عروسي
مجله جشن عروسي

فينگرفود آووكادو به همراه ميگو

خيلي از عروس و داماد ها تمايل دارند كه در شب عروسي شان علاوه بر غذاي اصلي با فينگرفود ميز شام عروسي شان را زيباتر كنند تا مهمانان لذت بيشتري ببرند. فينگرفود آووكادو يكي از فينگرفود هايي است علاوه بر سبك و سالم بودن طعم بسيار لذيذي دارد و مي توانيد در شب عروسي تان سرو كنيد. ما در اينجا طرز تهيه فينگرفود آووكادو به همراه ميگو را برايتان آماده كرده ايم پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

مواد لازم جهت تهيه فينگرفود آووكادو و ميگو :

۱ عدد آووكادو
۱۰ عدد ميگو
۱/۲ قاشق چايخوري زعفران دم شده
۱ عدد ليمو ترش تازه
نمك و فلفل به ميزان دلخواه
روغن سرخ كردني

طرز تهيه فينگرفود

ابتدا نمك و فلفل و ليمو ترش تازه را به ميگو ها اضافه نماييد و سپس نيمي از زعفران دم شده را در حين سرخ شدن ميگو ها به آنها اضافه نماييد. ميگو ها را با نمك و فلفل و ليمو ترش تازه و زعفران دم شده سرخ مي كنيم. اينكه ميگو ها چقد سرخ شوند به سليقه شما بستگي دارد. ميزان پخت ميگو ها كاملا اختياري و سليقه اي است، در صورت تمايل مي توانيد تخم مرغ آب پز را در كنار ميگو ها قرار دهيد و اين فينگر فود را با ليمو ترش تازه و جعفري تازه تزيين كنيد و ميل نماييد.

آووكادو ها را برش زده و به دو قسمت مساوي تقسيم كنيد و محتويات داخل آن را با قاشق كمي خالي نماييد و داخل آن را با آب ليمو ترش تازه و زعفران و نمك مخلوط مي كنيم تا آووكادو طعم خوبي پيدا كند.

سپس ميگو هاي سرخ شده را داخل آووكادو بريزيد و روي آن را به دلخواه خود تزيين نماييد. اين فينگر فود لذيذ آماده شده است و مي توانيد خودتان و مهمانانتان از سرو آن لذت ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۶:۰۱:۴۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نوعروس ها بخوانند

اگر يك نوعروس هستيد و به تازگي زندگي مشترك با همسرتان را آغاز كرده ايد نياز است بدانيد كه چگونه بايد با همسرتان رفتار كنيد.
۱ – همسرتان را به عنوان يك مرد بپذيريد و براي شناخت دنياي مردانه او دانش و آگاهي خود را افزايش دهيد.
۲ – همسر خود را به چشم يك شي‌ء مسؤول ننگريد. بلكه به شخصيت وجودي او احترام بگذاريد.
۳ – جنبه يا بخش‌هايي از شخصيت شوهرتان را كه باعث تمايز او از سايرين مي‌شود مورد توجه و تحسين قرار دهيد.
۴ – براي اين كه همسرتان با شما روراست باشد سعي كنيد او را درك كرده و براي افكار و احساساتش ارزش قايل شويد. اگر حرف‌ها و گفته‌هاي او مطابق ميل شما نيست از خود واكنش تند نشان ندهيد زيرا به اين وسيله بذر بي‌اعتمادي در زندگي خود مي‌كاريد.
۵ – وقتي همسرتان با شما درد دل مي‌كند و راز دلش را با شما در ميان مي‌گذارد، احساساتش را بپذيريد و به او نگوييد كه اسرار درونش ناخوشايند و بي‌رحمانه است‌.
۶ – به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نكنيد زيرا انتقاد پياپي باعث مي‌شود كه شوهرتان از شما فاصله بگيرد.
۷ – او را به درك نكردن‌، عدم صميميت و بي‌احساس بودن متهم نكنيد. زيرا او درك كردن‌، صميميت و با احساس بودن را به شيوه مردانه نشان مي‌دهد.
۸ – نوعروس عزيز نياز واقعي شوهرتان را دريابيد. اين امر اتفاق نمي‌افتد مگر اين كه همسرتان اين نيازها را باز گويد و به همين جهت در مواقع مناسب با لحن ملايم در مورد نيازهايش از وي سؤال كرده و ديدگاههاي واقعي وي را نسبت به خود و زندگي‌تان دريابيد و در نهايت جوابي را كه شوهرتان مي‌دهد بدون انتقاد و جبهه‌گيري بپذيريد.
۹ – نوعروس ها، زماني كه همسرتان با شما صحبت مي‌كند به دقت به حرفهاي او گوش فرا دهيد زيرا عدم توجه شما به گفته‌هاي او عدم علاقهٔ شما را نشان مي‌دهد.
۱۰ – هيچ وقت از كارهايي كه همسرتان براي جلب محبت شما انجام مي‌دهد انتقاد نكنيد براي مثال وقتي او به شما محبت مي‌كند، آن را بيش از اندازه لوس ندانيد او به شيوهٔ خود ابراز محبت مي‌كند.
۱۱ – او را به شيوه خودتان دوست نداشته باشيد بلكه به وجود او نيز اهميت بدهيد. به عنوان مثال اگر در سالگرد ازدواج‌تان‌، هديه‌اي به او مي‌دهيد سعي كنيد از قبل در مورد هديهٔ مورد علاقه‌اش اطلاعاتي به دست آوريد.
۱۲ – از همسر خود انتظار نداشته باشيد كه با تمامي طرح‌ها و ايده‌ها و افكار شما موافق باشد و آنها را تحسين كند. واقع بين باشيد و به او اجازه دهيد كه نظرش را هر چند كه برخلاف ميل شما باشد، بيان نماييد.
۱۳ – نوعروس ، اصرار زيادي براي جلب محبت همسرتان نداشته باشيد و اين نكته را زماني كه وي عصباني است بيشتر مراعات كنيد. در بسياري اوقات حالت روحي او براي ابراز محبت به شما مناسب نيست و اصرار زياد شما منجر به مخالفت شديد او مي‌شود.
۱۴ – نوعروس عزيز براي همسر خود نقش يك زن حساس و شكننده را بازي نكن. زيرا اين حالت شما باعث مي‌شود كه همسرتان فكر كند شما ضعيف و بي طاقتيد و اگر چيزي بگويد باعث رنجش‌تان مي‌شود. بنابراين سعي مي‌كند كه ارتباط كلامي كمتري داشته باشد و همين امر باعث ناراحتي شما مي‌گردد.

۱۵ – سعي كنيد كه در ارتباط با همسرتان همواره هويت خود را به عنوان يك زن و همسر حفظ كنيد. زني كه توجه به روابطش به قيمت از دست دادن هويتش تمام شود به خود و روابطش صدمه مي‌زند. زيرا اين مسئله باعث مي‌شود كه وي خود را بخشنده‌تر و دوست داشتني‌تر از شوهرش ببيند و فكر كند كه همسرش بي‌نهايت خودخواه و ناسپاس است‌. مردها با زني به عنوان همسر در ارتباط دايمي باقي خواهند ماند كه هويت مستقل و قوي خود را حفظ كند.
۱۶ – اگر احساس مي‌كنيد كه در روابط خود با همسرتان از عزت نفس پاييني برخورداريد و ميل داريد كه او را واداريد تا در اين زمينه به شما كمك كند كه از احساس خوبي برخوردار شويد اشتباه مي‌كنيد. اين مسئله مشكل شماست شخصاً روي آن كار كنيد و در صورت لزوم از يك روان‌شناس كمك بخواهيد.
۱۷ – زماني كه همسرتان از فشار عصبي رنج مي‌برد سعي نكنيد از لحاظ احساسي به او نزديك شويد. زيرا اگر براي صميميت و نزديك شدن به او فشار آوريد فقط او را عصباني‌تر كرده و از خود دور مي‌كنيد. زماني كه استرس او كم شود به حالت عادي خودش بر مي‌گردد.
۱۸ – نوعروس خانوم ها در زندگي زناشويي خويش سعي كنيد خود را مسؤول خوشبختي خود بدانيد. زني كه مسؤوليت خوشبختي زندگي مشترك را فقط بر عهده شوهرش مي‌گذارد يك همسر آزرده و افسرده به بار مي‌آورد.
۱۹ – او را به دوست نداشتن و گريزان بودن از همسر و زندگي متهم نكنيد. زيرا وي اعتقاد دارد كه شريك زندگي‌اش را دوست دارد و از او گريزان نيست ولي به نظرش او را متهم به چيزي مي‌كنيد كه در موردش صدق نمي‌كند و اين مسئله موجب كدورت در روابط مي‌شود.
۲۰ – وقتي شما در مي‌يابيد كه در ايجاد مشكلات زندگي خود سهم داشته‌ايد و آن را به همسرتان بگوييد عشق و محبت بار ديگر در زندگي‌تان شكوفا مي‌شود. زيرا بعد از آن همسرتان نيز سهم خود را مي‌پذيرد و با كمك شما درصدد رفع مشكل بر مي‌آيد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۶:۰۱:۱۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ميزان گذشت در زندگي مشترك

وقتي شما به طرز اشتباهي مذاكره كنيد، يك طرف رابطه احساس قرباني بودن مي‌كند و طرف ديگر خشمگين و عصبي مي‌شود و اين رابطه ديگر زنده نخواهد ماند. همچنين بسيار مهم است كه بدانيد چگونه با يكديگر مذاكره كرده تا هر دو طرف احساس راحتي كنيد.

زوج ها، براي موقعيت هايي مانند تغيير شغل، كارهاي منزل و يا حتي رنگ ديوارهاي اشپزخانه با هم مصالحه مي‌كنند. بعضي از اين گذشت ها و مصالحات كوچك، و برخي ديگر بزرگ و قابل توجه هستند، اما هر دوي آنها به ميزان مساوي مهم هستند زيرا بايد هر دو طرف حس ارزشمندي خود را حفظ نمايند.

اين طبيعي است كه فكر كنيم همه ما از خود گذشته هستيم، اما در اصل حقيقت ندارد.

گذشت كردن كار دشواري است زيرا يكي از طرفين رابطه، كاري را انجام ميدهد كه به‌ آن علاقه‌اي ندارد. به عبارت ديگر يعني براي طرف مقابلش از خواسته‌اش مي‌گذرد. اين طبيعي است كه فكر كنيم ما از خود گذشتگي مي‌كنيم اما حقيقت اين است كه ما براي به دست آوردن چيزي كه مي‌‌خواهيم تسليم نمي‌شويم. گاهي در بدست آوردن آنچه كه مي‌خواهيم اينقدر غرق مي‌شويم كه متوجه نمي‌شويم چگونه طرف مقابلمان را ناچار به گذشت و سازش كرده‌ايم. اينكار شريك زندگيمان را به سمت قرباني شدن ميبرد كه مسائل و مشكلات ناراحت كننده و خشونت آميزي را در پي دارد.

بعضي اوقات گذشت، كار آساني نيست. براي مثال زوج متاهلي را در نظر بگيريد كه براي شب مي‌‌خواهند برنامه‌ريزي كنند. مرد تمايل دارد در خانه بماند زيرا روز كاري خسته كننده‌اي داشته است و مي‌خواهد استراحت كند. در حالي كه زن تمايل دارد براي تماشاي فيلم به سينما بروند. مرد در ابتدا از اين پيشنهاد استقبال نمي‌كند اما در نهايت براي اينكه همسرش ناراحت نشود، تصميم مي‌گيرد پيشنهاد او را بپذيرد. اين در حالي است كه زن واقعا نمي‌خواهد فيلم تماشا كند، بلكه او فقط به دنبال راهي است تا زماني را با همسر خود سپري كند.

هر دوي آنها گذشت كرده‌اند اما نمي‌دانند زيرا به صداي درونشان توجه نمي‌كنند. البته ممكن است اين كار مشكلاتي براي آنها ايجاد كند، اما در حقيقت هردوي آنها دچار سو تفاهم شده‌اند.

مرد از ديدن فيلم پريشان شده و به اين فكر مي‌كند كه فردا در محل كار چه كارهايي دارد، و زن از اينكه همسرش به او توجه نمي‌كند، ناراحت است. شايد اگر مي‌توانستند با هم صحبت كنند برايشان كافي بود زيرا مي‌فهميدند كه دقيقا چه مي خواهند.

گذشت درست و به موقع، به شما و شريك زندگي‌تان كمك مي‌كند تا بهترين باشيد. هر دوي شما تصميم ميگيريد كه ناراحتي موقتي‌تان را برطرف كنيد. اين كار به شما كمك مي‌كند تا رابطه‌تان قوي‌تر شود و هر دوي شما بهترين كار را براي يكديگر انجام مي‌دهيد. اين اشتباه است، اگر فكر ‌كنيد فقط شما‌ هستيد كه گذشت مي‌كنيد. بايد در انجام اين كار علاوه بر شريك زندگيتان، خودتان و آينده‌تان را نيز در نظر بگيريد.

برابر باشيد
گذشت كردن يعني يكي از شما در مسير زندگي و اهداف خود نيست، اما نبايد بابت اين اتفاق صدمه ببيند و عصباني شود. قبل از اينكه تقاضاي گذشت كنيد يا از شريكتان بخواهيد در برابر خواسته شما تسليم شود، به اين فكر كنيد كه در عوض چه پيشنهادي مي‌توانيد بدهيد. پيشنهادتان نبايد حالت رشوه داشته باشد اما در عين حال بايد هر دوطرف به ميزان يكسان احساس رضايت كنند.

وقتي ناراحت و عصبي هستيد، مذاكره نكنيد
آخرين باري كه دعواي بدي را با همسر و يا شريك زندگيتان داشته‌ايد را به ياد داريد. آيا نكات مثبت يا سازنده اي از اين دعوا به دست آمد؟ البته كه نه. گذشت هم از اين قاعده مستثني نيست. تنها زماني كه آرام هستيد و يا احساس مي‌كنيد ذهني بازي داريد، گفتگو كنيد. شما مي خواهيد با هم مذاكره كنيد نه دعوا. گذشت در حين خشم رابطه‌تان را از بين مي‌برد.

درباره مسائل مهم گذشت نكنيد
به ياد داشته باشيد كه گذشت بايد براي هر دو طرف سود داشته باشد. اگر گذشت باعث شود كه شما روياها، خانواده، دوستانتان و يا شغلتان را كنار بگذاريد بايد به آن فكر كنيد. فرض بر اينكه هيچ كدام از موارد بالا براي رابطه تان سمي نيست، بنابراين شما نبايد با گذشت كردن بخشي از وجودتان را براي كمك به شريك زندگي‌تان از دست بدهيد. رشد و تغيير در رابطه بسيار مهم است. ولي اينكه بخواهيد به فردي قرباني، كه نه ديگر رويايي مي‌سازد و نه ديگر از اتفاقات خوشحال مي‌شود، تبديل شويد اصلا مناسب نيست.

عادلانه رفتار كنيد
به ياد داشته باشيد كه گذشت كردن بدين معني نيست كه تنها يك نفر در اين رابطه خود را فدا كند. به فرض مثال، شما به شهر ديگري سفر مي‌كنيد كه در آن شادتريد و آرامش بيشتري داريد، اما آيا همسرتان هم همين حس را به آن شهر دارد؟ آيا زندگي‌اش را با تصميمات خودخواهانه خود تباه كرده‌ايد؟ آيا اين كار عادلانه است؟ به نظر عادلانه نيست، شما نياز داريد تا با راهكارهايي كه ارائه داده‌ايم به يك تصميم درست برسيد.

ثبات داشته باشيد!
اگر شما تصميمي گرفتيد كه هم خودتان و هم همسرتان با آن موافق هستيد، تصميم‌تان را عوض نكنيد. يا اگر در حين صحبت افكار تازه‌اي به ذهنتان مي‌رسد آن را به نحوي بيان نكنيد كه به نظر بيايد در رابطه‌تان سست هستيد، حتي مي توانيد افكارتان به صورتي چالش برانگيزي بيان كنيد تا همسرتان متوجه ثبات شخصيتي شما بشود. اگر تصميمي را مي‌گيريد به آن پايبند بمانيد.

به ياد داشته باشيد كه گذشت بخشي از عشق است. ممكن است گاهي اوقات برايتان چالش برانگيز، خسته كننده يا حتي غير‌ممكن باشد اما به ياد داشته باشيد كه همه انسان‌ها اين‌كار را انجام مي‌‌دهند. اگر شما فكر مي كنيد مصالحه كردن و گذشت با شريك زندگيتان برايتان سخت است، بدان معني نيست كه بايد از هم جدا شويد يا خيلي به مشاور مراجعه كنيد، بلكه به اين معني است كه بنشينيد و باهم گفتگو كنيد تا بفهميد چه چيزي شما را به سمت خوشبختي و موفقيت مي‌برد.

بايد هميشه احساس كنيد كه در اين كار با طرف مقابلتان برابر هستيد: هر دوي شما بايد چيزهايي را از دست بدهيد تا چيزهاي جديدي را دريافت كنيد. هدف اصلي گذشت كردن اين است كه شما در طول رابطه‌تان احساس امنيت و خوشحالي كنيد.

اگر پس از تلاش هاي بسيار متوجه شديد كه نمي توانيد با روش درست اينكار را انجام دهيد مي توانيد از يك مشاور كمك بگيريد.

گذشت كردن در رابطه بسيار مهم است زيرا به شما كمك مي‌كند تا رابطه‌ان را به شيوه درست حفظ كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۶:۰۱:۰۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكات مهم در انتخاب باغ عروسي

انتخاب باغ عروسي يك مرحله زمان بر و حساس در برگزاري جشن عروسي براي هر عروس و هر داماد است. عروس و دامادي كه از سرويس انتخاب باغ عروسي اطلاع ندارند براي اجاره باغ عروسي بارها و بارها به مسيرهاي ناشناخته حومه شهر سفر مي كنند. تمام زحماتي كه از چند ماه قبل براي مراسم عروسي تان كشيده ايد در باغ عروسي كه انتخاب ميكنيد نمايش داده ميشود، چيدمان ميزها ،جايگاه عروس و داماد و البته طعم غذاي جشن هر يك در جاي خود مهم هستند پس با دقت انتخاب كنيد تا بهترين باشيد.

باغ عروسي

عروس و داماد بدون اطلاع دقيق از شرايط مناسب برگزاري جشن در انتخاب باغ عروسي ، تنها به زيبايي و فضاي مطبوع باغ و محوطه باغ عروسي توجه مي كنند ولي نسبت به ساير مسايل برگزاري جشن در باغ عروسي بي اطلاع اند. براي حصول بهترين نتيجه و برگزاري يك جشن عروسي ايده آل توجه به زير ساخت هاي مناسب براي برگزاري يك جشن چند صد نفره در باغ عروسي بسيار با اهميت هستند. زيرا در صورت انتخاب باغ عروسي بدون توجه به مطابقت نياز جشن در زمان اجرا دچار هزينه هاي ناخواسته و پيش بيني نشده اي خواهيد شد كه از اول قابل جلوگيري بوده اند.

برپايي جشن عروسي در يك باغ واقعا رويايي است اما باغ تنها در فصول به خصوصي از سال براي عروسي مناسب است پس بسته به اين‌كه در كدام نقطه كشور و با چه آب‌و‌هوايي زندگي مي‌كنيد بايد مطمئن شويد كه در محدوده تاريخ جشن عروسي شما آب و هوا آفتابي است يا ابري و باراني؟ بهتراست زماني را براي عروسي خود در باغ انتخاب كنيد كه دماي هوا حدود ۲۵ – ۳۵ درجه سانتي‌گراد باشد در غير اين صورت باغ آن‌قدر گرم يا سرد است كه نمي‌توانيد از فضاي باز و زيباي آن استفاده كنيد و تمام هزينه‌اي كه براي آذين بندي و زيباسازي باغ پرداخته ايد، هدر مي‌رود و مجبور خواهيد شد چادري برپا كنيد و هزينه دستگاه‌هاي برودتي و حرارتي را هم بپردازيد.

مثلا اگر ساكن تهران هستيد فقط از محدوده زماني ۱۵ فروردين تا پايان شهريورماه مي‌توانيد در باغ عروسي برگزار كنيد زيرا ساعت جشن شما از عصر به بعد است و حتي در ايام عيد و اوايل مهرماه هم هواي عصر و شب سرد است خصوصا اگر باغ اطراف تهران باشد.

بهتر است در انتخاب مكان جشن عروسي خود توجه ويژه‌اي به رفت‌و‌آمد خودتان و مهمان‌ها داشته باشيد. بسياري از تالار‌ها و باشگاه‌هاي شهر در خيابان‌ها و مراكز اصلي شهر قرار دارند اما در انتخاب باغ و پاركينگ‌ بايد دقت بيشتري به خرج دهيد و ببينيد آيا نشاني اين مكان‌ها براي مهمان‌ها سرراست است؟ مهمان‌هاي شما بيشتر از كدام نقطه شهر به آنجا مي‌آيند؟ مثلا اگر بيشتر مهمان‌ها در شرق تهران زندگي مي‌كنند اصلا عاقلانه نيست باغي را در نزديكي كرج اجاره كنيد زيرا مهمان‌ها با اين وضعيت ترافيك براي رسيدن سروقت بايد ۲ ساعت زودتر از منزل راه بيفتند تا سر وقت به جشن برسند.

هم چنين انتخاب باغ عروسي مطابق با بودجه مشخص، مقياس نهايي هزينه كلي جشن عروسي شماست. در برخي خانواده‌ ها رسم است كه داماد و خانواده‌اش خودشان محل جشن عروسي را انتخاب مي‌كنند چون معتقدند تمام هزينه جشن را خودشان تقبل مي‌كنند پس عروس و خانواده‌اش در اين مورد حق نظر دادن ندارند اما اين روش اصلا عاقلانه و منصفانه نيست. شما و نامزدتان بايد بنا به امكاناتي كه در دست داريد بهترين تالار يا باغ عروسي را با هم انتخاب كنيد.

در صورتي كه مراسم عروسي تان را مي خواهيد در باغ عروسي برگزار كنيد قبل از كرايه ي آن به فكر تامين برق مورد نياز مراسم باشيد . به عبارتي ديگر مطمئن شويد كه برق آن منطقه و يا كنتور باغ تان طوري باشدكه بتوانيد هم چرغاني كنيد هم گروه موسيقي داشته باشيد و هم براي كارهاي ديگري مثل تصوير برداري و آشپزي و .. مشكلي پيش نيايد. ضمنا اگر در آن منطقه احتمال قطع شدن برق وجود دارد حتما به فكر اجاره ي موتور برق باشيد.

آگاهي و توجه به نكات مهم در هنگام انتخاب باغ عروسي براي برگزاري جشن نه تنها در زيبايي بصري جشن عروسي اهميت دارد بلكه در كيفيت برگزاري و سرويس پذيرايي در جشن نيز تاثيرگذار است. تامين محل برگزاري مطابق با انتظارات عروس و داماد از اصول برنامه ريزي و تشريفات جشن عروسي است.

تصميم صحيح در مورد انتخاب باغ عروسي مناسب برگزاري جشن با نبود تجربه اجرايي امري نيست كه از عروس و داماد بتوان انتظار داشت كه به تنهايي به بهترين نتيجه ممكن در انتخاب و قرارداد اجاره برسند. بخصوص وقتي كه مرجع دقيق اطلاعاتي در زمينه قيمت ها و نتيجه اجراي مراسم گذشته در هر باغ دسترس همه نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۶:۰۰:۳۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نگاهي بر تاريخچه كيك ازدواج

كيك ازدواج به زمان امپراتوري روم در حدود ۴۰۰۰ سال پيش از ميلاد مسيح برمي‌ گردد. در ابتدا در مراسم عروسي نوعي نان تهيه مي‌ شد كه به مرور زمان به شيريني آن افزوده شد. در ۱۰۰ سال پيش از ميلاد ابتدا يك تكهٔ سفت نان شيرين يا كيك ميوه توسط داماد خورده مي شد و باقيماندهٔ آن خورد شده و بر سر عروس ريخته مي‌شد. اين رسم امروزه به صورت بريدن كيك و در دهان گذاشتن آن توسط عروس و داماد تبديل شده‌ است. در قرن هفدهم ميلادي شكر قنادي بوجود آمد. كيك ازدواج به سبك غربي در كشور بريتانيا به وجود آمد و روش‌ هاي تزيين آن مانند استفاده از خمير فوندانت، يخ‌ چينه مجلل در اين كشور توسعه پيدا كرد. در قرن نوزدهم ملكه ويكتوريا در جشن عروسي خود كيكي ابداع كرد. اين كيك با يخ‌چينه مجلل تزيين شده بود و ۳۶ سانتيمتر عمق، ۲٫۸ متر عرض و ۲٫۲ متر ارتفاع داشت. اين كيك چند طبقه بود. اين كيك نمونهٔ بنيادي براي كيك‌ ازدواج امروزي به سبك غربي به شمار مي‌رود. اين سبك از كيك به عنوان كيك ازدواج ويكتوريايي شناخته مي‌شود و در اصل نوعي كيك ميوه‌اي است كه با يخ‌چينهٔ كاملاً سفيد پوشانده شده‌است اما امروزه ممكن است نوع كيك از نوع ميوه‌اي نباشد.

تزيين كيك ازدواج

از انواع مختلف تزيين كيك ازدواج مي‌ توان از مدل كيك توري ياد كرد . در اين مدل كيك ، تمامي سطح كيك عروسي با خمير فوندانت پوشانده شده و با خميري كه به شكل تور معمولاً گلدار نقش انداخته شده تزيين مي‌ شود. قالب خمير را مي‌ توان با استفاده از تور لباس عروس تهيه كرد به طوري كه خمير توري روي كيك طرحي مشابه با تور لباس عروس داشته باشد.

كيك ازدواج در فرهنگ‌ هاي مختلف

از آنجايي كه كيك ازدواج در اكثر كشورهاي جهان يكي از اجزاي مراسم ازدواج است اين كيك داراي اشكال و انواع گوناگون است. بسياري از كيك‌ هاي عروسي جهان ريشه بريتانيايي دارند.

امروزه اغلب كيك‌ ازدواجي كه در بريتانيا بكار مي‌رود نظير كيك‌ ازدواج قرن نوزدهم است. نوع كيك معمولاً ميوه‌اي است كه بر روي آن ليكور ريخته شده و سپس با يك لايه از خمير بادام يا فوندانت پوشانده مي‌شود. روي كيك نيز با يخ‌ چينه مجلل تزيين مي‌ شود.

كيك ازدواج امروزي سنت هاي قديمي زيادي را پشت سر گذاشته است. يكي از سنت هاي اوليه مربوط به اين كيك در رم باستان بوده است كه روي سر عروس ناني به دو نيم مي كردند تا براي زوج خوشبختي و شانس بياورد. ولي كيك هاي عروسي مدرن از مراسم ازدواج پرنس لئوپولد، دوك آلباني، در سال ۱۸۸۲ الهام گرفته شده اند. كيك عروسي او در واقع اولين كيك كاملاً خوراكي بود.

خرافات زيادي در مورد كيك عروسي وجود دارد. در عروسي هاي سنتي آمريكايي، از دوشيزگان دعوت مي شد تا روبان هايي را كه به زير هر لايه از كيك وصل شده بود بكشند. فقط يكي از روبان ها به يك حلقه يا مهره وصل بود و هر كسي كه اين حلقه يا مهره به او مي رسيد، نفر بعدي بود كه ازدواج مي كرد.

در كشورهاي ديگر، كيك ازدواج روي سر عروس بريده مي شود تا فرزندآوري عروس تضمين شود و زوج خوشبخت شوند. بعضي از مردم دنيا نيز معتقدند كه خوردن خرده ريزهاي كيك خوش شانسي مي آورد زيرا كيك ازدواج نماد خوشبختي و زندگي خوب تازه عروس و داماد است.

حتي افسانه هايي وجود دارد مبني بر اينكه ساقدوش هاي عروس با آرزوي شوهردار شدن در آينده اين كيك را مي خوردند. اين ساقدوش هاي اميدوار تكه اي از كيك را به خانه مي بردند و زير بالش خود مي گذاشتند. بعضي از آنها نيز بعد از گذراندن تكه هاي كوچكي از كيك از حلقه ازدواج ، آنها را داخل جوراب چپ شان و بقيه اش را در زير بالشت شان مي گذاشتند.

بريدن كيك نيز پر از نماد و سمبل است. در دنياي قديم كيك را در ميان مهمانان توزيع مي كردند و اين كار فقط توسط عروس انجام مي شد، زيرا معتقد بودند اين كار باروري عروس را تضمين مي كند. با بزرگتر شدن جشن عروسي ها و تعداد مهمانان اين وظيفه شامل داماد هم شد و داماد به عروس در بريدن كيك و تقسيم آن بين مهمانان كمك مي كرد. با شروع اين سنت، عروس و داماد قبل از توزيع كيك، تكه اي از آن را با هم مي خورند و اين كار نماد اتحاد و پيمان ابدي آنها براي مراقبت از يكديگر و بودن در كنار هم براي هميشه است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۶:۰۰:۰۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع سفره عقد

انواع سفره عقد اين روزها استفاده مي شود ولي براي​ تهيه و تزيين سفره عقد اول از همه بايد با توجه به سليقه فردي خود نوع و سبك سفره عقد را مشخص و بعد از آن نسبت به تهيه لوازم و وسايل مورد نياز آن اقدام كنيد. ​براي هر سبكي ظروف خاصي متناسب با انواع سفره عقد استفاده مي شود كه خود آن وسايل نيز بايد با يكديگر هم خواني داشته باشند.

بهتر است هنگام انتخاب مدل سفره عقد به فضا، طراحي و مساحت مكاني كه قرار است جشن عقد در آنجا انجام شود، توجه كرد. معمولا انواع سفره عقد به سه دسته سنتي، كلاسيك و مدرن تقسيم مي شود.

سفره عقد سنتي

براي چيدمان سفره عقد سنتي بهتر است از ظروف سنتي استفاده كرد؛ ظروفي كه يا خود قديمي بوده يا ظروف جديدي است كه جنس و نماي آنها ذهنيت بيننده را به گذشته و سنت هاي قديمي سوق دهد. استفاده از ترمه، حنا، گندم، برنج و ظروف نقره، مسي يا سفالي و… اجتناب ناپذير است. ​​در چيدمان سفره عقد سنتي از اختلاف سطح زياد استفاده نمي شود و معمولا به شكل هم سطح يا با اختلاف سطوح كمتر چيده مي شود.

استفاده از ترمه يا پارچه هاي سوزن دوزي و… نقش مهمي دارد و گاهي براي سفره عقد سنتي زير وسايل به شكل يكدست از اين گونه پارچه ها استفاده مي شود حتي مي توان به جاي پارچه زير وسايل از مقدار زيادي گندم يا برنج استفاده كرد و آنها را به شكل يكدست روي زمين به شكل دلخواه پخش كرد و وسايل را روي آن چيد كه كار پرزحمتي است.

رنگ هايي كه در سفره عقد سنتي بيشتر به چشم مي خورد، رنگ آبي فيروزه اي، قرمز، كرم و قهوه اي است كه بنا به سليقه خود مي توانيد از اين رنگ ها با طيف هاي تند يا ملايم تر استفاده كنيد.

در انواع سفره عقد گل آرايي و استفاده از گل طبيعي سفره عقد را زيباتر مي كند، ولي در سفره عقد سنتي نياز به استفاده زياد از گل نخواهيد داشت، چرا كه اين سبك بنا بر بيشتر ديده شدن اجزا و وسايل سفره عقد است كه البته رنگ و نوع گل ها نيز بايد با سفره شما هماهنگي داشته باشد. استفاده از ديوان حافظ در داخل سفره عقد سنتي نيز مناسب است.

سفره عقد كلاسيك

براي تهيه مدل سفره عقد كلاسيك دست شما بيشتر باز است، چرا كه خيلي نياز نداريد خود را مقيد به اصول خاصي كنيد. مي توانيد از انواع ظروف كريستال سفيد يا رنگي، سيلور، رزين يا مجسمه هاي برنز يا ظروف آنتيك و… استفاده كنيد.

مي توان از شش ظرف يك شكل براي اجزاي اصلي سفره استفاده كرد و بقيه ظروف را هماهنگ با آن شش ظرف تهيه كرد و از طرفي نيز مي توان اين كار را انجام نداد و از ظروف مختلف استفاده كرد، ولي بايد هماهنگي لازم بين وسايل و ظروف وجود داشته باشد مثلا مي توان ظروف كريستال را با سيلور با هم در يك سفره به كار برد، ولي معمولا ظروف سيلور با ظروف چوبي يا سفالي هماهنگي ندارد.

براي چيدن اين مدل سفره مي توانيد از رنگ هاي دلخواه استفاده كنيد فقط كافي است رنگ هاي استفاده شده با هم هماهنگ باشد. معمولا براي اين سبك سفره از اختلاف سطح بيشتري استفاده مي شود.

مي توانيد چيدمان سفره يا اختلاف سطح را بنا به ميل خود به شكل متقارن يا نامتقارن انجام دهيد. از پارچه هاي سرمه دوزي رنگي يا حرير و ساتن هاي گوناگون نيز مي توان در اين سبك استفاده كرد.

گل آرايي و استفاده از گل طبيعي نقش مهمي در زيبايي كار شما دارد حتي اگر بودجه شما براي تهيه سفره عقد اندك است، سعي كنيد گل آرايي را از سفره حذف نكنيد، بلكه از وسايلي با قيمت هاي مناسب تر بهره بگيريد يا از گل هايي با قيمت هاي مناسب تر استفاده كنيد. استفاده از شمع با طرح هاي گوناگون و همچنين ميوه آرايي در اين سبك بسيار متداول است.

سفره عقد مدرن

اين روزها بيشتر عروس و داماد ها، سبك چيدمان سفره عقد مدرن را مي پسندند. در مدل سفره عقد مدرن، پايه كار با آب و آينه است و از ظروف مشخصي استفاده نمي شود، بلكه طراحي اصلي براي چيدن اجزاي سفره بر اساس شمع و گل است.

در نگاه اول به سفره آنچه بيشتر از هر چيز به چشم مي آيد گل، شمع و آ​ينه است و اجزاي سفره در حاشيه قرار مي گيرد. معمولا كف سفره را از آ​ينه به شكل يكدست يا قطعات آ​ينه با فاصله از همديگر مي پوشانند. اگر در نظر داريد هزينه كمتري متقبل شويد، مي توانيد به جاي آ​ينه از حرير يا ساتن و تور سفيد استفاده كنيد.

در اين مدل سفره، معمولا از يك يا دورنگ اصلي استفاده مي شود كه سفيد و سبز است و گاهي يك رنگ ديگر نيز براي كساني كه مي خواهند كمي آب و رنگ به سفره بدهند به آن اضافه مي شود. در چيدمان اين سفره از اختلاف سطح يا استفاده نمي شود يا خيلي كم خواهد بود. معمولا ظروف به كار رفته كريستال هاي سفيد و سيلور است. مي توان در ظروف كريستالي آب ريخت و داخل آن ميوه اي مانند سيب سبز يا قرمز يا انار انداخت يا روي آب شمع قرار داد يا از گل يا گلبرگ استفاده كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۵۹:۳۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

 

ايده هاي خلاقانه براي كارت دعوت عروسي

بعد از انتخاب همسر نوبت به گرفتن جشن عروسي مي شود. مراسماتي از قبيل نامزدي، عقد، عروسي . هر چند به طور دقيق نمي توان تعداد مراسمات ازدواج را تعيين كرد اما به طور معمول موراد ذكر شده در هر جاي ايران مشترك هستند. يكي از كارهايي كه شايد در نظر برخي از زوجين جرو حواشي محسوب شود، انتخاب كارت عروسي است. اما بايد دانست اين كارت دعوت عروسي شايد به ظاهر داراي اهميت خاصي نباشد، اما يك خاطره قشنگ از ازدواج شما براي دوستان و اقوام ايجاد مي كند و بايد به همين علت هم به فكر استفاده از به روزترين و زيباترين كارت عروسي باشيد. ما در اين مطلب ايده هايي براي طراحي كارت عروسي عنوان مي كنيم پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

كارت دعوت عروسي

شما اين امكان را داريد كه قبل از آمدن ميهمانان به جشن عروسي تان، آن ها را غافلگير كنيد و پيشنهاد ما اين است كه كامشان را شيرين كنيد. مي توانيد به اين صورت عمل كنيد كه چند شكلات و كوكي با طعم هاي متفاوت را در يك بسته پلاستيكي يا پارچه اي كوچك بگذاريد. شما مي توانيد برگه دعوت را هم داخل پاكت بگذاريد و يا اينكه مي توانيد به بالاي پاكت حاوي شيريني و شكلات ارسالي وصل كنيد.

دعوتي سرگرم كننده

در ايران مرسوم نيست كارت دعوت هاي سرگرم كننده براي عروسي انتخاب و يا طراحي شود و هميشه سعي بر آن است كه همه چيز رسمي باشد. در حاليكه كارت دعوت عروسي مي تواند جالب و سرگرم كننده هم باشد. پيشنهاد مي كنيم كه اطلاعاتِ جشن عروسي خود را به جاي اينكه روي مقواي ضخيم بنويسيد، روي كاغذهاي نازك تري چاپ كنيد، سپس كارت دعوت خود را از شكل ساده و كليشه اي خارج كنيد. ايده پيشنهادي ما يك پرنده يا قلب كاغذي گزينه خوبي براي كارت عروسي است. حتما امتحان كنيد. به اين طرح ها معمولا طرح هاي كارت عروسي فانتزي گفته مي شود.

كارت عروسي جديد

اگر طرفدار محيط زيست هستيد با ما همراه باشيد تا از طرح هاي كارت عروسي جديد و مدرن هم براي شما ايده هايي را عنوان كنيم. احتمالا مي دانيد كه كارت عروسي هر قدر هم داراي نكات خلاقانه باشد، اما حجم انبوهي از كاغذ براي چاپ آن به كار گرفته مي شود. پيشنهاد مي كنيم براي كمك به طبيعت، كارت عروسي تان را از جنسي غير از جنس كاغذ تهيه كنيد. شايد بتوان گفت كه پارچه بهترين جايگزين براي كاغذ است. اين روزها به دنبال تبليغات براي حفاظت از محيط ريست، كادوهاي پارچه اي به جاي كاغذ كادو و كيسه هاي خريدِ پارچه اي به جاي كيسه پلاستيكي به كار گرفته مي شود.

تخته شاسي عاشقانه

همه جزييات مراسم عروسي تان را روي يك تخته‌شاسي كوچك چاپ كنيد و مطابق با سبك آفريقايي‌ها روي يك قاشق فلزي حرف اول اسمتان را حك كنيد.

كارت عروسي همراه با نقشه

براي طراحي كارت عروسي جديد مي توانيد يك نقشه طراحي كنيد و روي آن نام خودتان و همسرتان و همينطور تاريخ عروسي را بنويسيد و همه مكان‌هاي رومانتيك و محبوب هر دويتان از قبيل تاريخ اولين ملاقات و يا مكان و خانه‌اي كه قرار است در آن زندگي مشتركتان را آغاز كنيد را علامت بزنيد، يادتان نرود كه تالار عروسي هم يكي از اين نقاط محبوب به حساب مي آيد. اينگونه است كه شما جديدترين مدل كارت عروسي را خواهيد داشت.

كارت دعوت عروسي با بليت و پاسپورت

مي توانيد كه كارت دعوت عروسي را به‌ صورت بليت هواپيما طراحي كنيد و مهمانان را براي يك پرواز هاي­كلاس دعوت كنيد. نكته خلاقيت اين كارت شيك عروسي آن است كه براي مهمانان پاسپورت تهيه كنيد و اسم و مشخصات مهمان‌ها را هم روي بليت و هم روي پاسپورت درج كنيد. تاريخ پرواز هم شب عروسي است.

كارت عروسي ساده ولي منحصر بفرد

اگر طرفدار مدل كارت دعوت عروسي ساده هستيد پيشنهاد مي كنيم كه روي يك دستمال سفيد ساده يا طرح دار بنا به سليقه خوتان، اسم عروس و داماد و محل برگزاري جشن عروسي و متن كارت را بنويسيد. چهارگوشه‌ي‌ دستمال را با قيچي دالبر برش بزنيد. بعد از اين كار دستمال را داخل پاكت‌هاي رنگي طرح دار قرار دهيد و براي مهمان‌ها ارسال كنيد.

كارت دعوت به سبك جيمز باند

مي توانيد براي ميهمانان جشن عروسي­ تان، كمي جيمز باند بازي درآوريد. به اين صورت كه يك نامه رسمي محرمانه براي يك مأموريت سري بنويسيد و ارسال كنيد. تاريخ اين مأموريت محرمانه شب عروسي شما است و خيلي شيك تر خواهد بود اگر اثرانگشت عروس و داماد هم پاي اين نامه محرمانه خورده باشد. اين مدل براي زوجيني مناسب است كه به مدل كارت عروسي خارجي علاقه دارند.

كارت عروسي شاد

پيشنهاد مي كنيم كه يك جمله يا نقل‌قول مشهور پيدا كنيد و سفارش دهيد با فونت كلاسيك و رنگ‌هاي شاد روي كارت دعوت تايپ شود. اطمينان داشته باشيد كه طراحي‌هاي رنگي و شاد حسابي حال‌ و هواي مهمانان را عوض كند و خاطره اي خاص در ذهن شان باقي بگذارد.

به شما اطمينان مي دهيم اگر هر كدام از اين ايده هاي گفته شده را براي مدل كارت جشن عروسي خود انتخاب كنيد و آن را عملي كنيد، يك كارت عروسي بسيار متفاوت خواهيد داشت. شايد هم تلفيق يكي يا چندتا از اين ايده ها راهي مناسب باشد. اما به خاطر داشته باشيد كه مهمترين اصل براي شما در زندگي وفاداري، صداقت و خوش رفتاري با همديگر است و جشن هاي ازدواج را هيچ وقت سخت نگيريد تا حواشي براي خوشبختي تان به وجود نياورند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۵۹:۰۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تفاوت دي جي با اركستر عروسي

اولين مورد در تفاوت دي جي با اركستر، تعداد افراد و نوازندگان آنهاست كه تعداد اركستر از ۵ نفر يا بيشتر مي باشند اما دي جي يك نفر است و به همين دليل بيشتر استفاده مي شود زيرا اكثرا بر اين عقيده هستند كه هر چه قدر افراد غريبه در مهماني كمتر باشند بهتر است.
آهنگ هاي گروه اركستر محدود مي باشد به ۵ الي ۱۰ ريتم و به قدرت ارگ و مهارت دراميست آن بستگي دارد اما دي جي هر آهنگ را با ريتم خودش و شايد هم يك ريتم بهتر در قالب يك ريميكس براي شما پخش مي كند .
صداي خواننده اركستر شما قشنگ باشد باز هم يك صداي تكراري دارد و سبك موزيك شما يك نواخت مي شود در صورتي كه دي جي مي تواند خوانندگان مختلف را پخش كند.
اركستر مي توانند آهنگ عروسي محدود براي شما اجرا كند اما دي جي مي تواند آهنگ هاي مختلفي و سبك هاي متنوع براي شما اجرا كند.
گروه اركستر براي اجرا به فضاي زيادي نياز دارد.
يك اركستر كامل حداقل چهار نوازنده بايد داشته باشد در غير اين صورت موسيقي از كيفيت چنداني برخودار نخواهد بود.
يك دي جي به همراه تجهيزات نورپردازي و صدا، علاوه بر بالا بردن كيفيت جشن عروسي هزينه شما را نيز كاهش مي دهد.
گروه اركستر و داشتن خواننده، هزينه هاي شما را بر اساس تعداد نوازنده ها و ادوات موسيقي بالاتر مي برد.
توجه داشته باشيد براي حمل و نقل گروه اركستر و موزيك نبايد هزينه اي بپردازيد؛ بلكه اين بخشي از قرارداد است و برعهده همان گروه مي باشد.
ميزان تجهيزات براساس فضا و تعداد مهمانان شما متغير مي باشد . هرچه جمعيت بيشتر باشد و محل عروسي بزرگ تر، تجهيزات صوتي و نوري بيشتري استفاده مي شود كه هزينه ها را نيز بالا خواهد برد
براي مراسم هاي زنانه مانند پاتختي، مي توانيد دي جي و خواننده زن داشته باشيد. همراه با تجهيزات صوتي و نوري.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۵۸:۲۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تاريخچه كارت دعوت عروسي

كارت دعوت عروسي يكي از اصلي‌ ترين المان‌ هاي برگزاري جشن عروسي است و امروزه كمتر كسي را مي‌توان پيدا كرد كه از راه‌هاي ديگري مثل تلفن براي دعوت از مهمانانش استفاده كند.

حدود سال‌هاي ۱۴۴۷ مردم براي دعوت از مهمانان خود كسي را استخدام مي‌كردند. اين فرد در خيابان‌ها راه مي‌‎رفت و مراسم عروسي را اعلام مي‌كرد. اما در قرون وسطي، اشراف از كمك راهب‌ ها استفاده مي‌كردند و خوشنويسي‌ هايي را به مهمانان مي‌‌فرستادند، اما از آن‌جايي كه سواد در آن زمان‌ها در حد ابتدايي خود بود، از اين دعوت‌نامه‌ها استقبال چنداني نمي‌شد.

در اواسط قرن پانزدهم سوادآموزي بهبود يافت و طبقه‌ اشراف اغلب از آن بهره‌مند مي‌‌شدند؛ به اين ترتيب استفاده از كارت دعوت به شكل امروزي توسعه پيدا كرد. اما اين كارت دعوت ها دقيقا به شكل امروزي نبودند، بلكه آن‌ها يك تكه كاغذ پيدا مي‌كردند و با استفاده از جوهر چيزهايي بر روي آن چاپ مي‌كردند اما پس از جنگ جهاني دوم توليد انبوه كارت دعوت صورت گرفت.

كارت عروسي در ايران و سوريه بسيار پر كاربرد است. علي‌رغم اينكه گاهي برخي از طرح‌هاي كارت از سوريه به ايران وارد مي‌شود، ولي كارت‌هاي دعوت ايراني، به برخي كشورهاي منطقه همچون پاكستان، افغانستان، عراق و كشورهاي آسياي ميانه نيز صادر شده و اين كشورها از لحاظ طرح كارت‌هاي دعوت، تابع سليقه ايرانيان هستند. تيراژ و تعداد سفارش كارت دعوت بسته به فرهنگ اهالي تفاوت دارد. در برخي از نواحي تركمن‌صحرا تيراژ كارت دعوت عروسي گاه به هزاران عدد مي‌رسد.

كارت دعوت عروسي

از مزيت‌ هاي اصلي كارت عروسي مي‌توان به نوشته شدن اطلاعات دقيق داخل آن اشاره كرد. علاوه بر اطلاعات دقيق، شما شخصا به ديدار مهمانان‌تان مي‌رويد و كارت دعوت موردنظر خود را با متن دلخواه به آن‌ها مي‌دهيد.

حتي مي توان كارت دعوت را براي مراسم‌هاي مختلف ديگري مانند جشن عقد، حنابندان، پاتختي نيز استفاده كرد. تنها كاري كه بايد انجام داد اين است كه از طرح‌هاي متناسب با هر يك استفاده كرد. معمولا كارت دعوت عروسي خاص‌تر و جذاب‌تر از ساير كارت‌ها انتخاب مي‌شود.

در كمترين حالت كارت دعوت شما بايد اطلاعات اوليه را به صورت كامل و بدون ابهام در اختيار مهمانان قرار دهد. عروسي چه كساني است؟ چه زماني و كجاست؟ با اين حال، شما مي توانيد اين اطلاعات را در هنري ترين حالت ممكن انتقال دهيد.

اطلاعات مهمانان براي كارت عروسي

مانند هر بخش ديگري در برنامه ريزي عروسي، انتخاب اطلاعات مناسب براي كارت دعوت عروسي بسيار مهم و ضروري به نظر است و قانون هايي در نوشتن صحيح آن وجود دارد كه ما در ادامه راهنمايي هايي در اين زمينه ارائه خواهيم كرد.

اطلاعات مهمانان از اين جهت در كارت عروسي آورده مي‌شود كه دقيقا نشان دهد چه تعداد از اعضاي خانواده به عروسي دعوت شده‌اند. همين‌طور كار توزيع كارت ها را ساده‌تر مي‌كند. اغلب در پشت پاكت‌ها جايي براي نوشتن نام مهمانان تعبيه شده و توصيه مي‌شود با خط خوب نام خانوادگي را روي آن بنويسيد و به تعداد افرادي كه مي‌خواهيد دعوت كنيد كارت وروديه تالار داخل كارت بگذاريد.

اطلاعات ميزبان جشن عروسي

درست همانند اطلاعات مهمانان، وجود اطلاعات ميزبان نيز ضروري است. همه مهمانان دوست دارند با ديدن كارت اطلاعات دقيقي از عروس و داماد و شخصي كه اين كارت را برايشان فرستاده كسب كنند.

متن كارت دعوت

خبر خوش اينكه هيچ قانون خاصي براي متني كه مي‌خواهيد در كارت دعوت عروسي خود استفاده كنيد، وجود ندارد. مي‌توانيد هر جمله‌اي را روي آن بنويسيد و يا حتي خالي بگذاريد. اين به سليقه‌ي شما بستگي دارد كه با جملاتي عاشقانه و رمانتيك مهمانان خود را به عروسي دعوت كنيد يا اينكه سعي كنيد كمي آن‌ها را بخندانيد. معمولا عروس و دامادها دوست دارند شعرهايي عاشقانه براي كارت دعوت خود انتخاب كنند. مي توانيد تعدادي از شعرها و متن هاي زيبا براي كارت عروسي خود را از اين لينك انتخاب كنيد.

زمان و مكان جشن عروسي

زمان و مكان عروسي مهم ترين بخش از كارت عروسي شما است و بايد دقت كنيد تا به صورتي دقيق و بدون هيچ اشتباهي اطلاعات اين بخش را وارد كنيد. اطلاعات مكان را بايد با جزئيات وارد كنيد و اگر حدس مي زنيد پيدا كردن اين مكان براي مهمانان سخت باشد كروكي آن را به كارت دعوت پيوست كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۵۸:۰۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

مهم ترين چيزها در خريد عروسي

يكي از مهم ترين بخش هاي عروسي، روزي است كه به اتفاق همسرتان براي خريد يك سري از لوازم موردنياز كه به نام ليست خريد عروسي شناخته مي شود به بازار مي رويد. ما در اينجا برايتان يك ليستي از مهم ترين اقلام خريد عروسي تهيه كرده ايم پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

خريد عروسي

حتما تا امروز زوج هاي جوان زيادي را ديده ايد كه دست در دست هم و با جان و دل براي شروع زندگي اي جديد و نو براي خريد عروسي شان مجتمع ها و پاساژهاي خريد را زير و رو مي‌كنند تا تمام آنچه را كه بايد، بدون هيچ كم و كاستي تهيه كنند. امروز ما ليستي كامل براي شما تهيه كرده ايم تا كار شما را راحت و خيالتان را نيز آسوده كنيم‌. پس عروس و داماد هاي عزيز امروز در ماجراي خريدتان همراهي ما را هم پذيرا باشيد.

حلقه ازدواج

اولين گزينه در خريد عروسي حلقه ازدواج است. بد نيست به بازار زرگرها سري زده و با همراهي و نظرات هم حلقه هاي يك عمر پيوند زناشويي را تهيه كنيد. اين روزها بيشتر حلقه ست ها روي بورس هستند و رنگ طلاي سفيد دنباله روي ماجراست اما باز هم همه چيز به سليقه ي شما و مهم تر از همه به بودجه شما بستگي دارد. بد نيست تا در بازار زرگرها هستيد به سراغ سرويس طلا عروس خانم هم رفته و كار خريد سرويس طلا را هم انجام داده و خيالتان را راحت كنيد.

ساعت عروس و داماد

نوبتي هم باشد، نوبت خريد ساعت عروس و داماد است. اين روزها ساعت ست زيادي در رنگ هاي نقره اي و طلايي روانه بازار شده اند كه مي تواند جزو اولويت خريدتان باشد. اگر نه كه مي توانيد هر كدامتان به سليقه ي شخصي خود ساعتي انتخاب كرده و تهيه كنيد.

پوشاك و لباس عروس و داماد

مقصد بعدي ما مغازه فروش پوشاك است. در اين مراكز سرتان حسابي شلوغ است و ليست بلند بالايي بايد تهيه كنيد. دو دست لباس مجلسي براي عروس خانم جزو اولويت هستند. كفش مجلسي و اسپرت، مانتو، روسري، كيف، لباس عروس ، لباس راحتي ،لباس خواب همه و همه را در اين مراكز مي توان يافت و خريداري كرد. ليست خريد آقا داماد ها هم به جز لباس دامادي، پيراهن، كفش، ست كيف و كمربند، كراوات، پاپيون، لباس راحتي، لباس زير، لباس خواب، لباس اسپرت از شلوار و پيراهن گرفته تا شلوار جين و پارچه اي است.

پارچه چادر عروس

بد نيست در همان حوالي سري به مغازه پارچه فروشي زده و قواره چادري سفيد براي عقد عروس خانم تهيه كنيم كه با سر كردنش سفيد بختي و خوشبختي براي عروس به ارمغان بياورد.

لوازم آرايشي و بهداشتي

نوبت به خريد قسمت جذاب ماجرا يعني خريد لوازم آرايشي بهداشتي مي رسد. هر زن و مردي بلا استثنا عاشق خريد اين محصولات هستند. اول از خريد هاي عروس خانم شروع مي كنيم. خريد ست لوازم آرايشي شامل كرم پودر، پنكك، سايه، رژ گونه، رژ، شات رژ گونه، خط چشم، ريمل، خط لب، كرم مرطوب كننده شب و روز و‌ تونر پاك كننده آرايش، ژل شستشو ي صورت و… مي شود. عطر دلخواه، اسپري و مام بنا به سليقه عروس خانم، ليست بعدي خريدند.

خريد آقا داماد

خريد ست تمام و كمال ماشين ريش تراش به همراه افتر شيو، كف ريش و ست شيو، عطر اسپري و مام به دلخواه، كرم مرطوب كننده، ژل شستشوي صورت مردانه و … همه و همه جزوي از اين ليست بلند بالاست كه همه را در يك مغازه فروش لوازم بهداشتي و آرايشي مي توان يافت.

ست حوله و چمدان

تقريبا تمام وسايل و احتياجات عروس و داماد خريداري شده اند به جز ست حوله. اكثر ست حوله ها شامل حوله تن پوش، حوله استخري، حوله دست و صورت و دمپايي بعد حمام هستند كه با خريد دو دست ست جنس عالي كارتان راحت شده و خريدتان تكميل مي شود. تمام اين وسايل راخريديد و نهايتا با شاپينگ بگ مي توانيد تا منزل انتقال داده و حمل كنيد. با خريد دو چمدان شيك، در كنار رفع احتياج چمدان براي مسافرت، وسايل نو را مي توانيد درون آن قرار داده و به صورت شيك تري تا منزل تازه تان حمل كنيد.

آينه شمعدان

مقصد آخر ما مغازه آينه شمعدان فروشي است. اين رسم تاريخي كشور براي روشن ماندن سوسوي زندگي با شمع و روشني جلاي آيينه آميخته است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۵۷:۴۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 15
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 3405
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» اسکی در اروپا، تجربه ای هیجان انگیز همراه آرامش خاطر
» سلفی گرفتن با مومیایی که شاید متعلق به رضا خان پهلوی باشد!
» جاذبه های گردشگری ریکیاویک| بیانی نو از ایسلند زیبا
» اثر هنری ژاپنی در ایران!
» سفر به کرمان | آشنایی با آداب و رسوم مردم کرمان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دریاچه سرخ
» دلتابان، شما را به سفری فراموش نکردنی در کیش می برد !!
» نوسان بازار ارز، شامل حال خارجی ها هم شد!
» جزیره هرمز | جزیره سرخ بیرون آمده از آب
» بهترین رستوران های گیلکی معروف تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایم باشک
» بهترین غذای دریایی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بازی خیابانی
» زیباترین هتل های مالت، میزبانی خوب برای اقامتی رویایی
» شهرهای بزرگ و پر جمعیت چین، دیدنی بی نظیر قلب آسیا
» عجیب ترین رستوران های دنیا و طعم بی نظیر غذاهای ملل
» تجربه هیجان انگیز جام جهانی 2018 با تورهای دلتابان
» کرمان گنجینه تاریخ در دوره های مختلف تاریخی
» در زیر شهر اندیمشک چه می گذرد؟!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در راستای خورشید
» یزد | شهر نمونه ی گردشگری جهان اسلام
» پروازهای تهران به اربیل از سر گرفته می شوند!
» پیشینه تاریخی شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهوه خانه چینی
» چابهار | نگینی درخشنده در جنوب شرق ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کلونی
» معرفی نقش اسب کورد در صنعت گردشگری کردستان
» 10 کافه بازی تهران که میشه حسابی خوش گذروند!!
» معرفی فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان!!
» بزرگترین منبع آب شیرین دنیا یخ زد!
» قدیمی ترین  پیتزا فروشی های تهران | پیتزا فروشی های قدیمی تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بزرگترین غار
» خارق العاده ترین قلعه های پنهان اروپا و دنیایی از رمز و راز
» نمایشگاه آثار معمار زندان قصر افتتاح شد!
» دیدنی های لندن در پناه هنر و زیبایی بی نظیر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نرمش صبحگاهی
» جیرفت کهن | برگی از کتاب تاریخ ایران زمین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جدل آرام
» برترین جاذبه های گردشگری چین | در سفر به چین به کجاها برویم؟
» طعم لذت بخش غذاهای معروف در شهرهای مختلف ایران
» تجدید دیداری با روستای هیر قزوین که اشک به چشم می آورد
» محصولات تراریخته برای سلامتی مضرند؟؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دستیار ماهیگیر
» لوکس ترین هتل های جهان | هتل بلغاری دبی به لوکس ترین ها اضافه شد
» اقامتگاه های جنگلی برتر در جهان، پلی بین آرامش و صنعت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طوفان بیابان
» سفر به اشویل | بهترین تفریحات را در اشویل انجام دهید!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تنها در مه
» 10 کار برتری که در ویتنام می توان انجام داد
» 10 مورد از بهترین شهرها و روستاهای دارای دریاچه در اروپا