عروسي
مجله جشن عروسي

آموزش بستن گره كراوات ويكتوريا

گره كراوات ويكتوريا از نظر ظاهر و سادگي بسيار شبيه گره چهار در دست  است. بستن اين گره نيز به روش گره زدن چهار در دست است، تنها تفاوت بين اين دو گره در يك برگشت اضافي و تشكيل يك حلقه بيشتر در اطراف انتهاي باريك كراوات مي باشد. اين گره نسبت به گره چهار در دست محبوبيت كم تري دارد كه احتمالاً علت آن نيز به خاطر روش گره زدن و مرحله اضافي آن مي باشد. با اين حال، عليرغم اضافه بودن مراحل گره زني آن، گره ويكتوريا گره بزرگتر و كامل تري است كه مزيت بيشتري براي استفاده با كراوات هاي نازك و بلند دارد.

بعضي از آقا داماد هايي كه ترجيح مي دهند براي شب عروسي شان از مدل گره كراوات جديد و خاصي استفاده كنند تا متفاوت باشند، مي توانند اين مدل گره را امتحان نمايند. البته پيشنهاد مي شود آقا داماد ها حتما قبل از شب عروسي چندين مدل كراوات را با لباس خود امتحان كنند تا از انتخاب خود مطمئن شوند.

گره كراوات ويكتوريا يك گره كوچك، نامتعادل و نامتقارن است كه بستن آن آسان مي باشد و در اين مقاله از مجله عروسي قصد به آموزش آن بپردازيم، با ما همراه باشيد.

گره كراوات ويكتوريا

گره كراوات ويكتوريا

ابتدا كراوات را طوري دور گردنتان بياندازيد كه قسمت باريك آن در سمت راست و قسمت پهن تر آن در قسمت چپ بدنتان قرار گيرد.

قسمت پهن كراوات را سمت راست بدنتان برده و از روي قسمت باريك رده كرده سپس از زير آن عبور دهيد و مجدداً به سمت چپ ببريدش. اين كار را يكبار ديگر تكرار كنيد (شماره ۳ و ۴ موجود در تصوير).

اين بار مانند تصوير شماره ۵ قسمت پهن كراوات را به سمت راست برده و از زير وارد حلقه دور گردن كنيد سپس از داخل دو تا حلقه اي كه جلوي كراوات ايجاد شده عبور دهيد. در انتها كراوات را بكشيد تا گره شما محكم شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۰:۳۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ارتباط با دوستان بعد ازدواج چگونه بايد باشد؟

بيشتر افراد زماني ازدواج مي كنند كه قبل از رفتن به محضرخانه، روابط صميمانه‌اي را با دوستان خود تجربه كرده‌اند و حالا پس از ازدواج نمي دانند چگونه بايد با دو طرف كنار آيند، به طوري كه هيچكدام صدمه نبينند. خوشبختانه راهكارهايي وجود دارد كه با استفاده از آنها مي توان در اين زمينه تعادل و توازن را برقرار كرد. پس براي فهميدن نحوه ارتباط با دوستان بعد ازدواج با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد.

پذيرش حقيقت

يكي از اولين كارهايي كه براي ارتباط با دوستان بعد ازدواج بايد انجام دهيد، پذيرفتن حقيقت جديد زندگي تان است. به زبان ساده، حقيقت اين است كه همه چيز تغيير كرده است و شما اكنون زن و يا شوهري داريد كه توقع دارد اولويت اول زندگي تان باشد. همچنين دوستانتان را هم داريد كه مي خواهند شما مانند هميشه باشيد. اما خودتان اين را مي دانيد كه نمي توانيد، به همين دليل است كه بايد حقيقت را بپذيريد و به جاي اينكه تظاهر كنيد مانند سابق مي توانيد با همه دوستانتان باشيد، شرايط را درك كرده و سعي كنيد با آن كنار بياييد. همچنين اگر آشناياني از جنس مخالف داشته باشيد، پس از ازدواج بايد رابطه خود را با آن ها قطع كنيد.

داشتن صداقت

به محض اينكه حقيقت را پذيرفتيد، لازم است با همسرتان و دوستان قديم خود صادق باشيد. بگذاريد بدانند تا چه اندازه حد دوستي تان را حفظ مي كنيد. اگر كسي هيچگاه در حلقه دوستان نزديكتان نبوده، شايد وقتش رسيده ارتباط‌تان را با او قطع كنيد. اگر با كسي رابطه نزديك و صميمي داشته‌ايد، بهتر است رابطه تان را كنترل كنيد. بگذاريد دوستانتان بدانند برنامه تان چگونه است و چه زمان در دسترس هستيد و چه زمان نيستيد. به آنها بفهمانيد هنوز هم براي شما مهم هستند و اولويت دارند، اما همسرتان در صدر اولويت ها قرار دارد.

شما بعد از ازدواجتان هم بايد ساعاتي را به خودتان اختصاص دهيد. البته فراموش نكنيد اولويت با خانواده است. بايد براي همسر خويش هم چنين حقي را قائل شويد و اجازه دهيد كه او هم ساعتي از روز را به خودش اختصاص دهد. با دوره هاي دوستانه او مخالفت نكنيد. اگر همسرتان مي خواهد با دوستانش باشد به اين معنا نيست كه با شما به او خوش نمي گذرد. دوربودن شما هر از گاهي اصلا بد نيست. بلكه باعث مي شود بيشتر قدر يكديگر را بدانيد، به اين جمله به شكل كليشه نگاه نكنيد واقعا اين اتفاق مي افتد.

در ارتباط با دوستان بعد ازدواج اگر دوست صميمي تان مجرد است و احساس مي كنيد كه رفتارش بعد از ازدواج شما تغيير كرده، مدام در مورد افراد متاهل و اينكه در دام زندگي دو نفره افتاده اند، به شما كنايه مي زند يا مي خواهد زندگي مجردي اش را خيلي جذاب تر از آنچه كه خبر داريد و تجربه كرديد نشان دهد، اين احتمال وجود دارد كه به رابطه شما حسادت مي كند. براي اينكه از تيرهاي اين حسادت دور بمانيد، روابط تان را محدود كنيد و وقتي پيش دوست تان هستيد، خيلي از همسرتان تعريف و تمجيد نكنيد، روابط عاشقانه تان را جلوي چشم او بروز ندهيد و روي ويژگي هاي مثبت زندگيتان تمركز كنيد.

بعضي از خانم ها يا آقايان ممكن است به دلايل متعدد دوستانشان را از نامزد يا همسرشان پنهان كنند. يك رابطه براساس اعتماد و صداقت پايه ريزي مي شود و وقتي سعي كنند دوستانشان را از همسر خود پنهان كنند آن وقت رابطه به سوي دره سقوط مي رود. خانم يا آقا ممكن است به خاطر اينكه تصور مي كند نامزد يا هسرش ممكن است از رفتار دوستش خوشش نيايد، او را پنهان مي كند. اگر نگران اين باشد كه همسرش چطور با دوست او برخورد مي كند ممكن است تصميم بگيرد كه اصلاً او را نشان ندهد و به همسرش معرفي نكند.

اگر خانم يا آقا تصميم بگيرد كه دوستش را از همسرش پنهان كند اما همسر وي متوجه موضوع شود، همه چيز خيلي بد مي شود. شنيدن اينكه چيزي در رابطه پنهان شده است اصلاً مسئله جالبي نيست چون سوالات بيشتري براي طرف مقابل پديد مي آورد. رابطه اي كه بر پايه اعتماد و صداقت بنا شود بسيار بهتر از رابطه اي كه همه چيز در آن مخفي مي شود خواهد بود. اگر متوجه شديد كه نامزدتان دوستانش را از شما پنهان كند بايد بفهميد كه دليل آن چيست و مشكل را حل كنيد. يادتان باشد كه روابط موفق هميشه بر گفتگو و اعتماد تكيه دارند. پس به راحتي با هم حرف بزنيد و مطمئن باشيد كه اوضاع خيلي بهتر مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۰:۱۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

سالاد خسروشاهي يك سالاد شيك و لذيذ

اگر مي خواهيد با يك سالاد جديد و لذيذ از مهمانان خود پذيرايي نماييد، با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد. در اين مقاله قصد داريم به آموزش سالاد خسروشاهي بپردازيم كه يك سالاد خوشمزه و همه پسند است. پيشنهاد مي كنم حتما اين سالاد را تهيه و امتحان نماييد، مطمئناً مهمانان شما نيز لذت خواهند برد.

مواد لازم براي تهيه سالاد خسروشاهي

سينه مرغ آبپز يك عدد
قارچ خرد شده يك پيمانه
ماست موسير يك پيمانه
سس مايونز يك پيمانه
پياز خرد شده يك پيمانه
نمك و فلفل سياه به ميزان لازم
گردو خرد شده نصف پيمانه يا به اندازه دلخواه
خلال سيب زميني براي تزيين
فلفل دلمه اي براي تزيين (دلخواه)

طرز تهيه سالاد خسروشاهي

ابتدا سينه مرغ پخته شده را ريش ريش كنيد. پيازها را خلال كرده و داخل روغن سرخ كنيد تا رنگش طلايي شود. پيازها را از داخل روغن درآورده و داخل يك آبكش بريزيد تا روغن اضافي اش خارج شود. نصف پيازها را براي تزيين روي سالاد كنار بگذاريد.

قارچ ها را هم ورقه ورقه كنيد و در روغن تفت دهيد تا آبش كشيده شود سپس نصفش را كنار بگذاريد تا بعدا موقع تزيين استفاده نماييد.

سپس تمام مواد را با هم مخلوط كرده و يا به صورت لايه لايه در ظرف سرو بريزيد.

در آخر با خلال سيب زميني، پياز داغ، مقداري قارچ سرخ شده و فلفل دلمه اي ريز خرد شده روي آن را تزيين نماييد.

توجه:

از مقداري خلال سيب زميني نيز مي توانيد داخل سالاد بريزيد.

به جاي ماست موسير از ماست چكيده يا ماست خامه اي و يك حبه سير رنده شده نيز مي توانيد استفاده كنيد.

براي تزيين سالاد مي توانيد فقط از فلفل دلمه اي هاي رنگي خرد شده استفاده كنيد.

سالاد خسروشاهي به عنوان پيش غذا و يا يك شام سبك در ميز اردور مي تواند سرو شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۰:۰۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تركيب رنگ مناسب با لباس مجلسي زرد

رنگ زرد جزو دسته رنگ هاي گرم محسوب مي شود. اين رنگ از درخشندگي زيادي برخوردار است و انرژي و تحرك زيادي دارد و توجه ها را به خودش جلب مي كند. در اين مطلب از مجلهجشن عروسي به معرفي مناسب ترين تركيب رنگ براي لباس مجلسي زرد خواهيم پرداخت پس با ما همراه باشيد.

هميشه دقت داشته باشيد كه كمرنگي و پر رنگي رنگ ها حس هاي متفاوتي رو مي تواند القا كند. براي همين شما بايد به تيرگي و روشني رنگ ها هم علاوه بر تركيبشان، دقت كنيد و بر اساس محل و مجلس مورد نظر آنها را انتخاب كنيد.

رنگ بنفش

رنگ بنفش مكمل رنگ اصلي زرد است و اين تركيب در كنار هم تركيب رنگ كاملي را ايجاد مي كند. اين رنگ ها در كنار هم مي توانند خيلي زيبا جلوه كنند ولي اين بستگي به نظر شما دارد كه در كجاي لباستان از اين رنگ ها كنار هم استفاده كنيد.

رنگ صورتي

رنگ زرد در كنار رنگ صورتي به شكلي عمل مي كند كه باعث درخشندگي بيشتر رنگ صورتي ميشود. هر چي لباس مجلسي زرد شما به سمت زرد روشني باشد خاصيت رنگ سفيد را پيدا مي كند و باعث مي شود رنگ كناريش بيشتر و مهم تر جلوه كند.

رنگ سبز

رنگ زرد و سبز هم مي تواند تركيبش هم به شما حس شادي و گرما و تحرك را القا كند.

رنگ آبي

يكي از بهترين تركيب رنگ هايي كه مي شود براي لباس مجلسي زرد ايجاد كرد، تركيب رنگ زرد و آبي است. اين رنگ ها در همه حالت هاي رنگي در كنار هم زيبا جلوه مي كنند و تضاد رنگي مناسب و متعادلي در كنار هم دارند. اين به اين معني است كه شما هر تناژ رنگ زرد را با هر تناژ رنگ آبي ست كنيد، تركيب رنگ زيبايي و ايجاد مي كند.

رنگ سفيد و مشكي

رنگ زرد را اگر در كنار رنگ سفيد قرار بدهيد، هر چه قدر هم كه زرد روشني باشد باز در زمينه سفيد به گرمي ميرود و جلب توجه مي كند. شما مي توانيد براي اين تركيب ها از رنگ مشكي هم استفاده كنيد كه از درخشندگي بيش از اندازه اين دو رنگ در كنار هم جلوگيري كند. رنگ مشكي مي تواند توجه را به سمت رنگ سفيد و زرد جلب كند كه اين يعني حتي اگر يك تكه كوچك هم از رنگ زرد استفاده كنيد، حتما ديده مي شود.

رنگ خاكستري

در آخر هم رنگ پر كاربرد خاكستري در كنار زرد مي تواند باعث شود كه رنگ زرد خيلي خودش را نشان دهد. اين رنگ، رنگ خنثي است و خاصيت هر دو رنگ سياه و سفيد رو دارد كه باعث تمركز روي رنگ كناريش ميشود. به همين علت شما مي توانيد از رنگ خاكستري بسيار استفاده كنيد و رنگ زرد مورد نظرتان را مثل ليمويي خردلي و … با آن تركيب كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۹:۵۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

مدل هاي تزيين نون و پنير سفره عقد

سفره انداختن رسمي است كه در خيلي از مراسمات و آداب و رسوم ما حضور دارد، مثل سفره عقد، سفره هفت سين، سفره شب يلدا. سفره در فرهنگ ايراني نماد جمع شدن خانواده در كنار هم و نماد نعمت و بركت است. در اين مطلب از مجله عروسي مي خواهيم در مورد تزيين يكي از پايه هاي اصلي سفره عقد كه آن هم نماد بركت و نعمت و روزي است صحبت كنيم، در مورد نون پنير سفره عقد كه در كنار ساير نمادها مثل جام عسل، بادام و گردو و نقل و نبات تزيين شده و سر سفره عقد قرار مي گيرد.

قرار دادن نان و پنير در يك سفره فقط مختص سفره عقد نيست، اما طبيعتاً نون و پنير سفره عقد به طور مجلل تري تزيين و به قول معروف سبزي آرايي مي شود. يكي از ساده ترين روش ها براي اين تزيينات، تكه كردن نان در ابعاد مشخص است كه با پنير هاي قالب زده شده و همچنين انواع سبزي، تربچه و پيازچه كه از قبل برش زده شده و داخل آب قرار گرفته تزيين مي شود. اين نوع تزيينات را اغلب در سيني چيده و بعد روي سفره قرار مي دهند.

در بعضي مناطق نان و پنير به صورت لقمه هاي كوچك و به عنوان تبرك از مهمان ها پذيرايي مي شود در اين صورت بهتر است تزيينات نون و پنير سفره عقد طوري باشد كه قابليت پذيرايي از مهمان ها را داشته باشد بنابراين فينگر فود نون و پنير و سبزي مي تواند بهترين گزينه براي اين حالت باشد.

اگر طراحي سفره عقد خود را به يك طراح سپرده ايد كه هيچ چون طراح سفره عقد حتما مهارت سبزي آرايي و تزيين نون و پنير سفره عقد را دارد اما در غير اين صورت مي توانيد با ديدن عكس هاي اين مطلب و انتخاب طرح مورد نظر خودتان دست به كار شويد و نون پنير سفره عقد خودتان يا عزيزانتان را خودتان با سليقه و هنر ايراني بسازيد. مجله جشن عروسي براي شما زيباترين ديزاين هاي نون و پنير سفره عقد را جمع آوري كرده است، اميدورايم كه مورد توجه شما قرار گيرد.

نون و پنير سفره عقدنون و پنير سفره عقدنون و پنير و سبزي سفره عقد

نون و پنيرنون و پنير سفره عقدنون و پنير و سبزينون و پنير و سبزي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۹:۴۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راه هاي پاك كردن لكه لوازم آرايشي

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه با عجله براي رفتن به ميهماني آماده مي شويد و ناگهان با لكه هايي از لوازم آرايش بر روي لباستان مواجه مي شويد، در اين مواقع مجبوريد لباستان را عوض كنيد و يا سعي كنيد لكه را پاك كنيد كه كار آساني نيست و ممكن است جاي آن بر روي لباس باقي بماند و ظاهر زشتي به خود بگيرد. در اين مطلب از مجله عروسي روش هايي را براي از بين بردن لكه لوازم آرايشي آموزش خواهيم داد.

براي از بين بردن لكه لوازم آرايشي صرف نظر از سطحي كه داريد روي آن كار مي كنيد (پوشاك، كفپوش يا مبلمان) بايد تشخيص دهيد كه با چه نوع لكه اي طرف هستيد. رژلب هاي روغني يا مومي جزو شايع ترين لكه ها روي لباس هستند. براي همه ما اينگونه اتفاق هاي بد رخ داده است اما نگران نباشيد، مي توان اين خرابكاري ها را با محلول هاي ضد لك از بين برد.

از بين بردن لكه رژ لب

ابتدا لكه را با يك شوينده ملايم مثل صابون بشوييد. اگر رژ لب شما ضد آب نباشد به راحتي با صابون پاك خواهد شد اما اگر اثر آن باقي ماند، مي توانيد براي پاك كردن اثر لكه از پاك كننده هاي مختلفي استفاده كنيد. جالب ترين راه استفاده از اسپري مو است. اسپري را روي لكه بپاشيد و بعد از يك ربع آن را با آب و صابون بشوييد مطمئن باشيد اثري از رژ لب باقي نخواهد ماند.

محلول هاي پاك كننده مختلفي لكه هاي رژ لب را از بين مي برند. مواد شوينده مايع، الكل ايزو پروپيل و آمونياك، اكثر چربي ها را در خود حل مي كنند. براي استفاده از تمام محلول ها، اول تا جايي كه مي توانيد لكه رژ لب را با پارچه مرطوب تميز برطرف كنيد، سپس از محلولتان استفاده كنيد و بعد بر اساس دستورالعمل برچسب لباستان، آن را بشوييد و آبكشي كنيد. يادتان باشد كه هرگز از آمونياك روي پشم يا ابريشم استفاده نكنيد.

ازبين بردن لكه ريمل

پاك كردن ريمل كمي سخت تر از رژ لب است، بنابراين لكه اين محصول روغني را با يك حلال روغني مخصوص كه معمولا در خشكشويي هاي معتبر موجود است، پاك كنيد. حلال هاي روغني، چسبندگي پروتئين ها در ريمل را (يعني چيزهايي كه لكه را به پارچه مي چسبانند) از بين مي برند. اجازه دهيد كه حلال روي لكه خشك شود، سپس محكم برس بكشيد و با توجه به نوع پوشاك آن را بشوييد.

از بين بردن لكه لاك ناخن

پاك كردن لاك ناخن ساده تر از آن است كه فكرش را مي كنيد. استون براي لباس ها بيش از حد قوي است. اگر به طور تصادفي روي لباس ها لاك ريختيد، اول اجازه دهيد كه لاك روي پارچه خشك شود، سپس يك نوار چسب تميز را روي آن بچسبانيد و مانند يك نوار مومي آن را بكشيد، لاك به آساني كنده مي شود.

لكه لوازم آرايشي مايع صورت

مواد اين لوازم، روغني هستند و به سادگي روي يقه هاي اكثر لباس ها مي نشينند. با صابون هاي مايع و مواد شوينده اي كه به راحتي اين لكه ها را حل مي كنند، مي توانيد چربي را از بين ببريد. با يك پارچه تميز مواد رنگي اضافه را پاك كنيد. سپس به آرامي پاك كننده تان را روي لكه بماليد و ماساژ دهيد و ماده رنگي را از روي لباس برداريد.

ازبين بردن لكه رنگ مو

از آنجا كه رنگ مو بسيار قوي است، يكي از سخت ترين لكه هايي است كه مي توان آن را پاك كرد. معمولا ماليدن الكل براي پاك كردن رنگ هاي با دوام موثر است. هم چنين مي توانيد از يك حلال، مانند تربانتين يا مايع هاي سبكتر روي پارچه هاي خاصي استفاده كنيد. اما اول تحقيق كنيد تا مطمئن شويد براي آن نوع پارچه مناسب است يا خير.

توصيه هايي براي پاك كردن لكه لوازم آرايشي

– لكه هاي تازه ايجاد شده، راحت تر از لكه هاي خشك شده پاك مي شوند بنابراين به محض اينكه لكه اي ديديد، دست بكار شويد.

– هرگز لكه را مالش ندهيد چون فقط باعث مي شود كه به عمق پارچه نفوذ كند. به جاي اين كار بهتر است با يك پارچه به آرامي به لكه ضربه بزنيد.

– از محلول هاي ضد لك، روي پشت پارچه استفاده كنيد تا لكه، عميق تر در پارچه پخش نشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۹:۲۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

دي جي عروسي كيست و چه كاري انجام مي دهد؟

كمتر كسي است كه واژه و اصطلاح دي جي (DJ) را نشنيده باشد، حتي پدر بزرگ ها و مادربزرگ هاي امروزي هم با اين اصطلاح آشنا هستند. اما تا به حال فكر كرده ايد معني اختصار DJ دي جي چيست؟

دي جي كوتاه شده ديسك جوكي (Disc Jockey) به معناي سواركار ديسك است و به كسي گفته مي شود كه آهنگهاي از قبل ضبط شده روي ديسك را انتخاب كرده و با شكل متفاوتي براي مخاطبان مورد نظر خود پخش كند. دي جي عروسي مهارت زيادي در ادغام و تعويض آهنگ ها دارد. تعويض آهنگ توسط DJ به منزله عبور از يك آهنگ به آهنگ بعدي، به گونه اي كه شنونده متوجه تغيير در ريتم و ضرب آهنگ نگردد. البته گاهي لازم است ريتم شكسته شود مثلا براي عبور از يك آهنگ شيش و هشت به تريبال يا House، عبور به آهنگ بعدي در اين موارد نيازمند دانش موسيقي، خلاقيت و سليقه است.

تعريف دي جي در ايران و جهان كمي متفاوت است. از ديدگاه بين المللي و جهاني، ديجي در واقع يك آهنگساز و تنظيم كننده در شاخه اي از موسيقي سبك الكترونيك مي باشد. اين فرد در كنسرت ها، فستيوال ها يا حتي كلاب هاي شبانه ساخته هاي خود را به صورت زنده ميكس و اجرا مي كند.

دي جي ها براي پخش موسيقي از يك ست، شامل دو پخش كننده ديسك و يك ميكسر حداقل دو كاناله استفاده مي كنند. در گذشته اين پخش كننده ها فقط ترن تيبل ها بودند و صفحه هاي آنالوگ موزيك را پخش مي كردند اما امروزه سي دي‌ جي ها نيز در كنار ترن تيبل هاي آنالوگ كار پخش سي دي ها را براي دي جي ها ميسر ساخته اند.

امروزه آهنگ ها معمولا به صورت Mp3 روي فلش USB يا هارد لپ تاپ وجود دارند و كمتر ديده مي شود كه يك DJ از CD استفاده كند. در گذشته اي نه چندان دور كه تكنولوژي CD پديدار نشده بود، دستگاه هاي DJ فقط قادر به پخش آهنگ هاي ضبط شده روي ديسك هاي Vinyl بودند. به اين صورت كه مانند گرامافون يك سوزن عمليات خواندن موسيقي را از روي ديسك در حال چرخش انجام ميداد.

پيشرفت تجهيزات دي جي عروسي

مثل تمامي تجهيزات و تكنولوژي هاي ساخت بشر، دستگاه هاي DJ هم با گذر زمان دستخوش تغييرات زيادي گرديدند. به طوري كه امروزه اكثر دي جي هاي تازه كار و حتي حرفه اي ها از دستگاهي تحت عنوان دي جي كنترلر DJ Controler به جاي دستگاه هاي پخش DJ استفاده مي كنند. اين كنترلرها به خودي خود به CD يا فلش USB متصل نمي شوند. در عوض با اتصال به لپ تاپ از طريق پورت USB و مديريت از طريق نرم افزار هايي نظير Virtual DJ قادر به بارگذاري آهنگ از هارد لپ تاپ يا Pc هستند. اين امر، كار را براي اكثر DJ ها در ساخت پلي ليست و يافتن آهنگ ها آسان تر كرده است.

دي جي نماها

دي جي نما كسي است كه نه تنها در زمينه آهنگسازي، تنظيم، ريميكس و پادكست تخصص ندارد بلكه حتي در اجراي فنون دي جي گري ضعيف، مبتدي و بي تخصص است. در اين سطح افراد بيشتر روي ظاهر قضيه و استايل دي جي تمركز دارند و صرفا در نقش يك پلي كننده ظاهر مي گردند. معمولا اين افراد با يادگيري اصول آموزش دي جي غريبه بوده و بيشتر به جنبه درآمد زايي دي جي عروسي توجه دارند.

دي جي در ايران

دي جي در ايران تا حدود زيادي با موانع و محدوديت هايي روبرو است. به اين دليل كه آهنگسازان و تنظيم كننده هاي سبك الكترونيك EDM براي اجراي ساخته هاي خود اجازه برگزاري كنسرت به صورت شخصي ندارند. البته اخيرا مجوز هايي از سوي وزارت ارشاد جهت اجراي تك آهنگ توسط دي جي ها در خلال كنسرت بعضي از خوانندگان پاپ صادر گرديده است.

ولي در حال حاظر اكثر افراد دي جي در ايران براي كسب در آمد از هنر و تخصصشان اقدام به اجراي موزيك در جشن عروسي و ميهماني ها مي كنند.

در سال هاي اخير با از دور برچيده شدن موزيك زنده براي مجالس و جايگزيني دي جي براي عروسي به جاي اركست، افرادي كه قبلا موزيك زنده اجرا مي كردند با منحل شدن گروه هاي خود به دي جي روي آوردند. از طرفي به دليل درآمد خوب دي جي براي عروسي ، افرادي خارج از دنياي هنر و موسيقي، بدون گذراندن آموزش دي جي در كنار كسب و كارهاي بازاري خود، به دليل توانايي در ايجاد شور و هيجان پشت ميكروفن و پشت دستگاه دي جي اقدام به ورود به اين هنر و حرفه كردند.

شنيدن نمونه كارها و رزومه منتشر شده ي يك دي جي در قالب ريميكس يا پادكست، مي تواند در شناخت و انتخاب يك DJ خوب و مسلط به فنون دي جي گري موثر باشد.  

تفاوت پادكست Podcast و ريميكس Remix

وقتي دي جي آهنگ هاي مطرح روز را با اعمال تغييراتي جالب و جذاب، با فرمي جديد پخش مي كند، به اين تغييرات در موزيك هاي روز يا آهنگ هاي مطرح قديمي تر، ريميكس Remix مي گويند.

به اتصال تعدادي موزيك به يكديگر پادكست مي گويند. پادكست ها معمولا ۱۵ الي ۴۵ دقيقه هستند. تقريبا براي ساخت يك پادكست از تمام تكنيك ها و فنون دي جي گري استفاده مي شود. البته با چاشني خلاقيت و نو آوري كه بيانگر سليقه، نگرش و تخصص يك دي جي در كارش است. معمولا دي جي هاي حرفه اي اقدام به انتشار پادكست هاي راديويي براي نمايش سبك كار خود مي كنند.

دي جي عروسي

معمولا سوالي كه در ذهن اكثر عروس ها و داماد هايي كه قصد برگزاري مراسم عروسي را دارند ايجاد مي شود اين است كه معيار انتخاب دي جي عروسي چيست؟ معمولا همه بهترين ها را مي خواهند اما چه چيزي سطح و كيفيت كار يك دي جي براي عروسي را مشخص مي سازد.

اكثر افراد دي جي در ايران كه با سطح كيفيت پاييني فعاليت مي كنند، با انتشار ويديوهايي از مجالس خصوصي مردم اقدام به جذب مشتري و بازاريابي دي جي براي عروسي مي كنند. فارغ از غير حرفه اي بودن اين كار و خيانت به حريم خصوصي صاحبان مجالس، باعث ايجاد دردسر براي تالار ها، همكاران و در نهايت خودشان مي شوند.

راه بهتر، حرفه اي تر و اخلاقي تر اين است كه با انتشار حداقل چند پادكست، مهارت خود در فنون دي جي گري، سليقه در انتخاب آهنگ و تسلط در دي جي براي عروسي را با مخاطبان خود به اشتراك بگذارند و آنها را از توانايي خود در دي جي براي عروسي مطلع سازند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۸:۱۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع مدل لباس عروس دانتل آستين دار

با توجه به گستردگي دنياي مد در قرن حاضر هر روزه با تغييرات رو به بهبود زيادي مواجه مي شويم. عروس هاي حال حاضر براي درخشيدن بيشتر در شب عروسي شان به نكات بسيار ريزي توجه مي كنند كه شايد در گذشته كمتر به ذهن كسي مي رسيد. مدل لباس عروس دانتل از انواع مدل لباس هايي است كه در دوخت آن از پارچه توري با دانتل استفاده شده است و اين نوع پارچه به صورت مشبك است و زيبايي و جذابيت خاصي دارد و اگر شما تمايل داريد در جشن عروسي تان از لباسي شيك و متفاوت استفاده كنيد اين مدل لباس عروس مي تواند برايتان انتخاب ايده آل و مناسبي باشد.

در مدل لباس عروس هاي كار شده با دانتل اغلب در قسمت بالاتنه و يا پايين تنه لباس از تور دانتل استفاده مي شود. اگر شما تمايل داريد از لباس عروس پوشيده در جشن عروسي خود استفاده كنيد بهتر است لباس عروس هايي را براي پوشيدن انتخاب كنيد كه در قسمت آستين آن ها از تور دانتل استفاده شده است. لباس عروس دانتل اگر با فرم اندام شما مطابقت و همخواني داشته باشد جذاب و متفاوت تر از هميشه به نظر مي رسيد. لباس عروس هاي دانتل طرح هاي كوتاه و بلندي دارند و در انواع مدل هاي مختلف طراحي شده اند كه انتخاب مدل و طرح لباس عروس به سليقه شخصي شما و ويژگي هاي ظاهري تان بستگي دارد.

لباس عروس دانتل و گيپور از انواع مدل لباس عروس هاي شيك و پرطرفدار هستند و اغلب خانم ها تمايل دارند از اين مدل لباس ها براي شب عروسي شان استفاده كنند. در اين مطلب از مجله جشن عروسي انواع مدل لباس عروس دانتل جديد و شيك را در اختيار شما عزيزان قرار داديم كه اميدواريم از مشاهده اين مدل ها نهايت لذت را ببريد و بتوانيد با ايده گرفتن از آن ها لباس عروس جذاب و متفاوتي را براي خود انتخاب نماييد.

لباس عروس دانتللباس عروس دانتللباس عروس دانتللباس عروس دانتلمدل لباس عروس دانتلمدل لباس عروس دانتلمدل لباس عروس دانتلمدل لباس عروس دانتل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۸:۰۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع مدل دسته گل عروس پارچه اي

دسته گل عروس يكي از مهم ترين نماد هاي عروسي و يكي از بخش هاي جدا نشدني در مراسم عروسي است. آرزوي هر عروسي است كه در مراسم عروسي خود دسته گلي خاص و زيبا در دست بگيرد و در مراسم مانند يك ستاره بدرخشد. دسته گل از مهم ترين اكسسوري هاي عروس است كه نقش بسزايي در زيبا جلوه دادن او در شب عروسي دارد و بايد توجه ويژه اي به آن داشته باشيد.

انتخاب دسته گل عروس كاملا سليقه اي است و اغلب عروس خانم ها با توجه به خواست خود سعي مي كنند بهترين انتخاب را داشته باشند. با اين حال نبايد از اين امر غافل بود كه علاوه بر سليقه شخصي معيارهاي ديگري از جمله به روز بودن مدل دسته گل، نوع گل هاي به كار برده شده، رنگ دسته گل و… نيز مورد توجه قرار مي گيرند. اگر شما هم از آن دسته عروس هايي هستيد كه به دنبال دسته گل عروس پارچه اي مي گردند و از دسته گل هاي طبيعي خسته شدند و يا مي خواهيد كمي زرق و برق به دسته گل عروسي تان بدهيد با اين مطلب ازمجله عروسي همراه باشيد تا با جديدترين مدل هاي دسته گل عروس پارچه اي آشنا شويد.

دسته گل عروس پارچه ايدسته گل عروس پارچه ايدسته گل عروس پارچه ايدسته گل پارچه ايدسته گل پارچه اي عروسدسته گل عروس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۷:۵۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

چند حركت ورزشي براي لاغري شكم

ورزش در منزل راحت ترين راه براي رسيدن به تناسب اندام و لاغري است. بيرون از خانه نمي رويد، هزينه اي نمي پردازيد، لباس راحت مي پوشيد و نگران وضعيت آلودگي و آب و هوا نيستيد. در اين مقاله از مجله عروسي چند حركت ورزشي ساده ولي بسيار مفيد براي لاغري شكم را آموزش خواهيم داد پس با ما همراه باشيد.

لاغري شكم

براي انجام اين حركت لاغري شكم ابتدا طوري روي زمين بنشينيد كه ران ها و بالا تنه تان شكل V تشكيل دهند. پاها را ضربدري روي هم قرار دهيد و بالا بياوريد. يك توپ طبي كوچك يا دمبل سبك را بين دستان خود نگه داريد.
توپ را از چپ به راست و از راست به چپ ببريد و در اين حال شكل V بدن را حفظ كنيد. اين حركت را در ۳ ست و در هر ست ۱۵ مرتبه انجام دهيد. بهتر است ۳ تا ۴ روز در هفته اين حركت را انجام دهيد.

ورزش شكم

با اين حركت كه همه جا مي توانيد آن را انجام دهيد، كمرتان را كوچك كنيد.
به پشت دراز بكشيد و زانوي چپ خود را خم كنيد. كف پاي چپ را صاف روي زمين قرار دهيد و پاي راست را به طرف سقف بالا ببريد. دست چپ را صاف كنيد و به طرف بالا بياوريد و دست راست را پايين و در كنار خود قرار دهيد.
بدون حركت دادن باسن يا شانه، پايي كه بالا است را به سمت راست و دستي كه بالا است را به سمت چپ باز كنيد. حالا روي عضلات شكم خود تمركز كنيد و دست و پاي خود را سرجاي قبلي برگردانيد. اين حركت را ۱۰-۱۲ بار انجام دهيد، سپس جهت ها را عوض كنيد و دوباره آن را انجام دهيد.

به پشت روي زمين دراز بكشيد و زانوها را به حالت ۹۰ درجه بالا بياوريد. دست ها را پشت سر قرار دهيد و شكم را منقبض كنيد. زانو بايد دقيقا بالاي باسن قرار بگيرد. شانه ها را بلند كنيد و بالا بياوريد. نفس خود را براي ۳ تا ۵ ثانيه نگه داريد، سپس آن را بيرون دهيد و پاها را به زاويه ۴۵ درجه ببريد. اين حالت را ۳ تا ۵ ثانيه نگه داريد و شكم خود را فشرده كنيد. دو ست و در هر ست ۱۰-۱۵ مرتبه اين كار را انجام دهيد.

به پشت بخوابيد، زانوها را به حالت ۹۰ درجه نگه داريد و پا را بالا بياوريد. در حالي كه شكم را منقبض مي كنيد، نفس خود را حبس كنيد و دست ها را بالا و به پشت سر ببريد. نفس خود را رها كنيد و دستانتان را به طرف جلو بياوريد. پاهاي خود را صاف كنيد، طوري كه بدنتان شكل V به خود بگيرد. اگر نياز بود، دست ها را براي حفظ حالت بدن روي زمين قرار دهيد.به آرامي به پايين برگرديد، زانوها را خم كنيد و دست ها را پشت سر قرار دهيد. ۱۵ مرتبه اين حركت را تكرار كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۷:۲۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 8
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11304
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم