عروسي
مجله جشن عروسي

با رژيم ۱۳ روزه اضافه وزن خود را كاهش دهيد

رژيم ۱۳ روزه به ما كمك مي‌كند سوخت و ساز بدنمان را افزايش دهيم و لاغر شويم. فقط اين رو در نظر داشته باشيد كه از دستورالعمل‌هاي زير پيروي كنيد و سبكي در گرانش صفر را احساس كنيد. اين رژيم ساده تاثير شگفت انگيزي روي شما خواهد داشت؟

 

مصرف اين محصولات را كاهش دهيد

سعي كنيد از اين محصولات اجتناب كنيد:
نوشابه و آبميوه
نمك و قند
سبزيجات نشاسته دار (سيب زميني، چغندر، هويج)
برنج و پاستا
نان و غلات
محصولات گوشتي دودي
اين محصولات را بيشتر بخوريد

به جاي گوشت قرمزماهي و به جاي ژامبون تخم مرغ بخوريد. اين موادغذايي را هم تركيب كنيد:

قارچ
تخم مرغ
ماهي و مرغ
گوجه و خيار
كاهو و كلم
بروكلي، گل كلم و لوبيا سبز
كدو تنبل
سالاد
پنير و توفو
شير گياهي (بادام، برنج، سويا)

فهرست غذاها

نگاهي به منوي نمونه زير بيندازيد و از آن براي برنامه غذايي روزانه‌تان استفاده كنيد.

صبحانه: دو عدد تخم مرغ آبپز يا كبابي + يك فنجان قهوه بدون شير يا شكر.

ناهار: نصف يك مرغ متوسط همراه با نيم نيم آب مرغ + سالاد با گوجه و قارچ + يك ليوان شير سويا يا قهوه تلخ

ميان وعده: يك فنجان چاي سبز يا پرتقال

شام: يك ليوان شير بادام، ماهي و ۱۵۰ گرم توفو

مي‌توانيد توفو را با پنير، ماهي را با مرغ، قهوه را با چاي سبز و پرتقال را با سيب جايگزين كنيد.

يك نكته مهم

ويتامين‌ها و مواد معدني را فراموش نكنيد. پياده روي يا دويدن روزانه و نوشيدن آب كافي (۲ ليتر در روز) را نيز جز فعاليت هاي خود قرار دهيد.

چطور از مشكلات شكمي رها شويم؟

اگر از مشكلات گوارشي رنج مي‌بريد، بايد بدانيد كه با تغيير سبك زندگي مي‌توانيد آن را بهبود بخشيد و رژيم پيشنهادي ما هم به شما كمك خواهد كرد. مهم‌ترين چيز كاهش يا كنارگذاشتن كربوهيدرات‌هاي ساده (شكر، پاستا، نان سفيد، آبميوه و …) مي باشد. رژيم پروتئيني هم به شما كمك خواهد كرد. كافيست به توصيه‌هاي زير عمل كنيد.

در طول روز به مقدار كافي آب بنوشيد.
از غذا‌هاي چرب، پرادويه، سرخ كردني، شيرين كننده‌ها، چاي سياه، نوشيدني‌هاي گازدار اجتناب كنيد.سيگار و قليان هم نكشيد.
آلوبخارا بخوريد.
پروبيوتيك‌ها را امتحان كنيد.
بعد از خوردن دراز نكشيد.
به جاي كره و روغن‌هاي معمولي از روغن زيتون استفاده نماييد.
خوب بخوابيد.
از چاي بابونه، نعناع و زنجبيل استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

موارد مهم اجاره ماشين عروس

  اجاره ماشين بدون راننده براي رفت و آمد هاي شخصي يا كاري در كشورمان هنوز چندان رايج نشده است اما اجاره ماشين عروس پديده اي است كه سالهاي اخير به هزينه هاي ميليوني شب عروسي اضافه كرده است.

در عين حال پروسه اجاره ماشين براي هر دو اين اهداف با پيچيدگي ها و هزينه هاي عجيب و غريبي همراه است كه قصد داريم در اين مطلب بيشتر به اين مسائل بپردازيم.

شايد در مورد عروسي اينكه مي توانيد براي يك شب، سوار خودروهاي لوكس شويد و از شب خاص خود بيشتر لذت ببريد در نگاه نخست وسوسه كننده و جالب به نظر برسد اما واقعيت اين است كه در عمل اين رويا ممكن است به يك تراژدي بزرگ منجر شود.

خودروهاي مورد استفاده براي مراسم عروسي از نمونه هاي كلاسيك گرفته تا خودروهاي شاسي بلند لوكس و خودروهاي كروك  اسپرت را شامل مي شود

مراحل كرايه خودرو به اين صورت است كه شما پس از انتخاب خودروي مورد نظر، با ارائه يك چك ضمانت برابر با مبلغ خودرو، مي توانيد رنگ و مدل تزئين آن (در صورت تمايل) را انتخاب نماييد.

معمولا رنگ ماشين ها بين سه رنگ سفيد، مشكي و نوك مدادي متنوع است. همچنين مي توانيد با هزينه بيشتر خودرو را با راننده كرايه نماييد.

اين خودروها در قيمتهاي بسيار متفاوتي و معمولا به صورت ساعتي كرايه داده مي شوند، براي مثال ۱۲ تا ۲۴ ساعتي و ۴۸ ساعتي و … كه هركدام مبالغ گوناگوني دارند.

فاكتور ديگري كه در هزينه اجاره ماشين تاثيرگذار است، منطقه اجاره آن است كه در برخي مناطق تهران باعث ايجاد تفاوت فاحش در در مبلغ اجاره مي شود.

 طبق قراردادي كه با شركت مي بنديد، استفاده براي مسافت بيش از ۲۵۰ كيلومتر و سرعت بالاتر از ۱۰۰ كيلومتر بر ساعت مجاز نيست و همچنين حق خروج از شهر را نخواهيد داشت و مسلما بايد متعهد شويد كه تمام خسارات و هزينه هاي خودرو در صورت بروز تصادف يا خرابي، متوجه شما خواهد بود.

 بود و نبود راننده بسيار تاثير گذار است ،  در واقع اگر خودرو تحويل شما باشد، بروز هر عيب فني (حتي در صورتي كه شما مقصر نباشيد) مي تواند به چالشي بزرگ ميان شما و شركت اجاره دهنده منجر شود.

به خصوص آنكه شما نيز طبيعتا از شرايط فني و مشكلات قبلي خودرو بي خبريد و هيچ بعيد نيست، مشكلي كه از قبل گريبانگير خودرو بوده است از جيب شما رفع شود كه در اغلب موارد هم به ضرر شما تمام خواهد شد.

جالب اينجاست كه خودروهاي كروك بدون راننده با اينكه قيمت بالاتري دارند پر طرفدارترين ماشين هاي اجاره اي محسوب مي شوند و در اين ميان خودروهاي كلاسيك برخلاف تصور بسياري، از كمترين محبوبيت برخوردارند.

با توجه به رفاه مالي قشر مرفه جامعه و دسترسي اين طيف به بهترين خودروهاي موجود در كشور، اغلب مشتريان شركتهاي اجاره خودرو از طبقه متوسط جامعه هستند و معمولا به گرانترين انتخاب ها تمايل بيشتري دارند.

 خودرو مورد نياز خود را در شهري مانند تهران تحويل بگيريد و در شهري مانند اصفهان تحويل يكي از شعب شركت اجاره دهنده خودرو بدهيد با اخذ هزينه هاي بيشتر در راستاي جبران هزينه هاي جا به جايي تا تهران مواجه خواهيد شد.

اين تمام ماجرا نيست، متاسفانه در بسياري موارد خودروهاي اجاره از شرايط فني و حتي ايمني مناسبي برخوردار نيستند، براي مثال ممكن است نمونه هاي ارزان قيمت تصادفي يا چپ شده پس از بازسازي جزئي سر از مراكز اجاره خودرو در آورند و به عنوان خودرو سالم تحويل مشتري شوند.

اين وضعيت خطرناك ممكن است به بروز نقص فني، تصادف يا حتي مرگ مشتريان منجر شود، اما از آنجا كه مشتري خودرو را به عنوان نمونه سالم و بي عيب و نقص تحويل گرفته، در نهايت مسئوليت حقوقي چنداني متوجه موسسه اجاره دهنده نخواهد بود و در موارد بسياري مي تواند به ضرر و زيان ناشي از جبران خسارت هاي سنگين توسط مشتري منجر شود.

مواردي كه در اين اينجا مطاله كرده ايد بسيار پر اهميت است سعي كنيد قبل از اجاره خودرو براي شب عروسي از مجموعه اجاره كننده و خودرو اطمينان كسب نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۲۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ماه عسل رويايي

سفر، هر دليلي كه داشته باشد، هميشه با خاطراتي خوش همراه است؛ چرا كه براي چند روزي ما را از خانه و روزمرگي هاي‌مان دور خواهد كرد و با مردمان، فرهنگ هاي جديد و اماكن مختلف آشنا مي سازد. چه سفر كاري برويم چه سياحتي و يا حتي براي ديدار دوستان و خانواده راهي جاده شويم مي توانيم براي خود لحظاتي خوش و به ياد ماندني رقم بزنيم؛ البته به شرط رعايت نكاتي…

حال به مهمترين و منحصر به فردترين سفر زندگي تان بينديشيد؛ خود را در ماه عسل تان تصور نماييد؛ بعد از كلي دوندگي براي فراهم كردن مقدمات عروسي، حالا فرصتي يافتيد كه با همسرتان چند روزي را به سفر برويد و فارغ از همه چيز تنها از زيبايي ها و با هم بودن لذت ببريد.

چندين ماه برنامه ريزي براي مراسم عروسي، پرداخت هزينه هاي گزاف و تحمل استرس ناشي از آغاز راهي جديد در زندگي، طاقت شما و همسرتان را طاق نموده است؛ اما ماه عسل پايان خوش اين همه دوندگي است و به شما فرصت مي دهد تا انرژي دوباره اي به دست بياوريد. اين سفر رويايي به منزله جشني دو نفره براي آغاز زندگي مشترك و يافتن زماني براي استراحت، پيش از شروع مرحله اي جديد تلقي خواهد شد.

زود به فكر بيفتيد!

براي يافتن قيمت هاي مناسبتر براي موارد مختلف، خوب است كه كمي زودتر از موعد حركت، اقدام به رزرو بليت و هتل نماييد . اين توصيه در مورد تمام سفرها صدق مي نمايد ؛ به ويژه سفر مهم و خاطره انگيزي مانند ماه عسل. زيرا مقاصد رويايي زوج هاي جوان، معمولا طرفداران بسياري دارند و هرچه زودتر خريدن بسته سفر مورد نظر، نه تنها از نظر اقتصادي به نفع شما خواهد بود، بلكه براي‌تان راحتي و آرامش خيال را نيز به ارمغان مي آورد.

كار تيمي داشته باشيد

براي بي نقص به پايان رساندن مراسم سنگيني چون عروسي، زوج ها همه تلاش خود را مي نمايند تا در كنار يكديگر همه انتخاب ها را انجام دهند؛ اما نوبت به برنامه ريزي ماه عسل كه مي رسد، ديگر اين همكاري ديده نمي شود. اين نكته را فراموش نكنيد كه اين سفر براي هر دوي شماست؛ شما و همسرتان حق داريد تا به سراغ فعاليت هاي مورد علاقه خود برويد و از ماه عسلتان لذت ببريد. پس بهتر است براي برنامه ريزي ماه عسل، با هم مشاركت داشته باشيد و به علايق يكديگر توجه نماييد. نگذاريد تمام سفر طبق سليقه يكي از شما پيش برود.

 از سفر ماه عسل چه مي خواهيد؟

هر شخص در سر خود روياهايي مي پروراند و اين روياها هنگامي كه فرد در كنار همسرش قرار مي گيرد شايد بال و پر بيشتري بگيرند. پس از بازگو كردن خواسته هاي‌تان نترسيد. ماه عسل الزاما به معناي رفتن به شهري آرام و هتلي لوكس، يا قدم زدن در ساحل و گوش كردن به صداي امواج نيست. برخي زوج ها دوست دارند سفر عاشقانه خود را با چاشني ترس و ماجراجويي همراه نمايتد، به نقاط ناشناخته جهان بروند و به معناي واقعي هيجان را تجربه كنند. در همين راستا، بد نيست پيش از سفر، به هم از علايق‌تان بگوييد و فعاليت هاي دلخواه‌تان را با يكديگر شريك شويد.

آژانس هاي مسافرتي راهنماهاي خوبي هستند

با به بازار آمدن سيستم هاي رزرواسيون اينترنتي، اين روزها ديگر كمتر هتلي پيدا مي شود كه نتوان از طريق اينترنت اتاقي در آن رزرو كرد. در اين ميان هواپيمايي ها نيز از معركه به دور نيستند و هر يك براي فروش آنلاين بليت هايشان دست به كار شده اند؛ اما اين امر نبايد سبب شود كه كمك هاي كارآمد كارشناسان آژانس ها را ناديده بگيريم. معمولا اين دفاتر، با ايرلاين ها و هتل ها روابط كاري دارند و شايد بتوانند به راحتي براي شما پرواز يا اتاقي كه هيچ اميدي به خالي بودنش نداريد را رزرو نمايند.

ماه عسل يا مراسمي لوكس؟

به دليل همزماني مراسم پرخرج عروسي و سفر طولاني ماه عسل، تعداد زيادي از زوج ها توقعات‌شان از ماه عسل را كاهش مي دهند تا بتوانند مراسم لوكس تري داشته باشند؛ اما به نظر شما، ميان يك مراسم چند ساعته كه احتمالا به دليل فشار و اضطراب نيمي از آن را به خاطر نمي آوريد و سفري چند روزه و شيرين، كدام يك براي شما و همسرتان خاطره انگيزتر خواهد بود؟ از قضاوت و نظر اطرافيان نترسيد و سعي كنيد سفر دلخواهتان را رقم بزنيد.

 بلافاصله به ماه عسل نرويد

در فيلم هاي عاشقانه، زوج ها را مي بينيم كه مستقيما از تالار عروسي سوار بر ماشيني گل زده راهي جاده مي شوند، يا با همان لباس ها راه فرودگاه را پيش مي گيرند؛ اما اين كارها در فيلم به مراتب آسانتر از زندگي واقعي است! خستگي يك روز شلوغ، مي تواند در طول ماه عسل همراه‌تان باشد و خاطرتان را مكدر سازد. اگر خسته هستيد به خانه برويد، چند روز استراحت نماييد و سپس با روحيه اي سرزنده، با همسرتان راهي سفر شويد.

در مورد مقصد تحقيق كنيد

همه چيز را به لحظه فرود هواپيما و ورود به شهر يا كشور مورد نظرتان واگذار نكنيد، زيرا ممكن است نااميد يا حتي غافلگير شويد. سعي كنيد قبل از حركت، در مورد مقصدتان اطلاعات زيادي كسب كنيد، نظرهاي ديگر مسافران را بدانيد و يا عكس و فيلم هايي از طبيعت يا فرهنگ مردم آن به صورت آنلاين تماشا كنيد.

 همسرتان را غافلگير كنيد

در نظر گرفتن چند سورپرايز كوچك مي تواند شيريني ماه عسل را چندين برابر نمايد. اگر امكانش را داريد هديه اي براي او در هتل يا محل اقامتتان پنهان كنيد و يا گردشي دو نفره در اطراف شهر ترتيب دهيد. درست است كه در ازدواج تمامي تصميمات بايد با نظر هر دوي شما اتخاذ شوند؛ اما دعوتي ناگهاني به يك وعده غذاي عالي در رستوراني از پيش رزرو شده، كمي شور و شوق به سفرتان مي بخشد.

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۷:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نوشيدني هاي مضر در زمان بارداري

 
آب ميوه هاي پاستوريزه نشده
 
حتما به برچسب محصولات توجه نماييد. از انواع شير و آب ميوه هاي پاستوريزه نشده كاملا پرهيز شود چرا كه ممكن است حاوي باكتري هايي باشند كه به سيستم عصبي جنين آسيب برسانند.
 
الكل
 
مصرف الكل در دوران بارداري مانع از رشد جسمي و ذهني جنين خواهد شد. حتي برخي نارسايي ها در ظاهر جنين و در روح و روان او را نيز ايجاد مي نمايد. كودكاني كه از مادران يا حتي مادراني كه گاهي الكل مصرف مي كنند به دنيا مي آيند، در آينده دچار مشكلات جدي در تكلم، يادگيري، تمركز، زبان و بيش فعالي مي شوند.
 
قبل از نوشيدن كمي فكر كنيد
 

برخي از نوشيدني ها، جزو نوشيدني هاي سالم محسوب مي شوند اما صرفا سالم بودن آنها باعث نمي شود كه تصور نماييد مصرف شان در دوران بارداري بلامانع و بي خطر است. مثل چاي سبز، چاي يخي، نوشابه هاي رژيمي، قهوه و…

چاي سرد: ممكن است كه اين چاي واقعا به شما حس نشاط و انرژي بدهد اما كافئين آن بسيار بالا است و نبايد مورد مصرف قرار بگيرد.

قهوه: اگر نمي توانيد يك روز را بدون قهوه سر كنيد بهتر است مصرف آن را در اين دوران بسيار كاهش دهيد. به طور ايده آل حذف قهوه از برنامه غذايي تان لازم است اما اگر چنانچه نمي توانيد اين كار را انجام دهيد، لااقل در مقدار مصرفي آن تجديدنظر نماييد. مصرف زياد كافئين خصوصا در سه ماه نخست بارداري مي تواند منجر به سقط جنين شود و مي تواند سلامتي جنين را به خطر بيندازد. مصرف مداوم قهوه باعث تنگ تر شدن عروق خوني مي شود و در نتيجه جريان خون در بدن كاهش مي يابد و از همين طريق جريان خون در بدن جنين نيز كم خواهد شد.
 
اين مواد به طور مستقيم روي تخمك اثر مي گذارند
 

نوشابه ها براي رفع تشنگي خوش طعم ترين و دلچسب ترين انتخاب هستند ولي مواد شيميايي آنها مثل كوئينين اثرات مخرب زيادي دارند. هر زني كه به بارداري سالم و داشتن برنامه غذايي مناسب در دوران بارداري اهميت مي دهد، بايد از مصرف نوشابه ها پرهيز نمايد.

نوشابه هاي رژيمي: نوشابه هاي رژيمي پر از كافئين نيستند اما شيرين كننده هاي غيرطبيعي دارند مثل ساكارين. اين طعم دهنده ها باعث بروز برخي نارسايي ها در جنين خواهند شد البته اگر در مقادير زياد وارد بدن شوند. نوشابه ها در طعم هاي مختلف و متفاوت همگي كافئين دارند و بايد در اندازه اي كه مصرف مي شوند بسيار دقت شود.

نوشيدني هاي گازدار:

 كولا، ليموناد، تانگو و… همگي گوارا هستند و با نوشيدن مقدار كمي از آنها اتفاق خطرناكي نمي افتد ولي اگر عادت كنيد كه هر روز يك نوشيدني گازدار بنوشيد، احتمال آن كه در هفته ۳۷ام دچار وضع حمل شويد تا ۳۸ درصد افزايش مي يابد. نوشابه هاي انرژي زا و نوشيدني هاي گازدار حاوي كافئين هستند و خطر زايمان زودرس را به همراه خواهند داشت. بهترين قانون در دوران بارداري اين است كه از هر چيزي كه دوست داريد و هوس خوردنش را مي كنيد در حد متعادل و متناسب مصرف كنيد.

نوشابه ها
 
مي دانيم كه نوشيدن نوشابه ها از لذت بخش ترين چيزها در تمام دنيا مي باشد، اما نوشابه ها حاوي كافئين و برخي مواد شيميايي ديگر هستند. مصرف نوشابه ها باعث بروز مشكلاتي مثل زايمان به كار رفته در نوشابه ها باعث تغييراتي در رحم خواهد شد. طعم دهنده هاي مصنوعي موجود در نوشابه مثل ساكارين مواد شيميايي هستند كه مردم به جاي شكر، آنها را جايگزين كرده اند تا كالري كمتري دريافت نمايند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۷:۳۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه آلبالو پلو

آلبالو پلو محصول آشپزي ايراني است، تركيبي دلچسب از ميوه، غلات و گوشت است كه آن را تبديل به ساده ترين غذاي مجلسي نموده است. آن را خوب تهيه نماييد و از خوردنش لذت ببريد.

مواد لازم:

آلبالو ۵۰۰ گرم
شكر ۳۵۰ گرم
گوشت چرخ كرده ۵۰۰ گرم
پياز ۱ عدد
برنج ۴ پيمانه
زعفران به مقدار لازم
نمك و فلفل به مقدار لازم

طرز تهيه آلبالو پلو :

ابتدا آلبالوها را شسته و هسته آن را بگيريد و به همراه شكر روي حرارت قرار دهيد تا شكر آب شود و بعد آن را از روي شعله برداريد و شربت روي آلبالو را برداريد تا فقط خود آلبالو باقي بماند.
پياز را رنده نموده و به همراه گوشت چرخ كرده و نمك و فلفل و زردچوبه مخلوط كرده و خوب ورز دهيد و بعد آنها را به شكل كوفته ريزه دربياوريد.
حالا برنج را داخل قابلمه با مقدار مناسبي آب و نمك و روغن به صورت كته دم نماييد و در مرحله آخر آلبالو ها را اضافه كرده و با برنج مخلوط كنيد و به ميزان دلخواه شربت آلبالو روي برنج بريزيد و آن را دم ميكنيم
كوفته ها را در روغن داغ سرخ ميكنيم .
وقتي برنج آماده شد كوفته ها را روي برنج داده و مقداري برنج سفيد را با زعفران مخلوط كرده و روي برنج ميدهيم و بقيه شربت را روي برنج و كوفته ها ميدهيم.

ساير نكات

اگر دوست داشتيد كوفته ها را با گوشت مرغ تهيه كنيد
ميتوانديد از همان شيره آلبالو براي آب برنج كته استفاده كنيد البته باعث ميشود برنج شما خمير شود و بهتر است براي اين كار از پلو پز استفاده شود
بهتر است برنج را به صورت قالبي درآوريد تا زيباتر شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۶:۴۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

كاهش وزن پس از زايمان

طبيعي است كه بخواهيد اضافه وزن دوره بارداري خود را كاهش دهيد، اما بايد مطمئن شويد كه اين كار را از راه درستي انجام مي دهيد. در اين مطلب چند راه براي كاهش وزن پس از زايمان را بيان ميكنيم.

۱-رژيم هاي سخت نگيريد

اگر تازه زايمان كرده ايد و هنوز اضافه وزن فراواني داريد، ممكن است به اين فكر بيفتيد كه يك رژيم لاغري بگيريد. در اين صورت اگر خودسرانه از رژيم هاي مشهور و فراگير شده در جامعه استفاده نماييد، ممكن است روند كاهش وزن شما را سخت تر نمايد.

بهترين راه براي كاهش وزن حذف غذاهاي بسيار پركالري است.غذاهاي حاوي مقادير بالا چربي و شكر كه فاقد مواد مغذي هستند. با حذف كيك، كلوچه، شيريني جات، نوشابه، الكل، فست فود هايي مانند پيتزا و هات داگ شروع نماييد.

۲-غذاهاي حاوي مواد مغذي دريافت كنيد

بسياري از افراد در مقابل وسوسه ي مصرف مواد غذايي كه در دسترس است خود را نمي توانند كنترل كنند.پس از تولد نوزاد، علي الخصوص اگر شير مادر دريافت مي كند، نياز مادر به دريافت مواد مغذي افزايش مي يابد.

بهتر است غذاهاي پرپروتئيني مثل گوشت بدون چربي، مرغ، حبوبات را بيشتر مصرف نماييد ونياز به كلسيم را از شير و ماست و پنير تامين كنيد. ماهي سالمون و قزل آلا براي شما فوق العاده اند چرا كه حاوي اسيدهاي چرب امگا ۳ اي هستند كه نوزاد شما هم به آن نياز دارد.

۳-ميان وعده هاي سالم مصرف كنيد

مصرف ميان وعده بسيار توصيه مي شود و انتخاب ميان وعده ي صحيح از اهميت بسياري زيادي برخوردار است. از مصرف ميان وعده هاي پر شكر و پر چرب خودداري نماييد و از ميان وعده هاي سالمي چون ميوه هاي تازه و غلات آماده كم شيرين به جاي نوشيدني هاي شيرين و الكلي، آبنبات و چيپس استفاده كنيد. چرا كه اينها كالري زيادي دارند و مواد مغذي زيادي ندارند.

۴-به نوزادتان شير مادر بدهيد

شير مادر نه تنها براي نوزاد فوايد بسيار فراواني دارد بلكه براي كاهش سايز دور شكم مادر هم مناسب است. بسياري از مادران ، با شير دهي به نوزاد زودتر به وزن قبل از بارداري رسيده اند.

۵-آب بنوشيد

مطمئن باشيد كه به ميزان كافي آب مي نوشيد. شايد در مواقعي اينكه دقيقا بگوييم گرسنه ايم يا تشنه ، كمي سخت باشد. بنابراين اگر اول آب بنوشيد احساس سيري مي كنيد و هوس خوردن نمي كنيد. علاوه بر اين اگر بدنتان دچار كم آبي شود نمي تواند كالري زيادي بسوزاند. پس حداقل يك ليوان آب با هر بار شيردهي بنوشيد.

۶-فعال باشيد

يك خبر خوب، لازم نيست حتما به باشگاه هاي ورزشي برويد. كودكتان را در كالسكه بگذاريد و در هواي آزاد به پياده روي برويد. ديدن افراد جامعه و تغيير حال و هوايتان مي تواند از استرس شما بكاهد.

ورزش كردن باعث مي شود بدنتان سفت شود و براي يك روز انرژي كافي داشته باشيد. به آرامي شروع كنيد و پياده روي خود را تا ۳۰ دقيقه در روز و ۵ بار در هفته برسانيد.

۷-خوب بخوابيد

راهي پيدا كنيد كه حداقل ۷ ساعت درشبانه روز بخوابيد(حتي اگر پيوسته نباشد.). وقتي خواب كافي نداشته باشيد ممكن است افزايش وزن هم پيدا نماييد.

۸-وعده هاي غذايي منظم مصرف نماييد

سعي كنيد حجم غذاي زيادي نخوريد. پروتئين هاي سالم باعث مي شوند در تمام روز حس سيري و انرژي داشته باشيد.

هيچ وعده غذايي را حذف نكنيد مخصوصا صبحانه را. چرا كه با حذف يك وعده گرسنگي زيادي ايجاد مي شود و بيش از حد مي خوريد و احتمالا از سر راحتي غذاهاي پر چرب را انتخاب مي كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۶:۳۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب همسر خوب

انتخاب همسر خوب جز مهم‌ترين انتخاب‌هايي است كه ما در طول زندگي خود انجام خواهيم داد .  در دوران گذشته و فضاي سنتي حاكم بر آن ، انتخاب همسر جزو انتخاب‌هاي ما محسوب نمي‌شدند و غالباً، اين والدين بودند كه يك دختر و پسر را براي هم انتخاب مي‌كردند.

   اما امروزه، دختران و پسران اين حق را براي خود قائل هستند كه خودشان بايد همسر آينده‌ي خود را انتخاب نمايند. البته، كاملاً حق با آن‌هاست. به اين دليل كه نتيجه‌ي اين انتخاب، تا سال‌ها با فرد همراه خواهد بود و مسئوليت تمام پيش‌آمدها با خود فرد مي باشد. اگر بخواهيم معناي حقيقي انتخاب را در نظر بگيريم، هيچ‌كسي واقعاً خودش همسر خودش را انتخاب نمي‌كند. بلكه اين زندگي و موقعيت‌ها هستند كه افراد را در سر راه هم قرار مي‌دهند.

  حالا از بين اگر از كسي خوش‌مان آمد، به او درخواست ازدواج مي‌دهيم كه البته بايد مورد موافقت طرف مقابل هم قرار بگيرد. پس، اين انتخاب با انتخاب‌هاي ديگر تفاوت‌هاي اساسي دارد و نيازمند دقت و توجه بسياري است. شايد بپرسيد كه بايد از كجا شروع كنيم؟ اول از همه توصيه مي‌كنيم كه تمام رمان‌هاي عاشقانه‌اي كه خوانده‌ايد و فيلم‌هايي كه ديده‌ايد را فراموش نماييد. عاقلانه و بدون هيچ عجله‌اي تمام جوانب را بسنجيد و بعد از آن، قدم در راه اين انتخاب بگذاريد.

عشق قبل از ازدواج؟

  ما نمي‌خواهيم بگوييم كه قبل از ازدواج عاشق نشويد! اول با يك ديد عاقلانه درمورد هر گزينه فكر نماييد. ببينيد كه آيا طرف مقابل خصوصيت‌هاي تبديل شدن به يك همسر مناسب را داراست يا خير؟ اگر قبل از نگاه عاقلانه، عاشق كسي شويد و بعداً متوجه شويد كه او براي همسري شما مناسب نبوده؛ با شكست سنگين عاطفي مواجه مي شويد كه ممكن است تا سال‌ها كام شما را تلخ نمايد. يا اين‌ كه ممكن است شما عاشق كسي شويد؛ ولي او عاشق شما نشود!

همسران امروز، والدين فردا

   بهتر است كه در انتخاب همسر خود، خودخواهانه عمل نكنيد! زندگي شما با همسرتان، فقط محدود به امروز و ۲ نفر انسان نمي‌شود. آينده‌ي زندگي خود را هم در نظر بگيريد. به فرزنداني فكر كنيد كه قرار است حاصل زندگي شما باشند. اين فرزندان، براي برخورداري از يك زندگي خوب و رشدي بالنده، نيازمند والدين بسيار خوب هستند. پس، از الان به فكر فرزاندان خود هم باشيد. در هنگام انتخاب همسر، علاوه بر در نظر گرفتن معيارهاي شخصي، بررسي نماييد كه آيا طرف مقابل، مي‌تواند مادر يا پدر خوبي براي فرزندان‌تان باشد يا خير.

دوران سرنوشت‌ساز نامزدي

   معمولاً قبل از هر ازدواج رسمي، افراد مدتي را به عنوان «نامزد» با همديگر سپري مي‌نمايند. اين دوران، بهترين زمان براي حل مسائل مختلف مي باشد. با رفت و آمدهاي مختلف و آشنايي‌هاي به‌دست آمده از طرف مقابل، به‌راحتي مي‌توانيد به يك تفاهم و توافق برسيد و براي آغاز رسمي زندگي خود آماده شويد. در غالب موارد، نامزدي مختوم به ازدواج مي‌شود. اگر هم مشكلي در اين فاصله رخ داد، به كمك همديگر آن را رفع مي‌كنند. اما اگر قضيه جدي‌تر بود؛ دوران نامزدي بهترين زمان براي جلوگيري از يك ازدواج اشتباه است!

خانم‌ها چطور همسر خود را انتخاب مي‌كنند؟

   هر خانمي، در اعماق وجودش مي‌داند كه همسر مناسب او كيست. پس چه كاري بهتر از اين‌ كه مشخصات آن همسر را روي كاغذ بياوريد؟ يك ليست از مشخصات همسر دل‌خواه خود تهيه نماييد و آن‌ها را به ترتيب اولويت و اهميت مرتب كنيد. اين كار بسيار ضروري است و ما واقعاً انجام آن را توصيه مي‌كنيم. چراكه يك تصوير جامع و كلي در اختيار شما خواهد گذاشت تا با ديد بهتري نسبت به انتخاب همسر آينده خود اقدام كنيد.

   سعي نماييد در فرآيند ثبت مشخصات همسر خوب و ايده‌آل خود، اصلاً احساسي عمل نكنيد. هرچند، احساس از چيزهاي مهمي است كه بايد در ليست خود مورد توجه قرار دهيد، ولي در نوشتن ليست كاملاً منطقي و به‌دور از بزرگ‌نمايي و احساس عمل كنيد. به اولويت اهميت اين مشخصات هم بسيار دقت كنيد. چراكه بسياري از خانم‌ها، خواستگارهاي زيادي را به‌خاطر دارا نبودن ويژگي‌هاي كم‌اهميت رد مي‌كنند و فرصت‌هاي ازدواج با يك همسر مناسب را براي خود محدود مي‌نمايند.

   شما مي‌توانيد خودتان در زمينه‌ي انتخاب همسرتان فعالانه عمل كنيد! سعي كنيد اجتماعي باشيد و در جمع‌هاي مختلفي حاضر شويد. لازم نيست در اين جمع‌ها لزوماً مردي حاضر باشد. خانم‌هايي هستند كه براي فرزندان خود به‌دنبال همسر مناسب هستند. اين جمع‌ها مي‌تواند مكاني باشد براي اين‌كه دايره‌ي انتخاب‌هاي خود را وسيع‌تر كنيد.

آقايان چطور همسر خود را انتخاب مي‌كنند؟

  درست مثل خانم‌ها، لازم است كه آقايان هم ليستي از مشخصات همسر خوب و ايده‌آل خود تهيه نمايند و در فرآيند انتخاب آن را لحاظ كنند. ولي تفاوت‌هايي نيز در اين زمينه وجود دارد كه به آن‌ها خواهيم پرداخت. بزرگ‌ترين مشكلي كه اكثر آقايان با آن مواجه مي‌شوند، ترس از «پذيرفته نشدن» است. اين موضوع، براي مردان خجالتي و درون‌گرا بسيار سخت‌تر خواهد بود.

  اگر در تصميم خود جدي هستيد و دوست داريد به چيزي كه مي‌خواهيد برسيد؛ كمي شهامت داشته باشيد! با اين حقيقت روبرو شويد كه قرار است چندين بار رد شويد! اين موضوع بسيار طبيعي و از ديد متواضعانه بسيار هم خوب مي باشد! اجازه ندهيد تجارب «رد شدن‌»، شهامت را از شما بگيرند. گاهي اوقات دختران شما را رد مي‌كنند تا جديت شما را امتحان نمايند. آن‌ها مي‌خواهند بدانند شما تا چه اندازه در تصميم خود جدي هستيد.

پس اگر واقعاً جدي هستيد و مي‌خواهيد با او ازدواج كنيد، دوباره درخواست خود را تكرار نماييد و مغرور نشويد. در بسياري از موارد، مردان در دفعه‌ي دوم جواب مثبت مي‌گيرند. پس، نگران چيزي نباشيد و با شهامت تمام همسر اينده‌ي خود را پيدا كنيد.

حرف آخر ما

  ازدواج نيز، مثل هر انتخاب مهم ديگري نيازمند دقت فراوان است. همان‌طور كه گفتيم، ازدواج يكي از مهم‌ترين تصميم‌هاي زندگي شماست. پس، سعي كنيد انتخابي هوشمندانه و با در نظر گرفتن تمام جوانب انجام دهيد. مطمئن باشيد كه همسر خوب و مناسب براي شما در همين حوالي است و اگر كمي چشمان‌تان را براي ديدنش باز كنيد، او را خواهيد يافت!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۶:۲۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

خريد كفش عروسي

غروب بهترين زمان ممكن براي خريد كفش عروسي مي باشد. زيرا بر اثر فعاليت و راه رفتن در طول روز پاها كمي متورم و بزرگ مي شود و چون عروسي نيز در غروب برگزار مي شود بايد كفش تان را به سايز غروب خريداري نماييد تا در روز عروسي كفش هاي تان پاي تان را نزند .

 براي روز عروسي تان سعي نماييد كفش راحت انتخاب كنيد چون شما مجبوريد در اين روز زياد راه برويد و برقصيد و اگر كفش تان پاهاي تان را ناراحت كند شما را از ميهماني بيزار مي كند و آن وقت است كه براي تمام شدن اين شب به ياد ماندني لحظه شماري مي كنيد.

سعي كنيد روز قبل از جشن عروسي حتما كفش هاي تان را بپوشيد تا پاهاي تان به اندازه ي كفش و مدل كفش عادت نمايد و اگر كفش تان چرم است پاهاي تان در آن جا باز كند تا براي عروسي كارتان راحت شود. در صورتي كه امكان پوشيدن لباس عروس تان را داشتيد حتما اين كار را به همراه پوشيدن كفش هاي تان انجام دهيد و با آن برقصيد و راه برويد. زيرا راه رفتن با يك كفش پاشنه دار با لباس پف دار و حجيم كار سختي است و به تمرين نياز دارد.

 اگر به مدل كفش هاي تان خيلي وسواس داريد و كفش هاي پاشنه كوتاه و راحت را نمي پسنديد يك پيشنهاد به شما مي كنيم: حتما دو جفت كفش براي عروسي خود تهيه نماييد . يك جفت كفش دلخواه و مورد پسندتان كه براي عكاسي آتليه و خوشامدگويي به ميهمانان مي توانيد استفاده كنيد و يك جفت صندل يا كفش راحت با پاشنه ي كوتاه تر و ترجيحا جلو باز و پشت باز كه براي عكاسي باغ و رقصيدن در مراسم تان از آن استفاده شود .

 معمولا كفش هايي كه پاشنه هاي خيلي بلند (ده سانتي متر ) يا خيلي ظريف دارند براي عروس مناسب نيستند. ضمن اينكه راه رفتن او را غير عادي جلوه مي دهند تعادل عروس را نيز بر هم مي زند و احتمال زمين خوردن او را زياد مي كند . بعضي از عروس خانم ها به علت اختلاف قد زيادي كه با شوهرانشان دارند مرتكب چنين اشتباهي مي شوند ولي بايد بدانند كه زمين خوردن عروس خيلي بدتر از اختلاف قد است. بهترين كار اين است كه كفش پاشنه بلندتان را فقط براي عكاسي استفاده نماييد و يك كفش با پاشنه ي مناسب براي مراسم عروسي در نظر بگيريد.

سعي كنيد كفش هاي تان با لباس تان هماهنگي كامل داشته باشد . اگر لباس تان ساتن است كفش ساتن بخريد. اگر لباس تان گيپور است از همان گيپور روي كفش تان بدهيد. اگر لبه ي تور سرتان روبان دوزي دارد كفش روبان دار تهيه نماييد، اگر روي لباس تان شكوفه دارد روي كفش تان نيز شكوفه بزنيد. در صورتي كه كفش مورد نظرتان را پيدا نكرديد مي توانيد تكه اي از پارچه ي لباس عروس تان را به يك كفاش ماهر بدهيد و مدل مورد نظرتان را به او سفارش دهيد.

 هنگام خريد كفش عروسي يا نامزدي تكه اي از پارچه ي لباس تان را به همراه داشته باشيد تا بتوانيد رنگ كفش و لباس را با هم مطابقت دهيد . توجه كنيد كه والور رنگ هاي نباتي و شيري و سفيد به هم نزديك است و ممكن است شما را در انتخاب دچار اشتباه كنند.

 اگر لباس عروس تان كوتاه و فانتزي است حتما كفش خاص و فانتزي انتخاب نماييد تا با لباس تان هماهنگ باشد . معمولا كفش هايي با بندهاي بلند كه به صورت ضربدري روي ساق پا بسته مي شوند مي توانند به پاهاي تان زيبايي خاصي بدهند . در هر صورت اگر اندازه ي قد لباس عروس طوري باشد كه كفش عروسي معلوم باشد حتما بايد در خريد كفش سليقه به خرج دهيد.

 در صورتي كه شب قبل از عروسي كفش هاي تان را به صورت امتحاني پوشيديد و احساس كرديد به پاهاي تان فشار مي آورد مي توانيد چند صفحه روزنامه را مچاله و با آب ليمو خيس كنيد و در كفش فرو نماييد و بگذاريد تا صبح به همان حالت بماند. با اين كار كفش شما كمي جا باز مي كند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۶:۱۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

۳ سبك انتخاب لباس دامادي

به همان اندازه كه انتخاب لباس عروس بسيار اهميت دارد لباس داماد نيز بايد با دقت و سليقه انتخاب شود. گرچه در يك نگاه كلي كت و شلوار دامادي تنها لباس مهم در بين خريد آقاي داماد مي باشد اما بايد دقت نماييد كه همين لباس هم با ريز نكات و رازهاي موثري طراحي و دوخته شده  كه بايد به تناسب سبك پوشش انتخاب شود.

لباس داماد

با وجود تمام ريزه كاري ها و موضوعات اساسي براي برگزاري جشن عروسي، انتخاب سبك لباس داماد نيز يكي از سخت ترين كارها مي باشد. محل برگزاري جشن عروسي ، روز برگزاري ،لباس عروس و بسياري از موارد ديگر در انتخاب سبك لباس داماد تاثير بسيار فراواني دارند. بسياري از خانواده ها معتقدند يكي از وظايف عروس خانم براي عروسي انتخاب سبك لباس آقا داماد است، چرا كه خانم ها دقت بيشتري در اين مورد دارند و دوست دارند همسرشان، شيك پوش ترين داماد دنيا شود. هم چنين آقايان به دليل درگير بودن با مقدمات مراسم ازدواج ، زمان كافي براي گشت وگذار و تحقيق ندارند و صرفا چند ساعتي را براي خريد اختصاص خواهند داد.

سبك هاي لباس دامادي كلاسيك و سنتي
در انتخاب سبك مناسب، يكي از مهم ترين عوامل فرم بدن داماد مي باشد. ورزشكار بودن و تناسب اندام سبك خاص خودش را مي طلبد و افراد چاق بايد به دنبال سبك مناسب خودشان باشند.
براي راحتي كار شما، ۳ سبك رايج و متداول را انتخاب كرده ايم كه مي توانيد از آن ها الگوبرداري كنيد و سبك دلخواه تان را از ميان آن ها انتخاب نماييد.

سبك هاي لباس دامادي براي شيك پوشان
افرادي كه سبك كلاسيك انتخاب مي نمايند ، مي توانند هم در ميهماني هاي خانوادگي و دوستانه و هم در مراسم عروسي با تعداد ميهمان هاي بسيار زياد حاضر شوند.
كت شلوار سبك كلاسيك را به سادگي مي توان با پيراهن و كراوات ست كرد. براي مراسم در فصل بهار و تابستان يك پيراهن سفيد يا رنگ روشن بهترين گزينه مي باشد. حتي مي توان اين كت شلوار را با ژاكت هاي مخمل براي فصل زمستان نيز امتحان كرد. رنگ آبي نفتي اين سبك طرفداران بيشتري دارد.

سبك سنتي كت و شلوار 

  اين سبك برخلاف نامش، يكي از محبوب ترين و گران ترين سبك هاي كت شلوار در سراسر جهان مي باشد. اين سبك كه از المان هاي طبيعت نظير كوه و رودخانه برگرفته شده، حس طبيعت را به خوبي منتقل مي نمايد. كت شلوارهاي برگرفته از اين سبك، براي مراسمي كه در فضاي باز برگزار مي شوند، بسيار مناسب مي باشند. اضافه كردن جزئياتي نظير پاپيون يا كراوات فلانل يا پشمي، جليقه پشمي يا جير، به همراه كفش هايي قهوه اي رنگ جزو وظايف آقا داماد است كه بنا به سليقه خودش مي تواند آنها را امتحان نمايد.

كت و شلوار رنگي شيك 

 افرادي كه در زندگي روزمره به دنبال هيجان و تنوع مي باشند ، معمولا لباس هايي با رنگ هاي مختلف برتن مي نمايند. پوشيدن كت شلوارهاي رنگي در جشن عروسي نيز مي تواند آنها را متفاوت نشان دهد. بسياري معتقدند، پوشيدن كت وشلوار رنگي در روز عروسي، نشانه علاقه داماد به هنر، بالابودن اعتماد بنفس اوست و البته برخي هم نشانه دمدمي مزاج بودن داماد را مي دانند.
اگر داماد كت شلوار رنگي براي مراسم عروسي انتخاب نمايد ، بهتر است عروس نيز به جاي طلا از جواهراتي تيره رنگ استفاده كند.
باوجود تمام نكاتي كه گفته شد، انتخاب لباس مناسب براي مراسم عروسي ، كاملا به سليقه داماد و نظر عروس بستگي دارد و داماد بايد لباسي انتخاب كند كه در آن احساس راحتي مي كند و آن را بهترين مي داند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۶:۰۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آرايش و گريم داماد در جشن ازدواج

 

بحث مراقبت از پوست صورت براي بسياري از آقايان يك موضوع بي اهميت است. اما مراقبت از پوست صورت براي آقايان چيزي بوده كه در هر دوره اي از تاريخ انجام مي گرفته . از زمان فراعنه مصر تا زمان امپراطورهاي روم اين موضوع انجام ميشده  كه روزانه صورت را تميز كنند. به غير از محصولات بعد از اصلاح و نرم كننده لب، طيف وسيعي از محصولاتي كه در دسترس هستند در طي اين سالها تغيير پيدا كرده اند.

   آرايش داماد در جشن عروسي به شكلي است كه كمتر كسي متوجه آن مي شود. در واقع مي توان گفت كه يك نوع گريم است. به طور معمول، گريم صورت داماد به اين دليل انجام مي شود كه در آتليه هنگام گرفتن عكس هاي عروسي ، صورت او هماهنگ تر با صورت عروس به نظر بيايد، چون به هر حال، زير نور فلاش دوربين هاي عكاسي تمام خطوط و لكه ها و دورنگي هاي صورت بيشتر به چشم مي آيند و به اين ترتيب صورت عروس و داماد يكدست مي شود. گريم داماد، همانطور كه چهره مردانه او را حفظ مي نمايد، باعث مي شود كه او در كنار عروس زيبايي خاص خود را داشته باشد. نكته اي ديگر كه، در آرايش و گريم آقايان در جشن عروسي رعايت مي شود، اين است كه مواد آرايشي كه براي آقايان استفاده مي شود، موادي براق و يا چرب نيست. اين خبر خوبي براي آقاياني است كه مخالف گريم صورتشان در جشن عروسي هستند. موادي كه براي گريم صورت آقايان استفاده مي شود، به هيچ وجه به چشم نمي آيد و كسي متوجه تغيير صورت آقايان با لوازم و مواد آرايشي نخواهد شد. بيشتر محصولاتي كه براي گريم صورت آقايان ساخته مي شود مرطوب كننده هستند تا چرب كننده.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۵:۵۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 14
دیروز : 25
افراد آنلاین : 1
همه : 5462
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن
» خوشگذرانی در کاستاریکا | بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ادامه بازی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام ماسه
» سفر به افنباخ آلمان | 15 کاری که می توانید در افنباخ انجام دهید
» 10 مورد از بهترین پناهگاه های ساحلی بالتیک
» رونق گردشگری قنات در اردکان
» خوشگذرانی در ماداگاسکار | 8 دلیل برای سفر به ماداگاسکار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تصادفات جاده
» با آژانس مسافرتی پارلاگشت به باکو سفر کنید !
» سرای سنتی سوته دلان | الماس شرق تهران
» چرا کالیفرنیا باید مقصد بعدی شما برای تعطیلات باشد؟
» 7 شهر هلند غیر از آمستردام که باید برای گردش در نظر داشته باشید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان آدانسونیادر
» سفر به دهکده کوه پانی | دهکده شناور تایلند
» آشنایی با مجموعه کاخ های سعدآباد تهران!