عروسي
مجله جشن عروسي

راهنماي رفتار شوهران در ماه اول بارداري

شوهراني كه با شنيدن خبر پدرشدنتان احساس خوشحالي و مؤفقيت مي كنيد و غرور و افتخار ناشي از چشيدن طعم پدري كل وجودتان را در بر مي گيرد، لازم است بدانيد كه در اين دوران چگونه بايد با همسر خود رفتار كنيد. با وجود اينكه همسرتان بار بارداري را به دوش مي‌كشد، ولي نقش شما براي حمايت از او در اين نه ماه بسيار پراهميت است. بايد توجه داشته باشيد كه همسرتان بيشتر از هر زمان ديگري در اين دوران به حمايت و پشتيبايي و وجود شما در كنار خود نياز دارد. پس با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا بدانيد در ماه اول بارداري چه كارهايي بايد انجام دهيد.

توقع كنسل كردن مهماني يا روز كاري براي ماندن در كنار همسرتان در مواقعي كه به دليل تهوع و استفراغ شديد يا ساير مشكلات بارداري نياز به حمايت دارد، نبايد براي شما غير منتظره باشد. با حضور در كلاس هاي دوران بارداري به همراه همسرتان مي توانيد با بسياري از تغييرات جسمي و روحي او در اين دوران آشنا شده و اقدامات اوليه لازم در برخورد با مشكلات احتمالي را آموزش ببينيد.

بهتر است از همين حالا به فكر هزينه هاي مورد نياز براي آزمايشات ضروري دوران بارداري و حتي هزينه هاي زايمان و بيمارستان باشيد. در اين دوران نبايد از همسرتان به دليل وضعيتي كه دارد، توقع داشته باشيد كارهاي خانه مانند جارو زدن، نظافت سرويس بهداشتي و شستن لباس ها را همانند قبل انجام دهد. بدون درخواست همسرتان براي انجام اين كارها در خانه پيش قدم شويد.

قبل از دادن خبر بارداري همسرتان به اطرافيان و ساير اعضاي خانواده حتماً با او مشورت كنيد و سپس اين خبر را در زمان مورد نظر اعلام كنيد. بهتر است براي مقابله با نوسانات احساسي همسرتان در اين دوران به او نزديكتر شويد. با تعريف كردن خاطرات خود از اولين روزهاي آشنايي، ازدواج و حتي اولين بوسه بار ديگر عشق واقعي خود را به او ابراز كنيد. از گفتن دوستت دارم به همسرتان دريغ نكنيد، اين دوران بهترين زمان براي محكم تر كردن روابط عاطفي شماست.

اگر همسرتان تحمل بسياري از بوها حتي بوي بدن شما را ندارد، ناراحت نشويد. تغييرات دوران بارداري حس بويايي او را تقويت كرده و او بدون قصد به بوهاي محيط اطراف خود واكنش نشان مي دهد. اگر همسرتان را لحظه اي شاد و لحظه اي ديگر عصباني مشاهده كرديد نيز نگران نشويد، اين خانم همان همسر مهربان و دوست داشتني شماست، فقط بارداري باعث تغييراتي در خلق و خوي او شده است كه پس از طي شدن اين دوران به حالت قبل باز خواهد گشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۸:۳۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نوع پوست خود را چگونه بشناسيم؟

پوست يكي از اجزاي مهم بدن است و تاثير ويژه اي در زيبايي و اعتماد به نفس افراد دارد. براي انتخاب هر نوع كرم و لوسيون براي پوستتان ابتدا بايد نوع پوست خود را بشناسيد. در اين مقاله از مجله عروسي ، به معرفي انواع پوست و نحوه تشخيص نوع پوست پرداخته ايم، پس با ما همراه باشيد.

نوع پوست چرب

علت چرب بودن پوست افزايش فعاليت غدد سباسه و ترشح بيش از حد سبوم بر روي پوست است. همانطور كه مي ­دانيم ترشح سبوم به علت تحريك هورمون هاي جنسي صورت مي­ گيرد، بنابراين بعد از سن بلوغ پوست چرب مي­ شود. ميزان تأثيرپذيري غدد سباسه از هورمون ها كاملاً ارثي است، بنابراين به طور خلاصه مي­ توان گفت كه پوست چرب مي ­تواند ارثي باشد، اما معمولا با افزايش سن از ميزان ترشح سبوم كاسته مي­ شود به طوري كه پوستي كه در دوران بلوغ كاملاً چرب بوده بعداً مي ­تواند به پوست نرمال و يا حتي خشك تبديل شود و تغذيه تأثيري بر افزايش ترشح غدد سباسه ندارد. اما تا حدي مي­ توان فعاليت هاي فيزيكي را مؤثر دانست پس چرب بودن پوست داراي علل داخلي است.

پوست چرب، پوستي براق، نرم و چرمي مي باشد، سطح پوست ضخيم و خشن مي بــاشد اغلب منافذ باز دارد، صبح ها موقع بيدار شدن از خواب يك لايه چربي روي آن محسوس است به طوري كه اگر دستمال كاغذي روي آن بكشيم چربي آن را مي توانيم ببينيم. صورت خيلي جوش مي زند و گرد و غبار و آلودگي بيشتري را به خود جذب مي كند. در اين نوع پوست غـدد چـربـي بـيـش از حـد فـعـال هستند  و به همين خاطر منافذ پوست در معرض انسداد است. اين نوع پوست تنها يك مزيت دارد و آن كـمـتـر چـروك شدن است، ترك و شيار ندارد و سن ظاهري كمتر يا برابر سن واقعي است. در نگاه مسلح با لامپ وود، پوست چرب را زرد رنگ، آكنه ­ها را صورتي، لك­ها را قهوه­ اي و لايه شاخي ضخيم شده اگر وجود داشته باشد به رنگ سفيد ديده مي شود. افرادي كه پوست چرب دارند، پوستشان به راحتي و در اثر استفاده از محصولات شوينده و پاك كننده خشك نمي شودپوست چرب يك يا چندين ساعت بعد از استفاده از شوينده ها مجددا چرب مي شود. ظاهر براق پوست، مخصوصا در قسمت مياني صورت و پيشاني، و به همان اندازه منافذ باز پوست از ديگر ويژگي هاي افراد با پوست چرب مي باشند.

نوع پوست حساس

تمام پوست هاي گفته شده ممكن است حساس باشند. اينها به هر عامل خارجي مثل محصولات مختلف آب و هواي مختلف ، عكس ­العمل نشان مي ­دهند و در نهايت به سمت خشكي مي ­روند. به آساني تحريك مي گردد و ايجاد خارش، سوزش، قرمزي و ساييدگي در پوست مي شود. گهگاهي جوش مي زند. افراد با نوع پوست حساس بايد خيلي مراقب باشند كه چه محصولات مراقبت پوستي استفاده مي كنند. پوست اين افراد به راحتي مي تواند به وسيله عطرها، پارابن ها (نوعي مواد نگهدارنده)، رنگها يا ديگر تركيبات محصولات مراقبت پوست و آرايشي آسيب ببينند. پوست هاي حساس غالبا نازكتر بوده و خيلي راحت قرمز مي شوند.

با اين وجود، پوست هاي حساس لزوما معادل پوست هاي مستعد به جوش نيستند. داشتن پوست حساس باعث مي شود كه پوست شما چيزهاي خاصي را نتواند تحمل كند. اما البته شما مي توانيد همزمان هم پوست حساس داشته باشيد و هم مستعد به جوش.

نوع پوست خشك

اگر پوست شما خشك است، بعد از شستشوي پوست شما احساس سفتي و خشكي خواهيد داشت و اگر از كرم هاي مرطوب كننده استفاده نكنيد اين سفتي بيشتر هم مي شود. پوست هاي خيلي خشك آزار دهنده بوده و ممكن است حتي دچار خارش شده و پوسته پوسته شوند. خشكي پوست زماني اتفاق مي افتد كه شما دچار كمبود چربي در لايه زيرين پوست مي شويد. بنابراين، براي بعضي افراد، مصرف اسيدهاي چرب ضروري مانند امگا ۳، مي تواند خشكي پوست را درمان كند. افراد با پوست خشك به مرطوب كننده هاي قوي تر و شوينده هاي ملايم تر نياز دارند.

نوع پوست بدون آب

شايد اينطور بنظر برسد كه پوست بدون آب چيزي شبيه به پوست خشك مي باشد، ولي تفاوت ظريفي بين آنها وجود دارد. پوست خشك نتيجه كمبود چربي در پوست است، درحاليكه پوست بدون آب نتيجه كمبود آب در پوست مي باشد. پوست شما مي تواند چرب، خشك يا هرنوع ديگري باشد و همزمان پوستتان بدون آب نيز باشد. بنابراين، پوست بدون آب بيشتر شبيه به يك حالت پوستي ست تا يك نوع يا جنس.

پوست بدون آب غالبا كمي احساس سفتي و كيپي داشته و خطوط و چروك هاي ريز پوست را بيشتر نمايان مي سازد. افراد با پوست بدون آب گاهي اوقات وجود چربي روي پوستشان را احساس مي كنند در حالي كه لايه زيرين آن خشك است. اين حالت معمولا زماني بروز مي كند كه از شوينده هاي خيلي قوي استفاده شود، اما به سادگي و با قطع استفاده از شوينده ها و محصولات بهداشتي قوي و آسيب زننده درمان مي شود. زماني كه پوستتان بدون آب مي شود، سعي مي كند اين كمبود آب را با توليد بيشتر چربي جبران كند كه اين چربي پوست را مرطوب مي كند ولي نمي تواند پوست را آبرساني كند.

نوع پوست مختلط

پوستي است كه در آن بعضي قسمت ها چربتر و يا خشك تر از ديگر قسمت ها مي باشد. معمولا ناحيه پيشاني و بيني چرب در حاليكه گونه ها خشك هستند. غالبا افراد با پوست مختلط بايستي از دو نوع مختلف مرطوب كننده استفاده كنند، مرطوب كننده سبك تر براي پيشاني و بيني و مرطوب كننده قوي تر براي گونه ها و چانه.

نوع پوست نرمال

پوست هاي نرمال نه خشك هستند، نه چرب و يا حساس نيستند. منافذ پوست خيلي نامرئي و نامشهود بوده و ظاهر كلي پوست بسيار زيباست. پوست نرمال ايده آل ترين نوع پوست بوده و همه افراد در آرزوي داشتن چنين پوستي هستند.

نوع پوست

بسياري از مردم نوع پوست خود را نمي شناسند. خصوصا كه پوست همواره در حال تغيير است. براي اين منظور يك امتحان ساده جهت تشخيص نوع پوست در نظر گرفته شده كه تا حد قابل قبولي معتبر مي باشد. صبح پس از برخاستن از خواب بايد صورت را با آب و صابون شست، سپس آن را خشك نموده و هيچ ماده اي روي آن استفاده نكرد. در طي روز مرتبا با انگشت روي بيني و گونه ها را لمس مي كنيم. اين كار بايد تا ساعت ۵ بعد از ظهر ادامه يابد. در صورتيكه دريك قسمت احساس پوسته پوسته شدن كرديد و هيچ اثر چربي تا ساعت ۵ بعد از ظهر مشاهده نشد، آن ناحيه بسيار خشك است، اگر احساس چربي نداشته ولي پوسته پوسته نيز نشده باشد ، پوست خشك و اگر فقط كمي چرب شده باشد پوست نرمال است. در مورد پوست چرب تا هنگام ظهر پوست خيلي چرب مي شود و اگر تا يك ساعت پس از شستن پوست چرب بود آن پوست بسيار چرب است. در پوست هاي مختلط تركيبي از موارد بالا ديده مي شود طوري كه نواحي پيشاني و روي بيني چرب و گونه ها خشك ميشوند و بسيار هم شايع است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۸:۰۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

روش بستن كراوات مدل نيكي (Nicky)

كشف ويژگي هاي منحصر به فرد موجود در هر يك از گره هاي كراوات، راهي براي درك و تشخيص تفاوت بين آن ها مي باشد. هر گره كراوات داراي يك شخصيت متمايز بوده و هيچي گرهي كاملاً مشابه ديگري نمي باشد. در بسياري از موارد گره ها از نظر شكل، اندازه و نحوه ي گره زدن با يكديگر تفاوت دارند. در تشخيص و امتياز دهي به هر گره كراوات چهار عامل مختلف در نظر گرفته مي شود: زيبايي، تقارن، اندازه و دشواري گره زدن. هم چنين جنس پارچه اي كه كراوات از آن ساخته شده نيز در تعيين نوع گره ي مناسب موثر است. به طور كلي براي كراوات هاي ضخيم اغلب از گره هاي كوچك و در مورد كراوات هاي ظريف از گره هاي بزرگ تر بايد بهره مند شد. گره زدن كراوات يكي از كارهايي است كه ممكن است يادگيري آن در ابتدا كمي سخت به نظر آيد، اما پس از تمرين و فراگيري به راحتي مي توانيد هر سبك از گره را در كراوات به وجود آورده و انتخاب هاي زيادي براي خود فراهم سازيد.

روش بستن كراوات به سبك نيكي (Nicky) مشابه روش پرات (Pratt) است كه از داخل به بيرون شروع مي شود. اين روش بستن كراوات براي زماني كه لباس ضخيم است ايده‌آل مي باشد و به خوبي با يقه هاي نيمه باز ست مي شود. در اين مقاله از مجله عروسي روش بستن كراوات مدل نيكي را آموزش خواهيم داد پس با ما همراه باشيد.

روش بستن كراوات

۱- انتهاي قسمت پهن كراوات را در سمت چپ و انتهاي قسمت كوچك را در سمت راست گردنتان قرار دهيد. نوك انتهاي قسمت كوچك بايد تقريبا بالاي ناف قرار بگيرد. فقط انتهاي قسمت پهن بايد متحرك باشد.

۲-  انتهاي قسمت پهن را از زير انتهاي قسمت كوچك در سمت چپ رد كنيد.

۳- انتهاي قسمت پهن را رو به پايين به پشت حلقه دور گردن ببريد.

۴- انتهاي قمست پهن را از جلوي حلقه رد كنيد.

۵- و سپس به سمت راست ببريد.

۶- انتهاي قسمت پهن را از پايين وارد حلقه دور گردن كنيد.

۷- انتهاي قسمت پهن را از داخل حلقه اي كه درست در جلو ايجاد شده است فرو ببريد.

۸- با پايين كشيدن انتهاي قسمت پهن كروات گره را سفت كنيد و بالا بكشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۷:۳۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

مسيرهاي سفر به باكو براي ماه عسل

باكو يكي از زيباترين شهرهاي جهان مي باشد كه ديدني هاي شگفت انگيزي را درون خود جاي داده است. از معماري هاي منحصر به فردش گرفته تا مجموعه هاي تفريحي هيجان انگيزش. سفر به باكو سفري بسيار شاد و دل انگيز خواهد بود چرا كه از هر گوشه و كنار اين شهر صداي موسيقي به گوش مي رسد. شهر باكو جزو انتخاب هاي عالي براي سفر ماه عسل است، پس با مجله عروسي همراه باشيد تا با راه هاي سفر به باكو آشنا شويد.

اين شهر از شهرهايي مي باشد كه مي تواند هر ذائقه و سليقه اي را راضي كند. باكو بزرگترين شهر و پايتخت جمهوري آذربايجان و از پرزرق و برق ترين شهرها در كنار درياچه كاسپين و منطقه قفقاز است. مردم اين شهر چهره سنتي شهرشان را با دنياي مدرن مخلوط كردند و تركيب خارق العاده اي به وجود آوردند. معماري هاي حيرت انگيز باكو، تاثير زيادي بر روي اين شهر داشته است.

سفر به باكو

براي سفر به باكو چهار مسير هوايي، قطار، اتوبوس و ماشين شخصي وجود دارد. فقط كافي است عزمتان را جزم كنيد و كوله بار سفرتان را ببنديد، اما فراموش نكنيد قبل از سفر بايد براي گرفتن ويزا اقدام كنيد. يعني علاوه بر داشتن پاسپورت براي ورود به اين كشور ويزا هم الزامي مي باشد. براي گرفتن ويزا هم بايد به سفارت آذربايجان در تهران يا تبريز مراجعه كنيد، يا از طريق آژانس هاي هواپيمايي اقدام نماييد.

سفر به باكو با ماشين شخصي و از راه زميني تنها از شهر بيله سوار و آستارا امكان پذير است. از مرز آستارا تا باكو حدود ۳۰۰ كيلومتر و از مرز بيله سوار تا باكو حدود ۲۰۰ كيلومتر راه مي باشد. سعي كنيد براي خروج حتما بين ساعت ۹ تا ۱۷ در مرز باشيد.

مدارك لازم

اگر قصد سفر با ماشين شخصي داريد، گواهينامه بين المللي يك ساله، پلاك بين المللي، كارت مالكيت خودرو، برچسب CD و IR، برگه عوارض خروج از كشور به صورت زميني، كاپوتاژ يا مجوز خروج از كشور و بيمه ۱۰ روزه ماشين از موارد ضروري است كه حتما قبل از سفر بايد تهيه نماييد.

پول رايج در اين شهر منات و زبان رسمي آذري مي باشد. پيشنهاد مي شود براي گشت و گذارهاي داخل شهري از تاكسي هاي بنفش استفاده كنيد، چون كرايه هاي پايين تري دارند.

اقامت در شهر باكو

در سفر زميني به باكو خيالتان از بابت هتل و اقامت راحت باشد، چرا كه در اين شهر با هر بودجه و سليقه اي كه داريد مي توانيد بهترين اقامت را داشته باشيد.

هتل هاي باكو

هتل هاي زير جزو برترين هتل هاي شهر باكو مي باشند.

هتل اي اف آكوا پارك باكو AF Hotel Aqua Park Baku
هتل اكسل سيور Excelsior Hotel
هتل خزر گلدن بيچ Khazar Golden Beach Hotel
گراند هتل اروپا Grand Hotel Europe
هتل كنسول Consul Hotel
قفقاز پوينت هتل Qafqaz Point Hotel
كروان هتل Crown Hotel
هتل ارشاد Irshad Hotel
هتل فرمنت برج هاي شعله Fairmont Baku
هتل فورسيزن باكو Four Seasons Hotel Baku

جاهاي ديدني باكو

– شهر قديم باكو يا ايچري شهير
– ميدان فانتين يا ميدان فواره ها
– بلوار باكو
– برج تلويزيوني باكو
– برج هاي شعله باكو
– مركز فرهنگي حيدر علي اف
– قصر شيروان شاه
– آتش كده قديمي باكو
– موزه فرش آذربايجان
– موزه ملي تاريخ آذربايجان
– مركز تفريحي مگا فان باكو
– پارك آبي دالغا بيچ باكو
– مجموعه گلف باكو
– قلعه دختر باكو (قيز قلعسي) يا برج مايدن
– تارگوويي باكو


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۱:۳۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش طرز تهيه ميگو سوخاري

ميگو سوخاري يكي از غذاهاي خوشمزه و پر طرفدار است. اين غذا با ديگر غذاهاي سوخاري مانند مرغ سوخاري و قارچ سوخاري كمي متفاوت تر است و به عنوان يك غذاي دريايي محسوب مي شود. در اين مقاله از مجله عروسي بهترين روش طرز تهيه ميگو سوخاري در منزل را براي عروس خانوم ها آماده كرده ايم. با مواد لازم ذكر شده در اين دستور آشپزي مي توانيد براي ۶ نفر ميگو سوخاري تهيه نماييد.

مواد لازم براي تهيه ميگو سوخاري

ميگو ۱ كيلوگرم
آبليمو ۳ قاشق غذاخوري
تخم مرغ ۱ عدد
سير ۵ حبه
آرد سفيد ۱ ليوان
آرد سوخاري ۱ ليوان
روغن سرخ كردني به ميزان لازم
فلفل به ميزان لازم
نمك به ميزان لازم

طرز تهيه ميگو سوخاري

اول ميگوها را تميز مي كنيم، پوست آنها را كنده، مي شوييم و درون يك ظرف مناسب مي ريزيم. جهت طعم دار كردن ميگوها، آبليمو را به همراه مقداري نمك و فلفل به آنها اضافه مي كنيم. سپس سيرها را رنده كرده و به ميگو ها اضافه مي نماييم.

مواد را خوب مخلوط كرده طوري كه مواد به تمام قسمت هاي ميگوها برسد. سپس يك سلفون روي ظرفش مي كشيم و آن را براي مدت ۳ ساعت در يخچال قرار مي دهيم تا مواد طعم دهنده جذب ميگوها شده و ميگو ها خوش طعم شوند.

پس از اينكه ميگو ها طعم دار شدند آنها را از يخچال خارج مي كنيم. حالا درون ۳ كاسه مجزا آرد سفيد ، آرد سوخاري و تخم مرغ را مي ريزيم. تخم مرغ را كمي هم مي زنيم تا يكدست شود.

يك تابه گود روي حرارت قرار مي دهيم. به مقدار لازم روغن داخل تابه مي ريزيم و اجازه مي دهيم روغن كاملا داغ شود، سپس ميگو ها را به ترتيب در آرد سفيد، تخم مرغ و آرد سوخاري مي زنيم و در تابه مي اندازيم تا سرخ شوند. پس از اينكه ميگوها طلايي شدند آنها را از روغن خارج كرده و روي يك صافي فلزي قرار دهيد تا روغن اضافه آن خارج شده و ميگو سوخاري ها ترد و خوشمزه شوند. به همين ترتيب تمام ميگوها را سوخاري مي كنيم.

ميگوهاي سرخ شده را درون بشقاب بريزيد و همراه با چاشني و سس دلخواه، سيب زميني سرخ كرده، سالاد سبزيجات و … سرو نماييد.

چند نكته:

– ميگو ها را به مقدار بسيار كم در آرد سفيد بزنيد.

– مي توانيد درون آرد سوخاري از ادويه هاي دلخواه مانند دارچين و كمي جعفري خرد شده نيز استفاده كنيد.

– در مدت زمان سرخ شدن، ميگو ها بايد در روغن شناور باشند.

– ميگوها را زياد سرخ نكنيد تا ترد و پفكي باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۱:۱۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي ساخت دسته گل عروسي

اگر شما هم جزو آن دسته عروس خانوم هاي خوش ذوق هستيد كه مي خواهيد دسته گل عروسي تان را با سليقه خودتان درست كنيد، پيشنهاد مي كنيم با اين مقاله از مجله عروسيهمراه باشيد.

ساخت دسته گل عروسي با گل هاي طبيعي كار ساده و لذت بخشي است و فقط كمي ذوق و خلاقيت نياز دارد. در كنار ذوق و خلاقيت بايد نكاتي را هم رعايت كنيد تا طول عمر دسته گل عروسي تان بيشتر شود.

دسته گل عروسي

چند نكته زير كمك مي كند تا گل هاي شما عمر بيشتري داشته و دسته گل عروسي تان زيباتر به نظر برسند:

۱- گل ها را فوراً داخل آب قرار دهيد. به محض دريافت گل ها و رسيدن به خانه، ظرفي را پر از آب ولرم كرده، بعد از اضافه كردن مواد نگهدارنده گل، آن ها را داخل آب بگذاريد.

۲- ساقه گل ها را ببريد. با استفاده از يك چاقوي تيز ۲.۵ سانتي متر از ساقه گل ها را ببريد. اين كار به جذب بهتر آب توسط ساقه ها كمك مي كند به خصوص اگر گل را تا زمان گل آرايي به حال خود رها كرده باشيد.

۳- از آب گرم استفاده كنيد. آب گرم به باز شدن كامل غنچه سفت گل هايي مانند رز كمك مي كند. قبل از گل آرايي، اگر گل هايتان غنچه است آنها را يكي دو روز داخل آب باقي بگذاريد.

۴- اگر مي خواهيد به جاي دسته گل عروسي يك سبد گل را در دست بگيريد حتما از فوم استفاده كنيد. فوم، گل ها را در جاي خود ثابت نگه مي دارد و باعث مي شود عمر طولاني تري داشته باشند. قبل از آن كه فوم را به اندازه سبد مورد نظر ببريد، ۱۵ دقيقه آن را داخل آب خيس كنيد. سپس سعي كنيد ارتفاع دسته گل شما ۱.۵ برابر ارتفاع سبد باشد. هم چنين دور محور اصلي را با شاخه هاي كوتاه تر پر كنيد تا تعادل ايجاد شود.

۵- برگ هاي اضافه ساقه ها را ببريد. قبل از گل آرايي ساقه ها را مرتب و هر برگي كه داخل آب قرار مي گيرند را قيچي كنيد.

۶- گل هاي بزرگ را انتخاب كنيد. هنگام گل آرايي، ابتدا گل هاي بزرگ و سنگين را انتخاب كنيد تا هنگام كار مطمئن شويد در هر جهت، فضاي مساوي و يكنواختي براي گل آرايي وجود دارد. سپس دسته گل عروسي تان را با غنچه و گل هاي كوچك تر طوري پر كنيد كه فضاي كافي بين ساقه ها وجود داشته باشد تا گل ها بيش تر جلوه كنند. سعي كنيد گل هايي با شكل هاي متفاوت و ارتفاع مختلف را به دسته گل خود اضافه كنيد.

۷- از رنگ هاي هم خانواده استفاده كنيد. از گل هاي متفاوت ولي همرنگ استفاده نماييد تا نتيجه بهتري داشته باشيد.

۸- دور گل را پر كنيد. ازبرگ هاي پهن و شاخه هاي داري برگ براي پر كردن دور گل ها استفاده كنيد.

۹- گل ها را در جاي مناسب قرار دهيد. گل ها را دور از آفتاب و گرماي رادياتور قرار دهيد.

بهتر است چه گل هايي را براي دسته گل عروسي تان انتخاب كنيد:

گل رز

اين را بايد بدانيد كه گل رز براي دسته گل عروسي يكي از پر طرفدارترين انواع گلها است. شايد چون اين گل سمبل عشق و علاقه است به اين حد داراي طرفدار است. تنوع رنگ و شكل گل رز دست شما را براي داشتن يك دسته گل شيك باز مي گذارد.

گل ليليوم

گل ليليوم يا گل سوسن بسيار شيك و زيبا و در عين حال گل گران قيمتي است كه در درست كردن سبد گل عروس بسيار كاربرد دارد. گفتني است از اين گل براي تزيين ماشين عروس هم استفاده مي شود. پيشنهاد مي كنيم كه اگر از اين گل براي مدل دسته گل عروسي خود استفاده مي كنيد، حتما از نژادهاي هلندي گل ليليوم استفاده كنيد اين پيشنهاد از آن رو است كه در برابر گرما و كم آبي، مقاوم تر است و شما مطمئن هستيد كه در طول جشن عروسي تان، پژمرده نمي شود.

گل پائونيا

گل پائونيا كه در زبان فارسي به گل صدتوماني يا گل صدبرگ مشهور است، از نظر شكل ظاهري يك گل بزرگ، پرپشت و البته كمي گران قيمت است. اين گل خيلي معطر است و داراي عطري شيرين است. پائونيا يك انتخاب برتر و پرطرفدار براي تزئينات عروسي است و ما پيشنهاد مي كنيم از اين گل در دسته گل عروسي خود استفاده كنيد چرا كه به كار بردن چند عدد گل پائونيا در تزئين دسته گل مي تواند بسيار جذاب و شيك باشد. حتي مي توانيد يك دسته گل فقط از همين گلها درست كنيد كه بي نظير است.

گل آلاله

از نظر شكل ظاهري گل آلاله يك گل بزرگ و پر از گلبرگ است و داراي تنوع رنگ بالايي است و در رنگ هاي زرد، نارنجي، سفيد و صورتي وجود دارد. پيشنهاد مي كنيم كه اين گل را در كنار گلهاي رز استفاده كنيد و مطمئن باشيد بسيار شيك مي شود. اين را هم بدانيد كه اين نوع گل نماد خوشبختي است.

گل لاله

لاله يك نوع گل بهاري است و انتخاب خاصي براي دسته گل عروسي است و اغلب عروس خانم هايي كه مي خواهند در روز عروسي شان خيلي خاص باشند اين گل را در دسته گل خود به كار مي برند.

گل اركيده

توصيه مي كنيم حتما از گل اركيده در دسته گل خود استفاده كنيد چون بسيار شيك و فوق العاده است. گل اركيده، يك گل خوشرنگ و گرمسيري است كه اين توانايي را دارد جلوه خاصي به دسته گل عروسي تان ببخشد.

گل ياسمن

گل ياسمن يا گل ياس فرنگي، از نظر ظاهري يك گل ريز و ستاره اي شكل است و شايد به همين علت است كه مورد توجه عروس خانم ها است. پيشنهاد مي كنيم كه از اين گل در وسط دسته گل خود استفاده كنيد.

گل ادريسي

گل ادريسي به علت انبوه گلبرگ هايي كه دارد و در اصطلاح يك گل پرپشت است، داراي طرفداران زيادي است؛ انتخابي فوق العاده براي دسته گل عروسي است و داراي تنوع مي باشد چرا كه در رنگ هاي سبز، صورتي، سفيد، كبود و آبي موجود است.

در نهايت اگر از گلهاي طبيعي براي دسته گل خود استفاده مي كنيد، بايد بدانيد كه دسته گل عروسي مي تواند يك دسته گل ساده با يك نوع گل باشد و يا براي تزئين آن از تركيب چند مدل گل با رنگ هاي متنوع استفاده شده باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۰:۵۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تزيين جاي حلقه عروس داماد

همه‌ عروس و داماد ها دوست دارند كه تمام جزييات و تداركات مربوط به جشن نامزي و يا ازدواج شان بدون عيب و نقص باشد و هميشه سعي مي‌كنند تا زيباترين و جذاب‌ترين مدل ها را براي جشن عروسي يا نامزدي خود انتخاب كنند. مدل‌هاي مختلف ديزاين سفره‌ عقد ، گل آرايي ، كيك ، شيريني و … مثال‌هايي از اين جزييات هستند كه توجه به آن‌ها باعث مي‌شود تا مراسمي زيبا و به يادماندني داشته باشند. يكي ديگر از بخش‌هاي مهم مربوط به مراسم نامزدي و سفره عقد ، تزيين جاي حلقه ازدواج است.

اگر شما هم از آن دسته از عروس و داماد هايي هستيد كه دوست داريد تمام جزييات مربوط به ازدواج تان خاص و منحصر به فرد باشد، پيشنهاد مي‌كنيم اين مقاله از مجله عروسي را از دست ندهيد.

جاي حلقه

جاي حلقه چوبي يكي از زيباترين انتخاب ها براي حلقه ازدواج هستند. شكل هاي متنوع و زيبايي كه روي چوب كار مي شود، باعث شده تا هركسي با هر سليقه‌ اي به اين جاي حلقه ها علاقه مند شود. حتي مي توان نام عروس و داماد و تاريخ ازدواج را هم روي چوب درج كرد تا جاي حلقه ازدواج تان به يك يادگاري زيبا تبديل شود.

جاي حلقه

يكي از متداول ترين مدل هاي جاي حلقه ، كوسن به همراه ربان و تزيينات ديگر است. براي چنين جاي حلقه اي ايده ها و تزيينات زيادي وجود دارد و در برخي مواقع درست كردن اين مدل، كار دشواري نيست و حتي مي توانيد در منزل آن را درست كنيد.

جاي حلقه

اگر علاقه مند به صدف يا ستاره دريايي هستيد، گزينه هاي زيبا و جذابي براي ساخت جاي حلقه هستند.

يكي ديگر از ساده ترين و در عين حال زيبا ترين راه ها استفاده از گل طبيعي است. كه معمولا در اين حالت سبد گل زيبايي آماده شده و حلقه ها را يا با ربان از آن آويزان مي كنند و يا در حالي كه درون جعبه هاي كوچكي قرار دارند، در بين گل ها قرار داده مي شوند.

صندوقچه هاي چوبي، شيشه اي يا فلزي هم ايده هاي خوبي براي جاي حلقه عروس داماد هستند. مي توانيد داخل اين صندوقچه ها را با گلبرگ هاي خشك شده يا گل هاي تازه تزيين نماييد.

اين روزها مدل هاي بسيار زياد و متنوع براي جاي حلقه ايجاد شده است و هر روز يك مدل جديد به بازار مي آيد. حتي عروس و داماد هايي كه مشكلي از بابت بودجه عروسي ندارند مي توانند از دستگاه هاي كنترل از راه دور استفاده كنند. براي مثال مي توانند حلقه ازدواجشان را درون دو چتر قرار دهند و با هماهنگي عروس و داماد و مسئول تشريفات عروسي، چترها آرام و زيبا از بالا به سمت پايين فرود بيايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۵:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

دكوراسيون سفيد مشكي براي منزل

دكوراسيون سفيد مشكي از جمله دكوراسيون هايي است كه علاوه بر به روز بودن در زمان هاي مختلف شما را هيچ گاه دچار خستگي از دكوراسيون داخلي منزلتان نمي كند. با اجراي طراحي دكوراسيون سفيد مشكي در منزلتان، از يك دكوراسيون خاص و شيك لذت ببريد اما به ياد داشته باشيد براي رسيدن به نتيجه مثبت در هر طراحي بايد قوانيني را رعايت كرد تا زيبايي ها جلوه بهتر و ماندگارتري داشته باشند، پس براي رسيدن به نتيجه دلخواهتان با اين مقاله از مجله عروسي همراه ما باشيد.

هيچ طراحي اي نمي تواند محدود باشد و در هر لحظه مي توان با ارائه ايده اي نو موجي از انرژي مثبت و آسايش را در محيط اطراف خود آفريد اما دليل استفاده از قوانين در طراحي دكوراسيون تنها پيروي از ايده هاي موفق و متد هاي روانشناسي رنگ ها و طرح ها براي رسيدن به نتيجه دلخواه در دكوراسيون داخلي خانه است با اين وجود اين قوانين مانند قوانين رانندگي نيست و با ايده هاي متفاوت مي تواند انعطاف پذير باشد.

در ابتدا به عنوان قانون اول بايد بگويم اگر شما زوج تنهايي هستيد و يا فرزندان جوان و بالغي داريد دكوراسيون سفيد مشكي مي تواند مناسب خانه شما باشد اما اگر داراي فرزندان كوچك و در حال رشد هستيد به شما توصيه مي كنم از ايجاد محيطي سياه و سفيد در خانه خود اجتناب نماييد و يا تنها در بخشي از دكوراسيون خانه خود طراحي سياه و سفيد را انجام دهيد. هر چند اين طراحي داراي انرژي ها و ابعاد مثبت فراواني است اما مناسب كودكان و نوجوانان در حال رشد نمي باشد.

دكوراسيون سفيد مشكي

در دكوراسيون سفيد مشكي نبايد صرفا از همين دو رنگ استفاده كرد بلكه براي ايجاد يك طراحي موفق بايد رنگي ميان سياه و سفيد انتخاب نماييد و چندين رنگ را با هم تلفيق كنيد. انتخاب رنگ خاكستري ممكن است خانه شما را كمي بي روح كند اما تلفيق خاكستري با قهوه اي يا شكلاتي، رنگي گرم و متناسب با دكوراسيون سفيد و سياه را ايجاد خواهد كرد. اين رنگ ها مي توانند با سليقه هاي متفاوت تغيير نمايند اما پيشنهاد مي كنيم از رنگ هاي گرم استفاده نماييد.

به رنگ هاي طبيعي مانند رنگ گل ها و گياهان خانگي اجازه بدهيد قوانين استفاده از رنگ هاي سياه و سفيد را نقض نمايند. استفاده از رنگ هاي طبيعي در محيط سياه و سفيد جلوه اي خاص به آن ها خواهد داد.

دكوراسيون سفيد مشكي

براي داشتن يك اتاق بزرگ و روشن، بگذاريد رنگ روشن (سفيد خالص) دور تا دور ديوارهاي اتاق را بپوشاند و سپس اسباب منزلتان را كه مشكي است در آن بچينيد.

فضاي اتاق غذاخوري را با رنگ سفيد ديزاين نماييد زيرا رنگ سفيد رنگي ايده آل براي محيط غذاخوري است كه باعث مي شود انرژي هاي مثبت فراواني را هنگام صرف غذا در كنار اعضاي خانواده تان به شما منتقل نمايد.

استفاده از سراميك و يا ديوار سياه در ابعاد بزرگ ممنوع. بهتر است به جاي مشكي از رنگ سوم براي سراميك و ديوارهاي ابعاد بزرگ با رنگ تيره استفاده كنيد.

از گلدان و دكوري هاي مشكي استفاده كنيد و مطمئن باشيد براي ايجاد يك طراحي دكوراسيون موفق، رنگ مشكي تاثير خود را خواهد گذاشت حتي اگر در ابعاد كوچك به كار برده شود.

بهتر است در طراحي دكوراسيون اتاق خواب از رنگ سوم كه گرم و صميمي تر است استفاده بيشتري نماييد تا محيطي آرام و با موجي آرامش دهنده براي اتاق خواب ايجاد شود.

طراحي دكوراسيون سفيد مشكي در خود انرژي هاي پنهان بسياري دارد. اميدواريم در كنار طراحي زيبا و ايده آل براي منزلتان بتوانيد از اين انرژي ها نهايت استفاده را ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۵:۲۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

همه چيز درباره ي طلا سفيد

طلا سفيد به آلياژي از طلا همراه با دست كم يك فلز سفيدرنگ گفته مي شود. آلياژ طلا براي ساخت طلا سفيد معمولاً نيكل، منگنز و پالاديم و در مواردي نقره، روي، پلاتين و مس است. البته رنگ طلا سفيد مرسوم در جواهرسازي رنگ واقعي اين آلياژ نيست، بلكه با روكش كردن طلا از فلز روديم به دست مي‌آيد.

طلا سفيد

طي دهه‌ ۱۹۲۰، طلا سفيد جايگزين ارزان قيمت پلاتين، به خصوص براي حلقه ازدواج و نامزدي محسوب مي‌شد هم چنين از طلا سفيد به عنوان جايگزين مقاوم‌تر و محكم‌تر نقره استفاده مي‌شود.

در زبان عاميانه گاهي به پلاتين هم طلاي سفيد گفته مي‌شود در حالي‌كه پلاتين فلزي متفاوت است و در مقايسه با طلا مقاوم‌تر، كمياب‌تر، و رنگ آن درخشان‌تر از طلاي سفيد است. هم چنين الكتروم كه آلياژي از طلا و نقره است و به طور طبيعي نيز يافت مي‌شود گاه طلاي سفيد ناميده شده‌ است.

از آن‌جا كه طلا در حالت خالص بسيار نرم است، در جواهرسازي با افزودن فلز ديگري آن را مقاوم‌تر مي‌سازند. براي ساخت طلا زرد معمولاً از مس استفاده مي‌شود اما براي طلا سفيد از فلزي سفيد يا نقره‌اي رنگ استفاده مي‌شود. ويژگي‌هاي طلا سفيد وابسته به نوع و مقدار فلزي است كه به طلا اضافه مي‌شود. نيكل فلزي محكم و سخت است و در نتيجه آلياژ طلا و نيكل براي ساخت حلقه، سنجاق و گيره مناسب است. آلياژ طلا و پالاديم نرم‌تر و انعطاف‌پذيرتر است و براي سرويس‌هاي جواهرات و سنگ‌هاي قيمتي كاربرد دارد. گاهي فلزات ديگري مثل مس، نقره و پلاتين هم براي افزودن مقاومت و افزايش وزن طلا سفيد هم به اين آلياژ اضافه مي‌شوند.

آلياژ طلا، نيكل، مس و روي (طلا: ۷۵۰ قسمت، نيكل: ۱۳۵، مس: ۸۵ و روي: ۳۰ قسمت) كه در آن نيكل براي افزايش استحكام، مس براي افزايش چكش‌خوري و روي براي استحكام و جلوگيري از زنگ زدن مس به طلا اضافه شده و هم چنين آلياژ طلا، پالاديم، نقره (طلا: ۷۵۰، پالاديم: ۲۰۰، نقره: ۵۰) از انواع متداول ديگر طلاي سفيد است. هم چنين آلياژ طلا و آلومينيم (۷۸٫۴۹٪ طلا و بقيه آلومينيم) براي توليد طلاي ارغواني رنگ و آلياژ طلا و اينديم (۴۶٫۱۷٪ طلا و ۵۳٫۸۳٪ اينديم) براي توليد طلاي آبي رنگ استفاده مي‌شوند.

آلياژ طلا و نيكل ارزان‌تر از طلا و پالاديم است اما برخي افراد به نيكل حساسيت دارند و استفاده طولاني از طلاهاي حاوي نيكل در آن‌ها موجب بروز جوش‌هاي پوستي مي‌شود.

در طلاي سفيد هم مثل طلاي زرد ميزان طلاي خالص، عيار ناميده مي‌شود. عيار ۱۸ از ۲۴ به معناي ۱۸ قسمت طلا و ۶ قسمت فلز يا فلزات ديگر است. طلا سفيد عيار كمتري نسبت به طلا زرد دارد و طلاي سفيد با درجه‌هاي خلوص متفاوت نظير ۱۸عيار، ۱۴عيار و عيار ۹ در بازار وجود دارد. طلا سفيد ۱۸ عيار از ۷۵% طلا و ۲۵% فلزات سفيد ديگر تشكيل شده است. فلز سفيد مورد استفاده در ساخت طلا سفيد ۱۸ عيار به طور معمول پالاديوم مي‌باشد. طلاي سفيد عيار ۹ ، از سه قسمت طلا و پنج قسمت نقره تشكيل شده است و طلا سفيد ۱۴ عيار داراي تركيبي مابين دو مورد مذكور مي‌باشد.

مسائلي كه هنگام خريد طلاي سفيد مي‌بايستي به آنها دقت كرد شامل رنگ، قيمت و كيفيت اين فلز مي‌شوند. رنگ طلاي سفيد بايستي سفيد باشد كه بسته به عيار (۱۸، ۱۴ يا۹) اندكي متفاوت است. هر‌قدر عيار طلا بالا‌تر باشد، رنگ آن هم سفيدتر خواهد بود.

هنگام خريد طلا سفيد از فروشنده بپرسيد كه آيا قطعه‌ مورد نظر با روديوم آبكاري شده است يا خير. روديوم فلزي بي‌نهايت درخشان است و هرگز تيره رنگ نمي‌شود. متأسفانه لايه‌ روديوم به مرور زمان و استفاده‌ مكرر به خصوص در مورد حلقه ازدواج از بين مي‌رود. اين مشكل را مي‌توان به‌سادگي و با آبكاري مجدد بر‌طرف كرد. لازم به ذكر است كه انتخاب گوشواره، گردنبند و دستبند از جنس طلاي سفيد بسيار مناسب‌تر از انتخاب حلقه ازدواج از جنس اين فلز، بنا به دلايل مذكور است. دستبندي از جنس طلاي سفيد كه به طور روزانه مورد استفاده قرار نمي‌گيرد، قطعه ايي بي نظير خواهد بود زيرا امكان مات شدن يا تغيير رنگ آن بر‌اثر از بين رفتن لايه روديوم بسيار كم مي‌باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۵:۰۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد مبلمان در مجله عروسي

همان طور كه خيلي از ما نمي توانيم حتي يك روز با نداشتن يك گوشي اسمارت سر كنيم، خانه هاي ما هم دچار تحول اساسي نسبت به خانه هاي پدر و مادرهايمان شده‌اند؛ تحولي كه حالا بيشتر از ۱۰ سال است باعث شده نتوانيم خانه‌اي را بدون مبلمان تصور كنيم.

گرچه واژه مبلمان شامل همه عناصر موجود در يك اتاق پذيرايي يا نشمين مي شود ولي ما و شما خوب مي دانيم كه وقتي از مبلمان حرف مي زنيم از يك ست يا مجموعه اي از مبل حرف مي زنيم كه قرار است مهم ترين عنصر محل نشستن در خانه‌هايمان باشد؛ محلي كه بيشتر لحظه‌هايمان در خانه را روي آنها مي گذرانيم. پس با راهنماي خريد مبلمان در مجله عروسي همراه باشيد تا بتوانيد انتخاب و خريد درستي داشته باشيد.

مبلمان منزل

انواع مبلمان منزل به سه دسته كلي استيل (سلطنتي)، راحتي و نيمه استيل (كلاسيك) تقسيم مي شوند.

مبلمان سلطنتي

مبلمان استيل نسبت به انواع ديگر، بسيار رسمي تر بوده و تركيبي از پارچه و چوب مي باشد. پشتي اين مبل ها كاملا صاف و كمي بلند است. ارتفاع نشيمن مبل هاي استيل بالاتر از مبل هاي راحتي است و فوم به كار رفته در آنها انعطاف چنداني ندارد. مهم ترين كاربرد مبل استيل براي اتاق پذيرايي مي باشد زيرا از آنها زياد استفاده نمي شود و بيشتر زيبايي شان مد نظر است.

سنگين بودن مبل استيل دليل بر خوب بودن آن نيست. مبل بايد سبك و به راحتي قابل حمل باشد. زماني كه روي آن مي نشينيد نبايد جير جير كند يا روي سطح صاف لق برند. يكي ديگر از راه هاي شناخت مبل استيل خوب اين است كه رنگ به كار رفته صاف و يكنواخت باشد، به همين خاطر روي سطوح آن دست بكشيد تا از اين موضوع مطمئن شويد.

مبلمان راحتي

مبلمان راحتي اصولا براي اتاق نشيمن طراحي شده است. مهم ترين ويژگي اين نوع مبل، راحتي آن است ولي نسبت به مبل هاي استيل حجيم تر و سنگين تر هستند. مبلمان راحتي داراي روكش هاي چرم و پارچه اي هستند كه انتخاب آن بستگي به سليقه شما دارد.

مبل هاي راحتي در انواع مدل هاي اسپرت، مدرن، گرد، يو و… طراحي مي شوند كه مي توانيد براساس سبك دكوراسيون و ابعاد اتاقتان مدل آن را انتخاب كنيد.

مبلمان كلاسيك

بين دو گروه مبل راحتي و مبل استيل يك گروه نيمه راحتي يا نيمه استيل قرار گرفته است كه تلاشي برا ادغام مزاياي هردو گروه بوده است. مثلا دسته هاي مبل، چوبي است ولي نشيمن آن راحت تر از مبل هاي استيل است. در مبلمان كلاسيك چوب و پارچه كمتري نسبت مبل استيل استفاده شده است و به همين دليل قيمت آن پايين تر از مبلمان استيل است.

نكاتي كه عروس خانوم بايد قبل از خريد مبلمان جهيزيه به آن توجه كند:

– اين موضوع كه اندازه مبل‌ خانه بايد متناسب با اندازه فضايي باشد كه قرار است مبل‌ها را در آنجا بچينيد، موضوع آنقدر مهمي است كه اگر موقع خريد به آن توجه نكنيد به محض ورود مبل به خانه حتما گرفتار خواهيد شد. اگر در خانه‌ كوچكي زندگي مي‌كنيد بايد به اين موضوع تناسب بيشتر دقت كنيد چون هر چند سانتي‌متر اضافه در يك خانه كوچك باعث مي‌شود كه بعد از چيدن مبل‌ها جايي براي رفت و آمد نداشته باشيد.

– مبل هايي كه دسته‌هاي بزرگي دارند براي خانه‌ها و فضاهاي نشيمن يا پذيرايي بزرگ‌تر و مبل‌هايي كه جمع‌ و جور‌ترند براي نشيمن هاي كوچك يا خانه‌هاي كوچك مناسب هستند. حواستان به اندازه درب ورودي خانه هم باشد؛ مبلي نخريد كه نتوانيد آن را از درب خانه يا راهروي منتهي به اتاق نشيمن تان رد كنيد.

– موضع مهم بعدي كارآيي مبل هاست. قبل از خريد مبل بايد بدانيد قرار است آن را در اتاق پذيرايي قرار دهيد يا نشيمن. مسلما شكل و جنس مبلي كه قرار است رويش لم بدهيد و تلويزيون تماشا كنيد با مبلي كه قرار است در اتاق پذيرايي بگذاريد، متفاوت است.

– اگر فكر مي‌كنيد يكي دو سال آينده خانه تان را عوض خواهيد كرد و دوست نداريد مجبور به تغيير مبل هايتان هم شويد حتما مبل هاي سبك بخريد، مبل‌هايي كه در جابه‌جايي آنقدر بزرگ و سنگين نباشند كه غيرقابل حمل شوند.

– به شكل فضايي كه قرار است مبل ها را در آنجا بچينيد، دقت كنيد. مسلما وقتي ديواري يك تكه در خانه نداريد، نمي توانيد به خريد مبل ال شكل فكر كنيد. چندبار در ذهن‌تان مجسم كنيد كه دركدام قسمت‌ خانه مي خواهيد مبل قرار دهيد و كمي خلاقيت و تصورتان را به كار بگيريد تا شكل مبل مورد نيازتان را پيدا كنيد.

– رنگ مبل ها هم مثل جنسشان بايد برايتان مهم باشد. رنگ مبل ها را مي توانيد با رنگ ديوار پشتشان، با رنگ پرده هاي خانه يا با رنگي كه براي دكوراسيون كلي خانه انتخاب كرده‌ايد، ست كنيد. لازم نيست خانه‌تان يك‌رنگ باشد؛ پس در انتخاب رنگ مبل هم خلاقيت به خرج دهيد.

– هنگام خريد مبل ‌حتما روي مبل بنشينيد و ‌فنرهاي نشيمنگاه آن را تست كنيد. نشيمنگاه مبل نبايد آنقدر سفت باشد كه چوب و فنر زير آن را حس كنيد و نه آنقدر نرم كه جاي بدنتان در آن فرو برود و باقي بماند. به فضاي پشت مبل دست بزنيد تا تو خالي نباشد. به شكل دوخت نوارها و درز تشك هاي مبل هم دقت كنيد تا تميز دوخته شده و چسب خورده باشند. حواستان به روكش مبل ها هم باشد؛ روكش‌هايي با جنس نامرغوب زود ساييده شده و خراب مي شوند.

– مبل تختخواب شو براي خانه هاي نقلي ما كه ممكن است هرزگاهي ‌مهمان هايي براي شب ماندن در خانه‌مان داشته باشيم، بسيار كاربرد دارد. اما بايد يادتان باشد كه به خاطر دومنظوره بودن اين مبل‌ها بايد در انتخاب جنسشان بسيار دقيق باشيد. اول اينكه روكش مبل بهتر است به راحتي دربيايد و قابل شست‌ و شو باشد و نكته دوم بررسي اسكلت اصلي مبل هاي تختخواب شو است. اگر قرار است مبل روزي حداقل دو بار باز و بسته شود، بدنه آن بايد به قدري مقاوم و محكم باشد كه بتوان مدت زيادي از آن استفاده كرد. بهترين اسكلت‌ مبل هاي تختخواب شو از جنس فلز است.

– اگر براي خريد مبل محدوديت زماني نداريد، نمايشگاه بين‌المللي مبل يكي از فرصت ها و مكان هاي خوب براي خريد است. اگر قبل از خريد بدانيد چه مبلي نياز داريد، ‌مي توانيد در نمايشگاه‌ بين‌المللي يا فصلي خريد خوبي داشته باشيد. برندهاي معتبر معمولا در نمايشگاه هاي معتبر شركت مي كنند و حتي به مشترياني كه در زمان و مكان نمايشگاه خريد مي كنند، تخفيف هاي ويژه هم مي دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۰۹:۴۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 10
دیروز : 25
افراد آنلاین : 1
همه : 5458
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن
» خوشگذرانی در کاستاریکا | بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ادامه بازی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام ماسه
» سفر به افنباخ آلمان | 15 کاری که می توانید در افنباخ انجام دهید
» 10 مورد از بهترین پناهگاه های ساحلی بالتیک
» رونق گردشگری قنات در اردکان
» خوشگذرانی در ماداگاسکار | 8 دلیل برای سفر به ماداگاسکار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تصادفات جاده
» با آژانس مسافرتی پارلاگشت به باکو سفر کنید !
» سرای سنتی سوته دلان | الماس شرق تهران
» چرا کالیفرنیا باید مقصد بعدی شما برای تعطیلات باشد؟
» 7 شهر هلند غیر از آمستردام که باید برای گردش در نظر داشته باشید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان آدانسونیادر
» سفر به دهکده کوه پانی | دهکده شناور تایلند
» آشنایی با مجموعه کاخ های سعدآباد تهران!