كه ظاهري هوس انگيز و مزه‌اي منحصر به فرد دارند. كاپ كيك ها شكل ها و تزيينات متنوعي دارند و در شكل هاي ساده، گل رز ، قلب و بسياري مدل هاي ديگر تهيه مي شود.

شيريني ناپلئوني

برخي از انواع شيريني ها مانند شيريني ناپلئوني به درد سرو كردن در ميهماني هاي بزرگ نمي خورند زيرا گاهي به دليل خرده هاي ريز و پودر قند روي شيريني ها باعث ريخت و پاش در محيط مي شوند و خوردن آن براي ميهمان ها هم سخت است.

شيريني مينياتوري

سايز شيريني ها نيز با تعداد مهمانان نسبت مستقيم دارد. براي جشن عروسي بزرگ با تعداد مهمان هاي زياد بهتر است سراغ شيريني هايي با اندازه مينياتوري باشيد كه هم مي توان تنوع بيشتري به خرج داد و هم با صرفه تر است و هم مي توان بارها در مجلس سيني شيريني را گرداند و ضمنا سرو كردن براي ميزبان و خوردن آن توسط مهمان آسان تر است .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۴:۰۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي مهم در تزيين ميز شام عروسي

تزيين ميز شام عروسي داراي اهميت خاصي است چرا كه غذاهاي شام عروسي بر روي آن سرو مي شود. هم چنين مدل تزيين ميز شام عروس و داماد در شب عروسي بسيار به چشم مي آيد و مهمانان به آن توجه خاصي مي كنند. حتي ممكن است خانواده ها و يا آشنايان آنها بعدا به عكس تزيين غذاي عروس و فيلم هاي گرفته شده جهت مرور خاطرات رجوع كرده و آنها را تماشا كنند. لذا هر چه غذاها بهتر چيده شوند و خود ميز هم از نظر اندازه، رنگ و ميزان فضايي كه اشغال مي كند، بهتر باشد قطعا تاثير بهتري در اجراي تشريفات و مراسم عروسي خواهد داشت. امروزه اهميت ميز شام عروسي مجلل و درجه يك به حدي مورد توجه قرار گرفته است كه زوج هاي جوان قبل از رزرو محل برگزاري جشن عروسي ، از تالار يا باغ عروسي كه انتخاب كردند نمونه هاي عكس تزيين ميز شام عروس و داماد را مي خواهند تا از كيفيت مناسب اين بخش از پذيرايي عروسي مطمئن شوند و حتي گاهي به جزئيات آن از جمله ميز و صندلي و ظروف بكار رفته هم توجه مي كنند.

فارغ از تنوع شام عروسي، نوع طراحي و تزيين ميز شام از جمله ميز سرويس ، محل قرار گرفتن پيش غذاها و سالاد ها، نوشيدني، دسر و غذاي اصلي از مهمترين عواملي است كه مي تواند تاثير به سزايي در كيفيت پذيرايي شام عروسي داشته باشد. ترتيب قرار گرفتن غذاهاي اصلي و نوع تكرار آنها نيز مي تواند در كيفيت پذيرايي موثر باشد.

گاهي تالار عروسي كوچك است اما به دليل چيدمان مناسب و تزيين ميز شام ، كوچك بودن فضا حس نمي شود. در واقع بايد ميز و صندلي ها به گونه اي چيده شوند كه علاوه بر راحتي رفت و آمد مهمان ها، براي پذيرايي و ساير امور جشن فضاي بيشتري ايجاد شود. بسياري از مهمانان در صورتي كه احساس آرامش و يا راحتي در اين فضا نكنند، ناراضي شده و از تزيين تالار عروسي ناخشنود خواهند بود.

در تزيين ميز شام عروسي از گل هاي طبيعي و مصنوعي استفاده مي شود. در گل آرايي ميز شام عروسي بايد بدانيم كه از چه نوع گل و با چه تعدادي بايد استفاده گردد. معمولا از گل هاي سوسن، گل رز، ميموزيا، داوودي، گل هاي فرزيا و آنتوريم قرمز و گل هايي كه ساقه هاي كشيده تري دارند استفاده مي شود. البته مهمترين قسمت در سالن پذيرايي كه تزيين و ديزاين بسيار زيبا و خاصي را ميطلبد ميز عروس و داماد و محوطه جايگاه آنان است كه زيباتر است كه از گل هاي طبيعي استفاده گردد اما براي ساير قسمت هاي سالن بمنظور كاهش هزينه مي توان از گل هاي مصنوعي استفاده گردد اما پيشنهاد ميشود تا حد ممكن براي تزيين ميز شام و ميز عروس و داماد و ميزهاي پذيرايي ميهمانان از گل هاي طبيعي بمنظور تزيين و گل آرايي استفاده گردد. در تزيين ميز شام عروسي مي توان ساير اقلام سفره از قبيل دستمال سفره را به منظور زيباتر جلوه دادن ميز شام با رنگ گل ها ست كرد. در خصوص ليوانها نيز به دو مدل ليوان شيك و مجلسي اكتفا كنيد البته بستگي به تنوع نوشيدني هاي روي ميز دارد. تزيينات خوراك ھم از دسته ھايي است كه بايد به آن توجه شود تزيين روي برنج و غذاھايي كه به ھمراه برنج صرف مي شوند (خورش، كباب و …)، تزيين دسر، ژله ، سالاد و شيريني از مواردي است كه مي تواند سفره و ميز شام عروسي را جذاب و قشنگ نمايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۱۸:۳۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تعيين تاريخ مراسم عروسي

تاريخ برگزاري مراسم عروسي شما، رابطه مستقيم با هزينه هاي شما دارد. بسياري از باغ و تالار عروسي ها در روزهاي خاص، اعياد مذهبي و حتي آخر هفته ها، قيمتي گران تر از روزهاي عادي دارند.

اولين و مهمترين نكته در برنامه ريزي مراسم عروسي، تعيين تاريخ عروسي است. براي تصميم گيري درباره تاريخ اين مراسم مهم و به يادماندني بايد نكاتي را مد نظر داشته باشيد پس با سايت جشن عروسي همراه شويد.

مراسم عروسي

اولين ابزاري كه در برنامه ريزي مراسم عروسي نياز داريد يك تقويم است. بهتر است تقويم شما از نوع تقويم هاي جدولي يك يا دو صفحه اي باشد. اين تقويم ها تمام روزهاي سال را اصطلاحا در يك نگاه به شما نمايش مي دهند. براي تعيين رويدادهاي مهم مثل تاريخ مراسم عروسي ، تقويم هاي جدولي و يك صفحه اي ديد بهتري به شما مي دهند. تقويم هاي دفترچه اي اما ابزارهاي مناسبي براي نگارش برنامه ها و پيگيري كارها هستند. در مراحل بعدي در برنامه ريزي كه قصد نگارش آنها را داريد،‌ سررسيد ها و تقويم هاي دفترچه اي مي توانند به شما كمك كنند.

شش ماه قبل از مراسم عروسي

به طور متوسط بهتر است از يك سال قبل، فصل و ماه برگزاري عروسي خود را تعيين كنيد و از شش ماه قبل، روز و تاريخ دقيق مراسم عروسي را مشخص كنيد. براي مثال در فروردين ماه بايد بدانيد كه در آغاز سال بعد و احتمالا در فروردين بعدي عروسي خواهيد كرد و تقريبا در مهر ماه همان سال، تاريخ و روز دقيق مراسم عروسي را نهايي كنيد.

فرهنگ خانواده ها

معمولا اكثر خانواده هاي ايراني،‌ اعياد مذهبي را براي برگزاري جشن عروسي انتخاب مي كنند. اما علاوه بر اعياد مذهبي،‌ ايام ديگري هم مي توانند مناسب باشند. مثلا روزهايي كه براي خودتان خاطره انگيز است. مثل روز آشنايي، خواستگاري ، تولد و…

نكته ديگري كه به فرهنگ خانواده ها مربوط است، طول مدت نامزدي و عقد است. فرهنگ خانواده ها در اين مورد متفاوت مي باشد. برخي از خانواده ها مشكلي با دوران نامزدي و يا عقد طولاني ندارند اما در مقابل برخي از خانواده ها با دوران عقد و نامزدي طولاني مخالف هستند. به هر حال تعيين تاريخ عروسي شما به اين خرده فرهنگ هاي خانوادگي نيز بستگي دارد. پس حواستان به اين موارد باشد.

مسافت مهمانان

يكي از اركان برگزاري يك مراسم عروسي به يادماندني ، مهمانان شما هستند. بنابراين هنگام تعيين تاريخ مراسم عروسي، مي بايست تا حد ممكن رفاه آنها را نيز در نظر بگيريد. اگر مهمانان شما از راه دور به مراسم عروسي شما مي آيند،‌ بهتر است روزهايي را براي عروسي خود انتخاب كنيد كه تعطيل رسمي باشد. برخي از ايام سال،‌ دو يا سه روز تعطيل پشت سر هم قرار مي گيرند. براي مهمانان راه دور اين روزها بهترين روزها هستند. همچنين در صورتي كه اكثريت مهمانان شما از شهرهاي دور هستند، بهتر است مراسم عروسي خود را در ايام مدرسه و يا در ايام برگزاري امتحانات مدارس نگيريد. ممكن است عده اي از شركت در مراسم شما صرف نظر كنند و يا آمدن آنها به مراسم عروسي شما باعث لطمه خوردن به تحصيل فرزندانشان شود. هم چنين اگر مهمان راه دور زياد داريد، فصلي را براي مراسم عروسي خود انتخاب كنيد كه مناسب سفر باشد. به هر حال مراعات حال مهمانان يكي از فاكتورهاي مهم در تعيين تاريخ مراسم عروسي است.

ساعات كاري و اداري

مطمئنا بسياري از مهمانان شما شاغل هستند. اگر مي خواهيد همه مهمانان با خيال راحت و با آرامش در مراسم عروسي شما شركت كنند روزهايي مثل پنج شنبه و يا ايامي كه فرداي آن تعطيل است را براي عروسي خود انتخاب كنيد. روزهاي جمعه يا روزهايي كه فرداي آن روز كاري است، گزينه زياد مناسبي براي برگزاري مراسم عروسي نيست. چرا كه اكثر افراد سعي مي كنند زودتر مراسم را ترك كنند و به منزل بروند تا فردا راحت تر در محل كار خود حاضر شوند.

 هزينه تشريفات عروسي

مسلم است كه بسياري از تالارها و باغ عروسي ها در روزهاي خاص ، اعياد و حتي آخر هفته ها، قيمتي متفاوت از روزهاي عادي دارند. تاريخ مراسم عروسي شما حتي مي تواند بر قيمت و كيفيت ساير خدمات مثل فيلم و عكس عروسي ، گل آرايي، تزيين ماشين عروس ، آرايشگاه عروس شما نيز اثر داشته باشد. بنابراين اگر مي خواهيد در هزينه هاي مراسم عروسي خود صرفه جويي كنيد، از خير تاريخ هاي خاص و اعياد مذهبي بگذريد. اگر بتوانيد مراسم عروسي خود را در يكي از ايام وسط هفته برگزار كنيد، صرفه جويي قابل توجهي در هزينه هاي شما خواهد شد. حتي فصل برگزاري مراسم نيز مي تواند اثر قابل توجهي بر هزينه هاي جشن عروسي داشته باشد.

تداخل با مراسم ساير افراد فاميل

توجه به تاريخ مراسم اقوام و آشنايانتان نكته اي بسيار مهم در تعيين تاريخ مراسم عروسي است. بهتر است بعد از انتخاب تاريخ مورد نظر خود، آن را با مشورت بزرگترهاي فاميل نهايي كنيد. معمولا بزرگان فاميل از تاريخ مراسم هاي ساير اقوام مطلع هستند. اين به شما كمك مي كند كه از تداخل ها جلوگيري كنيد. شايد لازم باشد يكي دو تاريخ ديگر را نيز به عنوان كانديد داشته باشيد تا در صورت بروز چنين چيزي ، تاريخ هاي ديگر را جايگزين كنيد. هم چنين سعي كنيد كه حد ممكن بعد از قطعي شدن تاريخ مراسم عروسي، آن را به كليه اعضاي فاميل و يا حداقل به بزرگترهاي فاميل اعلام كنيد تا سايرين نيز در تعيين تاريخ مراسم خودشان،‌ شما را مدنظر قرار دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۵۳:۵۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اهميت گل آرايي جشن عروسي
گل آرايي هنوز هم بهترين راه براي تزيين محل برگزاري جشن ها به خصوص جشن عروسي است. گل ها فورا حال و هواي احساسي يك اتاق را تغيير مي دهند و شما مي توانيد همه چيز از كيك گرفته تا صندلي ها و نيمكت ها را با گل ها بپوشانيد و تزيين كنيد.

تزيين با گل

بد نيست براي روشن شدن بيشتر نقش اساسي گل آرايي در تشريفات جشن عروسي، نگاهي به اين ايده هاي خلاقانه و جديد بيندازيد:
قطعه مركزي تزيين شده با گل چيز جديدي نيست، اما هر روزه عروس هاي بيشتري به سراغ تزيينات گلدار براي نقاط كانوني مي روند. اغلب عاشق روش استفاده از گل هاي تازه كه در گلدان ها و بطري ها تزيين شده اند هستند. اين روش براي عروسي فوق العاده مطلوب است و هزينه زيادي هم نخواهند داشت.
همچنين شما مي توانيد با استفاده از كمي ربان رنگي يا توري از شيشه هاي قديمي، گلدان هاي بسيار زيبا بسازيد. قوطي هاي فلزي استفاده شده هم مي توانند جايگزين خوبي باشند.
هم چنين مي توانيد مخلوطي از گل هاي محلي وحشي و تازه را در كوزه بگذاريد و يا از گل هاي لاله و نرگس زرد براي يك ظاهر بهاري و با نشاط استفاده كنيد. البته قرار دادن گل در ظروف چيني ناهمگون براي گل آرايي وسط ميز هم ايده جالب و دوست داشتني به نظر مي رسد قطعا شما از جمع آوري اين ظروف در مدت زماني كه براي جشن عروسي آماده مي شويد هم لذت خواهيد برد.
اگر بيشتر به دنبال روش هاي سنتي هستيد يك قطعه تزييني مركزي با ارتفاع بلند به همراه گل ها و شمع هايي بلند براي كناره هايش مي تواند انتخاب خوبي باشد. البته در انتخاب گل هاي بزرگ اين نكته را از ياد نبريد كه گلها نبايد مزاحم ميهماناني كه پشت ميز مي نشينند باشند و آنها بايد بتوانند به راحتي همه جا را ببينند.
همچنين با انتخاب چند شاخه گل اركيده هم مي توان نمايي ساده ولي تاثير گذار فراهم كرد البته همواره مي توانيد با خريد اركيده هاي گلداني از آن ها به عنوان تزيينات روميزي استفاده كنيد يا آنها را هديه بدهيد.

گل آرايي

ايده بعدي، گل آرايي سقف با پوششي از گل هاي وارونه است كه بسيار زيبا و منحصر به فرد خواهد شد. تزيين سقف محل برگزاري مجالس عروسي با گل جلوه شكوهمند و زيبايي و به جشن شما خواهد بخشيد. اين مدل گل آرايي بي شباهت با يك باغ وارونه نيست و اين نكته را هم به ياد داشته باشيد كه وجود يك لوستر كريستالي شيك و زيبا، جذابيت و زيبايي گل آرايي شما را دو برابر خواهد كرد.
قرار دادن تاجي از جنس گل بر روي سر خدمه تشريفات مجلس و يا كودكان هم ايده زيبا و جالبي است. همچنين در مورد محل نشستن عروس و داماد هم مي توان با طراحي طاقي از گل، جلوه منحصر به فردي به دكوراسيون باغ عروسي بخشيد يك داربست كماني پوشيده شده از گل هاي رنگارنگ و زيبا و كريستال هاي آويزاني كه همچون آبشار مواج هستند جايگاه زوجين عروسي را بسيار عالي و دلكش خواهد كرد.
در مورد گل آرايي و تزيين ميز ميهمانان هم بايد بدانيد كه تزيين ميز با گل هاي رز و ادريسي بسيار پسنديده است. ايده خلاقانه ديگري هم وجود دارد كه مي توان به جاي لوستر هاي شيشه اي از لوستر هايي از جنس گل مانند شكل زير استفاده كنيد به گونه اي كه گل ها را به صورت آبشاري از يك حلقه آويزان كنيد.
براي خلاقيت و ابتكار بيشتر مي توانيد يك گل بزرگ مانند داوودي، كوكب و يا رز البته به رنگ روشن روي دستمال سفره داخل بشقاب ها قرار دهيد و زيبايي ميز شام عروسي را چند برابر كنيد. آويزان كردن كره هاي شيشه حاوي گل اطراف ميز عروس و داماد علاوه بر جلوه اي زيبا حالت مدرني هم به فضاي شما خواهيد بخشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۸:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آتش بازي در جشن عروسي

در چند سال اخير آتش بازي در جشن عروسي بسيار محبوب شده است و زوج هاي بسياري تصميم مي گيرند كه شب عروسي خود را با آتش بازي روشن و نوراني كنند. ولي قبل از هرچيز بهتر است تا نكاتي را در اين مورد در نظر بگيريد كه به زيباتر كردن مراسم شما كمك بسياري مي كند.

آتش بازي

اول از همه بهتر است به مكاني كه عروسي تان را در آن برگزار مي كنيد توجه كنيد كه آيا مناسب آتش بازي هست يا خير. مكان هاي كوچك يا مكان هاي باغ و جنگل مانند احتمال ريسك بالايي براي آتش گرفتن دارند. شما بيشتر به يك حياط بزرگ و مكان هاي چمن دار احتياج داريد.

بعد از آن به شما پيشنهاد مي كنم كه در مورد قوانين موجود در شهرتان تحقيق كنيد. اكثر شهرها با يك آتش بازي كوچك در مراسم عروسي مشكلي ندارند ولي اگر قصد يك صحنه بزرگ و به ياد ماندني را داريد قبل از هركاري اجازه و موافقت مسئولين محل برگزاري جشن عروسي تان را كسب كنيد.

به هزينه اي كه اين برنامه زيبا براي شما به همراه مي آورد نيز فكر كنيد چون مراسم آتش بازي هاي بزرگ قيمت نسبتا بالايي را طلب ميكنند. با خود فكر كنيد كه آيا براي برنامه اي كه بين ۵ تا ۱۰ دقيقه طول ميكشد حاظر هستيد اين همه پول پرداخت كنيد؟

معمولا تالار عروسي خودش اين كار را جزء خدمات و امكانات به عروس و دامادها پيشنهاد مي كند. پس اگر دوست داريد هزينه هاي جشن عروسي تان كاهش پيدا كند بهتر است اين كار را به تالار عروسي تان بسپاريد تا آنها بدون هيچ دردسري براي شما اين كار را انجام دهند. البته هميشه گزينه هاي ديگر را هم نيز در نظر داشته باشيد مثل فرستادن چندين فانوس با هم به هوا يا تزيين همه جا با شمع.

داشتن فشفشه براي عروسي هم كار بسيار شيرينيست و هم در عكس ها و ثبت خاطرات به ياد ماندني است. پس به خاطر بسپاريد كه اگر اين برنامه را در نظر داريد از قبل به عكاس خود اطلاع بدهيد تا آماده باشد. در هنگام عكاسي از اين صحنه زياد عجله نكنيد تا عكاس شما بتواند لحظات را به زيبايي ثبت كنيد.

ايده خوبيست اگر روبه روي در ورودي اطلاعيه اي داشته باشيد كه مهمانان راجع به اين برنامه و همكاريشان اطلاع داشته باشند و همچنين زمان و مكان برگزاري برنامه هم مشخص شود تا آنها خود را آماده كنند. مهمانان شما با اطلاع قبلي از اين برنامه بهتر مي توانند در اين كار گروهي شركت كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۵:۴۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع دسر عروسي

معمولاً كيك عروسي تنها دسر ارائه شده در جشن عروسي‌ نيست و علاوه بر آن دسرهاي متنوع ديگري نيز سرو مي‌شود كه علاوه بر خوشمزه و زيبا بودن جلوه‌ي خاصي هم به مراسم عروسي شما مي‌بخشد. در اين قسمت از سايت جشن عروسي قصد داريم بهترين ايده‌ ها براي دسر عروسي را با شما به اشتراك بگذاريم. اگر شما هم دوست داريد ايده‌ هاي جالبي براي دسر جشن عروسي تان داشته باشيد در ادامه با من همراه باشيد.

۱. ميني دسر ميوه‌اي
دسرهاي ميوه‌اي معمولاً طرفداران زيادي دارند. يك ايده‌ي جالب براي دسر جشن عروسي مي‌تواند طعم‌هاي مختلف بستني باشد كه داخل آن‌ها با ميوه‌هاي گوناگون مثل توت‌فرنگي پر شده باشد. به منظور جذابيت بيش‌تر نيز مي‌توانيد بستني را روي بيسكوييت يا شيريني سرو كنيد.

۲. ميني كيك چوبي
هر دسري كه بتوان بر روي چوب سرو كرد مي‌تواند يك ايده‌ي فوق‌العاده براي جشن عروسي باشد. تمامي پاي‌ها در طعم‌هاي مختلف مثل پاي سيب، زغال اخته، شكلات، كاراملي، موزي و … مي‌تواند هم براي مهمانان شما سرگرم‌كننده و لذيذ باشد و هم امكان امتحان كردن مزه هاي مختلف را براي آنها فراهم مي نمايد.

۳. پاراف ميوه
پاراف ماست و ميوه يك انتخاب خوب به عنوان دسري سالم و لذيذ است. حتي در صورت تمايل مي‌توانيد چندين ميوه را براي پاراف در نظر بگيريد تا مهمانان شما طبق ذائقه‌ي خود طعم مورد نظر خود را انتخاب كنند.

۴. كيك فشرده
خوردن كيك‌ فشرده بسيار آسان است. به طوريكه مهمانان شما در حين رقصيدن هم مي‌توانند اين كيك را نوش جان كنند. قالب‌هاي كيك‌ فشاري انواع مختلفي دارند كه بسته به سليقه‌ي خود مي‌توانيد هر نوعي از آن را انتخاب كنيد. استفاده از كيك‌هاي فشاري در جشن عروسي ايده‌ي بسيار جالبي است كه به كمك آن مهمانان شما مي‌توانند به راحتي آن را نوش جان كنند.

۵. دونات‌ و شيريني تك نفره
استفاده از دونات و شيريني تك نفره با طعم‌هاي مختلف يك ايده‌ي جالب براي دسر عروسي شماست كه در عين سادگي مي‌تواند با چينش زيبا بسيار شيك و زيبا به نظر برسد و جذابيت مراسم عروسي را چندين برابر كند.

۶. پاراف پودينگ
اعم از پير و جوان پودينگ شكلاتي را دوست دارند. پس استفاده از پودينگ شكلاتي براي دسر مراسم عروسي مي‌تواند يك ايده‌ي فوق‌العاده باشد. البته براي جذابيت بيش‌تر مي‌توانيد آن‌ها را به شكل‌هاي خلاقانه‌ تزيين كنيد كه جذابيت خاصي براي مهمانان شما داشته باشد. تزيين پودينگ شكلاتي با خامه و كرم كاكائو و با پاستيل سبز رنگ يا سبزيجات به شكل گلدان مي‌تواند يك ايده‌ي جالب براي جشن عروسي باشد.

۷. شير و بيسكوييت
دسر شير و بيسكوييت خانگي يك دسر بسيار سالم و خوشمزه براي مهمانان شما است كه مي‌تواند خاطره‌ي ماندگاري را براي مهمانان رقم بزند. البته براي جذابيت بيشتر مي‌توانيد بيسكوييت‌ها را در طعم‌هاي مختلفي تهيه كنيد كه مهمانان مطابق با ذائقه‌ي خود بتوانند از بين آنها انتخاب كنند.

۸. موس شكلاتي و وانيلي
موس‌ها به ويژه موس شكلاتي و وانيلي طرفداران بسيار زيادي دارند. مي‌توانيد با تركيب موس شكلاتي و وانيلي با بيسكوييت يك دسر بسيار خوشمزه و جالب براي مهمانان خود ترتيب دهيد.

۹.شيريني‌هاي جور واجور
شيريني هاي جور واجور گزينه‌ي بسيار خوبي براي مهماني‌ها و تشريفات عروسي‌ است. ساندويچ‌هاي كيكي پر شده با خامه يا مارمالاد مي‌تواند در رنگ‌هاي مختلف تهيه شده و جلوه‌ي خاصي به مراسم شما دهد.

۱۰. كيك‌ توپي با روكش شكلات
كيك‌ توپي مي‌توانند در اندازه‌ها و رنگ‌هاي مختلفي ايجاد شوند و مطابق با سليقه‌ي شما با ظاهر زيبايي چيده شده و مزين جشن عروسي شما باشند.

۱۱. تارت‌ خانگي
تارت‌ هميشه جزو دسرهاي پرطرفدار است. اگر طعم‌هاي ترش جزو نوستالژي كودكي شما هم هست مي‌توانيد با استفاده از زغال اخته يا توت فرنگي طعم‌هاي خاصي به آنها داده تا هم خودتان و هم مهمانان از خورن آن لذت ببريد. پس در تهيه‌ي اين دسر لذيذ از نهايت خلاقيت خود بهره جوييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۵۲:۴۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ويژگي هاي مدير تشريفات عروسي

خدمات مجالس به دليل پذيرايي از جمع وسيعي از مهمانان نياز به مديريت صحيح و نظارت دقيقي دارد تا تمامي برنامه ها طبق خواست ميزبان پيش رود. توانايي مدير تشريفات عروسي و مهارت او براي تهيه تمامي مايحتاج ميزبان و همچنين اجراي برنامه ها به نحو احسن نقش زيادي در برگزاري يك جشن عروسي خاطره انگيز دارد.

يك مدير تشريفات عروسي خوب بايد ويژگي هاي زير را داشته باشد:

۱- توانايي براي تقسيم كار

هر يك از كارهايي كه در خدمات مجالس و تشريفات عروسي انجام مي شود، با توجه به تخصص كاركنان است. در اين صورت مدير تشريفات عروسي ضمن تقسيم كارها، بايد بتواند افراد ماهر و متخصص در هر يك از زمينه ها را استخدام كند. براي مثال در قسمت فيلمبرداري، به كار گرفتن فردي كه به تمامي تكنيك هاي فيلمبرداري تسلط داشته باشد، ضرورت دارد.

۲- نظارت بر نظافت محيط برگزاري جشن عروسي

قبل از اينكه جشن ها برگزار شوند، مدير بايد از محوطه برگزاري جشن بازديد كند. اين كار بايد شخصا توسط خود وي انجام شود و از فرستادن نماينده يا شخص ديگر خودداري كند. زيرا مشاهده هر گونه كم و كاست و يا بي نظمي در محيط از ديد مدير پنهان نمي ماند. بنابراين مسئوليت پذير بودن مدير براي نظارت بر پاكيزگي و رعايت بهداشت محيط برگزاري جشن عروسي اهميت زيادي دارد.

۳- داشتن رفتار احترام آميز

يك مدير تشريفات عروسي بايد رفتار احترام آميزي با كاركنان و مراجعين و مشتريان داشته باشد. هر گونه بي احترامي به پرسنل حاضر در تشريفات عروسي موجب نارضايتي آنها و در نتيجه بي مسئوليتي نسبت به وظايفشان مي شود. در عين حال بي احترامي به مشتريان نيز آنها را رنجيده خاطر كرده و مطمئنا پس از برخوردهاي تحقيرآميز يا قرارداد منعقد نمي كنند و يا آن را فسخ مي كنند.

۴- فراهم كردن تمامي نيازهاي مهمانان

مدير خدمات مجالس بايد تمامي نيازهاي مهمانان طبق ليستي كه از سوي داماد مشخص شده است را تهيه كند. همچنين استفاده از پيشرفته ترين امكانات از قبيل سيستم هاي گرمايشي، سرمايشي، سيستم تهويه مطبوع، استفاده از ميز و صندلي هاي راحتي جهت پذيرايي و …. را در محوطه پذيرايي فراهم كند.

۵- پايبندي به تعهدات

قراردادي كه بين مشتريان و خدمات مجالس منعقد مي شود، دقيقا بايد به همان شكل اجرا شود. مديريت بايد به تمامي تعهدات خود پايبند باشد. اين تعهدات مي تواند شامل امكانات و تجهيزات، ساعات حضور مهمانان در سالن، نحوه پذيرايي، هزينه ها و … باشد. مديراني كه تعهدات قرارداد را زير پا مي گذارند، در مدت كوتاهي از تعداد مشتريان آنها كاسته مي شود.

۶- قابليت برگزاري مراسمات مختلف

خدمات مجالس بايد بتواند براي تمامي مجالس برنامه هاي مختلفي را در نظر بگيرد. از جمله برگزاري مراسم ديني، ملي و مذهبي به مناسبت‌هاي مختلف كه هر يك تشريفات خاصي را مي طلبند و در عين حال امكاناتي كه براي مهمانان فراهم مي شود، در هر يك از مجالس با هم متفاوت است.

۷-  پيگيري به موقع امور تشريفات عروسي

مديريت خدمات مجالس بايد بتواند هماهنگي و پيگيري طراحي، چاپ و نصب پلاكارد به مناسبت‌هاي مختلف را انجام دهد. همچنين هماهنگي در انجام امور پذيرايي ميهمانان داخلي و خارجي و تهيه و تدارك محل اقامت، اياب و ذهاب و … از ديگر وظايف يك مدير توانا مي باشد.

۸- داشتن قوه تعامل با مشتريان

مديربرگزاري مجالس عروسي بايد بتواند به راحتي با مشتريان خود تعامل و گفتگو كند. گوش دادن به صحبت ها و خواست هاي آنها، استفاده از انتقادات و پيشنهادات و همچنين بررسي شكايات آنها نسبت به برخي از خدمات صورت گرفته، از جمله مهمترين ويژگي هاي شخصيتي يك مدير موفق مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۵۰:۲۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي ميز شام عروسي ايده آل

شام عروسي مي تواند توسط كاركنان خدمات عروسي چيده شود يا اگر خانواده عروس و داماد براي چيدمان ميز شام عروسي طرح خاصي دارند مي توانند ميز شام عروس و داماد را خودشان بچينند. اما ميز شام عروسي بايد دقيقا جايي قرار بگيرد كه در معرض ديد مهمانان باشد. اين ميز تنها يك شب در زندگي عروس و داماد چيده مي شود. بنابراين بايد تمام تلاش خود را براي زيبايي آن به كار بست.

شام عروسي

روش هاي زير مي تواند در طراحي يك ميز شام عروسي زيبا به شما كمك كند:

روميزي زيبا

قبل از اينكه ميز شام عروس و داماد چيده شود، ابتدا بايد روميزي زيبا انتخاب شود. روميزي هايي كه بر روي آن نگين كاري شده، جلوه بيشتري دارند. زرق و برق روميزي مي تواند زيبايي ميز شام عروسي را دو چندان كند. ميز بايد در مقابل مهمانان قرار بگيرد. عروس و داماد مي توانند از دور مهمانان را نظاره كنند. استفاده از ربان و پاپيون در قسمت پايين روميزي آنها را زيباتر مي كند.

گل آرايي

در برگزاري مجالس عروسي گل هايي كه براي ميز شام عروسي انتخاب مي شوند بايد اندازه متناسبي داشته باشند. گل هايي كه ساقه كشيده تري دارند، زيباتر به نظر مي رسند. از جمله گل هايي كه مي توان براي ميز شام عروسي استفاده كرد مي توان به گل هاي فرزيا، گل داودي، سوسن، ميموزيا، آنتوريوم قرمز و گل رز اشاره كرد. يك نكته مهمي كه بايد به آن توجه كرد، انتخاب گل طبيعي براي روي ميز شام عروس و داماد است. ساير گل هاي موجود سالن و باغ عروسي مي تواند مصنوعي باشد. گلدان بايد از نوع بلور و كشيده باشد. رنگ گل هاي روي ميز هم مي تواند با يكي از اجزاي سفره ست شود. براي مثال دستمال سفره و گل مي توانند همرنگ انتخاب شوند.

استفاده از شمع

شمع ها در دو طرف گل قرار مي گيرند. بهتر است رنگ شمع ها با رنگ گل هماهنگ باشد. اگر اندازه شمع ها با ارتفاع گلدان يكي باشد، به زيبايي بيشتر ميز شام عروسي كمك مي كند. زمان صرف شام بايد شمع ها روشن شوند.

ليوان ها

ممكن است براي چندين نوشيدني چند ليوان گذاشته شود. در حالي كه قرار دادن چند ليوان بر روي ميز زيبايي زيادي ندارد. تنها به دو ليوان شيك و مجلسي اكتفا كنيد. كه در سمت صندلي عروس و داماد قرار مي گيرند.

دستمال سفره

از ديگر اجزاي مهم ميز شام عروسي دستمال سفره است كه بايد با زيبايي تمام تا شود و در داخل بشقاب ها قرار بگيرد. با استفاده از حلقه دستمال هم مي توان دستمال سفره را زيباتر كرد.

قاشق، چنگال و بشقاب

قاشق و چنگال ها بايد در كنار بشقاب ها قرار بگيرند. نحوه قرار گرفتن قاشق و چنگال و چاقو اهميت زيادي دارد. در عين حال نبايد قاشق كوچك دسرخوري را فراموش كنيد. بشقاب هايي كه بر روي ميز شام عروسي قرار مي گيرند، بايد براي غذا و سالاد جداگانه انتخاب شوند. براي سالاد پيش دستي هاي كوچكتر و براي غذا، بشقاب هاي بزرگ را بر روي ميز قرار داد.

استفاده از تكنيك هاي سفره آرايي

براي چيدمان غذاها و سالاد بايد از تكنيك هاي سفره آرايي استفاده كرد. براي مثال سالاد مي تواند به زيبايي تمام تزئين شود. رنگ و اجزاي سالاد هم اهميت زيادي دارد. بهتر است بين رنگ سالاد با ساير اجزاي سفره هماهنگي وجود داشته باشد. مي توان غذاي عروس و داماد را با استفاده از رنگ زعفراني و زرشك به صورت مخصوص تزئين كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۶:۱۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

شب عروسي يكي از بهترين و مهم ترين شب هاي زندگي هر انساني است كه زيبا برگزار شدن آن يك عمر خاطره اي زيبا در حافظه ها به جاي ميگذارد. اين روزها اكثر جشن‌هاي عروسي با شكوه و منظم برگزار مي‌شوند و هر آن‌ كس بخواهد چنين جشني ترتيب دهد بايد راهنماي جامعي را در اختيار داشته باشد كه قدم به قدم با آن جلو برود. دقت و مديريت در مخارج، زمان و مديريت خدمات جشن عروسي آن قدر مهم است كه اندكي بي‌توجهي در آنها ساير برنامه‌ها را هم بر هم مي‌زند.

   ۹ ماه قبل از جشن عروسي يك جعبه عروسي درست كنيد. يك پوشه يا جعبه برداريد و هر آنچه در مورد برنامه ريزي عروسي به شما كمك مي‌كند را در آن بگذاريد مثلا مجله‌هاي مد،پرينت مقالات اينترنتي عروسي، آدرس و شماره تلفن  انواع موسسات خدمات عروسي و يادداشت‌هايي از آنچه به تدريج در جريان برنامه ريزي عروسي به ذهن‌تان مي‌رسد.

   بودجه‌تان را تعيين كنيد. قبل از اين‌كه هر كاري انجام دهيد ببينيد پدر و مادرتان چقدر پول براي جشن عروسي‌تان كنار گذاشته‌اند اگر هم خرج عروسي را خودتان تقبل مي‌كنيد ديگر ريش و قيچي دست خودتان است و بي‌رو دربايستي مي‌دانيد كه توان جيب‌تان چقدر است. در مورد ظاهر و كيفيت جشن عروسي هرچه قدر پول بدهيد آش مي‌خوريد اما با اين وجود نبايد از حقيقت مديريت مخارج عروسي غافل شويد. اگر در اين مورد سهل‌انگاري كنيد ممكن است هنوز زندگي مشترك را شروع نكرده چندين ميليون تومان ضرر متقبل شويد.

   خرجمان چقدر مي‌شود؟ شما براي پذيرايي از مهمان‌ها به گل و تزيينات، ميز و صندلي و شام و تنقلات احتياج داريد. در حال حاضر مراكز تهيه غذا معمولا خودشان منوهايي دارند كه شما مي‌توانيد بسته به قدرت مالي و تعداد مهمان‌هاي‌تان از آنها انتخاب كنيد. اين منوها بسته به كيفيت و تنوع غذا نفري ۵۰-۳۰۰ هزار تومان برايتان آب مي‌خورند. البته بسته به اين‌كه بخواهيد پذيرايي مختصرتر يا تجملانه‌تري داشته باشيد ارقام كمي تغيير مي‌كنند. اين ارقام را به هزينه كرايه محل، موسيقي و آزمايشگاه و لباس‌هاي‌تان اضافه كنيد، بودجه لازم به دست مي‌آيد.

   سبك جشن‌تان را انتخاب كنيد. از خودتان بپرسيد هميشه چه جور عروسي‌‌ را دوست داشتيد؟ عروسي كلاسيك، سنتي، مذهبي، مدرن، در باغ، در تالار، در پاركينگ يا در خانه پدري‌تان؟ دلتان مي‌خواست فضاي جشن‌تان يادآور كجا باشد؟

   تعداد مهمان‌هايتان را مشخص كنيد. تعداد مهمان‌هايي كه به جشن عروسي‌تان دعوت مي‌كنيد دقيقا به بودجه‌اي كه در نظر گرفته‌ايد بستگي دارد. بعضي زوج‌هايي كه مهمان‌هاي زيادي دارند موارد مورد نظرشان در جشن را كمي ارزان‌تر انتخاب مي‌كنند اما يك عروسي شلوغ و داغ مي‌گيرند. زوج‌هايي هم كه از عروسي‌هاي شيك و مجلل خوششان مي‌آيند اما بودجه شان محدود است، مجبورند مهمان‌هاي ۷ پشت آن طرف‌تر يا حتي اقوامي كه زياد با آنها رفت‌و‌آمد ندارند را از دعوتي‌هاي خود خط بزنند و حداكثر ۱۰۰ نفر مهمان دعوت كنند اما جشني با شكوه ترتيب دهند.

   تاريخ برگزاري جشن را تعيين كنيد. با نامزد و وخانواده‌تان مشورت كنيد كه چه تاريخي براي جشن عروسي بهتر است؟ معمولا رسم است جشن عروسي در شب‌هاي جمعه، اعياد مذهبي و ولادت ائمه (ع) برگزار شود اما يادتان باشد ترافيك جشن‌ها در اين تاريخ‌ها بالاست و هرگونه خدمات در اين زمان‌ها گران‌تر است بنابراين مي‌توانيد براي كاهش هزينه‌ها زماني كه تراكم جشن‌هاي عروسي كمتر است مثلا فصل زمستان يا روزهاي وسط هفته را انتخاب كنيد.

   مسئول برگزاري جشن‌تان را تعيين كنيد. با توجه به بودجه‌‌ مورد نظر و همچنين قدرت فكري و زماني خودتان بايد ببينيد كه بهتر است مسئوليت برگزاري جشن و هماهنگي تمام خدمات جشن عروسي را خودتان بر عهده بگيريد يا بر عهده يك موسسه برگزار كننده بسپاريد؟ اگر دست‌تان به دهن‌تان مي‌رسد، مي توانيد يك برگزار كننده مجرب را انتخاب كنيد. اگر هم فشار اقتصادي قدرت چنين خرج‌هايي را از شما گرفته عاقل باشيد و به جاي رفتن زير قرض و وام با كمك اعضاي خانواده يك جشن مختصر و آبرومند بگيريد و هر كاري را به يكي از نزديكان بسپاريد.

   مسئولين خدمات دلخواهتان را جستجو كنيد. تحقيقات خود را شروع كنيد ببينيد دوست داريد خدمات عكس‌برداري، فيلم‌برداري، اجراي موسيقي، طراحي گل و طراحي سالن جشن را به چه كساني بسپاريد؟ بايد با گزينه‌هاي مورد نظرتان تماس بگيريد قيمت آنها را بگيريد و حتي براي ديدن نمونه كارهاي‌شان با آنها جلسه حضوري ترتيب دهيد تا مطمئن شويد كه مي‌توانند اهداف شما را در روز عروسي پياده كنند يا بايد دنبال كس ديگري باشيد.

   ۸ ماه قبل از تاريخ عروسي مسئولين خدمات دلخواهتان را استخدام كنيد.از ميان گزينه‌هايي كه براي خدمات جشن خود پسنديده‌ايد آنهايي كه با كيفيت‌تر و منصف‌تر هستند را انتخاب كنيد. براي هر كدام از اين موارد مي‌توانيد از راهنماهاي مجزايي كه ما براي‌تان تهيه كرده‌ايم كمك بگيريد. بعد از عقد قرار داد با هر كدام از اين خدمات دهندگان قرار داد مربوطه را در پوشه قرار دهيد و مرتب در جعبه عروسي‌تان بگذاريد تا گم نشود.

   با طراح تزيينات جشن جلسه بگذاريد. بايد تمام آنچه در مورد جشن مد نظر داريد براي طراح روشن سازيد تا بتواند سليقه شما را به كار برد و در نهايت جشني آن طور كه دوست داريد را براي‌تان بسازد.

   دنبال لباس عروس و كت و شلوار دامادي بگرديد. مدل‌هاي مختلف را در اينترنت ببينيد و حتي براي پرو انواع لباس‌ها به مزون‌هاي سطح شهر برويد تا ببينيد كدام مدل لباس بيشتر به اندام و ظاهر شما مي‌خورد ممكن است هميشه لباس‌هايي با دامن پفي يا يقه دكلته را در نظر داشته‌ايد اما وقتي اين مدل را به تن كنيد متوجه شويد كه اصلا اندام شما در ان زيبا نيست. مدل كلي لباس را انتخاب كنيد و ۳ الي ۴ ماه بعد سر فرصت براي خريد آن اقدام كنيد. آقا داماد هم بايد كت شلواري برازنده اندام خود در نظر بگيرد تا هنگام خريد دچار سردرگمي نشود.

   ۶ الي ۷ ماه قبل از عروسي كارت عروسي دلخواهتان را پيدا كنيد. در اينترنت بگرديد و مدل‌هاي دلخواهتان را جمع‌آوري كنيد و سپس سري به بازار كارت فروش‌ها بزنيد ببينيد اين انتخاب‌ها در بازار ايران پيدا مي‌شوند و چقدر هزينه دارند تا قبل از عروسي به دليل كمبود وقت شتابزده تصميم نگيريد.

   به مهمان‌ها تلفن كنيد. اگر مهمان‌هايي از شهرستان يا خارج از كشور داريد يا تاريخ عروسي‌تان در مناسبتي به خصوص است كه شايد بعضي‌ها بخواهند در آن تاريخ به سفري بروند بهتر است قبل از پخش كردن كارت‌هاي عروسي مهمان‌هاي مهم‌تان را در جريان تاريخ عروسي‌تان بگذاريد تا برنامه‌ريزي درستي داشته باشند و بتوانند حتما در جشن شما شركت كنند.

براي ماه‌عسل‌تان برنامه‌ريزي كنيد. سفري تكرار نشدني با شريك زندگي بايد خيلي دقيق و خاص باشد از همين حالا هرچه در فكرتان داريد را روي كاغد بياوريد و براي روزهاي شيرين اوايل زندگي مشترك برنامه‌ريزي كنيد.

   براي ساقدوش‌هايتان لباس بخريد. اگر در جشن عروسي‌تان ساقدوش داريد رنگ و مدل لباس آنها را انتخاب كنيد و به اتفاق آنها براي خريد يا دوخت لباس به بازار يا مزون برويد تا فرصت كافي براي اندازه كردن لباس‌ها داشته باشيد.

   به فكر غذا و تزيينات باشيد.اگر مسئوليت برگزاري عروسي بر عهده خودتان يا يكي از اعضاي خانواده است بايد سري به بازار گل و ميوه بزنيد تا ببينيد قيمت‌ها چطور هستند. براي كرايه ظرف و صندلي و ساير تزيينات هم بايد تماس‌ها و مراجعات خود را شروع كنيد.

   ماشين عروس‌ تان را انتخاب كنيد. اگر يكي از اعضاي خانواده ماشيني لوكس دارد و مي‌خواهيد ماشينش را براي جشن عروسي قرض بگيريد موضوع را با او در ميان بگذاريد در غير اين صورت به دنبال موسسات اتومبيل كرايه با شرايط خوب باشيد. اگر مهمان‌هايي از راه دور داريد كه وسيله نقليه در اختيار ندارند مي‌توانيد يك ميني‌بوس كرايه كنيد تا آنها را از خانه بزرگ فاميل به محل جشن برساند.

   ۴ الي ۵ ماه قبل از عروسي موسسه تهيه غذا را انتخاب كنيد. اگر برگزاركننده مسئوليت هماهنگي منوي عروسي را بر عهده دارد كه شما از قبل كارهاي لازم را انجام مي‌دهيد اما اگر اين مسئوليت بر عهده خودتان است بايد با توجه به بودجه‌تان با موسسات تهيه غذا تماس بگيريد و منوهاي آنها را بررسي كنيد و در صورت لزوم و مناسب بودن قيمت به آنها مراجعه و غذاي آنها را امتحان كنيد. بعد از جستجوي    كافي با يكي از اين موسسات قرار داد ببنديد و در قرارداد تمام آنچه مدنظر داريد را ذكر كنيد اگر برگزار كننده مجلس نداريد ممكن است بتوانيد ظروف مورد نيازتان را هم از همين موسسات كرايه كنيد كه در اين صورت ممكن است از كرايه كردن مجزاي ظروف ارزان‌تر تمام شود.

   كيك عروسي را انتخاب كنيد. در اينترنت بگرديد و مدلي دلخواه براي كيك عروسي‌تان پيدا كنيد اگر قنادي به خصوصي را مي‌شناسيد و كيفيت كيك‌هاي او را قبول داريد نزدش برويد و مدل مورد نظرتان را نشان دهيد، در غير اين صورت بايد از مدل‌هاي موجود در آلبوم سوابق كار قنادي يكي را انتخاب كنيد و با مدير قنادي قرارداد ببنديد.

لباس و كفش عروسي و دامادي‌تان را بخريد. هرچه قدر تا الان مدل انتخاب كرده‌ايد و وزن‌تان را افزايش يا كاهش داده‌ايد كافي است. مدل‌ دلخواه‌تان را در فروشگاه پيدا كنيد و بخريد.

  آرايشگاه‌تان را انتخاب كنيد.اگر از قبل آرايشگاهي را مي‌شناختيد و كيفيت كارش را قبول داريد به دفترش برويد و با ذكر تاريخ عروسي شينيون ‌كار و ميكاپ آرتيست موردنظرتان را رزرو كنيد.

  آهنگ‌هاي مورد علاقه‌تان را انتخاب كنيد. چه در عروسي موسقي زنده داشته باشيد يا نه، بايد ترانه‌هاي دلخواهتان را انتخاب كنيد تا در جشن عروسي از اين‌كه چه ترانه‌هاي گوش‌خراش يا لوسي براي‌تان نواخته مي‌شود حرص نخوريد.

۳ ماه قبل از عروسي محل‌هاي سفارش خود را تعيين كنيد. با ميوه‌فروشي، گل فروشي و شيريني فروشي دل‌خواه تان هماهنگ كنيد.

   چيدمان صندلي‌ها و آماده‌سازي محل جشن را طراحي كنيد. محل جشن بايد براي جشن مناسب باشد اگر باغ يا خانه‌تان يا هرجاي ديگري را براي جشن در نظر گرفته‌ايد چادرهاي برزنتي، كف پوش، سقف، ديوار يا هر آنچه كه براي برگزاري جشن لازم است را فراهم كنيد و تعيين كنيد كه ميز و صندلي‌ها چطور در آن محل چيده شوند.

  زمان‌بندي جشن را براي خدمات‌دهندگان بفرستيد. برنامه زمان‌بندي روز جشن‌تان را به تمام كساني كه در روز عروسي به شما خدماتي ارائه مي‌دهند از گل فروش و آرايشگر گرفته تا آشپز و نگهبان بدهيد تا در روز جشن باعث بي‌نظمي در ساير برنامه‌هاي شما نشوند.

 ۲ ماه قبل از عروسي ژست‌هاي عكس‌تان را تعيين كنيد. با عكاس‌تان مشورت كنيد و عكس‌ها و موقعيت‌هاي مورد نظرتان را با او درميان بگذاريد اگر قرار است عكس‌هاي مدلينگ بگيريد و مكان‌هاي به خصوصي را مد نظر داريد از حالا با او صحبت كنبد.

   كارت‌هاي دعوت را بفرستيد. بسياري از عروس و دامادها دوست دارند خودشان كارت را حضورا به مهمان‌ها تقديم كنند كه اگر هر دو شاغل باشند اين مرحله جشن عروسي خودش خيلي زمان‌بر است و چندين عصر خود را بايد براي پخش كارت‌ها بگذارند. برخي زوج‌ها هم كارت خود را به پيك يا پست مي‌سپارند تا به مهمان‌ها برساند كه البته كمي هزينه‌بر است و ممكن است مجبور باشيد دوباره زمان بگذاريد و به مهمان‌ها تلفن كنيد كه كارت را دريافت كرده‌اند يا خير.

 ۱ ماه قبل از عروسي فهرست مهمان‌ها را بازبيني كنيد. اگر تعدادي از مهمان‌ها به هر دليلي براي اجابت دعوت‌تان عذر آوردند آنها را از فهرست مهمان‌ها حذف كنيد و تعداد نهايي را به برگزار كننده يا موسسه تهيه غذا گزارش دهيد.

  خدمات پوست و مو را شروع كنيد. اگر لازم است موهاي‌تان را براي روز عروسي رنگ، كوتاه، پرپشت، كم‌پشت كنيد يا خدمات موقتي پوست نياز داريد بايد به موقع اقدام كنيد تا تغيير ناگهاني ظاهر چند روز قبل از عروسي سبب ايجاد ظاهر ناخواسته نشود و اگر ظاهر جديد را دوست نداشتيد بتوانيد در مدت باقي‌مانده آن را اصلاح كنيد.

لباستان را به تنتان اندازه كنيد. از ۲ الي ۳ ماه قبل كه لباس را خريده‌ايد ممكن است كمي چاق‌تر يا لاغرتر شده باشيد لباس را دوباره بپوشيد و هرجاي آن كه به تن‌تان بد مي‌ايستد را به كمك خياط اصلاح كنيد.

 ۱ هفته قبل از عروسي هماهنگي‌هاي نهايي را انجام دهيد. قراردادهايي كه در جعبه عروسي جمع شده را بيرون بياوريد و به تك تك خدمات دهندگان تلفن كنيد و درخواست‌هاي نهايي راه به آنها بدهيد و براي بار آخر با آنها اتمام حجت كنيد سپس تلفن را زمين بگذاريد و براي داشتن روحيه عالي در جشن عروسي‌تان شرايط آرامي را براي خود مهيا كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۳:۴۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي سفارش كيك عروسي

برنامه ريزي براي جشن عروسي مي تواند تجربه هاي هيجان انگيز و پراسترسي رو براي عروس و داماد ايجاد كند. انتخاب نوع غذا، نوشيدني، تعداد مهمان ها، محل جشن عروسي و خيلي از موارد ديگر مي تواند تمركز عروس و داماد را به هم بزند. اما حفظ تمركز و داشتن يك انتخاب مناسب در بهتر برگزار شدن مراسم عروسي و ايجاد يك تجربه ي بيادمادني بسيار موثر است. يكي از مواردي كه شايد در شلوغي هاي جشن عروسي كمتر مورد توجه قرار بگيرد كيك عروسي است. علاوه بر اهميت اينكه كيك عروسي براي چند نفر سفارش داده شود در ادامه به مواردي اشاره خواهيم كرد كه براي انتخاب يك كيك عروسي مناسب، بسيار مفيد است.

كيك عروسي

كيك يكي از ضروريات مهم جشن عروسي به حساب مي آيد پس همانطور كه براي خريد لباس عروس و لباس داماد وقت و برنامه اختصاص مي دهيد، به كيك عروسي هم اهميت دهيد. به قنادي هاي مختلف سر بزنيد و از كاتالوگ هاي آنها مدل مد نظرتون رو انتخاب كنيد. با اينكار هم طرح ها و سبك هاي متنوعي رو مي بينيد هم متناسب با بودجه تان و بدون استرس چيزي كه با شرايط شما مطابقت دارد را انتخاب مي كنيد.

ميزان بودجه براي كيك عروسي

همانطور كه كيك عروسي مي تواند فوق العاده خوشمزه و زيبا باشد به همان نسبت هم مي تواند گران و پرهزينه باشد. اما هيچ وقت كيفيت را به هزينه ارزان تر نفروشيد و بهتر است كيكي انتخاب كنيد كه هم با كيفيت و هم كم هزينه باشد. براي اينكار حتما در مورد محتويات داخلي و دكور و تزيينات شكل ظاهري كيك با قناد بيشتر صحبت كنيد.

شرايط آب و هوايي و نوع محل جشن

به دليل فشار كار در روزهاي نزديك جشن عروسي از جزييات و اهميت به سليقه تان براي خريد كيك نگذريد. حتما انتظارات و علايق تان را به قناد گوشزد كنيد. البته ممكن است ايده هاي زيادي براي كيك عروسي داشته باشيد اما هميشه زيبايي در سادگي خلاصه مي شود و بهتر است يك كيك عروسي ساده اما شيك داشته باشيد. هم چنين اينكه جشن عروسي شما قرار است در چه محيطي برگزار شود (محيط باز مثل باغ يا ساحل، محيط بسته مثل سالن و تالار) روي پخت كيك عروسي تأثيرگذار است و آب شدن و وا رفتن شكل ظاهري كيك نماي خيلي بدي خواهد داشت پس حتما محل برگزاري جشن  عروسي را با قناد در ميان بگذاريد.

تزيين كيك با ميوه

كيك عروسي هميشه لازم نيست تزيينات تشريفاتي با فوندانت و شكل هاي لوكس داشته باشد. گاهي مي شود با ميوه ها و خامه، بهترين و زيباترين تزيين كيك عروسي را داشت.

خودتان كيك را تزيين كنيد

اگه فكر مي كنيد كيك به موقع و قبل از مراسم عروسي تحويل داده مي شود يا احساس مي كنيد تزييناتش كم است، مي توانيد حتي براي صرفه جويي در هزينه ها تزيين كيك را به عهده خودتان يا اطرفيان تان بگذاريد. وسايل تزييني كيك را از فروشگاه ها تهيه كنيد و دست به كار شويد. اين كار ايده ي مقرون به صرفه اي خواهد بود.

حتما طعم كيك را تست كنيد

براي انتخاب يك كيك خوب، فقط شكل ظاهري كيك مهم نيست بلكه مزه و طعم و عطر اون اهميت بيشتري دارد. معمولا قنادي ها نمونه اي را براي تست ارائه مي دهند در غير اين صورت يا سراغ قنادي ديگري برويد يا اينكه به قنادي هاي معروف و شناخته شده سفارش بدهيد.

تزيين كيك عروسي با گل

براي تزيين كيك گل ها بهترين انتخاب هستند. مي توانيد هم از انواع مصنوعي و هم طبيعي آن استفاده كنيد. انتخاب گل هايي كه از مواد خوراكي مثل خمير فوندانت يا خامه تهيه مي شوند هم ايده ي مناسبي هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۹:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 49
دیروز : 21
افراد آنلاین : 1
همه : 7912
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب