عروسي
مجله جشن عروسي

تزيين عروسي هندي ها چگونه است؟

افراد داراي سليقه هاي متفاوتي هستند و همين تفاوت هاست كه باعث مي شود كه افراد در كنار يكديگر يك كاشي از سليقه هايشان را تشكيل دهند كه مملو از رنگ‌هاي مختلف است. نكته‌اي كه بسياري از جشن ها را متفاوت مي كند، سبك‌هاي مختلف تزيين آنها است. اگر همه افراد براي جشن عروسي شان از يك سبك پيروي كنند قطعا كسل كننده خواهد بود. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم شما را با تزيين عروسي هندي ها آشنا كنيم. با توجه به اينكه كشور ما در آسيا قرار دارد، بسياري از عروس و داماد هاي عزيز علاقه مند به تزيين عروسي شان به سبك آسيايي هستند. سبك تزيين عروسي هندي ها داراي تلفيق چشم نوازي از تمامي رنگ هاي گرم است كه مي تواند براي بسياري از افراد جذاب و دل‌انگيز باشد. لازم است بدانيد كه تزيين عروسي هندي به دو سبك مدرن و سنتي تقسيم مي شود. در ادامه به بررسي اين سبك مي پردازيم پس با ما همراه باشيد.

تزيين عروسي هندي

به طور كلي در تزيين عروسي به سبك هندي كافي است به سراغ رنگ‌هاي كاملا گرم و سايه هاي تند برويد. رنگ‌هايي چون سبز يشمي، بنفش تيره و آبي لاجوردي در اين سبك بسيار استفاده مي شوند. براي اجراي سبك سنتي هندي بايد از طرح هاي پيچ در پيچ استفاده كنيد. از اين طرح ها در پارچه، پرده، روكش مبل و…. استفاده كنيد. براي اجراي اين طرح بايد جسارت را چاشني كار خود كنيد. به سراغ رنگ‌هاي قرمز، نارنجي، ليمويي، زرد و بنفش برويد و آنها را فراموش نكنيد. البته سايه‌هاي تاريك تر و روشن تر را فراموش نكنيد. اگر نمي خواهيد خيلي از رنگ هاي تند استفاده كنيد، مي توانيد به سراغ رنگ هاي ليمويي و فيروزه اي برويد. تنها اين را فراموش نكنيد كه سبك هندي بر اساس تضاد رنگ ها شكل مي گيرد و نه هماهنگي آنها و اين تضاد است كه جلوه خاصي به عروسي تان مي دهد. ممكن است شما نخواهيد غرق در تزيين سنتي هندي ها شويد. كافي است كمي زمان را به جلو هدايت كنيم. براي اينكار كمي از رنگ هاي ملايم تر استفاده كنيد.

زرق و برق چاشني اصلي هندي ها

هندي ها شيفته زرق و برق و تجملات هستند. در نتيجه از پارچه‌هاي حرير گل دار همراه با پارچه‌هاي پولك دار و گلدوزي شده استفاده مي كنند. پارچه هاي مخمل زرق و برق دار، ساتن هاي شاد و يا ارگانزا بسيار در مراسم شان كاربرد دارد.

كرايه لوازم عروسي به سبك هندي

با توجه به نكاتي كه در اين مقاله از مجله جشن عروسي ذكر شد، شايد شما علاقه‌مند به اجراي آن در ميهماني هاي خود باشيد. با توجه به نكاتي كه ذكر شد براي اجراي اين سبك ابتدا از رنگ ها استفاده كنيد. در ميز و صندلي هايي كه استفاده مي كنيد، بايد از پارچه هاي مخمل با رنگ هايي چون قرمز، يشمي، بنفش و رنگ هاي گرمي اين چنيني استفاده كنيد. براي تهيه ميز و صندلي مي توانيد به سراغ فروشگاه هاي كرايه ميز و صندلي برويد. بعد از اينكه ميز و صندلي ها را تهيه كرديد، به سراغ ظروف برويد باز هم مي توانيد از ظروف كرايه استفاده كنيد. در اين مراكز ظروفي با طرح هاي پيچ در پيچ و رنگي يافت مي شود. از روميزي هاي رنگي و منجوق دوزي شده روي ميزها استفاده كنيد و رنگ و جلايي هندي به جشن عروسي خود بدهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۰:۳۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي در نحوه چيدمان ميز صندلي شب عروسي

ميز صندلي براي هر نوع مراسمي لازم است. هنگام انتخاب وسايلي كه براي برگزاري يك جشن عروسي عالي نياز داريد، هميشه بايد هدفي را در ذهن داشته باشيد. وقتي به اين مسئله فكر مي‌كنيد كه كدام نوع صندلي با شكل ميز هماهنگ است، اول از خود بپرسيد چه نوع تأثيري مي‌خواهيد روي مهمانان شب عروسي خود بگذاريد پس با مجله عروسي همراه باشيد.

چيدمان ميز صندلي

هنگام چيدمان ميز صندلي شب عروسي تان سعي كنيد افرادي كه به لحاظ روحي شبيه به هم هستند و افراد هم‌عقيده و هم سليقه را كنار هم بنشانيد تا از هم كلام شدن با يكديگر لذت ببرند و خاطره خوبي از شب عروسي تان برايشان باقي بماند. همكاران، دوستان مدرسه و دانشگاه، مهمانان خانواده، همسايگان، خويشاوندان و… را گروه بندي كنيد و بر اين اساس ميز و صندلي جشن عروسي تان را بچينيد. ميز گرد براي گفتگو و معاشرت راحت انتخاب مي‌شود. ميزهاي مستطيل شكل طويل هم براي زوج‌ها مناسب است كه معمولاً رو در روي يكديگر قرار مي‌گيرند و گفتگو مي‌كنند. اگر مي خواهيد از ميز و صندلي كرايه اي براي جشن تان استفاده كنيد در فروشگاه‌هاي كرايه ميز و صندلي انواع ميزها در اندازه‌هاي مختلف و رنگ و شكل مختلف موجود است كه براي هر نوع نيازي مناسب هستند.

ميز صندلي اقوام عروس و داماد

بهتر است كه نصف ميز و صندلي ها را به خانواده‌ عروس و نصف ديگر را به خانواده‌ آقا داماد اختصاص دهيد. اين كار كمك مي‌كند كه يخ مراسم بشكند و خانواده‌ها در كنار يكديگر راحت‌تر معاشرت كنند.

فارغ از اينكه چه نوع چيدماني براي مراسم عروسي خود در نظر مي‌گيريد هميشه سعي كنيد نزديك‌ترين ميز و صندلي به جايگاه عروس داماد به نزديك‌ترين بستگان، دوستان و خانواده عروس و داماد تعلق گيرد.

ميز و صندلي كودكان

در هر مراسم عروسي بعضي خانواده‌ ها هستند كه كودكان خود را با خود به مراسم مي‌آورند. براي كودكان ميز صندلي هاي جداگانه در نظر بگيريد تا با هم‌ سن و سال‌ هاي خود سرگرم شوند. اگر كودك نوپا است، آن‌ها را مي‌توان نزديك پدر و مادر نشاند تا سرگرم و مشغول باشند و بتوان مراقب آن‌ ها بود.

ميز صندلي عروس داماد

اختصاص يك ميز صندلي خاص و ويژه به عروس داماد ، رسمي ديرينه است. ميز و صندلي عروس و داماد بايد در جايي قرار گيرد كه از همه جاي سالن قابل ديد باشد و مهمانان بتوانند شادي و شور آن‌ها را ببينند.

نام گذاري ميز مهمانان

براي اينكه افراد خيلي راحت ميز و صندلي خود را پيدا كنند به هر ميز يك عدد يا يك نام اختصاص دهيد. هيچ قانوني وجود ندارد كه بگويند ميزها را نمي‌شود نام گذاري يا شماره گذاري كرد.

كارت نام گذاري

از كارت هاي نام گذاري مشخص براي مهمانان خود استفاده كنيد. اين كارت ها را روي ميز به صورتي كه بتوان آن‌ها راحت ديد قرار دهيد. اين كار به مهمانان كمك مي‌كند خيلي سريع و راحت ميز و صندلي خود را بيابند. اگر شما جزئياتي مثل اينكه گياهخوار هستند يا خير را بگنجانيد به پيش‌ خدمت تشريفات عروسي تان كمك خواهد كرد.

ميز صندلي افراد مجرد

كنار هم قرار دادن افراد مجرد در كنار زوج‌ها ايده‌ي خوبي نيست. چون آن‌ها شايد نتوانند خيلي با زوج‌ها ارتباط برقرار كنند و معذب شوند؛ بنابراين، در چيدمان ميز و صندلي مهمانان بايد به فكر افراد مجرد هم بود و فضايي را به آنها اختصاص داد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۲۹:۵۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

كباب آسيايي فينگر فود لذيذ براي شب عروسي

پيش غذاي انگشتي و يا همان فينگر فود هاي متنوعي وجود دارد كه شما مي توانيد آن ها را براي شب عروسي تان تهيه و سرو كنيد. در اين مطلب از مجله عروسي طرز تهيه فينگر فود كباب آسيايي را براي عروس و داماد هاي عزيز قرار داده ايم پس با ما همراه باشيد.

كباب تند آسيايي

كباب تند آسيايي يكي از فينگر فود هايي است كه بسيار مقوي مي باشد و شما مي توانيد با مواد لازم ذكر شده در اين مطلب در مدت زمان ۲۰ دقيقه آن را آماده كنيد و بر سر ميز شامعروسي تان قرار دهيد. توجه داشته باشيد كه پيازچه موجود در اين غذا را بايد به چند قسمت مساوي خرد كنيد.

مواد لازم بري ۱۲ نفر

شكر قهوه اي: ۱ قاشق غذا خوري
آب ليمو تازه: ۲ قاشق غذاخوري
سس سويا: ۱ قشاق غذا خوري
گوشت: ۱۲ قطعه مساوي
روغن زيتون: ۲ قاشق غذا خوري
پياز چه: ۳ عدد
سركه: به مقدار لازم
ادويه كاري: به مقدار لازم
آب نمك: به مقدار لازم

طرز تهيه كباب تند آسيابي

ابتدا براي طرز تهيه اين نوع كباب آب ليمو و روغن زيتون و سس سويا و شكر را در ظرفي مناسب با يكديگر به خوبي مخلوط كنيد سپس قطعات گوشت را به مخلوط اين مواد اضافه كنيد. به مدت ۲۰ دقيقه گوشت تركيب شده با مواد را در گوشه اي قرار دهيد تا مواد به خوبي جذب گوشت شوند مي توانيد از شب قبل نيز گوشت را در اين مواد بخوابانيد.

در مرحله بعدي تابه را بر روي شعله گاز قرار دهيد تا به خوبي داغ شود سپس روغن زيتون را در درون تابه بريزيد و به گوشت ادويه كاري و آب نمك و سركه بيافزاييد و قطعه هاي گوشت را در درون تابه قرار دهيد سپس هر قطعه گوشت را به دور ۲ عدد پيازچه بپيچيد به طوري كه دو طرف پيازچه ها از داخل گوشت بيرون بزند سپس سيخ هاي چوبي و يا فلزي را در درون گوشت فرو كنيد.

سپس گوشت ها را در درون قابلمه اي قرار دهيد و درب قابلمه را ببنديد تا دو طرف گوشت ها پخته شوند حدود ۱۰ دقيقه زمان لازم است تا قطعه هاي گوشت به خوبي پخته شوند. بعد از اينكه گوشت ها به خوبي پخته شدند آن ها را با همان سيخ فلزي و يا چوبي در داخل ظرفي مناسبي قرار دهيد و مي توانيد آن ها را به زيبايي با برگ پياز چه تزيين كنيد و در آخر آب نمك و سركه جوشانده شده را بر روي گوشت ها بريزيد. توجه داشته باشد كه بايد آب نمك و سركه را به مدت دو دقيقه در درون ظرف مناسبي بجوشانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۰:۵۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

شربت پرتقال مجلسي در مجله عروسي

در اين مقاله از سايت مجله عروسي مطلبي در مورد طرز تهيه شربت پرتقال فوق العاده خوشمزه شب عروسي براي عروس و داماد هاي عزيز در نظر گرفتيم.

شربت پرتقال

شربت پرتقال از انواع شربت هاي خوشمزه و پرطرفدار براي مجالس و ميهماني ها است كه براي تهيه آن از كله قند و آب جوشيده سرد و پرتقال استفاده مي شود و شما مي توانيد اين شربت خوشمزه را به راحتي و با روش هاي مختلفي تهيه كنيد.
شربت آلبالو و شربت توت فرنگي و شربت پرتقال از انواع شربت هاي ميوه اي هستند كه بهتر است خودتان تهيه كنيد تا از طبيعي بودن آن ها مطمئن باشيد.

طرز تهيه شربت پرتقال

مواد لازم
كله قند : يك عدد
پرتقال متوسط : ۱۵ عدد
آب جوشيده سرد : هشت ليوان

براي درست كردن شربت پرتقال ابتدا پرتقال ها را به خوبي با مسواك بشوييد و با كمك دستمال تميزي پوست پرتقال ها را خشك كنيد. سپس پرتقال هاي شسته شده را با پوست روي كله قند بكشيد تا سطح كله قند به طور كامل نارنجي رنگ شود.

در مرحله بعدي كله قند را در قابلمه اي بزرگ قرار دهيد و آب پرتقال ها را به كمك آبميوه گيري بگيريد. آب پرتقال هاي طبيعي را به همراه آب در قابلمه حاوي كله قند بريزيد.

سپس به مدت ۱۵ ساعت قابلمه را در دماي آشپزخانه بگذاريد و بعد از مدت زمان ذكر شده شربت را به خوبي هم بزنيد و اگر قند به طور كامل در محلول آب پرتقال حل شده بود مي توانيد مايع شربت را درون ظرف مناسبي بريزيد و آن را در يخچال به مدت طولاني نگهداري كنيد.

با اين مقدار مواد مي توانيد به اندازه ۵ ليتر شربت غليظ پرتقال تهيه كنيد توجه داشته باشيد كه براي ميل كردن آن بايد شربت را به نسبت مناسبي با آب مخلوط كنيد تا ميزان شيريني اش به اندازه دلخواهتان شود. در اين مطلب با روش درست كردن شربت پرتقال آشنا شديد كه اميدواريم از تهيه اين نوع شربت خوشمزه و خوش طعم نهايت لذت را ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۰:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

بهترين مناطق ايران براي سفر ماه عسل در تابستان

بهترين مناطق ايران براي سفر ماه عسل در تابستان شهرهايي در استان‌هاي غربي و شمال‌غربي كشور هستند كه در اين فصل هواي خنكي دارند. اكثراً عروس و داماد هاي عزيز براي سفر ماه عسل در تابستان شهرهاي شمالي كشور و ويلاهاي لب دريا را انتخاب مي كنند. اما اين روزها كم كم با زيبايي هاي مناطق ديگر كشور هم آشنا شده‌اند و شهرهايي متفاوت را براي سفر ماه عسل شان انتخاب مي كنند پس با مجله عروسي همراه باشيد تا با اين مناطق گردشگري آشنا شويد.

سفر ماه عسل

بهترين مكان ها براي سفر ماه عسل در تابستان كجاست؟

از اواسط ارديبهشت تا اواسط مهر مي‌توانيد براي فرار از گرماي هوا به كردستان سفر كنيد. كردستان تاريخي طولاني و طبيعتي منحصر به‌ فرد دارد كه مي‌ تواند همه جور سليقه اي را راضي نگه دارد. اگر بخواهيد در سفر ماه عسل تان جاهاي تاريخي را ببينند مي توانيد در سنندج اقامت كرده و از عمارت تاريخي آصف (خانه كرد) كه موزه مردم‌شناسي هم هست ديدن كنند. همچنين عمارت مشيرديوان و حمام خان از آن ديدني  هايي هستند كه نبايد از دست بدهيد.

اگر هم اهل طبيعت گردي هستيد در سفر تابستاني به كردستان حتما از چشمه آب معدني باباگرگر ديدن كنيد. رنگ آب اين چشمه به خاطر املاح معدني آن به رنگ سرخ مايل است. كوه آبيدر هم از كوه هاي ديدني سنندج است كه به خاطر سينماي روبازش به يكي از جاذبه‌هاي تفريحي و گردشگري شهر تبديل شده است. اگر مريوان را براي اقامت انتخاب كرديد، درياچه زريوار، دشت بيلو، منطقه تفريحي قمچيان از جاذبه‌هاي طبيعي اين شهر هستند.

كرمانشاه در فصل تابستان به جز آب‌ و هواي خوبش جاذبه هاي زيباي ديگري هم دارد، مثلا سرآب نيلوفر در۲۰ كيلومتري كرمانشاه قرار دارد و در فصل‌ هاي گرم سال به استخر وسيعي از گل‌ هاي نيلوفر تبديل مي‌ شود و آب تالاب آنقدر زلال است كه مي‌ توانيد زيرآب و ساقه‌ هاي نيلوفرها را ببينيد. باغ گل كرمانشاه هم جاذبه متفاوتي است كه شايد مشابه ايرانيش را فقط بتوانيد در اصفهان پيدا كنيد. اگر از پرسه‌زدن در تاريخ هم لذت مي‌بريد حتما ديدن مجموعه تاريخي بيستون و طاق‌ بستان، معبد آناهيتا، تكيه بيگلربيگي و تكيه معاون‌الملك را در سرليست جاهايي كه از آن‌ها ديدن خواهيد كرد قرار دهيد.

خيلي‌ها عقيده‌ دارند شهرهاي آذربايجان شرقي براي سفر ماه عسل در تابستان بهترين گزينه هستند. تبريز در ماه مرداد كه اوج گرماي بسياري از شهرهاست، آب‌ و هوايي بهاري دارد. ديدني‌ هاي اين شهر آنقدر هستند كه دلتان نخواهد سفرتان حالاحالاها تمام شود، شب‌هاي ائل‌ گلي و صداي باد و بهم خوردن برگ درختان تبريزي تجربه‌اي فراموش‌ نشدني برايتان رقم مي‌زند. روستاي صخره‌اي كندوان هم فاصله چنداني با تبريز ندارد و در سفرتان به تبريز ديدنش را از دست ندهيد؛ البته اين روزها هتل خيلي خوبي هم در اين منطقه تاسيس شده است كه مي‌توانيد اقامت در اين خانه‌هاي صخره‌اي را تجربه كنيد. اگر رفتن به خانه‌هاي تاريخي را دوست داريد مي‌توانيد به محله مقصوديه تبريز برويد و هم زمان از چند خانه تاريخي ديدن كنيد. آذربايجان شرقي از نظر جاذبه‌هاي طبيعي هم كم ندارد و در سفرتان حتما از منطقه حفاظت‌ شده ارسباران كه حيات گياهي و جانوري خاصي دارد، تالاب قره‌ قشلاق كه زيستگاه پرندگان آبزي و كنارآبزي است، درياچه زيباي قوري گل ديدن كنيد.

منطقه تابستاني زاگرس براي كساني كه مي‌خواهند از گرماي تابستاني فرار كنند پناهگاه خوبي است. با اقامت در شهركرد مي‌توانيد از جاذبه‌ هاي تاريخي‌ اي مانند قلعه دزك،‌ كتيبه‌‌هاي سنگي رخ، مسجد جامع هرچكان ديدن كنيد. طبيعت منطقه هم كه جادويتان خواهد كرد. آبشارها، غارها، پارك‌ هاي جنگلي و چشمه‌ هاي اين منطقه آنقدر زياد و زيبا هستند كه براي ديدن همه‌ شان بايد تا جاي ممكن به روزهاي سفرتان اضافه كنيد. آبشار آتشگاه، آبشار تونل كوهرنگ، آبشار دره عشق از ديدني‌ترين آبشارهاي نزديك شهركرد هستند. اگر هم از آن كساني باشيد كه عاشق غارنوردي هستند سفر ماه عسل به اين استان برايتان سفر جذابي خواهد بود و نبايد رفتن به غار سراب، پير غار، غار منج و غار خراجي را از دست بدهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۰۱:۲۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد آينه شمعدان نو عروس

آينه شمعدان چيزي است كه غالبا در ليست خريد عروسي زوج هاي جوان قرار مي گيرد. آينه نماد روشنايي و نيك بختي و شمعدان هايي كه در كنار آينه قرار مي گيرند نشانه سربازهايي هستند كه از عروس داماد نگهباني مي كنند. آينه بخت و دو شمعدان در دو سوي آينه به نشانه روشنايي و آتش، دو عنصر بسيار مهم در فرهنگ ايراني هستند. آينه در بالاي سفره عقد روبه‌روي عروس و داماد قرار داده مي شود تا آنها يكديگر را در آينه ببينند و دل‌هايشان نسبت به هم مانند آينه صاف و زلال باشد و يك جفت شمعدان كه در دو طرف آينه قرار مي‌ گيرند. شمع‌هاي روشن شمعدان‌ها نمايانگر روشنايي و گرمي پيوند ازدواج بين عروس داماد است.

خوشبختانه به دليل كيفيت خوب و قيمت مناسب توليدات ايراني، عروس داماد ها بيشتر تمايل به خريد آينه شمعدان ايراني دارند. البته آينه شمعدان هاي چيني و يا ساخت ديگر كشورها در بازار يافت مي شود اما به دليل كيفيت پايين يا قيمت گران استقبال چنداني از آنها نمي شود. توليدكنندگان آينه و شمعدان توانسته اند با استفاده از ايجاد تنوع و خلاقيت در مدل هاي جديد آينه شمعدان ، بازار فروش خود را پر رونق نگهدارند.

آينه شمعدان عروس

آينه شمعدان از اجزاي اصلي سفره عقد به شمار مي آيد. در همه سفره عقد هاي ايراني آينه و شمعدان وجود دارد.

يكي از آداب و رسومي كه از ديرباز در زمان ازدواج اجرا ميشده و غير قابل چشم پوشي است، چيدن سفره عقد است. آينه و شمعدان يكي از اجزاي واجب سفره عقد است كه هزينه نسبتا بالايي را به عروس و داماد تحميل مي نمايد و مشكل ديگر اينكه پس از عقد، آينه و شمعدان را چگونه نگهداري كنند كه آسيب نبيند. با توجه به اينكه منزل عروس داماد اغلب كوچك است، براي نگهداري از آينه شمعدان مجبور مي شوند كنسول هم بخرند كه خودش نيز جاگير است. عده اي هم با آينده نگري آينه شمعدان بسيار كوچكي خريداري مي كنند.

اما مساله اينجاست كه در سفره عقد با توجه به اينكه تمام خنچه ها بزرگ هستند، آينه شمعدان كوچك زياد به چشم نمي آيد. همانطور كه مي دانيد، از ديرباز آينه را مقابل عروس داماد قرار مي دهند تا هنگام خوانده شدن خطبه عقد تصوير خود را در كنار هم، در آينه ببينند و اين به مفهوم ما شدن است و قديمي ترها مي گويند اينكار بسيار خوش يمن است و در اصل به همين خاطر آينه و شمعدان مي خريدند و در سفره عقد قرار مي دادند به همين دليل آينه شمعدان كوچك هم زيبايي اش ديده نمي شود و هم كاربردي كه بايد داشته باشد را ندارد.
با اجاره كردن آينه و شمعدان بيش از ۸۰% در هزينه ها صرفه جويي مي شود و مهم تر اينكه بعد از عقد هم مشكل نگهداري از آنها را نداريد.

آينه و شمعدان محصولي است كه از زمان ازدواج خريداري مي شود و تنها وسيله ايست كه هرگز تعويض نمي شود. پس چه زيبا است اگر بهترين و زيباترين نوع آن را انتخاب كنيم. اين آينه و شمعدان به وسيله گل و برگ طلا تزئين شده است و همين امر باعث زيبايي و جذابيت بيشتر آن مي شود.

آينه شمعدان نقره

اگر اهل چشم و هم‌چشمي ‌نيستيد، مي‌توانيد آينه و شمعدان‌هايي با قيمت مناسب انتخاب كنيد. البته آينه و شمعدان نقره طرفدار بيشتري دارد چون علاوه بر زيبايي، قيمتي هم هست و يك نوع سرمايه گذاري به حساب مي آيد.

نقره را اگر به خاطر ارزشمند بودن و قابليت تبديل به پول در روز مبادا مي‌خريد، بدجوري اشتباه كرده‌ايد. نقره مثل طلا نيست. دست دومش، به نصف قيمت نو هم خريده نمي‌شود. موقع فروش تازه برايتان توضيح مي‌دهند كه از آن چند ميليوني كه خرج كرده بوديد، بيشترش پول نقره‌كاري بوده، نه اصل جنس. خلاصه كه روي معادل پول بودنش، اصلا حساب باز نكنيد. اما اگر نقره خون‌تان پايين افتاده و اصرار داريد نقره بخريد، نقره‌كاري‌هاي مسطح خيلي بهتر از نقره‌هاي حجيم و گل‌هاي برجسته هستند. مسطح‌ها لايه خيلي نازكي از نقره دارند، اما جلوه‌شان بيشتر است. در حالي كه گل‌برجسته‌ها هم وزن نقره‌شان چندين برابر بيشتر است، هم اصلا از نقره با عيار بالاتري براي ساخت‌شان استفاده مي‌شود كه گران‌ترشان مي‌كند. ضمنا به خاطر اين عيار بالاتر، زودتر هم سياه مي‌شوند و بايد دم به دقيقه ببريدشان براي سفيدكاري. موقع خريد، حتما به عدد عيار و گرم نقره توجه كنيد و فاكتور بگيريد.

شايد براي شما هم اين سوال پيش آمده باشد، براي آنكه در خريد آينه و شمعدان نقره همواره بهترين و مطمئن ترين خريد را داشته باشيم بايد آينه و شمعدان نقره اصل را از كجا بخريم؟ ممكن است شما هم از اطرافيانتان شنيده باشيد كه افرادي آينه و شمعدان نقره خريده اند ولي در خريدشان موفق نبوده و متحمل ضرر شده اند. در اين مطلب سعي شده تا شما را در اين رابطه راهنمايي كنيم پس با مجله جشن عروسي همراه باشيد.

۱- آينه و شمعدان نقره محصولي است كه بايد توسط گروه ، شركت يا واحد توليدي با مجوز توليد و ارائه شود. چرا كه محصولات اين چنين بايد از درگاه هاي تخصصي و كيفي و نظارتي عبور كنند تا از عيارهاي استاندارد بهرمند گردند، پس در خريد اين محصول به نام برند و مجوز واحد توليدي و فروش دقت نماييد.
۲- زيبايي را در نظر بگيريد. هر چه آينه شمعدان شما زيباتر باشد از نماي بهتري برخوردار است و جلوه بيشتري دارد.
۳- وزن آينه شمعدان شما بايد منطقي باشد، سنگيني بيش از حد وزن آن علاوه بر آنكه هزينه خريد شما را بالا مي برد در مواقع حمل و نقل سختي وزن خود را به شما تحميل مي كند.
۴- گارانتي محصول را دريافت نماييد ، شركت هاي معتبر و برندهاي بنام توليد كننده آينه و شمعدان نقره بايد كيفيت محصول خود را ضمانت كنند و در مقابل خريد به شما تضمين بدهند.

آينه شمعدان چوبي

در خانه اكثر ما ايراني ها يك دست آينه و شمعدان يادگار سفيد بختي و روز عروسي مادرانمان حضور دارد. اكثر آينه شمعدان هاي قديمي مدل چوبي هستند. اين آينه شمعدان هاي قديمي و ست به خوبي مي تواند چهره ي زيباتري به سفره ي هفت سين نيز ببخشند پس استفاده از آن ها را فراموش نكنيد. حواستان باشد همان چيزي را كه آماده است بخريد، نه اين‌ كه سفارش دهيد تا برايتان بسازند. تجربه نشان داده، سفارش‌ها معمولا باب طبع مشتري ساخته نمي‌ شوند و بيشتر سليقه سازنده است تا مشتري.

آينه شمعدان كريستال

آينه شمعدانهاي كريستال، خيلي خوشگلند، اما خيلي هم شكننده. آينه‌هاي بدون قاب با شمعدان‌هاي كريستال در بازار زيادند، ولي بايد از فرداي عروسي بگذاريد توي بوفه و دستش هم نزنيد، چون ريسك‌شان بالاست. شمعدان‌هاي طرح لاله هم جزو همين دسته كريستال هستند، اما ايراني و سنتي و باب سليقه افراد خاص. اگر خانه‌تان سبك سنتي دارد و خودتان هم اين جوري مي‌پسنديد، گزينه‌هاي خوبي هستند. معمولي‌هايش را با قيمت مناسب مي توانيد بخريد، اما اگر سراغ عتيقه‌ها برويد، يكهو قيمت‌ها سر به فلك مي‌گذارند. فقط حواس‌تان باشد برقي‌اش را نخريد كه كاملا در تضاد با روحيه سنتي خودشان است.

انواع آينه شمعدان

جنس آينه و شمعدان هاي موجود در بازار معمولا از جنس برنز ، pvc ، طرح چوب ، فلزي ، شمش ، مفتولي ، لوله اي ، كريستالي ، ورقي و سند پلاست عرضه مي شود.
جنس بدنه شمعدان ها و پايه آينه ها بيشتر از جنش سفال ، فلز و چوب استفاده مي شود.
مدل طرح چوب معمولا در رنگ فندقي موجود هستند و اگر با دكوراسيون منزلتان جور باشند بسيار زيبا و ساده خواهند بود.
مدل كريستالي عموما ماندگاري طولاني ندارند و امكان شكستن آنها بسيار است.
مدل چيني هم به ويژه انواع پرنقش و نگار آن بسيار چشم نوازند اما در عين حال خيلي شكننده و گران هستند.
مدل برنز معمولا رنگ تيره، وزن زياد و ماندگاري طولاني دارند و به خاطر تيره بودنشان ديگر نيازي به آبكاري ندارند.

بعضي مدل‌ها هم هست كه فقط به درد خاص‌ پسندها مي خورند. الان در بازار مدل هاي جالبي از تركيب آينه و شمعدان با هنرهاي ايراني وجود دارد. از خاتم‌كاري و ميناكاري گرفته، تا مسي هاي فيروزه كوبي شده و حتي سفالي. اين مدل ها مي توانند خيلي ارزان باشند يا خيلي خيلي گران. با چنين انتخابي مي توانيد كمي از كليشه آينه و شمعدان استيل سفيد فاصله بگيريد.

بهترين گزينه براي خريد آينه شمعدان براي خانه نو عروس با متراژ بالا و بزرگ ، آينه و شمعدان كنسولي است. مدل هاي كنسولي آينه شمعدان با توجه به قدي بودن آينه و كنسول شيك و جا دار و به زيبايي خانه عروس داماد بيافزايد. اما اگر در آپارتماني كوچك زندگي مي كنيد يا فضاي زيادي نداريد بهتر است نوع روميزي و كوچك سفارش دهيد.

اگر به دنبال خريد آينه شمعدان هاي لوكس و مجلل و البته گران قيمت هستيد، بدانيد كه آينه شمعدانهاي با جنس نقره ، برنز و استيل قيمت هاي بالايي دارند. ولي اگر در كنار زيبايي ، قيمت مناسب و ازران بودن هم برايتان مهم است، سراغ مدل چوبي يا شيشه اي برويد.

مراكز فروش شيك ترين و جديد ترين آينه و شمعدان هاي عروس بازار بزرگ، سعدي، مخبرالدوله، لاله زار، ابوسعيد، ميرداماد، شريعتي و اميراكرم بورس فروش آينه و شمعدان تهران هستند.

براي سفارش آينه و شمعدان شما معمولا قسمت اعظم هزينه كار را در ابتداي سفارش مي پردازيد بنابراين اگر آنچه كه از آب در مي آيد مورد علاقه تان نباشد ضرر كرده ايد. مدل آينه شمعدان هاي موجود در بازار آنقدر متنوع هستند كه حتما مي توانيد طرح مورد پسندتان را پيدا كنيد. در غير اين صورت به فروشگاههاي معتبر مراجعه كنيد كه از قبل نمونه كارشان را ديده ايد. مدل مورد نظرتان را به دقت ترسيم كنيد يا عكس آن را در اختيار سازنده قرار دهيد. در ضمن اين روزها سايت هاي مختلفي هم هستند كه به شكل اينترنتي عرضه مي كنند و مدل هاي جور واجور و همه پسندي هم دارند كه زحمت شما را كم مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۴۳:۵۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي خريد سرويس خواب عروس

يكي از مهم ترين اقلامي كه در خريد جهيزيه براي عروسي مورد توجه است سرويس خواب مي باشد. پيشنهاد مي كنيم عروس خانوم هايي كه در حال خريد جهيزيه شان هستند حتما اين راهنماي خريد سرويس خواب را بخوانند تا خريد مناسبي داشته باشند پس با مجله جشن عروسي همراه باشيد. سرويس خواب انواع مختلفي دارد. انواع چوبي، فلزي و يا باكس كه شامل يك اسكلت چوبي يا فلزي با رويه پارچه اي است و با تشك همخواني دارد.

سرويس خواب چوبي

سرويس خواب چوبي مي تواند از انواع مختلف چوب مانند راش و … و يا از ام دي اف ساخته شده باشد. ام دي اف (MDF) نوعي از چوب است كه از بقاياي انواع چوب ها ساخته و با روكش پوشش داده مي شود و قيمت پايين تري در مقايسه با انواع چوب مانند راش دارد. جدا از قيمت و جنس، بايد به ابعاد سرويس خواب نيز توجه داشت.

فروشندگان و توليدكنندگان سرويس خواب پيشنهاد مي كنند بزرگترين ابعادي كه در فضاي اتاق خواب شما جا مي گيرد مناسب ترين گزينه است. البته كه فضاي بيشتر تخت خواب، راحتي بيشتر به دنبال خواهد داشت. اما ابتدا فضاي اتاق خواب خود را در نظر بگيريد. براي قرار دادن تخت دو نفره در اتاق خواب بايد فضاي خالي در سه طرف تخت براي عبور وجود داشته باشد. در واقع، تاج تخت به ديوار چسبيده و سه طرف ديگر بايد از ديوار فاصله داشته باشند. با اين حساب، ابعاد مناسب براي تخت مشخص مي شود. در حالتي كه اتاق كوچك باشد بايد بين دو گزينه يعني دسترسي و عبور راحت و يا فضاي خواب بيشتر يكي را انتخاب كنيد. اگر راحتي بيشتر به هنگام خواب براي شما اهميت بيشتري دارد ممكن است بتوانيد با چسباندن تخت به ديوار، تخت بزرگتري را در اتاق جاي دهيد. ابعاد استاندارد براي تخت شامل ۹۰×۲۰۰، ۱۲۰×۲۰۰، ۱۴۰×۲۰۰، ۱۶۰×۲۰۰، ۱۸۰×۲۰۰ و ۲۰۰×۲۰۰ سانتي متر مي شود.

اگر علاقمند به استفاده از فضاي زير تخت باشيد مي توانيد از بين مدل هايي كه داراي كشو و جك هستند و يا قابليت اضافه كردن آن ها را دارند انتخاب كنيد. در سرويس خواب علاوه بر تختخواب، اقلامي مانند پاتختي، ميز آرايش به همراه آينه و هم چنين دراور هم قرار مي گيرند. اين اقلام معمولا به صورتي انتخابي هستند و شما مي توانيد با توجه به فضاي اتاق خود همه يا برخي از اين اقلام را انتخاب كنيد.

پس از اينكه سرويس تخت خواب خود را انتخاب كرديد نوبت به خريد تشك آن مي رسد. انتخاب تشك خوب براي داشتن خواب خوب حتمي است. بايد توجه داشت كه يك نوع تشك كه براي همه افراد مناسب باشد وجود ندارد و هر شخص متناسب با نيازها و شرايط خود بايد تشك مناسب خود را انتخاب كند. حتما پيش از خريد تشك، از ابعاد تخت خواب خود مطمئن شويد.

تشك نرم بهتر است يا سفت؟ بر خلاف نظر عموم كه تشك خوب بايد سفت باشد، سفتي مناسب براي تشك معناي متفاوتي دارد و لزومي بر خوب بودن آن نيست و بستگي به عادات خوابيدن هر فرد دارد. اگر عادت داريد بر روي شكم خود بخوابيد، تشك سفت باعث مي شود تا ستون فقرات شما در حالت صاف و درست قرار بگيرد. در صورتي كه معمولا به پشت مي خوابيد، تشكي با درجه سفتي متوسط براي ستون فقرات، گردن و كمر شما مناسب خواهد بود. در حالت ديگر يعني خوابيدن به پهلوها، استفاده از تشك نرم مناسب است. تشك نرم شكل قوس بدن را پوشش داده و بهترين موقعيت را براي ستون فقرات ايجاد مي كند.

تشك را مي توان اصلي ترين جزء اقلام سرويس خواب نام برد كه انواع مختلفي دارد؛ فنري يا بدون فنر. تشك هاي بدون فنر مي توانند انواع تشك هاي اسفنجي و يا سنتي باشند. اما تشك هاي فنر دار خود به دسته هاي مختلفي چون انواع تشك فنر متصل، فنر منفصل و تشك هاي طبي فنري تقسيم مي شوند.

تشك هاي فنر متصل يا بونل كه به اختصار تشك فنري ناميده مي شوند، قديمي ترين و ساده ترين نوع تشك هاي فنر دار هستند. اين تشك ها نسبت به انواع ديگر قيمت كمتري دارند. بايد توجه داشت كه تشك هاي فنري نسبت به تشك هاي فنر منفصل سفت تر هستند.

تشك هاي فنر منفصل با نام فنر پاكتي نيز شناخته شده هستند. در اين نوع تشك، فنرها به صورت جداگانه و تكي پيچيده شده و داخل يك پاكت پارچه اي قرار گرفته اند. هيچ يك از فنرها به طور مستقيم به ديگري متصل نشده اند لذا هر كدام آزادانه و مستقل حركت مي كنند. اين عملكرد موجب قرارگيري بهتر بدن و ستون فقرات بر روي تشك مي شود. در تشك هاي دو نفره نيز، وجود فنرهاي منفصل يك ويژگي بسيار مثبت به شمار مي رود. چرا كه حركت در يك سمت تشك به قسمت ديگري از تشك منتقل نشده و سبب آزردگي خاطر نمي گردد. اين مدل تشك معمولا وزن بيشتري در مقايسه با نوع فنر متصل دارد. تشك هاي بدون فنر، از انواع مختلف فوم ساخته مي شوند. البته انواع سنتي تشك نيز وجود دارند كه از الياف يا پنبه پر مي شوند و براي استفاده بر روي زمين مناسب هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۴۳:۲۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

دسر پودينگ نارگيلي براي شب عروسي

دسر پودينگ نوعي دسر است كه معمولاً از شير و شكر و ديگر مواد دلخواه تهيه مي شود. اغلب از ماده‌اي كه به پودينگ خاصيت ژله اي بدهد مانند ژلاتين، نشاسته ذرت يا تخم مرغ براي جامد كردن و اتصال مواد داخل پودينگ استفاده مي كنند. در اين مقاله از مجله عروسي روش تهيه دسر پودينگ نارگيلي را برايتان آورده ايم كه دسري بسيار خوشمزه و شيك براي پذيرايي از مهمانان جشن عروسي تان است.

تهيه دسر پودينگ

مواد لازم جهت تهيه دسر پودينگ نارگيلي :

۱ ليتر شير
۱ پيمانه شكر
۳ قاشق غذاخوري آرد
۴ قاشق غذاخوري سر پر نشاسته ذرت (اگه نگران اين هستيد كه پودينگ شما شل شود مي توانيد ۵ قاشق بزنيد)
وانيل به مقدار لازم
۳ قاشق غذاخوري پودر نارگيل
۱ قاشق غذاخوري كره

طرز تهيه دسر پودينگ

همه مواد را به جز وانيل و كره، داخل قابلمه بريزيد و مدام هم بزنيد و روي حرارت ملايم بپزيد تا غليظ شود. سپس كره و وانيل را اضافه كنيد و به خوبي مخلوط نماييد. در مرحله بعد مواد آماده شده را داخل قالب تارت كيك كه سلفون كشيديد بريزيد و ۵ الي ۶ ساعت بزاريد در يخچال سرد شود.

مواد لازم براي سس شكلاتي پودينگ

۸۰ گرم شكلات شيري
۸۰ گرم شكلات تلخ
۱۰۰ ميلي ليتر خامه صبحانه

طرز تهيه سس شكلاتي

خامه را گرم كرده و روي شكلات هاي تكه تكه شده بريزيد و ۵ دقيقه صبر كنيد سپس هم بزنيد.

مواد لازم براي تهيه خامه پودينگ

۱ بسته پودر كرم شانتي (پودر خامه فرم گرفته حاضري)
۱/۲ پيمانه شير سرد
۲ قاشق غذاخوري كرم شكلاتي مثل نوتلا
پودر كاكائو به ميزان دلخواه

طرز تهيه خامه دسر پودينگ

شير و كرم شانتي را ۳ الي ۴ دقيقه با همزن خوب هم بزنيد، سپس بقيه مواد را اضافه نماييد و هم بزنيد و بگذاريد در يخچال سرد شود.
در آخر روي پودينگ كه سفت شده است، سس را بماليد و بعد از مدتي روي آن را با خامه تزيين كنيد. دسر پودينگ نارگيلي شما آماده سرو است و مي توانيد در شب عروسي تان طعم لذيذي را به مهمانانتان هديه دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۴۳:۰۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد يخچال جهيزيه در مجله عروسي

براي انتخاب يك فريزر و يخچال جهيزيه خوب و مناسب، شناخت انواع آن و هم چنين بررسي نيازهاي شخصي خريدار لازم است. به خصوص زماني كه اين انتخاب براي آشپزخانه عروسباشد، علاوه بر لزوم انتخاب يك يخچال فريزر خوب و كارا، مديريت هزينه در خريد جهيزيه نيز اهميت بسيار زيادي پيدا مي كند. در اينجا به توضيح مواردي مي پردازيم كه مي تواند در اين تصميم گيري به شما كمك كند پس با مجله جشن عروسي همراه باشيد.

خريد فريزر و يخچال جهيزيه در گذشته دشواري چنداني نداشت چرا كه هم گزينه هاي موجود در بازار بسيار محدود بود و هم اينكه تفاوت چشم گيري بين آنها وجود نداشت. امروزه اما سازندگان لوازم برقي خانگي، معناي تازه اي به اين دستگاه پر كاربرد داده اند. خريداران با انواع مختلف يخچال فريزر، در طرح ها و رنگ هاي متنوع و هم چنين ويژگي هاي گوناگون روبرو هستند. به همين دليل انتخاب محصول مناسب از بين تمامي اين گزينه ها كار ساده اي نيست.

يخچال فريزر ها به چند دسته كلي بر اساس نحوه قرارگيري يخچال و فريزر تقسيم مي شوند كه هر مدل مزايا و معايب خود را دارد. البته بايد توجه داشت كه اين مزايا و معايب با توجه به استفاده كاربر معنا مي يابند. قيمت يخچال فريزر نيز به مدل، اندازه و امكانات آن بستگي دارد.

فريزر بالاي يخچال

قرار گرفتن فريزر در بالاي يخچال سبك پايه اكثر يخچال فريزرهاي خانگي هستند كه از دهه ۱۹۴۰ ميلادي به بازار معرفي شده اند. در اين مدل، فريزر در قسمت بالاي دستگاه و يخچال در قسمت پايين آن قرار گرفته است. دسترسي به بخش فريزر در اين مدل راحت بوده ولي براي استفاده از يخچال و دسترسي به طبقات آن لازم است كمي خم بشويد. اين مدل از نظر قيمت مي تواند مناسب ترين گزينه انتخابي باشد چرا كه در مقايسه با ساير انواع، پايين ترين قيمت را دارد. اين نوع فريزر يخچال جهيزيه داراي فضاي قابل استفاده خوبي مي باشد، به خصوص اگر قابليت هايي مانند آب سردكن، كه فضاي زيادي از داخل يخچال اشغال مي كنند را نداشته باشد. در بين انواع يخچال فريزرها، اين مدل داراي كمترين عرض بوده و براي قرار گرفتن در خانه و آشپزخانه هاي كوچك بسيار مناسب است. كارايي يخچال فريزر هاي فريزر بالا در مقايسه با نوع فريزر پايين و سايد باي سايد بيشتر بوده، تا جايي كه ۱۰ تا ۲۵ درصد انرژي كمتري مصرف مي كنند.

فريزر پايين يخچال

اين مدل از يخچال جهيزيه، تفاوت چنداني با نوع فريز بالا ندارد. همان طور كه مشخص است، در اين مدل، فريزر در قسمت پايين و يخچال در قسمت بالايي قرار گرفته است. اين مدل براي افرادي كه دسترسي راحت به يخچال از اهميت زيادي برخوردار است مناسب مي باشد. چرا كه يخچال كاملا در سطح ديد قرار گرفته و براي دسترسي به طبقات نيازي به خم شدن نيست. البته بايد در نظر گرفت كه در اين مدل، دسترسي به يخچال ممكن است براي كودكان و يا براي مثال افرادي كه از ويلچر استفاده مي كنند، كمي سخت باشد. فضاي قابل استفاده يخچال در اين مدل اندكي كمتر از نوع فريزر بالاست، اما با اين حال قيمت بيشتري دارد.

يخچال سايد باي سايد

يخچال سايد باي سايد را مي توان يكي از پر طرفدار ترين انواع يخچال جهيزيه دانست. اين مدل داراي دو درب مجزا به صورت عمودي است. يخچال در سمت راست و فريزر در سمت چپ دستگاه قرار گرفته است. در بعضي از مدل ها فضاي قابل استفاده يخچال و فريزر به يك اندازه بوده و در بعضي ديگر فضاي بيشتري به يخچال اختصاص داده شده است. در حدود ۷۰ درصد از گنجايش سايد باي سايد، فضاي قابل استفاده مي باشد. ديواره ي جدا كننده فضاي يخچال و فريزر و همچنين وجود آب سردكن و يخ ساز در بيشتر مدل ها، دليل اين كاهش چشمگير فضاي داخلي سايد باي سايد مي باشد. در اين مدل يخچال فريزر، براي باز و بسته شدن درب ها، نياز به فضاي زيادي نيست.

يخچال فريزر درب فرانسوي

يخچال فريزر درب فرانسوي ابعادي مشابه با سايد باي سايد دارد ولي همانند يخچال فريزر نوع فريزر پايين، يخچال در قسمت بالا و فريزر در قسمت پايين قرار گرفته است. دسترسي به يخچال در اين مدل از طريق دو درب ممكن مي شود و طبقات داخلي آن نيز به صورت يك سره قرار گرفته اند. طبقات عريض داخل يخچال فريزر در فرانسوي هر نوع محدوديت براي قرار گرفتن اقلام مختلف مانند انواع ديس هاي بزرگ و … را از ميان برده است. فريزر در اين مدل به صورت يك يا دو كشو در دسترس قرار مي گيرد.

يخچال فريزر چهار درب

يخچال فريزر چهار درب نوعي از يخچال فريزر درب فرانسوي است كه به جاي كشو براي دسترسي به فريزر داراي دو درب مي باشد. مزيت اين مدل در مقايسه با نوع درب فرانسوي، وجود كشوها و طبقات در داخل فريزر است.

 يخچال فريزر دو قلو

 نوع ديگري از يخچال فريزر كه براي استفاده در منزل رايج مي باشد، يخچال فريزر دو قلو مي باشد. يخچال فريزر دوقلو شامل يك يخچال و يك فريزر به صورت كاملا مجزا بوده كه از نظر ابعاد، اندازه و مدل كاملا مشابه هم هستند. از كنار هم قرار گرفتن اين دو، يخچال فريزر دوقلو شكل مي گيرد. از نظر قرارگيري يخچال و فريزر و همچنين باز و بسته شدن درب ها، اين مدل مشابه سايد باي سايد است. با اين تفاوت كه ابعاد بيروني و همچنين فضاي قابل استفاده داخل آن از سايد باي سايد بزرگ تر مي باشد. يكي از مزيت هاي يخچال فريزرهاي دوقلو، امكان قرار دادن يخچال و فريزر به صورت جدا از هم ديگر است.

پس از انتخاب نوع فريزر و يخچال جهيزيه مورد نظر، لازم است به ويژگي ها و امكانات آن توجه كرد. براي مثال مهم ترين ويژگي يخچال فريزر، فضاي داخلي مناسب و وجود طبقات و كشوهاي قابل تنظيم مي باشد. پس از آن مي توان به نور داخلي فضاي يخچال پرداخت. يكي ديگر از ويژگي هاي مثبت در يخچال فريزر كه بايد به آن توجه كرد، هشدار باز ماندن درب مي باشد.

يخچال استيل

به هنگام انتخاب يخچال استيل به اين نكته كه امكان باقي ماندن لك اثر انگشت وجود دارد توجه كنيد. هم چنين رنگ استيل در مدل ها و برند هاي مختلف متفاوت است. بدنه يخچال فريزر استيل قابليت مگنت نداشته و همچنين اثر انگشت روي آن مي ماند. به همين دليل برخي از سازندگان در بعضي مدل ها از استيل مصنوعي استفاده مي كنند كه هم خاصيت مگنت داشته و هم اثر انگشت بر روي بدنه آنها باقي نمي ماند.

آب سرد كن و يخساز يكي از امكاناتي است كه عموما در يخچال فريزر هاي سايد باي سايد ديده مي شد اما در حال حاضر اكثر مدل ها اين امكان را به دستگاه اضافه كرده اند. اين امكان براي افرادي كه در طول روز به دفعات از آب و يخ يخچال استفاده مي كنند بسيار مناسب است چرا كه از باز و بسته شدن پياپي در يخچال و در نتيجه اتلاف انرژي جلوگيري مي نمايد.

  يكي ديگر از امكانات جديدي كه در برخي از يخچال فريزر هاي سايد باي سايد، در فرانسوي و يا چهار در به كار رفته، در هاي تو در توي يخچال است. نوع عام تر اين در، كه به صورت يك دريچه بر روي در اصلي يخچال تعبيه شده، دسترسي به اقلام پر مصرف را ساده تر كرده است. نوع خاصي از اين در هاي تو در تو، در يخچال فريزر سامسونگ به نام شو كيس (Showcase) و در يخچال فريزر ال جي به نام دور اين دور (Door-in-Door) نام گذاري شده است. هر كدام از اين مدل ها طراحي منحصر به خود را دارند.

در انتها مي توان اينطور نتيجه گرفت كه اگر فضاي آشپزخانه تان كوچك است و يا بودجه كمتري براي خريد يخچال فريزر در نظر داريد، بهتر است يخچال فريزر هاي نوع فريزر بالا را انتخاب كنيد. اين يخچال فريزرها اندازه كوچك تري دارند. همچنين در كنار قيمت مناسب و پايين تر، مصرف انرژي كمتري در مقايسه با ديگر مدل ها دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۴۰:۰۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آرايش صورت عروس به سبك برنزه

اين روزها عروس خانوم هاي زيادي هستند كه آرايش صورت برنزه را مي پسندند به همين دليل تصميم گرفته ايم در اين مقاله به طور اختصاصي به همين موضوع بپردازيم پس با مجله جشن عروسي همراه باشيد. يادتان باشد هر سبكي را كه براي آرايش صورت تان انتخاب مي كند حالت طبيعي صورت شما را حفظ نمايد. اگر آرايشگر بيش از حد صورت عروس را نقاشي كند موجب مي شود سن عروس بالاتر به نظر برسد، ولي اگر مدل آرايش عروس طبيعي باشد وقتي فرد سال ها بعد عكس هاي عروسي اش را مرور مي كند از چهره واقعي خود لذت مي برد.

آرايش صورت

در هر قسمت از اين مقاله سعي شده است نكات ريزي كه مي تواند در جذاب تر شدن آرايش صورت تان كمك كند را يادآوري كنيم.

آرايش چشم

در آرايش صورت به سبك برنزه براي كشيدن خط چشم بهتر است ازخط چشم هاي پودري و سايه اي كه به رنگ خاكستري تيره است و يا مدادهاي مشكي مات و خشك استفاده نماييد و به شكل هاله اي كمرنگ در گوشه و لابه لاي پلك هاي بالا و در صورت درشتي چشم پلك هاي پايين نيز بكشيد.

رنگ مو

اگر آرايش صورت شما برنزه است اصلاً نبايد رنگ مو و ابروي خود را بيش از پايه ۷ روشن كنيد. خانم هايي كه تمايل به رنگ كردن مو دارند مي توانند از پايه رنگي هاي قهوه اي، شكلاتي، طلايي، مسي و هاي لايت هاي عسلي، دودي، نسكافه اي و كاراملي كه معمولاً در پايه ۷ است، استفاده كنند.

سايه چشم

براي سايه چشم تان مي توانيد از رنگ هاي نيلي وآبي لاجوردي استفاده كنيد چشمان شما با اين رنگ بسيار جذاب و زيبا نشان داده خواهد شد.

رژ گونه

رژ گونه را بر حسب رنگ رژ لب انتخاب كنيد و حتما پس از پايان آرايش صورت تان با پنكيك يا پودرهاي آرايشي رژ گونه تان را مات و محو نماييد.

رژ لب

بهترين رنگ لب در آرايش برنزه استفاده از رنگ هاي مات و كمرنگ در گروه كرم و شكلاتي و بژ است. هم چنين خط لب تان را نيز بهتر است يك درجه تيره تر از رژتان انتخاب كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۳۹:۴۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 22
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 3412
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» اسکی در اروپا، تجربه ای هیجان انگیز همراه آرامش خاطر
» سلفی گرفتن با مومیایی که شاید متعلق به رضا خان پهلوی باشد!
» جاذبه های گردشگری ریکیاویک| بیانی نو از ایسلند زیبا
» اثر هنری ژاپنی در ایران!
» سفر به کرمان | آشنایی با آداب و رسوم مردم کرمان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دریاچه سرخ
» دلتابان، شما را به سفری فراموش نکردنی در کیش می برد !!
» نوسان بازار ارز، شامل حال خارجی ها هم شد!
» جزیره هرمز | جزیره سرخ بیرون آمده از آب
» بهترین رستوران های گیلکی معروف تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایم باشک
» بهترین غذای دریایی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بازی خیابانی
» زیباترین هتل های مالت، میزبانی خوب برای اقامتی رویایی
» شهرهای بزرگ و پر جمعیت چین، دیدنی بی نظیر قلب آسیا
» عجیب ترین رستوران های دنیا و طعم بی نظیر غذاهای ملل
» تجربه هیجان انگیز جام جهانی 2018 با تورهای دلتابان
» کرمان گنجینه تاریخ در دوره های مختلف تاریخی
» در زیر شهر اندیمشک چه می گذرد؟!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در راستای خورشید
» یزد | شهر نمونه ی گردشگری جهان اسلام
» پروازهای تهران به اربیل از سر گرفته می شوند!
» پیشینه تاریخی شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهوه خانه چینی
» چابهار | نگینی درخشنده در جنوب شرق ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کلونی
» معرفی نقش اسب کورد در صنعت گردشگری کردستان
» 10 کافه بازی تهران که میشه حسابی خوش گذروند!!
» معرفی فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان!!
» بزرگترین منبع آب شیرین دنیا یخ زد!
» قدیمی ترین  پیتزا فروشی های تهران | پیتزا فروشی های قدیمی تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بزرگترین غار
» خارق العاده ترین قلعه های پنهان اروپا و دنیایی از رمز و راز
» نمایشگاه آثار معمار زندان قصر افتتاح شد!
» دیدنی های لندن در پناه هنر و زیبایی بی نظیر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نرمش صبحگاهی
» جیرفت کهن | برگی از کتاب تاریخ ایران زمین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جدل آرام
» برترین جاذبه های گردشگری چین | در سفر به چین به کجاها برویم؟
» طعم لذت بخش غذاهای معروف در شهرهای مختلف ایران
» تجدید دیداری با روستای هیر قزوین که اشک به چشم می آورد
» محصولات تراریخته برای سلامتی مضرند؟؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دستیار ماهیگیر
» لوکس ترین هتل های جهان | هتل بلغاری دبی به لوکس ترین ها اضافه شد
» اقامتگاه های جنگلی برتر در جهان، پلی بین آرامش و صنعت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طوفان بیابان
» سفر به اشویل | بهترین تفریحات را در اشویل انجام دهید!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تنها در مه
» 10 کار برتری که در ویتنام می توان انجام داد
» 10 مورد از بهترین شهرها و روستاهای دارای دریاچه در اروپا