عروسي
مجله جشن عروسي

راهنماي خريد فرش براي جهيزيه عروس

اگر قصد خريد فرش براي جهيزيه منزل عروس داريد بايد در انتخاب و خريد بسيار دقت كنيد چون نمي شود هر ماه آن را تغيير داد. براي پيشگيري از يك خريد ناآگاهانه مجله جشن عروسي اطلاعات مهمي در اينباره برايتان آماده كرده است. اطلاعاتي كه با دانستن آنها مي توانيد بين يكي از فرش هاي دستباف، ماشيني يا مدرن باتوجه به بودجه اي كه در اختيار داريد بهترين گزينه را انتخاب كنيد.

انواع فرش: ماشيني ، دستباف ، ابريشم

فرشهاي دستباف از ابريشم و پشم بافته مي شوند و فرشهاي ماشيني از نخ پلي پروپلين و نايلون به همين دليل فرشهاي ماشيني به راحتي روي سنگ و سراميك سر مي خورند و جابه جا مي شوند. نكته مهم ديگر در مورد فرشهاي ماشيني الياف مصنوعي آن است كه ممكن است براي شما و اعضاي خانواده تان حساسيت هاي پوستي ايجاد كند و همين طور به راحتي مو و آلودگي را به خود جذب مي كنند. در مقابل، فرشهاي دستباف به خاطر الياف طبيعي اين مشكلات را ندارند و به خاطر نرمي و لطافت شان اگر روي آنها استراحت كنيد، هيچ گاه كمر درد نخواهيد گرفت و خاصيت دفع گرما در تابستان و دفع سرما در زمستان را هم دارند.

اين روزها فرشهاي مدرن ماشيني با طرح هاي متنوع كه اغلب ابعاد زير ۹ متر مربع دارند در شكل هاي مربع، مستطيل و گرد به بازار عرضه مي شوند طرفداران بسياري پيدا كرده اند. فرشهاي پرز بلند نمونه رايجي از اين فرشهاي امروزي هستند. تنها موضوعي كه در مورد فرشهاي پرز بلند جديد اهميت دارد اين است كه به سادگي گرد و غبار را داخل خود جمع مي كنند و پيشنهاد ما اين است كه اگر سابقه آسم يا آلرژي داريد، اين فرشها را در اتاق خوابتان پهن نكنيد.

فرشهاي ابريشم گونه نمونه ديگري هستند كه از ابريشم مصنوعي بافته مي شوند و از ويژگي هاي مثبت اين فرشها اين است كه روي زمين سر نمي خورند و نيازي به ترمز فرش ندارند و ۱۰۰ درصد قابل شست وشو هستند.

تشخيص فرش تقلبي از اصلي

فرشهاي تقلبي مارك و مشخصات كامل و واضحي ندارد؛ يعني در واقع شناسنامه فرش كه در پشت آن نصب شده اطلاعات كاملي را در برمي گيرد شامل ؛ نوع و جنس الياف، طول پرز، وزن فرش، تعداد گره در هر متر مربع، دستورالعمل شستشو و نام كارخانه و كشور توليدكننده يا نام وارد كننده كه در صورتي كه هر كدام از اين اطلاعات ناقص باشد، مي توان به اصلي بودن آن شك كرد. هم چنين پرز دادن بيش از حد فرش يكي ديگر از نشانه هاي تقلبي بودن آن است.

توجه به تار و پود

آن دسته از فرشهايي كه در بافت شان نايلون به كار رفته است بادوام تر از نمونه هاي ديگر هستند. اين نوع فرشها در برابر تغيير شكل بسيار مقاوم هستند و نسبت به ديگر فرشها قيمت ارزان تري دارند. ايرادي كه به اينگونه فرشها مي گيرند اين است كه گرد و خاك را به سادگي به اطراف منتقل مي كنند.

فرشهايي كه در بافت شان اولفين به كار رفته، در برابر رطوبت مقاوم بوده و به سادگي تميز مي شوند. به مرور زمان حالت اصلي اين فرشها از دست مي رود و به اصطلاح كش مي آيند.

فرشهاي پشمي داراي ماندگاري زيادي هستند و در برابر عوامل محيطي مقاومت بالايي دارند اما گرد و خاك به سختي از آنها جدا مي شود. در برابر رطوبت نيز بوي بدي مي گيرند و شست و شوي آنها خاص است.

فرشهاي اكريليك و پلي استر از آن مدل فرشهايي هستند كه در اثر استفاده پرزهاي زيادي از آنها جدا مي شود. حجم اين فرشها به مرور كم شده و زيبايي خود را از دست مي دهند.

در خريد فرش ماشيني، مانند هر فرش ديگر، بايد به دو عامل شانه و تراكم توجه داشت. به تعداد گره هاي رنگ موجود در هر متر عرض فرش شانه گفته مي شود. هر فرش داراي دو تراكم عرضي و طولي است. بنابراين وقتي فروشنده مي گويد اين فرش ۱۰۰۰ شانه است، منظورش اين است كه در هر متر از عرض فرش، ۱۰۰۰ گره رنگ به كار رفته است. در بازار، فرشها در شانه هاي مختلفي به فروش مي روند كه عبارت اند از: ۲۲۰-۲۵۰-۲۸۰-۳۲۰-۳۵۰-۳۸۰-۴۰۰-۴۴۰-۵۰۰— ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه. از سوي ديگر به تعداد گره هاي رنگ به كار رفته در طول فرش، تراكم طول فرش يا تراكم گفته مي شود. مثلاً اگر فروشنده به شما بگويد كه اين فرش تراكم ۷۰۰ دارد، منظور اين است كه در هر متر از طول فرش ۷۰۰ شانه (يا گره رنگ) بافته شده است. در بازار فرشها تراكم هاي مختلفي وجود دارد كه عبارت اند از: ۳۰۰-۴۰۰-۵۰۰-۶۰۰-۷۰۰-۸۰۰-۹۰۰-۱۰۰۰-۱۴۰۰-۲۵۵۰-۳۰۰۰-۳۲۰۰ رج. هرچه پرز (خواب) و شانه ها پرتراكم تر باشد فرش شما دوام بيشتري خواهد داشت.

براي خريد يك فرش بهتر است قبل از توجه به ظاهر و زيبايي، بيشتر به جنس و دوام آن توجه كنيد. يك فرش كامل بايد داراي تركيب درست در تراكم، گره و الياف باشد.

نكات مهم

– فرشي كه در يك اتاق پذيرايي پر رفت و آمد و يا در يك اتاق ناهارخوري شلوغ استفاده ميشود حتما بايد قابليت پاخوربودن را داشته باشد و براي استفاده هاي طولاني مدت و مقاوم بودن در برابر گرد و غبار انتخاب شود ولي براي فضايي مانند اتاق خواب كه مكاني براي استراحت است و زياد پر رفت و آمد هم نيست مي توانيد فرشي با جنسي لطيف و از طيف رنگ هاي روشن استفاده كنيد.

– اگر در خانه تان كودك داريد و يا اعضاي خانواده تان ورزشكار هستند بهتر است از طرح ها و نقش هايي استفاده كنيد كه شلوغ و تيره هستند و كثيفي را نمايان نمي كنند.

– اگر از آن دسته افرادي هستيد كه خانواده كم جمعيت داريد و عادت به رفت و آمد و شلوغي نداريد بهتر است از فرشي كه داراي نقوش كم و به رنگ روشن است، استفاده كنيد.

– اگر فضاي كوچكي در خانه داريد و مي خواهيد بزرگ تر نمايان شود، بهتر است از فرشهايي كه داري رنگ هاي روشن هستند، استفاده كنيد. به طور معمول اين نوع از فرشها فضا را بزرگ تر جلوه مي دهند.

– اگر فضاي خانه تان بسيار بزرگ و كم اثاثيه جلوه مي كند، بهتر است از فرشهايي استفاده كنيد كه داراي رنگ هاي تيره هستند، اين نوع فرش ها فضايي دنج، گرم و صميمي به وجود مي آورند .

– فرش بايد اندازه اتاق باشد. ملاحظه كنيد اتاق چگونه مورد استفاده قرار مي گيرد. چقدر ترافيك دارد و زير چه نوري قرار مي گيرد.

– فرشي را انتخاب كنيد كه كارايي آن خوب باشد، با تراكم، شانه و الياف خوب باشد. هرچه الياف فرش بيشتر باشد (با گره ها و دسته شده)، فرش شما دوام بيشتري پيدا مي كند.

– در فرش دستباف چند سانتي متر اختلاف در ابعاد فرش در قسمت هاي بالا و پايين يكي از مشخصات فرش است و عيب به شمار نمي رود، اما در صورتي كه در قاليچه هاي كوچك به چشم مي آيد با تا كردن فرش از قسمت مياني مي توانيد از تقارن آن اطمينان پيدا كنيد.

– به تقارن رنگ در قسمت هاي متقارن توجه كنيد و حتما در نور طبيعي آن را بررسي كنيد، اين نكته را در نظر بگيريد كه رنگ فرش در جهت خواب آن تيره تر به نظر مي رسد. حواستان باشد كه اشكال و هندسه طرح جايي ناتمام نمانده باشد.

– اگر قسمت انتهايي پرز با رنگ سطح فرش اختلاف داشته باشد، نشانه اين است كه با رنگ هاي جوهري فرش را رنگ كرده اند و ممكن است رنگ بدهد.

– فرشها با پرز خشن سخت تر تميز مي شوند، پس يادتان باشد كه پرز فرش بايد درخشان و انعطاف پذير باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۵:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

با انتخاب تاج عروس ملكه مجلس خود باشيد

   براي انتخاب تاج عروس مناسب و زيبا ، در ابتدا بايد مدل موي مورد علاقه خود را براي مراسمتان در نظر بگيريد به طور( نمونه مدل فر،باز،شنيون و..) سپس تاج مورد نظر خود را انتخاب نماييد. مدل تاج بايد با مدل لباس عروس هماهنگ شود، براي لباس پرنسي يا رويال استفاده از تاج بزرگ مناسب تر است. لباس عروسي كه در دوخت آن مراويد به كار رفته نيز با تاجي از مرواريد زيبا و جذاب تر به نظر مي رسد. بر اساس مدل لباس خود كه ساده و يا اروپايي است از تاج گل سفيد استفاده نماييد. اگر پارچه لباس شما داراي گل سفيد و يا شكوفه است از همان مدل گل نيز براي تاج استفاده كنيد، لباس عروس در طرح گل رز نيز مي تواند با تاج شما هماهنگ باشد. توجه نماييد كه براي خانم هاي كه پيشاني بلند دارند تاج هاي بلند مناسب نيستند براي خانم هايي كه قد آنها با همسرشان اختلاف زيادي دارد با شنيون كردن و استفاده از تاج بلند مي توانند اين اختلاف را كمتر نمايند. خانم هايي كه با همسر خود هم قد هستند نيز مي بايست موهايشان از پايين شنيون شود و از تاج ظريف استفاده نمايند. عروس خانم هايي كه تور عروسيشان از جنس دانته بوده و يا طرح شلوغي دارد انتخاب تاج ساده و ظريف مناسبتر مي باشد، حتي ميتوانند بدون استفاده از تاج تور را لابه لاي مو هايشان جمع نمايند. خانم هاي كه رنگ موي مش را براي مراسم ازدواج خود انتخاب كرده اند نبايد از تاج هاي شلوغ استفاده كنند چرا كه جلوه زيبايي  نخواهد داشت. بين تاج گل و سرويس جواهرات نيز بايد هماهنگي وجود داشته باشد، خانم هاي كه سرويس طلاي آن ها زرد است بهتر از تاج زرد رنگ استفاده نمايند همچنين سرويس طلاي سفيد با تاج نقره اي و سرويسي كه مرواريد دارد با تاج مرواريد زيبا و هماهنگ تر است. خانم هاي كه به جاي تاج مايل هستند كه از گل استفاده كنند، بهتر است از گل مصنوعي استفاده كنند زيرا گل طبيعي به علت حرارت موي سر زود پلاسيده مي شود و ماندگاري ندارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۱۰:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

عكسهاي جان دار

   آتليه عروس احتمالا دومين كاري باشد كه بعد از رزرو تالار و يا باغ عروسي، به دنبال آن خواهيد رفت، از آنجايي كه انتخاب آتليه خوب براي عروسي يكي از اقدامات ضروري و در عين حال بسيار مهم مي باشد ، اين انتخاب بايد با توجه به نكات مهمي از قبيل هزينه آتليه عروس ، فضاي آتليه، نورپردازي و در كل تمام جزئيات حساس آن صورت گيرد تا بتواند بهترين لحظه‌هايتان را ماندگار نمايد و به زيباترين شكل به ثبت برساند.چگونگي انتخاب يك آتليه خوب براي جشن عروسي ، مستلزم رعايت نكات ريز و هوشمندانه‌اي مي‌باشد كه با در نظر گرفتن آن ها، مي‌توانيد بهترين آتليه عروس و داماد را براي باشكوه‌ترين روز زندگي‌ تان برگزينيد و مادامي كه فيلم و عكس عروسي خود را مشاهده مي نماييد، آن لحظه‌ها برايتان خاطره‌هاي خوش و شيرين آن روز زيبا را تداعي نمايد. پيشنهاد ما اينست براي اينكه در انجام اينكار مهم موفق شويد، با ما تا پايان اين مقاله همراه باشيد.

عكس هاي عروسي در چند نسل گذشته ، معمولا پر از هيجان و شور و اتفاق بوده است. عكس هايي كه جمعيت زيادي عروس و داماد را احاطه مي كرده اند و عكاس در ميان يك شادي جمعي، به ثبت لحظه ها پرداخته است. عكس هاي قديمي علي رغم اينكه در معرض گذر زمان بوده اند؛ اما همچنان رنگ و لعاب شان را حفظ كرده اند و منعكس كننده ي انرژي هاي مثبت اند. عكس هاي عروسي در گذشته، در حياط و منزل عروس يا داماد ثبت مي شد. عكسهاي جان دار  با همان چيدمان قديمي و همان معماري بكر كه از گذشتگان به ياد داريم.

عكس هاي عروسي جلوه ي بسيار زيبايي دارند، مونتاژ و طراحي مي تواند بر زيبايي آن تا حد بسيار زيادي بيفزايد. اما ممكن است اين قبيل عكس ها، حالت تصنعي را به چهره ي عروس و داماد القا كرده و عكس ها را از حالت طبيعي و بكر دور نمايد.

براي انتخاب يك آتليه عروس به چه نكاتي توجه كنيم؟
هنگامي كه به يك آتليه عروس مراجعه مي كنيد، به ژست عكس ها، شكل نورپردازي، كيفيت و ميزان شارپ بودن عكسها توجه كنيد. پيشنهاد مي شود، در مورد تجهيزات مورد استفاده از جمله نوع دوربين ها، فلاشها، تجهيزاتي كه براي عكاسي فضاي باز آورده ميشود، (مانند فلاش پرتابل ، هلي شات و رفلكتورها) با عكاس صحبت كنيد.

يكي از هزينه هاي عمده در آتليه عروسي، فيلمبرداري مراسم مي باشد. تعداد دوربين هاي مورد استفاده در شب مراسم، كيفيت دوربين ها، كرين و هلي شات مي تواند هزينه هاي شما را خيلي بالاتر ببرد.

عكسهاي جان دار
روز عروسي شما يك روز تكرار نشدني است. پس اجازه بدهيد حس واقعي شما مثل، استرس، خنده هاي طبيعي، گريه ، شادي و در عكس ها نمايان باشد. نبايد در تمام عكس ها توي قالب خاصي فرو برويد و مو به مو گفته هاي عكاس را به اجرا در بياوريد. بايد به ياد داشته باشيد كه شما بازيگر نيستيد و قرار است عكس هايي از طبيعي ترين لحظه هاي عروسي تان ثبت نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۱۰:۲۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

 ويژگي‌هايي در زنان، كه مردان را جذب مي‌نمايد

 

زماني صحبت از اين مي‌شود كه مردها چگونه هستند، نمي‌توان يك نظر كلي براي تمامي مردها صادر كرد، اما يك سري ويژگي‌هاي عمومي و مشترك وجود دارد كه تقريبا در مورد همه‌ي مردها صدق مي‌نمايد و مي‌توان گفت كه بيشتر از هر چيز ديگري آنها را تحت تاثير قرار داده و جذب‌شان مي‌كند.

۱. اهميت دادن به ظاهر خود

اولين چيزي كه يك مرد در شما مي‌بيند ظاهرتان است و به اين معني هم نيست كه سطحي نگر و ظاهر بين است، بلكه منظور ما اين است كه حتي پيش از اينكه فرصت دهان گشودن و حرف زدن با او را پيدا نماييد، تاثير خود را در همان نگاه اول گذاشته‌ايد! اگر خوب به نظر برسيد و به ظاهر خود اهميت بدهيد، او متوجه خواهد شد.

اگر ويژگي‌هايي در ظاهر خود داريد كه دوست‌شان نداريد، ترفندهاي آرايشي وجود دارد كه مي‌توانيد از آنها براي كمتر جلوه دادن اين ويژگي‌ها استفاده نماييد. اگر بلد نيستيد چطور آرايش كنيد كه بهترين ويژگي‌هاي ظاهرتان را مشخص‌تر كنيد، مي‌توانيد از توصيه‌هاي كارشناسان استفاده كنيد.

۲. رابطه‌ي خوب با بچه‌ها
وقتي كه يك مرد به دنبال شريك مناسب براي زندگي مشترك است، زني كه رابطه‌ي خوبي با بچه‌ها دارد نظرش را جلب خواهد نمود، چون مي‌داند زني كه از بودن با بچه‌ها لذت مي‌برد مي‌تواند خانواده‌ي خوبي تشكيل دهد.

۳. اخلاق كاري خوب و مناسب

مردها دوست دارند با زني ازدواج نمايند كه اخلاق و رفتار كاري خوبي دارد. البته به اين معني نيست كه بايد سه شغله باشيد و ۲۲ ساعت شبانه روز كار كنيد تا توجه مردي را جلب كنيد، اگر در كارتان موفق باشيد و مدت زمان طولاني در يك شغل مانده باشيد نشان مي‌دهد در كارتان جدي و سختكوش هستيد و مي‌توان در صورت لزوم روي كمك شما حساب كرد.

۴. مستقل بودن

مردها زناني را مي‌پسندند كه روي پاهاي خود مي‌ايستند. يك مرد دوست دارد شما را زني قوي ببيند، كسي كه نياز ندارد كس ديگري از او حمايت نمايد يا مراقبش باشد. البته وقتي موضوع مستقل بودن مطرح مي‌شود، نكته‌ي ظريفي هم وجود دارد: هر چند مردها از زنهاي مستقل خوش‌شان مي‌آيد، اما اين را هم دوست دارند كه گاهي كسي به آنها نياز داشته باشد. ضمنا شما هم زمان‌هايي نياز به شانه‌هايي داريد كه سربر آنها بگذاريد.

شما به عنوان يك زن، نبايد در رابطه‌اي قرار بگيريد كه صرفا به اين دليل كه استقلال را دوست داريد، كسي مراقب‌تان نباشد و به نيازهاي‌تان اهميت ندهد. شما مي‌توانيد يك زن مستقل و خود ساخته باشيد و همزمان هر وقت لازم شد درخواست كمك نيز بكنيد.

۵. معقول و منطقي بودن

مردها دوست دارند زني را براي زندگي مشترك انتخاب كنند كه معقول و منطقي باشد. بيشتر مردها دوست ندارند با زني رابطه داشته باشند كه با هر مشكل كوچكي آشفته مي‌شود. اگر رفتاري معقول نداشته باشيد، ممكن است زمان‌هايي كه در ميان جمعي هستيد، كارهايي بكنيد كه باعث خجالت‌تان بشود و به درد سر بيفتيد. همچنين اگر نتوانيد خشم‌تان را كنترل نماييد، هر مردي را از خود دور خواهيد كرد.

البته لازم نيست شخصيت خود را به طور كلي تغيير دهيد. معقول و منطقي بودن، يك هدف شخصي است كه بايد براي آن تمرين كنيد. معقول بودن نه فقط به نفع روابط شماست، بلكه در تمام جنبه‌هاي زندگي روزمره كمك‌تان مي‌كند.

زنان زيادي هستند كه اين نكات را نمي‌دانند اما شما ديگر مي‌دانيد با چه رفتارهايي مي‌توانيد توجه يك مرد خوب و برازنده را به خود جلب كنيد!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۱۰:۱۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
 

۸ راه وفاداري در زندگي مشترك

۱ وفاداري يعني با زن/مرد ديگري گرم نگيريد

هر گونه رفتاري كه فراتر از يك تعامل ساده بين شما و فرد ديگري از جنس مقابل‌تان باشد، مصداق بي‌وفايي و خيانت محسوب مي شود. شما مي‌دانيد كه صرفا بي‌ضرر بودن اين نوع ارتباط و تعامل با جنس مخالف، توجيه‌ كننده‌ي رفتار شما نخواهد بود.

۲ وفاداري يعني رابطه‌ي جنسي رضايت بخشي داشته باشيد

وفادار بودن نسبت به همسرتان يعني اينكه بتوانيد نيازهاي او را تامين نماييد. البته زمان‌هايي وجود دارد كه ممكن است نتوانيد رابطه‌ي جنسي صد در صد موفقي داشته باشيد و اين كاملا طبيعي خواهد بود، اما نبايد اجازه بدهيد اين زمان‌ها، زياد شوند. وفاداري در زندگي مشترك يعني تقويت پيوندتان با نزديكي و صميميتي كه خاص رابطه‌ي شما و همسرتان باشد.

۳ وفاداري يعني در مورد همسرتان بد صحبت نكنيد

به عنوان يك دوست وفادار حتما اجازه نمي‌دهيد كسي در مورد دوست‌تان بد صحبت كند و شما هم پشت سر او حرف ناخوشايندي نمي‌زنيد. در زندگي زناشويي هم بايد در مورد همسرتان و پشت سر او، از هر گونه كلام منفي خودداري نماييد. وفاداري يعني اينكه تحت هر شرايطي پشت سر همسرتان خوب حرف بزنيد. اگر مشكلي داريد كه بايد آن را مطرح كنيد، فقط با همسرتان و در خلوت خودتان اين كار را انجام دهيد.

۴ وفاداري يعني رازهاي ‌تان را فقط با همسرتان در ميان بگذاريد

شما زندگي مشتركي با همسرتان داريد، بنابراين او تنها كسي است كه بايد روح مشترك با او پيدا نماييد. اگر نياز به شانه‌هايي براي گريه كردن داريد، بگذاريد همسرتان تكيه گاه شما باشد. درست است كه شما بيرون از خانه هم يك سيستم حمايتي از دوستان داريد، اما بايد رازهاي‌تان را فقط با همسرتان در ميان بگذاريد.

۵ وفاداري يعني رازدار همسرتان باشيد

وفادار بودن نسبت به همسر يعني رازدار او بودن. شما بايد بدانيد رازهاي‌ همسرتان مانند رازهاي خود شما هستند و نبايد اين مسائل را با كس ديگري مطرح نماييد.

۶ وفاداري يعني چيزي براي پنهان كردن از همسرتان نداشته باشيد

شما نبايد نياز به اين پيدا كنيد كه ايميل‌ها، پيام‌ها و … را از همسرتان مخفي نماييد. وفادار بودن يعني در غياب همسرتان هرگز چيزي به كسي نگوييد يا كاري نكنيد كه اگر او ببيند آزرده و ناراحت شود.

۷ وفاداري يعني با جنس مخالف ارتباطي برقرار نكنيد كه رابطه‌ي زناشويي‌تان را تحت تاثير قرار دهد

اگر با كسي از جنس مخالف ملاقات دو نفره‌اي داشته باشيد كه احتمال عميق‌تر شدن رابطه وجود دارد، يعني بي‌وفايي به همسرتان. وفاداري يعني اجتناب از هر رابطه‌اي كه مي‌تواند رابطه‌ي شما و همسرتان را تحت الشعاع قرار دهد.

۸ وفاداري يعني هيچ كسي را به همسرتان ترجيح ندهيد

زندگي شما پُر از افراد مهم و دوست داشتني است، اما هيچ كس را نبايد به همسرتان ترجيح بدهيد. فرقي نمي‌كند پدر و مادرتان باشند يا فرزندتان و يا رئيس‌تان، همسر شما بايد مقدم بر همه باشد. وفاداري با تمام وجود يعني همسرتان الويت صد در صد شما باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۱۰:۰۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تزيين باغ عروسي با گل در فصل سرد

معمولا بيشتر گياهان با فرا رسيدن فصل سرما به خواب زمستاني فرو رفته و فعاليت‌هاي حياتي خود را محدود مي‌كنند. اين بدان معنا است كه باغ عروسي ها، ديگر طراوت و زيبايي فصول گرم سال را ندارند. در چنين وضعيتي با منظره نه چندان زيبايي روبرو خواهيم شد. با اين حال دو راه بيشتر نداريم يا بايد منتظر باشيم تا فصول سرد سال تمام شود تا ما دوباره با گل‌هاي زيبا رو‌به‌رو شويم كه البته اين انتظار كمي طولاني خواهد بود. يا اينكه براي رفع اين مشكل از گل‌هايي استفاده كنيم كه در فصول سرد سال نيز گل مي‌دهند و زيبايي خاصي را به باغ عروسي مان مي‌بخشند. اين گونه گل‌ها در شرايط آب و هوايي سرد سازگاري خوبي از خود نشان مي‌دهند و مي‌توانند در چنين شرايطي گل دهي كنند. در ادامه اين مطلب از مجله عروسي شما را با چند نوع از بهترين گل‌هاي زيبا و سازگار با فصل سرما آشنا مي‌كنيم تا از نعمت زيبايي گل‌ها در فصل سرد سال نيز بي‌بهره نباشيد. وجود گل‌هاي رنگي آن هم در ماه‌هاي سرد سال مي‌تواند روحيه مضاعفي را براي مهمانان ايجاد كند.

گل هميشه بهار

گل هميشه بهار كه گياهي يك ساله است، در فصل پاييز و زمستان در روزهايي كه خيلي سرد نباشد از ساعت ۹ الي ۱۰ صبح باز مي شود و تا ساعت ۴ الي ۵ بعدازظهر به اين حالت مي‌ماند. اين گل پس از اين ساعت بسته مي‌شود. نارنجي كلاسيك و زرد روشن از شاخصه‌هاي رنگ گل برگ‌هاي گل هميشه بهار است. اين گياه از آفتاب ضعيف روزهاي سرد نهايت استفاده را مي‌برد.

گل سينرر يا سينره

اين گل با رنگ‌هاي تند، زننده و متنوعي كه دارد، مي‌تواند زيبايي خاصي به تزيين باغ عروسي تان ببخشد. گل سينرر داراي رنگ‌هايي چون سفيد، صورتي، قرمز، آبي، ارغواني و بنفش است.

گل سيكلامن

گل سيكلامن داراي شكوفه‌هايي با رنگ‌هاي متفاوتي است. گستردگي شكوفه‌هاي اين گل بين رنگ‌هاي سفيد، صورتي، قرمز بوده و طرح گل‌هاي آن شبيه به انتهاي تير كماندارن و يا شبيه به بال پروانه ها است.

گل مرواريد يا ميناي چمني

اين گل با ساختار گوشت آلود و چابك لبه گلبرگ هايش شناخته شده است. اين گل مي‌تواند روي چمن‌ها رنگ‌هاي بسيار زيبايي را رقم بزند. برگ‌هاي سبز تيره آن ۳ الي ۶ سانتي متر طول دارند و بوته اين گل تا عرض ۲۰ سانتي متر را فرا مي‌گيرد. رنگ گل‌هاي آن، صورتي، جگري، قرمز، سفيد بوده و روي ساقه به طول ۳ الي ۱۵ سانتي متري قرار مي‌گيرد.

گل اريكا

گل اريكا با برگ‌هاي كوچك و سوزني شكلش با گل‌هاي ريز فرورفته در آن قابل شناسايي است. اين گياه كوچك ماندگاري خوبي دارد. ارتفاع بوته اين گل به بيش از ۱۵ سانتي متر نمي‌رسد، همچنين پهناي بوته‌هاي آن از ۱۵ الي ۲۵ سانتي متر تجاوز نمي‌كند. اين گياه نياز به خاك اسيدي دارد. در ضمن خاك ماسه‌اي اصلاح شده با مواد آلي براي رشد اين گياه بسيار ايده آل است. گل اريكا نياز به آبياري دقيق و منظم دارد اين گياه خشكي خاك را نمي‌تواند تحمل كند. از اين رو خاك اين گل بايد هميشه مرطوب باشد.

گل خربق

گل خربق داراي شكوفه‌هاي زيبايي در فصل زمستان و بهار است. گل‌هاي خربق به شكل فنجاني هستند كه گاها به سمت روبرو و يا به سمت پايين رشد مي‌كنند. گل‌هاي اين گياه از رنگ سفيد و سبز به رنگ‌هاي صورتي و قرمز و حتي بنفش تيره تبديل مي‌شوند. گل‌هاي اين گياه به مرور زمان به رنگ سبز تبديل مي‌شوند. اين گياه قادر است، زير نور مستقيم آفتاب و يا در سايه و وضعيتي بين سايه و آفتاب را نيز تحمل كند.

گل خشخاش

اين گياه با ساقه بلند و بدون برگي كه روي آن يك گل بزرگ رشد كرده است، در خليج‌هاي ايسلند نيز رشد مي‌كند. اين گل در باد تكان‌هاي زيادي دارد و جزء گل‌هاي سردسيري شناخته شده است. اين گل كه معروف به گل ايسلندي است، ۳۰ الي ۶۰ سانتي متر رشد مي‌كند و گل‌هاي آن به رنگ كرم، نارنجي، صورتي، قرمز، salmon(به گستره وسيعي از رنگ زرد و نارنجي تا صورتي روشن را رنگ سالمون مي‌گويند)، زرد و سفيد است و به دليل تنوع رنگي زيادش مي تواند در تزيين باغ عروسي مورد توجه قرار گيرد. اين گل نياز به تابش مستقيم نور خورشيد دارد و ميزان آبياري آن نيز متوسط است. گل خشخاش ايسلندي در شرايط آب و هواي سرد و ملايم در پاييز و زمستان گل مي‌دهد.

گل نمسيا

گل نمسيا تا ۶۰ سانتي متر رشد مي‌كند و پهنايي به حدود ۳۰ سانتي متر را پوشش مي‌دهد. از خصوصيات اين گياه اين است كه داراي برگ‌هاي سبز روشن و ساقه‌هاي صافي است. تمام گونه‌هاي گل نمسيا به خاك خشك و نور مستقيم خورشيد نياز دارند. برخي از گونه‌هاي نمسيا داراي گل‌هاي بسيار معطري هستند. اين گل قادر است در هواي خفيف زمستاني زندگي كند.

گل كلم زينتي

گل كلم زينتي با برگ‌هاي غول پيكر كه داراي تنوع رنگي بسيار جالبي است، مي‌تواند در طول فصل سرما زيبايي خاصي به حياط منزل و يا گلدان‌هاي شما بدهد. رنگ‌هاي برگ اين گل سفيد، بنفش، ارغواني، كرم زرد و زيتوني است. اين گياه تحمل زيادي در فصل زمستان دارد و با رنگ‌هاي شاد و جذابي كه دارد، مي‌تواند زيبايي خاصي را در فصل زمستان به تزيين باغ عروسي شما بدهد. اين گل قادر است تا ۳۰ الي ۶۰ سانتي متر رشد كند. جذابيت و درخشندگي رنگ برگ‌هاي اين گل در فصل زمستان جلوه زيباتري به خود مي‌گيرد. اين گياه در آفتاب كامل رشد مي‌كند اما توانايي زيستن در سايه را نيز دارد. فقط گل برگ‌هاي آن در سايه از هم فاصله مي‌گيرند و فرم خود را تا حدودي از دست مي‌دهند.

گل بنفشه

اين گل مي‌تواند بين ۱۵ الي ۲۵ سانتي متر رشد كند و داراي تنوع رنگي جذابي نيز است كه مي‌تواند در فصول سرد سال گلدهي كند. گل بنفشه در شمال ايران به صورت خودرو رشد مي‌كند. امروزه دانشمندان با دستكاري ژنتيكي آن به تركيب رنگ‌هاي زيادي دست يافته‌اند، حتي در برخي از گونه‌هاي بنفشه يك بوته داراي دو الي چند رنگ است. اين گل همچنين خاصيت دارويي نيز دارد. از اين رو طرفداران زيادي در جهان پيدا كرده است. اگر شما بخواهيد از تنوع رنگي گسترده آن در باغ عروسي خود استفاده كنيد، جلوه و زيبايي خاصي را به آن خواهيد بخشيد.

پريموس انگليسي

بيشتر گل‌هاي پريموس در فصل بهار و تابستان گل مي‌دهند اما گل پريموس انگليسي مي‌تواند در فصل زمستان نيز گل بدهد. گل‌هاي دايره‌اي شكل آن يا به تنهايي و يا به صورت دسته‌اي از يك گلدان سبز به وجود مي‌آيند. پريموس انگليسي تقريبا در هر رنگي ظاهر مي‌شود، طول اين گل ۲۰ الي۳۰ سانتي متر بوده و توانايي پوشش سطحي به عرض تقريبا ۲۳ سانتي متر را دارد. گل‌هاي دايره‌اي به تنهايي و يا به صورت خوشه‌اي از يك گلدان سبز بوجود مي‌آيند. پريموس انگليسي تقريبا در هر رنگي ظاهر مي‌شود و از ۸ تا ۱۲ اينچ و ۹ اينچ گسترده مي‌شود. اين گياه قادر است، در زير نور خورشيد و حتي سايه رشد كند. نياز به آب اين گل كاملا معمولي است. همچنين گل پريموس انگليسي به گل پامچال مغربي نيز معروف است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۹:۵۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش بستن پاپيون با استفاده از كراوات

بسياري از آقا داماد ها علاقه دارند در شب عروسي شان به جاي كراوات از پاپيون استفاده كنند. پاپيون نيز از خانواده كراوات گره دار است و براي آراستن هر چه بيشتر لباس داماد مورد استفاده قرار مي‌گيرد. نحوه استفاده از آن آسان‌تر از كراوات بوده و براي مدت بيشتري در طول جشن عروسي فرم خود را حفظ مي كند. پاپيون اساساً براي مناسبت هاي رسمي پوشيده ميشود اما امروزه محبوبيت استفاده از آن در لباس روزمره نيز افزايش پيدا كرده است. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به آموزش بستن پاپيون با استفاده از كراوات پاپيوني بپردازيم، پس با ما همراه باشيد.

آموزش بستن پاپيونآموزش بستن پاپيون

۱- ابتدا كراوات پاپيوني را دور گردنتان به شكلي تنظيم كنيد كه سمت چپ آن كوتاهتر از سمت راست باشد. ما براي راحتتر شدن آموزش، لبه سمت راست را A و لبه سمت چپ را B نام گذاري مي كنيم.
۲- A را به صورت ضربدر از روي B رد كنيد و به سمت راست بدنتان ببريد.
۳- سپس A را زير B بياوريد و از ميان حلقه گردن بالا ببريد.
۴- در محل اتصال، B را يك بار به سمت چپ و يك بار ديگر به سمت راست تا كنيد.
۵- A را مستقيم روي وسط شكل گره كه از B ساخته شده است به سمت پايين بياوريد.
۶- A را به پشت به سوي قفسه سينه تا بزنيد و تاي زده شده را با نيشگون بگيريد.
۷- لبه اي كه با نيشگون گرفته شده است (A) را از ميان حلقه پشت B عبور دهيد.
۸- قسمت هاي تا زده شده گره را براي محكم كردن آنها بكشيد.
۹- در انتها، پاپيون را تنظيم كنيد و مطمئن شويد كه دو طرف آن با يكديگر مطابقت دارد.
۱۰- به اين صورت پاپيون شما به زيبايي بسته شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۹:۳۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

با رژ لب ها بيشتر آشنا شويد

رژ لب را ميتوان اصلي ترين ابزار ميكاپ در كيف آرايش هر عروس خانمي دانست و به طور كلي هيچ ميكاپي بدون زدن رژ لب كامل نميشود. هم چنين رژلب يكي از قديمي ترين لوازم آرايش تاريخ است كه به نوعي ميشود گفت قدمتي در حدود ۴۰۰۰ ساله دارد. با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد.

مواد تشكيل دهنده رژ

مواد اصلي همه رژ لب ها، صرف نظر از مقدار موادي كه استفاده ميشود، از موم به دليل حالت پذيري آن و روغن كه عموما از روغن هاي كرچك، روغن نباتي و لانونين است، تشكيل مي شود و با توجه به كيفيت اين موم ها قيمت رژ لب ها متفاوت از يكديگر است و اگر از موم مرغوبي در آن ها استفاده شود، انعطاف پذيري بالاتري داشته و گران تر است. هم چنين در ساخت رژ لب ها ممكن است از مواد طبيعي مانند ويتامين E، روغن جوجوبا، روغن آفتاب گردان، بابونه و يا رنگدانه هايي ديگر نيز استفاده شود.

اين روغن ها عموما داراي مرطوب كننده بوده و به جذب ويتامين ها كمك كرده و با توجه به آنتي اكسيداني كه دارند، از تغيير رنگ رژ لب جلوگيري كرده و به لب ها آسيب نمي رسانند. در واقع موم و روغن از مهم‌ ترين اجزاي تشكيل دهنده رژ لب ها هستند و حدود ۶۰ درصد وزن آن ها را شامل ميشوند. اين مرطوب كننده هاي سبك به ماندگاري بيشتر رژ روي لب شما كمك مي كنند؛ به اين صورت كه رنگ دانه ها را جذب پوست شما كرده و رطوبت اضافي تبخير مي شود. همچنين در صورت داشتن روغن كافي، رژ لب هاي مرغوب در برابر آب هم مقاوم مي شوند و رنگ دانه هاي آن ها به صورتي جذب لب هاي شما مي شوند كه به سختي پاك مي شود.

آنچه موجب براق شدن رژ لب به خصوص در رژ هاي مايع مي شود، وجود تركيباتي به نام هاي ميكا و سيليكا است كه در معرض نور، بيشتر خودنمايي مي كند. رژ لب هاي مات و خشك عموما موم بيشتر و روغن كمتري دارند، به همين دليل كمرنگ تر يا با درخشش كمتر به نظر مي رسند.

انواع رژ لب

انواع رژلب در دو دسته اصلي جامد و مايع تقسيم بندي ميشوند. نوع جامد بسيار مرسوم تر است كه خود به اشكال مختلف چون پن استيك (رژ پيچي)، كاسه اي، پالت رژلب و مدادي توليد ميگردند. در اين ميان رژ لب پيچي از همه معروف تر و پرفروش تر هستند به گونه اي كه هر زمان اسم اين فرآورده بيايد ابتدا ذهن ما به سمت اين رژ ميرود. نوع كاسه اي بيشتر مورد پسند ميكاپ آرتيستان حرفه اي و گريمورها است اين دسته كه به دو صورت تكي و پالتي (مجموع چند رنگ در يك تخته) توليد ميشوند به وسيله قلم مو آرايشي اجرا ميشود و امكان تركيب چند رنگ و ساخت رژ لب منحصر به فرد را ميدهد. در اين اواخر با ايده گرفتن از خط لب هاي مدادي رژلب مدادي نيز توليد شده كه از آن جهت كه اين رژ ميتواند هم به عنوان خط لب و هم رژ لب به كار رود مورد استقبال نيز بوده است.

رژ لب جامد

در كل بايد دانست كه انواع رژلب جامد داراي رنگدانه هاي قويتري نسبت به نوع مايع ميباشند. اما آنها احتياج به تجديد ۲ ساعت يكبار را دارند و چنانچه ماندگاري رژهاي جامد را بخواهيم بالا ببريم توليد كننده مجبور به استفاده از تركيبات و عناصر شيميايي بيشتري در آن است. هم چنين امكان غني سازي رژهاي جامد به عناصر مفيدي چون مرطوب كننده ها و ويتامين ها محدود است.

رژ لب مايع

رژلب هاي مايع كه در قرن حاضر ميلادي در مقياس صنعتي پا به عرصه لوازم آرايشي گذاشته از چند جهت منحصر به فرد بوده و داراي مزايايي نسبت به نوع جامد است مزايا اين نوع رژها را ميتوان به ايجاد افكت شاين بالاتر و همچنين خطا ديد و برجسته جلوه دادن لبها دانست كه ميتواند براي خانمهايي با لبهاي نازك مفيد باشد. همچنين آنها رطوبت لب را نسبت به نوع جامد بهتر حفظ كرده و امكان غني سازي آن با انواع ويتامين ها و عناصر مفيد بيشتر است و در آخر به طور معمول ماندگاري بهتري را نسبت به انواع جامد دارد و همين موضوع استفاده از تركيبات شيميايي را به طور چشمگيري در فرمولاسيون آنها پايين مي آورد. اما رژهاي مايع نيز داراي معايبي هستند كه پر رنگ ترين آنها عبارت است از كم رنگ بودن رنگ دانه ها در آنها به گونه اي كه امكان پوشش دهي و ايجاد افكت رنگي مانند رژ جامد را ندارند همچنين امكان ايجاد آلودگي در اين نوع رژ بيشتر است و لازم است مراقبت بهتري از آنها شود و پس از باز كردن درب پس از ۶ ماه تعويض گردند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۲:۳۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تالار بهتر است يا باغ عروسي ؟

وقتي عروس و داماد به برگزاري جشن عروسي شان فكر مي كنند اولين چيزي كه فكرشان را مشغول مي كند اين است كه مراسم را در تالار برگزار كنند يا باغ عروسي. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به مقايسه مواردي بين تالار و باغ عروسي بپردازيم پس با ما همراه باشيد.

اولين موردي كه بايد به آن توجه كرد فصل برگزاري جشن است. باغ عروسي براي فصل‌هاي بهار و تابستان مناسب است در حالي كه تالارها با داشتن سيستم گرمايش و سرمايش مناسب در هر چهار فصل امكانات لازم را دارند. البته برخي باغ‌ها براي رفع مشكل سرما در زمستان سالن سرپوشيده دارند كه بايد هزينه‌اي جداگانه بابت آن پرداخت كنيد كه شايد هزينه اضافي باشد.

باغ ها معمولاً در خارج شهر هستند و تالارها در داخل شهر. طي كردن مسافت طولاني براي رسيدن به محل براي مهمانان گاهي سخت است. خارج شهر ترافيك ندارد، ولي پيدا كردن مكان براي مهمانان گاهي با سردرگمي همراه است كه با دادن كروكي به آنها اين مشكل رفع مي شود. مشكل تالارهاي داخل شهر ترافيك خيابان‌ها است كه در انتخاب تالار بايد مد نظر قرار بگيرد. چه باغ را براي خودتان در نظر مي گيريد چه تالار، به محل پارك ماشين مهمانان نيز فكر كنيد.

خيلي مهم است كه غذا در اين شب خاطره‌انگيز براي مهمانان درست سرو شود. يكي از مواردي كه در اجاره باغ بايد به آن فكر كنيد، مسآله گرم ماندن غذا است زيرا در فضاي باز غذا سريعتر سرد مي شود.

اگر خودتان باغي را براي جشن در نظر گرفته‌ايد، به تأمين برق مورد نياز آن توجه كنيد. مطمئن باشيد كه اين مكان قادر به تأمين برق چراغاني ها و گروه موسيقي خواهد بود. اجاره موتور برق براي حل اين موضوع فكر خوبي است.

حتماً اگر قرار است در يك باغ مراسم عروسي خود را برگزار كنيد به وضعيت هوا نيز توجه داشته باشيد، باريدن باران و وزيدن باد مي تواند مراسم را به كل به هم بزند.

مورد مهم ديگر در انتخاب باغ عروسي يا تالار كه بايد مد نظر داشت هزينه ورودي است. براي اجاره باغ‌ها بايد هزينه بيشتري را پرداخت كنيد. اگر از نظر مالي مشكل داريد، در انتخاب باغ محدود خواهيد شد.

كيفيت عكس ها و فيلم ها در تالار به دليل بسته بودن فضا و نورپردازي محيط بهتر از فضاي باز خواهد بود. در فضاي باز به خصوص وقتي هوا تاريك شود بايد منتظر پايين آمدن كيفيت عكس ها باشيد.

اگر تعداد مهمانانتان زياد نيستند، انتخاب تالار براي شما از نظر هزينه بسيار به صرفه تر خواهد بود. در اين موارد انتخاب باغ هزينه هايي اضافي متحمل شما خواهد كرد.

بسته بودن فضاي تالار عروسي كمك مي كند تا خدمات بهتر و شكيل تر به مهمانان ارائه شود، در صورتي كه باز بودن فضاي باغ اين امكان را از برگزاركنندگان خدمات مجالس مي گيرد. هم چنين برنامه ريزي و زمان بندي براي پذيرايي و چيزهاي ديگر در تالار راحت تر است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۲:۱۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد سرويس قاشق چنگال جهيزيه

در گذشته هاي دور، در ميان آمريكاييان و اروپاييان دو سه نسل قبل، اين رسم معمول بود كه در مهمانيها هركس ‌بايد قاشق چنگال و چاقوي غذاخوري خود را همراه ميبرد. علت آن هم بيشتر اين بود كه شايد معدودي از خانواده‌ها داراي تعداد كافي وسايل غذاخوري براي همه مهمانان خود بودند. بنابراين هركس به قصد مهماني از خانه خود بيرون مي‌رفت، معمولا يك قاشق و دو چاقو، يكي براي نان و ديگري براي گوشت در جيب خود گذاشته يا به بند جليقه خود مي‌آويخت. اگر كسي هم وسيله جديدتري مانند چنگال نيز در خانه داشت، آن را همراه خود ميبرد.

اما اين روزها شرايط تغيير كرده است. سرويس قاشق چنگال با اشكال و طرح‌هاي مختلف در بازار موجود است و چيدمان سفره‌ها را تغيير داده است. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به بررسي نكات موردتوجه هنگام خريد سرويس قاشق چنگال براي جهيزيه عروس خانم بپردازيم.

جنس قاشق چنگال

يكي از مهم ترين مواردي كه در خريد سرويس قاشق چنگال بايد به آن توجه كرد، ضد خش بودن، عدم تغيير رنگ (به اصطلاح سياه شدن) و امكان شست و شوي آنها با ماشين ظرفشويي است، پس به سراغ قاشق و چنگال هاي فانتزي كه تنها زيبايي دارند نرويد، كارايي و كيفيت را در اولويت انتخاب خود قرار دهيد، همچنين حتما سرويس هاي داراي گارانتي را تهيه كنيد و از فروشنده در صورت تغيير رنگ و ايجاد خط و خش ضمانت بگيريد. سرويس‌هاي قديمي ساخته شده از استيل سبك و نازك و داراي دسته‌هاي چوبي، براي قراردادن در ماشين‌هاي ظرفشويي امروزي مناسب نيستند.

امروزه سرويس قاشق چنگال را بيشتر از استيل يا همان فولاد ضدزنگ ميسازند. بهترين جنس قاشق و چنگال تركيبي از استيل و عناصري مانند واناديوم و تيتانيوم است كه براي جلوگيري از زنگ زدن آن، عناصري مثل نيكل و كروم نيز به اين تركيب اضافه ميشود.

مارك قاشق چنگال

اگر بخواهيم مارك قاشق و چنگال خوب را به شما معرفي كنيم بايد بگوييم، انتخاب يك برند مناسب براي هر وسيله اي تا حد زيادي بستگي به بودجه شما براي آن كالا دارد، اما به طور كلي بهترين مارك سرويس قاشق و چنگال به ترتيب متعلق به برندهاي چون سرويس قاشق و چنگال بوگاتي، سولايتر، وي ام اف،سرويس قاشق و چنگال زولينگن آلمان ، سرويس ام جي اس و نيولايف است كه با توجه به خارجي بودن برند ها قيمت نسبتا بالايي در مقابل برندهاي ايراني مثل استيل پاشا، زرناب، ناب استيل، استيل ايران دارند. به طور كلي امروزه سرويس قاشق و چنگال هاي آلماني و ايتاليايي به دليل قيمت بالا طرفداران كمتري دارند و سرويس هاي ايراني اكثرا براي هتل ها و ادارات مورد استفاده قرار ميگيرند و سرويس قاشق چنگال هاي چيني به دليل كيفيت و قيمت مطلوب بازار مصارف خانگي را به خود اختصاص داده اند.

اجزاي سرويس قاشق و چنگال

قبلاً سرويس قاشق ‌چنگال، از يكسري قاشق ‌و چنگال غذاخوري اصلي ‌همراه يك سرويس مخصوص دسرخوري، چايخوري و مرباخوري و كارد و چنگال كيك‌خوري تشكيل شده بود، اما امروز انواع كفگير، ملاقه، قاشق‌هاي مخصوص سوپ و بستني و گيره سالاد نيز آنها را همراهي ميكند.

تكه‌هاي مختلف يك سرويس قاشق‌ و كارد و چنگال با هر سبكي كه باشد، چه مدرن و چه آنتيك، تاثير زيادي بر جلوه چيدمان ميز ميگذارد، اما امروزه، كمتر پيش مي‌آيد از سرويس‌هاي كامل كارد و چنگال براي سرو غذا در يك ضيافت شام استفاده ‌شود و اغلب افراد از كارد و چنگال و قاشق غذاخوري و چايخوري به شكل معمول خود استفاده ميكنند.

براي داشتن يك خريد مناسب پيش از هر چيز مشخص كنيد به چه تعداد قاشق و چنگال نياز داريد، قاشق و چنگال به شكل عددي، دستي، جيبي به صورت ست هاي ۱۲، ۲۴، ۳۰، ۹۲، ۱۳۶،۱۲۴، و ۱۴۸ پارچه با جعبه چوبي و چرمي و يا كنسولي عرضه مي شود. بسياري از خانم‌ها معتقدند سرويس‌هاي كنسولي خيلي شيك‌تر از سرويس‌هاي سامسونيتي است اما پيش از خريد حتما به فضاي خانه و سبك مبلمان خود دقت كنيد، چرا كه سرويس هاي كنسولي براي خانه هاي كوچك با مبلمان مدرن اصلا مناسب نيست. در عين حال در نظر داشته باشيد از نمايندگي‌هايي خريد كنيد كه ضمانت و گارانتي لازم را براي محصولات خود داشته باشند.

اگر قاشق و چنگال دم‌دستي نياز داريد بهتر است آنها را به صورت عددي تهيه و به تعداد مورد نياز خود آنها را خريداري كنيد. توجه كنيد برخي از اجزاي سرويس‌ها كمتر به كار مي‌آيند و شايد اصلا در زندگي روزمره مورد نياز نباشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۴:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11
دیروز : 25
افراد آنلاین : 1
همه : 5459
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن
» خوشگذرانی در کاستاریکا | بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ادامه بازی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام ماسه
» سفر به افنباخ آلمان | 15 کاری که می توانید در افنباخ انجام دهید
» 10 مورد از بهترین پناهگاه های ساحلی بالتیک
» رونق گردشگری قنات در اردکان
» خوشگذرانی در ماداگاسکار | 8 دلیل برای سفر به ماداگاسکار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تصادفات جاده
» با آژانس مسافرتی پارلاگشت به باکو سفر کنید !
» سرای سنتی سوته دلان | الماس شرق تهران
» چرا کالیفرنیا باید مقصد بعدی شما برای تعطیلات باشد؟
» 7 شهر هلند غیر از آمستردام که باید برای گردش در نظر داشته باشید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان آدانسونیادر
» سفر به دهکده کوه پانی | دهکده شناور تایلند
» آشنایی با مجموعه کاخ های سعدآباد تهران!