عروسي
مجله جشن عروسي

ساعت اتمي چيست و چگونه كار مي كند؟

وقتي كه باتري ساعت شما تمام شده و آن را عوض مي كنيد، از كجا مي فهميد كه ساعت تان را روي چه زماني بايد تنظيم كنيد؟ يا اينكه چگونه مي توان گذر دقيق زمان را بدون اشتباه اندازه گرفت؟ در حالي كه ساعت هاي ما دائم عقب مي مانند يا جلو مي روند؟ اصلا چطور مي توان به صورت دقيق براي تحويل سال به ساعت مان اعتماد كنيم؟

ساعت اتمي

در سال ۱۹۴۵ پروفسور ايسيدور رابي، فيزيكدان دانشگاه كلمبيا پيشنهاد كرد مي توان با استفاده از تكنيكي كه وي در سال ۱۹۳۰ آن را توسعه داده و رزنانس مغناطيسي شعاع اتمي ناميده بود، يك ساعت ساخت. در سال ۱۹۴۹ اداره استاندارد اعلام كرد اولين ساعت اتمي جهان را راه اندازي كرده كه از مولكول آمونياك به عنوان منبع نوسان بهره مي گيرد. در سال ۱۹۵۲ اين اداره اعلام كرد اولين ساعت اتمي يعني NBS-1 را كه به سزيم به عنوان منبع ارتعاش مجهز شده است، را توليد كرد.

در سال ۱۹۵۵ لابراتوار ملي فيزيك انگليس اولين ساعت پرتو سزيم را توليد كرد. آنها از آن به عنوان مرجع درجه بندي و كاليبراسيون استفاده مي كردند. طي يك دهه بعدي، انواع پيشرفته تري از ساعت هاي اتمي خلق شدند. در ۱۹۶۷ سيزدهمين كنفرانس اوزان و مقياس ها، مرجع اندازه گيري SI ثانيه را بر حسب ارتعاش اتم سزيم تعريف كرد. از اين پس ديگر سيستم وقت نگهدار جهاني بر اساس ستاره شناسي و نجوم نبود. NBS-4 به عنوان پايدارترين ساعت سزيمي دنيا در سال ۱۹۶۸ كامل شد و تا دهه ۱۹۹۰ به عنوان بخشي از سيستم زماني NIST مورد استفاده قرار مي گرفت.

در سال ۱۹۹۹ ساعت NIST-F1 با ضريب خطاي يك ثانيه در بيست ميليون سال شروع به كار كرد و تبديل به يكي از دقيق ترين ساعت هاي جهان شد. و البته اين تنها تاريخچه ساعت هاي ايالات متحده است و ديگر نقاط دنيا هم همپاي اين كشور به ساخت ساعت هاي اتمي بسيار دقيق مشغول هستند .

اين ساعت ها دقيق ترين ساعت و استاندارد فركانسي بسامد شناخته شده‌اند و به عنوان استانداردهاي اوليه براي سرويس جهاني پخش زمان، براي كنترل فركانس پخش برنامه هاي تلويزيوني و سيستم هاي موقعيت ياب جهاني مانند جي پي اس به كار مي روند. بدون ساعت اتمي، مسيريابي با GPS تقريبا غيرممكن است و اينترنت ممكن است همگام نشده و محتواي منطبقي نداشته باشد و حتي تعيين موقعيت سياره ها براي سفينه هاي فضايي و ربات هاي كاوشكر به طور دقيق امكان پذير نگردد. ساعت هاي اتمي راديواكتيو نبوده و داراي چرخه فروپاشي اتمي نيستند بلكه از سيگنال هاي دقيق مايكروويو استفاده مي كنند.

ساعت اتمي انواع مختلف سزيمي ، راديومي و هيدروژني دارد. در آمريكا اولين ساعت اتمي تجاري را در ماساچوست با استفاده از سزيم توليد كردند. امروزه هم اين ساعت ها توسط شركت هاي گوناگوني در سراسر دنيا توليد مي شوند كه از مشهورترين آنها مي توان به HP و FTS اشاره كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۴:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش بستن كراوات مدل نيم ويندسور

معمولا يكي از كارهاي سخت براي آقا داماد ها بستن كراو ات است. امروزه مدل هاي زيادي براي گره كراوات وجود دارد ولي ما قصد داريم در اين مقاله از مجله عروسي ، آموزش بستن كراوات به يكي از رايج ترين مدل ها يعني مدل نيم ويندسور را توضيح دهيم.

گره نيم ويندسور (half-Windsor knot) نوعي گره كراوات متداول مي باشد كه كمي كوچكتر از مدل ويندسور است. آراستگي خاص و مثلثي شكل بودن از ويژگي هاي اصلي اين گره‌ است. اين مدل براي كروات هاي پهن با پارچه نازك مناسب بوده و براي اكثر محيط‌ ها و مناسبت ها كاربرد دارد و يك نوع گره رسمي به شمار مي رود. اين نوع بستن كراوات باعث ايجاد گره‌اي متقارن و مثلثي شكل مي شود كه روي هر نوع لباس و يقه‌اي بسيار خوب به نظر مي رسد. با مجله عروسي همراه باشيد تا با آموزش بستن كراوات به سبك نيم ويندسور آشنا شويد.

آموزش بستن كراوات

آموزش بستن كراوات

۱- قبل از هركاري دكمه پيراهن را تا بالا ببنديد و يقه پيراهن را بالا بزنيد. كراوات را طوري دور گردن بيندازيد كه طرف باريك آن در سمت راست و طرف پهن آن در سمت چپ قرار گيرد. طرف پهن تر نسبت به طرف باريك بايد تقريبا ۲۵ سانتيمتر پايين تر قرار گيرد و كراوات نبايد پشت و رو باشد.

۲- طرف پهن را از روي طرف باريك كراوات در سمت راست عبور دهيد.

۳- طرف پهن كراوات را از زير طرف باريك رد كنيد و به سمت چپ بياوريد.

۴- طرف پهن كراوات را بالا ببريد و دور حلقه دور گردن در سمت چپ بپيچانيد و به پايين بكشيد.

۵- طرف پهن را از روي طرف باريك كراوات عبور دهيد و به سمت چپ ببريد.

۶- اين بار طرف پهن كراوات را از زير حلقه اي كه دور گردن پيچيده شده در سمت چپ عبور دهيد و به بالا بكشيد.

۷- طرف پهن كراوات را كه به بالا كشيده بوديد از ميان حلقه اي كه در آخرين مرحله با بالا بردن همين قسمت پهن به بالا ايجاد شده، رد كنيد.

۸- طرف پهن و باريك كراوات را بكشيد تا گره محكم شود.

نكات مهم :

– ميزان بلندي طرف پهن نسبت به طرف باريك به اندازه ۲۵ تا ۳۰ سانتي متر اندازه استاندارد است و مي تواند نسبت به اندازه كراوات، گردن فرد و بلندي قد متغير باشد. اين اندازه را متناسب با قد و نوع كراوات تغيير دهيد و متناسب ترين گره كراوات را بزنيد.

– تمام دكمه هاي پيراهن را تا بالا ببنديد وگرنه ظاهر شما نامرتب به نظر مي رسد.

– براي باز كردن كراوات كافي است طرف پهن كراوات را از آخرين حلقه ايجاد شده بيرون بكشيد.

– اين گره را چندين بار در منزل تمرين كنيد تا جايي كه بتوانيد خيلي سريع و متناسب اين نوع گره زدن را حتي بدون آينه انجام دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۵:۲۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تحريك ميل جنسي زنان تابع سه مرحله است

از آنجايي كه زنان به دليل مكانسيم خاص بدن و ساختار سيستم حسي ارتباطي آنها، گاهي نسبت به برقراري رابطه جنسي با همسرشان سرد مي شوند، دانستن راه و روش هاي تحريك ميل جنسي زنان در اين رابطه مي تواند منجر به رفع مشكل شود و پايداري خانواده را حفظ نمايد چرا كه عدم برقراري رابطه جنسي درست بين زن و شوهر آغازگر بسياري از مشكلات در زندگي مي باشد. يكبار ديگر با مجله عروسي همراه باشيد.

در هنگام آميزش جنسي ، درصد زيادي از خانم ها ممكن است هرگز به اوج لذت نرسند و اين به دليل پيچيده بودن ارگاسم خانم ها در قياس با آقايان است. مسئوليت مردان در فرآيند رابطه جنسي و تامين نياز جنسي خانم ها بيش از مسئوليت خانم ها در مقابل آقايان است. به عبارتي براي تحريك كردن و به ارگاسم رساندن خانم ها كارهاي مقدماتي و اساسي لازم است كه در مورد آقايان چنين نخواهد بود.

تحريك ميل جنسي زنان طي سه مرحله رخ مي دهد:

مرحله اول ذهن، مرحله دوم احساس و مرحله سوم لمس است. اين در حاليست كه تحريك پذيري مردان بيشتر ذهني است به عبارتي يك مرد قادر است با يك جرقه ذهني به صورت كامل در حالت تحريك جنسي قرار بگيرد.

تحريك ذهني در اكثر خانم ها به وجود مي آيد و تا حد زيادي برگرفته از ميل جنسي آنها است (مانند آقايان). اما تحريك پذيري احساسي كه به مراتب براي يك زن مهم تر است تنها در صورتي رخ مي دهد كه زن نسبت به فرد مورد نظر احساس داشته باشد. فاكتوري كه در مردان شايد وجود ندارد يا خيلي كمرنگ باشد، بدين معنا كه مردان براي برقراري رابطه جنسي مانند خانم ها به احساس نياز ندارند.

بعد از دو تحريك پذيري ذهني و احساسي عامل مهم ديگر تحريك پذيري لمسي است كه همانطور كه از اسم آن مشخص است بر اساس تماس فيزيكي با بدن اتفاق مي افتد. تحريك پذيري لمسي خود شامل دو بخش از اندام ها مي شود. گام اول لمس اندام هاي جنسي است كه باعث تحريك بيشتري نسبت به ساير اندام ها مي شود و گام دوم لمس ساير اندام ها است زيرا لمس بدن زنان از سر تا پا مي تواند در تحريك لذت جنسي آنها موثر باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۵:۰۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اشتباهات رايج در دكوراسيون منزل

مسلماً عروس و داماد ها براي دكوراسيون منزل مشتركشان بسيار ذوق دارند و سعي مي كنند بهترين دكوراسيون و چيدمان را انجام دهند. هم چنين تغيير دكوراسيون منزل يكي از كارهايي است كه خيلي ها پس از گذشت چندين سال از زندگي مشتركشان به آن علاقه مند هستند زيرا اين كار باعث تغيير در روحيه آنها مي شود. اما برخي مواقع اشتباهاتي منجر مي شود جذابيت دكوراسيون خانه كمتر از آن چيزي كه مي خواهند شود. بهتر است اين اشتباهات را بشناسيد و راه هاي جلوگيري آن را نيز بدانيد پس بار ديگر با مجله عروسي همراه باشيد.

وسايل و مبلمان خيلي بزرگ يا خيلي كوچك

يكي از رايج ترين اشتباهاتي كه بسياري از افراد هنگام دكوراسيون منزل مرتكب مي شوند انتخاب وسايل در سايزي نامناسب با فضا است. براي مثال براي فضاي كوچك مبلمان بزرگ انتخاب كردن يا براي فضاي بزرگ مبلمان خيلي كوچك انتخاب كردن باعث مي شود تركيبي ناهمسان در فضاي خانه ايجاد شود. پس بهتر است قبل از آن كه هر وسيله جديدي را بخريد به اندازه فضاي خانه خود توجه داشته باشيد، حتي اگر لازم است سايز اتاق پذيرايي را يادداشت كرده و همراه خود ببريد تا هنگامي كه به مبلمان و ميزها نگاه مي اندازيد بتوانيد آن را در فضا تصور كنيد.

نور بيش از حد زياد يا بيش از حد كم

تعادل هميشه لازمه ي بهترين بودن است. برخي مواقع در خانه از نور خيلي شديد يا نور خيلي كم استفاده مي شود، اين در حالي است كه راه حلي براي اينكه هر دو نور را يكجا داشته باشيد وجود دارد. بهترين راه اين است كه از نورهاي لايه اي استفاده شود. نور كمتر براي مواقعي كه نمي خواهيد نور خيلي شديد در فضاي اتاقتان داشته باشيد، مانند انواع هالوژن، نور پنهان يا نورهاي ديواري. در عين حال مي توانيد از لوسترهاي شيك و نوراني، براي مواقعي كه مي خواهيد نور بيشتري در اتاق داشته باشيد استفاده كنيد. اينكار باعث مي شود هم نور كم را در دكوراسيون منزل خود داشته باشيد و هم نور زياد.

قاب عكس هاي زياد روي ديوار

عكس هاي خانوادگي روي ديوار جذاب و سرگرم كننده هستند، اما بهتر است بهترين هايشان را انتخاب كنيد. تعداد زيادي عكس با قاب هاي مختلف به ديوار نياويزيد يا در قفسه هاي كتابخانه قرار ندهيد. اگر مي خواهيد عكس هاي بيشتري چاپ كنيد آنها را در سايز كوچك تر چاپ كرده و به صورت كلاژ به ديوار بچسبانيد.

انتخاب رنگ ديوار قبل از انتخاب مبلمان

هميشه قبل از انتخاب رنگ ديوار، مدل مبل و به خصوص طرح و رنگ پارچه آن را در نظر بگيريد. اين مساله كار شما را در دكوراسيون منزل راحتتر مي كند. مي توانيد رنگهاي متعددي براي ديوار انتخاب كنيد اما توجه كنيد كه پس از انتخاب رنگ مبلمان، تعداد گزينه هايتان محدود تر مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۴:۵۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه اشترودل مرغ و قارچ

اشترودل در اصل يك نوع غذاي اتريشي است و بسته به موادي كه در آن قرار مي دهند به عنوان دسر يا غذا سرو مي شود. معروف ترين نوع اشترودل در اتريش، اشترودل سيب هست كه براي صبحانه آن را سرو مي كنند. اما در ايران اشترودل مرغ و قارچ از انواع ديگر آن محبوب تر بوده و براي وعده نهار يا شام همراه با سالاد غذايي شيك و سالم مي باشد. اين غذاي خوشمزه با خمير خانگي و مرغ و قارچ پخته مي شود. ابتدا خمير آن درست شده و سپس داخلش با مرغ و قارچ و مخلفات پر مي شود. به جاي مرغ مي توان از گوشت چرخ كرده نيز استفاده كرد. پس با مجله عروسي همراه باشيد تا با طرز تهيه اشترودل مرغ و قارچ آشنا شويد.

تعداد درنظر گرفته شده: ۴ نفر

زمان آماده سازي: ۳ ساعت

زمان پخت: ۳۰ دقيقه

طرز تهيه اشترودل

مواد لازم براي خمير اشترودل :

آرد: ۴۵۰ گرم
شكر: ۱ قاشق غذا خوري
روغن مايع: ۶ قاشق غذا خوري
خمير مايه: ۱ قاشق سوپ خوري
شير ولرم: ۱ پيمانه
نمك: ۱ قاشق مربا خوري

طرز تهيه خمير اشترودل :

ابتدا در يك ظرف بزرگ شكر، روغن مايع، خمير مايه، شير و نمك را خوب با يكديگر مخلوط كنيد طوري كه تمام مواد كاملا صاف و يكدست شود سپس آرد را كم كم در سه مرحله اضافه كنيد و هم زمان حين اضافه كردن مدام به هم بزنيد. وقتي تمام مواد كامل يكدست شدند روي آن را با يك نايلون تميز بزرگ كامل بپوشانيد. روي كيسه را با پارچه تميز بزگ كامل بپوشانيد و به مدت دو ساعت كنار بگذاريد تا حجم خمير دو برابر شود. در اين مدت اصلا روي آن را باز نكنيد و خمير را تكان ندهيد تا كامل پف كرده و نرم و لطيف شود.

مواد لازم براي داخل خمير اشترودل مرغ و قارچ :

سينه مرغ: ۳ تكه متوسط
قارچ: ۲۰۰ گرم
پنير پيتزا: ۲۰۰ گرم
هويج: ۴ عدد
فلفل دلمه اي قرمز يا سبز: يك عدد بزرگ
پياز: ۲ عدد (يكي متوسط و يكي بزرگ)
زردچوبه: نصف قاشق چايخوري
زعفران: نصف قاشق سوپ خوري
زرده تخم مرغ: ۱ عدد
روغن: به ميزان لازم
نمك: به ميزان لازم

طرز تهيه مواد داخل اشترودل :

فر را از ۲۰ دقيقه قبل روشن كنيد و در دماي ۱۸۰ درجه سانتي گراد قرار دهيد.
سينه مرغ را با يك پياز متوسط همراه با مقداري آب داخل يك قابلمه، روي حرارت ملايم قرار داده تا به مدت يك ساعت بپزد. بعد از اينكه مرغ ها كامل پخته شد آنها را از قابلمه بيرون آورده و بگذاريد كمي سرد شوند، سپس با چنگال آنها را تكه تكه كنيد.
يك عدد پياز بزرگ را ريز خرد كرده و همراه با زردچوبه، نمك و كمي روغن درون يك ماهيتابه بزرگ روي گاز گذاشته و سينه مرغ را اضافه كنيد تا به مدت ۱۰ دقيقه سرخ شوند.

هويج ها را شسته، پوست بگيريد و همراه با مقداري آب داخل قابلمه بگذاريد تا به مدت ۲۰ دقيقه بپزد. بعد از پخت كامل و كمي سرد شدن آن ها نگيني خرد كرده و كنار بگذاريد. هم چنين قارچ ها و فلفل دلمه اي را نيز نگيني خرد كنيد و كنار بگذاريد.

سپس داخل يك ظرف ديگر زرده تخم مرغ، زعفران و يك قاشق غذا خوري روغن مايع را با چنگال هم بزنيد و خوب مخلوط كنيد و كنار بگذاريد. توجه كنيد كه قبل از استفاده زعفران را داخل يك فنجان همراه با ۲ تكه يخ كوچك و يك قاشق غذا خوري آب به مدت ۲۰ دقيقه بگذاريد بعد به مواد اضافه كنيد، زعفران دم كرده لازم نيست.

زماني كه همه مواد آماده شد يك تكه از خمير را به اندازه يك مشت برداشته و روي يك سيني با دست يا وردنه كامل پهن كنيد به طوري كه يك لايه تقريبا نازك دربيايد.

مواد را لايه لايه روي هم داخل خمير قرار دهيد. اول يك لايه سينه مرغ، سپس يك لايه هويج و بعد يك لايه قارچ و فلفل دلمه اي بريزيد و در لايه آخر با مقداري پنير پيتزا روي همه آنها را بپوشانيد.

براي تزيين مي توانيد كناره هاي خمير را با كارد تيز برش دهيد.

سر و ته خمير را روي مواد قرار دهيد سپس برش هاي خمير را يكي يكي روي مواد قرار دهيد تا كامل همه مواد را بپوشانيد.

اشترودل مرغ و قارچبا يك فرچه تميز مخلوط تخم مرغ و زعفران را يك طرف خمير بماليد و در آخر اشترودل را داخل فر در دماي ۱۸۰ درجه سانتي گراد به مدت ۳۰ دقيقه قرار دهيد تا رنگ آن طلايي شود و بپزد.

چند نكته مهم:

– براي تهيه خمير به جاي شير مي توانيد از آب هم استفاده كنيد.
– خمير مايه يك نوع مخمر است كه در تهيه بيشتر خميرها مخصوصا خمير نان و شيريني از آن براي پف كردن و دو برابر شدن حجم خمير استفاده مي شود. خمير مايه را مي توانيد از قنادي يا نانوايي ها تهيه كنيد.
– اشترودل را بدون پنير پيتزا هم مي توان درست كرد و تركيب مواد داخل آن كاملا سليقه اي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۴:۳۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي آشپزخانه اپن در مجله عروسي

اگر آشپزخانه اُپن داريد، بايد هنگام چيدمان و مرتب كردن وسايل به برخي نكات توجه داشته باشيد. اين نكات را در اين مقاله از مجله عروسي آورده ايم تا براي عروس و داماد هاي عزيز كه تازه زندگي مشتركشان را شروع كردند مفيد واقع شود.

آشپزخانه اپن برخلاف آشپزخانه هاي قديمي از سمت سالن پذيرايي ديد دارد بنابراين مرتب چيدن وسايل آشپزخانه در دكوراسيون پذيرايي هم تاثيرگذار است.

رنگي كه براي كابينت ها و ديوارهاي آشپزخانه اپن انتخاب ميشود بايد طوري باشد كه لكه ها و كثيفي را به سرعت نشان ندهد. كف آشپزخانه هم بايد از جنسي باشد كه راحت تميز شود. نور‌پردازي خوب و هود مناسبي كه بتواند به خوبي هواي آشپزخانه را تهويه كند نيز از ضروريات يك آشپزخانه اپن است.

از قرار دادن ظروفي مثل قابلمه ها و وسايل برقي در محل هايي كه از سالن پذيرايي قابل ديدن هستند، خودداري كنيد. بهتر است قابلمه ها و وسايل برقي را درون كابينت ها جاسازي كنيد.

جايگاه مقابل گاز، ظرف شويي و ميز كار يا كابينتي كه اكثر كار‌ها روي آن انجام ميشود سه نقطه حياتي آشپزخانه هستند. وسايل در آشپزخانه اُپن بايد به گونه‌اي چيده شود كه فضاي كافي براي حركت و كار مقابل اين سه نقطه وجود داشته باشد. وسايل مورد نياز هر يك از اين مناطق را در اطراف‌‌ همان قسمت جاسازي كنيد تا مجبور به تحرك زياد حين انجام كار نباشيد. ادويه جات، روغن و قابلمه ها را نزديك گاز و بشقاب و ليوان ها را كنار ظرف شويي مرتب كنيد.

حين انتخاب رنگ پرده يا رنگ كاشي يا كابينت براي آشپزخانه اپن بايد بتوانيد بين آنها و سالن پذيرايي يك هارموني ايجاد كنيد، در غير اين صورت اين منطقه از سوي افرادي كه در پذيرايي مي نشينند، نقطه توجه مي‌شود. مي توانيد از پرده هاي حصيري يا كاغذي متحرك روي اپن استفاده كنيد تا در صورت تمايل مانع از ديده شدن داخل آشپزخانه شويد. براي پرده و كابينت نيز انتخاب رنگ هاي روشن مانع از تمركز نگاه ميهمانان مي شود.

براي نور‌پردازي آشپزخانه اپن بهتر است از نورهاي مهتابي زير كابينت براي روشن شدن ميز كار استفاده كنيد. نصب يك لوستر نيز براي روشن شدن كل فضا مفيد است. استفاده از لامپ‌هاي هالوژن نيز به زيبايي آشپزخانه مي‌افزايد.

الزامي نيست كفپوشي كه براي آشپزخانه انتخاب ميكنيد، با كفپوش پذيرايي يكسان باشد. اگر پذيرايي شما با موكت پوشيده شده است، آشپزخانه شما مي‌تواند سراميك باشد. اما اگر كفپوش تمام خانه سراميك يا پاركت است، ميتوانيد آشپزخانه را هم با‌‌ همان كفپوش بپوشانيد اما حتما توجه داشته باشيد كه فرش يا قاليچه‌اي كه در آشپزخانه مي‌اندازيد، به خوبي روي زمين محكم شود تا روي آن ليز نخوريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۴:۰۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اقدامات قبل بارداري كه خانم ها بايد بدانند

بارداري يك پديده طبيعي است و تغييرات مختلفي كه در تمام اعضاي بدن به وجود مي آيد به منظور سازگاري و آماده سازي بدن مادر با حاملگي است تا جنين به خوبي در رحم مادر رشد نموده ، مادر ۹ ماه دوران بارداري را به سلامتي پشت سر گذاشته و جنين سالمي به دنيا آورد. از طرف ديگر هنگام تولد نوزاد وقت آن مي رسد كه تمام اعضا و سيستم هاي بدن كه در طي دوران بارداري و زايمان دچار تغيير و دگرگوني شده بودند به آرامي به وضعيت قبل بارداري بازگشته و در ضمن كمترين آسيب به اندام هاي بدن وارد شده و مادر بتواند توان جسماني و رواني خود را به دست آورد. اين دوران مي تواند دوران نشاط آور و لذت بخشي به خصوص از لحاظ روحي و رواني براي مادران و خانواده هايشان باشد مشروط بر آنكه از لحاظ سلامت روحي و جسمي، از شرايط مطلوبي برخوردار باشند و يا در صورت مواجهه با هرگونه مشكل اقدام لازم و مناسب جهت رفع مشكل انجام شود . ضروري است كليه خانم ها قبل از باردار شدن از سلامت خود مطمئن شده و آگاهانه تصميم به باردار شدن بگيرند تا به خوبي اين دوران را پشت سر گذاشته و نوزاد سالمي داشته باشند. در اين مقاله از مجله عروسيقصد داريم اقدامات قبل بارداري كه هر عروس خانمي بايد از آن اطلاع داشته باشد را به طور كامل توضيح دهيم، پس با ما همراه باشيد.

اقدامات قبل بارداري

به محض تمايل عروس خانم ها به باردار شدن ۳ ماه قبل از باردار شدن در مراكز بهداشتي درماني يك پرونده بهداشتي براي فرد تشكيل شده و اقدامات زير برايش انجام مي شود:

۱) مصاحبه و تشكيل پرونده كه در اين قسمت موارد زير از فرد پرسيده مي شود:
– مشخصات، نسبت خويشاوندي با همسر
– سابقه بارداري و زايمان فعلي
– بيماري ها و ناهنجاري ها، اختلالات رواني / همسر آزاري
– رفتارهاي پرخطر
– اعتياد، مصرف سيگار و الكل
– رژيم غذايي خاص

۲) معاينه باليني كه شامل موارد زير مي باشد:
– اندازه گيري قد و وزن
( Body Mass Index ) BMI – تعيين نمايه توده بدني
– علائم حياتي، معاينه فيزيكي
– معاينه واژن و لگن
– معاينه دهان و دندان

۳) آزمايش يا بررسي هاي تكميلي شامل موارد زير است:
پاپ اسمير ( در صورت نياز ) ، تيتر آنتي بادي ضد سرخجه در صورت نياز) ،
CBC – BG – Rh – FBS -U/A- U/C
HBS Ag , HIV , VDRL (در صورت نياز)
و تيتر آنتي بادي ضد سرخجه (در صورت نياز)

۴) آموزش و مشاوره ، شامل موارد زير است:
– بهداشت فردي و روان
– بهداشت جنسي
– بهداشت دهان و دندان
– تغذيه / مكمل هاي دارويي
– عدم مصرف مواد مخدر / داروي مخدر ، سيگار و دخانيات / الكل
– شغل سخت و سنگين
– تاريخ مراجعه بعدي (در صورت نياز)
– زمان قطع روش پيشگيري از بارداري و زمان مناسب باردار شدن

۵) مكمل هاي دارويي:
شامل اسيد فوليك است كه مصرف آن روزانه يك عدد، ۳ ماه قبل از بارداري توصيه مي شود.

۶) ايمن سازي:
در صورت نياز لازم است واكسن سرخجه و توام براي مادران تزريق شود.
پس از انجام اقدامات فوق، بسته به شرايط مادر وضعيت مادر طبقه بندي شده و متناسب با آن، اقدامات لازم صورت مي گيرد كه اين اقدامات به طور كامل در مقاله تاثير بيماري بر بارداري و اقدامات لازم در يك جدول توضيح داده شده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۵۵:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

همانطور كه در مقاله اقدامات قبل بارداري توضيح داديم هر عروس خانمي كه تصميم بر باردار شدن داشته باشد بايد از ۳ ماه قبل به يك مركز بهداشتي درماني مراجعه نمايد تا با تشكيل پرونده، سوابق ، مشكلات و بيماري هاي وي مورد بررسي قرار گيرد. در اين مقاله از مجله عروسي هريك از سوابق و مشكلات و تاثير بيماري بر بارداري و اقداماتي كه بايد صورت گيرد را به طور كامل در يك جدول آورده ايم.

تاثير بيماري بر بارداري

بيماري ها ، سوابق ، مشكلات تاثير بر بارداري اقدام
ناهنجاري هاي دستگاه تناسلي افزايش احتمال سقط ، زايمان زودرس ، زايمان سخت ، سزارين ، خونريزي بعد از زايمان ، حاملگي خارج از رحم ارجاع غيرفوري به متخصص زنان و زايمان
سوابق عارضه در بارداري و زايمان قبلي امكان تكرار يا عود -ارجاع غيرفوري به متخصص زنان و زايمان
-در صورت سقط مكرر : ارجاع غيرفوري براي انجام مشاوره ژنتيك
 بيماري ها  بر اساس نوع بيماري تاثير متفاوت بر بارداري دارد  ارجاع غير فوري به پزشك متخصص مربوط
 رفتارهاي پرخطر  امكان ابتلا به ايدز  ارجاع غيرفوري به كارشناس ايدز / مركز مشاوره بيماريهاي رفتاري
 سابقه يا وجود اختلالات
رواني ، همسر آزاري
 احتمال عود يا تشديد بيماري ، تكرار همسر آزاري  – بررسي خانم از نظر كنترل بيماري :
-۱ در صورت تحت درمان بودن و يا اينكه بيماري كنترل شده نيست :
ارجاع غيرفوري به روان پزشك براي تداوم درمان و يا شروع درمان
-۲ در صورتي كه بيماري كنترل شده و مدتي بهبود يافته است :
ملاقات ماهانه براي بررسي عود بيماري با گرفتن شرح حال ، بررسي علائم بيماري و ثبت نتيجه در فرم شرح حال روان پزشكي و در صورت بروز بيماري : ارجاع غيرفوري به روان پزشك و در صورت همسر آزاري : ارجاع
غيرفوري به روان پزشك
 نسبت خويشاوندي  افزايش احتمال اختلالات ژنتيكي  توصيه به مشاوره ژنتيك
 سوء تغذيه يا نمايه توده بدني بالاتر از ۲۵ و كمتر از ۱۸٫۵  افزايش احتمال تاخير رشد جنين ، زايمان زودرس ، جنين درشت ، پره اكلامپسي ، ديابت بارداري ، سزارين ، بروز نقايص جسمي و ذهني در جنين ، تولد نوزاد كم وزن  ارجاع به كارشناس / متخصص تغذيه
 مصرف سيگار و دخانيات ، الكل ، اعتياد به مواد مخدر / داروي مخدر  افزايش احتمال آنمي ، سقط ، تاخير رشد جنين ، نوزاد كم وزن ، مرگ جنين ، دكلمان ، زايمان زودرس ، پارگي كيسه آب ، پره اكلامپسي ، ديابت ، آلودگي به هپاتيت و ايدز
( در مصرف مواد مخدر تزريقي ) و اثرات نوزادي آن : سپتي سمي ، شكاف كام ، خونريزي داخل مغزي ، هيپوگليسمي و ساير عوارض ناشي از داروهاي غير مجاز ، سندرم الكل جنيني
 آموزش و اقدام براي ترك طبق دستورالعمل كشوري اداره اعتياد
 مشكلات دهان و دندان  افزايش احتمال نوزاد كم وزن ، زايمان زودرس ، تشديد بيماري دهان و دندان  – آموزش بهداشت دهان و دندان و مشكلات آن در بارداري
– ارجاع غير فوري به بهداشت كار دهان و دندان و يا دندان پزشك
 شغل سخت و سنگين  افزايش احتمال نوزاد كم وزن ، زايمان زودرس  آموزش در مورد نحوه فعاليت در بارداري و در صورت امكان تغيير شغل
 فاصله بارد اري تا زايمان قبلي كمتر از ۳ سال ، بارداري پنجم و بالاتر  افزايش احتمال نوزاد كم وزن ، زايمان زودرس ، جفت سرراهي ، چسبندگي جفت ، آتوني ، آنمي  مشاوره تنظيم خانواده
 سن زير ۱۸ و بالاي ۳۵ سال  افزايش احتمال نوزاد كم وزن ، زايمان زودرس ، جفت سرراهي ، پره اكلامپسي ، ديابت ، آنمي ، ناهنجاري جنين ، زايمان سخت  مشاوره تنظيم خانواده
 VDRL مثبت  بيماري مقاربتي ، احتمال مثبت كاذب ، بيماري كلاژن ، عفونت منونوكلئوز ، سن بالا ، مالاريا ،بيماري تب دار ، مصرف مواد مخدر، جذام ، بارداري انجام تست FTA-ABS و در صورت مثبت بودن : درمان سيفليس
  HIV مثبت  ابتلا به ويروس ايدز  ارجاع غير فوري به كارشناس ايدز مركز مشاوره بيماريهاي رفتاري
 قند خون ناشتا مساوي يا بيشتر از ۱۲۶ ميلي گرم در دسي ليتر  ديابت آشكار  – تكرار آزمايش يك هفته بعد و در صورت بالا بودن ميزان قند خون : ارجاع به متخصص داخلي يا زنان
 پاپ اسمير غير طبيعي  سرويسيت يا كانسر  – مشاوره تنظيم خانواده
– ارجاع غيرفوري به متخصص زنان
 وجود گلبول سفيد در ادرار و كشت ادرار منفي  عفونت واژينال يا يورتريت كلاميديايي  – در صورت عفونت واژينال : درمان مطابق نوع عفونت
– در صورت عدم بهبود عفونت واژينال و يا وجود يورتريت
كلاميديايي : ارجاع غيرفوري به
متخصص زنان
 هموگلوبين پايين ( كمتر از ۱۲ گرم درصد )  آنمي  بررسي علت و درمان بر حسب نوع آنمي
 HBغير مجاز مي باشد مثبت  هپاتيت ب  -بررسي اعضاي خانواده از نظر ابتلا به بيماري يا حامل ويروس بودن
-توصيه به ايمن سازي خانواده در صورت منفي بودن HBغير مجاز مي باشد
كشت ادرار مثبت عفونت ادراري درمان مطابق جواب آزمايش
HIV منفي شك به ابتلا به ويروس ايدز تكرار آزمايش ۳ ماه بعد
تيتر آنتي بادي ضد سرخجه در صورت منفي بودن نتيجه : عدم ابتلا به سرخجه و در صورت مثبت بودن نتيجه : ايمني عليه سرخجه – در صورت منفي بودن نتيجه : تزريق واكسن سرخجه در صورت تمايل خانم و با تاكيد بر رعايت فاصله گذاري براي باردار شدن

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۵۵:۱۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه پاستا مرغ با سس آلفردو

يكي از لذيذترين غذاهايي كه هر عروس خانمي مي تواند براي همسرش درست نمايد پاستا مرغ است زيرا اكثر آقا داماد ها طرفدار اين غذا هستند. با تزيين ميز شام و سرو يك پاستاي لذيذ مي توانيد يك شب زيبا را براي همسرتان خلق كنيد. در اين مطلب از مجله عروسي طرز تهيه پاستا مرغ با سس آلفردو را براي عروس خانم هاي عزيز قرار داده ايم پس با ما همراه باشيد.

پاستا مرغ

مواد لازم جهت تهيه سس آلفردو :

كره يك چهارم پيمانه
خامه يك پيمانه
سير يك حبه (خرد شده)
پنير پارمزان رنده شده يك پيمانه و نيم
سبزي جعفري تازه يك چهارم پيمانه (خرد شده)

طرز تهيه سس آلفردو

ابتدا كره را در تابه متوسط آب كنيد ولي يادتان باشد حرارت اجاق بايد ملايم باشد. خامه را به كره اضافه كنيد و بگذاريد مخلوط براي پنج دقيقه بجوشد. سپس جعفري، سير و پنير را اضافه كنيد و مرتب و سريع مخلوط را هم بزنيد و از روي حرارت آن را برداريد.

مواد لازم براي پاستا

پاستا ۵۰۰ گرم
كره نيم پيمانه
سينه مرغ ۳۰۰ گرم (پخته و تكه تكه شده)
جعفري اندكي براي تزيين
نمك و فلفل به مقدار لازم

طرز تهيه پاستا

در يك ظرف ۵ پيمانه آب بريزيد و بگذاريد جوش بيايد. وقتي آب جوش آمد به آن نمك اضافه كنيد و به آب كه در حالت جوشيدن است پاستا را اضافه كنيد. حتما درب ظرف را باز بگذاريد وگرنه پاستاها خمير مي شوند. بگذاريد پاستاها خوب بپزند. در اين مدت يكي دو بار مخلوط را هم بزنيد. همزمان با ريختن پاستاها درون آب، در تابه اي ديگر كره را آب كنيد و مرغ را به آن اضافه كنيد و كمي تفت دهيد. سپس نمك و فلفل و سس آلفردو را به آن بيافزاييد و بگذاريد با هم بجوشند تا مرغ ها طعم بگيرند.
وقتي پاستاها پخت آنها را آبكشي كنيد و در ظرفي كه از قبل كمي گرم كرده ايد بكشيد و مخلوط مرغ و سس آلفردو را به آنها اضافه نماييد. توجه نماييد مقدار مواد اوليه و دستور تهيه براي ۴ نفر مناسب مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۵:۵۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

چگونه يك خانم خانه دار زيبا باشيم؟

بعضي از خانم هاي خانه دار آنقدري كه به تميزي منزل خود اهميت مي دهند به سر و وضع خود نمي رسند و زماني كه تنها باشند معمولا نامرتب گشته و كمتر به فكر زيبايي خود هستند. اما بايد بدانند كه افسردگي، خانم خانه دار را تهديد مي كند. خانه داري از جمله كارهاي سختي است كه انگار با زيبايي انسان سر ستيز دارد، ظرف شستن با ناخن هاي بلند و مانيكور كرده در تعارض است، بوي غذا و يا عرق ناشي از جارو و طي زدن، لباس هاي تميز را آلوده و نامرتب مي كند و شايد نظافت روزانه منزل با سر و صورت درست كرده، مطابق نباشد اما تمام اين ها دليل خوبي براي اين كه يك خانم خانه دار به زيبايي خود نرسد، نيست.

خانم خانه دار

يك عروس خانم خانه دار بايد بداند كه مهم ترين فرد در زندگيش بايد خودش باشد، او بايد بداند كه اگر لباس هاي كهنه بپوشد، دائما بوي غذا بدهد و براي خود ارزش قائل نباشد كم كم افسرده مي شود و اگر سلامت روح نداشته باشد نمي تواند به بقيه انرژي مثبت بدهد. بايد بداند اگر زيبا نباشد، شايد اعضاي خانواده را از خودش براند پس اول بايد به خاطر روحيه خودش زيبا باشد و بعد براي ديگران. در اين مطلب از مجله عروسي توصيه هايي براي حفظ زيبايي خانم هاي خانه دار آورده ايم پس با ما همراه باشيد.

سعي كنيد هيچ وقت ورزش را از خودتان دور نكنيد، اگر مي توانيد به كلاس هاي ورزشي برويد، اگر فرزند كوچك در خانه داريد در ساعت هايي كه همسرتان در خانه است به كلاس برويد. اگر اين هم برايتان مقدور نيست مي توانيد با برنامه هاي تلويزيوني نرمش كنيد و هزار و يك كار ديگر بايد بدانيد كه ورزش كردن، نه تنها روحيه شما را شاداب مي كند بلكه پوستتان را شفاف كرده و زيباييتان را چند برابر مي كند.

لباس كهنه، پاره و آنهايي كه بر اثر شستشو از رنگ و رو رفته اند را دور بريزيد. هيچ چيز مثل لباس كهنه اي كه به تن شما زار مي زند روحيه تان را افسرده نمي كند، پس مي توانيد از آنها به عنوان دستمال پاك كننده زمين و شيشه استفاده كنيد.

هر روز صبح موهايتان را شانه بزنيد و ابروهايتان را مرتب كنيد، سعي كنيد يك گلسر زيبا و راحت هم به موهايتان بزنيد. يك روز موهايتان را ببافيد و روز ديگر يك مدل ديگر بزنيد. موهاي خانم ها در زيبايي شان تاثير فوق العاده اي دارد. از گردنبند و گوشواره هايي كه در اعماق كمدتان مخفي كرده ايد، لذت ببريد، آنها را بيرون بياوريد و هر هفته از يكي از آنها استفاده كنيد.

نمي گويم لباس هاي مهماني تان را در منزل بپوشيد و بعد به جارو زدن و يا سرخ كردن قورمه سبزي بپردازيد، اما مي توانيد يك لباس زيبا و ترجيحا هم رنگ با هم بپوشيد و براي جلوگيري از آلودگي و بوي غذا در حين كار از يك پيشبند استفاده كنيد و هود را روشن كنيد تا بوي غذا روي لباستان و وسايل خانه نماند.

كارهاي خانه را صبح ها انجام دهيد كه بعد از ظهر ها در كنار همسر و فرزندانتان باشيد. به ياد داشته باشيد كه دوش گرفتن قبل از ورود همسر مي تواند تمام خستگي ها و زشتي ها را بر طرف نمايد.

نگران خراب شدن و بو گرفتن لباس هاي درون كمدتان نباشيد، لباس ها براي شمايند، نه شما براي آنها… . لباس هايتان را خريده ايد كه لذت ببريد و اگر پس از چند ماه از خريدنشان هنوز منتظر مهماني هستيد كه دعوت شويد انتظار ديگر بس است اگر قرار بود دعوت شويد، در اين چند ماه، دعوت مي شديد، نترسيد و آنها را بپوشيد روز مبادايي در كار نيست.
اگر سعي كنيد هر روز يك لباس متفاوت با روز قبل بپوشيد، موهايتان را درست كنيد و به خود برسيد، يك خانم خانه دار زيبا خواهيد بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۵:۳۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 73
دیروز : 3
افراد آنلاین : 1
همه : 2660
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» سفرنامه بندر ترکمن | سفر به سرزمین اسب و دوتار (قسمت اول)
» موزه آبگینه کجاست | تلالو شیشه و سفال در موزه آبگینه تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معبد پنهان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پیاده روی
» هگمتانه: چرا ایرانیان با من قهر کرده اند؟؟؟
» سفر کم هزینه | چه کنیم تا سفری ارزان داشته باشیم؟
» جاذبه های گردشگری قشم، نقطه اوج زیبایی های خلیج فارس
» جاهای دیدنی اهواز | سفری متفاوت و خاطره انگیز!
» باغ ایرانی | باغی قدیمی با کلی حال و هوای تاریخی
» دیدنی های متل قو که چون نگین می درخشند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رقص شبق
» سفر نوروزی به شگفت انگیزترین شهرهای استان اصفهان !!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | هارمونی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دیوارهای رنگی
» 80 سال انتظار برای ترمیم خرابی به پایان خواهد رسید
» درنا غریب و تنها ایران را ترک کرد!!!
» تجربه ای متفاوت از شنا در آب های استخر هایی لاکچری
» کجا ساندویچ کثیف بخوریم | معرفی فست فودها و ساندویچ کثیف در تهران
» معرفی سوغات و شیرینی شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی
» جاذبه های تفریحی آمریکا| متفاوت و دیدنی برای تمام سنین
» نکات امنیتی در سفر به جنوب شرق آسیا را بخوانید، پشیمان نمی شوید.
» غار مغان| جاذبه ای طبیعی ماورای تصور بشر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | شنا در گوجه
» فرار زیرکانه پاسارگاد از هجوم تیر برق ها
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | سفر منسجم!!
» چگونه با بودجه کم به آلمان سفر کنیم، سوالی کلیدی و مهم
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی پاکستان و ژاپن
» تخت جمشید | مأمن کاخ های باستانی در ایران
» پل ورسک، شاهکاری در راه آهن سراسری با شهرتی جهانی
» نوروز97 و زیبایی لحظه تحویل سال در کاشانه های ایران زمین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نوروز
» هجوم ایرانیان به وان ترکیه!!!
» عکس نوروزی نشنال جئوگرافیک | نوروز
» بارهای عجیب قسمت بار هواپیما | همسفران عجیب هوایی
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی لبنان و عراق
» جنگل حرا | درختانی معجزه گر در جزیره قشم
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پارکینگ
» جاهای دیدنی قشم | خوشگذارانی در قشم با دیدی متفاوت تر!
» نقش رجب فارس | نشانه ای از صلابت پادشاهان ساسانی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چرخه حیات
» لذت سفر به تایلند را دو برابر در نوروز تجربه کنید
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طلوع مه آلود
» بیست و نهم اسفند، جشنی ملی برای ایرانیان
» خرید چمدان، مسئله ای که سفر شما را تحت تاثیر قرار می دهد
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی قزاقستان و تایلند
» منطقه حفاظت شده میشداغ | ام الدبس در استان خوزستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | آب بازی زرافه
» مسیرهای گردشگری که از شهرکرد آغاز می شوند!!
» آدرس بام تهران | بام تهران و کپسولی از اکسیژن در میان دود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چشم ستاره ای