عروسي
مجله جشن عروسي

نكات خانه داري كه تا به حال نمي دانستيد

بدون شك همه شما با جزييات و نكات خانه داري تا حدودي آشنايي داريد اما اگر دوست داريد در امر خانه داري حرفه اي تر عمل كنيد بهتر است با اين مطلب از سايت جشن عروسيهمراه باشيد.

تميز كردن كابينت چوبي

اگر كابينت هاي آشپزخانه شما چوبي است بهتر است نگاهي دقيق تر به آن بياندازيد، تا با لكه هاي ريز چربي و روغن كه روي آن جمع شده ات بيشتر آشنا شويد و سريع تر اقدام به تميز كردن آن نماييد، براي اين منظور كافي است روغن گياهي را با جوش شيرين مخلوط كنيد و با كمك يك مسواك قديمي شروع به تميز كردن كابينت ها كنيد. اگر از اين نكات خانه داري استفاده كنيد خيلي راحت از پس پاك كردن لكه كابينت ها و سطوح چوبي بر ميايد.

تميز كردن لكه فرش

براي تميز كردن لكه هاي روي فرش مي توانيد از مخلوط مايع صابون و محلول هيدروژن پراكسيد استفاده كنيد تا تمام لكه ها در كمترين زمان ممكن از بين برود. با اين نكات خانه داري خيلي سريع از شر لكه هاي فرش راحت مي شويد.

تميز كردن با ليمو

اگر تخته گوشت شما بوي نامطبوع گوشت و ساير مواد غذايي را به خود گرفته است كافي است با كمك يك قطعه ليمو و نمك آن را تميز كنيد و اثرات بوي بد و آلودگي را از آن محو كنيد. ليمو يكي از معجزات نكات خانه داري است.

تميز كردن سر دوش آب

براي تميز كردن اثرات آهك و مواد معدني روي سر دوش آب كافي است محلولي برابر از آب و سركه را داخل يك كسيه پلاستيكي بريزيد و سر دوش با كش ببنديد، پس از مدت ۱۵ الي ۲۰ دقيقه آن را باز كرده و آب كشي كنيد تا مثل روز اولش شود. اين مورد از آن نكات خانه داري است كه كمتر كسي مي داند.

از بين بردن گرفتگي فاضلاب

تركيب جوش شيرين و سركه يكي از قدرتمندترين محلول هاي خانگي براي از بين بردن گرفتگي فاضلاب مي باشد، براي اين كار ابتدا ۱/۲ فنجان جوش شيرين را داخل چاه بريزيد سپس ۱ فنجان سركه را روي آن بريزيد و اجازه دهيد محلول واكنش شيميايي خود را ايجاد كند در نهايت روي آن آب گرم بريزيد تا تمام آلودگي ها از بين برود.

از بين بردن زنگ زدگي كابين دوش

كابين دوش يكي از فضاهاي است كه به دليل مرطوب بودن فضاي حمام زودتر زنگ مي زند. براي از بين بردن اين زنگ زدگي شما به سركه سفيد، حوله كاغذي، مسواك قديمي براي شستشو نياز داريد، كافي است سركه را روي زنگارها اسپري كنيد و با كمك مسواك آن ها را بساييد تا برطرف شوند در نهايت با حوله ي كاغذي زنگارهاي باقي مانده را تميز كنيد. با استفاده از اين نكات خانه داري هميشه خانه شما از تميزي برق مي زند.

تميز كردن تشك

هر فرد به طور متوسط حداقل يك سوم از زندگي خود را صرف خواب مي كند بنابراين نظافت تشك امري بسيار مهم و حياتي است، براي اين منظور روي سطح تشك جوش شيرين و يك اسانس خوشبو بپاشيد، سپس با كمك جاروبرقي از روي تشك جمع كنيد حالا تشك شما براي يك خواب شيرين آماده است. با اين نكات خانه داري هميشه رختخواب و تشكي تميز خواهيد داشت.

تميز كردن لكه هاي مبل

اگر روي مبل جهيزيه تان لكه اي ايجاد شده است بهتر است پيش از كهنه شدن فكري براي تميز كردن آن كنيد، براي اين منظور مي توانيد از لكه برهاي مخصوص مبل و يك فرچه ي نرم استفاده كنيد. با اين نكات خانه داري هميشه مبل تميزي خواهيد داشت.

از بين بردن گرد و غبار

خلاقيت اصل اول نكات خانه داري محسوب مي شود، با استفاده از جوراب هاي پشمي قديمي و تي مي توانيد گرد و غبار و آلودگي را از فضاي دكوراسيون خود دور كنيد.

تميز كردن كفش

استفاده از شيشه شوي و يا خميردندان يا حتي لاك پاكن ها براي تميز كردن قاب سفيد دور كفش ها يكي ديگر از نكات خانه داري است كه بهتر است خانم ها بدانند.

تميز كردن حفاظ ها و شيدها

براي تميز كردن حفاظ ها و شيدها كه معمولا دسترسي به آن ها مشكل است مي توانيد از يك انبر كه دو سمت آن را با يك ليف يا پارچه ضخيم پوشانده ايد استفاده كنيد تا به سادگي و بدون دردسر مثل روز اول تميز شوند.

تميز كردن آرام پز

براي تميز كردن آرام پز بهتر است به موقع عمل كنيد، استفاده از پودرهاي سخت مانند رخشا و يا گاز پاك كن هاي صنعتي براي لكه هاي كهنه تر بسيار موثر است.

تميز كردن فر

تميز كردن فر يكي از كارهاي طاقت فرسايي است كه با كمك سركه سفيد و جوش شيرين مي توانيد اين كار را سريع تر و آسان تر انجام دهيد. اين از جمله نكات خانه داري است كه مي تواند كمك زيادي به شما كند.

تميز كردن فاصله بين كاشي و سراميك

تميز كردن فاصله ي بين كاشي و سراميك يكي از اساسي ترين نكات خانه داري است كه با كمك آن مي توانيد چهره ي حمام و سرويس بهداشتي خود را نو كنيد براي اين منظور كافي است با كمك كمي دوغاب و دستمال فواصل بين كاشي ها را پر كنيد تا ظاهر تميز و زيبايي به فضا ببخشد.

تميز كردن ظروف زنگ زده

براي درخشان كردن ظروف زنگ زده ، ابتدا آن ها را با روغن نباتي چرب كنيد، سپس روي آن ها نمك بپاشيد و با كمك يك برش از سيب زميني زنگار ها را از سطح ظرف پاك كنيد تا مثل روز اول تميز شود. با اين نكات خانه داري تمام وسايل خانه شما مي درخشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۵:۰۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

سالاد سزار سالادي لذيذ براي جشن و مهماني

سالاد سزار سالاد بسيار محبوبي است كه اولين بار توسط سرآشپز سزار كارديني كه يكي از مهاجران جنگ جهاني اول به ايالت كاليفرنيا و شهر سن‌ ديه‌ گو بود درست شد. اين سالاد خوشمزه خيلي سريع و آسان و در كمتر از بيست دقيقه تهيه مي‌شود. قدمت اين سالاد به ۱۰۰ سال پيش برمي‌گردد. سالاد سزار از جمله سالادهاي لذيذ و شيكي است كه در شب عروسيو بر سر ميز شام در كنار غذا سرو مي شود و جلوه بسيار زيبايي به ميز شام عروسي مي بخشد. ما در اينجا روش هاي تهيه سالاد سزار را برايتان آورده ايم پس با سايت جشن عروسيهمراه باشيد.

تهيه سالاد سزار

سالاد سزار معمولا به سه روش تهيه مي شود كه روش اول روش اصيل و كاملا ايتاليايي تهيه سالاد سزار است.

روش اول:

مواد لازم مناسب براي ۵ نفر

كاهو تازه: ۱ عدد
نان تست: ۴-۳ عدد
روغن زيتون بكر: ۱۵۰ ميلي ليتر
پنير پارميزان: ۱۰۰ گرم
سركه سفيد: ۱ قاشق غذاخوي
تخم مرغ: ۱ عدد
سير: ۲ حبه
آب ليموي تازه: ۲ قاشق غذاخوري
سس ورسترشاير: ۲ قاشق غذاخوري

طرز تهيه سالاد سزار:

براي درست كردن سالاد سزار بايد قسمت هاي سالم و تازه كاهو را انتخاب كرده، سپس برگ ها را خوب شسته و خشك كنيم.

دور نان هاي تست را به صورت يك قاب برش مي زنيم و به كنار مي گذاريم. قسمت هاي سفيد و اسفنجي نان را به ابعاد يك سانتيمتري برش داده و در تابه نچسب كه آغشته به كمي روغن و سير له شده است با حرارت ملايم، تست مي كنيم.

براي آماده سازي سس سالاد سزار ابتدا آب ليمو، تخم مرغ (تخم مرغ را يك دقيقه آب پز كنيد)، سركه سفيد يا سركه سيب، سس ورسترشاير، نمك و فلفل را مخلوط كرده و با همزن يا غذاساز خوب مخلوط مي كنيم. بعد از حدود ۵ دقيقه، كم كم شروع به اضافه كردن روغن مي كنيم تا حالت مايونز به خود بگيرد و كمي غليظ شود.

براي سرو اين سالاد كافي است برگ هاي تازه كاهو را خرد كرده و در ظرف مناسب ريخته، نان هاي تست شده و پنير پارميزان رنده شده را روي آن بريزيد و در نهايت سس محبوب را به آن اضافه كنيد.

با گذشت زمان اين سالاد با مناطق مختلف جغرافيايي تغييراتي كرده، گاهي آن را غني تر و مزه دارتر مي كنند يا به آن سينه مرغ گريل شده، بيكن (در كشورهاي غربي)، ماهي دودي يا ميگو (در كشورهاي ساحلي) اضافه مي كنند.

شما مي توانيد بسته به ذائقه خودتان افزودني مناسب را اضافه كرده و از سالاد سزار مورد علاقه تان لذت ببريد.

روش دوم :

مواد لازم براي ۴ نفر

سينه مرغ: ۱۵۰ گرم (۲۵۰ كيلوكالري)
نان تست سبوس دار: ۹۰ گرم- (۲۴۰ كيلوكالري)
كاهو پيچ: ۶ ليوان- (۱۵۰ كيلوكالري)
پنير پارميزان رنده شده: ۹۰ گرم- (۱۱۰ كيلوكالري)
فلفل سياه: به ميزان دلخواه- (۰ كيلوكالري)
روغن زيتون: ۲ قاشق مرباخوري، (۹۰ كيلوكالري)
سس سالاد: ۴ قاشق غذاخوري، (۳۶۰ كيلوكالري)

طرز تهيه سالاد سزار:

نان تست را در ابعاد كوچك به اندازه حبه قند برش داده و در يك قاشق مرباخوري روغن زيتون تفت دهيد. سپس تكه هاي نان را روي حوله يك بار مصرف بگذاريد تا روغن اضافه شان گرفته شود. تكه هاي مرغ را نيز در تابه خط دار كه كف آن با يك قاشق غذاخوري روغن زيتون چرب شده است، گريل كنيد و سپس برش بزنيد.

در كاسه اي بزرگ، كاهوها را به قطعات بزرگي خرد كنيد. براي تهيه سس اين سالاد هم يك زرده تخم مرغ را در مخلوط كن بريزيد و كم كم و هنگام كاركردن مخلوط كن، به آب روغن زيتون اضافه كنيد. آن قدر اين كار را ادامه دهيد تا مايع غليظي به دست آيد. سپس به اين مخلوط آب يك ليموي تازه را اضافه كنيد و كمي در آن سركه بريزيد. بعد از تهيه سس اوليه، براي اين حجم سالاد، ۴ قاشق غذاخوري از سس را با نيمي از پنير پارميزان مخلوط كنيد.

هنگام سرو سالاد نيز ابتدا كاهو را اضافه كنيد، روي آنها سس مخلوط شده با پنير پارميزان را بريزيد، سپس تكه هاي مرغ گريل شده را اضافه كنيد و سپس تكه هاي نان را روي آن قرار دهيد و در آخر روي تمام محتويات پنير پارميزان بپاشيد. به اين ترتيب سالاد شما آماده سرو است.

روش سوم :

اين روش به نسبت دو روش قبلي ساده تر است و سريع تر آماده مي شود.

مواد لازم براي بشقاب يك نفره:

كاهو: ۶ برگ
نان تست: ۱ عدد
پودر پنير پارميزان: ۱ قاشق غذاخوري
فيله مرغ: ۱ عدد
گردو: ۳ عدد
مواد لازم براي سس:
روغن زيتون: يك چهارم پيمانه
سس مايونز: ۱ قاشق غذاخوري
نمك، فلفل و پودر سير: به ميزان لازم
آب ليمو ترش: ۲ قاشق غذاخوري

طرز تهيه سالاد سزار:

ابتدا كاهو را در بشقاب خرد كنيد. فيله مرغ را هم مي توانيد در فر گريل كنيد يا اينكه با كمي نمك و فلفل آب پر كرده و خرد كنيد و روي كاهو بريزيد. نان تست را به تكه هاي كوچك تقسيم كرده و به روغن زيتون آغشته كنيد ودر ساندويچ ساز تست كنيد تا برشته شود، بعد روي كاهو بريزيد. مي توانيد نان را در دماي ۱۴۰ درجه سانتي گراد در فر قرار دهيد تا برشته شود يا حتي مي شود از مايكروفر هم براي اين منظور استفاده كنيد. قدرت ۱۰۰ و هر ۲۰ ثانيه كنترل كنيد تا نان ها نسوزد. براي داشتن طعم مطلوب يك قاشق مرباخوري روغن زيتون روي نان ها بريزيد. گردوها را كمي در آب خيس كرده و آن را روي كاهوها بريزيد.

به جاي سس مايونز مي توانيد از سس هزار جزيره استفاده كنيد كه بالطبع طعم بهتري خواهدداشت. پنير پارميزان را روي همه مواد بپاشيد. به جاي پودر سير از سير تازه و به جاي نان تست از نان سوخاري هم مي توانيد استفاده كنيد. اين سالاد يك شام سبك و مقوي هم محسوب مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۴:۴۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

زوجين در اين موارد حتما به مشاوره بروند

رفتن به مشاوره براي بسياري از زوج ها گام بسيار بلند و بزرگي در روابطشان است و اين اتفاق منوط به اعتراف و پذيرفتن اين مسئله است كه زندگي مشتركشان خوب پيش نمي رود. اما اين سوال پيش مي آيد كه در چه مواردي لازم است زوج ها به مشاوره مراجعه كنند و مشكلات خود را با يك مشاور در ميان بگذارند. ما در اينجا ده مورد از موقعيت هايي كه زوجين ممكن است با آن مواجه شوند و نياز به مشاوره دارند را مطرح مي كنيم پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

– زماني كه اعتماد بين زوجين مخدوش مي شود. علل مخدوش شدن اعتماد مي تواند به عواملي مانند رابطه عاطفي يكي از زوجين با فرد سوم معطوف گردد و يا دروغ گفتن و فريبكاري در مورد مسائل مالي نيز يكي ديگر از علل خدشه دار شدن اعتماد است. در هر صورت، بازسازي پايه هاي اعتماد نياز به فضايي دارد كه دو طرف آزادانه و بدون ترس از قضاوت يا سرزنش شدن نقاط ضعف و آسيب پذير خود را بيان كنند. در اين زمان زوجين احتمالا به مشاوره نياز دارند.

– آيا تاكنون متوجه شده ايد كه ريتم زندگي روزمره شما تغيير كرده است و بيشتر به سمت دعوا و مشاجره سوق يافته باشد؟ اين مشاجره ممكن است از دعواهاي بسيار كوچك تا انفجارهاي عظيم و اختلافات بسيار بزرگ باشد. در هر صورت، اين تعداد دفعات دعوا است كه اهميت دارد و نشان دهنده مشكلات بزرگ تر و عميق تري است.

– زماني كه به طور مدوام احساس كج فهمي از رفتار يا گفته هاي شما به وجود مي آيد يا احساس ناديده گرفته شدن به شما در زندگي مشترك دست دهد. يكي از نتايج مثبت زوج درماني افزايش ارتباط موثر بين همسران، شنيدن فرد مقابل و درك بهتر يكديگر است.

– وقتي احساس مي كنيد كه يك چيزي قطعا اشتباه است اما نمي دانيد آن مسئله چيست و چرا! مشاوره زوجين، نه تنها به حل مشكلات كمك مي كند بلكه مي تواند در تشخيص مشكلات هم مفيد باشد. درست زماني كه احساس مي كنيد شادابي و پويايي ازدواجتان تغيير كرده و ديگر مانند سابق با شريك زندگيتان احساس راحتي نمي كنيد و يا به شكل مستمر و مداوم از چيزي مضطرب هستيد؛ اين روند همراه با مشكلات فوق در زندگي مشترك، نشانه هاي اوليه تعاملات ناسالم و يا ناكارآمد است.

– وقتي كه قادر نيستيد مسائلي را با شريك خود درميان بگذاريد. ممكن است اتاق مشاوره تبديل به مكان امن براي شما گردد تا با غلبه بر ترس خود، آنچه را كه قادر به گفتنش نيستيد، بيان كنيد.

– وقتي كه در بحث ها و مشاجرات ناكارآمد مي شويد. براساس تحقيق “جان گوتمن”، مهارت كنترل مشاجرات از سوي زوجين مي تواند نشان دهد كه آيا ارتباط آنها در آينده دچار شكنندگي مي شود يا خير. شايد اين ناكارآمدي در زمان مشاجره و دعوا، شما يا شريكتان را ساكت كند، يا احساسات را خدشه دار كند و زوج را به فردي كينه اي و انتقام گير تبديل كند. متاسفانه عدم آگاهي از اين وضعيت و ناكارآمدي در مشاجرات، مشكلات را بزرگتر مي كند.

– وقتي وارد بحران هاي روحي يا جسمي شويد و ديد شما نسبت به زندگي مشترك و همسرتان تغيير كند. به عنوان مثال مرگ بچه، مشكلات و بيماري ها، بيكاري طولاني مدت، اين ها همه بحران هايي هستند كه ديدگاه افراد را مي تواند تغيير دهد و بنيان خانواده را متزلزل كند.

– وقتي كه نتوانيد كارهاي خانه و خانه داري را به درستي تقسيم كنيد و فقط يكي از زوجين تمام مسئوليت را برعهده بگيرد. تعامل نادرست با خانواده هاي زوجين، زمان خواب نامناسب و ناكافي يا اينكه نمي دانيد چه ميزان زمان با هم و چه ميزان جدا از هم زمان صرف كنيد. اين مسائل به نظر ساده، مي تواند مشكل ساز شود، دقيقا زماني كه نتوانيد به خوبي از پس انجامشان برآييد.

– كاهش و يا عدم صميميت عاطفي و احساسي. اين تقريبا كليشه است كه گفته مي شود بعد از گذراندن يك دهه يا كمتر، رابطه عاطفي بين زوجين كاهش مي يابد و كم مي شود و بيشتر زوجين تبديل به هم اتاقي مي شوند. البته اين اتفاق ممكن است به دليل فشار زندگي رومزه و عدم توانايي زوجين در مديريت حل مشكلات به وجود آمده نيز رخ دهد.

– كاهش روابط جنسي زوجين. اين هم يكي ديگر از عواملي است كه در صورت بروز به مشاوره در شرايط حاد و كاملا غيرمعمول، ممكن است نياز باشد كه به مشاور مراجعه كنيد.

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج، به اطمينان از اينكه شما و شريكتان يك رابطه قوي و سالم داريد، كمك مي كند به همين خاطر ضروري است كه افراد پيش از ازدواج به مراكز مشاوره مراجعه كنند.

زماني كه افراد از راهنمايي هاي يك مشاور بهره مند شوند ازدواج پايدار تري داشته و زوجين مي توانند از ضعف هايي كه مي تواند در زمان ازدواج و پس از ازدواج مشكل ايجاد كند، مطلع شوند.

در مشاوره هاي پيش از ازدواج، از هر يك از زوجين خواسته مي شود به صورت جداگانه به يك يا چند پرسشنامه پاسخ بدهند تا ديدگاه هر كدام نسبت به ديگري و روابط ارزيابي شود. هدف از ارائه پرسش نامه به زوجين، تسريع آگاهي و تشويق زوجين به بررسي فعالانه نگراني ها است همچنين، اين پرسشنامه ها مي توانند به شناسايي نقاط قوت و ضعف، و مشكلات بالقوه هر دو نفر بپردازد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۴:۲۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

بهترين نكات خانه داري كه بايد بدانيد

هر عروس خانمي بعد از عروسي و رفتن به منزل بخت لازم است نكاتي را درباره خانه داري بداند. پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد تا اين نكات را به شما بگوييم.

نكات خانه داري

– وقتي گلدانتان آب را نگه نمي دارد مي توانيد پارافين را ذوب كنيد و آن را ته گلدان بريزيد تا باعث شود ترك گلدان بسته شده و آب از گلدان نشت نكند.

– اگر مي خواهيد ظرف نگهداري نان بوي كپك نگيرد، گاهي اوقات آن را با محلول آب و سركه بشوييد.

– در خانه داري براي آن كه دستمال گردگيري بدون پرزي داشته باشيد، آن را داخل آب داغ و كف دار بگذاريد و چند قطره تربانتين داخل آن بريزيد و بگذاريد چند ساعت بماند. سپس دستمال را بچلانيد و پهن كنيد تا خشك شود. اين دستمال بدون پرز به خوبي برق مي اندازد و گرد و غبار را نگه مي دارد. اين كار را هر دو هفته يكبار انجام دهيد.

– پيچ و مهره، گوه، واشر و چيزهاي ريز ديگر را داخل شيشه هاي خالي بريزيد تا هر وقت به آنها نياز داشتيد، بتوانيد از بيرون شيشه آنها را ببينيد.

– اگر مي خواهيد كاغذ ديواري نصب كنيد، جاي سوراخ ميخ ها خلال دندان بگذاريد تا براي نصب تابلوها جاي ميخ را به راحتي پيدا كنيد.

– اسفناج شايد جارو دستي معده باشد، ولي ساوركرات (كلم پيچ رنده شده و آب پز با سركه) مثل جاروبرقي معده است.

– هر خانم خانه داري بايد دو برگ كاغذ خشك كن را زير سطل زباله قرار دهد. تا باعث جذب ريزش مايعات درون سطل شود و از منتشر شدن بوي بد زباله جلوگيري كند.

– از صابون مايع يا صابون گليسيرين استفاده كنيد. كف ايجاد شده توسط صابونهاي سنتي باعث به وجود آمدن پسماند و زياد شدن لكه هاي بزرگ در جا صابوني شما ميشود.

– فن خروجي دستشويي را به كار اندازيد يا اين كه يك پنجره را هنگام دوش گرفتن و حداقل ۱۰ دقيقه بعد از آن باز بگذاريد. اين كار باعث تهويه شدن و از به وجود آمدن قارچ جلوگيري مي كند.

– لكه هاي به وجود آمده در توالت را مي توان با ريختن يك فنجان سركه سفيد تقطير شده از بين برد. اجازه دهيد سركه كاملا در طول شب روي لكه ها اثر كند، سپس سيفون را بكشيد و آن را بشوييد. اين كار را بايد حداقل ماهي يك بار انجام دهيد.

– هر خانم خانه داري مي داند كه بعد از دوش گرفتن بايد كاشي ها و درب هاي شيشه اي را تميز كرد. اين كار را مي توان با يك شيشه پاك كن كوچك و انعطاف پذير انجام داد. اگر كف صابون باقي مانده پاك نشود باعث ايجاد لكه مي شود.

– از ظاهر تخم مرغ مي توانيد به تازگي يا كهنگي آن پي ببريد. يادتان باشد كه تخم مرغ هاي تازه ظاهري زبر و خشن دارند و پوست آنها درست مانند گچ مي ماند اما تخم مرغ هايي كه كهنه هستند ظاهري صاف و شفاف دارند.

– ته تخم مرغ خام را شكسته، قدري از پوسته آن را برداريد. در اين قسمت معمولا هوا جمع مي شود. هرچه مقدار هوا بيشتر باشد يعني فضاي بيشتري را به خود اختصاص داده باشد تخم مرغ كهنه تر است اما اگر حجم تخم مرغ بيشتر و هواي موجود در آن كمتر باشد تخم مرغ تازه تر است.

– هر خانم خانه داري لازم است بداند كه اگر موقع طبخ مرغ، دست بر قضا متوجه شد كه در خانه پياز نيست نبايد بابت بوي بد آن نگران شد. در اين مواقع بايد سراغ هويج برويد. كافي است يك عدد هويج را درسته يا خرد كرده همراه مرغ در حال طبخ بپزيد تا بوي مرغ گرفته شود. هويج در عين حال باعث خوشمزه تر شدن و لعاب دار شدن آب مرغ شما نيز مي شود.

– بيشتر آدم ها نوشابه را به پاي ثابت سفره غذايشان تبديل كرده اند. هر چند نوشابه خوراكي خوشمزه و مضر براي سلامت افراد است بااين حال شما مي توانيد از قابليت هاي ديگر آن بهره برده و نهايت استفاده را از آن ببريد. هر خانم خانه داري مي تواند با استفاده از نوشابه سينك ظرفشويي اش را برق بيندازد. اسكاج را برداريد، نوشابه را داخل سينك بريزيد با اسكاج بشوييد و سپس آن را با آب بشوييد. آبكش كنيد. نتيجه فوق العاده اي را خواهيد ديد.

– هر خانم خانه داري مي داند گاهي اوقات بوي مرغ و ماهي آنقدر آزاردهنده مي شود كه واقعا نمي دانيد بايد چه كنيد! در چنين مواقعي پيش مي آيد كه اين بوي آزاردهنده تمام فضاي يخچال و آشپزخانه را دربرمي گيرد و چه بسا تا چند روزي هم باقي مي ماند. فقط كافي است يك ليموترش را از وسط نصف كنيد و مرغ يا ماهي را با آب آن بشوييد. البته بهتر است آب ليموترش را با كمي آب مخلوط كنيد و بعد مرغ و ماهي را با آن بشوييد. در مرحله بعد، كمي نمك به ليموترش اضافه كنيد و آرام آرام روي مرغ و ماهي بماليد. به اين ترتيب بوي مرغ و ماهي از بين مي رود.

– وقتي پنير پيتزا را رنده مي كنيد، خرده هاي پنير به رنده مي چسبد و از آنجا كه شستن رنده آسان نيست، ممكن است روي آن باقي بماند و خشك شود. براي تميز كردن آنها مي توانيد از روغن مايع استفاده كنيد. كمي روغن مايع با استفاده از پنبه روي رنده بماليد و بعد از نيم ساعت كه خرده هاي پنير نرم شد، رنده را براحتي با اسكاچ و مايع ظرفشويي بشوييد.

– خورش ها و غذاهايي كه سس گوجه فرنگي دارند به دليل خاصيت اسيدي شان لكه زردي روي ظروف پلاستيكي برجاي مي گذارند كه با شست وشوي عادي پاك نمي شود. براي رفع اين مشكل مي توانيد از جوش شيرين يا آبليمو استفاده كنيد. كمي از آن را روي لكه بماليد و بعد از نيم ساعت بشوييد. سپس ظرف را در آفتاب قرار دهيد تا كاملا سفيد شود.

– ريختن آب، شير، آبميوه و مايعاتي شبيه به اين مشكل زيادي ايجاد نمي كند. هر خانم خانه داري مي داند كه مي تواند با دستمال حوله اي آن را پاك كرده و جايش را با يك دستمال مرطوب از بين برد. اگر شيشه مربا يا عسل به يخچال چسبيده مي توانيد يك دستمال زبر را با آب داغ خيس كنيد و با آن جاي مربا يا عسل را تميز كنيد. اما اگر آب گوشت يا مرغ ريخت بايد حتما دستمال را با آب و كمي مايع سفيدكننده مرطوب كنيد و بعد جاي آن را تميز كنيد.

– وقتي براي درست كردن دسر يا پاستوريزه كردن شير را مي جوشانيد، معمولا ته قابلمه يك لايه شير مي چسبد. بعضي وقت ها هم شير روي گاز سر مي رود و مي سوزد. براي از بين بردن اين لكه سمج، وقتي در قابلمه باشد، مي توانيد قابلمه را با آب گرم و كمي جوش شيرين پر كنيد و به جوش بياوريد. در اين صورت لكه شير به راحتي پاك مي شود. براي از بين بردن اثر سوختگي روي گاز مي توانيد گاز را روشن كنيد تا لكه كمي گرم شود و بعد آن را با يك دستمال آغشته به خمير جوش شيرين پاك كنيد.

– وقتي شكر را كارامل مي كنيد، بعد از سرد شدن سفت مي شود و به گاز مي چسبد. كافي است كمي آب در تابه بريزد و زير تابه را روشن كنيد سپس آن قدر آن را به هم بزنيد تا شكر كاملا حل شود و تكه هاي سفت آن از بين برود.

– براي از بين بردن لكه هاي مانده روي كاشي ها مي توانيد كمي از مايع پاك كننده چند منظوره را روي لكه اسپري كرده و بعد از ۱۵ دقيقه آن را پاك كنيد يا با كمي آب جوش شيرين را خمير كنيد و روي لكه ها بماليد و بعد از ۱۵ دقيقه آن را با اسكاچ پاك كنيد.

– هر خانم خانه داري بايد بداند كه براي پاك كردن غذاي داغي كه روي گاز ريخته، بايد روي اسكاچ مايع ظرفشويي بريزد و كف آن را روي لكه ها بمالد. بعد از ۱۰ دقيقه لكه ها پاك مي شود. اگر بيشتر از يك روز گذشته، با يك قاشق جوش شيرين و ۳ قاشق آب مايعي درست كنيد، روي لكه بريزيد و بعد از نيم ساعت آن را پاك كنيد.

– وقتي برنج در سوراخ هاي صافي گير كند و خشك شود، بايد صافي را نيم ساعت در آب گرم بگذاريد و بعد آن را به ديواره سينك بكوبيد تا برنج ها كاملا بيرون بيايند.مي توانيد از اسكاچ و لوله بازكن هاي باريك هم كمك بگيريد.

– اگر سوختگي به ظرف چسبيده آن را با آب پر و يك قاشق جوش شيرين به آن اضافه كنيد و آن را روي گاز بگذاريد. زير گاز را روشن كنيد و قبل از اينكه آب جوش بيايد ظرف را از روي حرارت برداريد و بشوييد. اگر لازم است اين كار را يك بار ديگر تكرار كنيد تا مشكل به كلي برطرف شود.

– براي پاك كردن لكه چاي از قوري چيني يا لكه غذا از ظروف لعابي مي توانيد از خميردندان استفاده كنيد. قوري را پر از آب كنيد و كمي خميردندان در آن بريزيد و آن را حل كنيد. بعد از نيم ساعت قوري را بشوييد.

– يكي از بهترين راهكارها براي پاك كردن دست ها بعد از پوست كندن بادنجان شستشوي دست با آب ژاول است. براي اين كار با پنبه اي آغشته به آب ژاول دست ها را پاك كنيد. براي پيشگيري از اين مشكل بهتر است با دستكش براي پوست كندن بادنجان اقدام كنيد.

– بهترين روش براي خنك نگهداشتن شربت ها در تابستان استفاده از گيلاس، آلبالو يا انگور يخ زده است. با استفاده از اين ميوه ها ديگر آب شدن يخ ها موجب تغيير طعم و بي مزه شدن شربت نمي شود.

– ميوه ها و سبزي ها را تنها در شرايطي كه تصميم داريد آنها را ميل كنيد يا براي تهيه غذا و دسر از آنها استفاده كنيد، بشوييد. در غيراين صورت آنها خيلي زود فاسد مي شوند.

– براي از بين بردن بوي بد چاه بهتر است مقداري جوش شيرين را با پودر ماشين لباسشويي تركيب كرده و آن را با فشار آب داغ داخل لوله ها بريزيد.

– اگر شستشوي پرده ها را در منزل انجام مي دهيد به خاطر داشته باشيد به جاي آن كه آنها را تا كرده يا در سبد رخت ها قرار دهيد تا خشك شود آنها را به صورت نمدار از محلي مناسب آويزان كنيد تا بدون نياز به اتو كشيدن قابل استفاده باشند.

– براي صرفه جويي در مصرف آب به ياد داشته باشيد كه اگر در خانه تان آكواريوم داريد آب آن را دور نريزيد. از آن براي آبياري درختان، باغچه و گلدان هاي خود استفاده كنيد.

– اگر چاي روي لباس و روميزي شما ريخته و امكان شستشوي فوري آن مقدور نيست خيلي سريع پارچه اي تميز را با پودر لباسشويي و آب مخلوط كنيد و آن را روي پارچه يا پيراهن تان بكشيد و اگر لباس مجلسي ۲۰۱۷ شما جنس ظريفي دارد، هنگام اتو كردن يك پارچه نخي يا كتان كه رنگ و پرز نمي دهد روي لباستان بيندازيد، سپس اقدام به اتوكشي نماييد.

– براي جلوگيري از فاسد شدن سبزي ها آنها را در بخشي جداگانه و دور از انواع گوشت هاي قرمز و سفيد قرار دهيد.

– ادويه ها و سبزي هاي معطر را حتما در ظروف شيشه اي در بسته نگه داريد تا بو و طعم آنها از بين نرود. شيشه سس هاي مايونز بهترين وسيله براي نگهداري اين ادويه ها هستند.

– يكي از شيوه هاي پيشگيري از شپشك زدن برنج، مخلوط كردن كيسه برنج با نمك است. اين كار مانع از وجود حشرات در برنج مي شود.

– اسفنج هايي را كه براي شستشوي ظرف استفاده مي كنيد هر از گاهي ضدعفوني كنيد. بهترين كار براي ضدعفوني كردن آنها جوشاندن اسفنج ها درون ظرف آب به مدت نيم ساعت است.

– يكي از بهترين شيوه ها براي راحت كندن كاغذ ديواري آن است كه با كمك دستمال و محلول سركه و آب به مقدار مساوي روي كاغذ ديواري را خيس كنيد و با دستمال آن قدر روي كاغذ ديواري بكشيد تا به راحتي و بدون آسيب زدن به ديوار از آن جدا شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۳:۴۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب سرويس چيني براي جهيزيه عروس

سرويس چيني يكي از مهم ترين اركان خريد جهيزيه عروس محسوب مي شود. عروس خانم ها هنگام خريد سرويس چيني جهيزيه وقت زيادي رو صرف مي كنند و اغلب اوقات به خاطر ناكافي بودن اطلاعات نمي تونند انتخاب درستي داشته باشند. براي انتخاب سرويس چيني با كيفيت و مناسب معيارهايي وجود دارد كه با دانستن آن ها مي تونيد خريد بهتري داشته باشيد. در ادامه به بررسي نكاتي ضروري در انتخاب بهترين سرويس غذاخوري جهيزيه مي پردازيم. پس با سايت جشن عروسي همراه باشيد.

سرويس چيني

– مهم ترين نكته براي عروس خانم ها طراحي ظاهري و رنگ سرويس غذاخوري است. رنگ هاي نقره اي و طلايي براي مجالس رسمي عروس خانم ها مناسب هستند. سرويس چيني با رنگ هاي شاد براي دورهمي هاي خودماني كاربرد دارند.

– شكل سطح مقطع ظروف سرويس غذاخوري را متناسب با سليقه و نيازتان انتخاب كنيد. ظروف مربع و زاويه دار طراحي منحصر به فرد و جذاب تري براي عروس خانم ها دارند. گوشه هاي ظروف سرويس چيني زاويه دار ممكن است با گذر زمان لب پر شوند. ظروف سرويس چيني گرد با طراحي ساده براي مصرف روزمره كاربردي تر و انتخاب مناسبي براي جهيزيه هستند.

– سرويس چيني جهيزيه با طراحي قديمي هميشه قابل مصرف خواهد بود. ظروف با طرح هاي گل دار بعد از مدتي تكراري مي شوند و انتخاب خوبي براي جهيزيه عروس نيستند. امروزه در بازار ظروف چيني ايران ديگر خبري از طرح هاي شلوغ نيست. عروس خانم ها توجه داشته باشند كه طرح ظروف در اثر شستشوي زياد ممكن است آسيب ببيند.

– لعاب كاري با كيفيت در ظروف چيني مانع نفوذ مواد شيميايي به غذا مي شود. محصولات با كيفيت داراي استانداردهاي كنترل كيفي معتبر هستند.

– هنگام خريد سرويس غذاخوري جهيزيه حتما به وزن ظروف و خوش دست بودن آن ها توجه كنيد.

– يك سرويس چيني با كيفيت بايد در برابر شوك هاي حرارتي و ضربه مقاوم باشد.

– شستشوي آسان ظروف چيني با ماشين ظرفشويي ويژگي بسيار مهمي است كه عروس خانم ها بايد هنگام خريد جهيزيه خود به آن توجه داشته باشند. قابليت قرار دادن ظروف چيني جهيزيه در مايكرويو نيز نوعي مزيت محسوب مي شود.

– هنگام خريد جهيزيه توجه داشته باشيد كه سرويس چيني تزيين شده با فلز و طلا در برابر حرارت آسيب پذيرند. اين نوع ظروف در بازار ظروف چيني ايران از ارزش و قيمت بالايي برخوردارند.

– ظروف چيني معمولي وزن نسبتأ زيادي دارند ولي در برابر حرارت بسيار مقاوم هستند. عروس ها بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه اين ظروف در برخورد با اجسام خشن آسيب پذيرند. چيني پرسلان نسبت به چيني معمولي سفيدتر و شفاف تر ولي شكننده تر است. ظروف بن چاينا يا چيني استخواني نسبت به دو نوع ديگر سبك تر، با دوام تر ولي گران تر مي باشند. ظروف بن چاينا به دليل شفافيت بالا نور را از خود عبور مي دهند.

– كارايي سرويس غذاخوري جهيزيه عروس به تنوع ظروف، تعداد پارچه و نفرات آن بستگي دارد. تعداد اقلام بالا براي مهماني هاي پر جمعيت و تعداد كمتر براي مصرف روزمره كاربرد دارد.

– براي خريد سرويس چيني جهيزيه عروس به برند سازنده آن توجه كنيد. عروس خانم ها نكته آخر اينكه از فروشگاه هاي معتبر، سرويس چيني جهيزيه با ضمانت و خدمات پس از فروش خريداري نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۳:۲۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

خريد جهيزيه عروس از كجا و چگونه؟

به هر حال، سخت يا آسان، گران قيمت يا مناسب بايد خريد جهيزيه عروس خانم را از جايي شروع كرد. ما در اين قسمت از سايت جشن عروسي قصد داريم تا عروس خانم ها را براي خريد جهيزيه راهنمايي كنيم پس با ما همراه باشيد.

جهيزيه عروس

اگر فضاي خانه را به چهار بخش آشپزخانه، نشيمن، اتاق خواب و سرويس بهداشتي تقسيم كنيم، با چهار فهرست و چهار مرحله خريد رو به رو هستيم. از آنجا كه آشپزخانه، قلب خانه است، معمولا خريد جهيزيه از تجهيز اين بخش آغاز مي شود.

خريد جهيزيه

قبل از انجام خريد جهيزيه براي آشپزخانه، به ابعاد و مدل آشپزخانه خانه تان دقت كنيد. تحمل آشپزخانه كوچكي كه به نمايشگاه وسايل برقي تبديل شده، عذاب آور است. اگر آشپزخانه نقلي داريد، بهتر است وسايل چندكاره تهيه كنيد؛ يعني به جاي اين كه يك آبميوه گيري، يك مخلوط كن، يك چرخ گوشت، يك همزن و يك بخارپز بخريد، يكي دو دستگاه چندكاره بگيريد كه همه اين كارها را انجام دهد.
يادتان باشد هر چه وسايل آشپزخانه كيفيت بهتر و دوام بيشتري داشته باشد، كار خودتان بهتر راه مي افتد. پس اگر پولتان محدود است، از تعداد وسايل كم كنيد تا بتوانيد بر كيفيت وسايل اضافه كنيد.

لوازم برقي

از خريد لوازم برقي بزرگ شروع كنيد، بعد سراغ لوازم برقي كوچك برويد و بعد از آن سرويس غذاخوري و در نهايت خرده ريزها و پلاستيكي جات را براي آشپزخانه خود تهيه نماييد.

لوازم برقي آشپزخانه از نظر رنگ، تنوع محدودي دارد و معمولا بايد از ميان رنگ‌هاي سفيد و سيلور، يكي را انتخاب كنيد. فروشندگان معمولا رنگ سفيد را پيشنهاد مي كنند چون تميز كردن آن آسان تر است.

يخچال

اگر فضاي آشپزخانه تان كوچك است، بهتر است سراغ يخچال سايد باي ‌سايد نرويد. در ضمن بهتر است يخچالي انتخاب كنيد كه بالا يخچال و پايين فريزر باشد، چون استفاده شما از يخچال بيشتر از فريزر خواهد بود. اين يخچال‌ها معمولا آب سردكن و يخ‌ ساز هم دارد.

كيفيت لاستيك‌هاي دور درب ها كه بهتر است ضد باكتري باشد، دستگيره‌ ها كه بايد يك تكه و متصل به بدنه باشد، قابليت تنظيم ارتفاع طبقات داخلي و شيشه‌هاي نشكن و سيستم‌ هاي خنك‌ كننده دوگانه از ويژگي هايي است كه بايد در زمان خريد يخچال به آنها دقت كنيد.

ماشين لباسشويي

ماشين لباسشويي در مدل ها و سايزهاي مختلف وجود دارد اما براي يك زوج جوان ، يك ماشين لباسشويي تمام اتوماتيك ۵ كيلويي تا سال ها كفايت مي كند. قابليت هاي ظريفي مثل ادامه عملكرد دستگاه با وجود نوسانات برق، هشدار و عيب‌ياب با اينكه روي قيمت لباس‌شويي تاثير دارد، اما در طولاني‌ مدت به كار مي آيد.

اجاق گاز

اجاق گازهاي موجود در بازار به دو شكل مبله يا روميزي عرضه مي شود. اجاق هاي مبله در دو مدل چهار شعله و پنج شعله و اجاق هاي روميزي در دو مدلِ فر دار و بدون فر است كه شما بايد بر مبناي سبك زندگي و ميزان پخت و پز و حتي ذائقه تان در غذاخوردن و معماري و فضاي آشپزخانه، يك كدام را انتخاب كنيد.

سرويس ظروف آشپزخانه

به شكل كلي با هزينه اي حدود ۲ ميليون تومان مي توانيد سرويس تفلون و چيني ايراني تهيه كنيد و با حدود ۴ ميليون تومان مي توانيد يك دست سرويس تفلون و سراميك آلماني كه شايد بهترين و باكيفيت ترين ظروف پخت و پز و سرويس هاي غذاخوري توليد اين كشور است، بخريد.

خرده ريزه هاي آشپزخانه

تهيه خرده ريزهاي آشپزخانه واقعا نياز به وقت و دقت و حوصله زيادي دارد. دست آخر هم ممكن است سر خوردن اولين آبگوشت مشتركتان، متوجه شويد گوشت كوب از فهرست جهيزيه تان جا افتاده است؛ يا سر باز كردن كنسرو يادتان بيايد كه در باز كن نخريده ايد و يا سر اولين ظرف شستن مشترك، ببينيد اسكاچ نداريد. پس به جزييات آشپزخانه با دقت نگاه كنيد.

اتاق نشيمن

معمولا اتاق نشيمن خانه، شامل فرش و مبلمان و تلويزيون و ساعت ديواري است. اينكه برخي به اين مجموعه، ميز ناهارخوري و پرده و پُشتي و پاركت و قاليچه و كتابخانه و بوفه و كنسول و آباژور و گلدان و تابلو و… و هزار و يك جزيياتِ ديگر اضافه مي كنند، ربط مستقيم به جيب و ابعاد خانه و سليقه افراد در چيدمان منزل دارد.

فرش

اگر نشيمن خانه، كوچك و نقلي است براي بزرگ تر نشان دادن آن از فرش رنگ روشن استفاده كنيد و اگر نشيمن بزرگ و كم اثاثيه اي داريد، با يك فرشِ تيره، حال و هوايي دنج به فضا بدهيد. فرشي انتخاب كنيد كه به لحاظ تراكم، شانه و الياف باكيفيت باشد. فرش هاي بافته شده از نخ هاي مصنوعي مثل نايلون، پلي استر، اكريليك، پلي پرولن و… بادوام و نرم است و تميز كردن و شستن آن، ساده و راحت است.

مبل

مبلمان اتاق نشيمن هم مي تواند رسمي و گرد و براي پذيرايي از مهمان باشد و هم مي تواند راحتي و ال شكل براي لم دادن و استراحت كردن در نظر گرفته شود. هم مي تواند يك ست هفت نفره و نه نفره باشد و هم پنج نفره و جمع و جور. هم مي تواند كتان و مخمل باشد، هم چرم و چوبي. هم مي تواند رنگ و طرحي نزديك به رنگ و طرح فرش و كاغذ ديواري و پرده داشته باشد و هم رنگ و طرحي متضاد. همه چيز بستگي به فضا و امكانات و سليقه شما دارد.

پرده، تلويزيون، ساعت ديواري و… جزو وسايلي است كه تهيه اش، هم مي تواند به عهده عروس خانم باشد و هم به عهده آقا داماد. و جنس و طرح و مدل و قيمتش، مثل بقيه اقلام به ميزاني كه مي خواهيد هزينه كنيد و به توافق طرفين بستگي دارد.

اتاق خواب

به شكل معمول، اتاق يا اتاق هاي خواب، قرار است فضايي دنج و خصوصي و راحت براي استراحت و آرامش ساكنان و مهمانان خانه باشد. اتاق خواب شامل سرويس خواب (تخت، پاتختي، كمد و دراور)، تشك و لحاف و بالش، چند دست رختخواب، جاروبرقي، اتو و ميز اتو است. منتهي باز هم هستند كساني كه به اين فهرست، وسايلي مثل فرش و قاليچه تزييني، آباژور، تابلو، تردميل، قفسه و… اضافه كرده اند. خيلي حس بدي دارد بعد از اينكه با كلي وسواس، سرويس خواب چوب گردوي طرح ويكتوريايتان را انتخاب كرديد، در اتاق خواب جا نشود؛ به ابعاد اتاق حتما توجه كنيد. روي تشك خوابيدن هيچ عيبي ندارد و هيچ بلايي هم سر ستون فقراتتان نمي آورد. اگر اتاقتان جاي تخت ندارد، غصه نخوريد و به فكر يك تشك خوب باشيد.

اولين و مهم ترين نكته در انتخاب سرويس خواب، توجه به جنس آن است. سرويس خواب هاي موجود در بازار ايران معمولا از ۴ جنس فلز، ورق ملامينه، ورق ام دي اف و چوب است.

سرويس خواب چوب از ام دي اف گران تر است و سرويس خواب ام دي اف از ملامينه و فلز گران تر. توجه به ابعاد، برشِ تميز قطعات، كيفيت يراق آلات به كار رفته، نوع كفيِ تخت و مدت زمان و چگونگي گارانتي و ضمانت محصول، از نكات مهمي است كه براي خريد يك سرويس چوب ماندگار بايد به آن توجه كنيد.

تشك و لحاف و بالش؛ در انتخاب تشك و لحاف و بالش، مهم ترين نكته سالم، استاندارد و ضد آلرژي بودن آن هاست. اينكه از مواد مناسبي ساخته شده باشد و تجربه يك خواب آرام و راحت را به شما هديه دهد.

سرويس بهداشتي

اين قسمت شايد كم خرج ترين و كم زحمت ترين و كم حجم ترين قسمت جهيزيه باشد كه خيلي هم به ابعاد بستگي ندارد اما نشان دهنده سليقه بهداشتي شماست. حوله، سطل آشغال، توالت شوي، قفسه و آينه، سبد لباس چرك، چهارپايه و لگن حمام، كيسه و ليف و سنگ پا و غيره همگي جزو خرده ريزه هايي است كه بايد براي سرويس ها تهيه نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۲:۵۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

موارد كليدي در هنگام خريد لباس عروس

خاطره انگيزترين لباسي كه هر خانم در زندگي خود مي پوشد، لباس عروس است. براي خريد لباس عروس تا حد ممكن بايد توجه كرد. گذشته از جنس پارچه ، دوخت ، مدل ، سنگ دوزي ها و در كل طراحي لباس عروسي نكاتي وجود دارد كه شما در هنگام خريد لباس عروس مناسب بايد به آنها توجه كنيد. طراحان لباس عروس نيز تنها به مدل و تناسب آن با فرد تاكيد دارند، ولي مكان خريد، زمان ، ميزان بودجه و … نيز بايد مورد توجه قرار بگيرد.

خريد لباس عروس

بدون شك پول نخستين مقوله در انتخاب و خريد لباس عروس است. شما نمي خواهيد بيشترين بودجه اي را كه براي جشن عروسي گذاشته ايد را صرف خريد لباس عروس كنيد و در كنار آن تمايلي به انتخاب يك لباس نامناسب هم نداريد. بهتر است از قبل مبلغي را كه براي خريد لباس عروس كنار گذاشته ايد را تعيين كنيد. اين مبلغ مي تواند بيشتر شود ولي كمتر نبايد شود. انتخاب مبلغ مي تواند فروشنده را نيز براي معرفي لباس به شما كمك كند و همين سرعت شما را در خريد لباس عروس افزايش مي دهد.

زمان مناسب خريد

زمان يكي ديگر از مهمترين نكات براي خريد لباس عروس است. براي انتخاب لباس مناسب ۶ تا ۸ ماه زمان نياز است. ممكن است در طول پروسه خريد لباس عروس با مدل هاي مختلفي مواجه شويد؛ درصورتي كه زمان شما كم باشد نمي توانيد مورد مناسب را انتخاب كنيد.

در نظر گرفتن عقايد

افراد با توجه به عقايد مذهبي خود لباس عروس را انتخاب مي كنند. عده اي به دنبال لباس عروس باز هستند و برخي مدل پوشيده را مي پسندند. هنگام خريد لباس عروس به عقايدي كه خودتان و همسرتان درباره مدل لباس داريد توجه كنيد. بي توجهي به اين مورد موجب هدر رفتن زمان و پول شما مي شود.

مدل لباس عروس

مدل لباس عروس را بايد خودتان به تنهايي و يا با همكاري يك طراح لباس انتخاب كنيد. صرفا لباسي را كه در مدل مي بينيد براي شما مناسب نيست. حتما مدلي را كه در نظر داريد بپوشيد. نسبت به دوخت لباس و فرم گرفتن آن در بدنتان مطمئن شويد.
از خريد لباس عروس هايي كه در ظاهر چشمتان را گرفته ولي تناسبي با شما ندارد، كاملا خوددراي كنيد چرا كه بعداً پشيمان خواهيد شد. از پيشنهاداتي كه به شما مي شود استقبال كنيد. پيشنهادات فروشنده با توجه به بودجه شما و برگرفته از تجارب آنها خواهد بود.

لباس عروس هايي كه دامن آنها A شكل است و يا دامن پف دار دارند، براي عروس خانم هايي كه قسمت هاي پايين بدن آنها چاق است و اصطلاحا اندامي گلابي شكل دارند، مناسب است.

مدل هاي پري دريايي براي عروس خانم هايي كه از اندامي متناسب برخوردارند مناسب تر است.

لباس عروس پرنسسي با دامن فنردار بيشتر براي عروس خانم هاي قد بلند مناسب است. چون دامن اين لباس ها خيلي پف دار است و خود به خود قد شما را كوتاه تر جلوه مي دهد.

اگر شما ريزنقش هستيد يا قد چندان بلندي نداريد، بهتر است به دنبال مدل هايي بگرديد كه به اندام شما بنشيند. اگر كساني كه قد كوتاهي دارند، در شب عروسي لباس هاي پف دار بپوشند، كوتاه تر به نظر مي رسند. اگر خيلي ظريف و كوچك باشيد، در لباس عروس هاي حجيم و پف دار گم خواهيد شد. اگر ريزنقش و چندان قدبلند نباشيد، لباس عروس هاي بلند و ماكسي شما را قدبلندتر نشان مي دهد. برعكس اين قضيه هم صادق است در صورتي مه عروسي با قد بلند هستنيد سعي كينيد از پوشيدن لباسهاي ماكسي بدون پف خودداري كنيد. به جاي لباسهاي دنباله دار از تور سبك بلند در سر استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۸:۰۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راز داشتن لبخندي زيبا در روز عروسي

از ۶ ماه قبل از روز عروسي بايد شروع كنيد و ماه به ماه و روز به روز كارهايي را انجام دهيد تا لب هايتان براي داشتن لبخندي زيبا در جشن عروسي آماده شود.

داشتن لبخندي زيبا و جذاب در روز عروسي يكي از آرزوهاي هر عروس خانمي است كه قرار است ظرف چندماه آينده به خانه بخت برود. از انتخاب زاويه مناسب تا داشتن دندان‌هايي به سفيدي صدف و لب‌هايي به نرمي برگ گل، همه و همه از جمله رازهايي است كه كيفيت لبخند شما را در اين روز عروسي تا تضمين مي‌كند. براي اينكه به چنين لبخندي دست پيدا كنيد با ما همراه باشيد.

سه تا شش ماه قبل از روز عروسي

از مصرف نوشيدني‌ ها و خوراكي‌ هاي رنگي پرهيز كنيد. نوشيدني‌ هايي مانند چاي پررنگ، قهوه، سودا، نوشابه، آب ميوه‌ هاي تيره همگي داراي رنگدانه‌ هايي هستند كه در اثر مصرف طولاني و مداوم رنگ دندان‌هاي شما را تغيير داده و آن ها را كدر مي‌كنند. بهتر است اين نكته را در نظر داشته باشيد كه هر ماده خوراكي كه باعث تغيير رنگ يك تكه پنبه سفيد شود دندان‌هاي شما را نيز رنگي خواهد كرد.

يك تا سه ماه قبل از روز عروسي

اگر وقت چنداني نداريد، رفتن نزد دندان‌ پزشك و سفيد كردن دندان ها انتخاب بهتري است در غير اين صورت مي‌توانيد با استفاده از عنوان محصولات خانگي همچون كرم، چسب و محلول سفيدكننده اين كار را در منزل انجام دهيد.

يك هفته قبل از روز عروسي

بهترين زاويه لبخندتان را پيدا كنيد. عدم تقارن در چهره و لبخند خيلي از ما وجود دارد يا شايد هم تا به حال توجهي به اين تقارن نكرده‌ايم. پس بهتر است يك هفته قبل از رسيدن روز عروسي به چندتا عكس اخيرتان نگاه كنيد و ببينيد كه در كدام يك از اين عكس‌ها لبخند زيباتري داشته ايد. سپس جلوي آينه بايستيد و سرتان را به زواياي مختلف بچرخانيد و لبخند بزنيد تا بهترين زاويه لبخندتان را پيدا كنيد.

يك روز قبل از روز عروسي

لب هايتان را آبرساني كنيد. لبهاي پوسته پوسته شده به هيچ وجه منظره خوشايندي ندارند بنابراين فراموش نكنيد كه شب قبل از روز عروسي با استفاده از يك مسواك (ترجيحا برقي) پوستهاي خشك و مرده لبتان را از بين ببريد. سپس يك كرم يا لوسيون مرطوب كننده روي لبهايتان بماليد و بعد به رختخواب برويد.

روز عروسي

روز عروسي با مشورت آرايشگر رژلبي را انتخاب كنيد كه دندان‌ هايتان را سفيدتر از هميشه نشان دهد. رنگ‌هاي پرتقالي، هلويي، قهوه اي، و مرجاني معمولا سايه زردي روي دندان‌ ها ايجاد مي‌كنند كه چندان زيبا نيست. درحالي كه رژ لب هاي قرمز و صورتي لبخند شما را درخشان مي‌ كنند.

رژلب مات معمولا نور بيشتري را به خود جذب مي‌ كند و باعث مي‌شود كه دندان‌ها تيره تر به نظر برسند. در عوض رژ لب مخملي نور را به خوبي منعكس كرده و زيبايي لبخندتان را دوچندان مي‌كند.

قبل از عكس گرفتن با يك دستمال مرطوب لب ها را خيس كنيد و زبانتان را روي دندان‌ ها بكشيد. خواهيد ديد كه همين عمل ساده درخشش لب ها و دندان‌ هاي شما را در عكس بيشتر خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۷:۳۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نورپردازي در زيباسازي جشن عروسي

نورپردازي يكي از موارد مهم است كه هنگام برنامه ريزي براي تشريفات يك عروسي اغلب ناديده گرفته مي شود. نورپردازي مي تواند اثر قدرتمندي بر ظاهر كلي و فضاي احساسي جشن شما بگذارد و همچنين اثرات مطلوبي هم بر روحيه ميهمانان خواهد گذاشت و مهمترين مزيت آن اين است كه تمام اينها با هزينه بسيار كمي قابل اجراست.

نورپردازي

نورپردازي عروسي نه تنها سبب بهبود ظاهر كلي محل برگزاري جشن عروسي مي شود بلكه عناصر تزييني مهم يا مناطقي خاص مانند سن رقص و يا نقاط كانوني مانند ميز عروس و داماد را هم برجسته مي كند. عكاسان در خدمات عروسي به نور پردازي بسيار اهميت مي دهند چرا كه نورپردازي جلوه هاي بصري اضافي را برايشان به وجود مي آورد تا به كمك آن عكس هاي عروسي را زيباتر كنند.

عروسي خود را با رنگ هاي گوناگون تصور كنيد؛ نورپردازي بسيار بيشتر از يك روش كاري در تشريفات عروسي است. درست همانطور كه موزيك حالات روحي و انرژي افراد مشغول رقصيدن را كنترل مي كند، نيروي رقص نور بر محيط كلي آن فضا حاكم است.

در واقع نورپردازي و ديزاين در اين مقوله دست به دست هم مي دهند. حقيقت اين است كه بدون در نظر گرفتن رنگ همه چيز بدون نشاط و احساس است، نورپردازي براي زنده كردن دكور و گل و گياه تزييني سالن و ايجاد حس زيبايي شناسي در آن محيط امري ضروري و بي بديل است.

براي خدمات مجالس در يك جشن عروسي، به صورت كلي سه سطح از نورپردازي را مي توان در نظر گرفت:

مراسم اصلي جشن: بايد بر راهرو، فضاي تشريفاتي و . . .  به علت اهميت اين مراسم تاكيد ويژه اي بشود.

بخش هاي شام عروسي و نوشيدني: در اين بخش معمولا طراحي متناسب با جشن برنامه ريزي شده است؛ نورپردازي اين بخش بايد سبك طراح دكور در طراحي را نمايش دهد يا به قول معروف طراحي نور پردازي منحصر به فرد و يونيك اين بخش مي تواند امضاي طراح پاي طراحي دكوراسيون باشد.

مكان رقص: رقص نور بايد حال و هواي عالي و بي نقصي ايجاد كند تا مهمانان از جشن شما لذت ببرند، جشني كه براي برپايي آن بسيار زحمت كشيده ايد و براي لحظه لحظه آن تفكر كرده ايد و برنامه ريخته ايد.

رقص نور

نگران لذت بردن و سرگرم شدن با رقص نور نباشيد. رقص نور مي تواند الگوهاي شكل دار و هندسي و منتظم بر روي سقف، ديوارها و كف سالن بتاباند، و تنظيمات متنوع و فريبنده اي ايجاد كند تا حال و هواي دلخواه شما را به كل مراسم انتقال دهد.

 لذا به خاطر داشته باشيد تا در اولين مراحل برنامه ريزي براي تشريفات مجلس خود نورپردازي را به فراموش نكنيد و در هنگام انتخاب مكان برگزاري جشن، امكانات رقص نور كه براي دگرگون كردن فضا ارائه مي شود را در اولويت قرار دهيد.

اگر چه رقص نور يك المان فني است، ولي تا حد خيلي زيادي عنصري از طراحي نيز محسوب مي شود. فقط صرف اينكه شما ابزار آلات رقص نور را سر هم كرديد به معناي اين نيست كه نور پردازي را انجام داده ايد.

ساده بگوييم تنها تنظيم كردن لامپ ها و چراغ ها به هيچ عنوان نورپردازي محسوب نمي شود. حتما يك طراح داشته باشيد كه هنگام جشن با اتفاقات مراسم عروسي هماهنگي داشته باشد تنها در اين صورت است كه شما مي توانيد از آثار كامل و نهايي نورپردازي بهره مناسب را ببريد. مخفي كردن ابزار آلات رقص نور از جمله نكات ظريفي است كه به چشم يك طراح بسيار حساس و سودمند است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۴:۲۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آهنگ عروسي را چطور انتخاب كنيم؟

انتخاب يك آهنگ مناسب براي جشن عروسي مي تواند كل مراسم را تحت الشعاع قرار دهد و غوغا بر پا كند. داشتن يك دي جي خوب براي مراسم عروسي ، مي تواند جشن را پرشور و يا بالعكس، دي جي نابلد آن را بي فروغ كند. اين كاملا به شما بستگي دارد كه برنامه موسيقي و آهنگ عروسي تان چگونه پيش رود.

جشن عروسي با موسيقي و رقص و شادي معنا پيدا مي كند. يك موسيقي خوب، يك جشن عالي، يك خاطره فوق العاده از مراسم عروسي در ذهن همه ماندگار مي شود. اساساً تمام زيبايي جشن و ريخت و پاش ها براي اين است كه چند ساعتي فرصتي فراهم شود كه مهمان ها جشن و پايكوبي و شادي داشته باشند. از طرفي براي عروس و داماد هم فرصت خوبي فراهم مي شود كه به عنوان ستاره هاي مجلس بدرخشند و صحنه هاي زيبايي براي يادگاري در فيلم عروسي شان ثبت كنند. اما هيچ كدام از اينها بدون آهنگ عروسي خوب فراهم نمي شود. اگر آهنگ عروسي ، شما را سر ذوق نياورد و وادارتان نكند از جايتان بلند شويد، ديگر جشن عروسي شور و حالي نخواهد داشت.

آهنگ عروسي

آهنگ عروسي ، اگر چه طيف بسيار گسترده اي دارد، اما انتخاب بهترين نوع آن، در عين سادگي بسيار دشوار است. شما مي توانيد يك سي دي از آهنگ هاي شاد مورد علاقه تان را كه انواع و اقسام سليقه ها را پوشش مي دهد، تهيه كنيد و با يك ضبط صوت چند بانده سر و ته قضيه را هم بياوريد.

آهنگ سنتي

اگر شما از علاقمندان به آهنگ سنتي هستيد مي توانيد چند نوازنده سنتي يا محلي را با ضرب و دايره دعوت كنيد تا با بدرقه سرنا و دهل به خانه بخت برويد. يا ممكن است، ترجيح دهيد از نوازنده هاي خانم استفاده كنيد، كه دف زنان وارد مجلس شوند و از مهمانان با نواي دل انگيز موسيقي پذيرايي كنند.

خواننده تالار

ممكن است شما ترجيح دهيد از همان خواننده اي كه در باغ يا تالار عروسي است، استفاده كنيد اما توجه داشته باشيد كه قبل از جشن عروسي تان چند مراسمي كه آن گروه اجرا دارند را از نزديك برويد تا ببينيد كه سبك آهنگ عروسي آنها را مي پسنديد يا خير.

آهنگ مدرن

اگر هم از مشتاقان آهنگ عروسي مدرن هستيد و موسيقي زنده را به همراه نورپردازي كامل، مه ساز، گروه حرفه اي، دي جي، پلي بك كيبورد، پركاشن، درامز، تومبا و بخواهيد، گزينه هاي متعددي براي انتخاب داريد. در اين ميان سليقه و البته پول شماست كه تاثيرگذار است.

گروه موسيقي

گروه موسيقي ، از يك خواننده با ارگ شروع مي شود تا گروهي شامل بيش از ده نفر، با انواع و اقسام سازها. لوازم و تجهيزاتي مثل آمپلي فاير و لوازم نورپردازي و افكت هاي برنامه به عهده گروه موسيقي است. براي يافتن گروه موسيقي اولين منبع، مغازه هاي لوازم موسيقي هستند. اما توصيه ي بسيار مهم اين است كه، حتما قبل از انتخاب گروه موسيقي ، نمونه كار آنها را ببينيد و به ديدن فيلم نمونه كار بسنده نكنيد. حداقل در يكي از مراسم آنها حاضر شويد و از نزديك اجراي برنامه شان را ببينيد. هم چنين مي توانيد اگر در جشن عروسي يا مراسم ديگري گروه خوبي ديده ايد، با توجه به اينكه گروه ها در آخر مراسم كارت پخش مي كنند، آنها پيدا كنيد.

دي جي

يكي از گزينه هايي كه اين روزها خيلي طرفدار پيدا كرده، آوردن دي جي به جشن عروسي است كه در صورتي كه دي جي خوش سليقه و علاقمند پيدا كنيد، خيلي از موزيك زنده بهتر است. معمولا پدر و مادر ها ترجيح مي دهند كه از ارگ استفاده شود، چون دي جي ها در پخش موزيك هاي تند و پر سر و صدا زياده روي مي كنند و فقط به درد جمع هاي جوان مي خورند در حالي كه، بزرگترهاي مجلس با ترانه هاي قديمي بيشتر سر ذوق مي آيند تا آهنگهاي رپ و هيپ هاپ. ضمن اينكه حواستان باشد، اين جشن عروسي است نه يك مهماني دوستانه و جمع جوانان.

اركستر

اگر از اركستر استفاده كنيد، پايه توليد صدا در اين حالت كيبورد نيست و با سازهاي پاپ موسيقي توليد مي شود، و هم كيفيت و هم قيمت بالايي دارد. حال و هوا و سن مهمانان خودتان را هم درنظر بگيريد و قبل از عروسي با گروه در مورد آهنگهايي كه اجرا خواهند كرد (با توجه به مدت زمان اجرايشان) صحبت كنيد و هماهنگي هاي لازم را انجام دهيد. اگر ترانه خاصي را دوست داريد، از آنها بخواهيد آنرا اجرا كنند البته انتظار اجراي حرفه اي و بي نقص را نداشته باشيد. چون به هر حال در اجراي زنده گاهي مشكلاتي پيش مي آيد.علاوه بر اين، خواننده هايي كه در جشن عروسي حاضر مي شوند، آوازه خوان هاي حرفه اي نيستند و ممكن است جايي را اشتباه يا به اصطلاح فالش بخوانند. از ريتم خارج شوند و يا اصلا شعر را فراموش كنند. نكته ي توانايي فرد در جمع كردن مراسم و سر و سامان دادن به آن است طوري كه به همه خوش بگذرد و كسي هم متوجه نواقص نشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۳:۳۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 17
دیروز : 3
افراد آنلاین : 1
همه : 920
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی باربری در تهران /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / عکس پروفایل غمگین / بسته بندی لوازم منزل / دستگاه برش لیزر / طراحی سایت در بجنورد / خدمات نظافتی در مشهددستگاه فایبر لیزر / دستگاه فایبر لیزر / خرید vpn