عروسي
مجله جشن عروسي

انتخاب بهترين جنس براي صفحه كابينت آشپزخانه

فارغ از انتخاب صحيح جنس، رنگ و اندازه كابينت آشپزخانه ، انتخاب جنس صفحه روي كابينت نيز از اهميت بالايي برخوردار است. انتخاب صفحات رويه كابينت ها نيازمند شناخت كافي از جنس، كيفيت و قيمت آن است. پس با مجله عروسي همراه باشيد تا بتوانيد در هنگام انتخاب كابينت براي منزلتان بهترين تصميم را بگيريد.

كابينت آشپزخانه

بيشترين فعاليت هاي روزمره در آشپزخانه بر روي كانترتاپ صورت مي گيرد بنابراين توجه به جنس آن اهميت ويژه اي دارد.

كانتر چوبي

صفحات چوبي در دكوراسيون منزل بسيار زيبا، گرم و به طور شگفت انگيزي با دوام اند و تا زماني كه خط و خش نداشه باشند بسيار براق به نظر مي رسند. اين صفحات بايد در بالاترين لايه كانتر نصب شوند تا تاب برندارند. عامل اصلي آسيب به كانترتاپ چوبي حرارت مستقيم و رطوبت است.

كانترتاپ گرانيتي

اين نوع كانترتاپ جزو صفحات رويه طبيعي (سنگ طبييعي) به حساب مي آيد. لازم به ذكر است كه اين سنگ ها به توجه و رسيدگي بيشتري نياز دارند و بايد با تميز كننده مخصوص گرانيت تميز شوند چرا كه تخلخل زياد باعث جذب مايعات و ايجاد لك مي شود. امروزه توجه معماران و طراحان به سنگ هاي خاص با طرح هاي منحصر به فرد افزايش يافته است.

صفحات اكريليك

صفحات ساليد سرفس در مقابل لكه و خش مقاومت قابل قبولي دارند و كاملا قابل ترميم و تعميراند. خش و آثار حرارتي مستقيم به راحتي با سمباده رفع مي شود و هرگونه گودرفتگي را مي توان به راحتي برطرف كرد. از طريق روش هاي خاص مي توان اين صفحات را به گونه اي متصل نمود كه هيچ درزي قابل رويت نباشد. هم چنين اين صفحات تنوع زيادي در رنگ و طرح براي كابينت آشپزخانه دارند. جالب است بدانيد سينك از جنس اكريليك هم در بازار موجود مي باشد.

اكريليك چيست؟

صفحات اكريليك، كامپوزيت پيشرفته اي از مواد پليمري و مواد معدني مي باشند. رزين مورد استفاده در تشكيل اين صفحات مي تواند از سه نوع پلي استر ساده، پلي استر بهينه شده و رزين صد در صد اكريليك باشد. صفحات آكريليك از دهه ۶۰ ميلادي تاكنون در صنايع گوناگون در كشورهاي پيشرفته صنعتي به عنوان ماده جايگزين سنگ و مشتقات چوب مورد استفاده قرار مي گيرد.

سطوح آكريليك علاوه بر تنوع در رنگ و طرح، مقاوم و زيبا بودن، مزاياي ديگري نيز براي كابينت آشپزخانه دارند كه برخي از آن ها عبارت اند از:

– قابليت مونتاژ و نصب آسان به صورت يكپارچه و بدون درز

– قابليت خم پذيري و ابزار پذيري آسان

– مقاوم در برابر خط و خش (قابليت آسان در برطرف كردن آن ها)

– آنتي باكتريال و ضد قارچ

صفحات مهندسي (صفحه كابينت كوارتز و صفحات فوق فشرده)

اين گروه از صفحات رويه، از مواد معدني صد در صد طبيعي ساخته مي شوند. بسيار محكم و بادوام اند، زيبايي منحصر به فردي دارند و هم چنين نياز به پرداخت و آب بندي ندارند. اين صفحات نسبت به خط و خش و حرارت كاملا مقاوم اند و به دليل تخلخل اندك و ناچيز اين صفحات آنتي باكتريال هستند و به راحتي نظافت مي شوند.

قابل ذكر است در دهه هاي گذشته صفحات تاپس مرسوم به HPL در بازار ايران بسيار پر طرفدار بودند، اما با گذشت زمان اين صفحات جاي خود را به صفحات آكريليك و سنگ هاي مهندسي دادند، تا جايي كه امروزه طراحان بسيار اندكي در طرح هاي كابينت آشپزخانه از صفحات HPL استفاده مي كنند.

كوارتز چيست؟

صفحات كوارتز، كامپوزيت پيشرفته اي از مواد طبيعي شامل ۹۳% بلور طبيعي كوارتز و ۷% رزين پلي استر مي باشد. كوارتز طبيعي موجود در تركيب اين نوع صفحات باتوجه به سختي بسيار بالاي اين ماده، مقاومت بالايي را نسبت به خراش ايجاد نموده و خواص فيزيكي و شيميايي بسيار متمايزي به اين محصول مي دهد. شايان ذكر است كه تنها الماس و خود كوارتز مي توانند بر روي آن ايجاد خش نمايند. كوارتز يكي از سخت ترين و مقاوم ترين مواد طبيعي است كه درجه سختي آن هفت مي باشد در حالي كه درجه سختي الماس نه است.

زيبايي هاي منحصر به فرد اين محصول زماني حاصل مي شود كه اين ماده با متريال هاي خاصي از قبيل شيشه هاي رنگي، آيينه، مرواريد يا قطقات كوچك سنگ هاي ارزشمندي همچون لاجورد و آميتيس تركيب مي شوند.

كاربرد اصلي صفحات كوارتز، استفاده به عنوان صفحات روي كابينت در آشپزخانه، سرويس بهداشتي، مراكز بهداشتي و درماني، كانتر بانك ها و رستوران ها و بسياري موارد ديگر مي باشد.

صفحات فشرده (سراميكي) پرسلان چيست؟

اين صفحات يكي از مشهورترين انواع صفحات فشرده در بازارهاي جهاني مي باشد و از مواد صد در صد طبيعي سيليس، خاك رس و ساير مواد معدني ساخته شده اند. فرآيند فشرده سازي با تكنولوژي پيشرفته و انحصاري (كه در طبيعت هزاران سال به طول مي انجامد) طي چند ساعت انجام مي شد.

پرسلان با طيف گسترده اي كه در رنگ و بافت دارد مي تواند هم در فضاي داخلي و هم در فضاي خارجي مورد استفاده قرار گيرد. علاوه بر اين، رنگ اين صفحات از رنگدانه هاي صد در صد طبيعي ساخته شده كه مقاوت بالايي دارد و در گذر زمان يكنواخت باقي مي ماند.

از ديگر ويژگي هاي اين صفحات مي توان به وزن سبك، ضد آب و ضد رطوبت، مقاومت در برابر اشعه uv، مقاومت در برابر خط و خش، سازگاري با محيط زسيت و نظافت آسان اشاره كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۱:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اصول نورپردازي باغ عروسي

استفاده از چراغ هاي چشمك زن ريسه اي و ديگر روش ها، محيط باغ عروسي را زيباتر مي كند و باعث مي شود مهمانان حس بهتري نسبت با محيطي كه در آن حضور دارند، داشته باشند.

اضافه كردن چراغ ها روي پله ها و مسيرها و آويختن فانوس هايي در اطراف درب ورودي باغ باعث مي شود باغ عروسي تان از دور چشم انداز زيبايي داشته باشد و براي ميهمانان يك نوع استقبال گرم و صميمي فراهم كند.

نورپردازي باغ

در اين مقاله از مجله عروسي روش هاي كلي طراحي نورپردازي باغ و نيز چندين نكته براي نورپردازي محوطه آورده شده كه مي توانيد با كمك آن ها درخشش زيبايي به باغ عروسي و محوطه برگزاري جشن خود بدهيد.

نورپردازي باغ بهتر است ملايم باشد

درخشش ملايم و تابش گرم نور نسبت به نورافكن هاي پرنور دعوت كننده تر هستند. چراغ هاي مكان هايي را كه روشنايي شديد و تندي دارند با لامپ هايي با تن گرم و ظريف جايگزين كنيد.

از انواع چراغ ها استفاده كنيد

تركيب كردن نوع و مكان چراغ ها، جلوه و چشم انداز زيبايي در شب ايجاد مي كند. شيوه هايي را انتخاب كنيد كه بتوانيد از چراغ هاي ديواري، چراغ هاي كم نور براي مسيرهاي عبور و وال واشرها در كنار ديوارها و چراغ هاي آويز استفاده كنيد تا به بهترين جلوه براي باغ عروسي تان دست پيدا كنيد.

ايمني را در نظر بگيريد

مسيرهاي عبوري، سطوح ناصاف و انحراف يافته، مجسمه هاي باغ و تزئينات آبي معضل هاي ايمني بالقوه در تاريكي به شمار مي‌روند. چراغ هاي نصب شده براي روشنايي اين فضاها باعث ايمن شدن آن ها شده، ريسك صدمات را كاهش مي دهد.

چنديدن نكته براي روشنايي ظريف و ملايم فضاي باغ :

چراغ هاي مسير عبور و مرور

شايد رايج ترين نوع چراغ هاي فضاي بيرون، چراغ هاي مسيرهاي عبور باشند كه در همه نوع اشكال و مدل هايي عرضه مي شوند. هنگام انتخاب چراغ براي باغ بايد به طول و عرض مسير در مقايسه با ميزان نوري كه توسط يك چراغ فراهم مي‌شود، توجه كرد.

نصب چراغ ها در هر دو سمت مسيرهاي عبوري در فواصل ۶ تا ۸ فوت براي روشن كردن آن كافي است. با اين حال چراغ هاي كم نورتر بايد در فاصله نزديك تري كنار هم قرار بگيرند.

براي مسيرهاي منحني، چراغي در دورترين نقطه چپ و راست منحني قرار دهيد به جاي اين كه اين كه آن ها را در فواصل ميان انحناها قرار دهيد تا شكل انحنادار مسير در هنگام شب نمايان تر باشد.

جلوه هنرمندانه

چراغ هايي براي برجسته كردن مجسمه ها و تنديس هاي باغ نصب كنيد تا زيبايي آن در شب بيشتر شود. آثار هنري ديواري را مي توان با چراغ هاي وال واشر روشنايي بخشيد، درحالي كه مجسمه هاي ايستاده روي زمين مي‌توانند از روشنايي بالاسري يا نورافكن هايي با نور ظريف بهره مند شوند.

چراغ هاي ريسه اي

اگر جايي براي نشستن و دورهم جمع شدن در زير سايه درخت بزرگي در باغ خود فراهم كرده ايد چند چراغ آويز از شاخه هاي درخت بالاي آن آويزان كنيد. توسط طناب و سيم كشي‌ها چراغ ها را پايين بياوريد تا درست در بالاي ميزها و صندلي ها قرار بگيرند و بهتر است در ارتفاع ۸ تا ۱۰ فوت آن ها قرار بگيرند. اين كار موجب مي‌شود تا مكان تجمع باغ شما مشخص تر شده و فضاي صميمي و دل انگيزتري براي آن فراهم گردد.

نورافكن براي درختان بزرگ

چند نور افكن روي درختان بزرگ نصب كنيد تا تاثير چشمگيري در زيباسازي فضاي باغ در شب داشته باشند. نورافكن هاي زميني را پشت تخته سنگ‌ها يا درختچه ها مخفي كنيد و چراغ هاي وسط درخت را نيز لابه لاي شاخه‌هاي بزرگ پنهان كنيد.

نورپردازي پله

علاوه بر جلوگيري از افتادن و ليز خوردن، چراغ هاي پله مي‌تواند ويژگي جذاب يك باغ باشد. چراغ هاي كم نور را روي طبقات پلكان يا ديوار و سازه مجاور به آن ها نصب كنيد تا منبع سرشاري از نور در سراسر پله ها پخش شود.

نورپردازي فواره

اضافه كردن نور به آبنما و تزئينات آبي در شب مي‌تواند جلوه بسيار آرامش بخشي فراهم كند. سوسو زدن ملايم و چراغ هاي زير آب همراه با صداي شر شر آب در فضاي شب حس آرامش بخشي فراهم مي كند.

چراغ وال واشر كم نور

از چراغ هايي كه نور كمرنگ و يكدستي در طول و امتداد ديوار پخش مي‌كنند در ديوارهاي اطراف محوطه و پرچين‌هاي كوتاه استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۱:۲۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آنچه براي انتخاب گل ماشين عروس بايد بدانيد

مثل هميشه با مجله عروسي همراه باشيد تا با نكاتي مهم براي انتخاب گل ماشين عروس تان آشنا شويد. هزينه تزيين و گل آرايي ماشين عروس بستگي به فصل و مناسبت و منطقه گل‌ فروشي دارد. قيمت گل ماشين عروس معمولا در اعياد و مناسبت ها كه تقاضا براي گل زياد است، گران تر مي شود. البته گل، گل است و شمال و جنوب تهران فرق نمي كند و اينكه گل فروش با سليقه باشد، مسئله‌ اصلي است ولي بي شك گل فروشي هاي معروف و شمال شهري پول بيشتري مي گيرند.

حواستان باشد براي انتخاب گل فروشي فقط به ديدن آلبوم نمونه كار اكتفا نكنيد و حتما چند نمونه كار واقعي را از نزديك ببينيد تا مطمئن شويد هم ماشين را با سليقه تزيين مي كنند و هم از گل هاي تازه استفاده مي كنند. قيمت ها به شهرت و اعتبار گل فروشي، نوع گلي كه انتخاب مي كنيد، مدلي كه براي تزيين ماشين مي پسنديد و تعداد گل هاي مورد استفاده بر مبناي اندازه ماشين بستگي دارد. هم چنين ممكن است مدلي كه شما انتخاب كرده ايد، نياز به استفاده از حصير، كلاه، سفال، بادكنك، تور و روبان داشته باشد كه در اين صورت ممكن است قيمت تغيير كند و بسته به هر كدام بيشتر يا كمتر شود.

گل ماشين عروس

در انتخاب رنگ و نوع گل ماشين عروس تان بايد مسائل مختلفي را درنظر بگيريد از جمله رنگ ماشين، رنگ گل هاي مورد نظر، نوع گل ها، تعداد آن ها و رنگ دسته گل عروس خانوم. در انتخاب گل، توجه كنيد چقدر مي خواهيد هزينه كنيد و متناسب با آن گل ها را انتخاب كنيد. ضمن اينكه اندازه گل را هم درنظر بگيريد. ممكن است با انتخاب يك گل، مثلا ۲۰۰ شاخه لازم داشته باشيد اما با انتخاب گل ديگري با ۱۵۰ شاخه كارتان راه بيفتد. سعي كنيد تناسبي بين دسته گل عروس و گل ماشين عروس تان وجود داشته باشد تا مجموع كار زيباتر ديده شود. گاهي نگاهي به فصل هم مي تواند ايده‌اي به شما بدهد. هارموني رنگ ها را بشناسيد. به طور مثال اگر جشن عروسي تان در بهار است رنگ هاي ملايم مثل صورتي روشن، ياسي و سفيد لب ماتيكي زيبا هستند و اگر مراسم تان در پاييز برگزار مي شود، رنگ هاي نارنجي، زرد و قرمز تيره مجموعه زيبايي به شما هديه مي كنند. هم چنين مي توان از گل هاي رنگ روشن (براي ماشين رنگ تيره) و گل هاي رنگارنگ (براي ماشين رنگ روشن) استفاده كرد.

مورد ديگري كه بايد در نظر داشته باشيد سرما يا گرماي هواست. اگر عروسي تان در تابستان است از گل فروش بپرسيد چه گل هايي زود پلاسيده نمي شوند و گل ماشين عروس تان تا آخر شب زيبايي اش را حفظ مي كند. اگر هم عروسي در زمستان است در مورد گل هاي مقاوم در برابر سرما پرس و جو كنيد. البته معمولا خود گلفروش ها اين نكات را در نظر مي گيرند و شما را راهنمايي مي كنند. با وجود همه اين ها نبايد انتظار داشته باشيد، بعد از يك روز خيلي گرم يا خيلي سرد، گل هاي ماشين عين اول صبح شاداب باشند. البته مي توانيد از گل هاي مصنوعي هم در تزيين ماشين عروس استفاده كنيد، گل هايي كه خيلي شبيه گل هاي طبيعي هستند. اين گل‌ها با اينكه گران‌تر هستند، اما ديگر نگراني اينكه ماشين عروس تان زيبايي اش را تا آخر شب حفظ نكند را نخواهيد داشت. در آخر هم مي‌توانيد اين گل‌ها را بعد از باز كردن از روي ماشين در گلداني در خانه‌تان نگه داريد و هر از گاهي به ياد جشن عروسي تان بيفتيد.

حواستان باشد اگر قبل از مراسم عروسي، جشن نامزدي داشته ايد، تزيين ماشين عروس بايد با تزيين ماشين نامزدي فرق داشته باشد. معمولا براي مراسم نامزدي كه جمع و جورتر و ساده‌تر است، از بادكنك، تور و پاپيون استفاده مي شود.

بالن و كالسكه عروسي

شايد شما از آن دسته عروس و داماد هايي باشيد كه دلتان بخواهد روز عروسي تان يك كار به ياد ماندني انجام دهيد كه تا مدت ها در خاطره ها بماند. مثلا سوار كالسكه شويد و براي مهمان ها دست تكان دهيد و دسته گلتان را در هوا بچرخانيد. البته از آنجا كه حركت كالسكه داخل شهر ممنوع است عروس و داماد فقط مي توانند در مقابل تالار عروسي شان و براي يك مسير كوتاه براي عكس برداري و فيلم برداري از آن استفاده كنند. بالن سواري عروس و داماد نيز ممنوعيت هايي دارد و در حال حاضر فقط براي يك باشگاه در تهران مجوز بالن سواري صادر شده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۱۰:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

همه چيز درباره كاغذ ديواري در مجله عروسي

در چند دهه گذشته استفاده از كاغذ ديواري رونق چنداني نداشت و علت اين بي ميلي هم متنوع نبودن رنگ ها و طرح هاي كاغذ ديواري ها بوده است اما امروزه به دليل تنوع در رنگ، شكل و جنس به يكي از اولين انتخاب هاي عروس خانوم ها براي پوشش ديوار منزل، تبديل شده اند تا آنجا كه حتي مي توان گفت اين پوشش تاحد زيادي جاي رنگ را گرفته است. پس بامجله عروسي همراه باشيد تا با مواردي مهم براي انتخاب كاغذ ديواري منزلتان آشنا شويد.

يكي ديگر از دلايلي كه كاغذ ديواري اين روزها طرفداران بسياري پيدا كرده، نصب آسان و سريع آن است. البته قبل از انتخاب كاغذ ديواري حتما بايد به نكاتي توجه كنيد. در غير اين صورت به سرعت دلزده و پشيمان مي شويد. نكات زير مي تواند راهكارهاي مفيدي براي انتخاب كاغذ ديواري منزل عروس خانوم ها باشد.

قبل از انتخاب كاغذ ديواري بايد به رنگ وسايل خانه توجه كنيد زيرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع كاغذ با ساير وسايل، علاوه بر اينكه خانه را بي نظم و خسته كننده نشان مي دهد، براي افراد خانواده احساس آشفتگي ايجاد مي كند. بنابراين حتما به هماهنگي رنگ ها توجه داشته باشيد.

هماهنگي نوع و طرح كاغذ ديواري با سبك و شكل چيدمان خانه نيز مهم است. به طور مثال، براي خانه اي كه سبكي بسيار فانتزي و مدرن دارد بايد از كاغذ ديواريهايي ساده و با نقش و نگار كم استفاده كنيد و براي خانه هايي كه با مبلمان استيل و فرش هاي ابريشمي چيدمان شده اند بايد كاغذ هايي سنگين با نقش و نگارهاي برجسته به كار ببريد.

بهتر است براي خانه هايي كه سقف بلندي دارند از كاغذديواري هايي با شكل و خطوط افقي استفاده كنيد كه در اين صورت ارتفاع سقف را كوتاهتر جلوه مي دهد و در ضمن نوعي گرما و صميميت نيز به وجود مي آورد. استفاده از كاغذ ديواري هاي بافت دار به ديوارها عمق مي بخشد و نيز سبب جذب صداي فضا مي شود.

براي آنكه فضايي آرام و به دور از شلوغي و بي نظمي داشته باشيد بهتر است از كاغذديواري هايي گلدار با رنگ هاي ملايم استفاده كنيد. اگر خواهان فضايي پر از انرژي و هيجان هستيد كاغذ هايي با رنگ هاي شاد و درخشان كه طرح هاي هندسي و هنري دارند به كار ببريد كه در اين صورت هر بيننده اي را سر ذوق مي آورد.

هماهنگي كفپوش خانه با كاغذ ديواري بسيار مهم است. بنابراين بهتر است از كاغذ هاي گل دار يا با طرح و شكلهاي شلوغ براي خانه هايي با كفپوش ساده استفاده كنيد و برعكس كاغذ ديواري هاي ساده را براي خانه هايي با كفپوش طرح دار به كار ببريد تا اين هماهنگي، زيبايي خانه شما را چندبرابر كند.

اگر به لحاظ شخصيتي فردي تنوع طلب هستيد و زود از همه چيز خسته مي شويد، پيشنهاد مجله عروسي اين است كه از كاغذ ديواري هاي ساده با رنگ هاي ملايم كه هيچ طرح و شكلي ندارد و با هر نوع چيدمان و رنگي هماهنگ مي شود، استفاده كنيد زيرا استفاده از كاغذ ديواري هاي طرح دار روحيه خاصي مي طلبد و هماهنگ كردن وسايل با اين گونه كاغذها كمي مشكل است و ممكن است پس از مدتي دچار دلزدگي شويد.

بيشتر اوقات هزينه و قيمت كاغذ ديواري ها به دليل برخي محاسبات تا حدودي براي افراد مبهم است زيرا كاغذ ديواري ها به شكل رول هايي با عرض هاي مختلف عرضه مي شوند و هر شكل و طرحي از كاغذ ديواري متراژ و اندازه جداي خود را دارد و چون ديوارهاي خانه به طور كامل مستقيم و داراي يك سطح نيست و بيشتر خانه ها داراي ستون و ديوارهاي كاذب و غير مفيد هستند، بنابراين هم از رول هاي بيشتري نسبت به محاسبه شما استفاده مي شود و هم در بعضي از مواقع كاغذها اضافه مي آيند. براي اينكه كمتر با اين مشكل مواجه شويد بهتر است متراژ ديوارها و ميزان پرتي ها را به طور كامل اندازه بگيريد. در صورت امكان از نصاب كاغذ ديواري بخواهيد كه اندازه گيري ديوارها را نيز خود او انجام دهد.

اين نكته نيز قابل توجه است كه كاغذ ديواريها شايد در طول زمان دچار آسيب و خرابي شوند و زيبايي اوليه خود را از دست بدهند. بنابراين بهتر است يك رول بيشتر خريداري كنيد تا در صورت نياز بتوانيد از آن استفاده كنيد و براي پيدا كردن آن نوع كاغذ ديواري در بازار دچار مشكل نشويد.

كاغذ ديواري

از ويژگي هاي يك كاغذ ديواري مرغوب مي توان به موارد زير اشاره كرد:

۱- روكش سطح فوقاني از نوع وينيل Vinyl بوده و وزن وينيل بكار رفته در آن بين ۳۰۰ الي ۴۵۰ گرم در هر مترمربع مي باشد.

۲- قابليت شست و شوي كامل حتي با مواد شوينده خانگي را داشته باشد.

۳- مقاومت بسيار بالا در برابر كشش و گسيختگي داشته و جهت استفاده روي ديوارهاي Dry wall بسيار مناسب است.

۴- كاملا ضد آلرژي و هايژنيك هستند و بو و گرد و غبار را به خود جذب نمي كنند.

۵- پس از نصب و اجرا، سطحي كاملا بدون درز را ايجاد مي كند.

انتخاب يك كاغذ ديواري صحيح و خوب كاري سخت است؛ به خصوص اگر قبلا اين كار را انجام نداده باشيد. دليل سختي انتخاب كاغذ ديواري اين است كه تنوع بيشماري از لحاظ طرح و رنگ و هم چنين جنس پشت كاغذديواري در بازار موجود است كه بايد از بين اين تنوع بيشمار، مناسب ترين گزينه را براي دكوراسيون خانه خود انتخاب و استفاده نماييد. يكي از بهترين راه ها براي‌ آسان تر شدن انتخاب كاغذ ديواري، اين است كه شما قبل از رفتن به فروشگاه ها براي انتخاب و خريد، ايده و طرحي واضح و شفاف از آنچه مي‌خواهيد، داشته باشيد.

قيمت كاغذ ديواري

قيمت كاغذ ديواري ها مقداري گيج كننده است. قيمتي كه در آلبوم ها براي هر نوع كاغذ ديواري قيد شده است براي يك رول از آن است. در حالي كه رول هاي كاغذ ديواري ها براي فروش دو برابر يا سه برابر يك رول تكي توليد مي شوند. اين كار سبب گمراهي افراد در محاسبه هزينه ها مي‌شود اما اين كار دليل دارد و دليلش اين است كه فروش كاغذ ديواري ها در رول‌هاي دو برابر و سه برابر، مي تواند متراژ بيشتري كاغذ را نسبت به يك رول واحد در اختيار شما بگذارد. يك رول واحد تنها داراي ۴ متر و ۱۱٫۵ سانتي‌متر (۱۳٫۵ فوت) كاغذ ديواري‌ است در حالي كه رول هاي دو برابر داراي ۸ متر و ۲۳ سانتي متر (۲۷ فوت) كاغذ هستند.

رول كاغذ ديواري ها داراي عرض هاي مختلفي نيز هست. انواع اروپايي آنها داراي عرض ۵۲ سانتي متر (۲۰٫۵ اينچ) است در حالي كه رول هاي آمريكايي عرض ۶۸٫۵ سانتي متر (۲۷ اينچ) دارد. يعني مسلما شما مي توانيد مقدار بيشتري از ديوار را با يك رول كاغذ ديواري آمريكايي نسبت به يك رول اروپايي بپوشانيد.

مورد ديگري كه روي قيمت آن تاثير مي گذارد، طرحي است كه انتخاب مي نماييد. به طور كلي دو نوع طرح وجود دارد: طرح هاي مستقيم و صاف و طرح هاي منحني شكل.

طرح هاي مستقيم و صاف مانند طرح هاي راه راه عمودي و افقي كه بايد در قسمت درزها تنظيم شوند و طرح‌هاي منحني شكل نيز مانند طرح‌هاي گلدار و هندسي هستند كه باز هم بايد در قسمت درزها تنظيم شوند. اين تنظيمات در قسمت درزها به طوري كه دنباله طرح‌ها از رديفي به رديف ديگر رعايت شود، نياز به متراژ بيشتري دارد كه در اين زمينه و اينكه طرح انتخابي شما به چه مقدار متراژ اضافه نياز دارد، بايد از فروشنده كمك بگيريد. از اين رو بايد حتما ديوارهاي اتاق را با دقت اندازه‌گيري كنيد و هنگام سفارش آنها را به همراه داشته باشيد. در نظر گرفتن در و پنجره‌ها را فراموش نكنيد. توصيه مي‌كنيم يك يا دو رول كاغذ ديواري اضافه از حد نياز را خريداري كنيد تا در صورت اشتباه در اندازه‌گيري يا خراب شدن قسمتي از كاغذديواري، بتوانيد از آن مقدار اضافي استفاده كنيد.

اين مهم است كه در مورد رايج‌ترين انواع كاغذ ديواري هاي موجود، در هنگام خريد اطلاعاتي داشته باشيد. اساسا كاغذ ديواري هايي كه داراي پوشش وينيل هستند با دوام ترين انواع كاغذ ديواري محسوب مي‌شوند و قابل شست و شو و ضد آب نيز هستند. اين نوع كاغذ ديواري خود به دو نوع تقسيم مي‌شود: نوع اول در قسمت پشت كاغذديواري داراي لايه‌اي از وينيل است و نوع دوم داراي لايه‌اي از وينيل در قسمت روي آن است كه مسلما نوع دوم دوام بيشتري دارد.

كاغذ ديواري را مي‌توان در فروشگاه‌هاي مخصوص خود و هم‌چنين فروشگاه‌هاي مجازي بيابيد. خريد كاغذ ديواري از طريق اينترنت ايده خوبي نيست، زيرا بافت، طرح و رنگ كاغذ ديواريها در عكس، هرگز مانند آنچه واقعا هستند مشخص نيست. هم‌چنين اگر شما به فروشگاه‌ها مراجعه كنيد اين شانس را داريد كه بتوانيد نمونه‌اي از گزينه‌هاي انتخابي خود را به خانه بياوريد و با وسايل و مبلمان خانه‌تان تطبيق دهيد و جلوه آنها را با نورپردازي موجود در خانه، هم در روز و هم در شب مشاهده كنيد، سپس بهترين و مناسب‌ترين گزينه را انتخاب كنيد. در صورتيكه اين امكان براي شما در خريد اينترنتي وجود ندارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۱۰:۲۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

شامپو را با توجه به نوع مويتان انتخاب كنيد

شامپويي كه براي موهاي خود انتخاب مي كنيد بايد متناسب با نوع مويتان باشد. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم تا به معرفي انواع مو و شامپو مناسب براي آن بپردازيم، پس با ما همراه باشيد.

نوع شامپو بايد متناسب با نوع مو (چرب، حساس، خشك، دكلره و …) و هم چنين متناسب با وضعيت پوست سر (معمولي، خشك، داراي شوره و…) انتخاب شود. اگر هر روز مي خواهيد موهايتان را بشوييد، شامپويي را انتخاب كنيد كه براي شستشوهاي متعدد مناسب باشد.

قيل از شامپو زدن ابتدا به مدت پنج دقيقه موهايتان را ماساژ دهيد، اين كار باعث تحريك جريان خون در پوست سر مي شود. هنگام شامپو زدن نيز به آرامي موها را ماساژ دهيد، البته اين كار نبايد باعت اصطكاك مو شود. بهتر است بعد از آبكشي اوليه چند ثانيه مكث كرده و دوباره موها را آبكشي كنيد و دوباره با ملايمت ماساژشان دهيد؛ موها بايد خوب و كامل آبكشي شوند. لزومي ندارد ۲ بار موها را شامپو بزنيد و بيهوده پوست سرتان را خشك و خشن كنيد.

شامپو موهاي خشك

اگر جنس موهايتان خشك است بايد شامپويي با مواد مغذي فعال (سراميد و اسيدهاي چرب ضروري) را انتخاب كنيد. از شستشوي مكرر (يك بار شستشو در هفته مناسب است) و براشينگ زياد كه حرارت آن باعث شكنندگي موها مي شود، جداً خودداري كنيد.

دو بار در ماه قبل از شامپو زدن از ماسك هاي مغذي روي موها استفاده كنيد (روغن كتيرا و روغن نخل و…) و بگذاريد حداقل ۲۰ دقيقه بماند و يا بهتر است تمام شب زير يك حوله روي موهايتان بماند. در صورتي كه نوك موهايتان شكافته شده (موخوره)، تنها راه حل واقعي و عملي، كوتاه كردن موهاست.

شامپو موهاي چرب

اگر موهاي چربي داريد، فقط ۱ تا ۲ بار در هفته بايد از شامپو موهاي چرب استفاده كنيد. استفاده بيش از حد اين شامپوها احتمال فعال شدن توليد سبوم (SEBUM) و در نتيجه توليد چربي را افزايش مي شود. بنابراين شما كه مجبور مي شويد بيشتر موهايتان را بشوييد، براي اين كار بايد از شامپوهاي داراي (PH) خنثي و مخصوص مصرف روزانه استفاده كنيد.

براي تميز كردن موها به طور مرتب از ماسك هاي مخصوص مو استفاده كنيد و از تحريك كردن پوست سر با ماساژ و برس زدن محكم مو خودداري كنيد. موهاي رنگ يا فر شده ممكن است باعث چرب شدن ريشه مو و ايجاد موخوره شوند. شستشو با يك شامپوي ملايم با PH خنثي، باعث مراقب از موهاي خشك و جلوگيري از مو خوره شده و استفاده مرتب از ماسك بر پايۀ موي شما، روي سطح ريشه هاي مو توصيه مي شوند.

شامپو ضد شوره

قبل از درمان شوره سر، ابتدا بايد تشخيص داد كه شوره ها خشك هستند يا چرب. برخلاف شوره هاي خشك كه از پوست سر جدا مي شوند و بر روي شانه هاي مي ريزند شوره هاي چرب روي پوست سر مي چسبند و باعث خارش پوست سر مي شوند. براي درمان شوره خشك، در طول يك ماه از شامپو ضد شوره ۱ الي ۲ بار در هفته استفاده كنيد (توجه داشته باشيد كه مصرف بيشتر آن باعث تحريك شدن پوست سر مي شود) سپس درمان پيشگيرانه را با استفاده از شامپو ضد شوره هر ۱۵ روز يكبار ادامه دهيد.

اگر شوره هاي چرب با مشكلات پوستي (لكه هاي قرمز و وجود شوره روي پيشاني و ابرو و…) همراه بود با يك پزشك متخصص يا يك متخصص پوست مشورت كنيد. پزشك علت وجود اين شوره ها را تشخيص مي دهد و درمان موثري تجويز خواهد كرد.

تقويت كننده مو

تقويت كننده ها بعد از شامپو زدن، روي موهاي خشك (آبگرفته شده) مورد استفاده قرار مي گيرند و براي تاثير بهتر بايد چند دقيقه روي مو بمانند. مدت زماني كه اين تقويت كننده ها بايد روي مو بماند داخل بروشور جعبه آنها نوشته مي شود. بعضي از تقويت كننده هاي مو احتياجي به آبكشي و شستشو ندارند؛ مانند سرم هاي تقويت كننده مو كه تنها چند قطره از آنها خشكي و خشن بودن موها را برطرف مي كند و باعث درخشندگي آنها مي شود.

نرم كننده ها نيز با نرم كردن مو، شستشوي آن را آسان مي كنند. ماسك ها اثر بسيار مهمي روي موها دارند. استفاده از ماسك ها براي موهاي خشك يا موهايي كه توسط عوامل بيروني از جمله دكلره، رنگ، فر، براشينگ مكرر، باد، آفتاب و… آسيب ديده اند بسيار ضروري است. براي تاثير بهتر ماسك ها موهايتان را در يك حوله گرم بپيچيد و بگذاريد مدت زمان بيشتري روي موها بماند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۱۰:۰۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

به چه كسي چاق گفته مي شود؟

براي اينكه بتوانيد چاقي را درمان كنيد ابتدا بايد بدانيد به چه فردي چاق گفته مي شود و با تعريف صحيح چاقي آشنا شويد پس با مجله عروسي همراه باشيد.

چاقي در حالت كلي به افزايش بيش از حد چربي در يك يا چند ناحيه از بدن اطلاق مي شود. زماني يك فرد را چاق مي دانند كه بر اساس اندازه گيري ها و مقياس هاي تعريف شده، افزايش تجمع چربي در بدن آن فرد به طور كامل محرز شود. براي تشخيص اينكه يك فردي چاق است يا خير، از ابزار اندازه گيري نظير BMI و دور كمر استفاده مي شود.

BMI يا شاخص توده بدني به حاصل تقسيم وزن (كيلوگرم) به مجذور قد (متر مربع) گفته مي شود كه در واقع ابزاري است كه با آن مي توان وزن فرد را نسبت به قد وي سنجيد و پس از محاسبه، عدد حاصل با دسته بندي مشخصي مقايسه مي گردد.

چاقي به طور كلي يك بيماري چند عاملي و پيچيده است كه تحت تاثير ژنتيك، عوامل محيطي و تاثير متقابل اين دو عامل بروز مي كند.

از نظر عموم مردم معمولا افراد چاق مهربان‌ترند، پس چرا چاق نمانيم؟! مشكل از آنجايي شروع مي شود كه بحث بيماري هاي مربوط به چاقي مطرح مي شود.

بيماري هايي نظير بيماري هاي قلبي عروقي، سكته مغزي، مشكلات تنفسي، ديابت نوع ۲، اختلالات خواب، التهاب استخواني و مفصلي، سنگ كيسه صفرا، استرس، اختلالات هورموني نظير قطع قاعدگي يا قاعدگي دردناك در ارتباط مستقيم با چاقي هستند و نكته مهم اين است كه چاقي مي تواند در نهايت منجر به سرطان هايي نظير اندومتر، پستان، پروستات و كولون نيز شود. برخي بيماري ها از جمله بيماري عروق كرونري قلب، ديابت نوع ۲ و اختلالات خواب زماني كه همراه با چاقي باشند نياز به توجه ويژه اي خواهند داشت. اختلالات خواب در كنار چاقي زماني نيازمند توجه خواهد بود كه برخي از علائم نظير خر و پف و قطع تنفس در حين خواب كه منجر به پريدن ناگهاني خواهد شد، بروز كنند.

بررسي ميزان كلسترول و تري گليسيريد خون، قند خون و فشار خون مي تواند كمك شاياني در جهت پيشگيري يا درمان اين بيماري ها داشته باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۰۹:۴۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه پاستا تورتليني براي عروس خانوم ها

پاستا تورتليني غذايي ايتاليايي است كه با ظاهر و مزه لذيذ مي تواند برترين انتخاب براي ناهار خانواده دور هم باشد تا همگي لذت ببرند. پاستا تورتليني پنيري يك غذاي ساده و لذيذ است كه هر كودك و بزرگسالي آن را مي پسندد. در صورتي كه به پاستا تورتليني پنيري دسترسي نداريد مي توانيد از هر پاستاي ديگري استفاده نماييد. عروس خانوم هاي عزيز مي توانند با مجله عروسي همراه باشند تا با طرز تهيه اين غذاي لذيذ آشنا شوند.

مواد لازم براي پاستا تورتليني :

نيم كيلو سينه مرغ بدون استخوان

۲ قاشق غذاخوري ادويه ايتاليايي (تركيب پودر رزماري ، سير ، فلفل قرمز ، جعفري خشك ، آويشن ، ريحان خشك)

نصف قاشق چاي خوري نمك

نصف قاشق چاي خوري فلفل قرمز

۲ قاشق غذاخوري كره

۹۰۰ گرم آب مرغ

نصف پيمانه خامه پرچرب

نيم كيلو پاستا تورتليني

يك پيمانه نخود فرنگي

نصف پيمانه پنير پارمسان

يك چهارم پيمانه برگ ريحان خرد شده

طرز تهيه پاستا تورتليني

مرغ ها را به ادويه ايتاليايي، نمك و فلفل آغشته نماييد و بگذاريد بماند.

كره را در يك قابلمه روي حرارت متوسط ذوب كنيد.

مرغ ها را سه چهار دقيقه بدون هم زدن در كره بپزيد تا يك طرفش طلايي شود سپس هم بزنيد و دو دقيقه ديگر بگذاريد بپزد.

آب مرغ و خامه را اضافه كرده و حرارت دهيد تا جوش بيايد.

تورتليني را به آن اضافه كنيد و باز هم اجازه دهيد جوش بيايد. حرارت را روي متوسط به پايين تنظيم كنيد و به مدت ۱۴ دقيقه بجوشانيد و در اين فاصله گاهي آن را هم بزنيد.

نخود فرنگي ها را اضافه كنيد، ۲ تا ۷ دقيقه يا تا زماني كه نخود‌ها بپزد بگذاريد روي حرارت بماند.

سس اين غذا رقيق خواهد بود. پنير پاميزان را اضافه نماييد و اجازه دهيد سه دقيقه بماند سپس هم بزنيد، ريحان را روي غذا بريزيد و ميل نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۶:۴۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آرايش مناسب براي لباس نامزدي قرمز

بسياري از عروس خانم ها لباس نامزدي قرمز را براي جشن نامزدي شان انتخاب مي كنند تا جلوه بيشتري داشته باشند. اما بايد بدانيد كه هر رنگ و مدل لباسي كه مي پوشيد، آرايش خاص خودش را دارد و با هماهنگي آرايش و رنگ لباستان مي توانيد بسيار زيباتر شويد. يك اشتباه در انتخاب رنگ رژ لب يا سايه چشم مي تواند تمام زيبايي شما را از بين ببرد. در اين مقاله از مجله عروسي مي توانيد با چند نكته درباره آرايش مناسب با لباس نامزدي قرمز آشنا شويد پس با ما همراه باشيد.

لباس نامزدي قرمز

از آن جايي كه لباس نامزدي قرمز رنگ شما قرار است در مجلس بدرخشد و جذابيت خود را نشان دهد، شما بايد طوري آرايش كنيد كه جلوه اين رنگ زيبا را از بين نبريد. براي اينكار بايد بدانيد كه همراه با پيراهن قرمز مي توانيد آرايش بيرنگي داشته باشيد. يك آرايش ساده با رنگ هاي كمرنگ انتخاب مناسب تري است. براي اين كار از يك كرم به رنگ طبيعي صورت استفاده كنيد و كمي پودر بزنيد تا برق صورتتان را كمتر كند. براي رژ گونه مي توانيد از رنگ برنز استفاده كنيد و آن را روي گونه هايتان بزنيد به جاي اينكه زير استخوان گونه بزنيد. سايه مات و طبيعي، ريمل مشكي و خط چشم باريك تمام چيزي است كه چشمانتان نياز دارند و در انتها براي تكميل اين آرايش از رژ لب بيرنگ يا برق لب استفاده كنيد.

رژ لب قرمز

انتخاب رنگ قرمز براي رژ لب مي تواند هماهنگي خوبي با پيراهن شما ايجاد كند و حتي در برخي موارد رنگ آن را بيشتر جلوه مي دهد. اين نوع آرايش خيلي كلاسيك است. ولي شما بايد در انجام آن دقت كنيد. اگر جشن نامزدي شما در شب برگزار مي شود مي توانيد كمي آرايش بيشتري نيز داشته باشيد، مثلا از رژ گونه روشن استفاده كنيد و براي چشمانتان خط چشمي ضخيم تر بكشيد. اما از سايه چشم تيره استفاده نكنيد. در هر حال با پيراهن قرمز بايد چهره طبيعي تري داشته باشيد و آرايش بيش از حد جلوه پيراهنتان را از بين مي برد. براي رژ لب سعي كنيد رنگي را كه انتخاب مي كنيد با رنگ پيراهنتان هماهنگي داشته باشد و حداقل هم خانواده باشد. اگر كمي رنگ رژ لبتان متفاوت از رنگ لباستان باشد جلوه هر دو از بين مي رود. يادتان باشد حتما از برق لب روي رژ لبتان استفاده كنيد.

رنگ ناخن

همانطور كه گفته شد براي داشتن يك چهره و آرايش كلاسيك مي توانيد از رژ لب قرمز براي تكميل آرايش استفاده كنيد. در كنار آن، هماهنگي رنگ رژ لب، پيراهن و لاك ناخن نيز مي تواند بسيار هوشمندانه باشد. اگر از رژ لب بيرنگ استفاده مي كنيد لاك بيرنگ يا فرنچ مانيكور مي تواند بهتر باشد.

مدل مو

براي موهايتان مي توانيد با توجه به مدل لباستان مدل هاي مختلفي را انتخاب كنيد. اما بهتر است با لباس قرمز موهايتان را فر نكنيد. موهاي مواج و باز كه روي شانه بيفتد مي تواند صورت و آرايشتان را بهتر نشان دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۵:۵۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكات مهم در اجاره ماشين عروس

مطمئناً وقتي در تدارك برنامه هاي جشن عروسي تان هستيد، راجع به ماشين عروس تان هم فكر مي كنيد. شايد از آن دسته آدم هايي باشيد كه در روياهايتان تصور مي كرديد با كالسكه و اسب سفيد به خانه بخت مي رويد و يا شاهزاده اي با اسب بالدار به دنبال تان مي آيد و شما را بر ترك اسب مي نشاند و در ميان بهت و حيرت مهمانان به سوي قصر خوشبختي مي رويد. شايد هم تصور يك كشتي كروز را داشتيد كه با زيباترين گل ها تزيين شده و آرام آرام به سمت ساحل حركت مي كند تا شما را به آنسوي اقيانوس ها ببرد.اگر اهل اين رويا پردازي ها بوده ايد پس حتما ماشين عروس برايتان مهم است. چون فعلا در دسترس ترين وسيله نقليه براي روز عروسي همين است.

در همه جاي دنيا انتخاب ماشين عروس و نحوه تزيين آن يكي از مسائل مهم روز عروسي است. آخر شب كه همچون شاهزاده هاي قصه هاي پريان مجلس را ترك مي كنيد، آخرين تصويري كه در ذهن مهمانان مي ماند، ماشين شماست كه آهسته آهسته دور مي شود. هم چنين ماشين عروس يكي از قسمت هاي مهم فيلم عروسي تان است، پس مهم است كه در انتخاب ماشين عروس و تزيين آن نهايت سليقه را به كار ببريد.

اگر خودتان ماشين داريد، اولين پيشنهاد اين است كه از همان به عنوان ماشين عروس استفاده كنيد زيرا اول اينكه در هزينه ها صرفه جويي مي كنيد و دوم اينكه هر وقت سوار آن ماشين شويد، خاطره روز عروسي برايتان زنده مي شود.

اگر خودتان ماشين نداريد و نمي خواهيد هزينه زيادي براي آن بپردازيد، مي توانيد ماشين بستگان و دوستان را قرض بگيريد. اما اگر ترجيح مي دهيد، از مراكز اجاره ماشين عروس استفاده كنيد، داستان تازه شروع مي شود.

اجاره ماشين عروس

براي اجاره ماشين عروس، همه چيز بسته به سليقه شماست. اگر همه كارهاي عروسي تان را به موسسات خدمات تشريفات عروسي سپرده ايد خودشان كارهاي مربوط به اجاره ماشين عروس را هم انجام خواهند داد. اگر هم مشتري گل فروشي خاصي هستيد، ممكن است خودشان ماشين را هم كرايه بدهند، اما اگر خودتان مي خواهيد براي اجاره ماشين عروس اقدام كنيد، بحث تازه داغ مي شود.

اگر قصد اجاره ماشين عروس به صورت ساعتي داريد، حتما يك زمان اضافي نيز در كرايه آن در نظر بگيريد و فكر بدقولي هاي ميهمانان، عكاس ، آرايشگر و حتي ترافيك را بكنيد تا براي تحويل آن اضطراب نداشته باشيد.

بعضي از عروس و داماد ها ماشين هاي قديمي و كلاسيك را دوست دارند كه هزينه اجاره آنها بالاست و معمولا بدون راننده اجاره داده نمي شوند زيرا بسيار پيش آمده كه ماشين عروس گل زده را با جرثقيل به تعميرگاه برده اند. در صورتي كه راننده ي مخصوص خود اتومبيل همراهتان باشد اگر مشكلي براي ماشين پيش آمد او با زير و بم ماشين آشنا است و مي تواند كمكتان كند. تازه اكثر اين ماشين ها كولر ندارند و شايد نشستن در آنها براي عروس خانم با لباس عروس و تشكيلات آزار دهنده باشد. اگر لباس عروس بسيار پرچين و بزرگ و دنباله دار است، بهتر است به فكر اتومبيلي باشيد كه به اندازه ي كافي جادار باشد تا لباس عروس چروك نشود.

بعضي ها هم عشق ماشين هاي جديد و مدرن را دارند كه هر كدام قيمت خاصي دارند. ماشين هايي مثل پورشه، لكسوس، مازراتي، آ او دي و … نيز قيمتي چند ميليوني دارند. ارزان ترين ماشين هم كه پرايد است.

توجه داشته باشيد كه پرداخت بهاي بنزين ماشين با شماست. اگر بخواهيد ماشين را بدون راننده كرايه كنيد و براي يك شب هم كه شده خودتان پشت فرمان ماشين مورد علاقه تان بنشينيد، بايد يك سند مالكيت چند صد ميليوني و چكي به ميزان ارزش خودرو به عنوان وثيقه بگذاريد و البته دعا كنيد حتي يك خط به ماشين نيفتد كه آن وقت بايد خسارت ماشين را تمام و كمال بپردازيد. يك نكته ديگر اينكه، پيش از بستن قرارداد اجاره ماشين، مطمئن شويد خودرو از نظر فني و ظاهري هيچ مشكلي ندارد وگرنه پس از تسويه حساب اگر مشكلي بروز كند و شما نديده باشيد، مقصريد. اگر امكان داشت، همه پول اجاره را يكجا نپردازيد تا اگر صاحب ماشين بدقولي كرد، ماشين را دير تحويل داد يا هر مسئله ديگري ايجاد شد، بتوانيد بخشي از پول را كم كنيد.

رنگ ماشين عروس

در كنار انتخاب نوع ماشين عروس انتخاب رنگ آن هم مهم است. گول رنگ هاي فانتزي را نخوريد. چون زود شما را دلزده مي كند. ضمن اينكه گل آرايي و تزيين آن هم مشكل است. بهتر است رنگي انتخاب كنيد كه هر وقت فيلم عروسي تان را ديديد، به نظرتان تازه و جذاب بيايد. سفيد، مشكي، نقره اي يا بژ و قرمز معمولا بهترين انتخاب ها هستند. اما باز هم اين سليقه شماست كه تعيين كننده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۵:۱۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

منظور از لباس مجلسي زنانه چيست؟

هر موقعيت و مراسمي لباس خاص خود را مي طلبد و اگر كسي نتواند اين تفاوت ها را به درستي بشناسد در انتخاب لباس مناسب دچار مشكل خواهد شد. پس اگر مي خواهيد انواع لباس زنانه و تفاوت هاي لباس مجلسي و لباس غير مجلسي زنانه را تشخيص دهيد با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد.

لباس غير مجلسي

منظور از لباس غير مجلسي زنانه لباسي است كه شما در آن كاملا احساس راحتي مي كنيد، لباسي كه در منزل مي پوشيد و قيد و بند و محدوديت خاصي در مورد آن وجود ندارد. يك شلوار جين و تيشرت با كفش كتاني، بلوز و دامن با كفش عروسكي تخت و هر چيزي مشابه اين شرايط لباس غير مجلسي را دارا است. هيچ لزومي ندارد در تيپ غير مجلسي از كفش پاشنه بلند يا اكسسوري هاي زياد استفاده كنيد و بايد چيزي را انتخاب كنيد كه كاملا در آن راحت باشيد، البته برخي خانم ها با كفش پاشنه بلند كاملا راحت هستند و مي‌توانند با لباس غير مجلسي خود نيز از اين كفش ها استفاده كنند. توجه كنيد كه شما در انتخاب استايل لباس غير مجلسي آزادي كامل داريد و بهتر است چيزي را انتخاب كنيد كه با سليقه و شخصيت شما همخواني كامل داشته باشد.

لباس نيمه مجلسي

اين تيپ شايد از پيچيده ترين تيپ هاي لباس زنانه و مردانه باشد و زماني استفاده مي شود كه بخواهيد با دوستان نه چندان صميمي خود بيرون ناهار بخوريد يا به يك مهماني دورهمي دعوت مي شويد كه هم دوستان صميمي و هم افراد نا آشنا حضور دارند و مي خواهيد شيك و مرتب باشيد. براي اين نوع تيپ انتخاب هاي متنوعي وجود دارد اما براي كفش حتما بايد يك كفش پاشنه بلند يا يك كفش تخت رسمي را انتخاب كنيد.

لباس مجلسي

لباس كوكتل در دسته لباس مجلسي براي مهماني هاي نه چندان بزرگ قرار مي گيرد و در واقع تعريفي از نوعي لباس مجلسي زنانه است كه قد آن تا زانو است و همرا با كفش پاشنه بلند پوشيده مي شود. چنين لباسي در مهماني هايي كه در كنار رسمي بودن جنبه دوستانه هم دارند استفاده مي شود. از آنجايي كه لباس كوكتل بهتر است در بقيه قسمت ها پوشش كامل داشته باشد توصيه مي‌شود از رنگ هاي جذاب و با تزئين كافي و نه زياد از حد، انتخاب شود. اگر مطمئن نيستيد چه نوع لباسي براي اين مهماني ها مناسب است يك لباس مشكي ساده كوتاه انتخاب كنيد.

يكي از رسمي ترين انواع لباس مجلسي بلك تاي Black Tie است كه نمي توان تعريف دقيق و جامعي براي آن ارائه كرد. لباس مجلسي معمولا لباسي بلند است كه روي زمين كشيده مي شود اما گاهي برخي از لباس‌هاي كوكتل را هم مي‌توان در اين دسته قرار داد. لباس بلك تاي ساده و با برش ظريف و زنانه تهيه مي‌شود و محدوديتي در رنگ آن وجود ندارد.
بلك تاي تابستاني همان طور كه از نامش پيداست مخصوص فصل گرم است و بهترين انتخاب براي يك جشن عروسي زيباي تابستاني است. اين نوع لباس ها سبك، بلند و نازك و نرم هستند و با جواهرات كم و كوچك استفاده مي شوند. همراه بلك تاي تابستاني نبايد از دستكش مجلسي استفاده كرد.

رسمي ترين نوع لباس مجلسي زنانه وايت تاي White Tie ناميده مي شود. شايد شرايط پوشيدن چنين لباسي براي هر كسي پيش نيايد اما اين لباس را در مهماني هاي بزرگ مثل مجالس سلطنتي و مهماني هاي رقص اعياني مي پوشند. وايت تاي حالتي سنتي دارد و تا حد زيادي يادآور قصه‌هاي شاهزادگان است اما محدوديت زيادي در شرايط انتخاب اين لباس وجود ندارد و از دامن هاي پر و چين دار گرفته تا لباس بلند مشكي را مي توان در چنين مهماني هايي پوشيد. وايت تاي معمولا با دستكش بلند استفاده مي‌ شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۴:۴۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 70
دیروز : 3
افراد آنلاین : 1
همه : 2657
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» سفرنامه بندر ترکمن | سفر به سرزمین اسب و دوتار (قسمت اول)
» موزه آبگینه کجاست | تلالو شیشه و سفال در موزه آبگینه تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معبد پنهان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پیاده روی
» هگمتانه: چرا ایرانیان با من قهر کرده اند؟؟؟
» سفر کم هزینه | چه کنیم تا سفری ارزان داشته باشیم؟
» جاذبه های گردشگری قشم، نقطه اوج زیبایی های خلیج فارس
» جاهای دیدنی اهواز | سفری متفاوت و خاطره انگیز!
» باغ ایرانی | باغی قدیمی با کلی حال و هوای تاریخی
» دیدنی های متل قو که چون نگین می درخشند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رقص شبق
» سفر نوروزی به شگفت انگیزترین شهرهای استان اصفهان !!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | هارمونی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دیوارهای رنگی
» 80 سال انتظار برای ترمیم خرابی به پایان خواهد رسید
» درنا غریب و تنها ایران را ترک کرد!!!
» تجربه ای متفاوت از شنا در آب های استخر هایی لاکچری
» کجا ساندویچ کثیف بخوریم | معرفی فست فودها و ساندویچ کثیف در تهران
» معرفی سوغات و شیرینی شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی
» جاذبه های تفریحی آمریکا| متفاوت و دیدنی برای تمام سنین
» نکات امنیتی در سفر به جنوب شرق آسیا را بخوانید، پشیمان نمی شوید.
» غار مغان| جاذبه ای طبیعی ماورای تصور بشر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | شنا در گوجه
» فرار زیرکانه پاسارگاد از هجوم تیر برق ها
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | سفر منسجم!!
» چگونه با بودجه کم به آلمان سفر کنیم، سوالی کلیدی و مهم
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی پاکستان و ژاپن
» تخت جمشید | مأمن کاخ های باستانی در ایران
» پل ورسک، شاهکاری در راه آهن سراسری با شهرتی جهانی
» نوروز97 و زیبایی لحظه تحویل سال در کاشانه های ایران زمین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نوروز
» هجوم ایرانیان به وان ترکیه!!!
» عکس نوروزی نشنال جئوگرافیک | نوروز
» بارهای عجیب قسمت بار هواپیما | همسفران عجیب هوایی
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی لبنان و عراق
» جنگل حرا | درختانی معجزه گر در جزیره قشم
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پارکینگ
» جاهای دیدنی قشم | خوشگذارانی در قشم با دیدی متفاوت تر!
» نقش رجب فارس | نشانه ای از صلابت پادشاهان ساسانی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چرخه حیات
» لذت سفر به تایلند را دو برابر در نوروز تجربه کنید
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طلوع مه آلود
» بیست و نهم اسفند، جشنی ملی برای ایرانیان
» خرید چمدان، مسئله ای که سفر شما را تحت تاثیر قرار می دهد
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی قزاقستان و تایلند
» منطقه حفاظت شده میشداغ | ام الدبس در استان خوزستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | آب بازی زرافه
» مسیرهای گردشگری که از شهرکرد آغاز می شوند!!
» آدرس بام تهران | بام تهران و کپسولی از اکسیژن در میان دود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چشم ستاره ای