عروسي
مجله جشن عروسي

حالات روحي و جسمي در دوران بارداري

سه ماه اول دوران بارداري

در دوران بارداري شرايط روحي و جسمي زن دستخوش تغييرات زيادي مي شود كه آگاهي ازين تغييرات براي هر زني لازم است و مي تواند به وي كمك كند تا بهتر آن را بپذيرد پس با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد.

در آغاز دوران بارداري فرد نگراني هايي در ارتباط با پذيرش باروري، سلامت جسمي، از دست دادن تناسب اندام و تغيير در نقش هاي خانوادگي و اجتماعي و اختلالات ارتباطي و رفتار دارد كه باعث بروز اضطراب مي گردد. هر زني به دنبال حاملگي بايد بتواند خود را با موقعيت جديد تطبيق دهد و توانايي پنداشت صحيح در چهار زمينه مادر بودن، پنداشت صحيح از خود در موقعيت جديد و درك خود، پنداشت در مورد شوهر با توجه به حاملگي، شغل و فعاليت هايي كه فرد عهده دار است را بدست آورد. در دوران بارداري تغييرات جسمي و رفتاري زيادي مانند دردناكي و احساس سنگيني ، بزرگ شدن پستانها ، تهوع و استفراغ صبحگاهي ، خستگي ، سستي و بي ميلي و طلب غذاهاي غيرعادي مشاهده مي گردد كه علت اين تغييرات در بعضي مواقع اشكال در تطابق با حاملگي است.

در هر صورت سه ماه اول دوران بارداري زمان قبول حاملگي است و در اين دوره انكار حاملگي ، اشكالات هيجاني و تمايل به سقط جنين وجود دارد و بيشتر مواقع فكر فرد متمركز بر عوارض حاملگي و تهديد سلامت خود و جنين است كه در افراد داراي سوابق وسواس و افسردگي و عدم پذيرش و ناخواسته بودن حاملگي بيشتر مي باشد. مادر نياز به حمايت و تقويت اعتماد به نفس دارد و زناني كه براي بار اول حامله شده اند تحت فشار هيجاني بيشتري هستند پس اين افراد چون در اثر بارداري عزت و اعتماد به نفس خود را به علت عدم تطابق با وضعيت حاملگي از دست مي دهند دچار افت شديد عملكرد و حتي بروز علائم بيماري هاي عصبي رواني مي گردند كه در صورت عدم شناخت اين علائم و بهره نبردن از خدمات مشاوره اي احتمال شدت يافتن آن نيز مي باشد و اكثرا از سردرد، خستگي زودرس و نگراني و اضطراب شكايت دارند.

گاهي اضطراب در مادران توام با نشانه هاي جسمي به صورت پركاري سيستم عصبي خودكار است كه بصورت لرزيدن ، احساس تكان خوردن ، سردرد ، پشت درد ، كشش عضلاني ، كوتاه شدن تنفس ، زياد شدن تعداد تنفس ، پريدن از جا ، تپش قلب ، تند شدن نبض ، تعريق ، سردي دستها ، اسهال ، خشك شدن دهان ، تكرر ادرار ، بي حسي دست و پا ، سختي در بلع ، احساس يك نوع تشويش و نگراني ، بي خوابي ، كاهش ميل جنسي و….. است كه باعث ميشود فرد مضطرب رفتار ظاهري پرتنش و نگراني داشته باشد.

سه ماه دوم دوران بارداري

در سه ماه دوم دوران بارداري با پيشرفت بارداري ، حدود ماه چهارم حركات جنين توسط مادر احساس مي شود اين احساس تجربه اي هيجان آور و لذت بخش براي زن است و تصورات و تخيلات در مورد نوزاد در او افزايش مي يابد. مادر به انتخاب نام براي نوزاد خود مي پردازد. در اين سه ماه معمولا فرد حاملگي خود را پذيرفته و احساس هاي متناقض و منفي در اين خصوص كاهش مي يابد. در اين دوره بعضي از خانم ها به دليل پرخوني لگن انگيزه جنسي بيشتري در خود احساس مي كنند و يا بالعكس برخي از زنان به علت ترس از آسيب به خود و جنين دچار بي ميلي جنسي شده و يا علاقه خود را به روابط جنسي از دست مي دهند. گاهي نيز زنان به علت ترس از سقط جنين از روابط جنسي امتناع مي ورزند اينگونه رفتارها نيز ممكن است موجب رنجش شوهر و تشديد مشكلات هيجاني اين دوران شود.

بعضي از مردان نيز به علت ترس از خونريزي و درد عضلاني تمايل به ميل جنسي ندارند. لذا بايد آنها را مطمئن ساخت كه معمولا خطري وجود ندارد زيرا ادامه قطع روابط جنسي هم ممكن است باعث احساس تنهايي، بي ارزشي، افسردگي و احساس از دست دادن تواناييها شود. اين عامل مهم ترين علت بروز علائم اختلال رفتاري در زن و شوهر پس از پايان بارداري مي باشد كه معمولا تاثيرات رواني آن تا سالها ادامه مي يابد.

سه ماه سوم دوران بارداري

در اين دوران شكم مادر كاملا بزرگ شده است. بزرگ شدن شكم باعث فشار بر روي كمر و اعصاب پا مي شود انحناي ستون فقرات مخصوصا در ناحيه كمر به طرف جلو بيشتر مي شود و با بزرگتر شدن شكم اين انحنا واضحتر مي گردد و با رشد جنين در ماه هاي آخر حركت و فعاليت مادر كند مي شود و از طرفي فكر رسيدن زمان زايمان، زن باردار را دچار اضطراب مي كند و مشكلات جسمي و اضطراب باعث كاهش خواب در ماه هاي آخر مي گردد و نگراني هايي كه در سه ماه دوم كاهش يافته بودند در اين دوره مجددا افزايش مي يابند. ترس از مرگ و ترس از زايمان در اين دوره شايع است اين ترس ممكن است به علت نگراني از عوارض زايمان، دير رسيدن به بيمارستان يا شدت دردهاي زايمان و غيره ايجاد شود. در اين دوره به جاي تخيلات سه ماه دوم كه نسبت به نوزاد بود تفكرات منفي نسبت به زايمان و عوارض موقع زايمان، خاطرات تلخ ديگران ذهن فرد را مشغول ميدارد و او را نگران مي كند، ممكن است با شروع دردهاي زايماني زنان خوشحال شوند زيرا احساس مي كنند كه بزودي از مشكلات جسمي ناشي از تغييرات حاملگي رهايي مي يابند ولي همراه با اين خوشحالي اضطراب نيز دارند و نياز به حمايت زيادي دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۵:۱۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

شايع ترين عوارض دوران بارداري را بشناسيد

دوران بارداري همراه با عوارضي است كه خانم هاي باردار بايد از آن مطلع باشند پس با اين مقاله از مجله عروسي كه در خصوص شايع ترين عوارض دوران بارداري است همراه باشيد.

تهوع و استفراغ
يكي از شايع ترين عوارض دوران بارداري حالت تهوع و استفراغ است. علت ايجاد تهوع و استفراغ در حاملگي دقيقا مشخص نيست. احتمال مي رود تغييرات هورموني سبب آن مي شوند. زماني كه اين حالت رخ مي دهد معمولا غلظت گنادوترو پين هورموني نسبتا بالاست. علاوه بر اين در زناني كه مبتلا به مول هيداتيفرم (غلظت گنادوترو پين بالا) مي باشند حالت تهوع و استفراغ بيشتر مشاهده مي گردد. به ندرت استفراغ آن قدر شديد است كه دهيدراتاسيون و اختلالات الكتروليت (اسيد و باز) و حالت گرسنگي و مشكلات جدي را به بار آورد.

تكرر ادرار
در سه ماه اول و سه ماه سوم دوران بارداري اين حالت در مادران بسيار شايع است. اين حالت به علت تغييرات هورموني در سه ماه اول و فشار رحم در حال بزرگ شدن روي مثانه در سه ماه سوم بارداري است. در هفته هاي آخر بارداري معمولا وارد لگن شده و ظرفيت مثانه كمتر از حد معمول گشته و تكرر ادرار عارض مي گردد.

سوزش سر دل
اين حالت نيز از يكي ديگر شايع ترين عوارض دوران بارداري است. اين احساس سوزش در ناحيه مدياستينال مي باشد معمولا در سه ماه سوم بارداري با بزرگ شدن جنين ، معده خانم حامله به طرف بالا رانده شده و تخليه طبيعي غذا مختل مي گردد. در اثر برگشت محتويات معده به قسمت تحتاني مري سوزش سردل ايجاد شده و علت آن افزايش بازگشت محتويات معده در جريان حاملگي، جابجايي معده به سمت بالا و فشار رحم روي آن به همراه كاهش حركات دودي دستگاه گوارش به دليل اثر پروژسترون، مي باشد.

نفخ شكم
اتساع روده ها و معده را نفخ مي نامند و دليل آن فعاليت باكتري هاي غيرمفيد و اثر هورمون هاي مترشحه از جفت به روي عضلات صاف جدار روده هاست كه در ماه هاي آخر بارداري با فشار رحم بر روي روده ها و ممانعت از حركت گاز و مواد غذايي تشديد مي شود.

يبوست
بسياري از خانم هايي كه قبل از بارداري اجابت مزاجشان كاملا مرتب بوده است در دوران بارداري به علت فشار رحم بزرگ بر روي روده ها و شل شدن عضلات جدار روده ها به علت اثر هورمون هاي مترشحه از جفت دچار يبوست مي شوند.

هموروئيد يا بواسير
گاهي واريس وريدهاي ركتوم ، در طول حام لگي رخ مي دهد. پيشرفت يا تشديد هموروئيد در طول بارداري بدون شك با افزايش فشار وريدهاي هموروئيد در ارتباط است كه در اثر انسداد مسير برگشت وريدي به علت فشار رحم حامله اتفاق مي افتد.

كمر درد
كمردرد در زنان باردار به درجات مختلف روي مي دهد. كمردرد خفيف به دنبال كشش شديد يا خستگي و خم شدن زياد بلند كردن اشيا يا قدم زدن ظاهر مي شود. در برخي موارد نيز حركت و جابجائي سمفيز پوبيس، مفاصل لومبوساكروم و شل شدن كلي ليگامانهاي لگن علت كمردرد شديد است. به ندرت نيز نقايص آناتوميك مادر به صورت مادرزادي موجب بروز شكايت بيمار مي شود.

واريس پا
واريسي شدن وريدهاي ساق پا و فرج در طي حاملگي شايع است. وريدها در طي سه ماه اول حاملگي شروع به اتساع مي كنند و با پيشرفت حاملگي به طور پيشرونده اي بزرگتر مي شوند. مملو بودن وريدهاي لگني از خون و تاخير گردش خون در وريدهاي نيمه تحتاني بدن سبب افزايش فشار روي جدار وريدها مي شود. اين جدارها كشيده و وريدهاي پيچ در پيچ بزرگ و تيپيك حاملگي را ايجاد مي كنند.

ترشحات واژينال
پوشش مخاطي واژن و فرج براي زايمان و خروج جنين آماده مي شود. براي اين كار مخاط واژن ضخيم تر شده و قابليت ارتجاعي آن افزايش مي يابد. هم زمان با اين تغييرات در واژن ترشح غدد دهانه رحم نيز براي لغزنده كردن پوشش مخاطي واژن افزايش مي يابد. به اين ترتيب ترشح سفيد و چسبنده اي از واژن خارج مي شود كه در حالت طبيعي مزاحمتي ايجاد نمي كند مگر در مواردي كه مقدار ترشح زياد شود و بوي بد و متعفن داشته باشد، رنگ زرد چركي داشته و پوست اطراف فرج و ران را تحريك نمايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۴:۴۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

در چه جاهايي بايد از پاپيون استفاده كرد؟

هميشه اين سوال وجود داشته كه چه تفاوتي بين كراوات و پاپيون هست و در چه جاهايي از كراوات و چه جاهايي از پاپيونها استفاده مي شود. در اين مطلب از مجله جشن عروسي موقعيت هايي كه در آن از پاپيونها استفاده مي شود را برايتان آماده كرده ايم پس با ما همراه باشيد.

پاپيون

پاپيونها هميشه بر روي پيراهن استفاده مي شوند پس اولين چيزي كه بايد در نظر داشته باشيد اين است كه رنگ پيراهنتان را با رنگ آن ست كنيد و از خوش تيپ تر شدنتان لذت ببريد.

هنگام رفتن به كافه با دوستان

وقتي قصد رفتن به كافه يا دورهمي با دوستانتان را داريد از پاپيون استفاده كنيد. آن را بر روي يك پيراهن تك رنگ به همراه شلوار جين بپوشيد. البته پاپيون تك رنگ با پيراهن راه راه يا چهارخانه هم قشنگ مي شود.

هنگام قرار ملاقات هاي كاري

اين مورد بيشتر براي مديران توصيه مي شود. مديران پس از بستن آن متوجه مي شوند كه تيپشان چه تاثيري در ملاقات هاي كاري شان و در نگاه ديگران به آنها دارد. بهتر است پيراهن تك رنگ بپوشيد و كت شلوار را از رنگ هاي مشكي ، طوسي يا سرمه اي انتخاب كنيد.

قرار ملاقات عاشقانه

خانم ها بر اين عقيده اند كه آقايان در تيپ هاي رسمي جذاب ترند. پس يك پيراهن رسمي خوش رنگ به همراه يك پاپيون ست شده بپوشيد و با يك شاخه گل سر قرار ملاقات برويد.

شب عروسي

شب عروسي يكي از بهترين شب هاي زندگي آقاي داماد و عروس خانم است كه آقا داماد مي تواند با بستن پاپيوني خوش رنگ بيشتر از هميشه خوش تيپ بودن خود را به عروس خانم ثابت كند. از آن جايي كه اكثر داماد ها كت شلوار مشكي را براي جشن عروسي شان انتخاب مي كنند پاپيون هم بهتر است به رنگ مشكي به همراه يك پيراهن سفيد انتخاب شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۴:۲۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي مهم براي خريد كفش عروس

عروس خانوم هنگام خريد كفش عروسي اش بايد مواردي را در نظر بگيرد تا از خريدش راضي باشد پس با مجله عروسي همراه باشيد تا با اين نكات آشنا شويد. اولين نكته هنگام انتخاب كفش عروس راحتي آن است. شما قرار است اين كفش را ساعاتي طولاني به پا كنيد و با آن راه برويد و برقصيد. اگر پاشنه آن خيلي بلند باشد و يا به نحوي پاهايتان را اذيت كند، از مراسم عروسي تان لذت نخواهيد برد. بنابراين به سراغ كفش هايي با پاشنه خيلي بلند و ظريف نرويد. كفش هايي با بندهاي ظريف و محكم نيز باعث جا انداختن روي انگشتان پاي شما مي شوند.

جنس كفش عروس

پارچه ابريشم و ساتن دو جنس مناسب براي طراحي رويه كفش عروس خانوم هستند. با اين حال جنس پارچه‌ مدل لباس عروس شما هم مي تواند راهنماي خوبي براي انتخاب جنس رويه كفش باشد. شما حتي مي توانيد تكه‌اي از پارچه لباس عروس تان را به كفاش بدهيد تا با آن رويه كفش تان را بدوزد.

زمان خريد كفش عروس

بهترين زمان براي خريد كفش ساعات پاياني روز است زيرا در تمام روز بر اثر راه رفتن و ايستادن روي پاها، پاها كمي‌ ورم مي كنند و بزرگتر مي شوند. اگر در آغاز روز كه پاهايتان كوچكتر است خريد كنيد در شب عروسي در اثر راه رفتن كفشتان تنگ شده و به پاهايتان فشار مياورد.

محل برگزاري جشن عروسي

عروسي شما قرار است در باغ عروسي برگزار شود يا در يك سالن پذيرايي؟ كفش عروس با پاشنه تيز براي باغ مناسب نيست چون پاشنه آن درون گل و خاك زمين چمن فرو مي‌رود. براي اين مكان ها از كفش هاي تخت و يا پاشنه پهن استفاده كنيد. اگر قرار است مراسم عروسي شما در تالار عروسي با كفپوش فرش يا پارچه‌هاي ابريشمي و براق و سفيد برگزار شود، شايد لازم باشد كف كفش تان را كفي هاي عاج دار بچسبانيد تا از ليز خوردن كفشتان جلوگيري كند.

همراه داشتن يك جفت كفش راحتي

بهتر است يك جفت كفش راحتي براي ساعات پاياني شب به همراه داشته باشيد تا در صورت نياز آنها را تعويض كنيد. شما مي توانيد اين كفش كمكي را از انواع تخت و يا پاشنه ۳ سانتي‌ انتخاب كنيد.

تمرين راه رفتن قبل از عروسي

اگر شما روزي چند ساعت كفشتان را در منزل بپوشيد و با آن راه برويد، به آن عادت مي‌كنيد. راه رفتن و رقصيدن با يك كفش پاشنه‌بلند سفيد در يك لباس حجيم و سنگين، كار بسيار دشواري است.

رنگ لباس عروس

وقتي براي خريد كفش مي‌رويد، بهتر است تكه‌اي از پارچه لباس عروس تان را همراه ببريد. درست است كه رنگ لباس عروس شما سفيد است ولي رنگ‌هاي سفيد نيز ته رنگ‌هاي ياسي، صورتي و طلايي متفاوتي دارند.

به رنگ‌هاي كرم و نباتي هم فكر كنيد

كفشي كه رنگ آن كاملاً سفيد باشد، شايد بعدها ديگر به دردتان نخورد چون كفش سفيد با لباس هاي ديگر كمتر جور مي شود. اگر لباس عروس تان بلند است و كفش هاي شما ديده نمي شود؛ مي‌توانيد به سراغ كفش هاي كرم و نباتي و يا رنگ هاي روشني در همين طيف برويد.

كفش مدل حصيري

اگر لباس عروس شما عروسكي يا دنباله دار است و كفش شما زير آن پنهان مي‌شود؛ مي‌توانيد كفش‌هايي با پاشنه حصيري يك تكه براي لباس عروسي تان انتخاب كنيد. اين كفش ها كمك مي كنند در حالي كه ‌بلندتر به نظر مي‌رسيد، سطح اتكاي وسيع‌تري روي زمين داشته باشيد و بتوانيد راحتتر راه برويد و تعادل تان را حفظ كنيد.

كفشي متناسب با لباس عروس

اگر مدل لباس عروس شما خيلي بلند نيست بايد زيبايي كفشتان را در درجه اول اهميت قرار دهيد. كفش‌ پاشنه بلند با بندهايي كه روي ساق پا بسته مي‌شوند، مي‌تواند براي چنين لباسي ايده‌آل باشد.

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۳:۴۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي انتخاب كفش داماد در مجله عروسي

شايد بعضي ها فكر كنند كه شب عروسي افراد كمتر به كفش داماد توجه مي كنند و كفش داماد نقش زيادي در جذابيت وي ندارد. ولي بايد بگوييم كه كفش مناسب و ايده آل مي تواند به زيبايي و آراستگي آقا داماد بيافزايد و باعث هرچه شيك تر شدن او شود. پس انتخاب كفش مناسب مي تواند يكي از فاكتورهاي مهم در پوشش آقا داماد در جشن عروسي اش باشد.

به نوشته مجله عروسي ، شايد اين يك حرف كليشه اي باشد اما ضروري است كه بگوييم در انتخاب كفش داماد بايد به نوع كت و شلوار، كمربند و پوشش داماد توجه شود و با توجه به رنگ و نوع آنها نوع كفش را انتخاب كرد. زيباترين كفش هم اگر با كت شلوار هماهنگي نداشته باشد هيچ ارزشي ندارد. مهم ترين نكته در انتخاب كفش راحتي آن است. چرا كه آقا دامادبايد مدت زمان زيادي را با اين كفش سپري كند و در صورتي كه كفش آزار دهنده باشد در برخورد و استرس هنگام مراسم عروسي تاثير دارد. پس بايد اولويت اولتان راحتي كفش باشد و در اولويت دوم به زيبايي و شيك بودن توجه كنيد.

رنگ كفش داماد

سه رنگ مشكي، قهوه اي و زرشكي تيره جزو رنگ هاي سنگين و كلاسيك براي كفش مردانه هستند. كفش مشكي را با كت شلوار مشكي ، سرمه اي ، آبي و طوسي مي توانيد ست كنيد. كفش قهوه اي با كت و شلوار قهوه اي ، كرم ، شيري و يشمي بسيار هماهنگ است.

كفش آكسفورد

كفش آكسفورد به تمام كفش هاي بند دار گفته مي شود. كفش هاي آكسفورد بسيار زيبا و شيك هستند. اين نوع كفش مناسب با كت و شلوار است و براي استفاده با شلوارهاي نيمه اسپرت و جين پيشنهاد نمي شود. كفش آكسفورد براي انواع فرم پا قابل استفاده است و در رنگ هاي مشكي ، قهوه اي و زرشكي توليد مي گردد و به طور كلي از چرم جير يا چرم هاي نامرغوب و ناشناس در توليد آن استفاده نمي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۲:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آنچه درباره شمع بايد بدانيد

فيتيله شمع

براي اينكه يك شمع شعله خوبي داشته باشد، دود نكند و سريع خاموش نشود و عطر خوبي هم از خود متصاعد كند بايد نحوه درست روشن كردن آن را بدانيد. در اين مطلب از مجله عروسي چند راهكار كاربردي برايتان ذكر كرده ايم كه بدون شك دانستنش مفيد است پس با ما همراه باشيد.

اولين كاري كه بايد قبل از روشن كردن انجام داد اين است كه فيتيله آن را بين ۳ تا ۶ ميلي متر كوتاه كنيد. براي اين كار مي توانيد از قيچي يا ناخن گير استفاده كنيد. توجه كنيد كه اين كار را بايد هر وقت كه قصد روشن كردن را داريد، انجام دهيد. فيتيله بلند شعله اي همانند قارچ دارد و نور چنداني از خود منتشر نمي كند هم چنين موجب ايجاد دوده در اطراف ظرفش مي شود. با كوتاه كردن فتيله از بوي سوختگي و دود پيشگيري كرده و نوري روشن در اختيار خواهيد داشت.

پارافين شمع

اجازه دهيد پارافين به صورت يكدست آب شود. وقتي شمع روشن است آن را تا زماني كه لايه رويي پارافين به صورت يكدست در تمام سطحش آب نشده، خاموش نكنيد. شايد اين امر چندين ساعت به طور بيانجامد ، بنابراين تا زماني كه فرصت كافي براي روشن نگه داشتنش نداريد، آن را روشن نكنيد. اگر به شمع اجازه ندهيد كه به درستي آب شود، در واقع موجب ايجاد اشكالي به نام «تونِلينگ» مي شويد يعني فيتيله سوخته و كوتاه مي شود و پديده اي همانند تونل در وسطش ايجاد مي كند.

به علاوه تونلينگ باعث مي شود تا فيتيله در عمق شمع فرو برود و روشن كردن دوباره آن مشكل خواهد بود. بنابراين، تمرين كرده و ياد بگيريد كه به آن بايد فرصت سوختن كامل را بدهيد تا سطحش همانند قبل صاف باقي مانده و ديواره ليوان نيز تميز باقي بماند.

چندين فيلتر

اگر براي سوختن كامل آن فرصت كافي نداريد، بهترين راهكار اين است كه شمعهايي كه چندين فيلتر دارند را خريداري كنيد. وقتي شمع چندين فيلتر دارد، حرارت بيشتري توليد كرده و در نتيجه، پارافين آن با سرعت بيشتري آب مي شود.از خريد شمعهاي پهن كه بيشتر از ۷ سانتي متر قطر داشته و فقط يك فيتيله دارند، پرهيز كنيد. اين شمعها عموما حرارت كافي براي آب شدن پارافين توليد نمي كنند.

دور نگه داشتن از جريان هوا

براي اينكه شمع در بهترين حالت خودش بسوزد و در مجاورت هوا، باد و يا حتي رفت و آمدها سريع خاموش نشود، مي توانيد آن را درون ليوان هاي شيشه اي يا جا شمعي هاي شيشه اي با ديواره بلند قرار دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۱:۲۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تزيين عروسي هندي ها چگونه است؟

افراد داراي سليقه هاي متفاوتي هستند و همين تفاوت هاست كه باعث مي شود كه افراد در كنار يكديگر يك كاشي از سليقه هايشان را تشكيل دهند كه مملو از رنگ‌هاي مختلف است. نكته‌اي كه بسياري از جشن ها را متفاوت مي كند، سبك‌هاي مختلف تزيين آنها است. اگر همه افراد براي جشن عروسي شان از يك سبك پيروي كنند قطعا كسل كننده خواهد بود. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم شما را با تزيين عروسي هندي ها آشنا كنيم. با توجه به اينكه كشور ما در آسيا قرار دارد، بسياري از عروس و داماد هاي عزيز علاقه مند به تزيين عروسي شان به سبك آسيايي هستند. سبك تزيين عروسي هندي ها داراي تلفيق چشم نوازي از تمامي رنگ هاي گرم است كه مي تواند براي بسياري از افراد جذاب و دل‌انگيز باشد. لازم است بدانيد كه تزيين عروسي هندي به دو سبك مدرن و سنتي تقسيم مي شود. در ادامه به بررسي اين سبك مي پردازيم پس با ما همراه باشيد.

تزيين عروسي هندي

به طور كلي در تزيين عروسي به سبك هندي كافي است به سراغ رنگ‌هاي كاملا گرم و سايه هاي تند برويد. رنگ‌هايي چون سبز يشمي، بنفش تيره و آبي لاجوردي در اين سبك بسيار استفاده مي شوند. براي اجراي سبك سنتي هندي بايد از طرح هاي پيچ در پيچ استفاده كنيد. از اين طرح ها در پارچه، پرده، روكش مبل و…. استفاده كنيد. براي اجراي اين طرح بايد جسارت را چاشني كار خود كنيد. به سراغ رنگ‌هاي قرمز، نارنجي، ليمويي، زرد و بنفش برويد و آنها را فراموش نكنيد. البته سايه‌هاي تاريك تر و روشن تر را فراموش نكنيد. اگر نمي خواهيد خيلي از رنگ هاي تند استفاده كنيد، مي توانيد به سراغ رنگ هاي ليمويي و فيروزه اي برويد. تنها اين را فراموش نكنيد كه سبك هندي بر اساس تضاد رنگ ها شكل مي گيرد و نه هماهنگي آنها و اين تضاد است كه جلوه خاصي به عروسي تان مي دهد. ممكن است شما نخواهيد غرق در تزيين سنتي هندي ها شويد. كافي است كمي زمان را به جلو هدايت كنيم. براي اينكار كمي از رنگ هاي ملايم تر استفاده كنيد.

زرق و برق چاشني اصلي هندي ها

هندي ها شيفته زرق و برق و تجملات هستند. در نتيجه از پارچه‌هاي حرير گل دار همراه با پارچه‌هاي پولك دار و گلدوزي شده استفاده مي كنند. پارچه هاي مخمل زرق و برق دار، ساتن هاي شاد و يا ارگانزا بسيار در مراسم شان كاربرد دارد.

كرايه لوازم عروسي به سبك هندي

با توجه به نكاتي كه در اين مقاله از مجله جشن عروسي ذكر شد، شايد شما علاقه‌مند به اجراي آن در ميهماني هاي خود باشيد. با توجه به نكاتي كه ذكر شد براي اجراي اين سبك ابتدا از رنگ ها استفاده كنيد. در ميز و صندلي هايي كه استفاده مي كنيد، بايد از پارچه هاي مخمل با رنگ هايي چون قرمز، يشمي، بنفش و رنگ هاي گرمي اين چنيني استفاده كنيد. براي تهيه ميز و صندلي مي توانيد به سراغ فروشگاه هاي كرايه ميز و صندلي برويد. بعد از اينكه ميز و صندلي ها را تهيه كرديد، به سراغ ظروف برويد باز هم مي توانيد از ظروف كرايه استفاده كنيد. در اين مراكز ظروفي با طرح هاي پيچ در پيچ و رنگي يافت مي شود. از روميزي هاي رنگي و منجوق دوزي شده روي ميزها استفاده كنيد و رنگ و جلايي هندي به جشن عروسي خود بدهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۰:۳۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي در نحوه چيدمان ميز صندلي شب عروسي

ميز صندلي براي هر نوع مراسمي لازم است. هنگام انتخاب وسايلي كه براي برگزاري يك جشن عروسي عالي نياز داريد، هميشه بايد هدفي را در ذهن داشته باشيد. وقتي به اين مسئله فكر مي‌كنيد كه كدام نوع صندلي با شكل ميز هماهنگ است، اول از خود بپرسيد چه نوع تأثيري مي‌خواهيد روي مهمانان شب عروسي خود بگذاريد پس با مجله عروسي همراه باشيد.

چيدمان ميز صندلي

هنگام چيدمان ميز صندلي شب عروسي تان سعي كنيد افرادي كه به لحاظ روحي شبيه به هم هستند و افراد هم‌عقيده و هم سليقه را كنار هم بنشانيد تا از هم كلام شدن با يكديگر لذت ببرند و خاطره خوبي از شب عروسي تان برايشان باقي بماند. همكاران، دوستان مدرسه و دانشگاه، مهمانان خانواده، همسايگان، خويشاوندان و… را گروه بندي كنيد و بر اين اساس ميز و صندلي جشن عروسي تان را بچينيد. ميز گرد براي گفتگو و معاشرت راحت انتخاب مي‌شود. ميزهاي مستطيل شكل طويل هم براي زوج‌ها مناسب است كه معمولاً رو در روي يكديگر قرار مي‌گيرند و گفتگو مي‌كنند. اگر مي خواهيد از ميز و صندلي كرايه اي براي جشن تان استفاده كنيد در فروشگاه‌هاي كرايه ميز و صندلي انواع ميزها در اندازه‌هاي مختلف و رنگ و شكل مختلف موجود است كه براي هر نوع نيازي مناسب هستند.

ميز صندلي اقوام عروس و داماد

بهتر است كه نصف ميز و صندلي ها را به خانواده‌ عروس و نصف ديگر را به خانواده‌ آقا داماد اختصاص دهيد. اين كار كمك مي‌كند كه يخ مراسم بشكند و خانواده‌ها در كنار يكديگر راحت‌تر معاشرت كنند.

فارغ از اينكه چه نوع چيدماني براي مراسم عروسي خود در نظر مي‌گيريد هميشه سعي كنيد نزديك‌ترين ميز و صندلي به جايگاه عروس داماد به نزديك‌ترين بستگان، دوستان و خانواده عروس و داماد تعلق گيرد.

ميز و صندلي كودكان

در هر مراسم عروسي بعضي خانواده‌ ها هستند كه كودكان خود را با خود به مراسم مي‌آورند. براي كودكان ميز صندلي هاي جداگانه در نظر بگيريد تا با هم‌ سن و سال‌ هاي خود سرگرم شوند. اگر كودك نوپا است، آن‌ها را مي‌توان نزديك پدر و مادر نشاند تا سرگرم و مشغول باشند و بتوان مراقب آن‌ ها بود.

ميز صندلي عروس داماد

اختصاص يك ميز صندلي خاص و ويژه به عروس داماد ، رسمي ديرينه است. ميز و صندلي عروس و داماد بايد در جايي قرار گيرد كه از همه جاي سالن قابل ديد باشد و مهمانان بتوانند شادي و شور آن‌ها را ببينند.

نام گذاري ميز مهمانان

براي اينكه افراد خيلي راحت ميز و صندلي خود را پيدا كنند به هر ميز يك عدد يا يك نام اختصاص دهيد. هيچ قانوني وجود ندارد كه بگويند ميزها را نمي‌شود نام گذاري يا شماره گذاري كرد.

كارت نام گذاري

از كارت هاي نام گذاري مشخص براي مهمانان خود استفاده كنيد. اين كارت ها را روي ميز به صورتي كه بتوان آن‌ها راحت ديد قرار دهيد. اين كار به مهمانان كمك مي‌كند خيلي سريع و راحت ميز و صندلي خود را بيابند. اگر شما جزئياتي مثل اينكه گياهخوار هستند يا خير را بگنجانيد به پيش‌ خدمت تشريفات عروسي تان كمك خواهد كرد.

ميز صندلي افراد مجرد

كنار هم قرار دادن افراد مجرد در كنار زوج‌ها ايده‌ي خوبي نيست. چون آن‌ها شايد نتوانند خيلي با زوج‌ها ارتباط برقرار كنند و معذب شوند؛ بنابراين، در چيدمان ميز و صندلي مهمانان بايد به فكر افراد مجرد هم بود و فضايي را به آنها اختصاص داد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۲۹:۵۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

كباب آسيايي فينگر فود لذيذ براي شب عروسي

پيش غذاي انگشتي و يا همان فينگر فود هاي متنوعي وجود دارد كه شما مي توانيد آن ها را براي شب عروسي تان تهيه و سرو كنيد. در اين مطلب از مجله عروسي طرز تهيه فينگر فود كباب آسيايي را براي عروس و داماد هاي عزيز قرار داده ايم پس با ما همراه باشيد.

كباب تند آسيايي

كباب تند آسيايي يكي از فينگر فود هايي است كه بسيار مقوي مي باشد و شما مي توانيد با مواد لازم ذكر شده در اين مطلب در مدت زمان ۲۰ دقيقه آن را آماده كنيد و بر سر ميز شامعروسي تان قرار دهيد. توجه داشته باشيد كه پيازچه موجود در اين غذا را بايد به چند قسمت مساوي خرد كنيد.

مواد لازم بري ۱۲ نفر

شكر قهوه اي: ۱ قاشق غذا خوري
آب ليمو تازه: ۲ قاشق غذاخوري
سس سويا: ۱ قشاق غذا خوري
گوشت: ۱۲ قطعه مساوي
روغن زيتون: ۲ قاشق غذا خوري
پياز چه: ۳ عدد
سركه: به مقدار لازم
ادويه كاري: به مقدار لازم
آب نمك: به مقدار لازم

طرز تهيه كباب تند آسيابي

ابتدا براي طرز تهيه اين نوع كباب آب ليمو و روغن زيتون و سس سويا و شكر را در ظرفي مناسب با يكديگر به خوبي مخلوط كنيد سپس قطعات گوشت را به مخلوط اين مواد اضافه كنيد. به مدت ۲۰ دقيقه گوشت تركيب شده با مواد را در گوشه اي قرار دهيد تا مواد به خوبي جذب گوشت شوند مي توانيد از شب قبل نيز گوشت را در اين مواد بخوابانيد.

در مرحله بعدي تابه را بر روي شعله گاز قرار دهيد تا به خوبي داغ شود سپس روغن زيتون را در درون تابه بريزيد و به گوشت ادويه كاري و آب نمك و سركه بيافزاييد و قطعه هاي گوشت را در درون تابه قرار دهيد سپس هر قطعه گوشت را به دور ۲ عدد پيازچه بپيچيد به طوري كه دو طرف پيازچه ها از داخل گوشت بيرون بزند سپس سيخ هاي چوبي و يا فلزي را در درون گوشت فرو كنيد.

سپس گوشت ها را در درون قابلمه اي قرار دهيد و درب قابلمه را ببنديد تا دو طرف گوشت ها پخته شوند حدود ۱۰ دقيقه زمان لازم است تا قطعه هاي گوشت به خوبي پخته شوند. بعد از اينكه گوشت ها به خوبي پخته شدند آن ها را با همان سيخ فلزي و يا چوبي در داخل ظرفي مناسبي قرار دهيد و مي توانيد آن ها را به زيبايي با برگ پياز چه تزيين كنيد و در آخر آب نمك و سركه جوشانده شده را بر روي گوشت ها بريزيد. توجه داشته باشد كه بايد آب نمك و سركه را به مدت دو دقيقه در درون ظرف مناسبي بجوشانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۰:۵۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

شربت پرتقال مجلسي در مجله عروسي

در اين مقاله از سايت مجله عروسي مطلبي در مورد طرز تهيه شربت پرتقال فوق العاده خوشمزه شب عروسي براي عروس و داماد هاي عزيز در نظر گرفتيم.

شربت پرتقال

شربت پرتقال از انواع شربت هاي خوشمزه و پرطرفدار براي مجالس و ميهماني ها است كه براي تهيه آن از كله قند و آب جوشيده سرد و پرتقال استفاده مي شود و شما مي توانيد اين شربت خوشمزه را به راحتي و با روش هاي مختلفي تهيه كنيد.
شربت آلبالو و شربت توت فرنگي و شربت پرتقال از انواع شربت هاي ميوه اي هستند كه بهتر است خودتان تهيه كنيد تا از طبيعي بودن آن ها مطمئن باشيد.

طرز تهيه شربت پرتقال

مواد لازم
كله قند : يك عدد
پرتقال متوسط : ۱۵ عدد
آب جوشيده سرد : هشت ليوان

براي درست كردن شربت پرتقال ابتدا پرتقال ها را به خوبي با مسواك بشوييد و با كمك دستمال تميزي پوست پرتقال ها را خشك كنيد. سپس پرتقال هاي شسته شده را با پوست روي كله قند بكشيد تا سطح كله قند به طور كامل نارنجي رنگ شود.

در مرحله بعدي كله قند را در قابلمه اي بزرگ قرار دهيد و آب پرتقال ها را به كمك آبميوه گيري بگيريد. آب پرتقال هاي طبيعي را به همراه آب در قابلمه حاوي كله قند بريزيد.

سپس به مدت ۱۵ ساعت قابلمه را در دماي آشپزخانه بگذاريد و بعد از مدت زمان ذكر شده شربت را به خوبي هم بزنيد و اگر قند به طور كامل در محلول آب پرتقال حل شده بود مي توانيد مايع شربت را درون ظرف مناسبي بريزيد و آن را در يخچال به مدت طولاني نگهداري كنيد.

با اين مقدار مواد مي توانيد به اندازه ۵ ليتر شربت غليظ پرتقال تهيه كنيد توجه داشته باشيد كه براي ميل كردن آن بايد شربت را به نسبت مناسبي با آب مخلوط كنيد تا ميزان شيريني اش به اندازه دلخواهتان شود. در اين مطلب با روش درست كردن شربت پرتقال آشنا شديد كه اميدواريم از تهيه اين نوع شربت خوشمزه و خوش طعم نهايت لذت را ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۰:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 64
دیروز : 3
افراد آنلاین : 1
همه : 2651
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» سفرنامه بندر ترکمن | سفر به سرزمین اسب و دوتار (قسمت اول)
» موزه آبگینه کجاست | تلالو شیشه و سفال در موزه آبگینه تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معبد پنهان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پیاده روی
» هگمتانه: چرا ایرانیان با من قهر کرده اند؟؟؟
» سفر کم هزینه | چه کنیم تا سفری ارزان داشته باشیم؟
» جاذبه های گردشگری قشم، نقطه اوج زیبایی های خلیج فارس
» جاهای دیدنی اهواز | سفری متفاوت و خاطره انگیز!
» باغ ایرانی | باغی قدیمی با کلی حال و هوای تاریخی
» دیدنی های متل قو که چون نگین می درخشند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رقص شبق
» سفر نوروزی به شگفت انگیزترین شهرهای استان اصفهان !!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | هارمونی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دیوارهای رنگی
» 80 سال انتظار برای ترمیم خرابی به پایان خواهد رسید
» درنا غریب و تنها ایران را ترک کرد!!!
» تجربه ای متفاوت از شنا در آب های استخر هایی لاکچری
» کجا ساندویچ کثیف بخوریم | معرفی فست فودها و ساندویچ کثیف در تهران
» معرفی سوغات و شیرینی شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی
» جاذبه های تفریحی آمریکا| متفاوت و دیدنی برای تمام سنین
» نکات امنیتی در سفر به جنوب شرق آسیا را بخوانید، پشیمان نمی شوید.
» غار مغان| جاذبه ای طبیعی ماورای تصور بشر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | شنا در گوجه
» فرار زیرکانه پاسارگاد از هجوم تیر برق ها
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | سفر منسجم!!
» چگونه با بودجه کم به آلمان سفر کنیم، سوالی کلیدی و مهم
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی پاکستان و ژاپن
» تخت جمشید | مأمن کاخ های باستانی در ایران
» پل ورسک، شاهکاری در راه آهن سراسری با شهرتی جهانی
» نوروز97 و زیبایی لحظه تحویل سال در کاشانه های ایران زمین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نوروز
» هجوم ایرانیان به وان ترکیه!!!
» عکس نوروزی نشنال جئوگرافیک | نوروز
» بارهای عجیب قسمت بار هواپیما | همسفران عجیب هوایی
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی لبنان و عراق
» جنگل حرا | درختانی معجزه گر در جزیره قشم
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پارکینگ
» جاهای دیدنی قشم | خوشگذارانی در قشم با دیدی متفاوت تر!
» نقش رجب فارس | نشانه ای از صلابت پادشاهان ساسانی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چرخه حیات
» لذت سفر به تایلند را دو برابر در نوروز تجربه کنید
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طلوع مه آلود
» بیست و نهم اسفند، جشنی ملی برای ایرانیان
» خرید چمدان، مسئله ای که سفر شما را تحت تاثیر قرار می دهد
» نوروز در کشور های مختلف | آیین های نوروزی قزاقستان و تایلند
» منطقه حفاظت شده میشداغ | ام الدبس در استان خوزستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | آب بازی زرافه
» مسیرهای گردشگری که از شهرکرد آغاز می شوند!!
» آدرس بام تهران | بام تهران و کپسولی از اکسیژن در میان دود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چشم ستاره ای