عروسي
مجله جشن عروسي

طرز تهيه پاستا تورتليني براي عروس خانوم ها

پاستا تورتليني غذايي ايتاليايي است كه با ظاهر و مزه لذيذ مي تواند برترين انتخاب براي ناهار خانواده دور هم باشد تا همگي لذت ببرند. پاستا تورتليني پنيري يك غذاي ساده و لذيذ است كه هر كودك و بزرگسالي آن را مي پسندد. در صورتي كه به پاستا تورتليني پنيري دسترسي نداريد مي توانيد از هر پاستاي ديگري استفاده نماييد. عروس خانوم هاي عزيز مي توانند با مجله عروسي همراه باشند تا با طرز تهيه اين غذاي لذيذ آشنا شوند.

مواد لازم براي پاستا تورتليني :

نيم كيلو سينه مرغ بدون استخوان

۲ قاشق غذاخوري ادويه ايتاليايي (تركيب پودر رزماري ، سير ، فلفل قرمز ، جعفري خشك ، آويشن ، ريحان خشك)

نصف قاشق چاي خوري نمك

نصف قاشق چاي خوري فلفل قرمز

۲ قاشق غذاخوري كره

۹۰۰ گرم آب مرغ

نصف پيمانه خامه پرچرب

نيم كيلو پاستا تورتليني

يك پيمانه نخود فرنگي

نصف پيمانه پنير پارمسان

يك چهارم پيمانه برگ ريحان خرد شده

طرز تهيه پاستا تورتليني

مرغ ها را به ادويه ايتاليايي، نمك و فلفل آغشته نماييد و بگذاريد بماند.

كره را در يك قابلمه روي حرارت متوسط ذوب كنيد.

مرغ ها را سه چهار دقيقه بدون هم زدن در كره بپزيد تا يك طرفش طلايي شود سپس هم بزنيد و دو دقيقه ديگر بگذاريد بپزد.

آب مرغ و خامه را اضافه كرده و حرارت دهيد تا جوش بيايد.

تورتليني را به آن اضافه كنيد و باز هم اجازه دهيد جوش بيايد. حرارت را روي متوسط به پايين تنظيم كنيد و به مدت ۱۴ دقيقه بجوشانيد و در اين فاصله گاهي آن را هم بزنيد.

نخود فرنگي ها را اضافه كنيد، ۲ تا ۷ دقيقه يا تا زماني كه نخود‌ها بپزد بگذاريد روي حرارت بماند.

سس اين غذا رقيق خواهد بود. پنير پاميزان را اضافه نماييد و اجازه دهيد سه دقيقه بماند سپس هم بزنيد، ريحان را روي غذا بريزيد و ميل نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۶:۴۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آرايش مناسب براي لباس نامزدي قرمز

بسياري از عروس خانم ها لباس نامزدي قرمز را براي جشن نامزدي شان انتخاب مي كنند تا جلوه بيشتري داشته باشند. اما بايد بدانيد كه هر رنگ و مدل لباسي كه مي پوشيد، آرايش خاص خودش را دارد و با هماهنگي آرايش و رنگ لباستان مي توانيد بسيار زيباتر شويد. يك اشتباه در انتخاب رنگ رژ لب يا سايه چشم مي تواند تمام زيبايي شما را از بين ببرد. در اين مقاله از مجله عروسي مي توانيد با چند نكته درباره آرايش مناسب با لباس نامزدي قرمز آشنا شويد پس با ما همراه باشيد.

لباس نامزدي قرمز

از آن جايي كه لباس نامزدي قرمز رنگ شما قرار است در مجلس بدرخشد و جذابيت خود را نشان دهد، شما بايد طوري آرايش كنيد كه جلوه اين رنگ زيبا را از بين نبريد. براي اينكار بايد بدانيد كه همراه با پيراهن قرمز مي توانيد آرايش بيرنگي داشته باشيد. يك آرايش ساده با رنگ هاي كمرنگ انتخاب مناسب تري است. براي اين كار از يك كرم به رنگ طبيعي صورت استفاده كنيد و كمي پودر بزنيد تا برق صورتتان را كمتر كند. براي رژ گونه مي توانيد از رنگ برنز استفاده كنيد و آن را روي گونه هايتان بزنيد به جاي اينكه زير استخوان گونه بزنيد. سايه مات و طبيعي، ريمل مشكي و خط چشم باريك تمام چيزي است كه چشمانتان نياز دارند و در انتها براي تكميل اين آرايش از رژ لب بيرنگ يا برق لب استفاده كنيد.

رژ لب قرمز

انتخاب رنگ قرمز براي رژ لب مي تواند هماهنگي خوبي با پيراهن شما ايجاد كند و حتي در برخي موارد رنگ آن را بيشتر جلوه مي دهد. اين نوع آرايش خيلي كلاسيك است. ولي شما بايد در انجام آن دقت كنيد. اگر جشن نامزدي شما در شب برگزار مي شود مي توانيد كمي آرايش بيشتري نيز داشته باشيد، مثلا از رژ گونه روشن استفاده كنيد و براي چشمانتان خط چشمي ضخيم تر بكشيد. اما از سايه چشم تيره استفاده نكنيد. در هر حال با پيراهن قرمز بايد چهره طبيعي تري داشته باشيد و آرايش بيش از حد جلوه پيراهنتان را از بين مي برد. براي رژ لب سعي كنيد رنگي را كه انتخاب مي كنيد با رنگ پيراهنتان هماهنگي داشته باشد و حداقل هم خانواده باشد. اگر كمي رنگ رژ لبتان متفاوت از رنگ لباستان باشد جلوه هر دو از بين مي رود. يادتان باشد حتما از برق لب روي رژ لبتان استفاده كنيد.

رنگ ناخن

همانطور كه گفته شد براي داشتن يك چهره و آرايش كلاسيك مي توانيد از رژ لب قرمز براي تكميل آرايش استفاده كنيد. در كنار آن، هماهنگي رنگ رژ لب، پيراهن و لاك ناخن نيز مي تواند بسيار هوشمندانه باشد. اگر از رژ لب بيرنگ استفاده مي كنيد لاك بيرنگ يا فرنچ مانيكور مي تواند بهتر باشد.

مدل مو

براي موهايتان مي توانيد با توجه به مدل لباستان مدل هاي مختلفي را انتخاب كنيد. اما بهتر است با لباس قرمز موهايتان را فر نكنيد. موهاي مواج و باز كه روي شانه بيفتد مي تواند صورت و آرايشتان را بهتر نشان دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۵:۵۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكات مهم در اجاره ماشين عروس

مطمئناً وقتي در تدارك برنامه هاي جشن عروسي تان هستيد، راجع به ماشين عروس تان هم فكر مي كنيد. شايد از آن دسته آدم هايي باشيد كه در روياهايتان تصور مي كرديد با كالسكه و اسب سفيد به خانه بخت مي رويد و يا شاهزاده اي با اسب بالدار به دنبال تان مي آيد و شما را بر ترك اسب مي نشاند و در ميان بهت و حيرت مهمانان به سوي قصر خوشبختي مي رويد. شايد هم تصور يك كشتي كروز را داشتيد كه با زيباترين گل ها تزيين شده و آرام آرام به سمت ساحل حركت مي كند تا شما را به آنسوي اقيانوس ها ببرد.اگر اهل اين رويا پردازي ها بوده ايد پس حتما ماشين عروس برايتان مهم است. چون فعلا در دسترس ترين وسيله نقليه براي روز عروسي همين است.

در همه جاي دنيا انتخاب ماشين عروس و نحوه تزيين آن يكي از مسائل مهم روز عروسي است. آخر شب كه همچون شاهزاده هاي قصه هاي پريان مجلس را ترك مي كنيد، آخرين تصويري كه در ذهن مهمانان مي ماند، ماشين شماست كه آهسته آهسته دور مي شود. هم چنين ماشين عروس يكي از قسمت هاي مهم فيلم عروسي تان است، پس مهم است كه در انتخاب ماشين عروس و تزيين آن نهايت سليقه را به كار ببريد.

اگر خودتان ماشين داريد، اولين پيشنهاد اين است كه از همان به عنوان ماشين عروس استفاده كنيد زيرا اول اينكه در هزينه ها صرفه جويي مي كنيد و دوم اينكه هر وقت سوار آن ماشين شويد، خاطره روز عروسي برايتان زنده مي شود.

اگر خودتان ماشين نداريد و نمي خواهيد هزينه زيادي براي آن بپردازيد، مي توانيد ماشين بستگان و دوستان را قرض بگيريد. اما اگر ترجيح مي دهيد، از مراكز اجاره ماشين عروس استفاده كنيد، داستان تازه شروع مي شود.

اجاره ماشين عروس

براي اجاره ماشين عروس، همه چيز بسته به سليقه شماست. اگر همه كارهاي عروسي تان را به موسسات خدمات تشريفات عروسي سپرده ايد خودشان كارهاي مربوط به اجاره ماشين عروس را هم انجام خواهند داد. اگر هم مشتري گل فروشي خاصي هستيد، ممكن است خودشان ماشين را هم كرايه بدهند، اما اگر خودتان مي خواهيد براي اجاره ماشين عروس اقدام كنيد، بحث تازه داغ مي شود.

اگر قصد اجاره ماشين عروس به صورت ساعتي داريد، حتما يك زمان اضافي نيز در كرايه آن در نظر بگيريد و فكر بدقولي هاي ميهمانان، عكاس ، آرايشگر و حتي ترافيك را بكنيد تا براي تحويل آن اضطراب نداشته باشيد.

بعضي از عروس و داماد ها ماشين هاي قديمي و كلاسيك را دوست دارند كه هزينه اجاره آنها بالاست و معمولا بدون راننده اجاره داده نمي شوند زيرا بسيار پيش آمده كه ماشين عروس گل زده را با جرثقيل به تعميرگاه برده اند. در صورتي كه راننده ي مخصوص خود اتومبيل همراهتان باشد اگر مشكلي براي ماشين پيش آمد او با زير و بم ماشين آشنا است و مي تواند كمكتان كند. تازه اكثر اين ماشين ها كولر ندارند و شايد نشستن در آنها براي عروس خانم با لباس عروس و تشكيلات آزار دهنده باشد. اگر لباس عروس بسيار پرچين و بزرگ و دنباله دار است، بهتر است به فكر اتومبيلي باشيد كه به اندازه ي كافي جادار باشد تا لباس عروس چروك نشود.

بعضي ها هم عشق ماشين هاي جديد و مدرن را دارند كه هر كدام قيمت خاصي دارند. ماشين هايي مثل پورشه، لكسوس، مازراتي، آ او دي و … نيز قيمتي چند ميليوني دارند. ارزان ترين ماشين هم كه پرايد است.

توجه داشته باشيد كه پرداخت بهاي بنزين ماشين با شماست. اگر بخواهيد ماشين را بدون راننده كرايه كنيد و براي يك شب هم كه شده خودتان پشت فرمان ماشين مورد علاقه تان بنشينيد، بايد يك سند مالكيت چند صد ميليوني و چكي به ميزان ارزش خودرو به عنوان وثيقه بگذاريد و البته دعا كنيد حتي يك خط به ماشين نيفتد كه آن وقت بايد خسارت ماشين را تمام و كمال بپردازيد. يك نكته ديگر اينكه، پيش از بستن قرارداد اجاره ماشين، مطمئن شويد خودرو از نظر فني و ظاهري هيچ مشكلي ندارد وگرنه پس از تسويه حساب اگر مشكلي بروز كند و شما نديده باشيد، مقصريد. اگر امكان داشت، همه پول اجاره را يكجا نپردازيد تا اگر صاحب ماشين بدقولي كرد، ماشين را دير تحويل داد يا هر مسئله ديگري ايجاد شد، بتوانيد بخشي از پول را كم كنيد.

رنگ ماشين عروس

در كنار انتخاب نوع ماشين عروس انتخاب رنگ آن هم مهم است. گول رنگ هاي فانتزي را نخوريد. چون زود شما را دلزده مي كند. ضمن اينكه گل آرايي و تزيين آن هم مشكل است. بهتر است رنگي انتخاب كنيد كه هر وقت فيلم عروسي تان را ديديد، به نظرتان تازه و جذاب بيايد. سفيد، مشكي، نقره اي يا بژ و قرمز معمولا بهترين انتخاب ها هستند. اما باز هم اين سليقه شماست كه تعيين كننده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۵:۱۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

منظور از لباس مجلسي زنانه چيست؟

هر موقعيت و مراسمي لباس خاص خود را مي طلبد و اگر كسي نتواند اين تفاوت ها را به درستي بشناسد در انتخاب لباس مناسب دچار مشكل خواهد شد. پس اگر مي خواهيد انواع لباس زنانه و تفاوت هاي لباس مجلسي و لباس غير مجلسي زنانه را تشخيص دهيد با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد.

لباس غير مجلسي

منظور از لباس غير مجلسي زنانه لباسي است كه شما در آن كاملا احساس راحتي مي كنيد، لباسي كه در منزل مي پوشيد و قيد و بند و محدوديت خاصي در مورد آن وجود ندارد. يك شلوار جين و تيشرت با كفش كتاني، بلوز و دامن با كفش عروسكي تخت و هر چيزي مشابه اين شرايط لباس غير مجلسي را دارا است. هيچ لزومي ندارد در تيپ غير مجلسي از كفش پاشنه بلند يا اكسسوري هاي زياد استفاده كنيد و بايد چيزي را انتخاب كنيد كه كاملا در آن راحت باشيد، البته برخي خانم ها با كفش پاشنه بلند كاملا راحت هستند و مي‌توانند با لباس غير مجلسي خود نيز از اين كفش ها استفاده كنند. توجه كنيد كه شما در انتخاب استايل لباس غير مجلسي آزادي كامل داريد و بهتر است چيزي را انتخاب كنيد كه با سليقه و شخصيت شما همخواني كامل داشته باشد.

لباس نيمه مجلسي

اين تيپ شايد از پيچيده ترين تيپ هاي لباس زنانه و مردانه باشد و زماني استفاده مي شود كه بخواهيد با دوستان نه چندان صميمي خود بيرون ناهار بخوريد يا به يك مهماني دورهمي دعوت مي شويد كه هم دوستان صميمي و هم افراد نا آشنا حضور دارند و مي خواهيد شيك و مرتب باشيد. براي اين نوع تيپ انتخاب هاي متنوعي وجود دارد اما براي كفش حتما بايد يك كفش پاشنه بلند يا يك كفش تخت رسمي را انتخاب كنيد.

لباس مجلسي

لباس كوكتل در دسته لباس مجلسي براي مهماني هاي نه چندان بزرگ قرار مي گيرد و در واقع تعريفي از نوعي لباس مجلسي زنانه است كه قد آن تا زانو است و همرا با كفش پاشنه بلند پوشيده مي شود. چنين لباسي در مهماني هايي كه در كنار رسمي بودن جنبه دوستانه هم دارند استفاده مي شود. از آنجايي كه لباس كوكتل بهتر است در بقيه قسمت ها پوشش كامل داشته باشد توصيه مي‌شود از رنگ هاي جذاب و با تزئين كافي و نه زياد از حد، انتخاب شود. اگر مطمئن نيستيد چه نوع لباسي براي اين مهماني ها مناسب است يك لباس مشكي ساده كوتاه انتخاب كنيد.

يكي از رسمي ترين انواع لباس مجلسي بلك تاي Black Tie است كه نمي توان تعريف دقيق و جامعي براي آن ارائه كرد. لباس مجلسي معمولا لباسي بلند است كه روي زمين كشيده مي شود اما گاهي برخي از لباس‌هاي كوكتل را هم مي‌توان در اين دسته قرار داد. لباس بلك تاي ساده و با برش ظريف و زنانه تهيه مي‌شود و محدوديتي در رنگ آن وجود ندارد.
بلك تاي تابستاني همان طور كه از نامش پيداست مخصوص فصل گرم است و بهترين انتخاب براي يك جشن عروسي زيباي تابستاني است. اين نوع لباس ها سبك، بلند و نازك و نرم هستند و با جواهرات كم و كوچك استفاده مي شوند. همراه بلك تاي تابستاني نبايد از دستكش مجلسي استفاده كرد.

رسمي ترين نوع لباس مجلسي زنانه وايت تاي White Tie ناميده مي شود. شايد شرايط پوشيدن چنين لباسي براي هر كسي پيش نيايد اما اين لباس را در مهماني هاي بزرگ مثل مجالس سلطنتي و مهماني هاي رقص اعياني مي پوشند. وايت تاي حالتي سنتي دارد و تا حد زيادي يادآور قصه‌هاي شاهزادگان است اما محدوديت زيادي در شرايط انتخاب اين لباس وجود ندارد و از دامن هاي پر و چين دار گرفته تا لباس بلند مشكي را مي توان در چنين مهماني هايي پوشيد. وايت تاي معمولا با دستكش بلند استفاده مي‌ شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۴:۴۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ساعت اتمي چيست و چگونه كار مي كند؟

وقتي كه باتري ساعت شما تمام شده و آن را عوض مي كنيد، از كجا مي فهميد كه ساعت تان را روي چه زماني بايد تنظيم كنيد؟ يا اينكه چگونه مي توان گذر دقيق زمان را بدون اشتباه اندازه گرفت؟ در حالي كه ساعت هاي ما دائم عقب مي مانند يا جلو مي روند؟ اصلا چطور مي توان به صورت دقيق براي تحويل سال به ساعت مان اعتماد كنيم؟

ساعت اتمي

در سال ۱۹۴۵ پروفسور ايسيدور رابي، فيزيكدان دانشگاه كلمبيا پيشنهاد كرد مي توان با استفاده از تكنيكي كه وي در سال ۱۹۳۰ آن را توسعه داده و رزنانس مغناطيسي شعاع اتمي ناميده بود، يك ساعت ساخت. در سال ۱۹۴۹ اداره استاندارد اعلام كرد اولين ساعت اتمي جهان را راه اندازي كرده كه از مولكول آمونياك به عنوان منبع نوسان بهره مي گيرد. در سال ۱۹۵۲ اين اداره اعلام كرد اولين ساعت اتمي يعني NBS-1 را كه به سزيم به عنوان منبع ارتعاش مجهز شده است، را توليد كرد.

در سال ۱۹۵۵ لابراتوار ملي فيزيك انگليس اولين ساعت پرتو سزيم را توليد كرد. آنها از آن به عنوان مرجع درجه بندي و كاليبراسيون استفاده مي كردند. طي يك دهه بعدي، انواع پيشرفته تري از ساعت هاي اتمي خلق شدند. در ۱۹۶۷ سيزدهمين كنفرانس اوزان و مقياس ها، مرجع اندازه گيري SI ثانيه را بر حسب ارتعاش اتم سزيم تعريف كرد. از اين پس ديگر سيستم وقت نگهدار جهاني بر اساس ستاره شناسي و نجوم نبود. NBS-4 به عنوان پايدارترين ساعت سزيمي دنيا در سال ۱۹۶۸ كامل شد و تا دهه ۱۹۹۰ به عنوان بخشي از سيستم زماني NIST مورد استفاده قرار مي گرفت.

در سال ۱۹۹۹ ساعت NIST-F1 با ضريب خطاي يك ثانيه در بيست ميليون سال شروع به كار كرد و تبديل به يكي از دقيق ترين ساعت هاي جهان شد. و البته اين تنها تاريخچه ساعت هاي ايالات متحده است و ديگر نقاط دنيا هم همپاي اين كشور به ساخت ساعت هاي اتمي بسيار دقيق مشغول هستند .

اين ساعت ها دقيق ترين ساعت و استاندارد فركانسي بسامد شناخته شده‌اند و به عنوان استانداردهاي اوليه براي سرويس جهاني پخش زمان، براي كنترل فركانس پخش برنامه هاي تلويزيوني و سيستم هاي موقعيت ياب جهاني مانند جي پي اس به كار مي روند. بدون ساعت اتمي، مسيريابي با GPS تقريبا غيرممكن است و اينترنت ممكن است همگام نشده و محتواي منطبقي نداشته باشد و حتي تعيين موقعيت سياره ها براي سفينه هاي فضايي و ربات هاي كاوشكر به طور دقيق امكان پذير نگردد. ساعت هاي اتمي راديواكتيو نبوده و داراي چرخه فروپاشي اتمي نيستند بلكه از سيگنال هاي دقيق مايكروويو استفاده مي كنند.

ساعت اتمي انواع مختلف سزيمي ، راديومي و هيدروژني دارد. در آمريكا اولين ساعت اتمي تجاري را در ماساچوست با استفاده از سزيم توليد كردند. امروزه هم اين ساعت ها توسط شركت هاي گوناگوني در سراسر دنيا توليد مي شوند كه از مشهورترين آنها مي توان به HP و FTS اشاره كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۴:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش بستن كراوات مدل نيم ويندسور

معمولا يكي از كارهاي سخت براي آقا داماد ها بستن كراو ات است. امروزه مدل هاي زيادي براي گره كراوات وجود دارد ولي ما قصد داريم در اين مقاله از مجله عروسي ، آموزش بستن كراوات به يكي از رايج ترين مدل ها يعني مدل نيم ويندسور را توضيح دهيم.

گره نيم ويندسور (half-Windsor knot) نوعي گره كراوات متداول مي باشد كه كمي كوچكتر از مدل ويندسور است. آراستگي خاص و مثلثي شكل بودن از ويژگي هاي اصلي اين گره‌ است. اين مدل براي كروات هاي پهن با پارچه نازك مناسب بوده و براي اكثر محيط‌ ها و مناسبت ها كاربرد دارد و يك نوع گره رسمي به شمار مي رود. اين نوع بستن كراوات باعث ايجاد گره‌اي متقارن و مثلثي شكل مي شود كه روي هر نوع لباس و يقه‌اي بسيار خوب به نظر مي رسد. با مجله عروسي همراه باشيد تا با آموزش بستن كراوات به سبك نيم ويندسور آشنا شويد.

آموزش بستن كراوات

آموزش بستن كراوات

۱- قبل از هركاري دكمه پيراهن را تا بالا ببنديد و يقه پيراهن را بالا بزنيد. كراوات را طوري دور گردن بيندازيد كه طرف باريك آن در سمت راست و طرف پهن آن در سمت چپ قرار گيرد. طرف پهن تر نسبت به طرف باريك بايد تقريبا ۲۵ سانتيمتر پايين تر قرار گيرد و كراوات نبايد پشت و رو باشد.

۲- طرف پهن را از روي طرف باريك كراوات در سمت راست عبور دهيد.

۳- طرف پهن كراوات را از زير طرف باريك رد كنيد و به سمت چپ بياوريد.

۴- طرف پهن كراوات را بالا ببريد و دور حلقه دور گردن در سمت چپ بپيچانيد و به پايين بكشيد.

۵- طرف پهن را از روي طرف باريك كراوات عبور دهيد و به سمت چپ ببريد.

۶- اين بار طرف پهن كراوات را از زير حلقه اي كه دور گردن پيچيده شده در سمت چپ عبور دهيد و به بالا بكشيد.

۷- طرف پهن كراوات را كه به بالا كشيده بوديد از ميان حلقه اي كه در آخرين مرحله با بالا بردن همين قسمت پهن به بالا ايجاد شده، رد كنيد.

۸- طرف پهن و باريك كراوات را بكشيد تا گره محكم شود.

نكات مهم :

– ميزان بلندي طرف پهن نسبت به طرف باريك به اندازه ۲۵ تا ۳۰ سانتي متر اندازه استاندارد است و مي تواند نسبت به اندازه كراوات، گردن فرد و بلندي قد متغير باشد. اين اندازه را متناسب با قد و نوع كراوات تغيير دهيد و متناسب ترين گره كراوات را بزنيد.

– تمام دكمه هاي پيراهن را تا بالا ببنديد وگرنه ظاهر شما نامرتب به نظر مي رسد.

– براي باز كردن كراوات كافي است طرف پهن كراوات را از آخرين حلقه ايجاد شده بيرون بكشيد.

– اين گره را چندين بار در منزل تمرين كنيد تا جايي كه بتوانيد خيلي سريع و متناسب اين نوع گره زدن را حتي بدون آينه انجام دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۵:۲۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تحريك ميل جنسي زنان تابع سه مرحله است

از آنجايي كه زنان به دليل مكانسيم خاص بدن و ساختار سيستم حسي ارتباطي آنها، گاهي نسبت به برقراري رابطه جنسي با همسرشان سرد مي شوند، دانستن راه و روش هاي تحريك ميل جنسي زنان در اين رابطه مي تواند منجر به رفع مشكل شود و پايداري خانواده را حفظ نمايد چرا كه عدم برقراري رابطه جنسي درست بين زن و شوهر آغازگر بسياري از مشكلات در زندگي مي باشد. يكبار ديگر با مجله عروسي همراه باشيد.

در هنگام آميزش جنسي ، درصد زيادي از خانم ها ممكن است هرگز به اوج لذت نرسند و اين به دليل پيچيده بودن ارگاسم خانم ها در قياس با آقايان است. مسئوليت مردان در فرآيند رابطه جنسي و تامين نياز جنسي خانم ها بيش از مسئوليت خانم ها در مقابل آقايان است. به عبارتي براي تحريك كردن و به ارگاسم رساندن خانم ها كارهاي مقدماتي و اساسي لازم است كه در مورد آقايان چنين نخواهد بود.

تحريك ميل جنسي زنان طي سه مرحله رخ مي دهد:

مرحله اول ذهن، مرحله دوم احساس و مرحله سوم لمس است. اين در حاليست كه تحريك پذيري مردان بيشتر ذهني است به عبارتي يك مرد قادر است با يك جرقه ذهني به صورت كامل در حالت تحريك جنسي قرار بگيرد.

تحريك ذهني در اكثر خانم ها به وجود مي آيد و تا حد زيادي برگرفته از ميل جنسي آنها است (مانند آقايان). اما تحريك پذيري احساسي كه به مراتب براي يك زن مهم تر است تنها در صورتي رخ مي دهد كه زن نسبت به فرد مورد نظر احساس داشته باشد. فاكتوري كه در مردان شايد وجود ندارد يا خيلي كمرنگ باشد، بدين معنا كه مردان براي برقراري رابطه جنسي مانند خانم ها به احساس نياز ندارند.

بعد از دو تحريك پذيري ذهني و احساسي عامل مهم ديگر تحريك پذيري لمسي است كه همانطور كه از اسم آن مشخص است بر اساس تماس فيزيكي با بدن اتفاق مي افتد. تحريك پذيري لمسي خود شامل دو بخش از اندام ها مي شود. گام اول لمس اندام هاي جنسي است كه باعث تحريك بيشتري نسبت به ساير اندام ها مي شود و گام دوم لمس ساير اندام ها است زيرا لمس بدن زنان از سر تا پا مي تواند در تحريك لذت جنسي آنها موثر باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۵:۰۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اشتباهات رايج در دكوراسيون منزل

مسلماً عروس و داماد ها براي دكوراسيون منزل مشتركشان بسيار ذوق دارند و سعي مي كنند بهترين دكوراسيون و چيدمان را انجام دهند. هم چنين تغيير دكوراسيون منزل يكي از كارهايي است كه خيلي ها پس از گذشت چندين سال از زندگي مشتركشان به آن علاقه مند هستند زيرا اين كار باعث تغيير در روحيه آنها مي شود. اما برخي مواقع اشتباهاتي منجر مي شود جذابيت دكوراسيون خانه كمتر از آن چيزي كه مي خواهند شود. بهتر است اين اشتباهات را بشناسيد و راه هاي جلوگيري آن را نيز بدانيد پس بار ديگر با مجله عروسي همراه باشيد.

وسايل و مبلمان خيلي بزرگ يا خيلي كوچك

يكي از رايج ترين اشتباهاتي كه بسياري از افراد هنگام دكوراسيون منزل مرتكب مي شوند انتخاب وسايل در سايزي نامناسب با فضا است. براي مثال براي فضاي كوچك مبلمان بزرگ انتخاب كردن يا براي فضاي بزرگ مبلمان خيلي كوچك انتخاب كردن باعث مي شود تركيبي ناهمسان در فضاي خانه ايجاد شود. پس بهتر است قبل از آن كه هر وسيله جديدي را بخريد به اندازه فضاي خانه خود توجه داشته باشيد، حتي اگر لازم است سايز اتاق پذيرايي را يادداشت كرده و همراه خود ببريد تا هنگامي كه به مبلمان و ميزها نگاه مي اندازيد بتوانيد آن را در فضا تصور كنيد.

نور بيش از حد زياد يا بيش از حد كم

تعادل هميشه لازمه ي بهترين بودن است. برخي مواقع در خانه از نور خيلي شديد يا نور خيلي كم استفاده مي شود، اين در حالي است كه راه حلي براي اينكه هر دو نور را يكجا داشته باشيد وجود دارد. بهترين راه اين است كه از نورهاي لايه اي استفاده شود. نور كمتر براي مواقعي كه نمي خواهيد نور خيلي شديد در فضاي اتاقتان داشته باشيد، مانند انواع هالوژن، نور پنهان يا نورهاي ديواري. در عين حال مي توانيد از لوسترهاي شيك و نوراني، براي مواقعي كه مي خواهيد نور بيشتري در اتاق داشته باشيد استفاده كنيد. اينكار باعث مي شود هم نور كم را در دكوراسيون منزل خود داشته باشيد و هم نور زياد.

قاب عكس هاي زياد روي ديوار

عكس هاي خانوادگي روي ديوار جذاب و سرگرم كننده هستند، اما بهتر است بهترين هايشان را انتخاب كنيد. تعداد زيادي عكس با قاب هاي مختلف به ديوار نياويزيد يا در قفسه هاي كتابخانه قرار ندهيد. اگر مي خواهيد عكس هاي بيشتري چاپ كنيد آنها را در سايز كوچك تر چاپ كرده و به صورت كلاژ به ديوار بچسبانيد.

انتخاب رنگ ديوار قبل از انتخاب مبلمان

هميشه قبل از انتخاب رنگ ديوار، مدل مبل و به خصوص طرح و رنگ پارچه آن را در نظر بگيريد. اين مساله كار شما را در دكوراسيون منزل راحتتر مي كند. مي توانيد رنگهاي متعددي براي ديوار انتخاب كنيد اما توجه كنيد كه پس از انتخاب رنگ مبلمان، تعداد گزينه هايتان محدود تر مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۴:۵۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه اشترودل مرغ و قارچ

اشترودل در اصل يك نوع غذاي اتريشي است و بسته به موادي كه در آن قرار مي دهند به عنوان دسر يا غذا سرو مي شود. معروف ترين نوع اشترودل در اتريش، اشترودل سيب هست كه براي صبحانه آن را سرو مي كنند. اما در ايران اشترودل مرغ و قارچ از انواع ديگر آن محبوب تر بوده و براي وعده نهار يا شام همراه با سالاد غذايي شيك و سالم مي باشد. اين غذاي خوشمزه با خمير خانگي و مرغ و قارچ پخته مي شود. ابتدا خمير آن درست شده و سپس داخلش با مرغ و قارچ و مخلفات پر مي شود. به جاي مرغ مي توان از گوشت چرخ كرده نيز استفاده كرد. پس با مجله عروسي همراه باشيد تا با طرز تهيه اشترودل مرغ و قارچ آشنا شويد.

تعداد درنظر گرفته شده: ۴ نفر

زمان آماده سازي: ۳ ساعت

زمان پخت: ۳۰ دقيقه

طرز تهيه اشترودل

مواد لازم براي خمير اشترودل :

آرد: ۴۵۰ گرم
شكر: ۱ قاشق غذا خوري
روغن مايع: ۶ قاشق غذا خوري
خمير مايه: ۱ قاشق سوپ خوري
شير ولرم: ۱ پيمانه
نمك: ۱ قاشق مربا خوري

طرز تهيه خمير اشترودل :

ابتدا در يك ظرف بزرگ شكر، روغن مايع، خمير مايه، شير و نمك را خوب با يكديگر مخلوط كنيد طوري كه تمام مواد كاملا صاف و يكدست شود سپس آرد را كم كم در سه مرحله اضافه كنيد و هم زمان حين اضافه كردن مدام به هم بزنيد. وقتي تمام مواد كامل يكدست شدند روي آن را با يك نايلون تميز بزرگ كامل بپوشانيد. روي كيسه را با پارچه تميز بزگ كامل بپوشانيد و به مدت دو ساعت كنار بگذاريد تا حجم خمير دو برابر شود. در اين مدت اصلا روي آن را باز نكنيد و خمير را تكان ندهيد تا كامل پف كرده و نرم و لطيف شود.

مواد لازم براي داخل خمير اشترودل مرغ و قارچ :

سينه مرغ: ۳ تكه متوسط
قارچ: ۲۰۰ گرم
پنير پيتزا: ۲۰۰ گرم
هويج: ۴ عدد
فلفل دلمه اي قرمز يا سبز: يك عدد بزرگ
پياز: ۲ عدد (يكي متوسط و يكي بزرگ)
زردچوبه: نصف قاشق چايخوري
زعفران: نصف قاشق سوپ خوري
زرده تخم مرغ: ۱ عدد
روغن: به ميزان لازم
نمك: به ميزان لازم

طرز تهيه مواد داخل اشترودل :

فر را از ۲۰ دقيقه قبل روشن كنيد و در دماي ۱۸۰ درجه سانتي گراد قرار دهيد.
سينه مرغ را با يك پياز متوسط همراه با مقداري آب داخل يك قابلمه، روي حرارت ملايم قرار داده تا به مدت يك ساعت بپزد. بعد از اينكه مرغ ها كامل پخته شد آنها را از قابلمه بيرون آورده و بگذاريد كمي سرد شوند، سپس با چنگال آنها را تكه تكه كنيد.
يك عدد پياز بزرگ را ريز خرد كرده و همراه با زردچوبه، نمك و كمي روغن درون يك ماهيتابه بزرگ روي گاز گذاشته و سينه مرغ را اضافه كنيد تا به مدت ۱۰ دقيقه سرخ شوند.

هويج ها را شسته، پوست بگيريد و همراه با مقداري آب داخل قابلمه بگذاريد تا به مدت ۲۰ دقيقه بپزد. بعد از پخت كامل و كمي سرد شدن آن ها نگيني خرد كرده و كنار بگذاريد. هم چنين قارچ ها و فلفل دلمه اي را نيز نگيني خرد كنيد و كنار بگذاريد.

سپس داخل يك ظرف ديگر زرده تخم مرغ، زعفران و يك قاشق غذا خوري روغن مايع را با چنگال هم بزنيد و خوب مخلوط كنيد و كنار بگذاريد. توجه كنيد كه قبل از استفاده زعفران را داخل يك فنجان همراه با ۲ تكه يخ كوچك و يك قاشق غذا خوري آب به مدت ۲۰ دقيقه بگذاريد بعد به مواد اضافه كنيد، زعفران دم كرده لازم نيست.

زماني كه همه مواد آماده شد يك تكه از خمير را به اندازه يك مشت برداشته و روي يك سيني با دست يا وردنه كامل پهن كنيد به طوري كه يك لايه تقريبا نازك دربيايد.

مواد را لايه لايه روي هم داخل خمير قرار دهيد. اول يك لايه سينه مرغ، سپس يك لايه هويج و بعد يك لايه قارچ و فلفل دلمه اي بريزيد و در لايه آخر با مقداري پنير پيتزا روي همه آنها را بپوشانيد.

براي تزيين مي توانيد كناره هاي خمير را با كارد تيز برش دهيد.

سر و ته خمير را روي مواد قرار دهيد سپس برش هاي خمير را يكي يكي روي مواد قرار دهيد تا كامل همه مواد را بپوشانيد.

اشترودل مرغ و قارچبا يك فرچه تميز مخلوط تخم مرغ و زعفران را يك طرف خمير بماليد و در آخر اشترودل را داخل فر در دماي ۱۸۰ درجه سانتي گراد به مدت ۳۰ دقيقه قرار دهيد تا رنگ آن طلايي شود و بپزد.

چند نكته مهم:

– براي تهيه خمير به جاي شير مي توانيد از آب هم استفاده كنيد.
– خمير مايه يك نوع مخمر است كه در تهيه بيشتر خميرها مخصوصا خمير نان و شيريني از آن براي پف كردن و دو برابر شدن حجم خمير استفاده مي شود. خمير مايه را مي توانيد از قنادي يا نانوايي ها تهيه كنيد.
– اشترودل را بدون پنير پيتزا هم مي توان درست كرد و تركيب مواد داخل آن كاملا سليقه اي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۴:۳۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي آشپزخانه اپن در مجله عروسي

اگر آشپزخانه اُپن داريد، بايد هنگام چيدمان و مرتب كردن وسايل به برخي نكات توجه داشته باشيد. اين نكات را در اين مقاله از مجله عروسي آورده ايم تا براي عروس و داماد هاي عزيز كه تازه زندگي مشتركشان را شروع كردند مفيد واقع شود.

آشپزخانه اپن برخلاف آشپزخانه هاي قديمي از سمت سالن پذيرايي ديد دارد بنابراين مرتب چيدن وسايل آشپزخانه در دكوراسيون پذيرايي هم تاثيرگذار است.

رنگي كه براي كابينت ها و ديوارهاي آشپزخانه اپن انتخاب ميشود بايد طوري باشد كه لكه ها و كثيفي را به سرعت نشان ندهد. كف آشپزخانه هم بايد از جنسي باشد كه راحت تميز شود. نور‌پردازي خوب و هود مناسبي كه بتواند به خوبي هواي آشپزخانه را تهويه كند نيز از ضروريات يك آشپزخانه اپن است.

از قرار دادن ظروفي مثل قابلمه ها و وسايل برقي در محل هايي كه از سالن پذيرايي قابل ديدن هستند، خودداري كنيد. بهتر است قابلمه ها و وسايل برقي را درون كابينت ها جاسازي كنيد.

جايگاه مقابل گاز، ظرف شويي و ميز كار يا كابينتي كه اكثر كار‌ها روي آن انجام ميشود سه نقطه حياتي آشپزخانه هستند. وسايل در آشپزخانه اُپن بايد به گونه‌اي چيده شود كه فضاي كافي براي حركت و كار مقابل اين سه نقطه وجود داشته باشد. وسايل مورد نياز هر يك از اين مناطق را در اطراف‌‌ همان قسمت جاسازي كنيد تا مجبور به تحرك زياد حين انجام كار نباشيد. ادويه جات، روغن و قابلمه ها را نزديك گاز و بشقاب و ليوان ها را كنار ظرف شويي مرتب كنيد.

حين انتخاب رنگ پرده يا رنگ كاشي يا كابينت براي آشپزخانه اپن بايد بتوانيد بين آنها و سالن پذيرايي يك هارموني ايجاد كنيد، در غير اين صورت اين منطقه از سوي افرادي كه در پذيرايي مي نشينند، نقطه توجه مي‌شود. مي توانيد از پرده هاي حصيري يا كاغذي متحرك روي اپن استفاده كنيد تا در صورت تمايل مانع از ديده شدن داخل آشپزخانه شويد. براي پرده و كابينت نيز انتخاب رنگ هاي روشن مانع از تمركز نگاه ميهمانان مي شود.

براي نور‌پردازي آشپزخانه اپن بهتر است از نورهاي مهتابي زير كابينت براي روشن شدن ميز كار استفاده كنيد. نصب يك لوستر نيز براي روشن شدن كل فضا مفيد است. استفاده از لامپ‌هاي هالوژن نيز به زيبايي آشپزخانه مي‌افزايد.

الزامي نيست كفپوشي كه براي آشپزخانه انتخاب ميكنيد، با كفپوش پذيرايي يكسان باشد. اگر پذيرايي شما با موكت پوشيده شده است، آشپزخانه شما مي‌تواند سراميك باشد. اما اگر كفپوش تمام خانه سراميك يا پاركت است، ميتوانيد آشپزخانه را هم با‌‌ همان كفپوش بپوشانيد اما حتما توجه داشته باشيد كه فرش يا قاليچه‌اي كه در آشپزخانه مي‌اندازيد، به خوبي روي زمين محكم شود تا روي آن ليز نخوريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۴:۰۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 3410
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» اسکی در اروپا، تجربه ای هیجان انگیز همراه آرامش خاطر
» سلفی گرفتن با مومیایی که شاید متعلق به رضا خان پهلوی باشد!
» جاذبه های گردشگری ریکیاویک| بیانی نو از ایسلند زیبا
» اثر هنری ژاپنی در ایران!
» سفر به کرمان | آشنایی با آداب و رسوم مردم کرمان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دریاچه سرخ
» دلتابان، شما را به سفری فراموش نکردنی در کیش می برد !!
» نوسان بازار ارز، شامل حال خارجی ها هم شد!
» جزیره هرمز | جزیره سرخ بیرون آمده از آب
» بهترین رستوران های گیلکی معروف تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایم باشک
» بهترین غذای دریایی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بازی خیابانی
» زیباترین هتل های مالت، میزبانی خوب برای اقامتی رویایی
» شهرهای بزرگ و پر جمعیت چین، دیدنی بی نظیر قلب آسیا
» عجیب ترین رستوران های دنیا و طعم بی نظیر غذاهای ملل
» تجربه هیجان انگیز جام جهانی 2018 با تورهای دلتابان
» کرمان گنجینه تاریخ در دوره های مختلف تاریخی
» در زیر شهر اندیمشک چه می گذرد؟!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در راستای خورشید
» یزد | شهر نمونه ی گردشگری جهان اسلام
» پروازهای تهران به اربیل از سر گرفته می شوند!
» پیشینه تاریخی شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهوه خانه چینی
» چابهار | نگینی درخشنده در جنوب شرق ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کلونی
» معرفی نقش اسب کورد در صنعت گردشگری کردستان
» 10 کافه بازی تهران که میشه حسابی خوش گذروند!!
» معرفی فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان!!
» بزرگترین منبع آب شیرین دنیا یخ زد!
» قدیمی ترین  پیتزا فروشی های تهران | پیتزا فروشی های قدیمی تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بزرگترین غار
» خارق العاده ترین قلعه های پنهان اروپا و دنیایی از رمز و راز
» نمایشگاه آثار معمار زندان قصر افتتاح شد!
» دیدنی های لندن در پناه هنر و زیبایی بی نظیر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نرمش صبحگاهی
» جیرفت کهن | برگی از کتاب تاریخ ایران زمین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جدل آرام
» برترین جاذبه های گردشگری چین | در سفر به چین به کجاها برویم؟
» طعم لذت بخش غذاهای معروف در شهرهای مختلف ایران
» تجدید دیداری با روستای هیر قزوین که اشک به چشم می آورد
» محصولات تراریخته برای سلامتی مضرند؟؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دستیار ماهیگیر
» لوکس ترین هتل های جهان | هتل بلغاری دبی به لوکس ترین ها اضافه شد
» اقامتگاه های جنگلی برتر در جهان، پلی بین آرامش و صنعت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طوفان بیابان
» سفر به اشویل | بهترین تفریحات را در اشویل انجام دهید!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تنها در مه
» 10 کار برتری که در ویتنام می توان انجام داد
» 10 مورد از بهترین شهرها و روستاهای دارای دریاچه در اروپا