عروسي
مجله جشن عروسي

روش تميز كردن يخچال فريزر

تميزكردن يخچال فريزر جزو كارهايي است كه نمي شود راحت از زيرش در رفت؛ چون ادغام بوي مواد غذايي مختلف و بعضاً فاسدشده با يكديگر، يخچال و فريزر را به محيطي نامطبوع تبديل مي كند. عروس خانوم هاي عزيز براي آنكه بتوانيد هميشه از باز كردن درب يخچال لذت ببريد، با مجله عروسي همراه باشيد.

يخچال فريزر

اولين و مهمترين كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه يخچال فريزر را قبل از تميز كردن از برق بكشيد. كليه مواد غذايي داخل يخچال را از درون آن خارج كنيد. يخ هاي درون فريزر را درون سينك ظرف شويي خالي كنيد و كليه مواد غذايي فريزر را روي يخ ها قرار دهيد. كليه مواد غذايي فاسد و تاريخ گذشته يخچال و فريزر را دور بريزيد. تمام قفسه ها و بخش هاي جداشدني يخچال و فريزر را بيرون بياوريد.

اگر فريزرتان برفك دارد، از روش هاي زير استفاده كنيد:

– درب آن را باز بگذاريد تا برفكش آب شود.
– قابلمه اي پر از آب جوش را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه درون فريزر قرار دهيد و در آن را ببنديد.
– به وسيله سشوار مي توانيد برفك ها را آب كنيد.

حتما يك دستمال نخي بزرگ درون فريزر قرار دهيد تا آب برفك ها را به خود بگيرد و آشپزخانه تان پر از آب نشود. بد نيست كه يك دستمال نخي بزرگ هم دور تا دور فريزرتان قرار دهيد.

يك ظرف پر از آب گرم و كمي ماده شوينده درست كنيد. قسمت هاي دروني و بيروني يخچال و فريزرتان را به وسيله يك دستمال نخي و ماده شوينده اي كه در مرحله قبل تهيه كرديد، خوب تميز كنيد و بعد با دستمال نم دار ديگري كف ها را پاك كنيد و در آخر با يك دستمال خشك، كار تميز كردن را به اتمام برسانيد.

قفسه هاي جدا شده از يخچال و فريزر را خوب شسته و خشك كنيد. قفسه ها را در جاي اصلي خودشان قرار دهيد سپس مواد غذايي درون يخچال را منظم و از پايين به بالا بچينيد. بهتر است كه شيشه هاي آب ليمو، آب غوره و مربا و شربت در قسمت هاي پايين تر باشند تا اگر افتادند، همه يخچال را كثيف نكنند.

بعد از چيدن تمام مواد غذايي درون يخچال، درب آن را ببنديد و پريز آن را به برق بزنيد. اگر يخچال و فريزرتان سر هم است كه هيچ، اگر نه كه درب فريزر را ببنديد و پريز آن را هم به برق بزنيد. بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقيقه كه فريزر كار كرد مواد غذايي درون آن را بچينيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ست كردن اكسسوري لباس شب مشكي

لباس شب مشكي در بين رنگهاي مختلف لباس زنانه محبوبيت زيادي دارد. اما روش درست پوشيدن لباس مشكي مجلسي زنانه چيست و از چه اكسسوري هايي بايد همزمان با آن استفاده كرد؟ در اين مقاله از مجله جشن عروسي همه نكات لازم درباره انتخاب اكسسوري‌هاي مناسب آن را مطالعه خواهيد كرد پس با ما همراه باشيد.

لباس شب مشكي

جواهرات، لباس شب را درخشانتر و زيباتر ميكنند و در استفاده از آن همراه با اين لباس به موارد زير توجه كنيد:

– فرم گردنبند را هماهنگ با فرم يقه لباس انتخاب كنيد به نحوي كه اين دو كامل كننده يكديگر باشند.
– استفاده از سنجاق سينه نيز براي زيباتر كردن لباس توصيه ميشود به شرطي كه گردنبند شما چندان شلوغ و بزرگ نباشد.
– چون رنگ مشكي تطبيق پذيري بالايي دارد از هر رنگ و مدل جواهرات مي توانيد استفاده كنيد و محدوديتي در رنگبندي و ابعاد آن نداريد.
– مرواريد از جواهراتي است كه استفاده از آن همرا با لباس مجلسي مشكي توصيه مي‌شود چون زيبايي آن را دو چندان مي‌كند به خصوص اگر همراه با اكسسوري‌هاي ساتن و شيري رنگ هم استفاده گردد.
– همراه با لباس شب مشكي مي‌توانيد از گوشواره بزرگ حلقه‌اي يا آويزان استفاده كنيد به شرطي كه موهاي شما كوتاه باشد يا در بالا جمع شده باشد.
– در كنار لباس شب مشكي مي‌توانيد از ساعت مچي استفاده كنيد..
– در مورد دستبند و النگو نيز محدوديتي نداريد و ميتوانيد از النگوهاي درشت و رنگي در كنار لباس شب استفاده كنيد.

كفش مناسب

مهم‌ترين بخش اكسسوري لباس شب مشكي شما انتخاب كفش است. كفشي كه با اين لباس مي پوشيد بايد كيفيت بالايي داشته باشد و موارد زير رعايت شود:

– اگر لباس مجلسي شما كوتاه است از كفش پاشنه كوتاه استفاده كنيد، هرچه قد لباس بلندتر باشد مي‌توانيد پاشنه بلندتري بپوشيد. اين قانون در مورد همه لباسهاي زنانه مطرح است.
– لباس شب مشكي كوتاه را ميتوان با كفش مشكي تخت هم بپوشيد به شرطي كه كيفيت و زيبايي يك كفش مجلسي مناسب را داشته باشد.
– در انتخاب كفش قبل از هرچيز به موقعيت توجه كنيد، هرچه مهماني رسمي‌تر باشد استايل كفش شما نيز بايد رسمي‌تر باشد و استفاده از رنگهاي تند و جيغ مجاز نخواهد بود. اما در يك مهماني دوستانه مي‌توانيد از هر رنگ كفشي استفاده كنيد.

جوراب شلواري

جوراب شلواري كامل كننده استايل شما با لباس مجلسي مشكي است به خصوص اگر به يك مهماني در هواي خنك و سرد دعوت شده باشيد. يك جوراب شلواري ضخيم و گرم مي‌تواند شما را گرم نگه دارد اما اگر هوا گرم باشد مي‌توانيد جوراب شلواري نپوشيد. در انتخاب رنگ جوراب شلواري محدوديت خاصي وجود ندارد و همه چيز به سليقه، موقعيت مهماني و رنگ بقيه اكسسوري‌هاي شما بستگي دارد.

كيف مناسب

چون رنگ لباس مجلسي شما مشكي است مي‌توانيد از هر رنگ و مدل كيفي همراه آن استفاده كنيد البته استفاده از كيف مجلسي كوچك و دستي بيشتر توصيه مي‌شود. براي اينكه كيف زيبا شما جلوه بيشتري در كنار لباس مجلسي شما داشته باشد استفاده از رنگهاي شاد و جذاب مثل قرمز و صورتي بهتر است. يك روش رايج در انتخاب رنگ كيف، هماهنگ كردن آن با رنگ كفش است كه شايد براي بيشتر خانم‌ها جذاب باشد. مدلهاي مختلف كيف مثل كيف مخمل، ساتن، كيف با يراق آلات فلزي و … ميتواند لباس مجلسي مشكي شما را كامل كند.

دستمال گردن و شال

بستن دستمال گردن رنگي و يا استفاده از شال روي لباس مشكي مجلسي علاوه بر اين كه به استايل ساده شما رنگ و روح ميدهد، مي‌تواند پوشش شما را نيز كامل كند به خصوص اگر يقه لباس مشكي شما باز باشد. رنگ شال را مي‌توانيد هم رنگ كيف خود انتخاب كنيد.

بستن كمربند 

لباس مشكي ممكن است به اندام شما حالت يكنواخت و تك بعدي بدهد اما استفاده از كمربند مي‌تواند اين حالت را از بين برده و روي زيبايي اندام شما تاكيد كند، كمربند ميتواند مشكي و يا به رنگهاي ديگر به خصوص همرنگ كفش شما باشد.

اكسسوري هاي مو

اكسسوري مو از مواردي است كه خانم‌ها اغلب توجه چنداني به آن نمي‌كنند اما استفاده از آن همزمان با لباس مجلسي مشكي اهميت بيشتري پيدا مي‌كند.

آرايش

فراموش نكنيد كه آرايش صورت به خصوص رژ لب هم يك اكسسوري محسوب مي‌شود و وقتي كه لباس اصلي شما ساده و تيره است مي‌توانيد از رنگ‌هاي تند و روشن مثل قرمز براي رژ لب استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۱:۵۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

بهترين جزاير براي ماه عسل

ماه عسل رويايي نيازمند برنامه ريزي و انتخاب بسيار دقيق است. اينكه شما دلتان بخواهد اولين سفر بعد مراسم ازدواجتان را به چه جايي برويد فقط به سليقه و بودجه اي كه ميخواهيد هزينه كنيد بستگي خواهد داشت. با مجله جشن عروسي همراه باشيد

جزيره بلاك

جزيره بلاك يك انتخاب عالي براي سفر ماه عسل است. اين جزيره علاوه بر طبيعت زيبا و بكر به شما امكان پياده روي، دوچرخه سواري و صخره نوردي هم مي دهد و البته هزينه هاي آن هم قابل قبول مي باشد. جزيره بلاك بخشي از مجمع الجزاير رويد مي باشد

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزيره دانك

جزيره دانك اين امكان را براي گردشگران فراهم نموده است كه اگر به غواصي علاقه مند هستند اين كار را انجام دهند. اين جزيره در استراليا قرار داشته و البته از آب و هواي بسيار خوبي هم برخوردار است.

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزيره وابينفارو

جزيره وابينفارو به قسمتي از بهشت بين گردشگران معروف است.امكانات اين جزيره محدود بوده و فقط يك هتل دارد براي همين براي سفر ماه عسل به آنجا بايد برنامه ريزي نماييد.اين جزيره بخشي از جراير مالديو بوده و طبيعت بسيار زيبايي دارد .

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزاير پتيت سنت وينسنت

جزاير پتيت سنت وينسنت كوچكترين جزيره از مجمع الجزاير گرنادين در كارائيب است .از ويژه گيهاي اين جزيره سواحل بكر و بسيار زيبا و آرام و محيطي رويايي براي يك ماه عسل لوكس و متفاوت است .

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزيره مونم واسيا

جزيره مونم واسيا محيطي بسيار دنج و آرام دارد و براي سليقه عروس و داماهايي كه تمايل دارند ماه عسل خود را در يك فضاي آرام و به دور از استرس و شلوغي هاي معمول بگذرانند انتخاب بسيار مناسبي است.

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزيره مائويي هاوايي

جزيره مائويي هاوايي از ايالت هاي آمريكا بوده و از هشت جزيره كوچك تشكيل شده است و مائويي يكي از آنها است مائويي سواحل بسيار زيبا داشته و مورد علاقه گردشگران زيادي در طول سال است .

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزيره سنتوريني يونان

كشور يونان فرهنگ و تمدن و زيبايي هاي به ياد ماندني در جزيره سنتوريني دارد كه براي سفر ماه عسل بسيار مناسب است.اين جزيره حاصل يك آتشفشان بزرگ است.غروب هاي فوق العاده و رويايي ، ساحل مرجاني فقط بخشي از جاذبه هاي اين جزيره براي شما خواهد بود.

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزيره بورابورا در فرانسه

جزيره بورابورا در جزاير زيبا و مرجاني پلي نزي فرانسه قرار دارد . سواحل مرجاني ، طبيعت بكر ، هتل هاي شيك و مناسب در اين جزيره مي تواند شما را ترغيب نمايد تا به انتخاب آن براي سفر ماه عسل فكر كنيد.

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزيره پالاوان در فيليپين

جزيره پالاوان در فيليپين بخشي از بهشت است. سواحلي با شن هاي سفيد و صخره هاي مرجاني و جنگل هاي بسيار زيبا و وجود پارك ملي پورتو پرنسس بخشي از جاذبه اي اين جزيره بوده و اگر به تاريخ و فرهنگ هم علاقه مند هستيد بايد بگوييم اين جزيره جز ميراث فرهنگي يونسكو هم مي باشد.

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزيره آيتوتاكي كوك با ساحلي سفيد به زيبايي سفيدي ماه عسلتان

اين جزيره در اقيانوس آرام قرار دارد و طبيعت آن بسيار زيبا و بكر و دست نخورده و وحشي بوده و ساحل آن به رنگ سفيد است.

بهترين جزاير براي ماه عسل

كرواسي جزيره اي براي يك ماه عسل گرم و مرطوب

سواحل كرواسي سواحل درياي آدرياتيك است.آب و هواي معتدلي داشته و تفريحات بسيار متنوعي براي يك سفر ماه عسل خاطره انگيز را داراست.

بهترين جزاير براي ماه عسل

سيدني انتخابي مناسب براي يك ماه عسل رويايي

سيدني شهري جزيره اي در استراليا بوده كه سواحل بسيار زيبايي دارد.سيدني يك شهر توريستي بسيار پرطرفدار بين گردشگران مي باشد

بهترين جزاير براي ماه عسل

تاهيتي و مقصدي بكر براي ماه عسل

تاهيتي از مجموعه جزاير پولينزي فرانسه واقع در اقيانوس آرام است. سواحلي با گل هاي زيبا و متنوع و خاص و به رنگ لاجوردي و شن هايي به رنگ سفيد.

بهترين جزاير براي ماه عسل

بليز انتخاب مناسب براي زوج هاي علاقمند به تاريخ

بليز در آمريكاي جنوبي قرار داشته و ويرانه هاي باستاني ماهايا در آن قرار دارد. اين ويرانه هاي باستاني بسيار زيبا بوده و علاقمندان به تاريخ و فرهنگ را مجذوب خود مي كند . در كنار اين زيبايي هاي تاريخي جنگل هاي سر سبز ، ماسه هاي سفيد و صخره هاي مرجاني بسيار بزرگ از ديگر جذابيت هاي اين جزيره زيبا براي ماه عسل است.

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزاير بالي انتخاب منحصر به فرد براي يك ماه عسل عاشقانه

جزاير بالي در اندونزي قرار دارند و از زيبايي هاي آن مي توان به آب هاي فيروزه اي ، صخره هاي مرجاني و سواحل زيباي آن اشاره نمود. جزاير بالي آب گرم هاي طبيعي بسيار خوبي داشته و غذاهاي متنوع و هتل هاي شيك آن گردشگران زيادي را به خود جلب نموده است.

بهترين جزاير براي ماه عسل

جزاير مالديو يك انتخاب حرفه اي براي يك ماه عسل عاشقانه

مالديو از جمله جزاير بسيار محبوب براي ماه عسل رويايي در بين گردشگران مي باشد. غروب هاي منحصر به فرد در كنار ساحل ،خانه هاي ويلايي كنار ساحل كه شما مي توانيد بازي دلفين ها را تماشا نماييد فقط بخشي از ديدني ها و جذابيت هاي جزاير مالديو است .

بهترين جزاير براي ماه عسل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۰:۵۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع گل مناسب براي ماشين عروس

يكي از روشهاي تزيين ماشين عروس استفاده از گل و شاخ و برگ به‌عنوان المان هاي اصلي طراحي آن است. استفاده از گل باعث مي شود ماشين عروس ظاهري همراه با هارموني داشته باشد، مخصوصا اگر رنگ گل‌ها با رنگ خودرو و لباس عروس ست شده باشد. گل هم‌چنين باعث مي شود خودرو كه جسمي سرد و ماشيني است، ظاهري لطيف پيدا كند. از آن‌جايي كه انواع گل ماشين عروس به صورت دسته، حلقه و دسته گلهاي كوچك هستند، اكثر گل فروشي ها ميتوانند كار تزيين ماشين عروس را انجام دهند.

انواع گل

در اين مقاله از مجله عروسي به معرفي انواع گل مورد استفاده در تزيين ماشين عروس و دسته گل عروسي پرداخته‌ايم تا با علم و آگاهي بيشتري گل مورد نظرتان را انتخاب نماييد.

گل هاي مقاوم

تزيينات ماشين عروس بايد در برابر شرايط آب و هوايي، باد، حركت خودرو و گرمايي كه موتور خودرو توليد مي كند مقاوم باشد. انواع گل ها و شاخ و برگي كه ساقه‌هايي چوبي دارند، انتخاب خوبي براي ماشين عروس هستند.

برگ‌هاي گياه مونسترا ، برگ‌هاي گياه راسكوس ، برگ‌هاي بلند و صاف كورديلين ، گل ادريس ، گل رز و گل اركيده مثال هايي از انواع گل و شاخ و برگ مناسب براي ماشين عروس هستند.

گل هاي وحشي

از گل‌هاي وحشي هم مي‌توان در گل آرايي ماشين عروس استفاده كرد چون معمولا بافت مقاومي دارند. علاوه بر اين ارزان هم هستند. استفاده از شاخ و برگ در تزيين ماشين عروس باعث مي‌شود گل‌ها بيشتر به چشم بيايند. در نتيجه مجبور نيستيد مقدار زيادي گل خريداري كنيد.

تركيب گل ها

از گلهاي مختلف استفاده كرده و آنها را با هم ست كنيد. براي مثال ميتوان از گل رز در كنار اركيده و شاخ و برگ استفاده كرد. از رزهاي كرم و صورتي به عنوان رنگ‌هاي اصلي و از اركيده‌هاي سفيد و صورتي براي پر كردن جاهاي خالي استفاده كنيد. هم‌چنين مي‌توانيد از گل‌هاي آفتابگردان در كنار جربرا نارنجي و گل مينا استفاده كنيد. اين تركيب گل روي يك ماشين عتيقه عالي مي‌شود.

تركيبي از گل ميخك، رز سفيد و گل گچ‌دوست هم مي‌تواند انتخاب مناسبي باشد. از اين گل‌ها براي تزيين يك ماشين عتيقه مي توان استفاده كرد و آن را با يك روبان هم رنگ خودرو ببنديد. همچنين مي‌توانيد براي روبان از رنگ‌هاي متضاد استفاده كنيد.

رنگ گل ها

اگر رنگ ماشينتان روشن است بهتر است گل‌هايي به رنگ‌هاي قرمز، طلايي، آبي و سبز انتخاب كنيد. اما اگر رنگ خودرو تيره است از رنگ‌هاي روشن‌تر استفاده كنيد تا ظاهري لطيف پيدا كند.

قرمز: گل رز، پوينستيا، كوكب و جربرا
صورتي: گل ميخك، سوسن، رز، گل صدتوماني و لاله
سفيد: گل گاردنيا، رز، اركيده، ياسمن، گل نخود شيرين، كامليا و گل حسرت
زرد: گل آفتابگردان، فريزيا، سوسن، جربرا، نرگس و لاله
ارغواني: گل ياس، زنبق، استخدوس، ادريس و شقايق

گل هاي هر فصل

تمام گل‌ها در تمام فصل‌ها در دسترس نيستند و انتخاب گل به فصلي كه جشن عروسي در آن برگزار مي‌شود هم ارتباط زيادي دارد. گل‌هاي مناسب ماشين عروس بر اساس فصل:

تابستان: گل رز، آفتابگردان، مگنوليا، ميخك، آنتوريوم، ميخك و داودي
بهار: گل جربرا، نرگس، سوسن، گل نخود شيرين، شقايق، اركيده و فريزيا
زمستان: گل زنبق، پوينستيا، كامليا، لاله، گل حسرت، فرفيون و
پاييز: گل ادريس، ميخك، شقايق، نرگس

گل هاي مصنوعي

گل‌هاي مصنوعي از جنس ابريشم تا حد زيادي شبيه گل‌هاي طبيعي هستند. علاوه بر اين به اين راحتي‌‌ها هم آسيب نمي‌بينند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۰:۱۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اگر همسرتان ميگرن دارد، حتما بخوانيد

ميگرن در واقع سردرد شديد و بي ‌تاب‌ كننده ‌اي است كه باعث تهوع، سرگيجه، حساسيت به نور و برخي صداها مي‌ شود. سازمان بهداشت جهاني، ميگرن را در گروه ناتوان ‌كننده ‌ترين بيماري‌ هاي انساني قرار داده است. زن و شوهر هاي بسياري در اقصي نقاط جهان از اين نوع سردرد رنج مي برند.

ميگرن

در اين مقاله از مجله عروسي با نكاتي مهم براي مراقبت كردن از همسر ميگرن دار و روش هاي تسكين سردرد ميگرني آشنا مي شويد، پس اگر همسر شما هم مبتلا به ميگرن است حتما اين نكات را بياموزيد.

مكان مناسب استراحت

حركت كردن مي تواند ميگرن را تشديد كند. از راحت بودن مكاني كه همسرتان استراحت مي كند اطمينان حاصل كنيد تا احتمال جا به جا شدنش كم شود.

خاموش كردن چراغ ها

يكي از متداول ترين علائم بروز ميگرن، حساس شدن نسبت به نور يا نور گريزي است. با خاموش كردن چراغ ها به همسرتان كمك خواهيد كرد تا تسكين يافتن سردردش در تاريكي استراحت كند.

پيشگيري از تشديد حالت تهوع

پس از بروز سردرد ميگرن ، داشتن حالت تهوع نيز معمول است. براي پيشگيري از بروز چنين حالتي بايد علاوه بر خوراندن داروي ضد تهوع (با نظر پزشك)، موادي كه بوي قوي دارند را از خانه خارج كنيد.

مصرف دارو

داروهايي كه پزشك براي تسكين سردرد ميگرن همسرتان تجويز كرده را در دسترس قرار داده و در زمان مناسب به او بدهيد. اگر از دوز تجويز شده اطلاع نداريد حتما با پزشك مشورت كنيد.

خنك نگه داشتن سر

كمپرس كردن پيشاني با آب سرد، سردرد ميگرن را آرام مي كند. كيسه يخ يا آب خنك را در دسترس قرار دهيد تا بالافاصله پس از تشديد درد روي سر همسرتان قرار دهيد.

رعايت سكوت

يكي از بهترين روش هاي تسكين سردرد ميگرني استراحت كردن در سكوت است. خاموش كردن تلويزيون و پخش كننده موسيقي، بستن درب اتاق و خارج كردن كودكان و حيوانات از خانه الزامي است.

رايحه درماني

برخي از بوها مي توانند درد ميگرن را تشديد كنند يا تسكين دهند. بوي نارنگي، نخود سياه و اسطوخودوس مي توانند سردرد ميگرني را تسكين دهند. شما مي توانيد پوست بدنتان را به روغن اين مواد آغشته كنيد يا مقدار اندكي از آنها را در خانه پخش كنيد.

تامين آب لازم بدن

كم آب شدن بدن، سردرد ميگرني را تشديد مي كند. اگر همسرتان حالت تهوع ندارد به او آب بدهيد. تامين آب مورد نياز بدن سردرد را آرام مي كند.

ماساژ ملايم

ماساژ دادن ملايم گيجگاه مي تواند درد ميگرن را تسكين دهد.

مراقبت كردن

مخل آسايش همسرتان نشويد، اما گه گاه به او سر بزنيد تا نيازهاي احتمالي اش را تامين كنيد. سر و صدا يا نگاه كردن به صفحه نمايش موبايل باعث تشديد سردرد مي شود.

رانندگي

رانندگي كردن هنگام بروز سردرد ميگرني خطرناك است. شما به جاي همسرتان اين كار را انجام دهيد.

درك كردن

ميگرن بسيار دردناك است. سردرد همسرتان را جدي گرفته و او را درك كنيد. اين كار تحمل سردرد را ساده تر مي كند.

تماس با پزشك

اگر همسرتان علائم و نشانه هاي زير را دارد بايد بالافاصله با پزشك تماس بگيريد:

۱- تغيير نوع درد
۲- بي حسي
۳- ناتواني در حرف زدن
۴- تب
۵- تنگي نفس
۶- گرفتگي گردن

فهرستي از علائم و نشانه ها تهيه كرده و در اختيار پزشك قرار دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۹:۴۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

شير خشك مناسب براي نوزادان نارس

نوزادان نارس در بخش مراقبت‌هاي ويژه نوزادان نگهداري مي‌شوند. در اين بخش نوزادان از نظر دريافت مواد غذايي و مايعات تحت نظر قرار مي‌گيرند. براي نوزادان نارس شير مادر بهترين گزينه است اما ممكن است مادر شير كافي توليد نكند مي‌توانيد از شيرخشك‌هاي مخصوص نوزادان نارس براي تغذيه نوزاد استفاده كنيد با مجله جشن عروسي همراه باشيد

مكمل‌هاي نوزاد نارس

نوزاداني كه زودتر از موعد به دنيا مي‌آيند بسياري از مواد غذايي كه نوزادان ترم در طول هفته‌هاي پاياني بارداري از مادر مي‌گيرند را دريافت نمي‌كنند كه از جمله آنها مي‌توان به ويتامين‌ها و مواد معدني اشاره نمود. به همين دليل شيرخشك‌هاي نوزادان نارس با نوزادان ترم متفاوت است زيرا مواد موجود در آنها به گونه‌اي است كه اين كمبودها در آنها جبران شود.

چطور به نوزاد نارس شير خشك دهيد

قبل از شروع تغذيه نوزاد نارس با شير خشك، حتما خودتان و نوزادتان را در موقعيت و وضعيت راحتي قرار دهيد به گونه‌اي كه نوزاد به شما نزديك باشد. به طور معمول اگر شما دهان نوزاد را لمس كنيد او دهانش را باز خواهد كرد و شروع به مكيدن مي‌نمايد. نوزادان اغلب هنگام تغذيه خواب هستند. اگر اين طور بود سعي كنيد پاها و دستان او را به آرامي نوازش كنيد يا استراحتي به خودتان و او بدهيد تا تغيير وضعيت داشته باشيد و مثلا پوشك او را عوض نماييد. در چنين حالتي او اغلب از خواب بيدار مي‌شود.

تغيير وضعيت هنگام تغذيه

در تغذيه با شير مادر شما به طور طبيعي كودك را به سينه چپ يا راست تغيير وضعيت مي‌دهيد. سعي كنيد به ياد داشته باشيد كه اين كار را هنگام تغذيه كودك با شير خشك هم انجام دهيد. اين كار به رشد جسمي فرزندتان كمك فراواني مي‌كند.

مواد غذايي مورد نياز نوزاد نارس

همانطور كه گفته شد شير مادر بهترين گزينه براي تغذيه نوزاد نارس مي باشد اما گاهي اوقات اين نوزاد نياز به مواد مغذي بيشتري هم دارد.

شيرخشك ويژه:

 نوزاد نارس به شيرخشك‌هاي خاصي نياز دارد. پزشك متخصص در مورد بهترين گزينه براي تغذيه نوزاد به شما مشورت خواهد داد. كودك شما ممكن است نوع ديگري از شيرخشك را  نيز در ماه‌هاي اول نياز داشته باشد كه مواد مغذي آن از شير خشك معمولي غني‌تر است.

پروبيوتيك:

پروبيوتيك‌ها مي‌توانند نوزاد را از خطر عفونت‌هاي روده محافظت نمايند. پروبيوتيك‌ها مكمل‌هايي است كه حاوي باكتري‌هاي مفيد هستند. در مطالعات مختلف مشخص شده است پروبيوتيك‌ها خطر ابتلا به نكروزان آنتروكوليت، عفونتي كه مي‌تواند روده نوزادان نارس را تحت تاثير قرار دهد، كاهش دهد.

انواع شيرخشك مناسب نوزاد نارس

شيرخشك بيمارستان: زماني كه نوزاد نارس شروع به مصرف شير مي‌كند، پزشك مقدار كمي شيرخشك كه كالري مشابه كالري شيرمادر دارد به او تجويز مي‌كند. هرچند ممكن است پزشك از شيري با كالري بالا براي نوزاد استفاده نمايد تا نوزاد سريعتر رشد كند. اين شيرخشك پروتئين بيشتري نسبت به ديگر انواع شيرخشك دارد.

شيرخشك قبل از ترخيص: قبل از ترخيص نوزاد معمولا شيرخشكي به او داده مي‌شود كه كالري بالايي داشته و حاوي پروتئين، ويتامين، مواد معدني و … فراواني است.

شيرخشك تقويتي:

 نوزادان نارس يا با وزن كم كه با شير مادر تغذيه مي‌نمايند ممكن است نياز به كالري بيشتري نسبت به شير مادر داشته باشند. در اين حالت معمولا شيرخشك تقويتي استفاده شود كه اغلب از شير گاو تهيه مي‌شود و به شكل پودر يا مايعات مي‌توان آن را به شير مادر اضافه نمود و به اين ترتيب پروتئين و كالري بيشتري را به بدن نوزاد مي رساند. هرچند براي تقويت شير مادر مي‌توان از شيرهاي ضدحساسيت و بدون لاكتوز يا شيرسويا نيز استفاده كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۹:۲۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

هر مدل دسته گل چه معني دارد 

   مدل دسته گل عروس هم از آن مواردي است كه بسيار پر اهميت است. مدل دسته گلي هم كه انتخاب ميكنيد بسيار اهميت دارد كه با تركيب لباس و يك سري جزئيات عروسهماهنگ باشد. درست است كه انتخاب چه مدل دسته گل عروس بسيار سليقه اي است ولي بايد به برخي دستورعمل ها نيز توجه شود.

نكاتي مهم براي انتخاب دسته گل

بد نيست كه در هر فصل به سراغ گلهايي از همان فصل برويد و بر زيبايي دسته گل تان اضافه كنيد، مخصوصا اگر در مناطقي كوهستاني و جاهايي زندگي ميكنيد كه دشتهاي گل در اطراف شما وجود دارد ميتوانيد گلهايي را به سليقه خودتان انتخاب نماييد.

زماني كه به گلفروشي ميرويد براي سفارش نوع و مدل دسته گل تان حتما به گل فروش گلهاي مورد علاقه و رنگ مورد علاقه تان را اعلام كنيد تا بتواند دسته گلي كه درست ميكند به سليقه شما نزديك تر باشد.

اگر عروسيتان داراي تم رنگي خاصي مي باشد سعي كنيد دسته گل تان نيز هماهنگ با آن تم رنگي باشد تا زيبايي آن بسيار بيشتر شود.

در انتخاب دسته گل عروس مهمترين نكته اين است كه مدل دسته گل عروس با لباس و ساير ملزومات عروس هماهنگي داشته باشد.

رنگ گلها در هر مدل دسته گل عروس چه معنايي دارند ؟

رنگها هميشه معاني مختلفي دارند اما بستگي دارد كه در كدام حيطه از آن استفاده مي شود تا بر آن اساس معناي خود را بيايد، مثلا رنگها در علم روانشناسي و يا تغذيه كاربردها و معاني مختلفي به خود ميگيرند

معني هر رنگ گل رز در دسته گل عروس

بياني بي نظير از عشق است . دسته گل رز قرمز بر اساس تعداد مي تواند معاني متفاوتي داشته باشد، معروف ترين آن ۱۲ عدد است كه ۱۲ عدد رز قرمز به معناي ” مال من باش ” و “عاشقت هستم ” ميباشد.

هر مدل دسته گل چه معني دارد

گل رز زرد برعكس تمام اعتقادات ، نماد زير پا گذاشتن عشق و نفرت نيست. رز زرد نماد دوستي و مراقبت است همچنين احساسات شادي و دلگرمي را منتقل مي نمايد.

هر مدل دسته گل چه معني داردرز سفيد به معناي پاكي ، خلوص . عشقي خالصانه و آسماني مي باشد.

هر مدل دسته گل چه معني دارد

در رقابت زيادي با رز قرمز براي رساندن پيام عشق و علاقه هستند. رز نارنجي نشانه شور و علاقه و عشق آتشين مي باشد.

هر مدل دسته گل چه معني دارد

يك دسته گل رز قرمز و سفيد به معناي آن است كه شما را به شدت دوست دارم و نيت من پاك است. تركيب تصادفي از گل رز ها احساسات مخلوطي را ارسال مي كند و اين پيام را منتقل مي كنند :  احساساتم را درست نميشناسم ، اما مطمئن هستم كه شما را به اندازه كافي دوست دارم

هر مدل دسته گل چه معني دارد

رز صورتي به معناي انتقال حس تحسين و شادي و قدرداني مي باشد .

هر مدل دسته گل چه معني دارد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۹:۰۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تطبيق نوشيدني و آبميوه با جشن عروسي

يكي از مهم ترين بخش پذيرايي در جشن عروسي سرو نوشيدني و آبميوه است. خيلي از عروس و داماد ها طبق روال عادل چند نوشيدني را براي پذيرايي از مهمانان خود انتخاب ميكنند تا تالار يا تشريفات عروسي آنها را در جشن سرو كنند. اما آيا تا به حال فكر كرده ايد كه مي توانيد از تركيب رنگي نوشيدني ها و آبميوه هاي طبيعي براي زيباتر كردن جشنتان استفاده كنيد؟

امروزه بيشتر عروس و داماد ها براي جشنشان يك تم رنگي انتخاب مي كنند و رنگ لباس ساقدوش ها، تزيينات تالار يا باغ عروسي ، رنگ دسته گل عروس و گل هايي كه روي ميز مهمانان چييده مي شوند را با هم ست مي كنند.

يكي ديگر از گزينه هايي كه براي ست كردن با تم جشن عروسي مي توان به آن توجه كرد رنگ نوشيدني ها و آبميوه هاي طبيعي است. آبميوه هاي طبيعي رنگ هاي بسيار زيبا و جذابي دارند به گونه اي كه هر ميوه رنگ منحصر به فرد خودش را دارد. از تشريفات عروسي تان بخواهيد تا رنگي را كه به عنوان تم انتخاب كرده ايد با رنگ آبميوه هاي پذيرايي ست كنند. براي مثال اگر براي جشنتان تم قرمز انتخاب كرده ايد از آبِ ميوه هايي مانند هندوانه، انگور قرمز، سيب قرمز، توت فرنگي، انار و بلوبري استفاده كنيد. اگر رنگ سبز انتخاب كرديد آبِ ميوه هايي مانند طالبي، كيوي، سيب سبز و نوشيدني موهيتو گزينه هاي بسيار ايده آلي هستند. براي تم رنگي نارنجي هم آب هويج ، آب پرتقال ، آب انبه و آب آناناس جزو انتخاب هاي لذيذ و رايج هستند.

با سرو آبميوه هاي لذيذ و خوشرنگ در شب عروسي تان هم در پذيرايي از مهمانان چيزي كم نذاشته ايد و هم شور و نشاط بيشتري به مراسم تان مي بخشيد و مهمانان با لذت بردن از طعم و رنگ نوشيدني ها با انرژي بيشتري در جشن شما شركت مي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۸:۳۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

وظايف تيم تشريفات عروسي

برگزاري جشن عروسي يكي از شادترين و جذاب ترين مراسم در جهان به حساب مي آيد. اگرچه برپايي مراسم هايي از اين قبيل بسيار شيرين است اما سختي هايي را نيز با خود به همراه دارد. قطعا برگزاري يك مراسم تجملاتي در ابعادي بزرگ كار ساده اي به نظر نمي رسد. انتخاب يك تالار عروسي درخور و شيك، انتخاب مكاني مناسب براي گل آرايي ماشين عروس و جايگاه ويژه، ديزاين سفره عقد، دسته گل عروس، انتخاب تيم حرفه اي فيلم برداري، نورپردازي، تيم موزيك حرفه اي، سرويس دهي و پذيرايي از ميهمانان، تيم تشريفات عروسي شيك و حرفه اي، شام بي نظير، همه و همه لازمه برگزاري يك جشن رويايي است.

مطمئناً ايجاد كنترل و هماهنگي ميان بخش هاي مختلفي از قبيل تيم فيلم برداري، تيم اوركست، تيم خدماتي و ساير پرسنل كار ساده اي نخواهد بود. دخالت افراد درجه يك و نزديك عروس و داماد در اين گونه موارد نيز كار چندان جالب و شيكي به نظر نمي رسد. بهترين گزينه براي رفع اين مشكل، كمك گرفتن از يك تيم تشريفات عروسي است.

با كمك يك تيم تشريفات مجالس حرفه اي مي توانيد بدون هيچ نگراني، مراسم را به نحو احسنت به پايان برسانيد. يك تيم خدمات مجالس قوي، يك پرسنل حرفه اي و كاركشته را به منظور پذيرايي از ميهمانان به شما معرفي خواهد كرد. آن چيزي كه مسلم است اين است كه برازندگي ، ادب و شيك پوشي خدام جشن در شيك جلوه نمودن مراسم عروسي بسيار موثر است. به طور كلي مي توان گفت تيم تشريفات عروسي در رويايي تر شدن شب عروسي شما نقش بسيار پررنگي خواهند داشت. با كمك آنان، شما وخانواده تان مي توانيد بدون هيچ گونه نگراني درانجام كليه امور، از مراسم لذت ببريد.

وظايف تشريفات عروسي

– تيم تشريفات در اولين قدم رنگ مورد نظر ديزاين فضاهاي موجود را درخور با سليقه عروس و داماد انتخاب مي كنند.

– تعيين هزينه و بودجه مورد نياز براي برپايي يك مراسم رويايي. در صورتي كه برآورد هزينه از ميزان بودجه اي كه شما براي برپايي مراسم در نظر گرفته ايد بيشتر باشد، تيم خدمات و تشريفات، برنامه اي متناسب با بودجه شما خدمتتان ارائه خواهند داد.

– تيم تشريفات قبل از برپايي مراسم كليه مقدمات و سور و سات جشن را فراهم مي كنند و با برنامه ريزي دقيق، كليه نيازمندي ها را رفع خواهد كرد.

– يكي از مهم ترين برنامه ريزي هايي كه توسط تيم تشريفات انجام مي شود، زمان بندي روز عروسي است. آنها موظفند هماهنگي كاملي ميان كليه قسمت هايي كه به نوعي در جشن عروسي شما تاثير گذار هستند را به وجود آورند.

– سرويس دهي شيك و متناسب با شان ميهمانان.

– چك كردن ميز ميهمانان و نظافت ظروف.

– نظارت بر نحوه پخت و طبخ غذا.

به طور كلي مي توان گفت تيم تشريفات عروسي بر عملكرد تالار نظارت خواهند داشت و كليه امور وابسته به تالار را مديريت خواهند كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۸:۰۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

كالسكه عروسي به جاي ماشين عروس

كالسكه عروسي به عنوان مركب عروس و داماد در شب عروسي از عناصر مهمي است كه هميشه تمام عروس و دامادها را دچار چالش مي‌كرده است. در گذشته هاي نه چندان دور كه خودروها جاي مهمي در زندگي ما نداشتند هم هرگز هيچ عروس و دامادي به پاي پياده به خانه بخت نرفته اند.

جالب است بدانيد كه مدتي است زمان به عقب برگشته است و دوباره اسب ها مركب عروس و داماد ها شده‌‌اند. شايد تنها در رؤياي خود ديده باشيد كه در يك كالسكه با چهار اسب سفيد سوار هستيد و به سوي خانه بخت مي‌رويد. البته همه مي دانيم كه حركت كالسكه در شهر ممنوع است و فقط عروس و داماد مي توانند در مقابل تالار و براي يك مسير كوتاه و يا داخل باغ عروسي از آن استفاده كنند.

كالسكه عروسي كه در گذشته آن را درشكه مي ناميدند، مي‌تواند يكي از قسمت هاي جذاب عروسي باشد. اين امر مسلما براي زوج جوان زماني كه بعدها به مرور خاطرات خود پرداخته و نگاهي هم به عكس هاي مراسم عروسي شان بيندازند، بيادماندني و جالب خواهد بود و علاوه بر عروس و داماد براي مهمانان هم جذابيت خاصي خواهد داشت. استفاده از كالسكه عروسي براي زيباتر و متفاوت‌ كردن عكس و فيلم عروسي بسيار انتخاب مناسبي است.

كالسكه ها به طور معمول از فرفوژه هاي فلزي هستند كه با يك يا دو اسب كشيده مي شوند. برخي از تشريفات عروسي و خدمات مجالس براي زيباتر و شكيل تر شدن كالسكه آن را با گل و چراغ تزئين و آن را رؤيايي تر مي كنند. اگر مي خواهيد به جذابيت آن اضافه كنيد، عروس و داماد مي توانند براي دقايقي راندن درشكه را خودشان بر عهده بگيرند. فضاي سبز، گلها و گياهان و هم چنين رنگ ها و تزئينات همگي در زيباتر شدن كالسكه عروسي مؤثر خواهند بود. به دليل اينكه جشن عروسي شب برگزار مي شود، مسير عبور بايد با چراغ‌ و ترجيحاً با چراغ‌هاي رنگي تزيين و روشن شود. اسب ها بايد سفيد و تميز باشند تا زيبايي و جلوه لازم را داشته باشند، هم در مهماني و هم در عكس و فيلم‌ ها.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۹:۰۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 36
دیروز : 25
افراد آنلاین : 1
همه : 5484
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن
» خوشگذرانی در کاستاریکا | بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ادامه بازی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام ماسه
» سفر به افنباخ آلمان | 15 کاری که می توانید در افنباخ انجام دهید
» 10 مورد از بهترین پناهگاه های ساحلی بالتیک
» رونق گردشگری قنات در اردکان
» خوشگذرانی در ماداگاسکار | 8 دلیل برای سفر به ماداگاسکار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تصادفات جاده
» با آژانس مسافرتی پارلاگشت به باکو سفر کنید !
» سرای سنتی سوته دلان | الماس شرق تهران
» چرا کالیفرنیا باید مقصد بعدی شما برای تعطیلات باشد؟
» 7 شهر هلند غیر از آمستردام که باید برای گردش در نظر داشته باشید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان آدانسونیادر
» سفر به دهکده کوه پانی | دهکده شناور تایلند
» آشنایی با مجموعه کاخ های سعدآباد تهران!