عروسي
مجله جشن عروسي

مسيرهايي كه فيلمبرداري عروسي انجام مي شود

عروس و داماد هاي عزيز با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا بدانيد فيلمبرداري روز عروسي تان قرار است در چه مسيرهايي انجام شود و براي داشتن يك فيلم يادگاري از اين روز چه كارهايي بايد انجام دهيد.

فيلمبرداري عروسي

فيلمبرداري روز عروسي معمولا از گلفروشي آغاز مي شود. بعضي از فيلم بردارها ترجيح مي دهند كار را از خانه يا آرايشگاه داماد شروع كنند كه خيلي مرسوم نيست. معمولا روال كار به اين صورت است كه داماد از كنار ماشين به داخل گلفروشي مي رود و دسته گل را تحويل مي گيرد. سپس از گلفروشي خارج مي شود، داخل ماشين مي شود و حركت مي كند. به خاطر كوچك بودن فضاي گلفروشي دوربين دوم مي تواند از پشت صحنه تصوير بگيرد معولا چند پلان طنز هم داخل گلفروشي گرفته مي شود.

مسير بعدي از گلفروشي به آرايشگاه را شامل مي شود. نصف تصاوير از داخل ماشين است و نصف ديگر هم از نماي بيرون. آخرين تصوير هم رسيدن و توقف ماشين عروس جلوي آرايشگاه است. اتوبان هاي خلوت و امن و خيابان هاي خلوت بهترين جا ها براي فيلمبرداري است.

آرايشگاه

شامل پياده شدن داماد، رفتن به جلوي درب آرايشگاه، بيرون آمدن عروس خانوم از آرايشگاه، خوش و بش جلوب درب و در آخر سوار شدن و حركت ماشين است. اگر پرسنل آرايشگاه همكاري كنند چند پلان فيلمبرداري هم از داخل آرايشگاه گرفته مي شود.

مسير بعدي هم از حركت ماشين عروس است درحالي كه عروس و داماد با هم در ماشين هستند و هردو خوشحالند.

آتليه و باغ

ورود عروس داماد به آتليه و باغ نياز نيست فيلمبرداري شود ولي اگر فيلم گرفته شد در پشت صحنه استفاده مي شود.

در آتليه از هر فون و دكور چند پلان ضبط مي شود كه هم به صورت پشت صحنه است يعني عكاس و ابزار نور و غيره در كادر ديده مي شود و هم به صورت نماي بسته از عروس و داماد است كه در كليپ سازي استفاده مي شود. موقع عكاسي در باغ هم همين تصاوير نياز است فقط بيشتر تصاوير بسته گرفته مي شود تا پشت صحنه.

ورود به تالار

شامل رسيدن ماشين عروس جلوي تالار، پياده شدن عروس و داماد و ورود به تالار است.

عقد

ابتدا از جزئيات سفره عقد نماهاي مختلفي گرفته مي شود تا عروس و داماد هم در اين فرصت با اقوام خوش و بش كنند. مرحله بعد ورود عروس و داماد با هم، روشن كردن شمع ها، نشستن در جايگاه و صحبت كردن با يكديگر است. دست آخر هم خطبه عقد و بله گفتن عروس و داماد، عسل و حلقه و كادو هاي سر عقد است.

ورود عروس و داماد به سالن

اگر عروسي در تالار باشد فيلم بردار خانم زحمتش را مي كشد كه شامل ورود عروس و داماد به سالن و خوشامد گويي و تشكر از همه مهمان ها است. از قبل با عروس داماد هماهنگ مي شود كه با مهمانان رو بوسي نكنند، آهسته حركت كنند، مسيرشان را مرتب تغيير ندهند،  از هم جدا نشوند در آخر هم هر دو در جايگاهشان مي نشينند و معمولا پس از چند رقص مهمان ها، عروس و داماد با هم مي رقصند كه بهتر است تنها باشند. بيش از ۳۰ دقيقه رقص از مهمان ها خسته كننده مي شود. هم چنين برداشت از تك تك چهره هاي مهمان ها، مراسم برش كيك عروسي ، نشان دادن عكس سر مجلس و رسوم محلي ميزبان هم ضبط مي شود.

سالن مردانه

بهتر است قبل از ورود داماد تصويري گرفته نشود مگر اينكه مراسم خاصي باشد يا تعداد زيادي از مهمان ها مشغول هنر نمايي باشند. هنگام ورود، پدر عروس و پدر داماد جلو درب هستند و دو ساقدوش، داماد را همراهي مي كنند، باز هم روبوسي ممنوع. حتي ترجيحا داماد دست هم ندهد پس از گذشتن داماد از چند مسير منظم و خوشامد گويي به همه مهمان ها همراه ساقدوش ها در جايگاه مي نشيند و مثل سالن خانم ها ترجيحا ۳۰ دقيقه رقص مهمان ها همراه با رقص داماد و صحبت هاي بزرگترها و مراسمي كه معمولا مجري و خواننده اجرا مي كند، فيلمبرداري مي شود. در آخر زماني كه برنامه خواننده تمام مي شود تا زمان سرو شام فرصت مناسبي هست كه چهره مهمان ها ضبط شود (البته اگر شام سلف سرويس باشد ممكن است اين زمان را نداشته باشيد).

در آخر ميز شام و نماي كلي از شام خوردن مهمان ها فيلمبرداري شده و شام خوردن عروس داماد هم جدا ضبط مي شود. معمولا مي شود هنگام شام خوردن عروس و داماد با دوربين خداحافظي كنند و كار تمام شود، اما مي توان خروج عروس داماد از تالار و حركت ماشين هم ضبط كرد. اگر بعد از تالار باز هم مراسمي باشد ثبت خروج عروس و داماد از تالار الزامي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۰۹:۲۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ايده هاي استفاده از كمد اتاق خواب

وقتي وسايل كوچك و بزرگ زيادي در فضاي اتاق خواب وجود داشته باشد، ايجاد محيطي آرام و مرتب در آن امري دشوار خواهد بود. بنابراين اگر اتاق خواب شما انباشته از لباس، كفش، انواع رخت خواب و چيزهاي ديگر است، حتما بايد ترفندهايي را براي نگهداري و جاي دادن آنها در مكان هاي مشخص به كار گيريد.

برخي از اين ترفندها علاوه بر اينكه به مرتب شدن محيط اتاق خواب كمك مي كنند، مي توانند فضا را بزرگ تر، دلبازتر و بسيار جادارتر نيز جلوه دهند. در اين مقاله از مجله عروسي ، برخي از ترفندها و ايده هاي استفاده از كمد اتاق خواب را بررسي مي كنيم، پس با ما همراه باشيد.

كمد اتاق خواب

– استفاده از آينه اي بزرگ براي درب كمد اتاق خواب ، علاوه بر اينكه مي تواند به بازتاب نور و روشن تر شدن فضاي اتاق كمك كند موجب بزرگ تر نشان دادن فضاي اتاق نيز خواهد شد. مهم ترين نتيجه اي كه با وجود چنين آينه اي مي توان كسب كرد، متمركز نمودن توجه ها به سمت ابعاد اتاق و سقف بلند آن خواهد بود.

– در صورتي كه در ديواره هاي اتاق فرورفتگي هايي وجود دارد كه به شكل پنجره هاي شاه نشين طراحي شده است، يا حتي اگر با ديوارهايي مسطح در جلوي پنجره ها فضاي كافي موجود باشد، مي توانيد نشيمنگاهي طراحي كنيد و علاوه بر كاربرد متداول آنها، به عنوان كمدهاي مخفي براي جاي دادن وسايل ريز و درشت نيز از آنها استفاده نماييد. شكل و ظاهر اين نشيمنگاه ها مي تواند بر حسب سليقه خودتان طراحي شود. روي آنها با كوسن ها و بافت هاي نرم مي تواند پوشانده شود و داخل كمد ها نيز كاملا طبقه بندي شود كه با باز كردن درب هايشان همه چيز كاملا مرتب و منظم به نظر برسد.

كمد اتاق خواب

– بهترين كمدهايي كه براي اتاق ها طراحي مي شوند، هميشه مدل هايي هستند كه به بهترين شكل از فضاي موجود استفاده مي كنند. اگر قصد داريد يك كمد مخصوص لباس ها و رخت خواب ها داشته باشيد، بهتر است كمدهايي را در اتاق ها بسازيد كه درب هاي كاملا مسطح دارند. چنين درب هايي كه بدون اضافات هستند و كاملا مسطح طراحي مي شوند، مانند ديوارهاي اتاق به نظر مي رسند. به اين ترتيب فضاي اتاق بزرگتر به نظر خواهد رسيد. در چنين مواردي، درب هاي كشويي و ريلي بهتر از مدل هاي متداول قديمي هستند.

كمد اتاق خواب

– از فضاي زير تخت خواب استفاده كنيد. به شكل هاي مختلفي مي توان از فضاي موجود در زير تخت خواب ها استفاده كرد. طراحي هاي مختلفي براي اين موارد وجود دارد كه به شكل دراور، يا باكس هاي ريلي و چرخدار موجود هستند. از اين نوع كمدهاي مخفي مي توان براي نگهداري رخت خواب هاي اضافي يا خارج از فصل و هم چنين برخي ديگر از وسايل و پوشاك كه مي خواهيم هميشه در دسترس باشند، استفاده كرد.

– از فضاي بالاي تخت خواب استفاده كنيد. يكي از فضاهاي موجود در اتاق خواب كه معمولا از آن غافل مي شويم، ديواره بالاي تخت خواب است. معمولا اين ديوار پتانسيل بسيار خوبي براي ايجاد قفسه هاي درب دار و كمدهاي جادار است. البته با توجه به قرارگيري تخت خواب در زير اين كمدها، بايستي ايمني لازم به اندازه كافي رعايت شود و وسايلي كه بيش از حد سنگين هستند در چنين محل هايي قرار داده نشود. براي اين نوع كمدها هم بهتر است از طراحي مسطح با درب هاي كشويي استفاده شود تا علاوه بر داشتن كاربري راحت، به سادگي و دلباز بودن دكوراسيون نيز كمك نمايند.

كمد اتاق خواب

اگر به دنبال يك راه حل ساده براي داشتن فضاي لازم به منظور جمع آوري وسايل و مرتب كردن اتاق مي گرديد، بهترين گزينه استفاده از كاناپه هاي چهار پايه در كنار تخت خواب است. اين نوع كاناپه ها مي توانند به عنوان نشيمنگاه استفاده شوند و در عين حال فضاي بسيار خوبي براي قرار دادن وسايل در درونشان با دسترسي بسيار راحت فراهم نمايند. اگر فضاي اتاقتان خيلي بزرگ نيست، سعي كنيد از رنگ هايي براي اين نوع كاناپه ها استفاده كنيد كه با رنگ پس زمينه دكوراسيون مطابقت داشته باشند و با اضافه شدن آنها، محيط اتاق، شلوغ تر به نظر نرسد.

– براي ساخت كمد اتاق خواب تان مي توانيد از زوايا استفاده كنيد. اتاق هايي كه به واسطه طراحي معماري خاصشان، گوشه و زواياي زيادي دارند، مي توانند فضاهاي بلا استفاده زيادي داشته باشند. چنين فضاهايي، بهترين مكان ها براي نگهداري از وسايل كوچك و بزرگ اتاق هستند؛ البته به شرطي كه كمدهاي متناسب و درخوري برايشان طراحي شود. به اين ترتيب مي توانيد علاوه بر اصلاح گوشه و زواياي اضافي اتاق و تبديل آن به محيطي متقارن، فضاهاي كافي براي نگهداري وسايل را نيز ايجاد نماييد.

كمد اتاق خواب

– كمدهاي ديواري را حول درب ورودي اتاق خواب بسازيد. ديوارهايي كه درب ورودي روي آنها نصب مي شود معمولا در طراحي دكوراسيون مورد غفلت قرار مي گيرند. اين ديوارها پتانسيل بسيار خوبي براي ساخت كمدهاي ديواري دارند و مي توانيد فضاي بسيار خوبي براي اين كار در اختيار داشته باشيد. براي اين كار بهتر است از رنگ هاي مشابه ديوارهاي اتاق براي رنگ آميزي آنها استفاده كنيد تا فضاي اتاق كاملا يكدست باشد و به بزرگ تر نشان دادن محيط كمك كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۷:۱۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

مواد غذايي اشتها آور را بشناسيد

اگر به فكر تناسب اندام تان هستيد و مي‌خواهيد وزنتان را كم كنيد، پس بهتر است از خوردن مواد غذايي اشتها آور اجتناب كنيد. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم چندين ماده غذايي كه اشتها آور هستند و شما را گرسنه تر مي كنند، معرفي نماييم پس با ما همراه باشيد.

آب ميوه غيرطبيعي

اگرچه مصرف آب ميوه و پاكسازي بدن از طريق آن امروزه بسيار محبوب و شايع است اما فرآيند ساخت آب ميوه هاي غير طبيعي به گونه اي است كه شكر زيادي در آن‌ها وجود دارد. همين امر باعث مي شود كه شما يك نوشيدني پركالري بنوشيد كه سطح قند خون شما را بالا مي برد و شما را گرسنه تر خواهد كرد. مطالعات انجام شده نشان مي دهد كه بدن ما در مقابل كالري حاصل از آب ميوه راضي نخواهد شد ، بنابراين بهترين گزينه اين است كه در زمان تشنگي آب بنوشيد و از ميوه ها و سبزيجات تازه كه داراي فيبر دست نخورده اي هستند استفاده نماييد. اگر ولع مصرف نوشيدني داريد، سعي كنيد ميوه و سبزيجات تازه را با هم مخلوط كنيد و آب آن را بنوشيد.

ماست كم چرب

در حالي كه ماست به طور مداوم به عنوان يك غذاي فوق العاده سالم ترويج مي شود اما اين موضوع به نوع ماستي كه انتخاب مي كنيد بستگي دارد. اگر ماست مصرفي شما كربوهيدارت بالا و چربي پاييني داشته باشد، اشتها آور بوده و باعث مي شود سريع‌تر گرسنه شويد و به دنبال موادي براي خوردن باشيد. بهتر است به جاي خوردن ماست كم چرب، از ماست يوناني ساده استفاده كنيد كه پروتئين بيشتري دارد (ماست يوناني ماستي است كه آبكش شده تا مايعات آن گرفته شود. به خاطر اين فرآيند، مقدار پروتئين آن دو برابر ماست هاي معمولي است).

سفيده تخم مرغ

زماني كه براي صبحانه خود از املت سفيده تخم مرغ استفاده مي كنيد خيلي زود گرسنه خواهيد شد. با اينكه سفيده تخم مرغ منبع بسيار خوبي از پروتئين است اما ويتامين ها و مواد معدني بسيار مهم تنها در زرده تخم مرغ يافت مي شود. اسيد چرب اشباع شده در زرده تخم مرغ نه تنها مي تواند حس سيري را در فرد ايجاد كند بلكه براي توليد هورمون و جذب برخي از ويتامين ها و مواد معدني همچون ويتامين A و B ضروري است.

سس سالاد بدون چربي

زماني كه ما از سس سالاد بدون چربي استفاده مي كنيم، فكر مي كنيم كه انتخاب بسيار خوبي داشته ايم. اين سس هاي بدون چربي مي تواند سرشار از نمك و قند باشد. زماني كه از آن ها در سالاد خود استفاده مي كنيد، هر كلمي كه مي جويد سرشار از نمك و قند خواهد بود. بعد از خوردن سالاد، نمك و قند موجود در آن باعث گرسنگي بيش از حد شما مي شود و مجبور هستيد براي سركوب كردن اين گرسنگي مواد بيشتري مصرف كنيد.

شكر

شكر و همه همتايان آن، اعتياد آور هستند زيرا باعث افزايش آزاد شدن دوپامين مي گردند. از آنجايي كه انسان براي زنده ماندن به مواد شيرين نياز دارد، منابع شيرين بسياري در بازار وجود دارد و به همين خاطر نيز افراد بسياري به دنبال خريد آن ها هستند. شيريني ها و مواد شيرين تصفيه و فرآوري شده، باعث مي شود فرد مواد غذايي بيشتري مصرف كند تا به حس سيري مورد نظر خود دست يابد. موادي هم چون ميوه متفاوت از موادي است كه در مورد آن صحبت كرديم. زيرا ميوه مواد مغذي و فيبر دست نخورده‌اي دارد كه مي تواند حس سيري را در فرد ايجاد نمايد.

گرانولا بار

گرانولا بار اغلب تنها از شكر و روغن‌هاي هيدروژنه ساخته شده‌اند. اين مواد اغلب كالري كمتري نسبت به يك وعده غذايي سنتي دارند و نمي توانند جايگزين خوبي براي آن باشند. طعم اين مواد براي تقويت اشتها و حس گرسنگي كافي است. سعي كنيد به جاي مصرف اين مواد آماده، از گرانولاي طبيعي كه در منزل درست مي‌كنيد استفاده نماييد.

سس كچاپ

قبل از اينكه سس كچاپ را روي سيب زميني هاي سرخ كرده بريزيد كمي فكر كنيد. سس يا هر ماده غذايي ساخته شده با شربت ذرت به همراه فروكتوز بالا (HFCS)، اشتها آور بوده و مي تواند حس گرسنگي را افزايش دهد.

مافين

اگرچه مافين هاي خوشمزه مي تواند كالري زيادي به همراه داشته باشد اما معمولا از قند و شكر تهيه مي شود. اين محتواي قندي در بدن به سرعت هضم شده و باعث ايجاد گرسنگي مي گردد.

غلات شيرين

بيشتر غلات هاي شيرين شده فيبر و پروتئين بسيار اندكي دارند. اين دو ماده مغذي براي احساس سيري در فرد بسيار الزامي است. همراه كردن يك غلات شيرين شده با شير كم چرب بدين معناست كه شما چربي مورد نياز براي ايجاد حس سيري را از دست داده ايد. به دنبال غلاتي باشيد كه بيشتر از ۵ گرم فيبر باشند. شما مي‌توانيد از غلات كم كالري و رژيمي نيز استفاده نماييد.

غلات تصفيه شده

وجود فيبر بالا به معناي ايجاد حس سيري در شماست. زماني كه از غلات تصفيه شده استفاده مي كنيد، فيبر كمتري وارد بدن مي شود و بعد از چند ساعت گرسنه خواهيد شد.

تنقلات شور

زماني كه از تنقلات شور استفاده مي كنيد، احساس سيري نخواهيد داشت. اين مواد حاوي مقدار زيادي از سديم است و اغلب نيز پروتئين و فيبر ندارد. محتواي بالاي نمك در اين غذاها باعث كاهش آب بدن مي شود و شما را گرسنه تر مي كند. كمبود پروتئين و فيبر در تنقلات شور، باعث افزايش سطح قند خون مي گردد. اسكن مغز نشان مي دهد كه سديم باعث افزايش توليد دوپامين مي شود. افزايش توليد دوپامين بدين معناست كه هرچقدر بيشتر نمك بخوريد مقدار بيشتري خواهيد خواست و حس سيري نخواهيد داشت.

شيرين كننده مصنوعي

زماني كه محصولي را مي‌خريد، برچسب بدون شكر نبايد شما را گول بزند. هميشه محتوا و مواد تشكيل دهنده اين محصولات را بررسي كنيد تا در آن ها از شيرين كننده هاي مصنوعي استفاده نشده باشد. شيرين كننده هاي مصنوعي مغز شما را گول مي‌زند تا فكر كند غذاي خوشمزه‌اي مصرف كرده است. زماني كه غذاي واقعي و مناسب مصرف نمي كنيد، بدن نيز حس سيري نخواهد داشت و دوباره به مصرف غذاهاي بيشتر روي خواهد آورد.

سوپ‌ آماده

سوپ مي تواند بهترين گزينه براي كاهش وزن باشد اما زماني كه آن را به صورت آماده مي خريد موضوع كمي پيچيده مي شود. همانند ساير غذاهاي آماده، سوپ نيز حاوي سديم بالايي است. اين سديم بالا مي تواند اشتها آور باشد و حس گرسنگي را در فرد ايجاد كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۶:۵۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي انتخاب و مصرف مرطوب كننده ها

تميزكننده ها و مرطوب كننده ها مهم ترين محصولات مراقبت از پوست هستند كه به ويژه براي نرم كردن پوست خشك كاربرد دارند. كاركرد مرطوب كننده پوست به گونه اي است كه رطوبت را در لايه بيروني پوست گير مي اندازد و رطوبت را از لايه هاي دروني پوست به لايه بيروني مي كشد. با مجله عروسي همراه باشيد تا با نحوه انتخاب و مصرف درست مرطوب كننده ها آشنا شويد.

مرطوب كننده

مرطوب كننده ها به اشكال مختلف امولسيون مايع، پماد و كرم ديده مي شوند كه محتواي چربي و آب در اين اشكال فرق مي كند. مهم ترين نكته در انتخاب آن ، توجه به نوع پوست است كه مي تواند خشك، چرب، معمولي و مختلط باشد. بايد هميشه نوع پوست را از روي پوست تميز تشخيص داد.

براي پوست خشك بايد از نوع حاوي چربي استفاده كرد. در مورد پوست چرب نيازي به استفاده از آن نيست، مگر در برخورد با آب و هواي گرم يا سرد. در مورد پوست نرمال بايد از نوعي كه ميزان چربي كمتري داشته باشد، استفاده كرد. در مورد پوست مختلط يا صورت هاي داراي T-ZONE (قسمت پيشاني، بيني و چانه كه چرب تر از ساير نقاط صورت است)، نبايد استفاده شود.

از آنجا كه با افزايش سن نياز پوست به مصرف رطوبت دهنده بيشتر مي شود، ممكن است پوستي كه قبلا نيازي به مصرف اين ماده نداشته، پس از گذشت چند سال خود را ناگزير از مصرف آن ببيند.

عوامل ديگري كه در انتخاب مرطوب كننده اثر مي گذارند، حالت و چگونگي بافت آن است، زيرا ماده اي كه خيلي چرب يا چسبنده باشد، براي مصرف كننده خوشايند نيست. مورد ديگر، افزودني هايي مانند رايحه يا خوشبو كننده است كه مي تواند تحريك كننده يا ناخوشايند باشد. بعضي از افراد به علت حساسيت نمي توانند از مواد حاوي رايحه استفاده كنند. اين افراد بايد با تجويز پزشك موادي را استفاده نمايند كه اصطلاحا به آنها هيپوآلرژيك گفته مي شود.

اگر رطوبت دهنده براي غروب و شب استفاده مي شود، نيازي نيست كه حاوي ضد آفتاب باشد. از طرف ديگر معمولا استفاده از يك لوسيون رطوبت دهنده زير ضد آفتاب، در صورتي كه قرار است فرد چند ساعت در معرض آفتاب قرار بگيرد، توصيه مي شود.

مواد ديگر، اجزاء EXOTIC يا افزودني هاي دلخواه و رنگ دهنده هايي مانند آلانتوئين، ژلاتين، ويتامين ها و پروتئين ها هستند كه مزيت خاصي به رطوبت دهنده نمي بخشند و تاكنون مستندات علمي به دست نيامده كه نشان دهنده تاثير اين مواد روي كاهش فرآيند پيري باشد.

نحوه مصرف

– نبايد پوست خشك را زياد (به خصوص با صابون) شست. هم چنين اين افراد بايد از برخورد با آب و هواي خشك خودداري كنند.

– استفاده از مرطوب كننده پس از شستن صورت توصيه مي شود و بايد آن را وقتي كه هنوز پوست كمي رطوبت دارد استفاده كرد و به آرامي روي پوست پخش نمود. ماساژ زيادي توصيه نمي شود، زيرا ممكن است پوست را حساس كند.

– تعداد دفعات استفاده از رطوبت دهنده بستگي به نوع پوست و نياز آن دارد. بايد آن را روي صورت و گردن ماليد و اگر قسمت پيشاني، بيني و چانه صورت چرب است، روي اين قسمت استفاده نكنيد.

چند نكته

از آنجا كه مرطوب كننده ها حاوي ميزان زيادي آب هستند، نبايد بلافاصله پس از مصرف آنها در معرض هواي سرد قرار گرفت و بهتر است ۲۰ تا ۳۰ دقيقه قبل از برخورد با هواي سرد به خصوص در زمستان يا هواي گرم يا باد، مرطوب كننده را مصرف كرد و در موارد مذكور استفاده از مرطوب كننده هاي چرب اولويت دارند.

مرطوب كننده دست

مرطوب كننده دست اصولا فرق زيادي با مرطوب كننده صورت ندارد به جز اينكه به علت وسعت بدن يا دست، بيشتر كارخانه هاي سازنده ترجيح مي دهند اين مرطوب كننده ها را به شكل مايع و لوسيون بسازند و گاهي مي توان از آنها در حمام استفاده كرد كه يك لايه نازك مرطوب كننده روي بدن تشكيل مي دهند.

هم چنين افزودني هايي كه در مرطوب كننده صورت به كار مي روند ممكن است در مرطوب كننده دست و بدن كمتر استفاده شوند. يك تفاوت بين رطوبت دهنده دست و رطوبت دهنده صورت و بقيه بدن اين است كه در نوع مخصوص دست به علت شست و شوي مداوم دست ها، معمولا از چربي بيشتري استفاده مي شود كه به آساني با شستن دست ها از بين نرود. هم چنين بعضي از انواع ويژه دست ها حاوي روغن هستند كه رطوبت لازم دست را فراهم مي كند.

مشخصات كرم مرطوب كننده مناسب

– رنگ و بوي مناسب، شفافيت و جلاي خوب و ظاهر كاملا يكنواخت

– عدم ايجاد حساسيت و آلودگي ميكروبي و قارچي هنگام مصرف

– قوام و ويسكوزيته مناسب

– قابليت پاك شدن سريع پس از شست و شو و عدم ايجاد ظاهر چرب در پوست پس از استفاده

– قابليت جذب سريع پس از استفاده و ماساژ در پوست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۶:۳۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

گفتگو؛ مهم ترين مهارت زندگي زناشويي

يكي از مهارت هاي مهم و اساسي در زندگي زناشويي گفتگوي همسران با يكديگر است. اين مهارت مانند تنه درختي به شمار مي رود كه از آن تمامي مهارت هاي ديگر زندگي زناشويي شاخ و برگ گرفته و منشعب مي شود و روشي اساسي براي حفظ ارتباط و كار روي مشكلات است. مهارت گفتگوي درست شامل سه بخش آيينه سازي، اعتبار بخشي و همدلي مي باشد. پيشنهاد مي كنيم عروس و داماد هاي عزيز اين مقاله از مجله عروسي را از دست ندهند تا بتوانند در زندگي زناشويي شان به درستي به يكديگر ارتباط برقرار كنند.

زندگي زناشويي

اگر شما و همسرتان مي خواهيد در زندگي زناشويي با يكديگر رو راست تر و صادق تر باشيد و اميدواريد كه چنين شرايطي بينتان به وجود آيد، بايد بر مهارت اساسي و اوليه مسلط شويد كه شما را قادر مي سازد با يكديگر ارتباط برقرار كنيد، اين مهارت چيزي جز شنيدن حرف هاي يكديگر نيست. در واقع قابليت و توانايي گوش دادن به حرف هاي يكديگر پايه و اساس آينه سازي است.

منظور از اعتبار بخشيدن اين است كه تجربه دروني همسرتان از ديدگاه او معنا و مفهوم دارد. شما در اعتبار بخشيدن به ارتباطي كه با همسرتان داريد در واقع خود را جاي او مي گذاريد، از ديد او شرايط را مي نگريد و آن گونه درك خود را به او انتقال مي دهيد كه به نظر او برايش درست و صحيح است.

سومين و آخرين بخش از گفتگوي همسران همدلي است. پس از شنيدن و انعكاس حرف هاي همسرتان و تاييد يا اعتبار بخشي ديدگاههايش، همدل بودن با او يعني فرآيند مجسم كردن احساسي كه بيان مي كند. در كار همدلي با يكديگر هم زن و هم مرد از لحظه جدا بودن از يكديگر فراتر مي روند و به راستي وحدت و يگانگي حقيقي را تجربه مي كنند. اين سطح عميق از ارتباط داراي قدرت تاثير گذاري قابل توجهي است.

در عمل، بيش‌ تر زوجين نمي ‌دانند چگونه پيامشان را به ‌صورت شفاف و بدون آلودگي و ابهام، ارسال يا دريافت كنند. علت ادراك اشتباه اين است كه پيام ها به صورت گنگ ارسال مي گردد و طرف مقابل ناچار مي گردد كه با استفاده از تجربه‌ هاي قبلي و خاطرات زندگي‌ خود، پيام ما را حدس زده و تفسير و تعبير و سپس دريافت كند.

اساس بسياري از سوء تفاهم‌ هاي زناشويي، به خاطر ارسال پيام ‌هاي گنگ و آلوده است. دقت كنيد روزانه چند ‌بار از عبارات مبهم استفاده مي ‌كنيد. اصطلاحاتي مانند «اين چه وضعيه؟»، «تو و اين كارها!»، «باشه، بعداً مي ‌فهمي!»، «درست حرف بزن!»، «اين ‌جوري نباش!»، «خُب باشه!»، «فهميدم با تو چي ‌كار كنم!»، «واقعاً كه!»، «اين شد زندگي؟»، «بس كن ديگه!» و… . متأسفانه ما از عبارات گنگ زياد استفاده مي ‌كنيم و نه ‌تنها نمي ‌توانيم احساس و فكرمان را به ديگري انتقال دهيم، بلكه موجب سوء تفاهم، دعوا، كينه و نفرت هم مي ‌شويم.

براي نجات از عوارض بسيار بد پيام ‌هاي گنگ، بايد آموزش ببينيم كه پيام مان را شفاف ارسال كنيم و براي شفاف كردن پيام، بايد لايه ‌هاي آن را بشناسيم. معمولاً در هر پيامي، چهار لايه وجود دارد.

لايه اول، آن چيزي‌ ست كه عيناً اتفاق افتاده و ما شاهد آن بوديم، به ‌عنوان نمونه خانم شاهد اين بوده كه همسرش به‌ جاي ساعت ۹ شب، ساعت ۱۰ شب به منزل آمده است.اين لايه را لايه  «مشاهده» مي‌ ناميم.

لايه دوم حس و حالي ‌است كه براثر مشاهده، در فرد به ‌وجود مي‌ آيد، براي نمونه، احساس افسردگي، تنهايي يا احساس بي ‌محبتي.

لايه سوم، فكر و باوري ا‌ست كه در ذهن ما پديد آمده است، براي نمونه خانم فكر مي ‌كند كه همسرش، او را دوست ندارد و براي همين است كه دير به منزل مي ‌آيد.

لايه ‌چهارم نيازي‌ است كه فرد پيام‌ رسان دارد، براي نمونه نياز خانم به اين‌ كه همسرش دوستش داشته باشد.

درواقع همين چهار لايه‌ پيام است كه به‌ جاي اين ‌كه شفاف ابراز شود، به ‌صورت يك پيام گنگ و آلوده در ‌مي آيد. ارسال صحيح پيام خود يعني مشاهده، احساس، باور و نيازمان به طرف مقابل، تنها با ارسال شفاف پيام امكان‌ پذير است.

چون به ارسال پيام‌ هاي گنگ و آلوده عادت كرده ‌ايم، ممكن است ابتدا نياز به تمرين داشته باشيم. پس از انجام تمرين ‌هاي لازم قادر خواهيم بود با دنياي پيرامون‌ مان رابطه درستي برقرار كنيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۰:۰۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

بادكنك آرايي جايگاه عروس داماد

اگر مي خواهيد مراسم نامزدي يا عقد خود را در خانه برگزار كنيد و به دنبال ايده هايي براي تزيين جايگاه عروس داماد هستيد، پيشنهاد مي كنيم اين مطلب مجله عروسي را از دست ندهيد.

يكي از مهم ترين و بزرگترين دغدغه هاي فكري عروس خانم ها خاص كردن دكور مراسمشان است. دكور جايگاه عروس داماد مي تواند بسيار پرخرج و پردردسر باشد. اما هميشه راه هايي ساده و دوست داشتني براي اينكار وجود دارد كه خيلي وقتها به راحتي از كنار آنها مي گذريم. همه با بادكنك خاطره داريم، به راحتي مي توان با استفاده به جا از بادكنك ها فضاي زيبايي را براي جايگاه عروس داماد ايجاد نماييد.

جايگاه عروس داماد

بادكنك‌ها معمولا داراي قيمت مناسبي هستند و از نظر بودجه نيز استفاده از آن‌ها براي ديزاين دكور مراسم، بسيار بهتر و مناسب‌تر خواهد بود. روش‌هاي مختلفي براي بادكنك آرايي وجود دارد كه در ادامه ايده‌هاي بسيار زيبا و جالبي را مشاهده خواهيد كرد. با مجله عروسي همراه باشيد.

بادكنك آرايي جايگاه عروس داماد

۱- بادكنك هاي پر از پولك

تعداد بسيار زيادي پولك هاي رنگي را درون بادكنك هاي رنگي بريزيد. آن ها را باد كنيد و روي پايه هاي نگه دارنده نصب نماييد و در دوطرف جايگاه عروس داماد قرار دهيد.

۲- بادكنك هايي با خرده كاغذهاي رنگي

هم چنين مي توانيد به جاي استفاده از پولك، از خرده كاغذ هاي رنگي استفاده كنيد و داخل بادكنك ها را با آنها پر كنيد.

۳- تزيين بادكنك با تور

مي توانيد براي زيباتر كردن بادكنك هايتان از تور استفاده كنيد. روي بادكنك ها را با تور بپوشانيد و لبه هاي تور را جمع كرده و با ربان گره بزنيد. هر بادكنكي بايد با تور همرنگ خودش تزيين شود تا جلوه بهتري داشته باشد.

بادكنك آرايي جايگاه عروس داماد

۴- بادكنك هاي هليومي

تعدادي بادكنك ساده و يا طرح دار يك رنگ را با گاز هليوم پر كنيد. استفاده از گاز هليوم باعث بالا نگه داشتن بادكنك ها در هوا مي شود. سپس به بادكنك ها نوارهاي رنگي مختلف آويزان كنيد همچنين براي زيبايي كار مي توانيد نوارها را فر كنيد.

جايگاه عروس داماد

۵- بادكنك هاي آويز

ابتدا يك سوزن را نخ كنيد. حالا كافيست مطابق شكل اين نخ را به وسيله سوزن از نوك بادكنك عبور دهيد. بهتر است از يك نخ ضخيم و محكم استفاده كنيد. همچنين بهتر است دو سر نخ را طوري به ديوار نصب كنيد كه نخ كاملا كشيده و صاف نشود. اجازه دهيد نخ به شكل يك منحني كمان مانند آويزان شود.

بادكنك آرايي

۶- بادكنك به شكل حروف

اگر طرفدار سادگي هستيد، شايد اين سبك بتواند انتخابي مناسب براي شما باشد. بادكنك هايي كه به صورت حروف مختلف طراحي شده‌اند را در كنار هم قرار دهيد و يك كلمه عاشقانه و زيبا مانند LOVE و يا هر كلمه‌ ديگري كه مي پسنديد را براي دكور جشن نامزدي تان طراحي كنيد.

۷-بادكنك ديواري

بادكنك ها را با چسب شيشه‌اي يا نوارچسب در ارتفاع‌هاي مختلف به ديوار بچسبانيد. فراموش نكنيد كه از بادكنك هايي با رنگ‎هاي سرد استفاده كنيد تا عكس‌هايتان هم به ياد ماندني شود.

جايگاه عروس داماد۸- بادكنك قوسي شكل

ابتدا بايد يك پايه ثابت را براي درست كردن اين مدل در نظر بگيريد مثل پايه ميز بعد طناب محكمي را به آن پايه وصل كنيد. سعي كنيد بادكنك ها را به يك اندازه پر كنيد و انتهاي دو تا بادكنك را به هم وصل كنيد. بعد دو تا بادكنك را به همين روش درست كنيد و به بادكنك هاي قبلي به حالت پيچ خورده وصل كنيد يعني هر ۴ تا بادكنك به هم وصل ميشود و بعد روي طناب قرار مي گيرد. همين روش را ادامه دهيد و بادكنك هاي ديگري را به طناب وصل كنيد و حالت قوس را ايجاد كنيد.

بادكنك آرايي جايگاه عروس دامادبراي انتها بايد بادكنكي را با شن و ماسه پر كنيد و در قسمت پايين بادكنك ها متصل كنيد. اين بادكنك شني بايد هر دو طرف كار قرار بگيره تا حالت قوس حفظ شود و تكان نخورد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۴:۱۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب كفش چرم اصل براي آقا داماد

چرم طبيعي يكي از بهترين و مرغوب ترين جنس ها براي ساخت كفش است. چه چرم سبك (پوست گوسفند، بز و مانند آن) باشد، چه چرم سنگين (پوست گاو، گاوميش، شتر و مانند آن). اما امروزه چرم هاي مصنوعي هم وارد بازار شده اند كه متاسفانه برخي افراد سودجو كفش چرم هاي مصنوعي را با اسم و قيمت كفش چرم اصل مي فروشند. اگر آقا داماد ها قصد دارند براي جشن عروسي شان كفش چرم خريداري كنند پيشنهاد مي كنيم با اين مقاله همراه باشند تا راه هاي تشخيص چرم طبيعي از چرم مصنوعي را بشناسند.

كفش چرم

راه هاي مختلفي براي تشخيص چرم طبيعي از چرم مصنوعي وجود دارد:

۱- دوري كردن از محصولات بدون نشانه.

اگر محصول برچسبي تحت عنوان چرم دست ساز داشت، قطعا چرم اصل است و اگر هيچ برچسبي نداشت به اين معني است كه فروشنده قصد پنهان كردن اين حقيقت را دارد كه چرم اصل نيست. اكثر توليدكنندگان و فروشندگان به استفاده از چرم اصل افتخار مي كنند و با اين عناوين آن را نشان مي دهند:

(Real leather) نماد چرم واقعي و طبيعي
(Genuine leather) نماد چرم اصل
(Top/Full grain leather) نماد چرم فول گرين-لايه لايه نشده
(Made with animal products) نماد ساخته شده با محصولات حيواني

۲- بررسي رگه هاي سطح چرم و ناهمگني كه نشانه چرم اصل است.

اين عيوب در كفش چرم در واقع نشانه خوبي است. زيرا چرم اصلي كه از پوست حيوانات ساخته شده به طور طبيعي و تصادفي هر قسمت از آن داراي طرح منحصر به فردي است. طرح هاي خيلي منظم و مشابه و تكرار شونده معمولا نشانه هاي چرم مصنوعي و ماشيني است. چرم طبيعي ممكن است خراش و چين و چروك داشته باشد. البته توليدكنندگان ماهر، طرح هاي خود را به تقليد از چرم طبيعي و مشابه آن مي سازند.

۳- فشار دادن چرم و بررسي چين و چروك.

چرم واقعي مانند پوست اگر تحت فشار قرار گيرد چين و چروك مي خورد ولي چرم مصنوعي فقط زير فشار انگشت شما فرو مي رود و شكل و استحكام خود را حفظ مي كند.

۴- بو كردن چرم و احساس يك بوي طبيعي.

اگر دقيقا از بويي كه چرم اصل بايد داشته باشد مطمئن نيستيد به يك فروشگاه معتبر چرم اصل رفته و با بو كردن چند كيف و كفش آن را امتحان كنيد. سپس اگر چرم مصنوعي هم داشتند آن را تقاضا كنيد كه بوي آن را هم امتحان كنيد. اكنون كه مي دانيد دنبال چه بويي هستيد مي توانيد تفاوت آن دو را احساس كنيد. دقت كنيد كه فقط چرم اصل است كه بوي طبيعي پوست حيوان را مي دهد و چرم مصنوعي بوي پلاستيك مي دهد.

۵- استفاده از تست آتش.

اين آزمون بهتر است تحت شرايط درستي انجام گيرد. يك قسمت از كفش را كه خارج از ديد است با مشورت فروشنده انتخاب كرده و براي ۱۰ تا ۱۵ ثانيه زير شعله كوچكي نگه داريد. چرم طبيعي كمي نيم سوز شده و بويي شبيه موي سوخته مي دهد. چرم مصنوعي آتش گرفته و شعله آن بوي پلاستيك سوخته مي دهد.

۶- لبه هاي چرم طبيعي حالت ناهموار دارد ولي لبه ي چرم مصنوعي صاف و بي عيب است.

برش چرم مصنوعي ماشيني است. چرم طبيعي رشته و بافتي دارد كه در لبه ها مشخص است ولي چرم مصنوعي اين رشته و حالت را ندارد و يكنواخت است.

۷- تا كردن چرم طبيعي باعث كمي تغيير رنگ در آن مي شود.

مثل آزمون چين و چروك، چرم طبيعي هنگام تا خوردن حالت ارتجاعي خاصي دارد و كمي در آن قسمت تغيير رنگ داده و چين و چروك مي خورد. چرم مصنوعي سفت و سخت تر است و تا كردن آن مشكل تر است.

۸- ريختن كمي آب روي چرم.

اگر چرم مصنوعي باشد آب روي آن مي ماند ولي چرم طبيعي ظرف چند ثانيه آب را جذب مي كند. زيرا چرم طبيعي به طور كامل ضد آب نيست.

۹- چرم طبيعي ارزان نيست.

محصولي كه كاملا از چرم طبيعي ساخته شده باشد گران است و معمولا به قيمت ثابت و مشخصي به فروش مي رسد. چرخي در مغازه ها بزنيد و تفاوت قيمت چرم طبيعي، اجناس نيمه چرم و چرم مصنوعي را با هم مقايسه كنيد. در ميان چرم هاي طبيعي چرم گاو به دليل استحكام بالا بيشترين قيمت را دارد. چرم لايه لايه شده كه لايه زيري از لايه رويي جدا مي شود ارزان تر از چرم فول گرين است. هر چند تمام چرم هاي طبيعي از نوع مصنوعي گرانترند، چرم هاي طبيعي نيز خود انواع مختلفي دارند كه رنج قيمتي آنها نيز متفاوت است.

۱۰- چرم هاي رنگي نيز ممكن است طبيعي باشند.

رنگ هم مي تواند به چرم طبيعي و هم به چرم مصنوعي افزوده شود. بنابراين به رنگ اهميتي ندهيد و به احساس، بو و بافت چرم براي تشخيص طبيعي بودن آن توجه كنيد.

۱۱- انعكاس نور.

اگر چرم طبيعي را زير نور بگيريد نور را يكدست منعكس نمي ‌كند و بعضي جاهاي آن مات و بعضي جاها براق به نظر مي ‌رسد.

چند نكته:

– به ياد داشته باشيد هميشه كفش چرم هايي را انتخاب نماييد كه آستر داخل آن از چرم ۱۰۰٪ طبيعي باشد چرا كه مانع از رشد انواع قارچ ها و بوي بد پا مي شود و باعث مي شود كفش چرم شما نفس بكشد اما بايد به ياد داشت رنگ دادن آستر چرمي كفش ،امري طبيعي مي باشد.

– Genuine Leather تنها يك نوع از چرم اصل موجود در بازار است. چرم اصل درجات مختلفي دارد و Genuine Leather در رتبه بندي، درجه دوم از پايين را داراست. انواع چرم هاي طبيعي به ترتيب كيفيت عبارتند از:

Full Grain Leather
Top Grain Leather
Genuine Leather
Bonded Leather

– چرم Full grain فقط از بالاترين سطح پوست حيوان كه در معرض هواست ساخته مي شود و سخت ترين، بادوام ترين و محبوب ترين نوع چرم است و ويژگي هاي منحصر به فرد، چين و چروك و رنگ خاص خود را دارد. به دليل كم بودن اين چرم روي سطح پوست حيوان و سختي كار كردن با زمختي full grain، قيمت آن نيز به طرز قابل توجهي بالاتر است.

– رايج ترين چرم لوكس، چرم top grain مي باشد كه از لايه زيرين full grain گرفته شده است. top grain نرم تر و منسجم تر از full grain است ولي كار كردن روي آن راحت تر است و قيمت مناسب تري دارد. هرچند به استحكام فول گرين نيست ولي يك چرم كاملا محكم و خوش ساخت است.

– genuine leather پس از جدا كردن قسمت سخت تر و گرانتر روي پوست، از لايه زيري كه نرم تر بوده و كار با آن آسان تر است به دست مي آيد. هر چند به استحكام فول گرين و تاپ گرين نيست ولي مناسب براي توليد آسان انواع اجناس با قيمتي ارزان تر است. به ياد داشته باشيد كه genuine leather فقط يك درجه و رتبه ي خاص براي چرم است، نه يك عبارت براي بيان چرم اصل و طبيعي. اگر شما در مغازه درخواست چرم genuine داشته باشيد، يك نوع خاص از چرم به ذهن فروشنده مي آيد.

– هرچند bonded leather چرم است ولي چرم يك دست و منظمي از پوست حيوانات نيست. خرده ها و زمين ريزهاي انواع ديگر چرم جمع آوري شده و با كمك چسب تشكيل يك قطعه چرم را مي دهد. هرچند بسيار ارزان تر از چرم هاي ديگر است ولي اصلا كيفيت خوبي ندارد. به دليل كيفيت پايين آن معمولا اقلام كوچك تر كه فرسودگي كمتري دارند استفاده مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۳:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد سرويس طلا عروس

خريد سرويس طلا براي عروس خانم يكي از خريدهاي گران قيمت و مهم قبل از عروسي است. خريد سرويس طلا عروسي در واقع نوعي هديه داماد به عروس محسوب مي شود و از آنجايي كه طلا در ايران يك كالاي سرمايه اي است، خريد يك سرويس خوب هم براي عروس و هم براي داماد اهميت زيادي دارد. با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا با نكات مهم خريد سرويس طلا آشنا شويد.

سرويس طلا

اولين سوالي كه موقع خريد طلا به ذهن مي رسد، ميزان عيار آن است. بهترين طلا در ايران، طلاي ۱۸ عيار است. توجه داشته باشيد تنها طلاي ۲۴ عيار خالص، شمش طلاست و به خاطر اينكه شمش، فلز نرمي است، نمي‌شود به تنهايي از آن زيورآلات ساخت. سازندگان طلا براي اينكه آن را به زيورآلات تبديل كنند، مس و نقره به آن اضافه مي كنند تا با پايين آمدن عيار، قابل ساخت باشد.

فاكتور خريد

تشخيص عيار طلا راه اساسي ندارد. مواردي مثل شماره و چيزهايي كه روي طلا حك مي شود شايد گواه اين مسئله باشند، اما همين شماره ها هم ميزان خالص بودن طلا (عيار) را تاييد نمي كنند. تنها راه تضمين عيار طلا فاكتور فروشنده است. بنابراين هرگز بدون دريافت فاكتوري كه نوع جنس، وزن و عيار طلا روي آن نوشته شده باشد و به امضاي فروشنده رسيده باشد، طلا نخريد.

در فاكتور خريد به مشتري اطمينان داده مي شود كه فروشنده بابت اصل بودن و عيار واقعي طلا مسئول است. پس اولين كاري كه بايد بكنيد اين است كه حلقه ها و سرويس طلا خود را از جاي معتبر بخريد و دوم اينكه حتما فاكتور بگيريد.

طلا فروشي هاي معتبر

اتحاديه طلا فروشان معمولا سالي دو بار دقت ترازوهاي طلا فروشي ها را اندازه مي گيرد. براي اطمينان مي توانيد طلايتان را در مغازه ديگري هم وزن كنيد. سازمان ملي استاندارد نيز به توليدكنندگان طلا كدي اختصاص داده است كه طلاي ساخته شده را از طريق كد سازنده قابل رهگيري مي كند. در عين حال اگر فردي به عيار طلاي خريداري شده شك كند مي تواند به همراه اصل جنس و فاكتور خريد آن به اتحاديه طلا و جواهر مراجعه كند و واحد فروشنده بايد پاسخگو باشد. البته خريداران حتماً بايد به طلافروشي هايي كه زير نظر اتحاديه طلا و جواهر هستند، مراجعه كنند چون در غير اين صورت اتحاديه هيچ مسئوليتي در اين زمينه نخواهد داشت.

هم چنين سازمان ملي استاندارد هر ماه يك بار به طلا فروشي ها مراجعه كرده و يك نمونه از اجناس را به آزمايش مي برد. در صورتي كه عيار جنس طلاي آزمايش شده پايين باشد، طلافروش و شركت سازنده بايد پاسخگو باشند. از طرف ديگر ترازوهاي طلا فروشي ها ديجيتالي بوده و از طريق سازمان ملي استاندارد كنترل شده است و امكان خطا در آنها وجود ندارد. با اين حال سالي يكبار ترازوها توسط اتحاديه طلا و جواهر و سالي دوبار توسط كارشناسان سازمان ملي استاندارد بازبيني و كنترل مي شود. بهتر است براي خريد طلا به بازار بزرگ تهران يا بازار تجريش مراجعه كنيد تا هم تنوع زيادي در انتخاب داشته باشيد و هم بتوانيد از چند جا قيمت بگيريد و مناسب ترين حلقه و سرويس طلا عروسي تان را انتخاب كنيد.

تشخيص طلاي دست دوم

يك نكته مهم در خريد طلا، تشخيص طلاي دست دوم است. طلاي دست دوم را از قفل آن بشناسيد. ساده ترين راه براي اين كه دست دوم بودن طلا را تشخيص بدهيد، يك نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندي است كه در آن به كار رفته است. در طلاي دست دوم اين قسمت ها در مقايسه با بخش هاي ديگر، كمتر براق هستند و به خاطر استفاده هايي كه از طلا شده، خش هايي هم در اين بخش ها ديده مي شود.

طلاي خارجي

اما يكي از سوالاتي كه براي بيشتر خريداران طلا پيش مي آيد اين است كه طلاي خارجي چقدر بهتر از زيورآلاتي است كه در ايران ساخته مي شود. برندهايي مثل بولگاري يا تيفاني جزو برترين برندهاي طلا و جواهر در دنيا هستند اما با توجه به قيمت بالا و توليد محدود، بازارشان محدود به قشر خاصي از جامعه است. در ايران به دليل حمايت از توليد‌ كنندگان داخلي هيچ كدام از اين برندها به طور رسمي نمايندگي ندارند. در حال حاضر صنعت طلا و جواهر در كشورهايي مثل تركيه، ايتاليا و تايلند تنوع زيادي پيدا كرده است. هرچند ايتاليا يكي از مطرح ترين كشورهاي در حال ساخت طلا و جواهر است، ولي در حال حاضر از نظر تنوع طراحي، تيراژ توليد، كيفيت كار و در مجموع همه اين موارد كشور هنگ كنگ حرف اول را در دنيا مي زند. البته همين الان خيالتان را راحت كنيم كه خريد و فروش طلاي خارجي چندسالي است كه ممنوع شده و قاچاق محسوب مي شود. بنابراين ريسك نكنيد و طلاي ايراني بخريد. بهترين طلا در ايران اط نظر اكثر طلافروشان طلاي يزد است.

طرفداران جواهرات

اگر به خريد جواهر علاقه مند هستيد حتما جواهرات و سنگ هاي قيمتي را فقط و فقط از واحدهايي كه زير نظر اتحاديه طلا و جواهر هستند و پروانه كسب دارند، خريداري كنيد تا اگر خلافي صورت گرفت از سوي اتحاديه قابل پيگيري باشد. نكات انتخاب جواهر اصل هم تا حدودي مثل طلاست، يعني بايد طبق فاكتور به فروشنده اعتماد كرد.

در مورد جواهرات اين را بدانيد كه به طور كلي چهار نوع سنگ قيمتي (الماس، زمرد، ياقوت كبود و ياقوت قرمز) وجود دارد و تعداد زيادي سنگ هاي نيمه قيمتي مانند آميتيس، سيترين، توپاژ و… كه پياده شدن اين سنگ ها روي طلا، آن را به جواهر تبديل مي كند. اينكه هنگام خريد جواهر چه سنگي را در اولويت قرار دهيد يا تشخيص مرغوب بودن سنگ، دغدغه بسياري از خريداران جواهر است. اصلي ترين راه شناسايي سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي از مشابه هاي مصنوعي يا كم ارزش آن، مقايسه خواص فيزيكي و شيميايي آن هاست كه يا با مشاهده ظاهري تشخيص داده مي شود و يا با آزمايش قابل بررسي است.

اصل بودن نگين

امروزه اگر چه با رشد تكنولوژي شباهت نگين هاي مصنوعي به اصل بيشتر شده ولي ابزار بررسي و راه هاي تشخيص اصل از بدل نيز دقيق ترند. مشخصات ظاهري براي تشخيص سنگ ها عبارت است از: رنگ، شفافيت، جلا و ناخالصي هاي طبيعي كه البته اين تشخيص فقط از عهده كارشناسان حرفه اي برمي آيد.

به طور كلي سنگ جواهر به دليل زيبايي و درخشندگي، كميابي و با دوام بودن ارزش پيدا مي كند. سنگ برليان كه گونه‌اي از الماس است از نظر درخشش و دوام بالاتر از ديگر سنگ هاست و از آنجايي كه مديريت خوبي از ابتداي اكتشاف روي آن انجام شده، بازار عرضه و تقاضاي خوبي هم دارد. سنگ‌هاي زمرد و ياقوت كبود كمياب تر هستند و كيفيت بالاي آنها ارزش زيادي دارد و باعث گرانبها شدن روزافزون آنها مي‌شود. تشخيص مرغوب بودن تمامي سنگ ها از عهده افراد عادي خارج است، براي مثال ممكن است شما انگشتر برلياني بخريد كه فروشنده مبلغ زيادي بابت سنگ كار شده روي آن بگيرد، اما هنگام فروش متوجه شويد كه برليان به كار رفته در انگشتر به دليل تراش بد و داشتن ناخالصي و… نامرغوب بوده و ارزش پول پرداختي شما را نداشته است. براي جلوگيري از اين مشكل، تنها راهي كه مي ماند اين است كه از جواهر‌ فروشي هايي خريد كنيد كه معتبر باشند و جنس خريداري شده را تضمين كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۶:۳۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش گره كراوات مدل فول ويندسور

گره ويندسور (Windsor knot) يكي از انواع متداول گره كراوات مي باشد. به دليل اينكه از اين نوع گره، روش گره نيم ويندسور يا هف ويندسور (half-Windsor) هم موجود و پرطرفدار است، به مدل گره ويندسور، نام هاي تمام ويندسور يا فول ويندسور (Full Windsor knot) و ويندسور دوگانه يا دابل ويندسور (Double Windsor) نيز اطلاق مي شود. نام اين گره از نام ادوارد هشتم پادشاهي متحده (دوك ويندسور) گرفته شده‌ است.

از ويژگي هاي اصلي اين نوع گره كراوات مي توان به پهن، متقارن و مثلثي شكل بودن آن اشاره كرد. اين خصوصيات، اين گره كراوات را از ديگر انواع متمايز مي كند.

در اين مقاله از مجله عروسي ، آموزش گره كراوات فول ويندسور كه بسيار پرطرفدار است را براي آقا داماد هاي عزيز آورده ايم، پس با ما همراه باشيد.

گره كراواتگره كراوات

۱- ابتدا دكمه پيراهن را تا بالا ببنديد و يقه پيراهن را بالا بزنيد. كراوات را طوري دور گردن بيندازيد كه طرف باريك آن در سمت راست و طرف پهن آن در سمت چپ قرار گيرد. طول قسمت پهن تر تقريبا بايد دو برابر طول قسمت باريك تر باشد.

۲- طرف پهن را روي قسمت باريك قرار دهيد.

۳- قسمت پهن كراوات را از داخل حلقه اي كه دور گردن ايجاد مي شود، عبور دهيد.

۴- پس از عبور طرف پهن كراوات از داخل حلقه گردن، آن را به سمت راست متمايل نماييد.

۵- طرف پهن كراوات را از زير قسمت باريك عبور دهيد و به سمت چپ ببريد.

۶- سپس درحالي كه قسمت پهن كراوات در سمت چپ قرار دارد، آن را از بالا به داخل حلقه گردن وارد كنيد.

۷- پس از عبور از حلقه گردن، طرف پهن بايد در سمت چپ شما قرار گيرد.

۸- طرف پهن كراوات را از روي طرف باريك عبور دهيد و به سمت راست بكشيد.

۹- در حالي كه طرف پهن در سمت راست قرار دارد آن را از پايين به داخل حلقه گردن وارد كنيد.

۱۰- سپس طرف پهن كراوات بايد از آخرين حلقه اي كه روي كراوات ايجاد شده است، عبور كند.

۱۱- در انتها طرف پهن و باريك را بكشيد تا گره كراوات شما محكم شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۶:۰۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي ژست عروس داماد در مجله عروسي

انجام درست ژست عروس داماد در هنگام عكاسي، مهم ترين نكته اي است كه عروس و داماد مي توانند با رعايت آن، تاثير بسزايي در زيبايي فيلم و عكس عروسي خود داشته باشند. از همين رو، مجله عروسي بر آن شد تا مطلبي را پيرامون ژست عروس داماد و آموزش اصولي آن، با شما همراهان هميشگي در ميان بگذارد.

خوشبختانه امروزه اغلب عروس و داماد ها پيش از مراجعه به آتليه، نكات لازم جهت داشتن يك فيلم و عكس ايده آل را به خوبي بررسي مي نمايند و با اطلاعات كافي اقدام به انتخاب آتليه مي نمايند.

دو گروه عروس و داماد هستند:

دسته اول آن دسته از عروس و داماد ها هستند كه آموزش هاي لازم را براي داشتن تصاوير ايده آل ديده اند، با انواع ژست عروس داماد آشنايي كافي دارند، نمونه كارهاي متعدد را مشاهده كرده و با قاب تصوير آشنايي دارند. تنها نكته اي كه اين دسته بايد مد نظر خود قرار دهند، زمان بندي مناسب براي تصويربرداري است. به عبارت ديگر، بايستي تايم خود را به صورت همگون بين تمامي لوكيشن ها تقسيم بندي نمايند. اگر تايم تصويربرداري در يك لوكيشن بيش از حد طول بكشد، ممكن است نتوانند در تمامي لوكيشن ها عكس و فيلم داشته باشند و يا اينكه مجبور شوند تصويربرداري از يك يا چند لوكيشن را كنسل نمايند.

دسته دوم كه قسمت عمده عروس و داماد ها را شامل مي شود، نيازمند كسب آموزش براي فيلم برداري و عكاسي خود هستند. اين افراد اطلاعات كافي را نسبت به تصاوير دلخواهشان جمع آوري كرده اند. اما در اجراي ژست عروس و داماد با مشكل مواجه مي شوند. به عنوان مثال عروس و داماد به عكاسي رئال علاقه مند هستند اما از پوزيشن هاي لازم براي اين سبك عكاسي اطلاعي ندارد و يا در اجراي آن دچار مشكل مي شود. روي صحبت ما نيز بيشتر با همين دسته مي باشد.

مهم ترين نكات در ژست عروس و داماد

اگر مي خواهيد كه تصاوير شما دقيقا همانند تصاويري باشد كه شما از يك مدل مشاهده كرديد؛ بايد همانند همان مدل به تمامي نكات تصويربرداري دقت نمائيد. در غير اين صورت ممكن است نتيجه كار برايتان لذت بخش نباشد.

مهم ترين نكته اي كه عروس و داماد بايستي به آن توجه داشته باشند، تماشاي تصاوير مختلف در سبك هاي متنوع مي باشد. هرچه تعداد تصاويري كه مشاهده مي كنيد بيشتر باشد، درك شما از طرز صحيح ژست گرفتن بيشتر خواهد شد. حتي مي توانيد با الهام گيري از تصاوير، سبكي تلفيقي را براي خودتان انتخاب نمائيد.

عروس و داماد عزيز بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه خود را هيچگاه نبايد در قالب يك بازيگر و يا يك مدل حرفه اي قرار دهند. توجه به اين نكته مي تواند استرس آن ها را در مورد چگونگي پوزيشن و ژست گرفتن در روز عروسي كاهش دهد.

در مورد ژست رئال اين نكته را متذكر مي شويم كه عكس رئال به اين معني نيست كه از عروس و داماد در حالات غيرمنتظره عكاسي شود، بلكه در اين سبك، نوع نورپردازي، نما و زاويه و … كاملا به صورت حرفه اي انجام مي شود، اما ژستي كه به عروس و داماد توسط عكاس داده مي شود، ساده مي باشد. اين نوع از عكاسي در آينده از مد نخواهد افتاد و جذابيت خود را حفظ مي نمايد.

به عكاس خود توجه كافي داشته باشيد

نكته اي كه بايد در اين زمينه به آن اشاره نماييم اين است كه اگر مي خواهيد در مجموعه عكس هايي كه در روز مراسم از شما گرفته مي شود، همه موارد به صورت حرفه اي لحاظ شود، در روز عروسي به عكاس خود اطمينان كرده و ژست عروس و داماد و پوزيشن هايي كه او براي شما در نظر گرفته است را رعايت نمائيد. اگر تمام توان خود را بر اين مسئله متمركز نمائيد، به طوري كه عكاس مجبور نباشد وقت زيادي را صرف اصلاح ژست شما نمايد، پكيج نهايي عكاسي شما، هم از نظر كميت و هم از نظر كيفيت افزايش چشمگيري خواهد داشت.

ممكن است بعضي از شما، عكس هايي را در گوشي خود ذخيره كرده باشيد كه بخواهيد روز مراسم به همان گونه ژست بگيريد و عكاس آن ها را ثبت نمايد. عجله نكنيد و اجازه دهيد عكاس تمامي ژست هاي خود را به شما بدهد؛ و نهايتا اگر عكس هاي گرفته شده شامل عكس هاي مورد علاقه ي شما نبود، آن گاه از عكاس بخواهيد كه آن ژست ها را هم براي شما ثبت نمايد.

انتخاب لوكيشن خوب

انتخاب يك فضاي خوب براي عكاسي و فيلمبرداري ، نتيجه خوبي را در پايان ايجاد خواهد كرد. در روزي كه براي مشاوره مي رويد، حتما لوكيشن هاي طرف قرار داد آن آتليه را بررسي نمائيد و در انتخاب كردن آن ها چند نكته را رعايت نمائيد:

از فضاهاي به روز استفاده نمائيد. اين فضاها شامل باغ ها، عمارت ها و فضاهاي باز مي باشد. به عنوان مثال در بسياري از باغ ها و عمارات لوكيشن هايي وجود دارد كه دكوراسيون و ديزاين قديمي دارند و امروزه از آن ها استفاده نمي شود. از اين رو عروس و داماد عزيز هنگام انتخاب باغ و عمارت بايد به دكوراسيون و ديزاين باغ نيز توجه نمايند.

از طرف ديگر بايد توجه داشته باشيد كه عمارت مورد نظرتان زياد شلوغ نباشد. اين نكته از آن جهت حائز اهميت است كه در عمارات شلوغ، هنگام تصويربرداري هوايي با مشكل مواجه خواهيد شد. به عبارت ديگر اگر عمارتي كه عروس و داماد انتخاب كرده اند؛ شلوغ باشد، هنگام تصويربرداري به وسيله هلي كم ها، همكاران و ساير زوجين در كادر تصوير شما قرار خواهند گرفت. از اين رو بهتر است عمارتي را انتخاب نمائيد كه تا حد امكان خلوت باشد

نكته ديگري كه مي توان بيان كرد، مربوط به عروس و داماد محجبه مي باشد. اين دسته بايستي اماكن خصوصي را براي خود انتخاب نمايند. اين باغ ها داراي لوكيشن هاي محدودتر و هم چنين قيمت بالاتري مي باشند

با توجه به رنج مختلف قيمت باغ ها در تهران، بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه باغي را انتخاب نمائيد كه متناسب با بودجه شما باشد. البته بايد در نظر داشته باشيد كه هرچه لوكيشن هاي يك باغ، بروز، متنوع و ويژه تر باشد، قيمت آن نيز بالاتر است

استراحت كافي داشته باشيد

در روز عروسي ممكن است فشار جسمي و رواني بر روي عروس و داماد بيش از حد معمول باشد. عروس و داماد در شب قبل از عروسي بايد استراحت كافي داشته باشند تا از خستگي روز مراسم آزرده نشوند. بسيار مهم است كه اين نكته را رعايت نمائيد، زيرا خستگي كاملا در تصاوير نمايان خواهد شد و بر ژست عروس داماد اثر مي گذارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۲:۲۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 21
دیروز : 25
افراد آنلاین : 1
همه : 5469
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن
» خوشگذرانی در کاستاریکا | بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ادامه بازی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام ماسه
» سفر به افنباخ آلمان | 15 کاری که می توانید در افنباخ انجام دهید
» 10 مورد از بهترین پناهگاه های ساحلی بالتیک
» رونق گردشگری قنات در اردکان
» خوشگذرانی در ماداگاسکار | 8 دلیل برای سفر به ماداگاسکار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تصادفات جاده
» با آژانس مسافرتی پارلاگشت به باکو سفر کنید !
» سرای سنتی سوته دلان | الماس شرق تهران
» چرا کالیفرنیا باید مقصد بعدی شما برای تعطیلات باشد؟
» 7 شهر هلند غیر از آمستردام که باید برای گردش در نظر داشته باشید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان آدانسونیادر
» سفر به دهکده کوه پانی | دهکده شناور تایلند
» آشنایی با مجموعه کاخ های سعدآباد تهران!