عروسي
مجله جشن عروسي

راهنماي خريد سرويس طلا عروس

خريد سرويس طلا براي عروس خانم يكي از خريدهاي گران قيمت و مهم قبل از عروسي است. خريد سرويس طلا عروسي در واقع نوعي هديه داماد به عروس محسوب مي شود و از آنجايي كه طلا در ايران يك كالاي سرمايه اي است، خريد يك سرويس خوب هم براي عروس و هم براي داماد اهميت زيادي دارد. با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا با نكات مهم خريد سرويس طلا آشنا شويد.

سرويس طلا

اولين سوالي كه موقع خريد طلا به ذهن مي رسد، ميزان عيار آن است. بهترين طلا در ايران، طلاي ۱۸ عيار است. توجه داشته باشيد تنها طلاي ۲۴ عيار خالص، شمش طلاست و به خاطر اينكه شمش، فلز نرمي است، نمي‌شود به تنهايي از آن زيورآلات ساخت. سازندگان طلا براي اينكه آن را به زيورآلات تبديل كنند، مس و نقره به آن اضافه مي كنند تا با پايين آمدن عيار، قابل ساخت باشد.

فاكتور خريد

تشخيص عيار طلا راه اساسي ندارد. مواردي مثل شماره و چيزهايي كه روي طلا حك مي شود شايد گواه اين مسئله باشند، اما همين شماره ها هم ميزان خالص بودن طلا (عيار) را تاييد نمي كنند. تنها راه تضمين عيار طلا فاكتور فروشنده است. بنابراين هرگز بدون دريافت فاكتوري كه نوع جنس، وزن و عيار طلا روي آن نوشته شده باشد و به امضاي فروشنده رسيده باشد، طلا نخريد.

در فاكتور خريد به مشتري اطمينان داده مي شود كه فروشنده بابت اصل بودن و عيار واقعي طلا مسئول است. پس اولين كاري كه بايد بكنيد اين است كه حلقه ها و سرويس طلا خود را از جاي معتبر بخريد و دوم اينكه حتما فاكتور بگيريد.

طلا فروشي هاي معتبر

اتحاديه طلا فروشان معمولا سالي دو بار دقت ترازوهاي طلا فروشي ها را اندازه مي گيرد. براي اطمينان مي توانيد طلايتان را در مغازه ديگري هم وزن كنيد. سازمان ملي استاندارد نيز به توليدكنندگان طلا كدي اختصاص داده است كه طلاي ساخته شده را از طريق كد سازنده قابل رهگيري مي كند. در عين حال اگر فردي به عيار طلاي خريداري شده شك كند مي تواند به همراه اصل جنس و فاكتور خريد آن به اتحاديه طلا و جواهر مراجعه كند و واحد فروشنده بايد پاسخگو باشد. البته خريداران حتماً بايد به طلافروشي هايي كه زير نظر اتحاديه طلا و جواهر هستند، مراجعه كنند چون در غير اين صورت اتحاديه هيچ مسئوليتي در اين زمينه نخواهد داشت.

هم چنين سازمان ملي استاندارد هر ماه يك بار به طلا فروشي ها مراجعه كرده و يك نمونه از اجناس را به آزمايش مي برد. در صورتي كه عيار جنس طلاي آزمايش شده پايين باشد، طلافروش و شركت سازنده بايد پاسخگو باشند. از طرف ديگر ترازوهاي طلا فروشي ها ديجيتالي بوده و از طريق سازمان ملي استاندارد كنترل شده است و امكان خطا در آنها وجود ندارد. با اين حال سالي يكبار ترازوها توسط اتحاديه طلا و جواهر و سالي دوبار توسط كارشناسان سازمان ملي استاندارد بازبيني و كنترل مي شود. بهتر است براي خريد طلا به بازار بزرگ تهران يا بازار تجريش مراجعه كنيد تا هم تنوع زيادي در انتخاب داشته باشيد و هم بتوانيد از چند جا قيمت بگيريد و مناسب ترين حلقه و سرويس طلا عروسي تان را انتخاب كنيد.

تشخيص طلاي دست دوم

يك نكته مهم در خريد طلا، تشخيص طلاي دست دوم است. طلاي دست دوم را از قفل آن بشناسيد. ساده ترين راه براي اين كه دست دوم بودن طلا را تشخيص بدهيد، يك نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندي است كه در آن به كار رفته است. در طلاي دست دوم اين قسمت ها در مقايسه با بخش هاي ديگر، كمتر براق هستند و به خاطر استفاده هايي كه از طلا شده، خش هايي هم در اين بخش ها ديده مي شود.

طلاي خارجي

اما يكي از سوالاتي كه براي بيشتر خريداران طلا پيش مي آيد اين است كه طلاي خارجي چقدر بهتر از زيورآلاتي است كه در ايران ساخته مي شود. برندهايي مثل بولگاري يا تيفاني جزو برترين برندهاي طلا و جواهر در دنيا هستند اما با توجه به قيمت بالا و توليد محدود، بازارشان محدود به قشر خاصي از جامعه است. در ايران به دليل حمايت از توليد‌ كنندگان داخلي هيچ كدام از اين برندها به طور رسمي نمايندگي ندارند. در حال حاضر صنعت طلا و جواهر در كشورهايي مثل تركيه، ايتاليا و تايلند تنوع زيادي پيدا كرده است. هرچند ايتاليا يكي از مطرح ترين كشورهاي در حال ساخت طلا و جواهر است، ولي در حال حاضر از نظر تنوع طراحي، تيراژ توليد، كيفيت كار و در مجموع همه اين موارد كشور هنگ كنگ حرف اول را در دنيا مي زند. البته همين الان خيالتان را راحت كنيم كه خريد و فروش طلاي خارجي چندسالي است كه ممنوع شده و قاچاق محسوب مي شود. بنابراين ريسك نكنيد و طلاي ايراني بخريد. بهترين طلا در ايران اط نظر اكثر طلافروشان طلاي يزد است.

طرفداران جواهرات

اگر به خريد جواهر علاقه مند هستيد حتما جواهرات و سنگ هاي قيمتي را فقط و فقط از واحدهايي كه زير نظر اتحاديه طلا و جواهر هستند و پروانه كسب دارند، خريداري كنيد تا اگر خلافي صورت گرفت از سوي اتحاديه قابل پيگيري باشد. نكات انتخاب جواهر اصل هم تا حدودي مثل طلاست، يعني بايد طبق فاكتور به فروشنده اعتماد كرد.

در مورد جواهرات اين را بدانيد كه به طور كلي چهار نوع سنگ قيمتي (الماس، زمرد، ياقوت كبود و ياقوت قرمز) وجود دارد و تعداد زيادي سنگ هاي نيمه قيمتي مانند آميتيس، سيترين، توپاژ و… كه پياده شدن اين سنگ ها روي طلا، آن را به جواهر تبديل مي كند. اينكه هنگام خريد جواهر چه سنگي را در اولويت قرار دهيد يا تشخيص مرغوب بودن سنگ، دغدغه بسياري از خريداران جواهر است. اصلي ترين راه شناسايي سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي از مشابه هاي مصنوعي يا كم ارزش آن، مقايسه خواص فيزيكي و شيميايي آن هاست كه يا با مشاهده ظاهري تشخيص داده مي شود و يا با آزمايش قابل بررسي است.

اصل بودن نگين

امروزه اگر چه با رشد تكنولوژي شباهت نگين هاي مصنوعي به اصل بيشتر شده ولي ابزار بررسي و راه هاي تشخيص اصل از بدل نيز دقيق ترند. مشخصات ظاهري براي تشخيص سنگ ها عبارت است از: رنگ، شفافيت، جلا و ناخالصي هاي طبيعي كه البته اين تشخيص فقط از عهده كارشناسان حرفه اي برمي آيد.

به طور كلي سنگ جواهر به دليل زيبايي و درخشندگي، كميابي و با دوام بودن ارزش پيدا مي كند. سنگ برليان كه گونه‌اي از الماس است از نظر درخشش و دوام بالاتر از ديگر سنگ هاست و از آنجايي كه مديريت خوبي از ابتداي اكتشاف روي آن انجام شده، بازار عرضه و تقاضاي خوبي هم دارد. سنگ‌هاي زمرد و ياقوت كبود كمياب تر هستند و كيفيت بالاي آنها ارزش زيادي دارد و باعث گرانبها شدن روزافزون آنها مي‌شود. تشخيص مرغوب بودن تمامي سنگ ها از عهده افراد عادي خارج است، براي مثال ممكن است شما انگشتر برلياني بخريد كه فروشنده مبلغ زيادي بابت سنگ كار شده روي آن بگيرد، اما هنگام فروش متوجه شويد كه برليان به كار رفته در انگشتر به دليل تراش بد و داشتن ناخالصي و… نامرغوب بوده و ارزش پول پرداختي شما را نداشته است. براي جلوگيري از اين مشكل، تنها راهي كه مي ماند اين است كه از جواهر‌ فروشي هايي خريد كنيد كه معتبر باشند و جنس خريداري شده را تضمين كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۶:۳۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش گره كراوات مدل فول ويندسور

گره ويندسور (Windsor knot) يكي از انواع متداول گره كراوات مي باشد. به دليل اينكه از اين نوع گره، روش گره نيم ويندسور يا هف ويندسور (half-Windsor) هم موجود و پرطرفدار است، به مدل گره ويندسور، نام هاي تمام ويندسور يا فول ويندسور (Full Windsor knot) و ويندسور دوگانه يا دابل ويندسور (Double Windsor) نيز اطلاق مي شود. نام اين گره از نام ادوارد هشتم پادشاهي متحده (دوك ويندسور) گرفته شده‌ است.

از ويژگي هاي اصلي اين نوع گره كراوات مي توان به پهن، متقارن و مثلثي شكل بودن آن اشاره كرد. اين خصوصيات، اين گره كراوات را از ديگر انواع متمايز مي كند.

در اين مقاله از مجله عروسي ، آموزش گره كراوات فول ويندسور كه بسيار پرطرفدار است را براي آقا داماد هاي عزيز آورده ايم، پس با ما همراه باشيد.

گره كراواتگره كراوات

۱- ابتدا دكمه پيراهن را تا بالا ببنديد و يقه پيراهن را بالا بزنيد. كراوات را طوري دور گردن بيندازيد كه طرف باريك آن در سمت راست و طرف پهن آن در سمت چپ قرار گيرد. طول قسمت پهن تر تقريبا بايد دو برابر طول قسمت باريك تر باشد.

۲- طرف پهن را روي قسمت باريك قرار دهيد.

۳- قسمت پهن كراوات را از داخل حلقه اي كه دور گردن ايجاد مي شود، عبور دهيد.

۴- پس از عبور طرف پهن كراوات از داخل حلقه گردن، آن را به سمت راست متمايل نماييد.

۵- طرف پهن كراوات را از زير قسمت باريك عبور دهيد و به سمت چپ ببريد.

۶- سپس درحالي كه قسمت پهن كراوات در سمت چپ قرار دارد، آن را از بالا به داخل حلقه گردن وارد كنيد.

۷- پس از عبور از حلقه گردن، طرف پهن بايد در سمت چپ شما قرار گيرد.

۸- طرف پهن كراوات را از روي طرف باريك عبور دهيد و به سمت راست بكشيد.

۹- در حالي كه طرف پهن در سمت راست قرار دارد آن را از پايين به داخل حلقه گردن وارد كنيد.

۱۰- سپس طرف پهن كراوات بايد از آخرين حلقه اي كه روي كراوات ايجاد شده است، عبور كند.

۱۱- در انتها طرف پهن و باريك را بكشيد تا گره كراوات شما محكم شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۶:۰۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي ژست عروس داماد در مجله عروسي

انجام درست ژست عروس داماد در هنگام عكاسي، مهم ترين نكته اي است كه عروس و داماد مي توانند با رعايت آن، تاثير بسزايي در زيبايي فيلم و عكس عروسي خود داشته باشند. از همين رو، مجله عروسي بر آن شد تا مطلبي را پيرامون ژست عروس داماد و آموزش اصولي آن، با شما همراهان هميشگي در ميان بگذارد.

خوشبختانه امروزه اغلب عروس و داماد ها پيش از مراجعه به آتليه، نكات لازم جهت داشتن يك فيلم و عكس ايده آل را به خوبي بررسي مي نمايند و با اطلاعات كافي اقدام به انتخاب آتليه مي نمايند.

دو گروه عروس و داماد هستند:

دسته اول آن دسته از عروس و داماد ها هستند كه آموزش هاي لازم را براي داشتن تصاوير ايده آل ديده اند، با انواع ژست عروس داماد آشنايي كافي دارند، نمونه كارهاي متعدد را مشاهده كرده و با قاب تصوير آشنايي دارند. تنها نكته اي كه اين دسته بايد مد نظر خود قرار دهند، زمان بندي مناسب براي تصويربرداري است. به عبارت ديگر، بايستي تايم خود را به صورت همگون بين تمامي لوكيشن ها تقسيم بندي نمايند. اگر تايم تصويربرداري در يك لوكيشن بيش از حد طول بكشد، ممكن است نتوانند در تمامي لوكيشن ها عكس و فيلم داشته باشند و يا اينكه مجبور شوند تصويربرداري از يك يا چند لوكيشن را كنسل نمايند.

دسته دوم كه قسمت عمده عروس و داماد ها را شامل مي شود، نيازمند كسب آموزش براي فيلم برداري و عكاسي خود هستند. اين افراد اطلاعات كافي را نسبت به تصاوير دلخواهشان جمع آوري كرده اند. اما در اجراي ژست عروس و داماد با مشكل مواجه مي شوند. به عنوان مثال عروس و داماد به عكاسي رئال علاقه مند هستند اما از پوزيشن هاي لازم براي اين سبك عكاسي اطلاعي ندارد و يا در اجراي آن دچار مشكل مي شود. روي صحبت ما نيز بيشتر با همين دسته مي باشد.

مهم ترين نكات در ژست عروس و داماد

اگر مي خواهيد كه تصاوير شما دقيقا همانند تصاويري باشد كه شما از يك مدل مشاهده كرديد؛ بايد همانند همان مدل به تمامي نكات تصويربرداري دقت نمائيد. در غير اين صورت ممكن است نتيجه كار برايتان لذت بخش نباشد.

مهم ترين نكته اي كه عروس و داماد بايستي به آن توجه داشته باشند، تماشاي تصاوير مختلف در سبك هاي متنوع مي باشد. هرچه تعداد تصاويري كه مشاهده مي كنيد بيشتر باشد، درك شما از طرز صحيح ژست گرفتن بيشتر خواهد شد. حتي مي توانيد با الهام گيري از تصاوير، سبكي تلفيقي را براي خودتان انتخاب نمائيد.

عروس و داماد عزيز بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه خود را هيچگاه نبايد در قالب يك بازيگر و يا يك مدل حرفه اي قرار دهند. توجه به اين نكته مي تواند استرس آن ها را در مورد چگونگي پوزيشن و ژست گرفتن در روز عروسي كاهش دهد.

در مورد ژست رئال اين نكته را متذكر مي شويم كه عكس رئال به اين معني نيست كه از عروس و داماد در حالات غيرمنتظره عكاسي شود، بلكه در اين سبك، نوع نورپردازي، نما و زاويه و … كاملا به صورت حرفه اي انجام مي شود، اما ژستي كه به عروس و داماد توسط عكاس داده مي شود، ساده مي باشد. اين نوع از عكاسي در آينده از مد نخواهد افتاد و جذابيت خود را حفظ مي نمايد.

به عكاس خود توجه كافي داشته باشيد

نكته اي كه بايد در اين زمينه به آن اشاره نماييم اين است كه اگر مي خواهيد در مجموعه عكس هايي كه در روز مراسم از شما گرفته مي شود، همه موارد به صورت حرفه اي لحاظ شود، در روز عروسي به عكاس خود اطمينان كرده و ژست عروس و داماد و پوزيشن هايي كه او براي شما در نظر گرفته است را رعايت نمائيد. اگر تمام توان خود را بر اين مسئله متمركز نمائيد، به طوري كه عكاس مجبور نباشد وقت زيادي را صرف اصلاح ژست شما نمايد، پكيج نهايي عكاسي شما، هم از نظر كميت و هم از نظر كيفيت افزايش چشمگيري خواهد داشت.

ممكن است بعضي از شما، عكس هايي را در گوشي خود ذخيره كرده باشيد كه بخواهيد روز مراسم به همان گونه ژست بگيريد و عكاس آن ها را ثبت نمايد. عجله نكنيد و اجازه دهيد عكاس تمامي ژست هاي خود را به شما بدهد؛ و نهايتا اگر عكس هاي گرفته شده شامل عكس هاي مورد علاقه ي شما نبود، آن گاه از عكاس بخواهيد كه آن ژست ها را هم براي شما ثبت نمايد.

انتخاب لوكيشن خوب

انتخاب يك فضاي خوب براي عكاسي و فيلمبرداري ، نتيجه خوبي را در پايان ايجاد خواهد كرد. در روزي كه براي مشاوره مي رويد، حتما لوكيشن هاي طرف قرار داد آن آتليه را بررسي نمائيد و در انتخاب كردن آن ها چند نكته را رعايت نمائيد:

از فضاهاي به روز استفاده نمائيد. اين فضاها شامل باغ ها، عمارت ها و فضاهاي باز مي باشد. به عنوان مثال در بسياري از باغ ها و عمارات لوكيشن هايي وجود دارد كه دكوراسيون و ديزاين قديمي دارند و امروزه از آن ها استفاده نمي شود. از اين رو عروس و داماد عزيز هنگام انتخاب باغ و عمارت بايد به دكوراسيون و ديزاين باغ نيز توجه نمايند.

از طرف ديگر بايد توجه داشته باشيد كه عمارت مورد نظرتان زياد شلوغ نباشد. اين نكته از آن جهت حائز اهميت است كه در عمارات شلوغ، هنگام تصويربرداري هوايي با مشكل مواجه خواهيد شد. به عبارت ديگر اگر عمارتي كه عروس و داماد انتخاب كرده اند؛ شلوغ باشد، هنگام تصويربرداري به وسيله هلي كم ها، همكاران و ساير زوجين در كادر تصوير شما قرار خواهند گرفت. از اين رو بهتر است عمارتي را انتخاب نمائيد كه تا حد امكان خلوت باشد

نكته ديگري كه مي توان بيان كرد، مربوط به عروس و داماد محجبه مي باشد. اين دسته بايستي اماكن خصوصي را براي خود انتخاب نمايند. اين باغ ها داراي لوكيشن هاي محدودتر و هم چنين قيمت بالاتري مي باشند

با توجه به رنج مختلف قيمت باغ ها در تهران، بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه باغي را انتخاب نمائيد كه متناسب با بودجه شما باشد. البته بايد در نظر داشته باشيد كه هرچه لوكيشن هاي يك باغ، بروز، متنوع و ويژه تر باشد، قيمت آن نيز بالاتر است

استراحت كافي داشته باشيد

در روز عروسي ممكن است فشار جسمي و رواني بر روي عروس و داماد بيش از حد معمول باشد. عروس و داماد در شب قبل از عروسي بايد استراحت كافي داشته باشند تا از خستگي روز مراسم آزرده نشوند. بسيار مهم است كه اين نكته را رعايت نمائيد، زيرا خستگي كاملا در تصاوير نمايان خواهد شد و بر ژست عروس داماد اثر مي گذارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۲:۲۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آشنايي با انواع كرم پودر و نحوه استفاده

كرم پودر، كانسيلر، پرايمر يا كرم هاي BB و CC از جمله لوازم آرايشي هستند كه براي آرايش صورت مورد استفاده قرار مي گيرند، اما مجله عروسي پيشنهاد نمي كند كه اين محصولات را با هم استفاده كنيد زيرا آرايش زياد باعث مي شود منافذ پوست شما بسته شده و پوست آسيب ببيند. بهتر است بدانيد چه زماني بايد از هر يك از اين كرم ها استفاده كنيد تا نتيجه بهتري بگيريد، پس با مجله عروسي همراه باشيد.

كرم پودر

كرم پودر كه برخي به آن فانديشن نيز مي گويند، يكي از اصلي ترين مواد آرايشي است كه شايد بدون آن آرايش چندان معنايي نداشته باشد. يك زيرسازي خوب مي تواند شما را بسيار زيباتر كند و يك زيرسازي بد نه تنها صورت را مصنوعي نشان مي دهد بلكه رنگ هاي آرايشي را نيز بدرنگ نشان مي دهد. به دنبال كرم پودري باشيد كه يك درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و سپس از تكنيك هاي آرايشي براي پنهان كردن نقاط ضعف صورتتان استفاده كنيد. كرم پودر را با اسفنج يا انگشت روي پوست به آرامي بماليد، تا پوست شما روشن شده و در عين حال طبيعي به نظر برسد. كرم پودر ها انواع مختلف دارند و مي توانند مايع، جامد ، موس يا پودر باشند.

كانسيلر

كانسيلر يا تصحيح كننده رنگ نوع ديگري كرم است كه براي پنهان كردن جاي جوش، لكه هاي سياه يا تيرگي هاي دور چشم استفاده مي شود. كانسيلر خيلي به كرم پودر شباهت دارد اما از آن ضخيم تر است و مي تواند لكه هايي را كه كرم پودر نمي تواند پوشش دهد را پنهان كند.

كرم پودر روي كل صورت اعمال مي شود تا رنگ پوست يكدست و يكسان گردد و اگر فقط مي خواهيد پوستي يكرنگ داشته باشيد آن به راحتي اين كار را براي شما انجام مي دهد اما براي پنهان كردن لكه ها كانسيلر مورد استفاده قرار مي گيرد. كانسيلر وظيفه تصحيح كننده دارد و روي كل صورت زده نمي شود. فقط جايي كه لكه يا جاي جوش وجود دارد را كانسيلر مي زنند تا ايرادات كوچك پوست برطرف شود.

كانسيلر را مي توان قبل يا بعد از كرم پودر استفاده كرد. بهترين حالت براي ترتيب استفاده از كرم ها به اين صورت است كه ابتدا كرم مرطوب كننده بزنيد، سپس كرم پودر براي يكدست شدن سطح پوست و در نهايت كانسيلر را روي لكه ها بماليد.

موس

تركيبي از پودر و كرم است، در حقيقت مي توان آن را پودر نرم دانست. موس آرايش شما را مات يا نيمه مات مي كند و براي پوست هاي چرب مناسب نيست. موس سنگيني روي پوست ندارند اما پوشش دهي آن متوسط است.

پودر كامپكت

پودر كامپكت يا همان پنكيك، روي كرم پودر مايع استفاده مي شود و معمولا زماني كه مي خواهيد آرايش كانتور داشته باشيد با اين محصول نتيجه بهتري خواهيد گرفت. اين كرم قدرت پوشش بيشتري دارد و معمولاً به شكل پودر فشرده شده و به دو صورت چرب و خشك موجود است و استفاده آن معمولاً به كمك اسفنج مي‌باشد كه روي آن در نظر گرفته شده است.

پرايمر

پرايمر محصولي است كه قبل از كرم پودر استفاده مي شود و كمك مي كند آرايشي صاف و يكدست و با دوام داشته باشيد. پرايمرها معمولا بي رنگ هستند. شما مي توانيد كرم پودر را بدون پرايمر استفاده كنيد اما استفاده از پرايمر بدون كرم پودر معنايي ندارد. پرايمر بعد از كرم مرطوب كننده و قبل از كرم پودر استفاده مي شوند.

همانطور كه در ابتدا گفته شد همه اين محصولات آرايش صورت را با هم استفاده نمي كنند. بايد با توجه به وضعيتي كه پوستتان دارد آنها را انتخاب كنيد و توجه داشته باشيد كه استفاده درست و رعايت ترتيب استفاده اين لوازم آرايش نيز مهم است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۲:۰۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب بهترين جنس براي صفحه كابينت آشپزخانه

فارغ از انتخاب صحيح جنس، رنگ و اندازه كابينت آشپزخانه ، انتخاب جنس صفحه روي كابينت نيز از اهميت بالايي برخوردار است. انتخاب صفحات رويه كابينت ها نيازمند شناخت كافي از جنس، كيفيت و قيمت آن است. پس با مجله عروسي همراه باشيد تا بتوانيد در هنگام انتخاب كابينت براي منزلتان بهترين تصميم را بگيريد.

كابينت آشپزخانه

بيشترين فعاليت هاي روزمره در آشپزخانه بر روي كانترتاپ صورت مي گيرد بنابراين توجه به جنس آن اهميت ويژه اي دارد.

كانتر چوبي

صفحات چوبي در دكوراسيون منزل بسيار زيبا، گرم و به طور شگفت انگيزي با دوام اند و تا زماني كه خط و خش نداشه باشند بسيار براق به نظر مي رسند. اين صفحات بايد در بالاترين لايه كانتر نصب شوند تا تاب برندارند. عامل اصلي آسيب به كانترتاپ چوبي حرارت مستقيم و رطوبت است.

كانترتاپ گرانيتي

اين نوع كانترتاپ جزو صفحات رويه طبيعي (سنگ طبييعي) به حساب مي آيد. لازم به ذكر است كه اين سنگ ها به توجه و رسيدگي بيشتري نياز دارند و بايد با تميز كننده مخصوص گرانيت تميز شوند چرا كه تخلخل زياد باعث جذب مايعات و ايجاد لك مي شود. امروزه توجه معماران و طراحان به سنگ هاي خاص با طرح هاي منحصر به فرد افزايش يافته است.

صفحات اكريليك

صفحات ساليد سرفس در مقابل لكه و خش مقاومت قابل قبولي دارند و كاملا قابل ترميم و تعميراند. خش و آثار حرارتي مستقيم به راحتي با سمباده رفع مي شود و هرگونه گودرفتگي را مي توان به راحتي برطرف كرد. از طريق روش هاي خاص مي توان اين صفحات را به گونه اي متصل نمود كه هيچ درزي قابل رويت نباشد. هم چنين اين صفحات تنوع زيادي در رنگ و طرح براي كابينت آشپزخانه دارند. جالب است بدانيد سينك از جنس اكريليك هم در بازار موجود مي باشد.

اكريليك چيست؟

صفحات اكريليك، كامپوزيت پيشرفته اي از مواد پليمري و مواد معدني مي باشند. رزين مورد استفاده در تشكيل اين صفحات مي تواند از سه نوع پلي استر ساده، پلي استر بهينه شده و رزين صد در صد اكريليك باشد. صفحات آكريليك از دهه ۶۰ ميلادي تاكنون در صنايع گوناگون در كشورهاي پيشرفته صنعتي به عنوان ماده جايگزين سنگ و مشتقات چوب مورد استفاده قرار مي گيرد.

سطوح آكريليك علاوه بر تنوع در رنگ و طرح، مقاوم و زيبا بودن، مزاياي ديگري نيز براي كابينت آشپزخانه دارند كه برخي از آن ها عبارت اند از:

– قابليت مونتاژ و نصب آسان به صورت يكپارچه و بدون درز

– قابليت خم پذيري و ابزار پذيري آسان

– مقاوم در برابر خط و خش (قابليت آسان در برطرف كردن آن ها)

– آنتي باكتريال و ضد قارچ

صفحات مهندسي (صفحه كابينت كوارتز و صفحات فوق فشرده)

اين گروه از صفحات رويه، از مواد معدني صد در صد طبيعي ساخته مي شوند. بسيار محكم و بادوام اند، زيبايي منحصر به فردي دارند و هم چنين نياز به پرداخت و آب بندي ندارند. اين صفحات نسبت به خط و خش و حرارت كاملا مقاوم اند و به دليل تخلخل اندك و ناچيز اين صفحات آنتي باكتريال هستند و به راحتي نظافت مي شوند.

قابل ذكر است در دهه هاي گذشته صفحات تاپس مرسوم به HPL در بازار ايران بسيار پر طرفدار بودند، اما با گذشت زمان اين صفحات جاي خود را به صفحات آكريليك و سنگ هاي مهندسي دادند، تا جايي كه امروزه طراحان بسيار اندكي در طرح هاي كابينت آشپزخانه از صفحات HPL استفاده مي كنند.

كوارتز چيست؟

صفحات كوارتز، كامپوزيت پيشرفته اي از مواد طبيعي شامل ۹۳% بلور طبيعي كوارتز و ۷% رزين پلي استر مي باشد. كوارتز طبيعي موجود در تركيب اين نوع صفحات باتوجه به سختي بسيار بالاي اين ماده، مقاومت بالايي را نسبت به خراش ايجاد نموده و خواص فيزيكي و شيميايي بسيار متمايزي به اين محصول مي دهد. شايان ذكر است كه تنها الماس و خود كوارتز مي توانند بر روي آن ايجاد خش نمايند. كوارتز يكي از سخت ترين و مقاوم ترين مواد طبيعي است كه درجه سختي آن هفت مي باشد در حالي كه درجه سختي الماس نه است.

زيبايي هاي منحصر به فرد اين محصول زماني حاصل مي شود كه اين ماده با متريال هاي خاصي از قبيل شيشه هاي رنگي، آيينه، مرواريد يا قطقات كوچك سنگ هاي ارزشمندي همچون لاجورد و آميتيس تركيب مي شوند.

كاربرد اصلي صفحات كوارتز، استفاده به عنوان صفحات روي كابينت در آشپزخانه، سرويس بهداشتي، مراكز بهداشتي و درماني، كانتر بانك ها و رستوران ها و بسياري موارد ديگر مي باشد.

صفحات فشرده (سراميكي) پرسلان چيست؟

اين صفحات يكي از مشهورترين انواع صفحات فشرده در بازارهاي جهاني مي باشد و از مواد صد در صد طبيعي سيليس، خاك رس و ساير مواد معدني ساخته شده اند. فرآيند فشرده سازي با تكنولوژي پيشرفته و انحصاري (كه در طبيعت هزاران سال به طول مي انجامد) طي چند ساعت انجام مي شد.

پرسلان با طيف گسترده اي كه در رنگ و بافت دارد مي تواند هم در فضاي داخلي و هم در فضاي خارجي مورد استفاده قرار گيرد. علاوه بر اين، رنگ اين صفحات از رنگدانه هاي صد در صد طبيعي ساخته شده كه مقاوت بالايي دارد و در گذر زمان يكنواخت باقي مي ماند.

از ديگر ويژگي هاي اين صفحات مي توان به وزن سبك، ضد آب و ضد رطوبت، مقاومت در برابر اشعه uv، مقاومت در برابر خط و خش، سازگاري با محيط زسيت و نظافت آسان اشاره كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۱:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اصول نورپردازي باغ عروسي

استفاده از چراغ هاي چشمك زن ريسه اي و ديگر روش ها، محيط باغ عروسي را زيباتر مي كند و باعث مي شود مهمانان حس بهتري نسبت با محيطي كه در آن حضور دارند، داشته باشند.

اضافه كردن چراغ ها روي پله ها و مسيرها و آويختن فانوس هايي در اطراف درب ورودي باغ باعث مي شود باغ عروسي تان از دور چشم انداز زيبايي داشته باشد و براي ميهمانان يك نوع استقبال گرم و صميمي فراهم كند.

نورپردازي باغ

در اين مقاله از مجله عروسي روش هاي كلي طراحي نورپردازي باغ و نيز چندين نكته براي نورپردازي محوطه آورده شده كه مي توانيد با كمك آن ها درخشش زيبايي به باغ عروسي و محوطه برگزاري جشن خود بدهيد.

نورپردازي باغ بهتر است ملايم باشد

درخشش ملايم و تابش گرم نور نسبت به نورافكن هاي پرنور دعوت كننده تر هستند. چراغ هاي مكان هايي را كه روشنايي شديد و تندي دارند با لامپ هايي با تن گرم و ظريف جايگزين كنيد.

از انواع چراغ ها استفاده كنيد

تركيب كردن نوع و مكان چراغ ها، جلوه و چشم انداز زيبايي در شب ايجاد مي كند. شيوه هايي را انتخاب كنيد كه بتوانيد از چراغ هاي ديواري، چراغ هاي كم نور براي مسيرهاي عبور و وال واشرها در كنار ديوارها و چراغ هاي آويز استفاده كنيد تا به بهترين جلوه براي باغ عروسي تان دست پيدا كنيد.

ايمني را در نظر بگيريد

مسيرهاي عبوري، سطوح ناصاف و انحراف يافته، مجسمه هاي باغ و تزئينات آبي معضل هاي ايمني بالقوه در تاريكي به شمار مي‌روند. چراغ هاي نصب شده براي روشنايي اين فضاها باعث ايمن شدن آن ها شده، ريسك صدمات را كاهش مي دهد.

چنديدن نكته براي روشنايي ظريف و ملايم فضاي باغ :

چراغ هاي مسير عبور و مرور

شايد رايج ترين نوع چراغ هاي فضاي بيرون، چراغ هاي مسيرهاي عبور باشند كه در همه نوع اشكال و مدل هايي عرضه مي شوند. هنگام انتخاب چراغ براي باغ بايد به طول و عرض مسير در مقايسه با ميزان نوري كه توسط يك چراغ فراهم مي‌شود، توجه كرد.

نصب چراغ ها در هر دو سمت مسيرهاي عبوري در فواصل ۶ تا ۸ فوت براي روشن كردن آن كافي است. با اين حال چراغ هاي كم نورتر بايد در فاصله نزديك تري كنار هم قرار بگيرند.

براي مسيرهاي منحني، چراغي در دورترين نقطه چپ و راست منحني قرار دهيد به جاي اين كه اين كه آن ها را در فواصل ميان انحناها قرار دهيد تا شكل انحنادار مسير در هنگام شب نمايان تر باشد.

جلوه هنرمندانه

چراغ هايي براي برجسته كردن مجسمه ها و تنديس هاي باغ نصب كنيد تا زيبايي آن در شب بيشتر شود. آثار هنري ديواري را مي توان با چراغ هاي وال واشر روشنايي بخشيد، درحالي كه مجسمه هاي ايستاده روي زمين مي‌توانند از روشنايي بالاسري يا نورافكن هايي با نور ظريف بهره مند شوند.

چراغ هاي ريسه اي

اگر جايي براي نشستن و دورهم جمع شدن در زير سايه درخت بزرگي در باغ خود فراهم كرده ايد چند چراغ آويز از شاخه هاي درخت بالاي آن آويزان كنيد. توسط طناب و سيم كشي‌ها چراغ ها را پايين بياوريد تا درست در بالاي ميزها و صندلي ها قرار بگيرند و بهتر است در ارتفاع ۸ تا ۱۰ فوت آن ها قرار بگيرند. اين كار موجب مي‌شود تا مكان تجمع باغ شما مشخص تر شده و فضاي صميمي و دل انگيزتري براي آن فراهم گردد.

نورافكن براي درختان بزرگ

چند نور افكن روي درختان بزرگ نصب كنيد تا تاثير چشمگيري در زيباسازي فضاي باغ در شب داشته باشند. نورافكن هاي زميني را پشت تخته سنگ‌ها يا درختچه ها مخفي كنيد و چراغ هاي وسط درخت را نيز لابه لاي شاخه‌هاي بزرگ پنهان كنيد.

نورپردازي پله

علاوه بر جلوگيري از افتادن و ليز خوردن، چراغ هاي پله مي‌تواند ويژگي جذاب يك باغ باشد. چراغ هاي كم نور را روي طبقات پلكان يا ديوار و سازه مجاور به آن ها نصب كنيد تا منبع سرشاري از نور در سراسر پله ها پخش شود.

نورپردازي فواره

اضافه كردن نور به آبنما و تزئينات آبي در شب مي‌تواند جلوه بسيار آرامش بخشي فراهم كند. سوسو زدن ملايم و چراغ هاي زير آب همراه با صداي شر شر آب در فضاي شب حس آرامش بخشي فراهم مي كند.

چراغ وال واشر كم نور

از چراغ هايي كه نور كمرنگ و يكدستي در طول و امتداد ديوار پخش مي‌كنند در ديوارهاي اطراف محوطه و پرچين‌هاي كوتاه استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۱:۲۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آنچه براي انتخاب گل ماشين عروس بايد بدانيد

مثل هميشه با مجله عروسي همراه باشيد تا با نكاتي مهم براي انتخاب گل ماشين عروس تان آشنا شويد. هزينه تزيين و گل آرايي ماشين عروس بستگي به فصل و مناسبت و منطقه گل‌ فروشي دارد. قيمت گل ماشين عروس معمولا در اعياد و مناسبت ها كه تقاضا براي گل زياد است، گران تر مي شود. البته گل، گل است و شمال و جنوب تهران فرق نمي كند و اينكه گل فروش با سليقه باشد، مسئله‌ اصلي است ولي بي شك گل فروشي هاي معروف و شمال شهري پول بيشتري مي گيرند.

حواستان باشد براي انتخاب گل فروشي فقط به ديدن آلبوم نمونه كار اكتفا نكنيد و حتما چند نمونه كار واقعي را از نزديك ببينيد تا مطمئن شويد هم ماشين را با سليقه تزيين مي كنند و هم از گل هاي تازه استفاده مي كنند. قيمت ها به شهرت و اعتبار گل فروشي، نوع گلي كه انتخاب مي كنيد، مدلي كه براي تزيين ماشين مي پسنديد و تعداد گل هاي مورد استفاده بر مبناي اندازه ماشين بستگي دارد. هم چنين ممكن است مدلي كه شما انتخاب كرده ايد، نياز به استفاده از حصير، كلاه، سفال، بادكنك، تور و روبان داشته باشد كه در اين صورت ممكن است قيمت تغيير كند و بسته به هر كدام بيشتر يا كمتر شود.

گل ماشين عروس

در انتخاب رنگ و نوع گل ماشين عروس تان بايد مسائل مختلفي را درنظر بگيريد از جمله رنگ ماشين، رنگ گل هاي مورد نظر، نوع گل ها، تعداد آن ها و رنگ دسته گل عروس خانوم. در انتخاب گل، توجه كنيد چقدر مي خواهيد هزينه كنيد و متناسب با آن گل ها را انتخاب كنيد. ضمن اينكه اندازه گل را هم درنظر بگيريد. ممكن است با انتخاب يك گل، مثلا ۲۰۰ شاخه لازم داشته باشيد اما با انتخاب گل ديگري با ۱۵۰ شاخه كارتان راه بيفتد. سعي كنيد تناسبي بين دسته گل عروس و گل ماشين عروس تان وجود داشته باشد تا مجموع كار زيباتر ديده شود. گاهي نگاهي به فصل هم مي تواند ايده‌اي به شما بدهد. هارموني رنگ ها را بشناسيد. به طور مثال اگر جشن عروسي تان در بهار است رنگ هاي ملايم مثل صورتي روشن، ياسي و سفيد لب ماتيكي زيبا هستند و اگر مراسم تان در پاييز برگزار مي شود، رنگ هاي نارنجي، زرد و قرمز تيره مجموعه زيبايي به شما هديه مي كنند. هم چنين مي توان از گل هاي رنگ روشن (براي ماشين رنگ تيره) و گل هاي رنگارنگ (براي ماشين رنگ روشن) استفاده كرد.

مورد ديگري كه بايد در نظر داشته باشيد سرما يا گرماي هواست. اگر عروسي تان در تابستان است از گل فروش بپرسيد چه گل هايي زود پلاسيده نمي شوند و گل ماشين عروس تان تا آخر شب زيبايي اش را حفظ مي كند. اگر هم عروسي در زمستان است در مورد گل هاي مقاوم در برابر سرما پرس و جو كنيد. البته معمولا خود گلفروش ها اين نكات را در نظر مي گيرند و شما را راهنمايي مي كنند. با وجود همه اين ها نبايد انتظار داشته باشيد، بعد از يك روز خيلي گرم يا خيلي سرد، گل هاي ماشين عين اول صبح شاداب باشند. البته مي توانيد از گل هاي مصنوعي هم در تزيين ماشين عروس استفاده كنيد، گل هايي كه خيلي شبيه گل هاي طبيعي هستند. اين گل‌ها با اينكه گران‌تر هستند، اما ديگر نگراني اينكه ماشين عروس تان زيبايي اش را تا آخر شب حفظ نكند را نخواهيد داشت. در آخر هم مي‌توانيد اين گل‌ها را بعد از باز كردن از روي ماشين در گلداني در خانه‌تان نگه داريد و هر از گاهي به ياد جشن عروسي تان بيفتيد.

حواستان باشد اگر قبل از مراسم عروسي، جشن نامزدي داشته ايد، تزيين ماشين عروس بايد با تزيين ماشين نامزدي فرق داشته باشد. معمولا براي مراسم نامزدي كه جمع و جورتر و ساده‌تر است، از بادكنك، تور و پاپيون استفاده مي شود.

بالن و كالسكه عروسي

شايد شما از آن دسته عروس و داماد هايي باشيد كه دلتان بخواهد روز عروسي تان يك كار به ياد ماندني انجام دهيد كه تا مدت ها در خاطره ها بماند. مثلا سوار كالسكه شويد و براي مهمان ها دست تكان دهيد و دسته گلتان را در هوا بچرخانيد. البته از آنجا كه حركت كالسكه داخل شهر ممنوع است عروس و داماد فقط مي توانند در مقابل تالار عروسي شان و براي يك مسير كوتاه براي عكس برداري و فيلم برداري از آن استفاده كنند. بالن سواري عروس و داماد نيز ممنوعيت هايي دارد و در حال حاضر فقط براي يك باشگاه در تهران مجوز بالن سواري صادر شده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۱۰:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

همه چيز درباره كاغذ ديواري در مجله عروسي

در چند دهه گذشته استفاده از كاغذ ديواري رونق چنداني نداشت و علت اين بي ميلي هم متنوع نبودن رنگ ها و طرح هاي كاغذ ديواري ها بوده است اما امروزه به دليل تنوع در رنگ، شكل و جنس به يكي از اولين انتخاب هاي عروس خانوم ها براي پوشش ديوار منزل، تبديل شده اند تا آنجا كه حتي مي توان گفت اين پوشش تاحد زيادي جاي رنگ را گرفته است. پس بامجله عروسي همراه باشيد تا با مواردي مهم براي انتخاب كاغذ ديواري منزلتان آشنا شويد.

يكي ديگر از دلايلي كه كاغذ ديواري اين روزها طرفداران بسياري پيدا كرده، نصب آسان و سريع آن است. البته قبل از انتخاب كاغذ ديواري حتما بايد به نكاتي توجه كنيد. در غير اين صورت به سرعت دلزده و پشيمان مي شويد. نكات زير مي تواند راهكارهاي مفيدي براي انتخاب كاغذ ديواري منزل عروس خانوم ها باشد.

قبل از انتخاب كاغذ ديواري بايد به رنگ وسايل خانه توجه كنيد زيرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع كاغذ با ساير وسايل، علاوه بر اينكه خانه را بي نظم و خسته كننده نشان مي دهد، براي افراد خانواده احساس آشفتگي ايجاد مي كند. بنابراين حتما به هماهنگي رنگ ها توجه داشته باشيد.

هماهنگي نوع و طرح كاغذ ديواري با سبك و شكل چيدمان خانه نيز مهم است. به طور مثال، براي خانه اي كه سبكي بسيار فانتزي و مدرن دارد بايد از كاغذ ديواريهايي ساده و با نقش و نگار كم استفاده كنيد و براي خانه هايي كه با مبلمان استيل و فرش هاي ابريشمي چيدمان شده اند بايد كاغذ هايي سنگين با نقش و نگارهاي برجسته به كار ببريد.

بهتر است براي خانه هايي كه سقف بلندي دارند از كاغذديواري هايي با شكل و خطوط افقي استفاده كنيد كه در اين صورت ارتفاع سقف را كوتاهتر جلوه مي دهد و در ضمن نوعي گرما و صميميت نيز به وجود مي آورد. استفاده از كاغذ ديواري هاي بافت دار به ديوارها عمق مي بخشد و نيز سبب جذب صداي فضا مي شود.

براي آنكه فضايي آرام و به دور از شلوغي و بي نظمي داشته باشيد بهتر است از كاغذديواري هايي گلدار با رنگ هاي ملايم استفاده كنيد. اگر خواهان فضايي پر از انرژي و هيجان هستيد كاغذ هايي با رنگ هاي شاد و درخشان كه طرح هاي هندسي و هنري دارند به كار ببريد كه در اين صورت هر بيننده اي را سر ذوق مي آورد.

هماهنگي كفپوش خانه با كاغذ ديواري بسيار مهم است. بنابراين بهتر است از كاغذ هاي گل دار يا با طرح و شكلهاي شلوغ براي خانه هايي با كفپوش ساده استفاده كنيد و برعكس كاغذ ديواري هاي ساده را براي خانه هايي با كفپوش طرح دار به كار ببريد تا اين هماهنگي، زيبايي خانه شما را چندبرابر كند.

اگر به لحاظ شخصيتي فردي تنوع طلب هستيد و زود از همه چيز خسته مي شويد، پيشنهاد مجله عروسي اين است كه از كاغذ ديواري هاي ساده با رنگ هاي ملايم كه هيچ طرح و شكلي ندارد و با هر نوع چيدمان و رنگي هماهنگ مي شود، استفاده كنيد زيرا استفاده از كاغذ ديواري هاي طرح دار روحيه خاصي مي طلبد و هماهنگ كردن وسايل با اين گونه كاغذها كمي مشكل است و ممكن است پس از مدتي دچار دلزدگي شويد.

بيشتر اوقات هزينه و قيمت كاغذ ديواري ها به دليل برخي محاسبات تا حدودي براي افراد مبهم است زيرا كاغذ ديواري ها به شكل رول هايي با عرض هاي مختلف عرضه مي شوند و هر شكل و طرحي از كاغذ ديواري متراژ و اندازه جداي خود را دارد و چون ديوارهاي خانه به طور كامل مستقيم و داراي يك سطح نيست و بيشتر خانه ها داراي ستون و ديوارهاي كاذب و غير مفيد هستند، بنابراين هم از رول هاي بيشتري نسبت به محاسبه شما استفاده مي شود و هم در بعضي از مواقع كاغذها اضافه مي آيند. براي اينكه كمتر با اين مشكل مواجه شويد بهتر است متراژ ديوارها و ميزان پرتي ها را به طور كامل اندازه بگيريد. در صورت امكان از نصاب كاغذ ديواري بخواهيد كه اندازه گيري ديوارها را نيز خود او انجام دهد.

اين نكته نيز قابل توجه است كه كاغذ ديواريها شايد در طول زمان دچار آسيب و خرابي شوند و زيبايي اوليه خود را از دست بدهند. بنابراين بهتر است يك رول بيشتر خريداري كنيد تا در صورت نياز بتوانيد از آن استفاده كنيد و براي پيدا كردن آن نوع كاغذ ديواري در بازار دچار مشكل نشويد.

كاغذ ديواري

از ويژگي هاي يك كاغذ ديواري مرغوب مي توان به موارد زير اشاره كرد:

۱- روكش سطح فوقاني از نوع وينيل Vinyl بوده و وزن وينيل بكار رفته در آن بين ۳۰۰ الي ۴۵۰ گرم در هر مترمربع مي باشد.

۲- قابليت شست و شوي كامل حتي با مواد شوينده خانگي را داشته باشد.

۳- مقاومت بسيار بالا در برابر كشش و گسيختگي داشته و جهت استفاده روي ديوارهاي Dry wall بسيار مناسب است.

۴- كاملا ضد آلرژي و هايژنيك هستند و بو و گرد و غبار را به خود جذب نمي كنند.

۵- پس از نصب و اجرا، سطحي كاملا بدون درز را ايجاد مي كند.

انتخاب يك كاغذ ديواري صحيح و خوب كاري سخت است؛ به خصوص اگر قبلا اين كار را انجام نداده باشيد. دليل سختي انتخاب كاغذ ديواري اين است كه تنوع بيشماري از لحاظ طرح و رنگ و هم چنين جنس پشت كاغذديواري در بازار موجود است كه بايد از بين اين تنوع بيشمار، مناسب ترين گزينه را براي دكوراسيون خانه خود انتخاب و استفاده نماييد. يكي از بهترين راه ها براي‌ آسان تر شدن انتخاب كاغذ ديواري، اين است كه شما قبل از رفتن به فروشگاه ها براي انتخاب و خريد، ايده و طرحي واضح و شفاف از آنچه مي‌خواهيد، داشته باشيد.

قيمت كاغذ ديواري

قيمت كاغذ ديواري ها مقداري گيج كننده است. قيمتي كه در آلبوم ها براي هر نوع كاغذ ديواري قيد شده است براي يك رول از آن است. در حالي كه رول هاي كاغذ ديواري ها براي فروش دو برابر يا سه برابر يك رول تكي توليد مي شوند. اين كار سبب گمراهي افراد در محاسبه هزينه ها مي‌شود اما اين كار دليل دارد و دليلش اين است كه فروش كاغذ ديواري ها در رول‌هاي دو برابر و سه برابر، مي تواند متراژ بيشتري كاغذ را نسبت به يك رول واحد در اختيار شما بگذارد. يك رول واحد تنها داراي ۴ متر و ۱۱٫۵ سانتي‌متر (۱۳٫۵ فوت) كاغذ ديواري‌ است در حالي كه رول هاي دو برابر داراي ۸ متر و ۲۳ سانتي متر (۲۷ فوت) كاغذ هستند.

رول كاغذ ديواري ها داراي عرض هاي مختلفي نيز هست. انواع اروپايي آنها داراي عرض ۵۲ سانتي متر (۲۰٫۵ اينچ) است در حالي كه رول هاي آمريكايي عرض ۶۸٫۵ سانتي متر (۲۷ اينچ) دارد. يعني مسلما شما مي توانيد مقدار بيشتري از ديوار را با يك رول كاغذ ديواري آمريكايي نسبت به يك رول اروپايي بپوشانيد.

مورد ديگري كه روي قيمت آن تاثير مي گذارد، طرحي است كه انتخاب مي نماييد. به طور كلي دو نوع طرح وجود دارد: طرح هاي مستقيم و صاف و طرح هاي منحني شكل.

طرح هاي مستقيم و صاف مانند طرح هاي راه راه عمودي و افقي كه بايد در قسمت درزها تنظيم شوند و طرح‌هاي منحني شكل نيز مانند طرح‌هاي گلدار و هندسي هستند كه باز هم بايد در قسمت درزها تنظيم شوند. اين تنظيمات در قسمت درزها به طوري كه دنباله طرح‌ها از رديفي به رديف ديگر رعايت شود، نياز به متراژ بيشتري دارد كه در اين زمينه و اينكه طرح انتخابي شما به چه مقدار متراژ اضافه نياز دارد، بايد از فروشنده كمك بگيريد. از اين رو بايد حتما ديوارهاي اتاق را با دقت اندازه‌گيري كنيد و هنگام سفارش آنها را به همراه داشته باشيد. در نظر گرفتن در و پنجره‌ها را فراموش نكنيد. توصيه مي‌كنيم يك يا دو رول كاغذ ديواري اضافه از حد نياز را خريداري كنيد تا در صورت اشتباه در اندازه‌گيري يا خراب شدن قسمتي از كاغذديواري، بتوانيد از آن مقدار اضافي استفاده كنيد.

اين مهم است كه در مورد رايج‌ترين انواع كاغذ ديواري هاي موجود، در هنگام خريد اطلاعاتي داشته باشيد. اساسا كاغذ ديواري هايي كه داراي پوشش وينيل هستند با دوام ترين انواع كاغذ ديواري محسوب مي‌شوند و قابل شست و شو و ضد آب نيز هستند. اين نوع كاغذ ديواري خود به دو نوع تقسيم مي‌شود: نوع اول در قسمت پشت كاغذديواري داراي لايه‌اي از وينيل است و نوع دوم داراي لايه‌اي از وينيل در قسمت روي آن است كه مسلما نوع دوم دوام بيشتري دارد.

كاغذ ديواري را مي‌توان در فروشگاه‌هاي مخصوص خود و هم‌چنين فروشگاه‌هاي مجازي بيابيد. خريد كاغذ ديواري از طريق اينترنت ايده خوبي نيست، زيرا بافت، طرح و رنگ كاغذ ديواريها در عكس، هرگز مانند آنچه واقعا هستند مشخص نيست. هم‌چنين اگر شما به فروشگاه‌ها مراجعه كنيد اين شانس را داريد كه بتوانيد نمونه‌اي از گزينه‌هاي انتخابي خود را به خانه بياوريد و با وسايل و مبلمان خانه‌تان تطبيق دهيد و جلوه آنها را با نورپردازي موجود در خانه، هم در روز و هم در شب مشاهده كنيد، سپس بهترين و مناسب‌ترين گزينه را انتخاب كنيد. در صورتيكه اين امكان براي شما در خريد اينترنتي وجود ندارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۱۰:۲۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

شامپو را با توجه به نوع مويتان انتخاب كنيد

شامپويي كه براي موهاي خود انتخاب مي كنيد بايد متناسب با نوع مويتان باشد. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم تا به معرفي انواع مو و شامپو مناسب براي آن بپردازيم، پس با ما همراه باشيد.

نوع شامپو بايد متناسب با نوع مو (چرب، حساس، خشك، دكلره و …) و هم چنين متناسب با وضعيت پوست سر (معمولي، خشك، داراي شوره و…) انتخاب شود. اگر هر روز مي خواهيد موهايتان را بشوييد، شامپويي را انتخاب كنيد كه براي شستشوهاي متعدد مناسب باشد.

قيل از شامپو زدن ابتدا به مدت پنج دقيقه موهايتان را ماساژ دهيد، اين كار باعث تحريك جريان خون در پوست سر مي شود. هنگام شامپو زدن نيز به آرامي موها را ماساژ دهيد، البته اين كار نبايد باعت اصطكاك مو شود. بهتر است بعد از آبكشي اوليه چند ثانيه مكث كرده و دوباره موها را آبكشي كنيد و دوباره با ملايمت ماساژشان دهيد؛ موها بايد خوب و كامل آبكشي شوند. لزومي ندارد ۲ بار موها را شامپو بزنيد و بيهوده پوست سرتان را خشك و خشن كنيد.

شامپو موهاي خشك

اگر جنس موهايتان خشك است بايد شامپويي با مواد مغذي فعال (سراميد و اسيدهاي چرب ضروري) را انتخاب كنيد. از شستشوي مكرر (يك بار شستشو در هفته مناسب است) و براشينگ زياد كه حرارت آن باعث شكنندگي موها مي شود، جداً خودداري كنيد.

دو بار در ماه قبل از شامپو زدن از ماسك هاي مغذي روي موها استفاده كنيد (روغن كتيرا و روغن نخل و…) و بگذاريد حداقل ۲۰ دقيقه بماند و يا بهتر است تمام شب زير يك حوله روي موهايتان بماند. در صورتي كه نوك موهايتان شكافته شده (موخوره)، تنها راه حل واقعي و عملي، كوتاه كردن موهاست.

شامپو موهاي چرب

اگر موهاي چربي داريد، فقط ۱ تا ۲ بار در هفته بايد از شامپو موهاي چرب استفاده كنيد. استفاده بيش از حد اين شامپوها احتمال فعال شدن توليد سبوم (SEBUM) و در نتيجه توليد چربي را افزايش مي شود. بنابراين شما كه مجبور مي شويد بيشتر موهايتان را بشوييد، براي اين كار بايد از شامپوهاي داراي (PH) خنثي و مخصوص مصرف روزانه استفاده كنيد.

براي تميز كردن موها به طور مرتب از ماسك هاي مخصوص مو استفاده كنيد و از تحريك كردن پوست سر با ماساژ و برس زدن محكم مو خودداري كنيد. موهاي رنگ يا فر شده ممكن است باعث چرب شدن ريشه مو و ايجاد موخوره شوند. شستشو با يك شامپوي ملايم با PH خنثي، باعث مراقب از موهاي خشك و جلوگيري از مو خوره شده و استفاده مرتب از ماسك بر پايۀ موي شما، روي سطح ريشه هاي مو توصيه مي شوند.

شامپو ضد شوره

قبل از درمان شوره سر، ابتدا بايد تشخيص داد كه شوره ها خشك هستند يا چرب. برخلاف شوره هاي خشك كه از پوست سر جدا مي شوند و بر روي شانه هاي مي ريزند شوره هاي چرب روي پوست سر مي چسبند و باعث خارش پوست سر مي شوند. براي درمان شوره خشك، در طول يك ماه از شامپو ضد شوره ۱ الي ۲ بار در هفته استفاده كنيد (توجه داشته باشيد كه مصرف بيشتر آن باعث تحريك شدن پوست سر مي شود) سپس درمان پيشگيرانه را با استفاده از شامپو ضد شوره هر ۱۵ روز يكبار ادامه دهيد.

اگر شوره هاي چرب با مشكلات پوستي (لكه هاي قرمز و وجود شوره روي پيشاني و ابرو و…) همراه بود با يك پزشك متخصص يا يك متخصص پوست مشورت كنيد. پزشك علت وجود اين شوره ها را تشخيص مي دهد و درمان موثري تجويز خواهد كرد.

تقويت كننده مو

تقويت كننده ها بعد از شامپو زدن، روي موهاي خشك (آبگرفته شده) مورد استفاده قرار مي گيرند و براي تاثير بهتر بايد چند دقيقه روي مو بمانند. مدت زماني كه اين تقويت كننده ها بايد روي مو بماند داخل بروشور جعبه آنها نوشته مي شود. بعضي از تقويت كننده هاي مو احتياجي به آبكشي و شستشو ندارند؛ مانند سرم هاي تقويت كننده مو كه تنها چند قطره از آنها خشكي و خشن بودن موها را برطرف مي كند و باعث درخشندگي آنها مي شود.

نرم كننده ها نيز با نرم كردن مو، شستشوي آن را آسان مي كنند. ماسك ها اثر بسيار مهمي روي موها دارند. استفاده از ماسك ها براي موهاي خشك يا موهايي كه توسط عوامل بيروني از جمله دكلره، رنگ، فر، براشينگ مكرر، باد، آفتاب و… آسيب ديده اند بسيار ضروري است. براي تاثير بهتر ماسك ها موهايتان را در يك حوله گرم بپيچيد و بگذاريد مدت زمان بيشتري روي موها بماند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۱۰:۰۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

به چه كسي چاق گفته مي شود؟

براي اينكه بتوانيد چاقي را درمان كنيد ابتدا بايد بدانيد به چه فردي چاق گفته مي شود و با تعريف صحيح چاقي آشنا شويد پس با مجله عروسي همراه باشيد.

چاقي در حالت كلي به افزايش بيش از حد چربي در يك يا چند ناحيه از بدن اطلاق مي شود. زماني يك فرد را چاق مي دانند كه بر اساس اندازه گيري ها و مقياس هاي تعريف شده، افزايش تجمع چربي در بدن آن فرد به طور كامل محرز شود. براي تشخيص اينكه يك فردي چاق است يا خير، از ابزار اندازه گيري نظير BMI و دور كمر استفاده مي شود.

BMI يا شاخص توده بدني به حاصل تقسيم وزن (كيلوگرم) به مجذور قد (متر مربع) گفته مي شود كه در واقع ابزاري است كه با آن مي توان وزن فرد را نسبت به قد وي سنجيد و پس از محاسبه، عدد حاصل با دسته بندي مشخصي مقايسه مي گردد.

چاقي به طور كلي يك بيماري چند عاملي و پيچيده است كه تحت تاثير ژنتيك، عوامل محيطي و تاثير متقابل اين دو عامل بروز مي كند.

از نظر عموم مردم معمولا افراد چاق مهربان‌ترند، پس چرا چاق نمانيم؟! مشكل از آنجايي شروع مي شود كه بحث بيماري هاي مربوط به چاقي مطرح مي شود.

بيماري هايي نظير بيماري هاي قلبي عروقي، سكته مغزي، مشكلات تنفسي، ديابت نوع ۲، اختلالات خواب، التهاب استخواني و مفصلي، سنگ كيسه صفرا، استرس، اختلالات هورموني نظير قطع قاعدگي يا قاعدگي دردناك در ارتباط مستقيم با چاقي هستند و نكته مهم اين است كه چاقي مي تواند در نهايت منجر به سرطان هايي نظير اندومتر، پستان، پروستات و كولون نيز شود. برخي بيماري ها از جمله بيماري عروق كرونري قلب، ديابت نوع ۲ و اختلالات خواب زماني كه همراه با چاقي باشند نياز به توجه ويژه اي خواهند داشت. اختلالات خواب در كنار چاقي زماني نيازمند توجه خواهد بود كه برخي از علائم نظير خر و پف و قطع تنفس در حين خواب كه منجر به پريدن ناگهاني خواهد شد، بروز كنند.

بررسي ميزان كلسترول و تري گليسيريد خون، قند خون و فشار خون مي تواند كمك شاياني در جهت پيشگيري يا درمان اين بيماري ها داشته باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۰۹:۴۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 16
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 3406
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» اسکی در اروپا، تجربه ای هیجان انگیز همراه آرامش خاطر
» سلفی گرفتن با مومیایی که شاید متعلق به رضا خان پهلوی باشد!
» جاذبه های گردشگری ریکیاویک| بیانی نو از ایسلند زیبا
» اثر هنری ژاپنی در ایران!
» سفر به کرمان | آشنایی با آداب و رسوم مردم کرمان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دریاچه سرخ
» دلتابان، شما را به سفری فراموش نکردنی در کیش می برد !!
» نوسان بازار ارز، شامل حال خارجی ها هم شد!
» جزیره هرمز | جزیره سرخ بیرون آمده از آب
» بهترین رستوران های گیلکی معروف تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایم باشک
» بهترین غذای دریایی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بازی خیابانی
» زیباترین هتل های مالت، میزبانی خوب برای اقامتی رویایی
» شهرهای بزرگ و پر جمعیت چین، دیدنی بی نظیر قلب آسیا
» عجیب ترین رستوران های دنیا و طعم بی نظیر غذاهای ملل
» تجربه هیجان انگیز جام جهانی 2018 با تورهای دلتابان
» کرمان گنجینه تاریخ در دوره های مختلف تاریخی
» در زیر شهر اندیمشک چه می گذرد؟!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در راستای خورشید
» یزد | شهر نمونه ی گردشگری جهان اسلام
» پروازهای تهران به اربیل از سر گرفته می شوند!
» پیشینه تاریخی شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهوه خانه چینی
» چابهار | نگینی درخشنده در جنوب شرق ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کلونی
» معرفی نقش اسب کورد در صنعت گردشگری کردستان
» 10 کافه بازی تهران که میشه حسابی خوش گذروند!!
» معرفی فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان!!
» بزرگترین منبع آب شیرین دنیا یخ زد!
» قدیمی ترین  پیتزا فروشی های تهران | پیتزا فروشی های قدیمی تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بزرگترین غار
» خارق العاده ترین قلعه های پنهان اروپا و دنیایی از رمز و راز
» نمایشگاه آثار معمار زندان قصر افتتاح شد!
» دیدنی های لندن در پناه هنر و زیبایی بی نظیر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نرمش صبحگاهی
» جیرفت کهن | برگی از کتاب تاریخ ایران زمین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جدل آرام
» برترین جاذبه های گردشگری چین | در سفر به چین به کجاها برویم؟
» طعم لذت بخش غذاهای معروف در شهرهای مختلف ایران
» تجدید دیداری با روستای هیر قزوین که اشک به چشم می آورد
» محصولات تراریخته برای سلامتی مضرند؟؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دستیار ماهیگیر
» لوکس ترین هتل های جهان | هتل بلغاری دبی به لوکس ترین ها اضافه شد
» اقامتگاه های جنگلی برتر در جهان، پلی بین آرامش و صنعت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طوفان بیابان
» سفر به اشویل | بهترین تفریحات را در اشویل انجام دهید!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تنها در مه
» 10 کار برتری که در ویتنام می توان انجام داد
» 10 مورد از بهترین شهرها و روستاهای دارای دریاچه در اروپا