عروسي
مجله جشن عروسي

پذيرايي از مهمانان با نوشيدني موهيتو

با گرم شدن هوا نوشيدني هايي كه طعم و عطر مطبوعي دارند و عطش را برطرف مي كنند در منوي كافه ها، رستوران ها و تالارها جزء بيشترين انتخاب ها و براي يك پذيرايي، بهترين گزينه به جاي نوشيدني هاي تجاري هستند. در اين ميان موهيتو از نوشيدني هايي است كه به دليل طعم و عطر خوش ليمو و نعناع در آن در فصل هاي گرم محبوبيت زيادي دارد و اصولا نوشيدني شيك و همه پسندي در جشن عروسي و مهماني ها مي باشد. موخيتو ( تلفظ انگليسي: موهيتو ) از تركيب ليمو، شكر، نعناع، يخ و آب گازدار تهيه مي شود و زادگاه آن هاوانا در كوبا است. مي گويند وجود مزارع وسيع نيشكر و فراواني نعناع در كوبا سبب به وجود آمدن اين كوكتل شده است. در اين مقاله از مجله عروسي به طرز تهيه موهيتو خواهيم پرداخت تا از مهمانان خود با يك نوشيدني لذيذ پذيرايي نماييد، پس با ما همراه باشيد.

مواد لازم براي تهيه موهيتو

نعناع تازه: ۱۰ برگ
ليمو ترش تازه: ۴ قسمت شود
شكر: ۲ قاشق غذاخوري
يخ قالبي: ۱ فنجان
سودا (آب گازدار): نصف فنجان

طرز تهيه موهيتو

برگ هاي نعناع و يك برش از ليمو را داخل يك ليوان محكم بريزيد و با استفاده از گوشت كوب برقي خرد كنيد تا آب ليمو و روغن نعناع بيرون بيايد. دو برش ديگر ليمو را به همراه شكر اضافه كنيد و دوباره با گوشت كوب برقي خرد كنيد تا دوباره آب ليمو بيرون بيايد. حالا يخ هاي مكعبي را داخل ليوان بريزيد و ليوان را با آب گازدار (سودا) پر كنيد. سپس خوب هم بزنيد، طعم آن را بچشيد و اگر لازم بود باز هم شكر اضافه نماييد. حالا نوبت آن است كه طبق سليقه و ذوق خودتان ليوان موهيتو را با كمك شكر و نعناع و ليمو تزيين كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۷:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اشتباه هاي زنانه در شبكه هاي اجتماعي

امروزه با بيشترين چيزي كه در شبكه هاي اجتماعي مواجه مي شويم عكس هاي سلفي هستند و دلايلي كه باعث مي شود مردها از عكس هاي سلفي همسرشان ناراحت شوند موارد زير هستند. با مجله جشن عروسي همراه شويد.

سلفي هايي كه همسرتان را از شما ناراحت مي كند

   زن ها عكس هاي زيادي از زندگي خصوصي خود در صفحه اينستاگرام و فيسبوك خود به اشتراك مي گذارند و اين براي در تماس بودن با خانواده و دوستاني كه از آن ها دور هستيد خوب است. امروزه با بيشترين چيزي كه در شبكه هاي اجتماعي مواجه مي شويم عكس هاي سلفي هستند و دلايلي كه باعث مي شود مردها از عكس هاي سلفي همسرشان ناراحت شوند موارد زير هستند.با مجله جشن عروسي همراه باشيد

كپشن هاي خود تحقير آميز

همسرتان دوستتان دارد و به شما احترام مي گذارد به همين دليل برايش عذاب آور است وقتي كه مي بيند در فضاي مجازي عكس هاي سلفي با كپشن هاي خودتحقيرآميز گذاشته ايد. اگر مشكل عزت نفس داريد با همسرتان در رابطه با آن صحبت نماييد. او به شما يادآوري مي كند كه چقدر باارزش هستيد و نيازي نيست در اينترنت و فضاي مجازي دنبال تاييد ديگران باشيد.

دنبال تعريف و تمجيد ديگران بودن

مردها دوست ندارند اعتماد به نفس همسرشان وابسته به ديگران باشد. آن ها دوست دارند همسرشان بدون تاييد و تعريف ديگران ارزش واقعي خودشان را بشناسند. در واقع دوست دارند از همسرشان تعريف كنند و او هم از شنيدنش لذت ببرد. پس هيچوقت با پايين آوردن ارزش خودتان در سلفي ها و كپشن ها سعي نكنيد تاييد ديگران را باشيد. نظر تنها كسي كه اهميت دارد نظر خودتان است و حتما نياز نيست از زبان ديگران اين واقعيت ها را بشنويد.

آرايش زياد

درست است كه مردها تا حدودي آرايش دوست دارند اما از آرايش نكردن هم نترسيد. هر از گاهي بدون آرايش عكس بگيريد و نشان دهيد كه از زيبايي طبيعي خودتان لذت مي بريد.

سلفي هاي بيش از اندازه

پست كردن عكس هاي سلفي نشان دهنده اعتماد به نفس بالاي شماست و مردها زنان با اعتماد به نفس را دوست دارند. اما اگر در اين كار زياده روي كنيد نشان مي دهيد زن خودخواهي هستيد و اين ويژگي مردها را از شما دور مي نمايد.

مردها دوست دارند لبخند همسرشان را ببينند پس عكس هايي كه دوست داريد بگيريد اما نكاتي كه ذكر شد را فراموش نكنيد. مردها دوست دارند درست همانطور كه او با شما رفتار مي كند با خودتان رفتار كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۶:۵۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

بهبود رابطه جنسي

رابطه جنسي يكي از مهم ترين بخش ها در زندگي مشترك است كه هر گونه اختلال و مشكل در آن باعث بروز مشكلاتي در روابط  زوج مي شود. با مجله جشن عروسي همراه باشيد

    در زندگي رابطه‌ي جنسي مي‌تواند گيج كننده ، ناجور و حتي نااميد كننده شود. بعضي‌‌ها ممكن است از رابطه‌ي جنسي بترسند، از مكرر بودن آن احساس خستگي كنند و يا مدام استرس اين را داشته باشند كه نكند عملكرد جنسي‌شان درست نباشد. خيلي از افراد فراموش مي‌كنند كه چطور مي‌توانند از توصيه‌هاي درمانگر مسائل جنسي براي حل مشكل خود كمك بگيرند.

در ادامه به چند راه حل ساده براي بهبود رابطه جنسي اشاره مي نماييم.

از تمام حواس‌تان استفاده كنيد 

براي تمركز روي احساسي كه در بدن خود داريد از تمام پنج حس خود استفاده نماييد. روي رفتارها و عملكردها جنسي تمركز نكنيد و در عوض از احساسات‌تان براي لذت بردن و سرخوشي استفاده كنيد. اين كار كمك مي‌كند از فشار جنسي كه بيشتر افراد از آن شكايت دارند بكاهيد.

تعريف‌تان را از رابطه‌ي جنسي تصحيح كنيد و گسترش دهيد

رابطه‌ي جنسي فقط دخول نيست. جهت تنوع هم كه شده رفتارهاي جنسي ديگر را هم تجربه نماييد؛ مثلا بوسه‌هاي طولاني، لمس كردن، ماساژ‌هاي جنسي و … . كشف طيف وسيعي از لذت‌هاي بدني، كليد رسيدن به اوج لذت جنسي است.

زبان عشق همديگر را بفهميد

اگر ديديد شرايط رابطه‌ي جنسي براي‌تان سخت شده، به توانمندي‌هاي‌تان تكيه نماييد. وقتي نيازهاي‌تان برآورده نشود ممكن است به راحتي تقصير را گردن طرف مقابل بيندازيد و او را سرزنش كنيد. اما كاري كه بايد در عوض انجام دهيد اين است كه به ادامه‌ي رابطه‌ي جنسي اصرار نداشته باشيد، زمان و مكاني مناسب و آرام را انتخاب كنيد و براي درك احساسات و نيازهاي همديگر وقت صرف كنيد و با هم گفتگو كنيد. سعي كنيد زمينه‌هاي مشترك را پيدا كنيد.

معمولا بگومگوهايي بوجود مي‌آيد زيرا يكي از طرفين احساس مي‌كند ناديده گرفته شده. بنابراين زبان عشق همسرتان را ياد بگيريد (مثلا ممكن است هديه گرفتن باشد يا محبت و نوازش بدني و يا حتي كم كردن مسئوليتي در خانه!). اگر زبان عشق او را بفهميد مي‌توانيد بستر مناسبي براي يك رابطه‌ي جنسي گرم و لذت بخش فراهم كنيد.

همسرتان را با كسي كه قبلا با او رابطه داشتيد مقايسه نكنيد

مقايسه كردن حس بي‌اعتمادي و خشم ايجاد مي‌كند. در عوض به نقاط مثبت همديگر توجه نماييد و به همه چيز هيجان بدهيد. خاطرات جديد خلق كنيد! ماجراجويي كنيد و شيطنت جنسي كنيد براي همسرتان!

كنجكاو باشيد و كشف كنيد

در مورد بدن خودتان و بدن همسرتان كنجكاو باشيد!ببينيد چه چيزي باعث مي‌شود احساس كنيد ميل جنسي‌تان زنده است! همه‌ي اينها كمك‌تان مي‌كند بهتر به همسرتان ياد بدهيد چگونه لمس‌تان كند.

محدوديتهاي خودتان را بشناسيد 

اگر بتوانيد انگيزه‌هاي خودتان را بشناسيد و بدانيد كه چقدر وقت و انرژي و هيجان مي‌توانيد به خود و همسرتان ببخشيد، احساس فشار كمتري خواهيد كرد و كنترل بيشتري روي خلق موقعيت‌هاي جنسي مورد دلخواه‌تان پيدا خواهيد كرد.

بازيگوشي كنيد

واقعا جدي مي‌گويم؛ به خودتان اجازه‌ي شيطنت‌هاي داغ و پرهيجان و ظاهرا سبكسرانه را بدهيد و همسرتان را غافلگير كنيد. رابطه‌ي جنسي نبايد جدي و رسمي باشد، ابدا!

براي روابط جنسي‌تان هدفمند وقت بگذاريد

براي خودتان و همسرتان برنامه ريزي داشته باشيد و سرتان را با مشغله‌هاي بيخود گرم نكنيد. براي اينكه شور و كشش جنسي‌تان به همديگر شاداب بماند بايد دست كم يك ساعت در هفته براي كشف بدن همديگر وقت صرف كنيد و بازيگوشي‌هاي بزرگسالانه بكنيد!

موبايل‌تان را كنار بگذاريد و بخوابيد

براي اينكه نسبت به بدن‌تان حس بهتري داشته باشيد و انرژي‌تان براي ماجراجويي‌ در اتاق خواب كافي باشد بايد خوب بخوابيد. عادت ِ هر شب چك كردن گوشي قبل از خواب را ترك كنيد. باور كنيد لذت جنسي كه تجربه مي‌كنيد با اين موضوع بي‌ارتباط نيست!

براي زندگي‌تان برنامه داشته باشيد

براي عشقبازيهاي‌تان زمان هاي بيشتري ايجاد نمايد. برنامه‌ي مشخصي براي استراحت، ريلكسيشن و فعاليت جنسي‌تان داشته باشيد. ورزش منظم را فراموش نكنيد چون علاوه بر حفظ سلامتي، نيروي جنسي‌تان را تقويت مي‌كند و براي افزايش لذت جنسي كمك بزرگي است. ضمنا ورزش كردن، حال‌تان را بسيار خوب مي‌كند و حس و حال خوب نيز براي افزايش ميل جنسي ضروري است. رابطه‌ي جنسي نبايد ترسناك يا خسته كننده باشد. نكات گفته شده را بكار ببريد تا اعتماد بنفس و نگاه‌تان در مسائل جنسي بهبود پيدا نمايد. اگر انتظارات‌تان واقع گرايانه باشد و در مورد نيازها و خواسته‌هاي خودتان و همسرتان صادق باشيد، مطمئن باشيد زندگي جنسي لذت بخشي خواهيد داشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۶:۴۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

زمانبندي مناسب براي عكاسي عروسي

در اين مقاله از مجله عروسي در خصوص زمانبندي مناسب براي عكاسي عروسي در باغ، عمارت و استوديو عكاسي و بهترين ساعت ها براي اين كار صحبت خواهيم كرد پس با ما همراه باشيد.

تجربه عكاس و فيلمبردار در زمينه عروسي خيلي مهم مي باشد. چه بسا عكاسان و فيلمبرداران بسيار حرفه اي و كارداني هستند كه در زمينه غير عروسي فعاليت داشته و بسيار موفق بوده اند ولي در زمينه عروسي ناموفق بوده اند.

اگر مي خواهيد در روز عروسي كار كليپ و عكاسي داشته باشيد نياز به زمانبندي دقيق داريد. اگر عروسي در شش ماه اول سال برگزار مي شود اول كار فضاي بسته يعني آتليه يا عمارت بايد انجام شود و بعد فضاي باز به دليل اينكه در ساعات ظهر و بعد از ظهر نور نود درجه و تيز وجود دارد كه نور مناسبي براي كار كردن نيست. بهترين نور براي عكاسي و فيلمبرداري در بهار و تابستان ۳ تا ۴ ساعت قبل از غروب خورشيد مي باشد. اگر فضاي باز حالت دشت داشته باشد كه نور غروب را داشته باشيم يك ساعت قبل از غروب كه اصطلاحا ساعت طلايي گفته مي شود بهترين زمان مي باشد.
اگر عروسي در شش ماه دوم سال برگزار مي شود بهتر است اول فضاي باز كار شود چون تقريبا از ساعت ۴ به بعد نور كم شده و مناسب كار نيست. نور زمستان داراي كلوين نور بالاتري نسبت به تابستان مي باشد بنابراين رنگ نور گرم تر و به سمت نارنجي و قرمز است. حتي نور ظهر زمستان بعد از گذشتن از نود درجه به دليل رنگ نور، مناسب كار مي باشد.

عكاسي عروسي معمولا ۳ ساعت در فضاي بسته (يك ساعت و نيم عكاسي و يك ساعت و نيم فيلمبرداري) و ۳ ساعت در فضاي باز كار مي شود. يعني ۶ ساعت زمان مفيد براي كار كردن لازم است. عروس و داماد بايد ساعتي كه مي خواهند سر مراسم حاضر باشند را در نظر گرفته و زمان مسير رفت و آمد از عمارت به باغ و از باغ به مراسم را حساب كرده به اضافه ۶ ساعت كرده و زمان حضور در مكان شروع كار را محاسبه كنند.

اگر مراسم عقد هم در روز عروسي انجام مي شود براي عكاسي و فيلمبرداري اش، تعداد مهمان هاي عقدتان را حساب كنيد معمولا هر ۲۰ خانواده كه مي خواهند كادو بدهند نيم ساعت زمان مي برد. زمان كادو دادن را حساب كنيد به اضافه ۲۰ دقيقه براي خواندن خطبه عقد و عسل و حلقه و…زماني كه براي سر عقد نياز داريد را حساب كنيد. در تالار ها ورود عروس و داماد معمولا ساعت ۷٫۳۰ يا ۸ مي باشد. ساعت عقد بهتر است ۶ باشد و عروس داماد ساعت ۶٫۳۰ وارد شوند (مهمان هاي عقد قبل از عروس و داماد بايد حضور داشته باشند) اگر مهمان هاي عقد زياد هستند ساعت عقد را زودتر بگذاريد.

عكاس ها معمولاً ساعت حضور در تالار يا باغ را ۶ عصر در نظر مي گيرند، ۶ ساعت زمان كار را كم كرده كه مي شود ساعت ۱۲ و رفت و آمد كه ۱ تا ۱ ساعت و نيم در نظر گرفته مي شوند البته سعي مي كنند مكان هايي را پيشنهاد دهند كه نزديك تالار باشند. بر اين اساس عروس و داماد بايد ساعت ۱۰٫۳۰ تا ۱۱ صبح در مكان گفته شده توسط عكاس حضور داشته باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۶:۲۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

سالاد نودل ويتنامي براي ميز اردور عروسي

اگر مي خواهيد در شب عروسي يا جشن هايتان از سالاد خاصي براي پذيرايي از ميهمانان استفاده كنيد پيشنهاد مي كنيم سالاد نودل ويتنامي را امتحان نماييد. در اين مقاله از مجله عروسي به آموزش طرز تهيه سالاد نودل ويتنامي خواهيم پرداخت پس با ما همراه باشيد.

مواد لازم:
نودل برنج نازك يا ضخيم ۵۰ گرم
خيار يك نصف
هويج ۲ عدد
نعنا تازه يك مشت
گشنيز تازه يك مشت
ليمو ۱ عدد
سس ماهي ۱ قاشق سوپخوري
شكر قهوه اي ۱ قاشق سوپخوري
فلفل قرمز كوچك ۱ عدد
سير ۱ حبه
كاهو سالادي ۱/۲ عدد
ميگو پخته شده ۱۵۰ گرم
نمك ۱/۴ قاشق چايخوري

طرز تهيه سالاد نودل ويتنامي

يك كتري آب را جوش بياوريد. نودل ها را در كاسه پيركس بزرگي ريخته و مقدار كافي آب جوش در آن بريزيد تا روي نودل ها را بپوشاند. اجازه دهيد نودل ها ۵ دقيقه بمانند تا نرم و ترد شود. نودل هاي نازك تر زمان كمتري از نودل هاي ضخيم تر نياز دارند پس دستورالعمل پخت روي بسته بندي را چك كنيد. در اين مدت مي توانيد سبزيجات را آماده كنيد. خيار را به شكل ورق هاي نازك برش بزنيد. سپس آن ها به شكل نوارهايي ببريد. هويج ها را درشت رنده كنيد. برگ هاي نعنا و گشنيز را جدا كنيد. برگ هاي درشت نعنا را ريز كنيد.

آبِ ليمو را بگيريد و آن را با سس ماهي و شكر مخلوط كنيد. فلفل را به شكل خيلي ريز برش زده و با سير له كنيد سپس آن را به مخلوط قبل اضافه كنيد. كاهو را ريز خرد كنيد. نودل ها را در يك صافي آبكش كنيد. اگر نگران هستيد كه پس از آبكشي رشته هاي نودل به هم بچسبند آنها را با آب سرد بيشتري آبكشي كنيد. سبزيجات، نودل ها، كاهو و ميگوها را با هم مخلوط كرده و براي سرو روي آن سس بريزيد. سالاد شما آمادست و مي توانيد از آن لذت ببريد.

توجه كنيد كه نودل برنج بافت بسيار جالبي دارد زيرا از آرد برنج تهيه مي شود. اين نودل هاي سفيد و ليز سبك هستند و به مقدار زيادي در سس هاي آسيايي استفاده مي شود و در سوپ ها نيز قابل كاربردند. آنها اشكال متفاوتي دارند از رشته هاي خيلي ريز تا نوارهاي پهن و بيشتر آنها به زمان كوتاهي براي خيس خوردن نياز دارند يا در انتهاي پخت غذا به آن اضافه مي شوند. براي آماده كردن نودل، رشته ها را آبكش كرده و روي آن آب ريخته و دوباره آبكش كنيد، سپس كمي روغن به آنها بزنيد تا رشته ها بهم نچسبند. به جاي اين نودل مي توانيد از نودل هاي معمولي نيز استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۶:۰۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

دلايل درد در رابطه جنسي در زنان

    يك رابطه جنسي سخت باعث مي شود كه زنها از هر گونه رابطه جنسي واژينال مجدد اجتناب نمايند كه مي تواند تاثيري منفي روي روابط داشته باشد. رابطه جنسي بخش مهمي از ازدواج است ولي اگر در زمان رابطه و بعد از آن احساس درد داشته باشيد احتمالا مي خواهيد از آن اجتناب نماييد. با مجله جشن عروسي همراه باشيد

۱ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، از نظر جنسي تحريك نشده ايد

اگر به طور كامل تحريك نشده باشيد ممكن است در زمان رابطه جنسي يا بعد از دخول احساس درد نماييد. اگر به درستي تحريك نشده باشيد واژنتان خشك مي ماند و در نبود روان كننده كافي هنگام دخول دچار التهاب مي شويد كه باعث درد در زمان دخول و بعد از آن مي شود. بنابراين بهتر است در اين زمينه با شريكتان صحبت نموده  و زمان بيشتري براي پيش نوازي صرف نماييد تا به اندازه كافي روان كننده در واژن ترشح شود يا اين كه از لوبريكانت استفاده نماييد.

۲ .دلايل درد در رابطه جنسي در زنان،  به ارگاسم رسيده ايد

گاهي اوقات احساس لذت جنسي در زمان رابطه به قدري زياد است كه با ارگاسمي قوي به پايان مي رسد كه باعث ايجاد گرفتگي در ناحيه پايين شكم مي شود و اين درد در زمان ارگاسم بعد از آن هم ادامه پيدا خواهد كرد.

۳ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، بيماري التهاب لگن

اگر بيماري التهابي لگن pelvic inflammatory disease يا به اختصار PID داشته باشيد ممكن است بعد از رابطه جنسي احساس درد نماييد. اين التهاب معمولا به دليل بيماري جنسي كلامديلا Chlamydia است. التهاب لگن به لوله هاي رحمي و رحم هم انتقال پيدا كرده و منجر به ملتهب شدن اين اعضا مي شود كه در اين صورت باعث ايجاد درد در زمان رابطه جنسي و گاهي بعد از آن خواهد شد.

۴ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، اندومتريوز

اندومتريوز Endometriosis زماني بوجود مي آيد كه بافت داخل رحم دچار رشد مضاعف شود و ساير اندام هاي بدن را تحريك نمايد و منجر به رابطه جنسي دردناك، درد كف لگن و قاعدگي هاي دردناك خواهد شد.

۵ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، واژينيسموس 

واژينيسموس Vaginismus به سفت شدن غير ارادي عضلات واژن هنگام دخول گفته مي شود كه منجر به دخول دردناك خواهد شد. برخي از دلايل واژينيسموس عبارتند از، فقدان ميل جنسي، ترس از دخول و احساس درد هنگام دخول.

۶ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، كيست يا فيبروم

فيبروم ها تومورهاي غير سرطاني هستند كه در رحم رشد مي كنند و معمولا بي ضرر و بدون علامت هستند. كسيت ها معمولا در تخمدان رشد مي كنند. گاهي اوقات كيست و فيبروم باعث درد شديد به خصوص بعد از رابطه جنسي مي شوند. فيبروم ها مي توانند منجر به خونريزي شديد در زمان قاعدگي و حتي خونريزي بين دوره هاي قاعدگي شود. گاهي اوقات به علت پاره شدن كيست هنگام رابطه جنسي احساس درد شديدي خواهيد داشت. اگر چنين مشكلي داشتيد بهتر است به پزشك مراجعه نماييد.

۷ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، بارداري

درد و گرفتگي يكي از نشانه هاي اوليه بارداري است. به خصوص اگر بعد از ارگاسم احساس درد داشته باشيد. از آنجايي كه ارگاسم باعث انقباض رحم مي شود ممكن است دچار درد متوسط و شديد و گرفتگي مشابه زمان قاعدگي شويد.

۸ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، عفونت مثانه

عفونت مثانه يا عفونت مجاري ادراري urinary tract infection يا به اختصار UTI ممكن است در هر بخش از دستگاه ادراري شما ايجاد شود و در مراحل پيشرفته باعث ايجاد سوزش هنگام ادرار، وجود خون در ادرار و درد بعد از رابطه جنسي مي شود.

۹  . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، پرولاپس رحم

  اگر عضلات كف لگن شما بيش از حد ضعيف شده باشد و نتوانند از رحم حمايت كنند ممكن است دچار پرولاپس Prolapse يا افتادگي رحم شويد كه اغلب در زنان مسن اين مورد ديده مي شود كه عمدتا به دليل كاهش ميزان استروژن مي باشد. اگر چندين بار زايمان طبيعي داشته ايد احتمال ابتلاي شما به افتادگي رحم بيشتر خواهيد شد. برخي از علايم رايج آن عبارتند از: احساس سنگيني در عضلات كف لگن، ترشحات واژن، درد بعد از رابطه جنسي كه در صورت ابتلا به اين مشكل بايد به پزشك مراجعه نماييد.

۱۰ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان، عفونت واژن

قارچ كانديدا Candida fungus مسئول ايجاد عفونت مخمري واژن مي باشد كه به طور طبيعي در واژن وجود دارد ولي رشد آن بيش از حد مي شود. برخي علايم رايج عفونت مخمري واژن شامل خارش، ناراحتي واژن و درد شديد بعد از رابطه جنسي است. ممكن است زماني كه عدم تعادل هورموني منجر به عملكرد ضعيف سيستم ايمني شده يا در اثر استرس و مصرف آنتي بيوتيك و عادت هاي بد غذايي به عفونت مخمري مبتلا شويد و براي درمان آن بايد به پزشك خود مراجعه نماييد.

۱۱ . دلايل درد در رابطه جنسي در زنان،عفونت گنوره

  گنوره Gonorrhea باكتري اي است كه مناطق گرم و مرطوب مانند واژن، گلو، مقعد و دستگاه توليد مثلي زن را آلوده مي كند و مي تواند از طريق رابطه جنسي دخولي منتقل شود. اگر با كسي كه مبتلا به گنوره باشد رابطه جنسي محافظت نشده داشته باشيد ممكن است مبتلا شويد. شناسايي عفونت گنوره ساده نيست چون علايمي مشابه عفونت مخمري دارد. برخي علايم رايج آن عبارتند از ادرار دردناك، ترشحات واژن، درد در زمان دخول، درد پايين شكم و درد و گرفتگي بعد از رابطه جنسي.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۵:۴۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

مراسم حنابندان چيست و چگونه برگزار مي شود؟

مراسم حنابندان كه آخرين رسم از آداب عروسي ايراني مي باشد، جشني است كه در واقع به خاطر خداحافظي عروس از خانواده اش و آخرين شب سكونت وي در منزل پدري اش برگزار مي شود. در قديم الايام رسم بر آن بود كه سيني حنا دور تا دور مجلس گردانده ميشد و زنان حاضر در مراسم تماما دست هاي خود را به حنا آغشته مي كردند. باور ايرانيان باستان اين بود كه حنا از بهشت است و نشانه اي از شادي، محبت و كامروايي دارد.

اين مراسم در هر شهر با شيوه اي خاص برگزار مي شود ولي دركل حنابندان يعني خيساندن و آماده كردن حنا و سپس آغشته كردن دست و پاي عروس و داماد به آن مي باشد. در گذشته سنت اين جشن چنين بود كه حنا در منزل داماد تهيه مي شد و داماد آن را همراه خانواده اش با ساز و آواز به منزل عروس مي برد و با اجازه بزرگ ترها مراسم حنابندان را شروع مي كردند. خواهر عروس دستان عروس را و برادر داماد دستان داماد را حنا مي بستند.

در برخي شهرها عروس در مراسم حنابندان شال قرمز رنگي روي سر خود مي اندازد و دست راست خود را بالاي سرش مي گيرد و تمام حاضرين در مجلس هدايايي را در دست او مي گذارند. امروزه حنا را پس از خيساندن و آماده كردن در سيني هاي زيباي خاصي مي گذارند و روي حنا را طرح دار مي كنند و بر طبق رسوم آن را براي خانواده ي داماد و يا عروس مي برند. گاهي هم خانواده عروس و داماد هر كدام جداگانه براي اقوام خود حنا را آماده مي كنند و رقابتي براي اين كه كدام فاميل به شكل زيباتري اين كار را انجام مي دهند وجود دارد.

مراسم حنابندان امروزه زياد مرسوم نيست زيرا ساير جشن هاي اصلي براي هر دو خانواده بسيار هزينه داشته اند و با توافق خانواده ها اين جشن برگزار نمي شود. در حالي كه در بسياري از روستا ها و شهرستان ها اين جشن جزء جدا نشدني جشن هاي ازدواج است. معمولا عروسي شامل دو بخش است، اول حنابندان كه در شب قبل از عروسي انجام مي گيرد و دوم مراسم اصلي عروسي كه در گذشته هاي دور بين هفت تا ده شبانه روز برگزار مي شد و پذيرايي از مهمان ها عموما با نقل، شيريني، شربت، ميوه انجام مي گرفت.

مراسم حنابندون مانند بقيه مراسم هاي عروسي تشريفات خاص خودش را دارد. اين تشريفات شامل انتخاب كيك حنابندون، تزيين حنا، انتخاب لباس مناسب براي عروس خانم، تزيينات محل برگزاري مراسم حنابندون و گاهي انتخاب آتليه عروس مي باشد. با اين كه اين مراسم در بين اقوام ايراني به دليل هزينه هاي زياد مجلس عروسي كم رنگ شده است. باز هم خانوداه هايي هستند كه به برگزاري باشكوه مراسم حنابندون اهميت زيادي مي دهند، از اين رو براي به يادگار ماندن صحنه هاي مختلف اين شب مانند برش كيك حنابندون، شعر خواني حنابندون، ماليدن حنا به كف دست عروس و داماد و … از بهترين آتليه فيلمبرداري عروسي مي خواهند كه اين لحظات را براي آنها ثبت كند.

در مراسم حنابندون بيشتر، اقوام نزديك عروس و داماد حضور دارند، از آنجا كه اين مراسم بعد از شام برگزار مي شود، بيشتر خانواده ها براي پذيرايي ميهمان ها از ميوه، شيريني و نوشيدني مناسب فصل استفاده مي كنند. بعضي افراد به جاي شيريني از همان كيك حنابدون براي پذيرايي استفاده مي كنند. بنابراين با توجه به تعداد ميهمان هاي خود، كيك حنابدون را سفارش مي دهند. براي انتخاب مدل بهترين كيك حنابندون علاوه بر ديدن طرح هاي قنادي هاي مختلف، مي توان از طريق جست و جو در اينترنت بهترين مدل كيك حنابدون را انتخاب كرد. هزينه هاي اين مراسم بين خانواده عروس و داماد تقسيم مي شود به طوري كه هزينه پذيرايي و كيك حنابندون بر عهده خانواده عروس و هزينه لباس و آرايشگاه عروس بر عهده خانواده داماد مي باشد.

براي آن كه مراسمي به يادماندني و ويژه داشته باشيد سعي كنيد هديه اي كوچك به ميهمانان خود بدهيد. اين هديه اگر دست ساز باشد دوست داشتني تر است. از آنجايي كه مراسم حنابندان شما متفاوت است، هديه اي هم كه به دوستان خود مي دهيد بايد متفاوت باشد. هديه هايي كه نام شما روي آن حك شده و يا هدايايي كه بتوان آنها را نگه داشت و بعد از مدتي دور ريخته نشوند انتخاب مناسبي براي مراسم حنابندان خواهد بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۵:۲۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه دسر سوفله شكلات براي مراسم

دسر سوفله شكلات دسري فرانسوي است كه براي مناسبت هاي خاص و جشن ها طبخ مي شود. سوفله هم به عنوان غذاي اصلي و هم دسر البته با ساختاري متفاوت تهيه مي شود. در اين مطلب از مجله عروسي به طرز تهيه سوفله شكلات اشاره خواهيم كرد پس با ما همراه باشيد.

مواد لازم:

آرد ۳ قاشق غذاخوري
كره ۳ قاشق غذاخوري
شكلات خرد شده ۱ پيمانه
شير ۱ پيمانه
تخم مرغ ۴ عدد
وانيل ۱ قاشق چاي خوري
شكر ۱/۴ پيمانه

طرز تهيه سوفله شكلات

قبل از آماده شدن مواد كيك، فر را در دماي ۱۸۰ سانتيگراد يا ۳۵۶ درجه فارنهايت تنظيم كرده و روشن مي كنيم. كره را در تابه‌اي ريخته و روي شعله ملايم گاز قرار مي دهيم تا آب شود. آرد را ۲ بار الك كرده، آرام آرام به كره آب شده اضافه مي كنيم و خوب هم مي زنيم تا كاملاً يكنواخت شود. شير را آرام آرام به آرد اضافه كرده و خوب هم مي زنيم تا مايه يكنواختي بدست آيد. سپس به مدت ۲ دقيقه روي حرارت مي گذاريم تا به جوش آيد و غليظ شود.

مايه آماده شده را از روي گاز برداشته و شكلات ها را به آن اضافه مي كنيم و هم مي زنيم تا كاملاً حل شوند. زرده‌هاي تخم مرغ را دانه دانه به مواد آماده شده اضافه كرده و هم مي زنيم تا كاملاً حل شوند. سفيده هاي تخم مرغ و شكر را جداگانه در كاسه ريخته و با سرعت بالاي هم زن آنقدر مي زنيم تا سفت شده و مانند فوم شود. سفيده تخم مرغ و سس شكلات آماده شده را با هم مخلوط مي كنيم.

ظرف هاي سوفله را با كره چرب كرده و تا ۳/۴ آن را از مواد سوفله شكلات آماده شده پر مي كنيم و در سيني فر قرار مي دهيم. سيني فر را به مدت ۱۵ الي ۲۰ دقيقه داخل فر مي گذاريم. توجه كنيد پس از پخت كنار سوفله ها بايد سفت و وسط آن نرم باشد.

سوفله شكلات آماده شده را مي توانيد با يك قاشق خامه يا شكلات داغ تزيين كرده و سرو نماييد.

نكاتي كه در هنگام تهيه سوفله شكلات بهتر است بدانيد:

– داخل ظرف هاي سوفله شكلات را مي توانيم كاغذ روغني گذاشته و چرب كنيم. سپس از مواد سوفله را داخلش بريزيم.
– تخم مرغ بايد به دماي محيط رسيده باشد. بنابراين نيم ساعت قبل از شروع تهيه سوفله تخم مرغ را از يخچال خارج كنيد. سپس سفيده و زرده را از هم جدا كنيد.
– دماي فر را در ابتداي كار تنظيم نماييد تا فرصت كافي براي رسيدن به دماي مورد نظر و ثابت شدن روي آن دما را داشته باشد.
– از خنك بودن مايه شكلاتي و زرده در هنگام اضافه كردن به سفيده تخم مرغ زده شده اطمينان حاصل كنيد. چرا كه باعث خوابيدن پف سوفله خواهد شد.
– از هم زدن بيش از حد سفيده تخم مرغ خودداري نماييد. سفيده را در حدي بزنيد كه از ظرف برنگردد.
– در هنگام فولد كردن (مخلوط كردن) زرده و سفيده تخم مرغ مراقب باشيد كه پف سفيده نخوابد. به آرامي به صورت دوراني از زير به رو مواد را با يكديگر تركيب كنيد.
– براي جلوگيري از خوابيدن پف سوفله تا اتمام زمان پخت به هيچ عنوان در فر را باز نكنيد.
– اضافه كردن مقدار بسيار كمي نمك به سفيده تخم مرغ هنگام زدن، باعث مي شود سفيده بهتر پف كند.
– براي جلوگيري از سر‌ريز شدن سوفله و پف يكنواخت آن، كاغذ روغني مخصوص شيريني‌پزي را چرب كرده و به صورت نواري بلند‌تر از ديواره رامكين (ظرف مخصوص سوفله خوري) برش بزنيد و دور ديواره ظرف قرار دهيد و با نخ كتاني مخصوص آشپزي ببنديد تا موادي كه هنگام پخت بالا خواهد آمد از لبه ظرف سر‌ريز نشود و به كمك لبه كاغذ بالا بيايد.
در صورتي كه تمايلي به پف كردن سوفله نداريد، وسط مايه سوفله يك كارد تيز فرو كنيد، تا پف آن بخوابد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۵:۰۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

فوايد نوشيدن آب براي لاغري و كاهش چربي بدن

در جستجوي راه هاي مختلف براي درمان چاقي و كاهش چربي بدن، سري هم زديم به فوايد نوشيدن آب براي لاغري. بله مايه حيات هم مي تواند موجب تناسب اندام و سوزاندن چربي هاي بدن شود. كارشناسان در مورد تأثيرات و فوايد نوشيدن آب براي لاغري نظرات گوناگوني دارند اما ترديدي وجود ندارد كه آب رساني مناسب به بدن مفيد است. در اين مطلب از مجله عروسي ، دلايلي را كه مصرف آب منجر به لاغري سالم مي شود برايتان مي گوييم پس با ما همراه باشيد.

از جمله فوايد نوشيدن آب مي توان به سوزاندن كالري بيشتر اشاره كرد. اكثر مطالعات ذكر شده در ادامه، به تاثير نوشيدن ۰.۵ ليتر آب اشاره دارد. نوشيدن آب ميزان سوزاندن كالري‌ يعني متابوليسم بدن را افزايش مي دهد.

براي اثبات اين موارد، مطالعه‌اي درباره اضافه وزن و چاقي كودكان انجام شد كه نشان داد مازاد انرژي هاي مصرفي پس از نوشيدن آب سرد تا ۲۵٪ افزايش مي يابد. مطالعه‌اي ديگر در زمينه اضافه وزن، تاثيرات مصرف زياد آب تا بيشتر از ۱ ليتر در روز را بر روي زنان بررسي نمود. يافته ها نشان داد كه در يك دوره ۱۲ ماهه، ۲ كيلو از وزن آنها كاسته مي شود. از آنجايي كه اين زنان به جز نوشيدن بيشتر آب هيچ گونه تغيير ديگري در شيوه زندگي خود ايجاد نكرده بودند، اين نتايج بسيار قابل توجه بود. هر دوي اين مطالعات نشان داد كه نوشيدن ۰.۵ ليتر آب منجر به سوزاندن ۲۳ كالري بيشتر مي شود. كه در مقياس سالانه، حدود ۱۷۰۰۰ كالري يا بيش از ۲ كيلوگرم چربي است.

مطالعات متعدد ديگري در اين زمينه صورت پذيرفت كه در آن به افراد مبتلا به اضافه وزن روزانه و به مدت ۱ هفته ۱ تا ۱.۵ ليتر آب داده شد. نتايج، كاهش چشمگيري در وزن، شاخص توده‌ بدني، دور كمر و چربي بدن را نشان مي داد.

اين نتايج مادامي كه آب سردتر بود، چشمگيرتر مي شد. هنگامي كه آب سرد مي نوشيد، بدن از كالري بيشتر براي گرم نمودن و رساندن دماي آب به دماي بدن كمك مي گيرد. البته آب خيلي سرد هم توصيه نمي شود زيرا ممكن است براي سيستم گوارش و كبد مضر باشد.

برخي ادعا مي كنند نوشيدن آب قبل غذا اشتها را كم مي كند. در واقع، حقايقي در وراي اين موضوع نهفته است، اما تقريبا فقط به افراد ميانسال و مسن محدود مي گردد. مطالعات نشان مي دهد ميانسالاني كه قبل از هر وعده غذا آب مي نوشند وزنشان تا دو كيلوگرم در طي يك دوره ۱۲ هفته‌ اي كاهش مي يابد.

در يك مطالعه متشكل از دو گروه شركت كننده ميانسال مبتلا به اضافه وزن و چاقي مشخص شد گروه اول كه قبل هر وعده غذايي آب مي نوشيدند تا ۴۴ درصد بيشتر از گروه دوم كه قبل غذا آب نمي نوشيدند، كاهش وزن داشتند. مطالعه اي ديگري نيز در اين زمينه نشان داد نوشيدن آب قبل صبحانه ميزان چربي مصرفي در اين وعده را تا ۱۳ ٪ كاهش مي‌ دهد.

اگر چه ممكن است نوشيدن آب قبل از وعده هاي غذايي براي افراد ميانسال و مسن تر بسيار مفيد باشد، اما مطالعات در اين زمينه بر روي افراد جوانتر، حاكي از كاهش چشمگير و مشابهي در مصرف كالري نيست.

نوشيدن آب بيشتر با كاهش مصرف كالري و عدم ابتلا به افزايش وزن پيوند خورده است. از آنجا كه آب به طور طبيعي فاقد كالري است، پس به طور كلي با مصرف كالري كمتر در ارتباط است. مادامي كه آب را جايگزين ساير نوشيدني هاي پر كالري و مملو از شكر كنيد، اين امر محقق مي شود. مطالعات نشان مي دهد افرادي كه غالبا آب مي نوشند به طور متوسط ۹ درصد كمتر از ديگران كالري جذب مي كنند.

نوشيدن آب هم چنين مي تواند مانع از افزايش وزن در طولاني ‌مدت گردد. به طور كلي، هر چهار سال به وزن يك فرد معمولي حدودا ۱.۴۵۰ كيلوگرم اضافه مي‌شود. اين ميزان ممكن است با رعايت موارد زير كاهش يابد:

– اضافه نمودن يك فنجان آب به مصرف آب روزانه ممكن است اين اضافه وزن را تا حدود ۰.۱۳ كيلوگرم كاهش دهد.

– عدم مصرف نوشيدني هاي حاوي شيرين كننده و جايگزين نمودن آنها با يك فنجان آب، افزايش وزن ۴ ساله را تا ۰.۵ كيلوگرم كاهش مي‌دهد.

– تشويق كودكان به نوشيدن آب از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، زيرا مانع از اضافه وزن و چاقي آنها مي شود.

– اخيرا مطالعه‌اي در رده سني محصلين و با هدف كاهش نرخ چاقي با تشويق كودكان به نوشيدن آب صورت پذيرفت، آنها فواره هاي آب را در ۱۷ مدرسه نصب كردند و دروسي مبتني بر مصرف آب براي پايه دوم و سوم ارائه نمودند. پس از اتمام سال تحصيلي، خطر ابتلا به چاقي به طور گسترده در مدارسي كه مصرف آب را افزايش داده بودند تا ۳۱٪ كاهش يافته بود.

چه ميزان نوشيدن آب براي لاغري لازم است؟

بسياري از مقامات بهداشتي نوشيدن ۸ ليوان آب در روز را توصيه مي كنند. اما اين ميزان كاملا در نوسان و تصادفي است، زيرا همانند بسياري از چيزهاي ديگر، نياز به آب در كل به بدن فرد بستگي دارد. براي مثال، افرادي كه تعرق بالايي دارند يا به طور منظم ورزش مي كنند، احتمالا به نسبت افرادي كه چندان فعال نيستند به آب بيشتري نياز دارند. لازم است افراد مسن‌ و مادران شيرده نيز نسبت به نوشيدن و جذب آب توجه بيشتري داشته باشند.

به ياد داشته باشيد كه بدن از بسياري غذاها و نوشيدني ها مانند، قهوه، چاي، گوشت، ماهي، شير و به ويژه ميوه ها و سبزيجات آب دريافت مي كند. به عنوان يك قاعده تقريبي، شما بايد هميشه زماني كه تشنه‌ايد آب بنوشيد و به اندازه كافي بنوشيد كه تشنگي خود را برطرف كنيد. اگر متوجه شديد كه سردرد داريد، حال بدي داريد، دائما گرسنه هستيد يا مشكل تمركز داريد، پس ممكن است دچار بي‌ آبي خفيف شده باشيد.

براساس مطالعات، نوشيدن روزانه‌ ۱ تا ۲ ليتر آب (۴ تا ۸ ليوان) براي كمك به كاهش وزن كفايت مي كند.

اما در نظر داشته باشيد كه اين تنها يك قاعده عمومي است. برخي افراد به ميزان كمتري آب نياز دارند، حال آنكه سايرين به مقدار بيشتري نياز دارند. همچنين نوشيدن آب بيش از حد نيز مي تواند منجر به مسموميت آبي شود. حتي در موارد حاد مانند مسابقات، نوشيدن آب منجر به مرگ شده است زيرا اگر تعريق زياد باشد و آب زياد بنوشيد و ولي املاح و موادمعدني به بدنتان ندهيد، املاح خونتان كم شده و خون رقيق مي شود كه اين حالت منجر به مسمويت با آب مي شود.

به خاطر داشته باشيد كه اگر مبتلا به اضافه وزن يا چاقي هستيد و بايد ميزان چشمگيري از وزن خود كم نمائيد، علاوه بر وجود فوايد نوشيدن آب كارهاي ديگري نيز بايد انجام دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۴:۳۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي طراحي دكوراسيون اتاق كودك

آرامش و امنيت كودكان به ويژه هنگام خواب از اهميت زيادي برخوردار است. دكوراسيون اتاق كودك بسيار مهم است زيرا كودكان دوست دارند در اتاقي بازي كنند كه بر اساس موضوعات مورد علاقه آنها طراحي شده باشد. از آنها بپرسيد به چه چيزهايي علاقه دارند و بر اساس آن وسايل مورد نياز را تهيه كنيد. دكوراسيون اتاق كودك بسته به نوع زمينه آن ممكن است مقرون به صرفه يا گران تمام شود. اين به شما بستگي دارد كه براي اين كار چقدر هزينه كنيد. البته اگر كمي خلاقيت به خرج بدهيد و نكات ذكرشده در اين مطلب از مجلهعروسي را رعايت كنيد، مي توانيد با هزينه كم نيز اتاق زيبايي طراحي كنيد، پس با ما همراه باشيد.

استفاده از پرده هاي رنگ روشن

رنگ‌ها مي توانند حال و هواي كودكان را تغيير دهند. پرده‌هاي رنگارنگ به اتاق شادي و روشنايي مي بخشند. رنگ پرده را طوري انتخاب كنيد كه با زمينه اتاق هماهنگ باشد. رنگهاي روشن مي توانند اتاق را روشن و تميز جلوه دهند. براي كاهش نور شديد مي توانيد از والان و شيد استفاده كنيد. والان و شيد را از رنگهاي مكمل رنگ پرده انتخاب كنيد.

استفاده از اسباب بازي ها

اسباب بازي هاي كودكان معمولا رنگارنگ هستند و شكلها و اندازه هاي مختلفي دارند. با استفاده از اسباب بازي هاي كودك به عنوان تزئينات اتاق، هم در هزينه و هم در فضاي اتاق صرفه جويي خواهيد كرد. البته در نوع چيدن آنها بايد كمي سليقه به‌خرج دهيد.

استفاده از تركيب رنگ و كاغذ ديواري

براي دكوراسيون اتاق كودك از رنگ‌هاي روشن و شاد براي ديوار استفاده كنيد. بخشي از ديوارها را با كاغذ ديواري و پوستر تزئين كنيد. به جاي كاغذ ديواري مي توانيد از نقاشي نيز استفاده كنيد. موضوع نقاشي ها مي تواند گل، اتومبيل مسابقه و هر چيزي باشد كه كودك به آن علاقه دارد.

پارچه هاي مناسب

بهتر است پارچه هاي مورد استفاده در اتاق خواب كودك مانند روتختي، ملحفه ها، بالش و پرده ها با زمينه اتاق هماهنگ باشد.

 تزيين سقف

از وسايل تزييني درخشان با زمينه تاريك در سقف استفاده كنيد. مي توانيد از طرح ماه و ستاره استفاده كنيد. به اين ترتيب، كودك هنگام خواب از تماشاي آنها لذت مي برد و با آرامش مي خوابد.

وسايل آموزشي

آموزش كودك يكي از مهمترين كارهايي است كه هميشه بايد در مركز توجه تان قرار گيرد. بنابراين در طراحي اتاق، سعي نكنيد فقط به زيبايي آن اهميت دهيد بلكه در كنار وسايل تزييني، كتابها و اسبا بازي هاي آموزشي را نيز قرار دهيد. با اين كار، كودك هم آموزش مي‌بيند و هم تفريح و سرگرمي خواهد داشت.

استفاده از عكس هاي كودك

عكس هاي مورد علاقه كودكتان را روي ديوار يا هر جاي مناسب ديگر نصب كنيد. عكس هايي را كه در تعطيلات، در مدرسه يا در روزهاي خاصي از او گرفته‌ايد به انتخاب خودش در اتاقش قرار دهيد.

ايجاد فضاهاي خلاقانه

اتاق كودك بايد فضاهايي داشته باشد كه وسايلش را در آنها بگذارد. جاهاي مختلفي از اتاق را در نظر بگيريد و هر بخش را به يكي از وسايلش مانند اسباب‌بازي، لباس، كتاب و… اختصاص دهيد. اين فضاها بايد طوري انتخاب شوند كه در دسترس كودك باشند. به او آموزش دهيد پس از هر بار استفاده از وسايلش آنها را به جاي خود برگرداند. نحوه مرتب كردن وسايلش را به او ياد دهيد.

پوشش كف اتاق

كودكان دوست دارند هنگام بازي روي زمين بخزند. بهتر است كف اتاق را فرش كنيد كه از پا، زانو، دست و ساير قسمت هاي بدنش محافظت كند. حتي مي توانيد به جاي فرش، از تشك‌هاي لاستيكي مخصوص استفاده كنيد.

چراغ خواب زيبا

اتاق كودك در شب نبايد بيش از حد تاريك باشد، بنابراين بهتر است از چراغ خواب استفاده كنيد. چراغ خواب هاي متنوعي در طرح ها و رنگ هاي مختلف براي كودكان وجود دارد. حتي مي توانيد از نوع ساده آن استفاده كنيد و خودتان آن را تزيين كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۴:۱۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 28
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11324
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم