عروسي
مجله جشن عروسي

سرو آبميوه در جشن عروسي

براي بالا بردن سطح كيفيت جشن عروسي، براي پذيرايي از مهمانان بهتر است به جاي سرو شربت از آب ميوه كه هم گوارا و هم داراي طعم و انرژي فراواني است استفاده شود . برخي ازتالار عروسي ها بار كافي شاپ دارند كه مهمانان مي توانند خودشان در آنجا  هر مدل آبميوه ي دلخواهشان را سرو كنند و برخي ديگر از سالن پذيرايي ها به صورت شات (نفر به نفر) از مهمانان با آبميوه پذيرايي مي كنند.

آبميوه طبيعي

پذيرايي از مهمانان عروسي، با آب ميوه طبيعي لذت بخش تر است. در اين صورت در كنار آبميوه مي توان به چاي و نسكافه نيز اشاره كرد كه تا آخر شب عروسي بايد در اختيار مهمانان قرار بگيرند. آب ميوه هاي طبيعي به دليل طعم طبيعي و اطمينان از سالم بودن آنها، با استقبال بيشتر مهمانان مواجه مي شوند و به دليل اهميت پذيرايي در تشريفات عروسي، كيفيت و سرويس دهي منظم در اين ميان اهميت بالايي دارد. استفاده از انواع آب ميوه ها علاوه بر گوارا بودن و ايجاد رضايت در مهمان ها، به خود عروس و داماد هم حس خوبي مي دهد.

انتخاب نوع آبميوه ها با توجه به فصل و سليقه انتخابي عروس و داماد صورت مي گيرد . هر فصلي آب ميوه هاي مخصوص به خود را دارد براي مثال در فصل تابستان كه هوا گرم است آب هندوانه بسيار لذيذ و گوارا است و يا در پاييز مي توانيد از آب انار يا آب پرتقال استفاده كنيد. بعد از انتخاب تعداد مدل ها و نوع آبميوه ، نوبت به انتخاب دكور خاص براي جايگاه سرو آبميوه مي رسد كه اين دكور جنبه ي تزييناتي بسيار زيبايي مي تواند داشته باشد. عروس و داماد هنگام ثبت مدل ها و نوع ديزاين هاي انتخابي در تالار عروسي مي بايست از مدل هاي مختلف دكور كافي شاپ كه توسط ديزاينر طراحي مي شود ديدن كنند و با توجه به تم رنگي انتخابي خود و با توجه به شكل سالن دكور متناسب تر را انتخاب كنند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۴:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي مهم براي آشنايي پيش از ازدواج

ازدواج مهم ترين برگ زندگي هر انساني است پس بايد آن را درست قلم بزنيد. در اين مطلب درباره آنچه در كشور ما مي‌تواند در مورد بايدها و نبايدهاي آشنايي پيش از ازدواج قرار گيرد با توجه به عرف صحبت مي كنيم پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

آشنايي پيش از ازدواج

در زندگي دو جا هست كه آدم‌ها هر چقدر هم در نقاب‌زدن و نقش بازي كردن ماهر باشند، ماهيت واقعي خود را رو مي‌كنند؛ يكي در زمان استرس و يكي در زماني كه منافع مشترك دو طرف مطرح است. اگر اين ۲ نكته را بدانيم، در دوران آشنايي پيش از ازدواج، نامزدي و عقد احتمال آسيب، بسيار كمتر مي‌شود. براي روشن شدن اين مساله مثالي مي‌زنيم؛ گاهي مي‌گوييم فردي قوي است و اعتماد به‌ نفس زيادي دارد ولي در زمان امتحاني مثل رانندگي، مي‌بينيم آنچنان خود را مي‌بازد و ضعف نشان مي‌دهد كه قابل باور نيست. در اين صورت مي‌توانيم بفهميم واقعا آنچه وانمود مي‌كند، نيست يا گاهي مي‌بينيم آقايي خود را بسيار عاشق‌ پيشه نشان مي‌دهد و مدام ابراز احساسات مي‌كند اما وقتي صحبت سر تعيين مهريه معقول يا واگذاري حق طلاق و… مي‌شود، رابطه را دچار تنش و يا حتي كاملا قطع مي‌كند.

پس يادتان باشد اگر بتوانيد از اين ۲ تكنيك (استرس و طرح منافع مشترك) استفاده كنيد، خيلي راحت مي‌توانيد تا حد زيادي پشت نقاب طرف مقابل را ببينيد.

خيلي‌ها بعد از ازدواج مي‌گويند همسرمان خيلي تغيير كرده، در صورتي كه واقعيت اين است كه او تغيير نكرده، بلكه حالا نقاب‌ها كنار رفته و آنها نتوانسته‌اند قبل از ازدواج همديگر را خوب بشناسند.

خيلي از ما در دوران آشنايي پيش از ازدواج ، از هم به اندازه كافي سوال نمي‌پرسيم؛ چون مي‌ترسيم كه متقابلا طرف مقابل هم از ما سوالي بپرسد يا بفهميم مشكلي در گذشته داشته و رابطه عاطفي‌مان به هم بخورد. گاهي هم اصلا نمي‌دانيم در مورد چه چيز بايد بپرسيم. ممكن‌ است اصلا بخواهيم مشكل‌ هاي طرف مقابل را انكار كنيم و آنها را ناديده بگيريم. مثلا وقتي مي‌بينيم مدام عصباني مي‌شود، از تكنيكي به نام كم‌ اهميت جلوه‌ دادن استفاده مي‌كنيم و مي‌گوييم آنقدرها هم عصباني نمي‌شود، ديگران شلوغش مي‌كنند يا به توجيه پناه مي‌بريم كه او از كودكي مشكلات زيادي را پشت‌ سر گذاشته و به همين دليل زياد عصباني مي‌شود، خودش تقصيري ندارد يا با عبارت‌هايي مثل همه مردها زود عصباني مي‌شوند، سعي مي‌كنيم رفتار او را عادي جلوه دهيم.

اين اشتباه‌ها باعث مي‌شود خودمان را درگير رابطه‌اي پرخطر كنيم اما توجه به برخي نكته‌ها در اين دوران و البته دوران عقد بسيار كمك‌كننده است و ما را از اين خطاي شناختي بيرون مي‌آورد:

از ارزش‌ها و باورهايتان چشم‌پوشي نكنيد. يعني فورا نخواهيد خودتان را همرنگ طرف مقابل كنيد. مثلا اگر مي‌بينيد مهماني‌هاي آنچناني مي‌رود و روابطي دارد كه نمي‌پسنديد، به اجبار آنها را نپذيريد.

نبايد از علايقتان دست برداريد. وقتي با كسي آشنا مي‌شويد، خود را غرق پرداختن به علاقه‌ مندي‌ هاي او كنيد، بي‌شك آسيب خواهيد ديد. حتي برخي افراد در اين دوره به خاطر طرف مقابل رابطه خود را با دوستان و خانواده‌ شان كمرنگ مي‌كنند و تمام‌ وقت خود را در اختيار او قرار مي‌دهند كه اين كار هم اشتباه است.

در كساني كه در دوران نامزدي و بدون شناخت، روابط زناشويي برقرار مي‌كنند، احتمال نارضايتي زناشويي، بدبيني، عدم تعهد و نابساماني ارتباطي بعد از ازدواج بسيار بالاتر است. نتايج تحقيقات نشان داده اگر در دوران آشنايي پيش از ازدواج طرفين كنجكاوي‌هاي جنسي‌شان را بي‌ محابا به هم ابراز كنند، احتمال دارد دچار آسيب‌ شوند. البته به‌ دليل مسائل شرعي، اخلاقي، قانوني و عرفي احتمال شروع اين روابط در كشور ما در دوران آشناييپيش از ازدواج اندك است ولي متاسفانه گاهي از روي بي‌تجربگي و ناپختگي، روابط پرخطر در اين دوران شروع مي‌شود كه باعث ميشود بيشتر اين آشنايي‌ ها خيلي زودهنگام به شكست منجر شوند؛ مخصوصا كه متاسفانه مهارت مديريت درست و چندجانبه اينگونه روابط در بيشتر جوانان خيلي قوي نيست و گاهي با الگوبرداري از ديگران يا توجيه رفتار خود يا روشنفكري مدرن مخصوصا خانم‌ها در معرض خطر بيشتر آسيب‌هاي اجتماعي اينگونه روابط قرار مي‌گيرند.

نكته مهم ديگر اين است كه خيلي‌ها در دوران آشنايي پيش از ازدواج تفاوت‌هاي زيادي بين خود و طرف مقابل مشاهده مي‌كنند ولي با اين تصور كه مي‌توانند او را با عشق و علاقه و توجه تغيير دهند، به روابط خود ادامه مي‌دهند. خيلي از خانم‌ها مرتكب اين اشتباه شايع مي‌شوند اما شخصيت شكل‌ گرفته آدم‌ها، خيلي قابل‌ تغيير نيست و فقط قابل‌ تعديل است. پس وقتي به قصد ازدواج رابطه آشنايي را با كسي شروع مي‌كنيد، واقع‌بين باشيد و آشنايي خود را با كسي ادامه دهيد كه به اصول شما نزديك باشد.

در دوران آشنايي پيش از ازدواج هرگز خود را بيش از حد درگير رابطه عاطفي نكنيد. وقتي احساس بر منطق غلبه مي‌كند، احتمال بروز مشكلات زياد خواهد شد. يعني ابتدا بايد عقل بر احساس حاكم باشد و بعد همسويي عقل و احساس.

هرگز تمام اطلاعات در مورد حال و گذشته‌ تان را براي طرف مقابل بيان نكنيد. برخي فكر مي‌كنند اگر همه‌ چيز را با جزييات براي فردي كه با او آشنا شده‌اند تعريف نكنند، صادق نيستند در حالي كه صداقت دو نوع سازنده و مخرب دارد. كسي كه با قصد ازدواج وارد رابطه با شما شده است، بايد به اين حد از بلوغ رسيده باشد كه بداند قرار است با آنچه در حال حاضر هستيد، زندگي كند، نه آنچه كه قبلا بوده‌ايد پس اطلاعاتي كه قصد داريد به طرف مقابل بدهيد بايد به‌تدريج و پلكاني باشد و به همه‌چيز اشاره نكنيد. حواستان باشد دادن اين اطلاعات غيرضروري مي‌تواند در رابطه فعلي و در آينده‌ تان تاثير مخربي داشته باشد.

گاهي مي‌بينم دخترخانم‌هايي كه قبلا رابطه عاطفي معقول و كم‌خطري در چارچوب اخلاق، شرع ، قانون و عرف با آقايي داشته‌اند ولي به‌ محض اينكه در مورد آن به طرف مقابل گفته‌اند، رابطه‌شان دچار مشكل‌ شده و به هم خورده يا ازدواج انجام گرفته ولي همسر به شدت به خانم بدبين شده است و آسيب بدبيني و بدگماني بسيار شديدتر از اين صداقت مخرب است.

كسي كه مي‌ خواهد وارد رابطه آشنايي پيش از ازدواج و بعد نامزدي و عقد شود، بايد به بلوغ ازدواج رسيده‌ باشد اما متاسفانه برخي از كساني كه ازدواج مي‌كنند، به اين بلوغ نرسيده‌اند.بلوغ ازدواج يعني با آگاهي، دانش و مهارت‌هاي ارتباطي مبتني بر واقعيت نه رويا، رابطه لذت‌بخش مادي و معنوي خلق كنيم در غير اين صورت دچار تنش خواهيم ‌شد.

بدون شناخت، منطق، خودشناسي و ديگرشناسي نبايد وارد هيچ رابطه‌اي شد چون برخي در دوران آشنايي چهره واقعي خود را نشان نمي‌دهند و نقاب بر چهره دارند تا طرف مقابل را جذب ‌كنند. علاوه بر اين، گاهي رفتار ناسنجيده يا پرخطر‌ تاثيرگذاري هم نشان مي‌دهند ولي طرف مقابل به دليل ويژگي‌هاي خوب ديگر، متاسفانه آن را ناديده مي‌گيرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۳:۵۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

مهم ترين چيزها در خريد عروسي

يكي از مهم ترين بخش هاي عروسي، روزي است كه به اتفاق همسرتان براي خريد يك سري از لوازم موردنياز كه به نام ليست خريد عروسي شناخته مي شود به بازار مي رويد. ما در اينجا برايتان يك ليستي از مهم ترين اقلام خريد عروسي تهيه كرده ايم پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

خريد عروسي

حتما تا امروز زوج هاي جوان زيادي را ديده ايد كه دست در دست هم و با جان و دل براي شروع زندگي اي جديد و نو براي خريد عروسي شان مجتمع ها و پاساژهاي خريد را زير و رو مي‌كنند تا تمام آنچه را كه بايد، بدون هيچ كم و كاستي تهيه كنند. امروز ما ليستي كامل براي شما تهيه كرده ايم تا كار شما را راحت و خيالتان را نيز آسوده كنيم‌. پس عروس و داماد هاي عزيز امروز در ماجراي خريدتان همراهي ما را هم پذيرا باشيد.

حلقه ازدواج

اولين گزينه در خريد عروسي حلقه ازدواج است. بد نيست به بازار زرگرها سري زده و با همراهي و نظرات هم حلقه هاي يك عمر پيوند زناشويي را تهيه كنيد. اين روزها بيشتر حلقه ست ها روي بورس هستند و رنگ طلاي سفيد دنباله روي ماجراست اما باز هم همه چيز به سليقه ي شما و مهم تر از همه به بودجه شما بستگي دارد. بد نيست تا در بازار زرگرها هستيد به سراغ سرويس طلا عروس خانم هم رفته و كار خريد سرويس طلا را هم انجام داده و خيالتان را راحت كنيد.

ساعت عروس و داماد

نوبتي هم باشد، نوبت خريد ساعت عروس و داماد است. اين روزها ساعت ست زيادي در رنگ هاي نقره اي و طلايي روانه بازار شده اند كه مي تواند جزو اولويت خريدتان باشد. اگر نه كه مي توانيد هر كدامتان به سليقه ي شخصي خود ساعتي انتخاب كرده و تهيه كنيد.

پوشاك و لباس عروس و داماد

مقصد بعدي ما مغازه فروش پوشاك است. در اين مراكز سرتان حسابي شلوغ است و ليست بلند بالايي بايد تهيه كنيد. دو دست لباس مجلسي براي عروس خانم جزو اولويت هستند. كفش مجلسي و اسپرت، مانتو، روسري، كيف، لباس عروس ، لباس راحتي ،لباس خواب همه و همه را در اين مراكز مي توان يافت و خريداري كرد. ليست خريد آقا داماد ها هم به جز لباس دامادي، پيراهن، كفش، ست كيف و كمربند، كراوات، پاپيون، لباس راحتي، لباس زير، لباس خواب، لباس اسپرت از شلوار و پيراهن گرفته تا شلوار جين و پارچه اي است.

پارچه چادر عروس

بد نيست در همان حوالي سري به مغازه پارچه فروشي زده و قواره چادري سفيد براي عقد عروس خانم تهيه كنيم كه با سر كردنش سفيد بختي و خوشبختي براي عروس به ارمغان بياورد.

لوازم آرايشي و بهداشتي

نوبت به خريد قسمت جذاب ماجرا يعني خريد لوازم آرايشي بهداشتي مي رسد. هر زن و مردي بلا استثنا عاشق خريد اين محصولات هستند. اول از خريد هاي عروس خانم شروع مي كنيم. خريد ست لوازم آرايشي شامل كرم پودر، پنكك، سايه، رژ گونه، رژ، شات رژ گونه، خط چشم، ريمل، خط لب، كرم مرطوب كننده شب و روز و‌ تونر پاك كننده آرايش، ژل شستشو ي صورت و… مي شود. عطر دلخواه، اسپري و مام بنا به سليقه عروس خانم، ليست بعدي خريدند.

خريد آقا داماد

خريد ست تمام و كمال ماشين ريش تراش به همراه افتر شيو، كف ريش و ست شيو، عطر اسپري و مام به دلخواه، كرم مرطوب كننده، ژل شستشوي صورت مردانه و … همه و همه جزوي از اين ليست بلند بالاست كه همه را در يك مغازه فروش لوازم بهداشتي و آرايشي مي توان يافت.

ست حوله و چمدان

تقريبا تمام وسايل و احتياجات عروس و داماد خريداري شده اند به جز ست حوله. اكثر ست حوله ها شامل حوله تن پوش، حوله استخري، حوله دست و صورت و دمپايي بعد حمام هستند كه با خريد دو دست ست جنس عالي كارتان راحت شده و خريدتان تكميل مي شود. تمام اين وسايل راخريديد و نهايتا با شاپينگ بگ مي توانيد تا منزل انتقال داده و حمل كنيد. با خريد دو چمدان شيك، در كنار رفع احتياج چمدان براي مسافرت، وسايل نو را مي توانيد درون آن قرار داده و به صورت شيك تري تا منزل تازه تان حمل كنيد.

آينه شمعدان

مقصد آخر ما مغازه آينه شمعدان فروشي است. اين رسم تاريخي كشور براي روشن ماندن سوسوي زندگي با شمع و روشني جلاي آيينه آميخته است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۳:۱۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

جذاب ترين ايده جشن عروسي

شب عروسي به ياد ماندني ترين شب زندگي هر فردي است. از اين رو خاص بودن اين شب براي مهمانان خيلي مد نظر زوج هاي جوان قرار دارد. چندين ايده جشن عروسي كه در ادامه از آنها ياد مي كنيم مي تواند در خاص تر كردن شب عروسي تان كمك كند پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

بادكنك هايي مسحور كننده درست كنيد. مي توانيد به پايين بادكنك ها اكليل طلايي بچسبانيد و آن ها را از پشت صندلي ها آويزان كنيد يا آن ها را با هليوم پر كنيد و بگذاريد در تالار عروسي تان معلق بمانند.
زيباترين دكوري گلدان هاي پر از گل است. مي توانيد گلدان هاي استوانه اي شيشه اي كوچك را پر از آب كنيد و گل ها را درون آن غوطه ور نماييد.
يك ايده جشن عروسي قرار دادن يك اسم روي تابلو يا ديوار تالار عروسي است تا مهمانان تان با آن عكس بگيرند و عكس هايشان را با آن هشتگ در شبكه هاي اجتماعي قرار دهند.
سفارش دهيد تا يك پيام صميمي در مورد عروسي تان را بر روي كيف هاي كيسه‌هاي پلاستيكي چاپ كنند و به مهمانان‌تان هديه دهيد.
يك ايده جشن عروسي مي تواند آويزان كردن لامپ هاي ريسه اي است تا تالار يا باغ عروسي تان جادويي شود.
از خدمه تالار عروسي تان بخواهيد تا توالت سالن پذيرايي را نيز تزيين نماييد.
به جاي يك كيك عروسي ، كيك هاي كوچك و قشنگ سفارش دهيد و اجازه دهيد مهمانان‌تان از ميان آنها انتخاب نمايند.
يك كيك ساده انتخاب كنيد كه با رنگ‌هاي سالن و دسته گل عروس هماهنگ باشد.
يك مكان زيبا و ساده براي مراسم عروسي انتخاب كنيد.
خودتان را به پيراهن‌هاي معمول محدود نكنيد، هر مدلي كه دوست داريد لباس عروس تان را سفارش دهيد.
اگر موضوع جشن عروسي تان روستايي است، تابلو هاي چوبي درست كنيد تا مهمانان تان را راهنمايي كنيد. روي يك بيل يا آب پاش را با گل و روبان تزيين كنيد و كنار تابلو قرار دهيد.
اگر حيوان خانگي داريد آن ها را هم در عكس هاي عروسي تان راه دهيد.
ممكن است جشن عروسي براي كوچكترها خسته كننده باشد پس براي بچه ها يك قسمت بازي و سرگرمي تدارك دهيد.
عكس هاي نامزدي تان را به شكل يك كتاب در بياوريد و از مهمانان بخواهيد آن را امضا كنند.
براي مهمانان تان پف فيل درست كنيد تا حين جشن بخورند.
به جاي كفش هاي ساده و معمولي، كفش رنگي بپوشيد.
اگر از رنگ هاي كلاسيك خوشتان نمي آيد، در شب عروسي تان از رنگ هاي براق مورد علاقه تان استفاده كنيد.
يك ايده جشن عروسي استفاده از تل و كلاه هاي زيبا به جاي تاج و تور است.
حتما نبايد پيراهن و كت و شلوار رسمي بپوشيد، مي توانيد هر لباسي كه دوست داريد را انتخاب كنيد. هر چه باشد، شب عروسي شب شماست.
اگر در پاييز عروسي مي گيريد، حتما با برگ‌هاي پاييزي عكس بگيريد.
اگر جشن عروسي تان در تابستان است، يك دستگاه بستني ساز اجاره كنيد تا مهمانان‌تان خنك شوند و هرچقدر دوست دارند بتوانند براي خودشان بستني درست كنند.
يك صندوق پست تدارك ببينيد و از مهمانان بخواهيد برايتان توصيه هاي زندگي مشترك بنويسند.
يك دوربين عكاسي فوري بگيريد و از مهمانان بخواهيد از خودشان عكس بگيرند و زير عكس‌ هايشان يادگاري بنويسند.
هنگام دعوت، از مهمانان بپرسيد چه آهنگي دوست دارند تا شب عروسي پخش كنيد.
شام رسمي يك قانون نيست. اگر عاشق پيتزا هستيد، شام عروسي تان را پيتزا دهيد.
درون شيشه هاي سس شمع بگذاريد و راهروي سالن را با آن‌ها تزيين كنيد.
به ميهمانان تان بالن آرزوها دهيد تا بعد از جشن عروسي آن ها را هوا كنند و منظره اي زيبايي خلق كنند.
از فيلم بردار بخواهيد كه از تك تك مهمانان فيلم بگيرد و از آنها بخواهد كه يك جمله براي عروس و داماد بگويند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۲:۱۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ميز اردور عروسي چيست؟

اردور يا همان پيش غذا يك بشقاب كوچك حاوي غذا و دسر و يا نوشيدني است كه قبل از وعده غذايي و يا غذاي اصلي سرو مي شود و محتويات و نوع آن با غذاي اصلي هم خواني دارد. پيش غذا معمولا در كشور هاي ديگر سرو مي شود. اما چند وقتي است كه در كشور ما هم نيز در مهماني و يا مراسم مختلف و در برخي رستوران ها پيش غذا ارائه مي شود.

پيش غذا در فرهنگ غذايي ما ايراني ها به خوبي جا نيفتاده است و همانند ديگر كشورها مردم ايران از آن استفاده نمي كنند. پيش غذا به غذاي سبك و راحتي گفته شده كه قبل از صرف وعده اصلي ميل مي شود. در كشورهاي ديگر وعده غذاي ناهار يا شام سه مرحله دارد  كه مي توان به اردور يا همان پيش غذا، وعده اصلي و در آخر هم به دسر اشاره كرد.

خوبي چند مرحله بودن صرف غذا در هر وعده آن است كه فرد پس از صرف هر مرحله مكث كوتاهي تا صرف مرحله بعد دارد و همين امر موجب بهتر خوردن غذا و همينطور هضم راحتتر غذا مي شود. البته امروزه در كشور ما اين اين واژگان وارد برنامه غذايي شده اند و در برخي نقاط صرف غذا به اين صورت شده است. معمولا خام هاي ايراني با اردور هاي خوشمزه و دست پخت خود هر فردي را مجذوب آشپزي خويش مي كنند .

ميز اردور

ميز اردور با همان ميز پيش غذا ميزي است كه در مراسم هاي مختلف از جمله جشن عروسي استفاده مي شود. بر روي اين ميز تركيبي از پيش غذاهاي مختلف قرار مي گيرد كه معمولا قبل از سرو غذاي اصلي مهمان ها مي توانند از آن ميل نمايند. امروزه تركيب و نحوه چيدمان ميز اردور نشان دهنده اهميت و احترام به مهمانان و مراسم در حال انجام است و معمولا در اكثر مراسم ها حتي مهماني هاي خانگي نيز از اين ميز استفاده مي شود .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۱:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع تزيين جايگاه عروس و داماد

جشن عروسي يكي از دلنشين ترين اتفاقات هر فرد در زندگي اش است. هر كدام از ما بي شك تداركات خاصي را براي يك شب عروسي باشكوه در ذهن خود داريم و دوست داريم جشن عروسي تمام عيار و خاطره انگيزي داشته باشيم. در ميان همهمه هاي مقدمات عروسي توجه به جزييات ساده اي مثل گيف هاي كم هزينه، گل آرايي ، كارت عروسي و يا حتي تزيين جايگاه عروس و داماد مي تواند تا حد قابل توجهي جشن شما را خاطره انگيزتر كند. به همين منظور در اين مطلب از سايت جشن عروسي مي خواهيم شما را با مدل هاي پرطرفدار تزيين جايگاه عروس و داماد آشنا كنيم تا بتوانيد انتخاب مناسب تري براي جايگاهتان داشته باشيد.

تزيين جايگاه عروس و داماد با گل

گل آرايي يكي از روش هاي پرطرفدار براي تزيين جايگاه عروس و داماد مي باشد. شما مي توانيد از ايده هاي مختلف گل آرايي براي تزيين فضاي جايگاه استفاده كنيد. حتي مي توانيد از تركيب گل هاي مصنوعي و طبيعي براي ايجاد جلوه اي بهتر براي جايگاهتان بهره ببريد. توجه داشته باشيد كه با اضافه كردن جزييات ساده اي مثل ريسه هاي مرواريد شكل و يا كريستال هاي آويزي درخشان مي توانيد زيبايي و جلوه جايگاهتان را چند برابر كنيد.

تزيين جايگاه عروس و داماد با گل و پارچه

گل آرايي جايگاه عروس و داماد با تلفيق پارچه و گل براي ايجاد يك پس زمينه ي رويايي مي باشد. رنگ پارچه ي انتخابي شما در چنين تزييناتي بايد سفيد و يا ترجيحا رنگ هاي ملايم با تناژ سفيد بالا باشد، هم چنين در انتخاب گل ها مي توانيد دقت كنيد كه گل هاي انتخابي و تركيب رنگشان با رنگ و گل هاي دسته گل و گل آرايي ميزهاي پذيرايي هماهنگ باشد تا جشن تمام عياري داشته باشيد.

تزيين جايگاه عروس و داماد با پارچه ساتن

چنين جايگاه رويايي بي شك در نگاه اول هر بيننده اي را به خود جلب مي كند، البته اگر از طرفداران سبك رمانتيك و از جمله عشاق ساده پسند هستيد. انتخاب پارچه ي ساتن به دليل حالت ايستايي كه دارد بهترين گزينه براي اكثر تزيينات پارچه اي جايگاه عروس و داماد است كه در كنار گل آرايي و جزييات رمانتيك ديگر مي تواند جايگاه چشمگيري را براي شما ايجاد كند.

تزيين جايگاه عروس و داماد با تلفيق پارچه ساتن و گل

در تزيين جايگاه عروس و داماد مي توانيد از پارچه ي ساتن براي بخش پس زمينه و از گل آرايي براي قاب دور جايگاه استفاده نماييد كه با نور پردازي رمانتيك و حضور چلچراغ ها، لوازم دكوري و مبلمان ظاهري لوكس به فضاي داخلي تالار مي بخشد.

تزيين جايگاه عروس و داماد با تور

تور يكي از اركان اصلي تزيينات عروسي محسوب مي شود. بنابراين انتخاب آن براي تزيين جايگاه عروس و داماد ساده ترين گزينه و بهترين انتخاب مي باشد. هم چنين استفاده از تور، گل، شمع در كنار نورپردازي مي تواند جلوه ي جايگاه شما را دو چندان كند. پس اگر مي خواهيد جايگاهي چشمگير و در عين حال ساده داشته باشيد بهتر است به دنبال تزيينات با تور باشيد.

تزيين جايگاه عروس و داماد در باغ عروسي

اگر شما باغ عروسي را انتخاب كرده ايد پس قطعا تزيينات باغ بايد متفاوت از تزيينات داخل تالار عروسي باشد. براي اين منظور مي توانيد ابتكار عمل بيشتري به خرج دهيد و از جلوه هاي بصري خود باغ كمك بگيريد. توجه داشته باشيد كه در كنار آن استفاده از جزييات ساده و خلاقانه مانند حرف اول اسم تان، فانوس و يا تزييناتي با شمع مي تواند به رويايي تر شدن تزيين جايگاهتان كمك نمايد.

تزيين جايگاه عروس و داماد در تالار عروسي

براي تزيين جايگاه عروس و داماد در خانه، تالار عروسي و يا محيط هاي بسته اين چنيني، استفاده از تور ، گل، شمع در كنار نورپردازي مي تواند جلوه ي جايگاه شما را دو چندان كند. همچنين استفاده از رنگ هاي ملايم به همراه اضافه كردن عناصر دكوري ساده به فضا مي تواند زيبايي دو چنداني در جايگاه شما ايجاد نمايد. عنصر ديگري كه مي تواند جذابيت جايگاه شما را چندين برابر كند ايده پردازي و استفاده از خلاقيت در تزيين جايگاه تان مي باشد پس دست به كار شويد و جايگاه روياييتان را خودتان بچينيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۱:۱۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

چيدمان ميز و صندلي جشن عروسي

طراحي ميز و صندلي ها، رنگ و نحوه قرار گرفتن آنها در كنار يكديگر و بطور خلاصه چيدمان ميز و صندلي جشن عروسي ، اهميت زيادي در زيبايي دكوراسيون تالار عروسي دارد.

تزيين ميز و صندلي

همانطور كه مي دانيد، تزيين تالار عروسي نقش مهمي در اجراي هر چه بهتر عروسي دارد. گاهي سالن پذيرايي كوچك است اما به دليل چيدمان زيبا و بكار گيري بهترين مدل تزيينات تالار عروسي ، كوچك بودن فضا احساس نمي شود. در واقع بايد ميز و صندلي ها به گونه اي چيده شوند كه علاوه بر راحتي رفت و آمد مهمانان ، براي پذيرايي و ساير امور جشن عروسي فضاي بيشتري ايجاد شود. بسياري از مهمانان در صورتي كه احساس آرامش و يا راحتي در اين فضا نكنند يا مثلا تعداد صندلي ها و يا ميزها كم باشد، ناراضي شده و از تزيين تالار عروس و دامادناخشنود خواهند بود.

تزيين ميز و صندلي در باغ عروسي

اما از طرف ديگر در صورت برگزاري مراسم عروسي در باغ، تزيين باغ عروسي اهميت پيدا مي كند. هر چند كه بر خلاف تصور عموم، تزيين باغ عروسي در مقايسه با فضاهاي بسته اي مثل تالار عروسي هم اهميت زيادي داشته و كار حساسي است اما ديزاين جايگاه عروس و داماد در صورتي كه مناسب و درست انجام شود، مي تواند موجب زيباتر شدن و بهبود هر چه بيشتر برگزاري اين مراسم شود.

ميز و صندلي عروس و داماد

شايد براي شما هم جالب باشد تا ايده هاي خاصي براي فضاي مجلس عروسي يا فضاي خانه عروس و داماد بدهيد. يكي از وسايلي كه دائماً جلوي ديد هست، ميز و صندلي عروس و داماد است. چه در مجلس عروسي و چه در طراحي ظاهر منزل، نماي خاصي به فضا مي دهد. به راحتي مي توان از صندلي ساده، يك مدل صندلي عروس و داماد شيك ساخت.

هدف استفاده از صندلي هاي گران قيمت نيست. در تشريفات عروسي ، هميشه گل ها حرف اول را مي زنند. علت آن هم تنوع زياد آنهاست. به راحتي مي توانيد از گل هاي مختلف براي تزيين ميز و صندلي عروس و داماد استفاده كنيد. صندلي هاي ساده براي اين كار مناسب است. اولا كه سادگي صندلي، تزيينات زيباي شما را نمي گيرد و در مرحله بعد در انتهاي جشن عروسير، به راحتي مي توانيد تزيينات را از آن جدا كنيد.

ميز صندلي مهمانان عروسي

شما مي توانيد براي ميز و صندلي هاي مهمانان هم ايده هايي بدهيد. آنها هم مي توانند خاص و تزيين شده باشند. البته معمولا ميز و صندلي هاي داخل تالار عروسي، كمي توسط مالك سالن تزيين مي شوند. ولي مي توانيد با صرف هزينه كمي، ايده خود را پياده كنيد و اگر جشن عروسي تان در باغ است ميز و صندلي هاي اجاره اي خود را با سبكي كه براي جايگاه عروس و داماد در نظر گرفته ايد، تزيين كنيد. فراموش نكنيد كه اگر از صندلي هاي اجاره اي در باغ عروسي استفاده مي كنيد، حتما يك دست بوده و تزيين يكساني داشته باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۰:۲۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

شمع آرايي در جشن عروسي

معمولا در دستور كار اوليه هر تشريفات عروسي طراحي زيبايي جشن عروسي است كه اولين زيبا كننده براي هر مراسمي شمع و گلي است كه باسليقه و با برنامه ريزي در باغ يا تالار عروسي طراحي و چيدمان مي شود.

يكي از زيباترين و موثرترين بخش هاي يك جشن عروسي لحظه ورود عروس و داماد و مهمانان مي باشد. استفاده از نورهاي مختلف به ويژه شمع آرايي هميشه به عنوان يكي از شاخصه هاي مهم تشريفات عروسي ، باعث كم نظير شدن جشن عروسي شما مي شود.

شمع آرايي

در فرهنگ كشور ايران شمع آرايي از ديرباز مورد استفاده بوده است و داراي تاثيرات مثبت در جلوه و روحيات افراد و هيجان انگيز شدن دارد. در طول قرن ها از شمع آرايي در مكان هاي مختلف استفاده شده است ، شمع هم در قشر مستمندان و هم در محافل ثروتمندان مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه از شمع در مكان هايي مانند تالار پذيرايي ، رستوران ها ، كافي شاپ ها و تالارهاي جشن عروسي بسيار استفاده مي شود.

شمع سمبل سرزندگي

شمع سمبل انسان سرزنده است. آتش علاوه بر زيبايي هميشه ياد آور قدرت مي باشد. هم چنين ديدن نور شمع به طور ناخودآگاه روزنه اميد را در دل زنده مي كند راز آرامش بخش بودن شمع شايد همين باشد.

اما يكي از نكات بسيار مهم در استفاده از اين عنصر زيبا نحوه چيدمان آن است كه اثر بخشي آن را چندين برابر مي كند. شمع آرايي داخل و خارج تالار يا باغ عروسي نيازمند يك فكر دقيق همراه با هنر خاصي مي باشد كه در كدام مكان ها به چه شكل نورآرايي انجام شود.

شمع آرايي تالار عروسي

مشاهده زيبايي هاي شمع آرايي در لحظه ورود به تالار عروسي در مسير عروس و داماد و ميهمانان و همچنين روي ميز ميهمانان و در جاهاي خاص گوشه و كنار سالن پذيرايي و محل برگزاري جشن عروسي ، تاثير بسزايي در رمانتيك بودن و مجلل شدن جشن شما بيش از پيش مي افزايد. هم چنين استفاده از شمع هاي تزييني در جايگاه عروس و داماد بسيار رايج است. در قسمت ورودي در بخش سفره عقد و بخش هاي مختلف ديگر نيز شمع آرايي كاربرد دارد .

شما مي توانيد بر حسب سليقه خود درحين مشاوره با تيم شمع آرايي مورد نظرتان، از هر نوع شمع با هر تنوع رنگي استفاده كنيد و با اشكال متنوع و در هر ابعادي كه مورد نظر شما است ، گوشه و كنار مجلس خود را به چشم نواز ترين حالت ممكن بياراييد تا يك شب عروسي خاطره انگيز هم براي خود و هم براي ميهمانان عزيزتان رقم بزنيد.. رنگ سفيد نماد شفا بخش بودن ، رنگ قرمز نماد محبت و عشق ، رنگ صورتي نماد پيروزي و قابليت ، رنگ نارنجي نشانه توانايي و شادابي ، رنگ زرد يا طلايي آرامش بخش ، رنگ سبز نشانه رشد و پيشرفت ، رنگ آبي آرامش و الهام بخش بودن ، رنگ خاكستري يا نقره اي نماد پاكي ذات و رنگ بنفش نماد قدرت بالا براي آينده و رسيدن به اهداف است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۰:۰۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب مايكروويو در خريد جهيزيه

اگر علاقمند به پختن سريع غذا براي دورهمي هاي غيرمنتظره خود باشيد، بخواهيد چاي سرد شده خود را داغ كنيد و يا اينكه مواد غذايي را به صورت بهداشتي و سريع يخ زدايي كنيد؛ مايكروويو يكي از لوازم برقي خانگي است كه در همه اين زمينه ها به شما كمك مي كند. همه مايكروويو ها اين قابليت ها را به بهترين شكل ممكن ندارند و براي خريد جهيزيه انتخاب بهترين مايكروويو ، متناسب با نيازها و بودجه در دسترس، لازم است به تحقيق و بررسي پرداخت. اين دستگاه، يعني Microwave Oven، به نام اجاق مايكروويو در زبان فارسي شناخته مي شود. البته برخي با اصطلاح ماكروفر يا مايكروفر نيز به آن اشاره مي كنند. اين روزها، مايكروويو يكي از اقلامي است كه در ليست خريد جهيزيه عروس قرار گرفته است. براي انتخاب بهترين وسايل در خريد جهيزيه با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

خريد جهيزيه

مهم ترين نكته كه براي انتخاب يك مايكروويو در خريد جهيزيه بايد به آن توجه كرد، محل قرارگيري آن است. نحوه قرارگيري، تاثير به سزايي بر روي قيمت مايكروويو، نوع، ابعاد و نصب آن دارد. انواع مايكروويو بر اين اساس شامل اجاق مايكروويو روميزي، بالاي گازي و توكار مي شود.

مايكروويو هاي روميزي رايج ترين نوع اين دستگاه بوده كه از ساير انواع ديگر قيمت كمتري دارند. قرارگيري اين دستگاه بسيار راحت بوده و نيازي به نصب شدن ندارد. مهمترين مساله، فضاي مورد نياز براي قرار گرفتن اجاق مايكروويو روميزي است. اجاق مايكروويو هاي بالاي گازي، مجهز به سيستم هواكش و نور مي باشند و در واقع جايگزين هود بالاي اجاق گاز مي شوند. البته اين مدل مايكروويوها در ايران رايج نيستند و قيمت بيشتري از نوع روميزي دارند.

اولين قدم براي انتخاب مناسب ترين اجاق مايكروويو در خريد جهيزيه ، بررسي ابعاد بيروني و دروني (گنجايش) دستگاه است. ابعاد بيروني بايد متناسب با فضاي قرارگيري دستگاه بوده و ابعاد دروني هم، كه بيانگر گنجايش دستگاه است، بايد متناسب با نياز و استفاده شما باشد.

در قدم بعدي بايد به توان دستگاه (وات) توجه كرد. توان بيشتر به معناي سرعت بيشتر پخت و همچنين يكنواخت تر بودن پخت دستگاه است. توان مايكروويوهاي معمول، عمدتا بين ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ وات بوده و مايكروويو هاي بزرگتر و البته گران تر، وات بيشتري دارند. در نظر داشته باشيد كه تفاوت ۱۰۰ وات توان بين دستگاه هاي مختلف، تفاوت چنداني در قدرت آنها ايجاد نمي كند. قابليت هايي كه براي يك اجاق مايكروويو لازم و كافي به حساب مي آيند عبارتند از: زمان پخت، يخ زدايي، سطح قدرت و تايمر. برخي از مايكروويو ها مجهز به تعدادي تنظيمات از پيش معين شده و يا ميانبر نيز هستند.

كانوكشن يكي از مشخصه هاي خوب يك اجاق مايكروويو است. فن كانوكشن كه در پشت دستگاه قرار داده شده، گرما را در فضاي دستگاه به جريان انداخته و به پخت يكنواخت غذا و همچنين ترد و برشته شدن آن كمك مي كند. مايكروويوهاي داراي فن كانوكشن گران تر هستند.

تكنولوژي اينورتر در مايكروويوهاي گران تر ديده مي شود. در مايكروويوهاي معمولي، در صورت نياز به استفاده از ۵۰ درصد قدرت دستگاه، اعمال قدرت در طول زمان پخت، مدتي به حالت صد و مدتي به حالت صفر درصد قدرت انجام مي گيرد تا ميانگين قدرت دستگاه به اندازه نصف برسد. اين روش پخت نتيجه مطلوبي نداشته و پخت مواد غذايي يكنواخت صورت نمي گيرد. با استفاده از تكنولوژي اينورتر، دستگاه قابليت اعمال پنجاه درصد قدرت را داشته و مشكلات پخت ناهمگون از بين مي رود.

مواد غذايي پخته شده با مايكروويو، در مقايسه با روش هاي پخت معمول، كمي نرم و تر هستند. اين مساله در پخت غذاهايي مانند پيتزا دلپذير نيست. براي حل اين مشكل، برخي از مايكروويوها مجهز به گريل هستند. اجاق مايكروويو هاي گريل با تركيب دو روش پخت، با استفاده از گرماي هالوژن در كنار امواج مايكروويو باعث پخت سريع و در عين حال برشته شدن غذا مي شوند. در موارد ديگر، براي مثال مايكروويو ال جي، در تكنولوژي پخت نوري خود از هيتر نوري ذغالي استفاده كرده و با نام انحصاري سولاردام (SolarDOM) آنها را به بازار عرضه مي كند.مدل هاي لوكس جديد، كه طبعا گران تر هم هستند، مجهز به سنسورهاي رطوبت و تشخيص درجه پخته شدن غذا مي باشند. روشنايي داخلي بعضي از اين اجاق ها هم از نوع LED است. همچنين در برخي مدل ها دستگاه مجهز به تكنولوژي هوشمند بوده و براي مثال قابليت اتصال به اينترنت دارند.

در نتيجه براي انتخاب بهترين اجاق مايكروويو در خريد جهيزيه ابتدا محل قرار گرفتن دستگاه و سپس نيازهاي خود را در نظر بگيريد. اگر فضاي سطح كابينت هايتان كم است و علاقمند هستيد فضاي آشپزخانه تان مدرن تر و شيك به نظر برسد، با صرف هزينه بيشتر مي توانيد يك اجاق مايكروويو توكار را در ميان كابينت هايتان نصب كنيد. براي انتخاب از ميان مدل هاي متنوع مايكروويو، بايد استفاده خود از اين دستگاه را مشخص كنيد. اگر قصد داريد تنها براي گرم كردن غذا از دستگاه خود استفاده كنيد انواع ساده تر و ارزان تر مايكروويو نيز پاسخگوي اين نياز خواهند بود؛ هرچند كه وجود قابليت هايي چون فن كانونكشن و يا اينورتر در يخ زدايي و گرم كردن يكنواخت مواد غذايي تاثير زيادي دارند. وجود اين قابليت ها در صورتي كه براي پخت غذا از اجاق مايكروويو استفاده مي كنيد ضروري خواهد بود. قابليت گريل نيز براي رسيدن به پخت برشته لازم است. در مقايسه انواع اجاق مايكروويو، توان بيانگر قدرت عملكرد دستگاه مي باشد. اما تفاوت توان به اندازه ۱۰۰ وات بين دو دستگاه را مي توان در نظر نگرفت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۹:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكات خانه داري كه تا به حال نمي دانستيد

بدون شك همه شما با جزييات و نكات خانه داري تا حدودي آشنايي داريد اما اگر دوست داريد در امر خانه داري حرفه اي تر عمل كنيد بهتر است با اين مطلب از سايت جشن عروسيهمراه باشيد.

تميز كردن كابينت چوبي

اگر كابينت هاي آشپزخانه شما چوبي است بهتر است نگاهي دقيق تر به آن بياندازيد، تا با لكه هاي ريز چربي و روغن كه روي آن جمع شده ات بيشتر آشنا شويد و سريع تر اقدام به تميز كردن آن نماييد، براي اين منظور كافي است روغن گياهي را با جوش شيرين مخلوط كنيد و با كمك يك مسواك قديمي شروع به تميز كردن كابينت ها كنيد. اگر از اين نكات خانه داري استفاده كنيد خيلي راحت از پس پاك كردن لكه كابينت ها و سطوح چوبي بر ميايد.

تميز كردن لكه فرش

براي تميز كردن لكه هاي روي فرش مي توانيد از مخلوط مايع صابون و محلول هيدروژن پراكسيد استفاده كنيد تا تمام لكه ها در كمترين زمان ممكن از بين برود. با اين نكات خانه داري خيلي سريع از شر لكه هاي فرش راحت مي شويد.

تميز كردن با ليمو

اگر تخته گوشت شما بوي نامطبوع گوشت و ساير مواد غذايي را به خود گرفته است كافي است با كمك يك قطعه ليمو و نمك آن را تميز كنيد و اثرات بوي بد و آلودگي را از آن محو كنيد. ليمو يكي از معجزات نكات خانه داري است.

تميز كردن سر دوش آب

براي تميز كردن اثرات آهك و مواد معدني روي سر دوش آب كافي است محلولي برابر از آب و سركه را داخل يك كسيه پلاستيكي بريزيد و سر دوش با كش ببنديد، پس از مدت ۱۵ الي ۲۰ دقيقه آن را باز كرده و آب كشي كنيد تا مثل روز اولش شود. اين مورد از آن نكات خانه داري است كه كمتر كسي مي داند.

از بين بردن گرفتگي فاضلاب

تركيب جوش شيرين و سركه يكي از قدرتمندترين محلول هاي خانگي براي از بين بردن گرفتگي فاضلاب مي باشد، براي اين كار ابتدا ۱/۲ فنجان جوش شيرين را داخل چاه بريزيد سپس ۱ فنجان سركه را روي آن بريزيد و اجازه دهيد محلول واكنش شيميايي خود را ايجاد كند در نهايت روي آن آب گرم بريزيد تا تمام آلودگي ها از بين برود.

از بين بردن زنگ زدگي كابين دوش

كابين دوش يكي از فضاهاي است كه به دليل مرطوب بودن فضاي حمام زودتر زنگ مي زند. براي از بين بردن اين زنگ زدگي شما به سركه سفيد، حوله كاغذي، مسواك قديمي براي شستشو نياز داريد، كافي است سركه را روي زنگارها اسپري كنيد و با كمك مسواك آن ها را بساييد تا برطرف شوند در نهايت با حوله ي كاغذي زنگارهاي باقي مانده را تميز كنيد. با استفاده از اين نكات خانه داري هميشه خانه شما از تميزي برق مي زند.

تميز كردن تشك

هر فرد به طور متوسط حداقل يك سوم از زندگي خود را صرف خواب مي كند بنابراين نظافت تشك امري بسيار مهم و حياتي است، براي اين منظور روي سطح تشك جوش شيرين و يك اسانس خوشبو بپاشيد، سپس با كمك جاروبرقي از روي تشك جمع كنيد حالا تشك شما براي يك خواب شيرين آماده است. با اين نكات خانه داري هميشه رختخواب و تشكي تميز خواهيد داشت.

تميز كردن لكه هاي مبل

اگر روي مبل جهيزيه تان لكه اي ايجاد شده است بهتر است پيش از كهنه شدن فكري براي تميز كردن آن كنيد، براي اين منظور مي توانيد از لكه برهاي مخصوص مبل و يك فرچه ي نرم استفاده كنيد. با اين نكات خانه داري هميشه مبل تميزي خواهيد داشت.

از بين بردن گرد و غبار

خلاقيت اصل اول نكات خانه داري محسوب مي شود، با استفاده از جوراب هاي پشمي قديمي و تي مي توانيد گرد و غبار و آلودگي را از فضاي دكوراسيون خود دور كنيد.

تميز كردن كفش

استفاده از شيشه شوي و يا خميردندان يا حتي لاك پاكن ها براي تميز كردن قاب سفيد دور كفش ها يكي ديگر از نكات خانه داري است كه بهتر است خانم ها بدانند.

تميز كردن حفاظ ها و شيدها

براي تميز كردن حفاظ ها و شيدها كه معمولا دسترسي به آن ها مشكل است مي توانيد از يك انبر كه دو سمت آن را با يك ليف يا پارچه ضخيم پوشانده ايد استفاده كنيد تا به سادگي و بدون دردسر مثل روز اول تميز شوند.

تميز كردن آرام پز

براي تميز كردن آرام پز بهتر است به موقع عمل كنيد، استفاده از پودرهاي سخت مانند رخشا و يا گاز پاك كن هاي صنعتي براي لكه هاي كهنه تر بسيار موثر است.

تميز كردن فر

تميز كردن فر يكي از كارهاي طاقت فرسايي است كه با كمك سركه سفيد و جوش شيرين مي توانيد اين كار را سريع تر و آسان تر انجام دهيد. اين از جمله نكات خانه داري است كه مي تواند كمك زيادي به شما كند.

تميز كردن فاصله بين كاشي و سراميك

تميز كردن فاصله ي بين كاشي و سراميك يكي از اساسي ترين نكات خانه داري است كه با كمك آن مي توانيد چهره ي حمام و سرويس بهداشتي خود را نو كنيد براي اين منظور كافي است با كمك كمي دوغاب و دستمال فواصل بين كاشي ها را پر كنيد تا ظاهر تميز و زيبايي به فضا ببخشد.

تميز كردن ظروف زنگ زده

براي درخشان كردن ظروف زنگ زده ، ابتدا آن ها را با روغن نباتي چرب كنيد، سپس روي آن ها نمك بپاشيد و با كمك يك برش از سيب زميني زنگار ها را از سطح ظرف پاك كنيد تا مثل روز اول تميز شود. با اين نكات خانه داري تمام وسايل خانه شما مي درخشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۵:۰۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11307
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب