عروسي
مجله جشن عروسي

به دست كردن حلقه ازدواج يك رسم جهاني است كه به گذشته هاي بسيار دور برمي گردد به گونه اي كه كسي نمي تواند زمان درست آن را بگويد. استفاده از انگشتري به شكل حلقه در مراسم ازدواج، نماد كمال و وصلت دو فرد به شمار مي رفت. در تاريخ، مصريان اولين كساني بودند كه حلقه ازدواج را به كار بردند. در نوشته هاي هيروگليف كه نوشته هاي تصويري مصريان است، حلقه سمبل ابديت بود و به گونه اي حلقه در دست زوجين بيانگر راز و رمز زناشويي پايدار و ابدي بين آنها بوده است.

پس از مصريان، در حدود سال نهصد ميلادي، مسيحيان بودند كه شروع به دست كردن و استفاده از انگشتر و حلقه در مراسم ازدواج خود نمودند. در آغاز خلق اين رسم استفاده از حلقه هاي آهني مرسوم بود ولي با گذشت زمان حلقه هايي از جنس برنج و مس نيز به ميان آمدند كه تنها يك حلقه ساده نبودند و گاهاً اشكال مختلفي روي آن تراشيده و كنده كاري مي شد.

در قرن هاي ۱۵ و ۱۶، ايتاليايي ها شروع به استفاده از حلقه هايي از جنس نقره كردند كه روي حلقه ها با ميناي سياه، مينا كاري مي شد. اروپاييان قرون وسطي از الماس نيز براي حلقه ازدواج استفاده مي كردند و بر اين باور بودند كه قدرت الماس حافظ پيمان ازدواجشان است. اولين حلقه نامزدي از جنس الماس را آرشدوك ماكسيميليان اول از كشور اتريش به پرنسس ماري از بورگاندي تقديم كرد.حلقه پرنسس ماري، شامل يك حلقه با الماس هايي كه تشكيل حرف M را داده بود.

در يونان، دو حلقه مورد استفاده قرار مي گرفت؛ حلقه اي از طلا براي داماد و حلقه اي از نقره براي عروس كه حلقه طلاي مردان نشان دهنده موقعيت و ارزش بالاتر آن ها بود. از سويي دهقانان ايرلندي بر اين اعتقاد بودند كه ازدواج بدون حلقه اي از جنس طلا قانوني و مشروع نيست. در ميان يهوديان قديمي انتخاب عروس همواره به وسيله بزرگ ترها و والدين انجام مي شد و سپس اين انتخاب با انجام عقد و پيمان زناشويي كه همراه با هدايايي بود تثبيت مي شد.در انجيل اشاره اي به حلقه نامزدي نشده است، اما در پيدايش حلقه به عنوان نماد وفاداري و دوستي اشاره شده است، عقيده اي نيز وجود دارد كه در دوره حضرت موسي(ع) حلقه وجود نداشته و در دوره هاي بعد به وجود آمده است.

خورشيد و ماه نيز نمادي از حلقه بود به گونه اي كه در منطقه از اسكاتلند بنام اركني دو ميدان بزرگ به احترام ماه و خورشيد وجود داشت. قرن ها پيش اگر دوشيزه اي قصد ازدواج داشت به گردش دور سنگ مي پرداخت كه به نام ماه نام گذاري شده بود و پسر نيز به دور حلقه خورشيد مي گشت؛ سپس هر دو در محل سنگي كه نام آدين (خداي خدايان) نام گذاري شده بود به يكديگر مي رسيدند و آن ها به اين وسيله وفاداري و تعهد نسبت به يكديگر را اعلام كرده و زن و شوهر مي شدند. مراسم طلاق بسيار ساده تر بود، به گونه اي كه زن و شوهر ميتوانستند با يكديگر وارد كليسا شده و سپس هر يك از دري متفاوت بيرون بروند.

در ايسلند كه نامزدي و ازدواج هر دو به وسيله پول پذيرفته مي شد، حلقه نامزدي كمتر ضروري به نظر مي رسيد چرا كه انتظار ميرفت دختر هداياي خود را نقدي دريافت كند. با اين حال حلقه در اين كشور استفاده ميشد، اما به سختي حلقه ي انگشت نام مي گرفت چرا كه به اشكال مختلف از استخوان، سنگ، كهرباي سياه، طلا و نقره ساخته مي شد و گاهي اوقات به حدي پهن بود كه اجازه نمي داد دست از آن عبور كند. در مراسم نامزدي داماد چهار انگشت و كف دست خود را از اين حلقه عبور مي داد و با اين روش مي توانست دست عروس خود را بگيرد.

استفاده از طلاهاي هجده و بيست عيار در طراحي جواهرات عروس اولين‌بار به خاورميانه و كشور هند باز مي‌گردد چون آنها معتقدند طلا نماد زيبايي، جذابيت است و هركه انگشتر طلا به‌دست داشته باشد هميشه شاد خواهد بود و از طرفي هرچه طلاي به‌كار رفته در انگشترش بيشتر باشد، طول عمر آن هم بيشتر خواهد بود. بنابراين حلقه‌هاي طلا در روسيه، آلمان، فرانسه و ديگر كشورها هم به ظرافت، طراحي و حكاكي‌هاي زيبا معروف شد، تا به امروز كه در همه دنيا به عنوان نماد ازدواج به‌كار مي‌رود.استفاده از طلاهاي هجده و بيست عيار در طراحي جواهرات عروس اولين‌بار به خاورميانه و كشور هند باز مي‌گردد چون آنها معتقدند طلا نماد زيبايي، جذابيت است و هركه انگشتر طلا به‌دست داشته باشد هميشه شاد خواهد بود و از طرفي هرچه طلاي به‌كار رفته در انگشترش بيشتر باشد، طول عمر آن هم بيشتر خواهد بود. بنابراين حلقه‌هاي طلا در روسيه، آلمان، فرانسه و ديگر كشورها هم به ظرافت، طراحي و حكاكي‌هاي زيبا معروف شد، تا به امروز كه در همه دنيا به عنوان نماد ازدواج به‌كار مي‌رود.

شايد براي بسياري اين سؤال پيش بيايد كه چرا حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ مي‌اندازند؟

يونانيان باستان بر اين عقيده بودند كه رگ مخصوصي از اين انگشت مي‌گذرد و مستقيماً به قلب وارد مي‌گردد و برخي ها نيز بر اين معتقدند كه چون اين انگشت را كمتر از ساير انگشتان دست خود مورد استفاده قرار مي‌دهيم حلقه درآن قرار مي‌گيرد و به طور كلي براي به دست كردن يك وسيله زينتي مناسب تر از ساير انگشتان دست است.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۹:۵۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]


رابطه جنسي پس از ازدواج يكي از موارد بسيار مهم در حفظ تداوم زندگي زناشويي است كه افكار اشتباه در اين رابطه و يا عدم آگاهي كافي در برقراري رابطه جنسي، روابط عاشقانه و زندگي زوجين را نيز تحت تاثير قرار داده و حتي به ويراني مي كشاند.

در اينجا چندين افكار اشتباه خانم ها در رابطه زناشويي را بررسي خواهيم كرد:

1- اغلب خانم ها مي پندارند يك زن نبايد هيچ وقت آغاز كننده رابطه جنسي باشد.

  قرن بيست و يكم است و مردها هنوز نگران نحوه رابطه جنسي با همسرانشان هستند . آنها مي ترسند كه از طرف زنان به سلطه گري متهم شوند . بنابراين خيلي با احتياط رفتار مي كنند . زنان پندارهاي قديمي را بايد كنار بگذارند و به صورت فعال با همسرانشان در رابطه زناشويي شركت كنند . چه كسي گفته است كه زنان ميل جنسي كمتري دارند و نبايد آغازكننده رابطه باشند؟؟

2- خانمها نگران اين هستند كه حين يك عمل جنسي در نظر همسرانشان چطور به نظر مي آيند.

  شما نگران اين نباشيد كه در حين عمل جنسي ، اگر فلان كار را بكنيد ، همسرتان درباره شما چه فكري مي كند.بلكه در عوض به اين بينديشيد كه بيشترين لذت را ببريد و به اوج برسيد . در اين صورت حتما همسر خود را هم كاملا ارضا خواهيد كرد. روي عمل زناشويي تمركز كنيد و از اول بخود وعده يك عشق بازي كامياب را بدهيد.

3- از نظر خانم ها رابطه جنسي براي مردها يك امر گهگاهي و زود گذر است.

  خانمها اين اشتباه را نكنند . براي بيشتر مردان رابطه جنسي بسيار مهم است. آن را كوچك نشماريد. تحقيقات نشان مي دهند كه بهترين و شيرين ترين رابطه زناشويي را زوج هاي قانوني دارند. همين تحقيقات نامناسب بودن و عدم رضايتمندي رابطه زناشويي زود گذر را تاييد مي كنند. هيچگاه فكر نكنيد كه مردها از عواطف عشقي كمتري برخوردارند. اين اشتباه بزرگ را از ذهن خود بزداييد.

4- مردها هميشه براي عمل جنسي آمادگي دارند.

  اين فكر ممكن است براي يك جوان زير بيست سال درست باشد ، ولي درباره مردها صحت ندارد. گرفتاريهاي شغلي و مشكلات گوناگون روزمره همه و بويژه مردها را خسته و فرسوده مي كند و از نيروي آنها مي كاهد.در نتيجه ممكن است بي حوصله و بي رمق بنظر برسند ، بنابراين فكر نكنيد كه اگر الان نشد ، بعدا باز وقت هست. سعي كنيد در همسرتان علاقه ايجاد كنيد ، اين رابطه را برقرار كنيد و به بعد موكول نسازيد. در واقع ، زن ها مي پندارند كه خودشان همسرانشان را دوست دارند درحالي كه هروقت و هميشه مايل به برقراري رابطه زناشويي نيستند ، اما وقتي مردي در برابر تمايل همسرش اظهار بي ميلي مي كند ، مي گويد : او مرا دوست ندارد ! اين پندار صحيح نيست.

5-مردها هيچ كمك و راهنمايي ، لازم ندارند.

  خانمها بايد با همسرانشان درباره چيزهاي خوشايند و ناخوشايند شان، در حين رابطه جنسي ، گفتگو كنند. اگر زني نخواهد و مشاركت نكند ، شوهر وي به تنهايي نمي تواند به او رضايت جنسي ببخشد . با آنكه خوشبختانه مردها بسيار علاقمند هستند كه همسرانشان از رابطه جنسي با آنها لذت ببرند و ارضا بشوند ، ولي با اين حال خود زنان در رسيدن به اوج لذت جنسي ، سهم بسياري دارند و بايد همسرانشان را ، راهنمايي و مطلع بكنند .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۹:۲۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

مدل موي عروس

انتخاب مدل موي عروس خيلي سخت است. هر كس يك مدل مو را به شما پيشنهاد مي كند و خودتان هم مدام نظرتان عوض مي شود. مدل مويي را انتخاب كنيد كه هم به شما بيايد هم طبق مد روز باشد و هم آرايشگرتان از پس انجامش بر بيايد و از همه مهم تر، با آن راحت باشيد.به هر مدلي كه مي بينيد دل نبنديد. شايد فرم صورت و بدن و لباس شما با مدلي كه توي عكس هست فرق داشته باشد. با خودتان رو راست باشيد و توجه كنيد كه آيا اين مدل موي عروس به شما مي آيد يا نه.در انتخاب مدل مويتان براي جشن عروسي به نكات زير توجه كنيد و آنها را با آرايشگرتان در ميان بگذاريد.

توجه به آب و هوا
به ميزان تحرك تان و آب و هوا هم بايد توجه كنيد. اگر مي دانيد گرمتان مي شود مدلي انتخاب نكنيد كه كلافه تان كند. خلاقيت داشته باشيد. فقط به مدل هاي رايج كه روي سر هر عروسي ديده مي شود اكتفا نكنيد. با آرايشگرتان مشورت كنيد. با كمي تغييردر يك مدل يا تفكيك كردن دو مدل موي عروس با هم مي توانيد مدل موي خاص خودتان را داشته باشيد. اگر لباستان طرح شلوغي دارد مدل موي ساده تري انتخاب كنيد.

تغيير زياد ممنوع
اگر قرار است روي موهايتان را بپوشانيد از مدل هاي جمع محكم استفاده كنيد. موهايتان را باز نگذاريد چون با پوشاندن رويش هم پف موهايتان مي خوابد، هم وز مي شود هم حالت شان را از دست مي دهند. به فكر اين نباشيد كه تغيير زياد و ناگهاني در موهايتان ايجاد كنيد. مثلا رنگ موهايتان را يكباره متضاد رنگ هميشگي اش نكنيد. در كل براي جلب توجه، افراطي عمل نكنيد. شما عروس هستيد و ناخودآگاه مركز توجه همه.

تغيير مو خيلي زودتر از روز عروسي
اگر تاج يا تور داريد، مدل تاج و تورتان بايد با جواهرات و لباستان همخواني داشته باشد. هر تغييري كه مي خواهيد در مويتان بدهيد مثل كوتاهي، رنگ، مش، دكلره و اكستنشن، بايد از قبل به فكر باشيد. كوتاهي و رنگ را حداقل دو هفته قبل و اكستنشن و دكلره را بايد حداقل يك ماه قبل انجام بدهيد. از چند هفته قبل به طور منظم از حالت دهنده ها و ويتامينه هاي خوب استفاده كنيد و موها را آماده كنيد. موهايتان را روز قبل از عروسي بشوييد، نه صبح روز عروسي، موهاي تازه شسته شده خوب مدل نمي گيرند و تارهاي كوتاه تر در هوا معلق مي شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۷:۵۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

 

آرايشگاه مردانه

آرايشگاه مردانه در روز عروسي يكي از مواردي است كه ممكن است به آن توجه زيادي نشود. اما بايد بدانيد كه در اين روز باشكوه داماد در كنار عروس بايد از زيبايي و آراستگي خوبي برخوردار باشد.

در گذشته مردان در روز عروسي شان به آرايشگاه نزديك محل سكونتشان مي رفتند و موهايشان را كوتاه و مرتب كرده و صورتشان را نيز اصلاح مي كردند و اين تمام آرايش و زيبايي داماد در روز عروسي بود. اما در اين چند سال اخير بسياري از آرايشگاه ها از جديدترين اصول و متدهاي آرايشي و مدل هاي متنوع در آرايش و اصلاح مو تبعيت مي كنند و جهت مراسم عروسي سبك هاي ويژه اي جهت آراستن و پيرايش داماد به كار مي برند. در اين قسمت از سايت جشن عروسي با متدهاي انتخاب يك آرايشگاه خوب آشنا مي شويد تا در روز عروسي تان به آنها عمل كنيد.

مشورت در انتخاب آرايشگاه مناسب

با دوستان و اقوامتان كه به تازگي ازدواج كرده اند مشورت كنيد. اگر آنها از آرايشگر خود راضي بودند مي تواند به عنوان يكي از انتخاب هاي شما اين آرايشگاه باشد. هم چنين در صورتي كه در مجلس عروسي حاضر بوديد و از مدل مو و آراستگي يك داماد راضي بوديد مي توانيد با او صحبت كرده و از آرايشگاهي كه او جهت مراسم عروسي اش انتخاب كرده سوال كنيد . بد نيست بعد از اولين انتخاب يك بار به آن آرايشگاه رفته و سبك و مدل مد نظرتان را پيش او امتحان كنيد.

جستجوي آرايشگاه مردانه در اينترنت

امروزه اكثر آرايشگاه مردانه در اينترنت يك سايت دارند. شما با جستجو و مشاهده سايت آنها مي توانيد با نحوه خدمات آنها و يا برخي از نمونه كارهاي آنها آشنا شويد. يكي ديگر از استفاده هاي فضاي مجازي استفاده از فروم هاي گفتگو است. شما مي توانيد با پرسش و پاسخ در اين فضاها با افراد مختلف صحبت كردن از تجربيات آنها استفاده كنيد.

آرايشگاه

بعد از انتخاب آرايشگاه هاي مد نظر به سراغ آنها رفته و از نزديك كيفيت كار آنجا، نحوه برخورد با ارباب رجوع، چگونگي استفاده از وسايل از نظر بهداشت، بهداشت عمومي آرايشگاه و … را بررسي كنيد. گول سرشناسي آرايشگاه مردانه را نخوريد. ممكن است شما با مراجعه به آرايشگاه از نحوه برخورد و يا كيفيت آرايشگاه مد نظر خوشتان نيايد. پس حتما قبل از روز عروسي تان يك بار به آنجا رفته و موهاي خود را به آرايشگر مد نظر بسپاريد.

احساس رضايت از آرايشگاه

برخورد محترمانه يكي از مهمترين معيارهاي يك آرايشگاه مردانه خوب است و شما همواره از انتخاب اين آرايشگه راضي هستيد. از سوي ديگر مدير آرايشگاه مي بايست سالن آرايشگاه را بسيار تميز و با طراوت نگه دارد. شما بايد به تمام موارد در آرايشگاه توجه كنيد. به تميزي و پاكيزگي ديوارها، سرويس هاي بهداشتي، ميز كار آرايشگاه، سرشورها و … دقت كنيد . در صورتي كه سالن مورد نظر به اين نكات ابتدايي توجه نداشت از انتخاب آن خودداري كنيد و به دنبال آرايشگاه مناسبي ديگر بگيرديد.

مشاهده آلبوم مدل موي آرايشگر

امروزه در بعضي از آرايشگاه ها آلبوم كارهاي خود را گردآوري كرده و در اختيار مخاتبان قرار مي دهند. چنانچه آرايشگاه انتخابي شما چنين آلبوم داشت مي توانيد نمونه كارهاي او و دامادهايي كه قبلا در اين آرايشگاه، اصلاح و آراسته شدند را ملاحظه نماييد و سبك انتخابي مدنظرتان را از آنها بخواهيد. البته صرف ديدن آلبوم نمي تواند اطمينان از كار آرايشگر باشد. چراكه ممكن است مدل موهاي موجود در آلبوم توسط آرايشگر ديگري انجام شده باشد و يا عكس هاي موجود در آلبوم از هر جايي تهيه شده باشد. شما با توجه به سوابق آرايشگاه و آرايشگر خود و همچنين مواردي كه در قبل گفته شد توجه كنيد و به اقدام به انتخاب و تصميم گيري كنيد.

آرايشگر توامند با خلاقيت

به اين نكته توجه داشته باشيد كه آرايش و پيرايش پيش از آنكه يك حرفه باشد يك هنر است. يك آرايشگر خوب علاوه بر اينكه بايد در تكنيك ها و روش هاي نوين آرايشگري توامند باشد بايد با سليقه، خلاق و با تجربه باشد. چراكه ممكن است براي هر فرد نوع و سبكي جداگانه جهت آراستن او به كار گيرد تا به بهترين و مناسب ترين شكل شما را راهنمايي و آراسته نمايد. صرف انتخاب شما براي آرايشگر نبايد مكفي باشد. يك آرايشگر خوب بايد مدل انتخابي شما را مورد نقد قرار داده و ايده هاي خود را با توجه به صورت شما، معرفي كند تا در روز عروسي تان زيباتر باشيد.

بررسي مدارك آرايشگر

برخي از آرايشگاه هاي مردانه تبليغات گسترده اي از مدارك مختلف و بين المللي انجام مي دهند اما حقيقت چيز ديگري است. در بعضي از مواقع بعضي انها فقط دوره فني حرفه اي را گذرانده اند و دم از مدارك بين المللي مي زنند. اگر آرايشگاه مردانه اي و يا آرايشگري مدعي داشتن چنين مداركي است حتما مي بايست آنها را در آرايشگاه خود قرار داده باشد تا ادعايش را ثابت كند. دقت داشته باشيد كه گول تبليغات كذب يكسري آرايشگاه مردانه را نخوريد و حتما بررسي لازم را انجام دهيد.

تحقيق از مشتريان ديگر

در بين افرادي كه در آرايشگاه مردانه هستند پرس و جو كنيد. ممكن است برخي از افرادي كه در آرايشگاه هستند چندين بار به آنجا آمده باشند و تجربه كار با سالن مورد نظر و يا افراد شاغل در آنجا را داشته باشند. ممكن و نكاتي را در خصوص معايب و محاسن آرايشگاه و آرايشگر به شما گوشزد كنند كه شما هرگز به آن توجه نداشته ايند. اين مي تواند به انتخاب شما بسيار كمك كند .

قبل از عروسي تست كنيد

بعد از انتخاب آرايشگاه مردانه و فرد مورد نظر جهت آرايش روز دامادي تان سعي كنيد چندماه قبل از عروسي تان آرايشگاه خود را انتخاب كنيد و حتما يكبار از كار او تست بگيريد تا با نحوه كار او و عملكرد او آشنا شويد. به دقت و ظرافت او در كار توجه كنيد. آيا او ميخواهد كار را به سرعت انجام داده و به سراغ مشتري بعدي برود ؟ آيا به خوبي وقت براي موها و حرف هاي شما مي گذارد ؟ آيا در نهايت از مدل مويي كه براي شما پياده كرده راضي هستيد ؟ اگر جواب سوال هايتان را گرفته ايد مي توانيد تصميم گيري نماييد.

از امكانات آرايشگاه جويا شويد

از امكاناتي كه تمايل داريد در روز عروسي تان از آنها استفاده شود از آرايشگاه جويا شويد. امكانات متعددي چون نحوه كوتاهي مو و اصلاح صورت، پاكسازي پوست، پرپشت كردن موهاي كم پشت، اتوي مو، مرتب كردن ناخن ها، ماساژ صورت، گريم صورت و … .

استفاده مناسب از آرايش داماد، باعث مي شود تا لك هاي صورت شما گرفته شود و صورتي درخشان داشته باشيد. شايد در موارد زيادي ديده باشيد كه داماد عرق كرده و صورت او چرب و نامطلوب باشد.

آرايش داماد

نكته‌ بسيار مهمي كه در گريم و آرايش داماد در جشن عروسي رعايت ميشود، اين است كه نوع مواد آرايشي كه براي داماد استفاده ميشود از مواد براق و يا چرب نيست و اين مي تواند خبر خوبي براي آن دسته از آقاياني كه مخالف گريم صورتشان در جشن عروسي شان هستند باشد. موادي كه جهت گريم آقايان استفاده ميشود به هيچ‌وجه نبايد به چشم آيند و كسي نبايد متوجه تغيير خاص در صورت آقايان با لوازم و مواد آرايشي شود. اكثر محصولاتي كه جهت گريم آقايان ساخته شده اند مرطوب‌كننده هستند چرب‌كننده نمي باشند. اين مورد را با آرايشگر خود در ميان گذاشته و از موادي كه جهت گريم استفاده مي شود جويا شويد. در برخي اوقات جاي سبز ريش روي صورت ديده مي شود كه براي پوشاندن آن از كرمي مخصوص استفاده مي شود كه جهت همين امر ساخته شده است و صورت شما را يكنواخت و يكدست مي نمايد.

انتخاب پكيج مناسب در آرايشگاه

اگر شما بخواهيد كليه خدماتي كه در آرايشگاه مردانه ارائه مي شود را جهت گريم روز دامادي خود انتخاب كنيد بهتر است كل پكيج را انتخاب كنيد و از انتخاب جزء جزء پرهيز كنيد. چون در اينصورت ممكن است هزينه آن بيشتر شود. پس با آرايشگر خود صحبت كنيد و پكيج مناسب را انتخاب كنيد تا قيمت مناسب تري نيز در بيايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۷:۴۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

 

كراوات ها در بازار داراي مدل ها و طرح و رنگ هاي متفاوت هستند. از پهن و باريك، بلند و كوتاه، طرح دار و ساده، مات و براق گرفته تا مدل هاي مدرن فانتزي. از طرفي استفاده از گيره يا سنجاق مي تواند علاوه بر پوشاندن پارچه زيرين آن ، در شيك تر شدن نقش به سزايي ايفا كند. گره كراوات نيز متفاوت هستند كه در ادامه در مورد بهترين نوع گره صحبت خواهد شد.

مدل پهن مناسب دامادهاي لاغر مي باشد. برعكس مدل باريك افراد را لاغرتر نشان مي دهد بنابراين توصيه مي شود كه دامادهاي ريزنقش و لاغر از نوع پهن استفاده نكنند.
در واقع مدل باريكي، مخصوص دادمادهايي است كه قد كوتاهتري دارند و آن ها را كشيده تر جلوه خواهد داد.
دامادهاي درشت هيكل نبايد از كراواتهاي براق استفاده كنند چرا كه مي تواند آن ها را درشت تر نشان دهد.

مساله مهم در انتخاب رنگ مناسب با رنگ كت شلوار داماد مي باشد هم چنين بايد به اين نكته توجه شود كه كراوات بهتر است هم رنگ جليقه باشد. علاوه بر اين هر رنگي معنايي دارد.

آبي رنگ: نشانه تكامل و جاودانگي بوده و به آرامش اشاره دارد.

قرمز رنگ: نشانه عشق و هيجان و البته قدرت مي باشد.

زرد رنگ: نشانه جواني و شادي است.

سبز رنگ: نشانه دوستي و نيروي حكمت مي باشد.

قهوه اي رنگ: نشانه مادي بودن و تمايلات قوي است.

جنس كراوات :

يك كراوات با كيفيت بايد نرم باشد و از سه قسمت دوخته شده به يكديگر تشكيل شده باشد.
آستر و تودوزي كراواتها موجب فرم و حجم و زيبايي آن مي شود.
يك نخ شل در پشت آن كوك زده شود كه زير دو لبه را به هم متصل كند. زماني كه اين كوك را بكشيد، باعث مي شود تا كراوات جمع بشود و چين بخورد. اين ويژگي يك كوك نامرئي خوب مي باشد.
وقتي آن را روي دستتان مي اندازيد بايد انتهاي باريك آن به شكل مربع در پشت وسط انتهاي پهن قرار بگيرد.
جنس آن بهتر است درصد بالايي پشم داشته باشد.
كراواتهاي نخي خيلي زود چروك مي شوند.
از تهيه كراواتهايي كه هنگام قرار دادن دور دست، پيچ مي خورد خودداري كنيد. چون قطعا روي سينه به خوبي نمي ايستد.
ابريشم به دليل حفظ شكل كراواتها رايج‌ترين جنس است و سبك و بادوام نيز مي باشد.
كراواتهايي با جنس تركيبات پلي استر به خوبي پارچه‌هاي الياف طبيعي رنگ‌پذيري ندارند اما شكل خودشان را حفظ مي كنند.

قد كراوات :

نوك كراوات داماد بايد تا خط كمربند وي باشد و اين اندازه نبايد چند سانت بلندتر و چند سانت كوتاهتر باشد.

بستن كراوات

كراواتي با طول معمولي و استاندارد را مي توان با حدوداً ۸۵ نوع مختلف گره بست.

گره كراوات

معروف ترين گره كراوات عبارتند از:

- گره چهار-در-دست كه به گره ساده يا گره دانش آموزي نيز معروف است و امروزه بيش از گره هاي ديگر محبوبيت دارد.
- ويندزور
- نيمه ويندزور
- پرات
- چهار-در-دست
- بالتوس
- سنت اندرو
- پلاتسبرگ
- ويكتوريا
- گرانتچستر
- كلوين

انواع كراوات

پشمي: اين مدل زمستاني قطعا مناسب لباس داماد نمي باشد. چرا كه معمولا لباس داماد را با فصل هماهنگ نمي كنند.

ساده: براي تقريبا هر كت و شلواري مي توانيد اين كراوات را انتخاب نماييد.

خال خالي: انتخابي خاص است ولي دقت كنيد كه خال ها بسيار ريز و ترجيحا كمرنگ باشند.

كلاب: هر كراواتي با نقش تكرارشونده را كلاب مي گويند. اين نوع به هيچ عنوان به دامادها توصيه نمي شود.

راه راه: مدل باريك اين نوع گاهي مي تواند داماد را منحصر به فر سازد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۱:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 5
دیروز : 22
افراد آنلاین : 1
همه : 930
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی باربری در تهران /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / عکس پروفایل غمگین / بسته بندی لوازم منزل / دستگاه برش لیزر / طراحی سایت در بجنورد / خدمات نظافتی در مشهددستگاه فایبر لیزر / دستگاه فایبر لیزر / خرید vpn