عروسي
مجله جشن عروسي

۷ ميوه مفيد براي زنان باردار

در دوران بارداري، سلامت جنين بستگي كامل به آنچه شما به عنوان ماده مغذي دريافت مي كنيد، دارد. به همين دليل رعايت يك رژيم غذايي سالم و متعادل شامل مقادير زيادي ميوه و سبزيجات به مادران باردار توصيه مي شود با مجله جشن عروسي همراه باشيد

مطالعات نشان داده نوزاداني كه مادرانشان در دوران بارداري تنقلات غير مفيد دريافت كرده اند، بيشتر تمايل به خوردن رژيم غذايي پرشكر و با چربي بالا دارند. ضمن اين كه احتمال بروز بسياري از بيماري هاي مزمن در سالهاي بعدي زندگي در آنها بسيار تقويت مي شود.
انجمن قلب آمريكا توصيه به خوردن ۲ تا ۴ فنجان ميوه و چهار وعده سبزيجات در روز به زنان باردار مي كند.

انبه:

مصرف يك فنجان از آن ويتامين ث روزانه بدن را تامين مي نمايد. انبه همچنين سرشار از ويتامين آ است. كمبود اين ويتامين در دوران بارداري منجر به بروز عفونت هاي تنفسي هنگام تولد مي شود.

پرتقال:

اين ميوه خانواده مركبات به جلوگيري از كم آبي بدن در دوران بارداري بسيار كمك مي كند و سرشار از فولات است. فولات از گروه ويتامين ب به جلوگيري از نقايص مغز در نوزاد مي پردازد. پرتقال منبع بزرگ ويتامين ث نيز محسوب مي شود، آنتي اكسيداني كه از آسيب هاي سلولي جلوگيري مي نمايد و براي جذب آهن در بدن مفيد است.

موز:

يكي ديگر از منابع خوب پتاسيم است و سرشار از ويتامين ب ۶، ويتامين ث و فيبر. در حدود نيمي از زنان طي بارداري يبوست را تجربه مي كنند و آنهم به دليل فشار رحم بر روده، نگراني، اضطراب، يك رژيم غذايي كم فيبر، مصرف مكمل آهن. اضافه كردن موز به رژيم غذايي به دليل اين كه سرشار از فيبر است، براي از بين بردن يبوست مفيد است ضمن اين كه ويتامين ب ۶ موجود در آن به رفع تهوع و استفراغ كمك مي كند.

آووكادو:

فولات موجود در اين ميوه بيشتر از ساير ميوه ها است. ضمن اين كه منبع بزرگي از ويتامين ث، ويتامين ب، ويتامين كا، فيبر، كولين، منيزيوم و پتاسيم نيز محسوب مي شود. آووكادو همچنين سرشار از آهن است و به رفع تهوع هنگام بارداري نيز كمك مي كند و منجر به تسكين گرفتگي عضلات پا كه در بارداري شايع است، نيز مي شود. ضمنا كولين موجود در اين ميوه براي رشد مغز و اعصاب كودك شما مفيد است و از نقايص لوله عصبي و اختلال حافظه در سالهاي بعد زندگي كودك جلوگيري مي كند.

ليمو:

بسياري از زنان باردار اطلاع داده اند كه با مصرف اين ميوه و يا نوشيدن ليموناد تهوعشان در دوران بارداري برطرف شده است. ليمو همچنين سرشار از ويتامين ث است كه به تحريك دستگاه گوارش براي از بين بردن يبوست كمك مي كند. البته از آنجا كه مصرف ليمو سبب از بين رفتن ميناي دندان مي شود، توصيه به شستشوي دهان بعد از خوردن آن است.

توت:

انواع توتها سرشار از كربوهيدرات، ويتامين ث، فيبر، فولات و همچنين مواد مغذي گياهي مانند فلاونوئيدها و آنتوسيانين است. اگر شما مبتلا به ديابت حاملگي هستيد، مصرف اين ميوه كه سرشار از كربوهيدرات هاي مفيد است، توصيه مي شود.

سيب:

سرشار از فيبر و منبع خوب ويتامين آ، ويتامين ث و پتاسيم است. خوردن اين ميوه در دوران بارداري ممكن است كودك را در سالهاي بعدي زندگي از ابتلا به آسم و آلرژي محافظت كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۰:۵۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

رفتارهاي اشتباه بعد از دعواي زن و شوهر

كاملا طبيعي و سالم است كه زن و شوهر در خصوص برخي مسائل در زندگي با يكديگر بحث كنند اما بعد از اينكه جر و بحث كرديد بايد نكاتي را رعايت نماييد. در اين مقاله از مجلهعروسي قصد داريم به رفتارهاي اشتباه بعد از دعواي زن و شوهر بپردازيم تا از اين رفتارها در زندگي مشتركتان خودداري نماييد پس با همراه باشيد.

طوري برخورد نكنيد كه انگار چيزي نشده

اينكه وانمود كنيد هيچ دعوايي بينتان نبوده كار عاقلانه‌اي نيست. درست مثل اين است كه اتاقي را جارو كنيد و آشغال ها را زير فرش مخفي كنيد. مهم اين است كه تلاش كنيد ارتباط دوباره خوبي با همسرتان برقرار كنيد، كليد موفقيت همين است. با همسرتان در مورد چيزهايي كه از مشاجره تان ياد گرفته‌ايد صحبت كنيد. اين كار كمك مي كند تا آسيب هايي كه در هنگام دعوا به شما وارد شده است ترميم شود زيرا هميشه بعد از هر جر و بحثي آسيب هايي به جا مي ماند. اگر اجازه ندهيد همسرتان بداند چيزي كه درموردش بگومگو كرده‌ايد آزارتان داده، خشم تان در آينده چند برابر شده و ممكن است ناگهان منفجر شويد. چيزي كه در موردش بحث كرده‌ايد بايد حل شود و اگر بحث شما نياز دارد كه بعدا پيگيري شود حتما با هم زمان مناسبي را برايش در نظر بگيريد. اگر هم فكر مي كنيد آنقدر مهم نيست كه ادامه پيدا كند، باز هم بايد هر دوي شما موافق باشيد.

در مورد دعوايتان به ديگران چيزي نگوييد

اين طبيعي است كه بخواهيم خانواده، دوستان‌ و يا هر كس ديگري كه به حرف هاي ما گوش مي دهد احساس ما را تائيد كنند، اما دعواي زن و شوهري چيزي است كه بايد خصوصي بماند. اگر به اعتمادي كه همسرتان به شما دارد ضربه بزنيد هر دوي شما آسيب مي بينيد. اگر ماجرايي را به بيرون از چهارديواري منزلتان ببريد ديگر نمي توانيد آن را برگردانيد. ديگران هم رابطه شما را قضاوت خواهند كرد و اين هيچ كمكي به حل مشكلاتتان نمي كند. آنها فقط چيزهايي را مي دانند كه شما گفته‌ايد و براي همين سختتر مي توانند جور ديگري ببينند و قضاوت كنند. اگر واقعا نياز داريد درموردش با كسي حرف بزنيد، پس كسي را انتخاب كنيد كه كاملا به او اطمينان داريد و مي تواند با توصيه هاي منطقي و صادقانه به شما كند.

اجازه ندهيد مشكلتان مدت زيادي حل نشده بماند

دعواي زن و شوهر و اختلافاتشان هر چه بيشتر حل نشده بماند، احساس خشم و نارضايتي بيشتر خواهد شد. خشم حل نشده و احساس آزردگي التيام پيدا نكرده مي تواند رشد كند و بعدها كنترل بحث هايتان را دشوارتر كند. پس بعد از دعوا بعد از اينكه خونسردي تان را به دست آورديد، موضوع را به ميان بكشيد و روي آن كار كنيد. اين وقفه خصوصاً براي مردها مفيد است، چون يك مرد وقتي كه كمي استراحت مي كند مغزش براي مدتي از آن موقعيت رها مي‌ شود سپس مي تواند با ذهني بازتر و احساسي گرم تر به موقعيت برگردد و منطقي تر باشد و راه حل را همراه با همسرش پيدا كند.

لجباز و يكدنده نباشيد و عذرخواهي همسرتان را بپذيريد

عصبانيت را در دلتان نگه نداريد و همسرتان را ببخشيد. اگر او صميمانه و صادقانه از شما عذرخواهي كرد آن را بپذيريد تا احساسات منفي بيشتر از حد لازم باقي نمانند. بخشش يك رفتار بسيار خوب براي يك رابطه بلند مدت است. اين را قبول كنيد كه هيچكس كامل نيست و اگر شما هنوز هم عصباني و دلخوريد، لجبازي شما و رد عذرخواهي تنها شرايط را بدتر كرده و مشكلات عميق تري ايجاد مي كند. رابطه زناشويي، بُرد و باخت ندارد و شما يار يكديگر هستيد.

در آينده دوباره دعواهاي قبل را پيش نكشيد

اگر دعواي زن و شوهر مدام يادآوري شود، ناراحتي و اختلاف هرگز پايان نيافته و زماني براي عشق ورزيدن باقي نمي ماند. ضمنا اگر اختلافي واقعا حل شده باشد پس دليلي ندارد دوباره بحث آن را پيش بكشيد. يادآوري مداوم اختلاف‌هاي گذشته، رفتاري مهربانانه نيست و رابطه را خراب مي كند.

بهانه نتراشيد

استرس، گرمازدگي، ترافيك و …، چيزهايي نيستند كه بتوانيد دعوا و جر و بحث هايتان را گردنشان بيندازيد. اگر براي عذر خواهي تان از كلمات «اما» و «ولي» استفاده كنيد ديگر عذرخواهي نيست. اگر بابت اتفاقي كه در محل كارتان افتاده ناراحت و عصباني هستيد بگذاريد همسرتان را هم اين را بداند نه اينكه از آن به عنوان بهانه‌اي براي دعوا استفاده كنيد. معمولا آدمهايي اهل بهانه تراشي هستند كه مسئوليت پذير نيستند.

نگوييد منظوري نداشتيد

حرفي كه زده‌ايد و همسرتان را ناراحت كرده، ديگر زده شده؛ چه منظوري داشته‌ايد و چه نداشته ايد. پس اينكه بگوييد منظوري نداشته‌ايد نه تنها احمقانه است بلكه مي تواند همسرتان را عصباني كند و اين اصلا راه منصفانه‌اي براي بحث و دعوا كردن نيست. ضمنا اگر بگوييد منظوري نداشته‌ايد يعني آن را حل نمي كنيد و ممكن است در آينده دوباره پيش بيايد.

هيچ وقت از رابطه جنسي به عنوان جبران دعوا استفاده نكنيد

خيلي خوب است كه جنگ و دعوا را تمام كرده‌ايد اما اگر واقعا مي خواهيد فضا را تغيير دهيد بدانيد كه الان وقت رابطه جنسي نيست. رابطه جنسي بايد از روي عشق، صميميت و توجه باشد. براي اينكه يك رابطه جنسي لذت بخش و راضي كننده باشد بايد زماني انجام شود كه هيجان و احساس شما مناسب آن باشد و استفاده ابزاري از رابطه جنسي تحت هر شرايطي بد است. اگر احساس مي كنيد نياز داريد با نزديك شدن به همسرتان، ارتباط صميمي را دوباره برقرار كنيد مي توانيد او را در آغوش بگيريد و نوازشش كنيد. ممكن است گاهي رابطه جنسي به عنوان جبران دعوا مفيد باشد ولي آن زماني است كه هر دوي شما واقعا آن را بخواهيد.

مشكل اصلي را حل كنيد

به جاي اينكه ماجراي اتفاق افتاده را در سرتان مدام مرور كنيد، انرژي تان را براي پيدا كردن راه حل صرف كنيد. اگر مثلا به اين نتيجه رسيديد كه همسرتان تازگي ها فراموشكار شده با او حرف بزنيد و راه حل ارائه بدهيد و به او بگوييد من متوجه شدم وقتي از تو مي خواهم در راه برگشت به خانه چيزهايي بخري، تو فراموش مي كني، من چكار مي توانم بكنم كه به تو يادآوري كنم چه چيزهايي بايد بخري تا تو فراموش نكني. پس همسرتان را قضاوت نكنيد، حمايتش كنيد.

قهر نكنيد

اين خوب است كه بعد از دعوا مدتي در سكوت و آرامش باشيد، اما ناديده گرفتن همسرتان و قهر كردن فقط آزردگي‌ و خشم را بيشتر مي كند و او احساس مي كند مي خواهيد تنبيهش كنيد. قهر كردن يا ناديده گرفتن طرف مقابل نوعي سوء استفاده عاطفي است كه بي‌احترامي، خوار و خفيف كردن و دغل كاري نيز محسوب مي شود. شما مي توانيد با همسرتان با احترام و نيكي نيز رفتار كنيد و در عين حال به او توضيح دهيد كه به زماني براي آرام شدن نياز داريد تا بتوانيد منطقي تر فكر و گفتگو كنيد.

خودتان را سرزنش نكنيد

نبايد خودتان را سرزنش كنيد چون اعتماد بنفستان و احترامي كه براي خود قائليد لطمه خواهد خورد. دو نفر لزوما قرار نيست مثل هم باشند، بلكه مهم اين است كه هر دوي شما با كشف چيزهايي كه براي طرف مقابل مهم است به هم نزديك‌تر شويد.

از واژه ها و عبارات نامناسب استفاده نكنيد

وقتي با همسرتان صحبت مي كنيد تا اختلاف تان را بررسي و حل كنيد از كلمات و عبارت هاي نامناسب براي خطاب كردن او استفاده نكنيد و او را نرنجانيد. بهتر است جملاتي كه استفاده مي كنيد ساده و قابل فهم باشد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۰:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

عوارض كمبود خواب در روابط جنسي

كمبود خواب مي تواند بر روي تصميمات، رفتار و حالات انسان به شدت موثر باشد. بدون شك، اگر شما كمبود خواب داشته باشيد توانايي تفكر شما به سرعت كاهش يافته و نمي توانيد به بهترين شكل فكر كنيد. براي جبران اين مشكل كه در بازه اي رخ مي دهد بايد كمي استراحت كنيد و زياد مواد كافئين دار ننوشيد و در دفتر به مدت ۸ ساعت مشغول بكار باشيد و سپس به خانه برويد و استراحت كنيد .
در كل ما انسان ها اغلب خوابيدن را در اولويت قرار نمي دهيم و اين يك حقيقت ناخوشايندي است كه مي تواند تاثير منفي در زندگي ما داشته باشد و اين تاثيرات نيز در روابط زناشويي شما موثر خواهند بود .

بسياري از مطالعات بر روي عوارض كمبود خواب كه مي تواند براي فيزيك و روان انسان موثر باشد، صورت گرفته است و با اينكه قسمتي از روز ما به روابط عاشقانه خود مي پردازيم ولي اگر كمبود خواب داشته باشيد مي تواند در روابط بسيار موثر باشد و تاثيرات وحشتناكي خواهد داشت و مي تواند منجر به برخي مسائل شود كه در برخي حالات ممكن است جبران ناپذير باشند.

در ادامه اين بخش از مجله جشن عروسي قصد داريم براي شما عوارض كمبود خواب كه مي تواند در رابطه جنسي و زناشويي موثر باشد را ذكر كنيم.

– تصميم گيري بدون تفكر

كنترل كردن خودمان يكي از عواملي است كه در تصميمات هر روزمان موثر است و تحقيقات نشان داده اند كه با خواب كم اين قدرت در شخص كاهش مي يابد و باعث افزايش عصبانيت و خصومت هاي شخصي مي شود كه اين نيز مي تواند هم در روابط محل كار باشد و هم در خانه. بنابراين توصيه مي شود حداقل ۷ ساعت در روز بخوابيد تا دچار اين مشكل نشويد.

– كاهش ميل جنسي و روابط زناشويي

مطالعات نشان داده اند كه از جمله عوارض كمبود خواب اين است كه هم در آقايان و هم در خانم ها باعث كاهش سطح تستوسترون مي شود. كمبود خواب نيز مي تواند باعث كاهش ميل جنسي و همچنين مي تواند منجر به برخي اختلالات عملكرد جنسي شود. تاثيرات زياد كمبود خواب مي تواند شامل خستگي زياد، انرژي كم و خواب آلودگي باشد كه موارد گفته شده مي توانند بر روي ميل جنسي افراد موثر باشند. توصيه مي شود براي جلوگيري از اين مشكل ۱۰ دقيقه به مديتيشن بپردازيد.

– كاهش جذابيت

شريك زندگي شما به دلايل زيادي اعم از زيبايي شما، با شما عروسي كرده است. در حالي كه گرايش انسان ذاتاً به دنبال زيبايي و جذابيت است و پس از گذر زمان اين ويژگي نيز مهم نخواهد بود. زمانيكه كه ما احساس سلامتي مي كنيم، بيشتر احساس جذابيت و اعتماد به نفس بهمان دست مي دهد. در حقيقت اين ها خصوصيت هاي جدايي ناپذير هر يك از ما انسان ها هستند.

– عدم قدرداني و افزايش خودخواهي

كمبود خواب مي تواند در خودخواهي ما انسان ها موثر باشد. سعي كنيد اين را فراموش نكنيد كه اگر در هر حالي كه همسر شما يك كار خوبي براي شما انجام داد بايد از او تشكر كنيد تا بتوانيد به او بيشتر نزديك شويد و هم از زحماتش سپاسگزار باشيد.
گفتن كلمه ممنونم به همسرتان كار سختي نيست و براي بيان آن نياز به كار كردن هاي سخت و وقفه نيست و مي توانيد هر چه ساده تر به همسرتان بگوييد.

– كاهش تحمل و افزايش خصومت و كينه

هنگامي كه شما كمبود خواب داريد، اين همانند نگاه كردن دنياي اطرافتان با يك عينك دودي و تيره است و به نحوي كه شما قادر به مشاهده كامل دنياي اطراف خود نخواهيد بود. در هر رابطه اي ممكن است اختلاف نظر وجود داشته باشد و با اين حال، اگر شما كمي استراحت كنيد و كمبود خواب نداشته باشيد از هرگونه اختلال و خصومت در امان خواهيد بود. پس توصيه مي شود كه به اندازه كافي بخوابيد تا روابط عاشقانه شما با همسرتان پابرجا بماند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۰:۲۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

جديدترين مدل هاي كيك شكلاتي عروسي

برگزاري مراسم عروسي پراسترس و پرهيجان است و معمولا زماني اين استرس بيشتر مي شود كه قرار است در مورد تداركاتي مثل غذا و خوراكي جات به خصوص كيك عروسي تصميم گيري كنيم. از آن جايي كه مراسم كيك يكي از برنامه هاي مرسوم در جشن عروسي است  بنابراين انتخاب يك كيك مناسب، زيبا و شيك اهميت زيادي دارد. كيك عروسي بايد طعم و عطري خاص و دكور جذابي داشته باشد و بعد از برش به همه مهمانان قسمت هاي مساوي و با كيفيتي برسد.

زماني كه مي خواهيد مدل كيك عروسي خود را انتخاب كنيد، همه چيز را به قناد نسپاريد! قبل از هر چيزي در اينترنت گشت بزنيد و مدل هاي موردعلاقه خود را انتخاب كنيد، سپس روزي را تعيين كرده و با قناد خود يك جلسه بگذاريد و عكس هاي كيك موردنظر خود را به او نشان دهيد. يادتان باشد هرچه كيك شلوغ تر و پر از تزيينات در نظر بگيريد قطعا هزينه هاي گزاف بيشتري را بايد بابت آن پرداخت كنيد. ارزانترين راه براي تزيين كيك استفاده از ميوه و گل بوده و بهترين زمان براي سفارش كيك عروسي دو تا سه ماه مانده به مراسم عروسي است.

معمولا همه كيك عروسي ها، خامه اي و سفيد رنگ هستند اما در اين مطلب از مجله عروسي قصد داريم چند كيك شكلاتي عروسي را نشان دهيم كه خيلي شيك هستند. پس با ما همراه باشيد تا از اين مدل ها براي كيك عروسي تان ايده بگيريد.

كيك شكلاتي عروسيكيك شكلاتي عروسيكيك شكلاتي عروسيكيك عروسيكيك عروسيكيك عروسي شكلاتيكيك عروسي شكلاتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۲:۰۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

موهيتو توت فرنگي نوشيدني شيك براي مهماني

با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا با طرز تهيه موهيتو توت فرنگي كه يك نوشيدني خوشرنگ و خوش طعم براي پذيرايي از مهمانان در جشن عروسي است، آشنا شويد.

مواد لازم

توت فرنگي بزرگ ۸ عدد
برگ نعنا ۸-۱۲ عدد
شربت توت فرنگي ۴-۶ قاشق غذاخوري
آب ليمو ۶ قاشق غذاخوري
آب ۳ پيمانه
ليمو ترش كوچك ۲-۳ عدد

اين ميزان از مواد لازم براي ۴ نفر در نظر گرفته شده است.

تركيب طعم نعنا، ليمو ترش و توت فرنگي بهشتي است و بلافاصله تشنگي را بر طرف مي كند. موهيتو يكي از بهترين و محبوب ترين نوشيدني هاي تابستاني است. اما بدون شك لازمه اصلي در اين نوشيدني منحصر به فرد، توت فرنگي شيرين و تازه است كه با رنگ قرمز و طعم بي نظيرش موهيتوي شما را به يك نوشيدني باورنكردني تبديل كند. كافي است توت فرنگي‌ها را پوره كنيد و با بقيه مواد مخلوط كنيد. نوشيدني شما در عرض يكي دو دقيقه آماده است و تنها لازم است چند دقيقه صبر كنيد تا حسابي خنك شود. موهيتو توت فرنگي براي پذيرايي از مهمانان تابستاني شما عالي است.

طرز تهيه موهيتو توت فرنگي

ابتدا برگ توت فرنگي ها را جدا كنيد و آنها را با چاقو خرد كنيد. سپس توت فرنگي خرد شده را داخل يك پارچ بزرگ بريزيد. با يك گوشتكوب يا با استفاده از پشت قاشق، توت فرنگي ها را له كنيد. ميزان له كردن توت فرنگي بستگي به سليقه شما دارد. مي توانيد آنها را كاملاً له كنيد يا اجازه بدهيد چند تكه توت فرنگي داخل پوره باقي بماند.

حالا آب ليمو، شربت توت فرنگي و يك ليوان آب اضافه كنيد و خوب هم بزنيد. ليمو ترش ها را هم حلقه كنيد و كنار بگذاريد. پس از آن دو ليوان ديگر آب اضافه كنيد. چند قطعه يخ و در آخر يكي دو برگ نعنا داخل پارچ بريزيد تا نوشيدني طعم نعنا را بگيرد. بگذاريد موهيتو توت فرنگي خوب خنك شود. سپس آن را داخل ليوان بريزيد. داخل هر ليوان دو سه حلقه ليمو ترش بريزيد و روي آن يكي دو برگ نعنا بگذاريد. مي‌توانيد براي زيبايي بيشتر يك توت فرنگي را تا وسط قاچ بزنيد و روي لبه ليوان قرار دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۱:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

بازي با كودك چه فوايدي دارد؟

برخلاف باور بيشتر مردم كه بازي با كودك را تنها وسيله اي براي صرف انرژي مازاد مي داند، كودك هنگام بازي بخشي از نيروي ذهني و بدني خود را به كار مي گيرد و آن را بخشي از زندگي خود مي داند، اما نبايد اين نكته را فراموش كرد كه بازي يك عملكرد هدفمند است كه حتي اگر نتيجه اي هم نداشته باشد، كودك از آن لذت مي برد. با اين مقاله از مجله عروسيهمراه باشيد.

كودكان به وسيله بازي كردن با اطرافيان خود ارتباط برقرار مي كنند. بسياري از بازي هايي كه كودكان در طول رشد خود انجام مي دهند، تاثير زيادي بر تجارب بزرگسالي آنها دارد. درواقع، بازي و اسباب بازي مي تواند رابطه اي بين كودك و فرهنگ جامعه اش برقرار كند و موجب آماده سازي جسمي، فكري و عاطفي او براي ورود به دنيا بزرگسالان باشد. كودك از راه بازي دنياي پيرامون خود را مي شناسد و آن را تجربه مي كند.

در جريان بازي احساسات خود را بيان مي كند، آرزوهايش را به واقعيت نزديك و بر نگراني ها و اضطرابش غلبه مي كند. همچنين بازي موثرترين عامل در رشد شناختي او است. بازي هاي تخيلي حافظه كودك را توانمند مي كند و در بازي هاي نمايشي از لغات توصيفي بيشتري نسبت به دايره لغات روزمره استفاده خواهد كرد.

درواقع شما با بازي با كودك شالوده ارتباط غني را با او پي ريزي مي كنيد. رابطه غني با كودك سبب دلبستگي ايمن و نشاط او، كاهش لجبازي و پرخاشگري و پذيرش آسان تر قوانين از سوي او مي شود. شناختن بازي هاي متناسب با سن، داشتن مهارت كافي براي بازي با كودك و خريد اسباب بازي هايي مناسب با توانايي هايش عوامل موثري است كه به شما در اين زمينه كمك خواهد كرد. به طور كلي ۳ نوع بازي داريم.

بازي فرد

كودك تا قبل از ۲ سالگي تنها به بازي فردي مي پردازد، به اين معني كه به تنهايي بازي مي كند. ساعت ها با يكي از اعضاي بدنش يا يك اسباب بازي مشغول مي شود و به همسالان يا بزرگسالان براي بازي نيازي نمي بيند. به علاوه، بازي هاي كودك در اين سن، عمدتا به صورت اكتشافي است. به اين معني كه كودك نسبت به بدن خود و محيط اطرافش بسيار كنجكاو است و كشف نقاط مختلف خانه و سرگرم شدن با وسايل مختلف كه در گوشه و كنار خانه وجود دارند براي او يك بازي محسوب مي شود. نكته مهم اين است كه كودك را به خاطر اكتشافاتش سرزنش نكنيد تا حس كنجكاوي وي سركوب نشود.

بازي موازي

از سن ۲ تا ۳ سالگي كودك به بازي موازي مي پردازد. بازي موازي به اين گونه است كه دو كودك در فاصله ۵۰ سانتي متري يا كمتر و بيشتر هر دو به يك بازي مثلا ماشين بازي مشغول هستند. گاهي به يكديگر نگاه مي كنند و اسباب بازي هاي خود را با هم عوض مي كنند، ولي هيچ تعامل ديگري با هم ندارند. به اصطلاح كنار هم بازي مي كنند، ولي با هم بازي نمي كنند. بازي ديگر در اين سن بازي نمادي ساده است.

كودك مثلا يك خيار را جلوي گوش خود مي گيرد و شروع به حرف زدن مي كند، گويي آن خيار يك تلفن است و گاهي همان خيار را دم گوش شما مي گيرد و با ايما و اشاره به شما مي فهماند كه با آن صحبت كنيد. اين بازي هاي نمادي آغاز شكل گيري قوه تخيل و خلاقيت است.

بازي اجتماعي

كودك بعد از ۳ سالگي با همسالان خود همبازي مي شود. هنگام بازي دائم با آنها در تعامل است و تنها در اين سن كودك قادر به انجام بازي هاي مشاركتي و دسته جمعي خواهد بود و هنگام بازي با مفاهيمي مانند رعايت نوبت و برد و باخت آشنا خواهد شد. به همين دليل است كه در اين سن وجود همبازي براي كودك اهميت پيدا مي كند. خواه اين همبازي خواهر و برادر يا دوست مهد كودك يا كودكان حاضر در زمين بازي پارك باشد، كودك نيازمند آنها است. پس بايد از اين سن شرايطي براي او فراهم كرد تا بتواند با همسالانش ارتباط برقرار كند.

چه اسباب بازي هايي براي كودك بخريم؟

با توجه به سن كودك و توانايي هاي كودك بايد براي او اسباب بازي خريد.
اشكال يا وسايل ساده سياه و سفيد، اشيايي كه داراي خطوط با رنگ هاي متمايز هستند و جغجغه مناسب كودكان زير ۳ ماه است.
اسباب بازي هاي نرم، پارچه اي و صدادار براي شيرخواران ۴ تا ۷ ماه مناسب است.
عروسك هاي بزرگ، استفاده از سطل كه اسباب بازي ها را در آن بريزد و خالي كند، اسباب بازي هايي كه با فشار دكمه آن مي تواند صداهاي گوناگون بشنود مناسب سن ۸ تا ۱۲ ماهگي است.
براي كودكان ۱ تا ۲ سال ميخ هاي بازي كه با چكش فرو مي روند، توپ بازي براي يادگرفتن پرتاب و گرفتن آن و اسباب بازي هاي كشيدني، ماژيك هاي پهن كه در دست گرفتن آن آسان باشد و كتاب هاي داستاني ساده با نقاشي هاي بزرگ و هرم هوش كه چينش از بزرگ به كوچك را به كودك ياد مي دهد بسيار خوب است.
بين ۲ تا ۳ سالگي وسايلي براي بازي هاي تقليدي مانند وسايل آشپزي، تلفن، ماشين، عروسك و كالسكه، اسباب بازي هايي كه به كشف محيط كمك مي كنند مانند سطل و وسايل بازي با شن، تاب بازي، بازي هايي همراه با كار دست مانند نقاشي با انگشت، خميربازي، بستن و باز كردن پيچ و پازل هاي ساده توصيه مي شود.
بعد از ۳ سالگي با توجه به توانايي كودك مي توانيد از بازي هاي فكري متناسب با سن او استفاده كنيد. با بالاتر رفتن سن كودك و از ۴ سالگي به بعد بازي هاي مبتني بر برد و باخت را به اسباب بازي هاي او اضافه كنيد.

بازي با كودك يكي از روش هاي موثر در درمان مشكلات رواني كودكان است. در روند بازي با كودك مي توان به بسياري از ويژگي ها و مسائل كودكان پي برد. اين تكنيك براساس انعكاس رفتار كودك است و در آن احساسات كودك شناسايي شده و به او منتقل مي شود، به طوري كه كودك به رفتار خود آگاه مي شود. بازي درمانگر درواقع از موقعيت بازي براي ايجاد ارتباط با كودك استفاده و تلاش مي كند كودك تخليه هيجاني داشته باشد. و در حل و فصل مشكلات كودك به او كمك مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۱:۲۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

دلايل خشك شدن مو و راه حل هاي آن

موهايتان زينت و شكوه چهره‌ شما هستند. وقتي كه موهاي زيباي شما خشك و شكننده مي شود، بايد به تقويت و ترميم خشكي مو اهميت دهيد.

قبل از هر كاري، بهتر است بدانيد چه چيز باعث خشك شدن مو هاي شما شده‌ است و چرا آنها چربي و رطوبت طبيعي خود را از دست داده‌اند. در اين مقاله از مجله عروسي چند دليل علمي و اشتباهات رايج كه باعث خشك شدن مو مي شود را برايتان توضيح مي دهيم و به شما ياد مي دهيم كه چطور خشكي مو را برطرف كرده و موهاي آسيب ديده را ترميم كنيد تا موهايي نرم، درخشان و سالم داشته باشيد، پس با ما همراه باشيد.

استفاده بيش از حد از سشوار و انواع مو خشك كن ها

استفاده روزانه و مكرر از سشوار و مو خشك كن هاي حرارتي، بيشتر از اين كه موهاي شما را زيبا كند به آنها آسيب مي زند. سشوار، اتو مو، ديسپانسر، فر كننده مو و هر وسيله ديگري كه با حرارت كار مي كند، از دلايل اصلي موهاي خشك و وز هستند.

سعي كنيد براي آراسته كردن يا خشك كردن موهاي خود هر روز از لوازم حرارتي استفاده نكنيد. حرارت دادن بيش از اندازه به مو، رطوبت طبيعي مو را از بين مي برد. اگر بعد از حمام حتما بايد موهاي خود را با حرارت سشوار خشك كنيد، سشوار را با فاصله از موهاي خود بگيريد و قبل از شروع حتما از سرم و محافظ مو استفاده كنيد. هم چنين مي توانيد درجه حرارت سشوار، اتو مو، فر كننده يا حالت دهنده مو را كم كنيد. تا آنجا كه ممكن است از اين دستگاه ها كمتر استفاده كنيد، و هم چنين مهم است قبل از حرارت دادن موها از انواع كرم مو و سرم ضد وز (Anti Frizz) استفاده كنيد.

استفاده اشتباه از محصولات مو

برچسب و توضيحات روي محصولات مو، بي دليل نوشته نمي شوند. استفاده از محصولات مو كه فرمول آن براي موي شما طراحي نشده است، عوارض زيادي مثل خشكي مو در پي دارد. حتما برچسب روي محصولات را بخوانيد و صرفاً به حرف فروشنده استناد نكنيد.

حتما قبل از خريد شامپو و نرم كننده مو، برچسب توصيه هاي روي محصول را بخوانيد. به نظر ساده مي آيد اما براي مثال شامپوهاي متفاوت، عملكرد متفاوتي دارند و بعضي از مواد تشكيل دهنده آنها باهم فرق مي كند. سعي كنيد مواد تشكيل دهنده محصولات را نيز بخوانيد و از محصولاتي كه در آنها از الكل و پارابن استفاده شده دوري كنيد، چرا كه اين مواد شيميايي به موها آسيب مي زند و باعث خشك شدن مو مي شوند.

اگر نرم كننده را فوراً بعد از شامپو استفاده مي كنيد، اين كار اشتباه است. نرم كننده را مجزا از شامپو استفاده كنيد مخصوصا اگر مي خواهيد از خشكي مو جلوگيري كنيد. فراموش نكنيد كه نرم كننده و ماسك مو داخل حمام بايد چند دقيقه روي ساقه مو بمانند تا تاثير خود را بگذارند، براي اطلاع از زمان مناسب براي تاثيرگذاري بهتر نرم كننده، طرز استفاده از نرم كننده را از برچسب روي آن را بخوانيد.

افراط در شستن موها

تميز نگه داشتن موي سر بسيار اهميت دارد اما شستن بيش از اندازه سر باعث مي شود موها روغن طبيعي خود را از دست دهند. هيچ كسي نمي خواهد موهاي چرب داشته باشد، اما شست و شوي روزانه و مكرر موها ايده خوبي نيست.

موهاي خود را هر روز نشوييد. اگر عادت داريد كه هر روز به حمام برويد، مي توانيد موهاي خود را ببنديد يا مي توانيد يك كلاه روي سرتان بگذاريد و فقط بدنتان را بشوييد. موهاي فر بيشتر مستعد خشك شدن هستند، پس اگر جزو افراد خوش شانس با موهاي حالت‌دار و فر هستيد، عاقلانه است كه موهاي خود را بيش از دو بار‌ در هفته نشوييد.

استفاده زياد از رنگ مو و دكلره

مواد شيميايي بسيار قوي در رنگ مو و مواد دكلره كننده (بي رنگ كننده) وجود دارد كه مي تواند چربي طبيعي و رطوبت مو را از بين ببرد. خبر خوب اين است كه لازم نيست به طور كلي موهاي دكلره و پلاتينه شده يا رنگ هاي فانتزي را فراموش كنيد (مگر اينكه موهاي شما در شرايط جدي مثل ريزش مو است يا از ناراحتي پوست سر رنج مي بريد). اگر مي‌خواهيد موهاي خود را به طور مرتب رنگ كنيد، بايد به طور خيلي جدي از موهاي خود مراقبت كنيد تا تاثير مواد شيميايي رنگ مو را جبران كنيد. از شامپوها و نرم كننده هاي ملايم و غني شده با مواد مغذي كه فرمولاسيون مخصوص موهاي رنگ شده دارند، استفاده كنيد.

عوامل محيطي

قرار گرفتن در معرض عوامل محيطي مثل نور شديد خورشيد، دماي بالاي هوا، باد سرد و رطوبت پايين، مي تواند باعث خشك شدن مو هاي شما شود.

براي پايين آوردن خطر آسيب رسيدن در اثر عوامل محيطي مثل نور مستقيم خورشيد، بهتر است بيرون از خانه از كلاه استفاده كنيد. كلاه هاي لبه دار علاوه بر محافظت از مو و پوست كف سر از پوست صورت شما نيز محافظت مي كند. هم چنين كساني كه زياد به استخر مي روند بايد حتما قبل و بلافاصله بعد از شنا موهاي خود را بشورند تا ذرات كلر و آلودگي هاي آب از روي موهايشان پاك شود.

نكات مفيد

موهاي خود را به طور مرتب كوتاه كنيد. كوتاه كردن مو هر چند ماه يك بار در سلامت مو بسيار موثر است و نوك موها را شاداب مي‌كند و در ضخيم كردن تار موها تاثير زيادي دارد.
موهاي خود را محكم نبنديد. محكم بستن و بافتن موها آسيب شديد به مو وارد مي كند و استفاده از كش هاي لاستيكي يا فلزي نيز باعث شكستن مو مي شود. سعي كنيد موهاي بلند خود را شل ببنديد و از كش موي سر با الياف پارچه اي استفاده كنيد.
غذاهاي سالم و مغذي بخوريد. رژيم غذايي سالم علاوه بر بهبود عملكرد بدن باعث شادابي و سلامت مو نيز مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۱:۰۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

لحظاتي كه در عكس و فيلم جشن عروسي بايد ثبت شود

برخي از لحظات در جشن عروسي ها وجود دارند كه حتما بايد آنها را ثبت كرد. با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا با لحظه هاي ماندگار و خاطره انگيز در عكس و فيلم جشن عروسي بيشتر آشنا شويد.

لحظه خداحافظي

لحظاتي كه عروس با اعضاي خانواده خود خداحافظي مي كند، خصوصا خداحافظي او با پدرش و هم چنين لحظات خداحافظي داماد با پدر و مادرش جزو مهمئترين دقايقي هستند كه بايد در عكس ها و فيلم جشن عروسي ثبت شوند. البته نبايد اين لحظات ساختگي و كارگرداني شده باشند زيرا اين يك فيلم هنري نيست بلكه ثبت لحظات واقعي زندگي است و هرچقدر واقعي تر و طبيعي تر باشد ارزشمند تر است.

عروس در اتاق خصوصي خودش

اين يك سكانس نوستالژيك است كه در بسياري از كشورها در فيلم عروسي جايگاه ويژه اي دارد. با عروس در اتاقش، اتاقي كه در آن بزرگ شده و روزهاي نوجواني خود را در آن گذرانده، يك مصاحبه كوتاه انجام مي شود و او درباره وسايل اتاقش، عروسك هايش، تزئينات، كتاب ها، ميز تحرير و هرآنچه كه برايش ارزشمند است توضيحات كوتاهي مي دهد و با اتاق خود خداحافظي مي كند. البته بهتر است از روز قبل اين اتاق مرتب و منظم شود.

حضور داماد در جمع دوستانش

يكي از جالب ترين سكانس هاي فيلم عروسي و هم چنين خاطره انگيزترين عكس هايي كه لبخند بر لب هر بيننده اي خواهد نشاند، لحظه حضور داماد در جمع دوستانش در آخرين دقايق دوران مجردي اش است. اين سكانس بايد در يك جاي خلوت و بدون موسيقي باشد. شوخي ها، خاطره ها، نظراتي كه دوستان درباره او مي دهند و خلاصه همه چيز عالي و خاطره انگيز است. اين لحظات را از دست ندهيد و آنها را ثبت كنيد. باز هم تاكيد مي كنيم كه زيبايي اين لحظات در طبيعي بودن آنهاست.

مهمانان ويژه تان

دوستاني كه از راه دور مثلاً از شهرهاي ديگر و يا از خارج از كشور آمده اند و سالها است كه آنها را نديده ايد و شايد تا سالها بعد هم نبينيد، سالمندان فاميل و بزرگترها، همكاران و اشخاص مهمي كه به عروسي شما آمده اند، همگي به نوعي مهمانان ويژه شما محسوب مي شوند كه در مهم ترين شب زندگي تان در كنار شما حضور يافته اند. شايد ديگر چنين فرصتي در زندگي تان تكرار نشود كه اين افراد را دور هم جمع كنيد. بنابراين ليست آنها را به سرپرست تيم عكاسي و فيلم برداري عروس تان بدهيد و تاكيد كنيد كه از شما وقتي كه در كنار آنها هستيد عكس و فيلم بيشتري تهيه كنند.

پشت صحنه و اتفاقات خاطره انگيز

در تمام جشن هاي عروسي اتفاقاتي پيش مي آيد كه غير قابل پيش بيني و خارج از كنترل هستند. مثلا بارش برف يا باران، تغييرات آب و هوايي، قطع شدن برق و غيره. به جاي اينكه مضطرب، نگران و يا عصباني شويد بهتر است اين وقايع را بپذيريد و سعي كنيد به آن به چشم يك خاطره نگاه كنيد. از تيم فيلم برداري و عكاسي بخواهيد اين لحظات را برايتان ثبت كنند. هم چنين پشت صحنه ها و لحظاتي كه عروس و داماد بدون توجه به دوربين ها در حال صحبت و شوخي و خنده با يكديگر يا با مهمانان هستند جزء زيباترين لحظات عروسي است. اين لحظات را حتما ثبت كنيد چرا كه در آينده جزو خاطره انگيز ترين تصاوير زندگي شما خواهند شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۰:۴۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

فينگر فود لازانيا رولي با سس بشامل

با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا با طرز تهيه لازانيا رولي با سس بشامل كه يك فينگر فود لذيذ و شيك براي جشن و مهماني است، آشنا شويد.

مواد لازم براي لازانيا رولي با سس بشامل

اين مقدار براي ۵ تا ۶ نفر در نظر گرفته شده است. شما برحسب تعداد مهمانان مي توانيد مقدار مواد را به تناسب افزايش دهيد.

۱ بسته ورق لازانيا
۳۰۰ گرم گوشت چرخ كرده
۱ تا ۲ عدد پياز
۲ قاشق غذاخوري رب
۲ ليوان قارچ
۱/۲ ليوان فلفل دلمه
نمك و فلفل و زردچوبه و ادويه مخصوص لازانيا به مقدار لازم
پنير پيتزا به ميزان لازم
سس بشامل به ميزان لازم

طرز تهيه لازانيا رولي با سس بشامل

لازانيا اگر از نوع چين دار باشد فينگر فود جذاب تري خواهيد داشت. طبق روش معمول لازانياها را در آب جوش و كمي نمك و مقداري روغن مايع بجوشانيد و آبكش كنيد.

مواد لازانيا را درست كنيد. پياز، گوشت چرخ كرده، فلفل دلمه، قارچ، يك تا دو قاشق رب گوجه فرنگي، نمك و فلفل ادويه مخصوص لازانيا كه داخل پاكتش هست، را مخلوط نماييد و تفت دهيد تا كامل جا بيفتد.

ورق لازانيا ها را دانه دانه پهن كنيد. بعد روي هركدام يك لايه پنير و يك لايه از مواد گوشتي روي پنير بريزيد و پخش كنيد. سپس در صورت تمايل مقداري از ادويه لازانيا كه در بسته بندي لازانيا موجود هست روي مواد گوشتي بپاشيد. در پايان روي مواد گوشتي رو با يك لايه پنير پيتزا بپوشانيد و حالا شروع به رول كردن لازانيا كنيد. حتما از ابتدا و انتهاي لازانيا مقداري فاصله در نظر بگيريد چون موقع رول كردن مواد بيرون مي ريزد.

فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتي گراد روشن كنيد تا گرم شود. حالا كاغذ مافين را در كف قالب مافين قرار داده و كمي چرب كنيد و هر رول لازانيا را به صورت ايستاده در قالب مافين قرار دهيد. سپس دوباره روي لازانياها مقداري پنير پيتزا بپاشيد. مقداري آب روي هر رول لازانيا اسپري كنيد (اين كار جلوي خشك شدن لبه هاي لازانيا را مي گيرد).

روي لازانيا ها را سس بشامل ريخته و مي توانيد مجددا مقداري پنير روي آنها بپاشيد. سپس در فر قرار دهيد تا لازانيا ها به رنگ طلايي در آمده و پنير روي آنها كاملا آب شود.

در مدتي كه لازانيا در فر قرار دارد، ۲ تا ۳ مرتبه ديگر حتما روي آنها آب اسپري كنيد تا لازانياها خشك نشوند.

توجه: مي توانيد رول ها را داخل يك ظرف پيركس كنار هم بدون كاغذ بچينيد.

طرز تهيه سس بشامل

سس بشامل يا سس سفيد يك سس بسيار پر كاربرد است، به خصوص براي غذاهايي مثل لازانيا. معمولا براي تهيه سس بشامل به ازاي ۱ ليوان شير،۱ قاشق غذاخوري پر آرد سفيد به همراه ۱ قاشق غذاخوري كره استفاده مي شود.

آرد را در ظرف بريزيد و روي حرارت ملايم كمي تفت دهيد در حدي كه بوي خامي آن گرفته شود ولي به هيچ عنوان نبايد تغيير رنگ دهد. سپس كره را اضافه كنيد و دوباره كمي تفت دهيد تا كره و آرد با هم مخلوط شوند. سپس شير كه حتما بايد ولرم باشد (شير سرد باعث گلوله شدن آرد مي شود) را كم كم اضافه كنيد و خوب هم بزنيد تا سس يكدست شود. به همزدن سس روي حرارت ملايم ادامه دهيد تا جايي كه غلظت سس به حدي برسد كه اگر با انگشت روي قاشق چوبي سسي خط بكشيد اثر انگشتتون محو نشود. اگر دوست داشتيد مي توانيد پنير پيتزا هم به آن اضافه كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۰:۳۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نحوه ته ريش گذاشتن داماد براي شب عروسي

ته ريش هم مانند ريش مي تواند جذاب باشد، به خصوص وقتي خوب خط گرفته و مرتب شود. براي داشتن يك ته ريش مرتب بايد وقت و حوصله بگذاريد تا براي خودتان يك چهره هاليودي بسازيد و در شب عروسي مورد توجه قرار گيريد. با مجله جشن عروسي همراه باشيد تا نحوه ته ريش گذاشتن را براي شما شرح دهيم.

نحوه ته ريش گذاشتن

در قدم اول تيپ و فرم صورت خود را بررسي كنيد. اگر چه بيشتر آقايان علاقمند هستند ته ريش داشته باشند اما دلايل مختلف وجود دارد كه بايد در نظر داشته باشيد. مدل هاي مختلف ته ريش پسرانه و جديد گاها باعث زخمي شدن پوست و از بين رفتن موهاي ريش شما در محل خط گرفته مي شود. نگهداري از ته ريش مي تواند به داشتن پوست تميز به شما كمك كند و به كساني كه صورتي كوچيكتر از سن خود دارند حالت مردانه تر و جا افتاده بدهد.

هر روز ريش خود را نتراشيد. بعضي از آقايان فكر مي كنند نمي توانند ته ريش داشته باشند بخاطر اينكه ريش تكه تكه اي دارند و فكر مي كنند كه ريش آنها در نمي آيد تا ته ريش بگذارند. وقتي به صوت مستمر هر روز يا يك روز در ميان ريش خود را مي تراشيد فهميدن اينكه شما مي توانيد ته ريش داشته باشيد سخت است. پس تراشيدن صورت به صورت مستمر را كنار بگذاريد. يك هفته زمان دهيد تا كاملا ريش در بيايد و يكدست شود بعد تصميم بگيريد كه مي توانيد مدل هاي مختلف ته ريش را بگذاريد يا خير. البته ميزان رشد ريش هر مردي با مرد ديگر متفاوت است. شايد براي يك نفر ۳ تا ۴ و براي بعضي ها حدود يك هفته طول بكشد تا كاملا ريششان در بيايد.

نگهداري ته ريش

بايد به صورت مداوم و با حوصله از ته ريش خود نگهداري كنيد تا هميشه مرتب باشد. اگر شما مشغله هاي كاري و زندگي بسياري داريد نگهداري از ته ريش مناسب شما نيست چون به وقت و حوصله نياز دارد و اگر هر روز هم وقت نمي كنيد كه ته ريش خود را مرتب كنيد هفته اي سه روز براي داشتن ته ريش تميز و مرتب لازم و واجب است. نگهداري از ته ريش از اصلاح كامل صورت زمانبر تر و سختتر است.

اصلاح ته ريش

نحوه ته ريش گذاشتن به اين صورت است كه در حين اصلاح و مرتب كردن ريش، اگر بيش از اندازه مو را كوتاه كنيد ديگر نمي توانيد براي داشتن مدل ته ريش روي صورت خود كاري انجام دهيد، پس سعي كنيد چند ميليمتر كمتر ته ريش خود را كوتاه كنيد. براي اصلاح ته ريش از شماره زياد دستگاه ريش تراش خود استفاده نماييد. به عنوان مثال از شماره ۴ شروع كنيد. اين شماره دستگاه ريش تراش موهاي ريش شما را يكنواخت كوتاه مي كند و مناسب افرادي است كه موهاي ريش ضخيم و سياهي دارند. دقت كنيد كه هر شماره دستگاه ريش تراش مناسب با يك نوع رنگ و حجم ته ريش است.

ريش خود را كم كم كوتاه كنيد. زماني كه ريش خود را كم كم كوتاه مي كنيد . شماره هاي اندازه كوتاهي دستگاه ريش تراش خود را كم و زياد كنيد تا به مدل دلخواه خود برسيد. استفاده از شماره هاي مختلف به ميزان حجم و رنگ ريش شما بستگي دارد و اينكه مي خواهيد چقدر ته ريش شما تميز شود. به خاطر داشته باشيد كه براي داشتن ته ريش مدل جديد و جذاب بايد قسمت هاي مختلف صورت را با ۳ شماره مختلف دستگاه ريش تراش زده شود. يعني تمام ته ريش خود را با يك شماره نزنيد. به عنوان مثال بايد از ۳ تنظيم روي فك و ۲ تنظيم درجه روي گونه استفاده كنيد.

وقتي اندازه دلخواه ته ريش خود را بدست آورديد وقت آن رسيده تا لبه ها را خط بگيريد. براي اين منظور مي توانيد از تيغ معمولي استفاده كنيد. جاهاي كه بايد خط بگيريد شامل موهاي پراكنده روي گونه، زير لب، يا اطراف سيبل مي باشد.

اصلاح خط ريش گردن

در نحوه ته ريش گذاشتن صحيح، بسيار مهم است كه تصميم بگيريد چه مدل خط گردني به شما مي آيد. براي بيشتر آقايان اين تصميم كه خط گردن از كجا باشد بسيار سخت است. اگر شما مي خواهيد يك ته ريش طولاني تر داشته باشيد بايد از پايين تر خط گردن بگيريد و اگر مي خواهيد ته ريش شما كوتاه باشد از بالاتر و نزديك استخوان فك خط بگيريد. براي كساني كه در قمست گردن ريش تكه تكه و خالي دارند بهتر است از بالاتر خط گردن بگيرند.

اگر قصد داريد در گردن خود ته ريش داشته باشيد بايد موهاي خط گردن خود را كوتاه تر كنيد تا كمتر ديده شود. براي اينكار موهاي منطقه سيب آدم را با درجه ۲ كوتاه كنيد و خط بعدي كه بالاتر و نزديك استخوان فك است را با شماره ۱ كوتاه شود. با اين كار باعث كمرنگ شدن خط گردن خود بصورت طبيعي مي شويد و ظاهري جذابتري خواهيد داشت.

اگر شما ته ريش كوتاه تري نگه مي داريد نيازي نيست بعد از استخوان فك خود ته ريش نگه داريد و ميتوانيد از خط فك به پايين را كاملا بتراشيد. انگشتان خود را پشت استخوان فك و چانه بگذاريد جايي كه پوست نرم تر مي شود ميتوانيد براي خط انداختن گردن انتخاب كنيد چون باعث مخفي شدن خط ته ريش زير فك شما مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۰:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 26
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11322
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم