عروسي
مجله جشن عروسي

آموزش بافت مو تيغ ماهي حرفه اي

بافت مو روش ها و مدل هاي مختلفي دارد كه اگر آنها را ياد بگيريد مي توانيد موهايتان را به شكل هاي زيبا و متنوع ببافيد و از شكل و مدل آن لذت ببريد. بافت مو تيغ ماهي براي خانم هايي كه مي خواهند موهايشان را خيلي زود درست كنند و با آن راحت باشند مناسب است. مي توانيد اين مدل مو را به صورت مرتب و براق يا به صورت نامرتب و شل و حتي خيس درست كنيد. در هر صورت درست كردن آن بسيار آسان است و اگر تكنيك آن را ياد بگيريد مي توانيد براي موهاي بلند و كوتاه و به صورت باز يا شينيون آن را بكار بگيريد. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به آموزش بافت مو تيغ ماهي بپردازيم پس مثل هميشه با ما همراه باشيد.

بافت مو تيغ ماهي

قبل از شروع كار ابتدا كمي از ژل مو استفاده كنيد تا بافت خيس درست كنيد، يا براي مدلي شيك تر مي توانيد با موهاي موج دار يا حالت دار كارتان را شروع كنيد.

سپس بايد موها را به دو بخش مساوي تقسيم كنيد، البته گاهي اوقات فقط قسمتي از مو را براي بافتن انتخاب مي كنند. سمت راست موها را با دست راست نگه داريد و با دست چپ بخش كمي از موها را از بيرون بخش سمت چپ برداريد و به داخل بخش سمت راست ببريد.

براي سمت ديگر هم همين كار را تكرار كنيد. بخش چپ موها را با دست چپ نگه داريد و با دست راست خود بخش كمي از موها را از بيرون بخش سمت راستيي برداريد و به داخل بخش سمت چپ ببريد.

با برداشتن بخش هاي كمي از موها اين كار را تكرار كنيد و آنها را ضربدري ببافيد تا به نوك موها برسيد.

پس از اينكه بافت كامل شد با كش انتهاي آنها را محكم كنيد و با اسپري تافت آنها را مرتب كنيد تا موهايتان براق و مرتب به نظر برسند. براي آن كه اين مدل بافت بچگانه به نظر نرسد، حتما تا انتهاي موها را ببافيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۳:۴۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

صداقت ؛ لازمه ي زندگي مشترك

معمولاً پس از عروسي و رفتن به منزل مشترك، تصور و شناخت زوجين از هم دستخوش تغيير و تحول مي شود به گونه اي كه به تدريج آن احساسات قبلي فروكش كرده و از شور و اشتياق سابق خبري نخواهد بود و در اين ميان عقل و منطق و يكدلي و صداقت است كه كشتي خانواده را به سلامت به منزل مقصود خواهد رساند. نقطه مقابل آن عدم صداقت است. صادق نبودن يكي از پنج عامل تخريب‌كننده زندگي مشترك است. صادق نبودن محبتي را كه زن و شوهر به همديگر دارند نابود ميكند.

وقتي رابطه‌اي توأم با صداقت و يكرنگي با همسر خود داشته باشيم، افكار، احساسات، دلتنگي‌ها و مشكلاتمان را راحت و بدون هيچ نگراني با او در ميان ميگذاريم. اكثر زوجين عادت كرده‌اند كه احساسات واقعي خود را پيش همسر خود انكار كنند و همين مسأله باعث ايجاد فاصله ارتباطي ميان زوجين ميشود ولي وقتي صداقت را انتخاب كرده و آن را برنامه كاري خود قرار دهيم، ميتوانيم احساسات و نگراني‌هاي خود را با همسرمان بازگو كنيم تا همسرمان پي به احساسات دروني ما ببرد.

براي صادق بودن در رابطه زناشويي ، شما نيازمند كسب مهارت‌هاي جديد و درك جديد هستيد. مهمترين نكاتي كه در اين رابطه بايد بياموزيد عبارتند از:

– تمرين روراستي و صداقت با ابراز و بيان احساسات در لحظه و تشويق همسرتان به اينكه بگويد چه چيزي شنيده و و چه حسي پيدا كرده است.
– صداقت جرأت ميخواهد، خصوصاً جرات خطر كردن.
– زن و مرد صادق، خودپذيري را تمرين ميكنند، مسئوليت افكار و احساسات خود را ميپذيرند، با يكديگر همكاري ميكنند و ارتباط روشن و صريحي دارند.

صداقت انواعي دارد كه توضيح درباره آنها ميتواند به درك مناسبتر اين نياز عمده كمك كند:

صداقت عاطفي

به معناي بيان واكنش‌هاي عاطفي مثبت يا منفي نسبت به وقايع زندگي به خصوص بيان واكنش‌هاي عاطفي در مورد رفتارهاي همسر است. بعضي از زن و شوهرها در ابراز واكنش‌هاي مثبت چندان مشكلي ندارند، ولي ابراز واكنش‌هاي منفي برايشان سخت است. در اين مورد، همسران ابتدا بايد مهارت‌هاي مناسب ارتباطي و نحوه بيان خواسته‌ها را ياد بگيرند و در مرحله بعد، بايد بتوانند احساسات خود را به راحتي بيان كنند.

 صداقت در مورد گذشته

صادق بودن در مورد گذشته يا صداقت تاريخي ارائه اطلاعاتي درباره سوابق شخصي و به خصوص نقاط قوت و ضعف شخصي است. شايد سؤال شود كه تا چه حد مي‌توان گذشته خود را به همسر گفت. واقعيت آن است كه در اين مورد نمي‌توان حكم كلي داد و پاسخ بستگي به شرايط زوج‌ها دارد، ولي از يك نكته نبايد غافل بود؛ اينكه صداقت با همسر درباره گذشته بيشتر ناظر بر احساسات صادقانه با اوست، نه بيان حقايق با وي.

صداقت در مورد زمان حال

صداقت درباره زمان حال به در ميان گذاشتن وقايع زندگي روزمره با همسر مربوط مي‌شود. در اين زمينه، زن يا شوهر بايد در مورد فعاليت‌ها و اقدامات روزانه‌‌اي كه انجام مي‌دهد به همسرش اخباري بدهد. اين مسئله به خصوص در فعاليت‌هايي كه بر همسر اثر مي‌گذارند حياتي‌تر و لازم‌تر است.

در زندگي خوب و موفق، زن و شوهر به هم نوعي وابستگي متقابل پيدا مي‌كنند و اين ارتباط براي برنامه‌ريزي روزانه و هماهنگ ساختن فعاليت‌ها ضروري است. اما در زندگي ناموفق، هر يك از طرفين درگير كارهاي خاص خود مي‌شوند و برنامه‌هاي روزانه خاص خود را دارند. به اين حالت «زندگي دوم محرمانه» گفته مي‌شود. در واقع، يكي از طرفين درگير شكلي از زندگي كاملاً خصوصي مي‌شود كه طرف ديگر از آن خبر ندارد. بايد توجه داشت كه اين زندگي خصوصي كاملاً محرمانه، مانعي غيرضروري در مسير حل مشكلات زندگي مشترك است و كاملاً برخلاف هدف تشكيل خانواده و زندگي مشترك است. صداقت در زمان حال به معناي عبور از اينگونه زندگي‌هاي محرمانه ثانوي است. براي اينكه به صداقت در زمان حال دست پيدا كنيد سعي كنيد تا آنجا كه مي‌توانيد همسرتان را در جريان برنامه‌هاي روزانه خود قرار دهيد. بيان صادقانه‌ برنامه‌ها و فعاليت‌هاي روزانه به همسر از طرف مرد يا زن، از احتمال بروز مشكل يا بحران در زندگي تا حد زيادي مي‌كاهد.

صداقت در مورد آينده

اين نوع صداقت مربوط است به توضيح طرح‌ها و برنامه‌هايي كه زن و شوهر براي زندگي آينده‌شان طراحي كرده‌اند. گفت‌وگو و توضيح درباره جزئيات طرح‌ها و تقاضاي مساعدت، همفكري، همكاري و همراهي از همسر، يك راهكار مهم محسوب مي‌شود. سعي كنيد در انتهاي هر هفته زماني را به طرح برنامه‌ها و اهداف و فعاليت‌هاي مربوط به روزها و ماه‌هاي آينده اختصاص دهيد و به طور مشترك با همسر خود در اين باره همفكري و برنامه‌ريزي كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۳:۱۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ايده هايي براي مدرن كردن دكوراسيون آشپزخانه

از آنجايي كه امروزه اغلب آشپزخانه‌ها مشرف به اتاق پذيرايي هستند توجه به دكوراسيون آشپزخانه امري مهم است. براي ايجاد دكوراسيون ساده و ارزان و در عين حال شيك و جذاب بايد چشمانتان را بيش از گذشته بر روي سليقه و اعتماد بنفس خود باز كنيد. در اين مقاله از مجله عروسي به بررسي چند ايده براي جذاب تر كردن دكوراسيون آشپزخانه خواهيم پرداخت.

دكوراسيون آشپزخانه

هميشه در آشپزخانه‌ها جنگ به راه است؛ جنگ بين فضا و تركيب. هر چه باشد آشپزخانه محل نگهداري وسايل زيادي است كه بايد با دقت و ظرافت كافي در جاي مناسبشان قرار بگيرند. اما گاهي داشتن يك آشپزخانه مدرن و امروزي با دكوراسيون خاص، خودش ممكن است فضاي زيادي را هدر دهد. اين وسط كسي برنده ميدان است كه بتواند بين فضا و دكوراسيون تعادل برقرار كند.

پيش از اقدام به آراستن آشپزخانه بايد خود را از شر وسايل اضافي و كهنه اي كه مدت هاست بلااستفاده باقي مانده اند خلاص كنيد. اين وسايل مي توانند قابلمه هاي خراب شده و از كار افتاده، ظروف پلاستيكي بي كاربرد يا بسيار كم كاربرد و يا كهنه ها و لكه هاي قديمي باشند.

بعضي خانوم ها تصور مي كنند كه قرار دادن آبميوه گيري، ساندويچ ساز و … روي كابينت آشپزخانه باعث ميشود كه اين مكان مدرن تر به نظر برسد در حالي كه اينگونه نيست. هر چه سطح كابينت خلوت تر باشد آشپزخانه مرتب تر و شيك تر به نظر مي رسد.

تمام ظروف و وسايل برقي و …. را در نظر بگيريد و آن ها را بر اساس ميزان نيازتان تفكيك كنيد. شما هر روز از اين وسايل برقي جاگير استفاده نمي كنيد پس بهتر است آن ها را جمع كنيد. به عنوان مثال شما هر روز آشپزي ميكنيد پس ادويه جات، قابلمه هاي اصلي، ملاقه ها و احتمالا دستگاه غذا ساز خود را هر روز لازم داريد. وسايلي كه بيشتر استفاده مي شوند را در بخش هاي جلوتر كابينت ها و وسايل كم كاربرد را عقب تر بچينيد. همچنين سعي كنيد وسايل خيلي سنگين را در كابينت هاي بالا يا خيلي پايين قرار ندهيد تا دست و كمر شما هنگام برداشتن آن ها زياد تحت فشار قرار نگيرند.

استفاده از ديوار و سقف

مي توانيد با اتصال گيره هاي مخصوص به يك ديوار از آشپزخانه قابلمه هايتان را روي ديوار آويزان كنيد. هم چنين مي توانيد ميله هايي را در سقف بچسبانيد و قابلمه هايتان را به آن آويزان كنيد. حتما در لحظه اول به اين فكر مي كنيد كه اين كار ممكن است نماي خوبي نداشته باشد، ولي اگر ظروفتان را درست انتخاب كنيد خواهييد ديد كه چقدر جذابيت دكوراسيون آشپزخانه را بيشتر مي كند.

دكوراسيون آشپزخانهچسباندن عكس روي درب يخچال ممنوع

ديگر زمان آن روزها گذشته كه درب يخچال و فريزهاي خانه پر ميشد از عكسها و يادگاريهاي قديمي. درب يخچال نه آلبوم خانوادگي شماست و نه كتابخانه شخصي‌تان. به خصوص اينكه اين عكسها و يادگاريها گاهي تا ماهها و حتي سال‌ها روي درب يخچال باقي ميمانند و آنقدر جلوي چشم هستند كه ديگر اثر خودشان را روي قلب و ذهن آدم از دست ميدهند.

چسباندن استيكرهاي پيتزافروشي محل يا آژانس كه ديگر يك خطاي بزرگ است. اگر خيلي به آنها نياز داريد ميتوانيد آنها را به كناره‌هاي يخچال كه ديد ندارند، بچسبانيد.

استفاده از ظروف زيبا در تزيين آشپزخانه

اين روزها ديگر كسي همه فضاي آشپزخانه را با كابينت‌هاي سرتاسري نمي‌پوشاند. طراحان دكوراسيون معمولا بالاي گاز يا ديوارهاي كناري آشپزخانه طاقچه‌هايي نصب ميكنند و ظرف‌ها را در معرض ديد قرار ميدهند. شايد شما از بهترين جنس كابينت با زيباترين رنگها براي چيدمان آشپزخانه‌تان استفاده كرده باشيد اما كابينت‌ها زماني زيباتر ميشوند كه مكملهايي داشته باشند؛ اجناسي از جنس لوازم مخصوص آشپزخانه. پس چرا به اين فكر نيستيد كه ظرف‌هاي سراميكي رنگي‌تان را جوري در دسترس قرار دهيد كه هر روز ديدنشان لذت ببريد.

وجود امكانات بي نظير در آشپزخانه هاي ميتواند به كاربردي تر شدن فضاهاي داخلي آشپزخانه كمك كند. شلف ها يكي از اين امكانات هستند. شلف، عنصري كاربردي براي خانه اي زيبا محسوب مي شود و به شما كمك ميكند تا از ديدن وسايل و لوازم دكوري آشپزخانه تان لذت ببريد. البته توجه داشته باشيد كه استفاده بيش از حد از لوازم دكوري در آشپزخانه نه تنها آن را زيباتر نخواهد كرد بلكه نتيجه عكس دارد.

توجه به قانون مثلث طلايي

به عقيده كارشناسان طراحي هر آشپزخانه‌اي براي خودش يك مثلث طلايي دارد كه نبايد تحت هيچ شرايطي قاعده آن به هم بخورد. اين مثلث با اتصال سينك ظرفشويي، اجاق گاز و يخچال درست ميشود كه درواقع هريك از آنها بايد در يك راس مثلث فرضي در آشپزخانه قرار داده شوند.

استفاده از لامپ هاي مناسب

آشپزخانه‌ها حسابي بايد پرنور باشند تا هم زيبايي رنگ كابينت‌ها بيشتر به چشم بيايد و هم حاصل دست بانوي خانه بيشتر بدرخشد. هر آشپزخانه‌اي بايد تعداد زيادي چراغ سقفي داشته باشد. هم چنين مي توانيد براي بهتر جلوه دادن دكوراسيون آشپزخانه از لامپ هاي LED در سقف و يا زير كابينت ها استفاده نماييد.

نوسازي كابينت ها

اگر كابينت هايتان تكراري و قديمي شده نيازي نيست در فكر تغيير مدل آنها باشيد. كافي ست درب كابينت ها را جدا كرده و رنگ بزنيد. هم چنين مي توانيد از روكش هاي مخصوص كابينت استفاده كنيد و سطح خراب شده كابينتها را با روكش بپوشانيد. در صورت لزوم دستگيره ها را هم عوض كنيد و از دستگيره هاي ظريف و سبك مدرن استفاده كنيد تا جلوه كابينت هايتان بيشتر شود.

استفاده از فرش و قاليچه در آشپزخانه ممنوع

خيلي از وقت است كه استفاده از فرش و قاليچه براي آشپزخانه از دور خارج شده است. از آنجايي كه آشپزخانه‌هاي امروزي با طراحي خاصشان ديگر كم كم دارند به قسمتي از سالن پذيرايي تبديل ميشوند، براي سطح زمين آشپزخانه هم بايد درست تصميم بگيريد. جنس سطح آشپزخانه بايد با جنس باقي سطوح خانه همخواني داشته باشد. حالا از نظر بافت نشد اما از نظر رنگ، بهتر است رنگ سراميك‌هاي آشپزخانه با سراميك بيرون يكي باشد.

استفاده از جزيره به جاي ميز غذاخوري

پيش از اينها همه در آشپزخانه‌هايشان يك ميز غذاخوري كوچك داشتند به خصوص آن زمان كه آشپزخانه‌ها بزرگ بودند و مانند باقي اتاق‌هاي خانه چهار ديواري محسوب ميشدند. اين روزها ديگر آشپزخانه‌ها آنقدر بزرگ نيستند كه بتوانند همه اعضاي خانواده را با هم در خودشان جاي دهند. بنابراين گذاشتن يك نيمكت بزرگ يا ميزغذاخوري در آشپزخانه نه ديگر باب ميل است و نه مناسب با فضا. طراحان داخلي در بازسازي خانه‌ها اولين كاري كه انجام مي‌دهند اين است كه ميز آشپزخانه را برمي‌دارند و به جاي آن از يك ميز اپن بزرگتر با صندلي‌هاي خاص استفاده ميكنند يا جزيره‌ها را به آشپزخانه مي‌آورند و دور تا دورش صندلي ميگذارند.

البته توجه داشته باشيد كه در هر آشپزخانه نبايد از جزيره‌ها استفاده كرد. درست است كه جزيره‌ها اين روزها بسيار باب ميل هستند و نشانه‌اي از طراحي مدرن آشپزخانه‌ها ولي اگر به قدر كافي براي جا دادن آنها فضا در اختيار نداشته باشيد آن وقت آشپزخانه نه فقط مدرن و امروزي نميشود بلكه محل تنگ و باريكي به‌نظر مي‌رسد كه فقط كار كردن در آن سختتر شده است. انتخاب يك جزيره نامناسب با ابعاد ناجور و حتي بد قرار دادن آن در فضا ممكن است خيلي برايتان گران تمام شود.

دكوراسيون آشپزخانه

استفاده از گل در آشپزخانه

استفاده از گياهان زينتي ميتواند محيط آشپزخانه شما را زنده كند و به آن حس شادابي و طراوت ببخشد. مي توانيد با نصب انواع شلف هاي ديواري چوبي و قرار دادن گلدان هاي زيبا روي آن فضاي آشپزخانه خود را مدرن و زيباتر از هميشه كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۲:۲۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آيا همسرتان دچار وسواس است؟

وسواس يكي از شايع‌ترين، پيچيده‌ترين و آزاردهنده‌ترين اختلالات رواني است و زيرمجموعه بيماري هاي اضطرابي ميباشد. وسواس در تعريف كلي، فكر، احساس، انديشه يا تصوير ذهني مزاحم است و اجبار هم رفتاري آگاهانه و عودكننده را شامل ميشود كه نام آن O.C.D يا Obsessive Compulsive Disorder يا اختلال وسواسي اجباري ميباشد. در اين مقاله از مجلهعروسي به بررسي كامل وسواس، دلايل، علائم و راه حل براي درمان آن خواهيم پرداخت.

ريشه بيماري وسواس اضطراب ميباشد كه به دو شكل فكري و عملي بروز ميكند. درواقع وسواس عملي علامت‌هاي وسواس فكري را دارد. افرادي كه دچار افكار وسواسي هستند مدام مضطرب ميشوند و انجام عمل وسواسي اضطرابشان را كاهش مي‌دهد و چنانچه فردي در مقابل انجام عمل وسواسي مقاومت كند، اضطرابش بيشتر و بيشتر خواهد شد.

افراد وسواسي بدون اينكه بخواهند در ذهنشان افكار مزاحمي شكل ميگيرد. بگذاريد برايتان بگويم چرا شير آب مدت‌هاست كه باز است، همسر شما يكبار دستانش را ميشويد، اما درست وقتي كه ميخواهد شير آب را ببندد، فكري به سراغش مي‌آيد: «دستانت هنوز كثيف هستند، ممكن است بيمار شوي» او به ناچار دوباره دستانش را مي‌شويد، اينبار مواد شوينده‌ بيشتري استفاده ميكند اما باز هم وقتي ميخواهد كارش را تمام كند، اين فكر به سراغش مي‌آيد و اگر بخواهد به آن بي محلي كند، دچار اضطراب ميشود.

وسواس شستشو معروف‌ترين انواع وسواس است اما فقط به همين جا ختم نميشود. فردي كه وسواس دارد به دليل ترس از اتفاقات فاجعه‌آميز به طور بيمارگونه‌اي همه چيز را كنترل و بررسي ميكند؛ مثلا شيرگاز را از ترس آتش‌سوزي بارها ميبندد و بسته بودنش را كنترل ميكند. از ترس دزد در خانه‌ را بارها قفل ميكند و بعد باز هم كنترل ميكند كه حتما قفل شده باشد. گزارش كاري‌اش را صد بار ميخواند تا غلط املايي و انشايي نداشته باشد. از نظر او هرچيزي دقيق بايد سر جاي خودش باشد، گلدان در مركز ميز قرار گيرد و تابلوي روي ديوار يك ميليمتر هم كج نباشد. وسواسي ها حتي گاهي داراي افكار خشونت‌آميز هستند و فكر ميكنند مبادا كسي را با چاقو بكشند؛ اين فكر، ناخودآگاه آغاز ميشود و آنقدر ادامه مييابد كه فرد وسواسي براي جلوگيري از قتل و كشتن اشخاص غريبه يا خودي، ديگر دست به چاقو نميزند كه هيچ، هر چه چاقو و قيچي و وسيله تيز باشد، از خودش دور ميكند. فرد مبتلا به وسواس دائماً در ذهنش اضطراب وقوع فاجعه، قدم ميزند و براي همين به‌شدت كنترلگر ميشود.

درمان وسواس

درست است كه ديدن اين رفتارهاي همسرتان زندگي را برايتان جهنم ميكند اما قرار ما اين است كه هر صورت مسأله‌اي را حل كنيم پس بايد راههاي مختلف را بيازماييد تا به جواب درست برسيد.

فراموش نكنيد همسرتان فقط وسواس دارد، همين. او همان مرد مهربان يا زن وفادار و كدبانويي است كه به همسري انتخاب كرديد، حال دچار يك مشكل شده است پس در عشق و علاقه‌تان خللي ايجاد نكنيد. مطمئن باشيد كه همسرتان از اين كارها و تكرارها لذت نميبرد، بلكه يك نيروي دروني او را وادار ميكند براي رفع اضطراب و ناامني‌اش اين كارها را انجام دهد. در حقيقت همسرتان بيمار است. وقتي به او به چشم يك بيمار نگاه كنيد بيشتر ميتوانيد در كنارش باشيد و كمكش كنيد تا وقتي كه فكر نماييد او از عمد ميخواهد آزارتان دهد.

بهتر است به عنوان نزديك‌ترين فرد به او كمي در مورد بيماري وسواس مطالعه كنيد و از افراد آگاه در اين زمينه كمك بگيريد.

وسواس از بيماري هاي اضطرابي است پس سعي نماييد با فراهم كردن آرامش براي همسرتان كاري كنيد كه اضطراب كمتري را تجربه كند. هر چه اضطرابش بيشتر شود، اعمال وسواسي بيشتري از او سر ميزند.

همسرتان را متقاعد كنيد كه به يك روانشناس مراجعه كند. گاهي بايد ريشه اين افكار و رفتارها پيدا شود. شايد لازم باشد از دارو استفاده شود. در هر صورت يك روانشناس متخصص ميتواند در طول مسير همراهتان باشد.

صبور باشيد و براي اصلاح همسرتان عجله نكنيد، اگر حتي براي او دارو تجويز كردند، اين بدان معني نيست كه با خوردن چند قرص مثل زماني كه گلو درد داريد نشانه‌هاي بيماري از بين برود بلكه مشكلات رواني اصولاً دوره‌ درماني طولاني تري را طلب ميكنند. در قدم اول شدت تظاهرات وسواسي كم ميشود تا كم كم به طور كل برطرف شود.

عشق شما به همسرتان، تحمل وضعيت موجود و كمك گرفتن از يك فرد متخصص ميتواند سه ضلع مثلث درمان همسر وسواسيتان باشد. فراموش نكنيد زندگي با يك شخص وسواسي، هر چند سخت و طاقت فرساست، اما هر مشكلي راه حلي دارد. كافيست بخواهيد كنار همسرتان باشيد و به او كمك كنيد.

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۲:۴۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش گره كراوات ترينيتي (Trinity knot)

اين گره زيبا داراي سه بخش متقارن بوده و از نظر فرم بسيار شبيه هرم مي باشد. گره ترينيتي مانند گره الدرج، يك نوآوري نسبتاً جديد است كه با ايجاد تصويري چشم نواز طرفداران زيادي پيدا كرده است. اما از طرفي اين گره بسيار ساده تر از گره الدرج بوده و پارچه كم تري براي آن مورد نياز مي باشد. در نگاه اول ممكن است نحوه گره زدن آن كمي مشكل به نظر رسد، اما اين كار در واقع نسبتاً ساده است و با چند حركت بسيار سريع انجام مي شود. كراوات هاي بدون طرح و ساده، به دليل قابل مشاهده بودن شكل گره، براي گره ترينيتي مناسب تر است. طرح هاي پر نقش و نگار باعث محو و پنهان شدن طرح گره مي گردد اما با انتخاب درست و مناسب طرح هاي خالدار ريز در يك كراوات رنگ روشن و برخي از طرح هاي راه راه، مي توان يك شكل مثلثي زيبا را ايجاد كرد. البته براي خلق جلوه هاي بصري بيشتر در گره نياز به تمرين و آزمون و خطاي زيادي است. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به آموزش گره كراوات ترينيتي براي آقا داماد هاي عزيز بپردازيم پس با ما همراه باشيد.

آموزش گره كراوات ترينيتي

آموزش گره كراوات

ابتدا قسمت پهن كراوات را در سمت راست و قسمت باريك را در سمت چپتان قرار دهيد. سپس قسمت باريك را از روي قسمت پهن رد كرده و از پايين وارد حلقه ايجاد شده، كنيد. وقتي قسمت باريك را از داخل حلقه گردن رد كرديد آن را به سمت بيرون بياوريد طوري كه در سمت راست بدنتان باشد.

مجدداً سر باريك كراوات را بگيريد ولي اينبار آن را از زير قسمت پهن رد كنيد و آن را به سمت چپ بكشيد. سپس از بالا وارد حلقه كنيد طوري كه دوباره سر آن به سمت راستتان بيايد.

سر قسمت باريك را گرفته و از روي گره اي كه ايجاد شد رد كنيد و به سمت چپ بياوريد و دوباره از پايين آن را وارد حلقه دور گردن كنيد. سپس طبق شماره ۸ تصوير، سر باريك كراوات را از داخل حلقه ايجاد شده رد كنيد به گونه اي كه در سمت راستتان قرار گيرد.

سر باريك كراوات را كه در سمت راست قرار گرفته از زير كراوات رد نموده و سپس طبق تصوير شماره ۱۰، از روي كار رد نماييد و سپس گره را بكشيد تا محكم شود. ممكن است قسمت كوچكي از سر باريك كراوات باقي بماند كه آن را از پشت بايد به داخل گره فرو ببريد تا گره مرتب و جذابي ايجاد گردد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۱:۱۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد جاروبرقي براي جهيزيه

هنگام خريد جهيزيه اگر براي خريد جاروبرقي در بازار به جست‌وجو بپردازيد با گستره وسيعي از محصولات مواجه مي شويد كه هم ظاهر و هم ابعاد متفاوتي دارند. گرچه عملكرد همه آنها با مكش همراه است ولي مواردي در هر يك وجود دارد كه آنها را از ديگري متمايز ميكند يا يكي را بر ديگري برتري ميدهد. در اين مقاله از مجله جشن عروسي قصد داريم مشخصاتي كه بايد در انتخاب و خريد يك جاروبرقي مورد توجه قرار گيرند را بررسي نماييم، پس با ما همراه باشيد.

جاروبرقي

جاروبرقي هاي خانگي به دو دسته‌ كلي تقسيم مي‌شوند:

۱- جاروهاي كيسه‌اي
۲- جاروهاي مخزني يا بدون كيسه

تفاوت اصلي اين گروه همانطور كه از اسمشان پيداست، در مخزن نگهداري زباله‌ آن‌هاست.

جاروبرقي كيسه‌اي

جاروهاي كيسه‌اي براي نگهداري گردوخاك و زباله جمع‌شده از كيسه‌هاي پارچه‌اي، پليمري يا كاغذي استفاده ميكنند. برخي از اين دستگاه‌ها امكان استفاده از چند مدل كيسه را دارند و ميتوان در آنها از كيسه دائم يا پاكت‌هاي يكبار مصرف استفاده كرد. تهيه كيسه‌هاي دائم يا پاكت‌هاي يكبار مصرف كار سختي نيست و تقريبا از هر فروشگاه و سوپرماركتي ميتوان آنها را تهيه كرد؛ به شرطي كه اين پاكت‌ها ويژگي خاصي نداشته باشند و به عبارتي معمول باشند.

جاروبرقي مخزني يا بدون كيسه

جاروهاي بدون كيسه براي نگهداري گردوخاك و زباله فاقد هرگونه كيسه و پاكتي هستند و هر چه توسط موتور مكيده ميشود در مخزني پلاستيكي (عموما شفاف) جمع ميشود. با پيشرفتي كه در اين گروه جاروها انجام شده، گردوخاك در اين مخازن به صورت فشرده جمع ميشوند و راندمان دستگاه از اين نظر بسيار بالاست.

امكانات

جاروها در هر گروهي كه قرار بگيرند ميتوانند داراي امكاناتي اضافه باشند كه آنها را به ديگران برتري دهد. وجود آنها براي عملكرد دستگاه الزامي نيست ولي حذف هر يك ميتواند بر راندمان دستگاه، عملكرد بهينه و استفاده راحت از دستگاه تأثير منفي بگذارد. در زير به تعدادي از اين امكانات مي‌پردازيم:

لوله تلسكوپي

لوله‌هاي فلزي جاروبرقي براي استفاده در شرايط خاص يا براي تطبيق با قد كاربر قابل تنظيم هستند و براي اين كار از مكانيسمي بهره ميبرند كه به آن «تلسكوپي» اطلاق ميشود. اين ويژگي باعث مي‌شود تا لوله‌هاي فلزي روي ‌هم بلغزند و در اندازه‌هاي از پيش تعريف‌شده ثابت شوند. براي آزاد‌ كردن گيره تلسكوپي و تغيير اندازه از دكمه ساده يا دكمه‌هاي استوانه‌اي پيشرفته استفاده ميشود. در دكمه‌هاي استوانه‌اي اندازه‌ كردن لوله كاري راحت تر است و با كشيدن اين دكمه به هر سمت اندازه لوله به دلخواه كاربر تغيير مي‌كند.

لوله خرطومي

لوله خرطومي در جاروهاي مختلف ساختاري منعطف دارند تا به راحتي به چپ و راست، عقب و جلو حركت كنند و در همين حين قطع نشده و تا نشوند. اين لوله‌ها معمولا پلاستيكي هستند. در مدلهاي گران قيمت تر چين هاي لوله ديده نشده و روكشي از الياف پليمري ديده ميشود. طول عمر اين لوله‌ها بيشتر بوده ولي تهيه مجدد آنها كاري سخت است و نياز به پرداخت هزينه‌اي زياد دارد.

طول لوله‌هاي خرطومي در بيشترين حالت، در حدود ۲ متر است و بلندي بيش از حد اين لوله همانند كوتاهي غيرمعمول آن باعث سختي در استفاده از جارو ميشود. علاوه بر كاهش قدرت مانور در لوله‌هاي بلند، قدرت مكش هم افت خواهد كرد. پس فريب طول بلند لوله خرطومي را كه در برخي تبليغات به آن اشاره ميشود نخوريد.

محل اتصال لوله خرطومي به بدنه

شايد كم اهميت باشد ولي بودنش خيلي بهتر از نبودنش است. در اين مكانيسم ويژه در محل اتصال لوله خرطومي به بدنه محدوديتي براي چرخش خرطومي وجود ندارد و كاربر به هر طرف كه برود خرطومي مي چرخد و قدرت مانور را بالا ميبرد. اين مكانيسم اتصال معمولا در جاروبرقي هاي بدون كيسه به كار گرفته نميشود كه اين امر ناشي از نحوه طراحي اين دستگاه‌هاست.

نشانگر پر بودن مخزن

احتمالا اين نشانگر هيچ وقت در جاروهاي بدون كيسه استفاده نشود زيرا مخزن آنها شفاف بوده و ميزان آشغال جمع شده در آنها ديده مي‌شود. نشانگر پر بودن مخزن در جاروهاي كيسه‌اي كاربرد زيادي دارد و به صورت يك نوار قرمز يا چراغ روشن شده و كاربر را مطلع مي‌سازد تا كيسه را خالي يا تعويض كند.

چرخ هاي جاروبرقي

چرخ ها يكي از موارد مهم در جاروبرقي محسوب ميشوند. چرخ ها يا در كنار دستگاه نصب ميشوند يا در زير آن به شكلي مخفي نصب ميشوند. در مدلهايي كه چرخ در كنار بدنه جارو قرار ميگيرد يك چرخ دوار هم در زير دستگاه نصب ميشود تا قدرت مانور جارو بالا برود. بزرگ بودن چرخ ها و چرخش راحت آنها باعث ميشود تا جارو روي سطوح مختلف به‌آساني حركت كند.

نوع دستگيره

دستگيره شايد به نظر خيلي افراد چندان مهم نباشد ولي يكي از بخش هاي مهم جاروبرقي است چرا كه مستقيما با كاربر در ارتباط است و شكل ناصحيح آن كاربري دستگاه را بسيار دشوار ميكند. در مدلهاي ارزان قيمت و اقتصادي دستگيره‌ جارو خميده است و با يك انحناي ملايم خرطومي را به لوله فلزي متصل ميكند. در مدلهاي گرانتر، طراحي دسته ارگونومي بيشتري داشته و فشار كمتري به دست كاربر وارد ميسازد.

كنترل روي دسته

يكي از مواردي كه در انتخاب جاروبرقي براي افراد تاثير زيادي دارد وجود كنترل قدرت موتور و دكمه خاموش و روشن جارو روي دسته است. در دستگاه هايي كه اين خصيصه در آنها وجود ندارد كاربر براي روشن و خاموش كردن و تغيير قدرت موتور يا همان قدرت مكش مجبور است از روي بدنه اين كار را انجام دهد.

سيم جمع كن

تقريبا تمام جاروبرقي هاي خانگي در حال حاضر داراي سيم جمع كن هستند و سيم برق بلند جارو را به داخل دستگاه جمع ميكند. اين كار با فشردن دكمه پدالي روي بدنه انجام ميشود.

كابل برق معمولا بين ۶ تا ۹ متر است و با توجه به امكان استفاده به ميزان دلخواه از طول سيم برق، ميتوان مدعي شد هر چه سيم برق طولاني تر، بهتر. البته به شرطي كه در حجم كلي جارو تأثير نداشته باشد.

دمنده هوا

برخي جاروبرقي ها از هواي خروجي موتور به‌عنوان دمنده استفاده ميكنند. در اين موارد ميتوان با نصب لوله‌هاي جاروبرقي به خروجي هوا از باد پرقدرت دستگاه استفاده كرد. برخي توليدكنندگان اين قسمت را اگزوز مي نامند. بايد توجه داشت كه هواي خروجي از اگزوز جارو از فيلتر رد نمي شود و ممكن است حاوي گردوخاك و ذرات معلق باشد.

فيلتر

هواي مكيده شده توسط موتور جارو در مسير خود ميتواند از فيلترهاي تعبيه شده در جارو عبور كرده و سپس از دستگاه خارج شود. تقريباً تمام جاروهاي خانگي اين روزهاي بازار لوازم‌خانگي برقي داراي حداقل يك فيلتر هستند.

صدا

از قديم جاروبرقي مساوي بوده با صداي بلند موتور و مكيدن هوا از طريق لوله‌هاي جارو. اگرچه استفاده از جاروبرقي مداوم نيست و شايد در طولاني ترين زمان در يك دور جاروكشي يك يا دو ساعت آن هم به‌صورت منقطع از جارو استفاده ميشود ولي همين زمان كوتاه هم ميتواند آزاردهنده باشد. توليدكنندگان جاروبرقي‌هاي جديد بر حذف يا كاهش صداي موتور تمركز زيادي داشته‌اند. ممكن است از افراد مختلف نظرات متفاوتي در مورد صداي جاروها بشنويد. در حقيقت تفاوت چنداني بين جاروهاي باكيسه يا بدون كيسه ازنظر ميزان صدا نيست. درواقع صداي بلند جاروبرقي به‌خاطر عايق نبودن بدنه و اطراف موتور است. دستگاه‌هايي كه ازنظر قيمتي بالاتر از بقيه قرار مي‌گيرند و برخي شركت‌هاي خاص با عايق‌بندي خاص و استفاده از مايعات در اطراف موتور باعث حذف حداكثري صداي موتور مي‌شوند؛ البته ازنظر بسياري حذف صدا به قيمت اين جاروها نمي‌ارزد و افزودن بر صبر و تحمل را پيش مي‌گيرند.

پارويي

پارويي همان قسمتي است كه روي زمين قرارگرفته و مكش از طريق مجراي آن انجام ميشود. بسياري از جاروها از پارويي هاي ساده بهره ميبرند و تنها با فشردن يك دكمه پدالي روي آن، برسي زير آن بيرون مي‌آيد تا جارو كردن فرش و موكت بهتر انجام شود. برخي جاروها به همراه پارويي هاي مخصوص براي كارهاي خاص عرضه ميشوند و درواقع بيش از يك پارويي دارند. البته خيلي وقت ها اين پارويي هاي متنوع تنها به درد تبليغات ميخورند. برخي شركت ها با تغيير ظاهري روي پارويي اصلي باعث بهبود عملكرد آن شده‌اند. در اين پارويي‌ها تغيير شكل از حالت خطي به نوك‌تيز و نيز ايجاد مجاري متعدد و هدفمند زير پارويي، نصب چرخ‌هاي متعدد و كارآمد و غيره باعث بهبود چشمگير كارآيي آن شده‌اند.

سري هاي مختلف

قطعات كوچكي همراه جاروها به كاربر ارائه مي شود كه هر يك شكل خاصي دارند و براي كار خاصي هم طراحي و ساخته شده‌اند. اين قطعات به سري هاي گوشه و كناره و سري برسي معروف هستند. برخي توليدكنندگان اين سري ها را طوري به هم متصل درست كرده‌اند كه به شكل يك قطعه در اختيار كاربر قرار ميگيرند و به‌اين ترتيب نگهداري و استفاده از آنها راحت ميشود. از اين سري ها براي تميز كردن قرنيزها، بين كوسن هاي مبل و پرده‌هاي ضخيم استفاده ميشود.

نكات كليدي

خيلي ها ظاهر جاروبرقي برايشان مهم است. ظاهر جارو شايد آخرين چيزي است كه ميتوان به آن اهميت داد و كاملا سليقه‌اي است. وزن جارو هم بسيار مهم است، بااينكه معمولا حركت جارو روي چرخ هايش و روي زمين است ولي اگر وزن جارو زياد باشد در مواردي كه نياز به جابجايي عمودي جارو باشد كاري سخت در انتظار كاربر خواهد بود.

با توجه به ميزان مصرف و حوصله خودتان بين جاروهاي كيسه‌اي يا بدون كيسه انتخاب كنيد. حوصله از اين نظر كه مخزن و فيلتر جاروهاي بدون كيسه بايد شسته و تميز شوند. براي جاروهاي كيسه‌اي هم خالي كردن و شستن يا تهيه پاكت هاي يكبارمصرف مطرح است كه نياز به پرداخت هزينه هم هست.

قدرت موتور و مكش

فاكتور مهم ديگر توان يا قدرت موتور جارو است كه با عددي نشان داده ميشود كه واحد آن وات است. جاروبرقي هاي خانگي به صورت عمومي تواني در بازه‌ ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ وات دارند. ولي اين تمام ماجرا نيست و توان مكش هم بايد در نظر گرفته شود. توان مكش يا AirWatt هميشه عددي كمتر از توان موتور خواهد بود. اين توان همان چيزي است براي كاربر اهميت پيدا ميكند. مسلم است كه موتوري با توان بالاتر قدرت مكش بيشتري هم دارد ولي قدرت مكش بين دو جاروبرقي با توان موتور يكسان ميتواند بسيار متفاوت باشد. اين اختلاف ناشي از شكل پارويي، طول و اتصالات لوله‌ها و عايق بندي بدنه است.

خلاصه اينكه قدرت مكش با قدرت موتور فرق ميكند و تابع ساختار جاروبرقي ، پارويي و لوله خرطومي است. فريب شگرد فروشنده ها را نخوريد كه لوله خرطومي را جدا ميكنند و قدرت مكش را با چسباندن دستشان به ورودي هوا روي بدنه نشان ميدهند. قدرت مكش بايد در سر پارويي و با نصب كامل لوله ها تست شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۳:۳۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب و استفاده صحيح سايه چشم

براي داشتن آرايشي زيبا و مجلسي و البته چشم‌نواز لازم نيست الزاما به آرايشگاه برويد. كافي است كمي دقت به خرج دهيد و هزينه‌اي را كه مي‌خواهيد به آرايشگر بدهيد صرف خريد محصولي با كيفيت كنيد تا بتوانيد فوق العاده بوده و در مجلس بدرخشيد. يكي از كارهايي كه خانم‌ها گمان مي‌كنند كار دشواري است و بايد حرفه‌اي باشند تا بتوانند آن را انجام دهند، سايه زدن پلك ها است. در اين مقاله از مجله عروسي به شما مي‌آموزيم چطور درست سايه بزنيد.

سايه چشم

فاكتور موثر در انتخاب سايه چشم تنها رنگ آن نيست بلكه بافت مناسب، برند سايه و ميزان تيرگي و روشني آن نيز در انتخاب سايه نقش دارد. بافت و جنس سايه سه نوع است، پودري، فشرده و مايع.

سايه پودري نرم: به نرمي بر روي پلك چشم مي خوابد و حالتي مرواريدي و براق به سايه چشم مي دهد. بيشتر براي ايجاد سايه روشن و يك نوع درخشش ملايم بكار مي رود.

سايه پودري فشرده: اين سايه پوشش مناسبي بر روي پلك چشم ايجاد مي كند و براي ايجاد تراكم و تشديد رنگ، مناسب است.

سايه كرمي: تقريبا نحوه استفاده از آن مشكل است و براي چين ها و افتادگي هاي پلك چشم بكار مي رود.

براي تازه كارها بهترين نوع سايه چشم سايه فشرده است كه شناخته شده‌تر هم مي باشد. لازم نيست ده ها رنگ سايه داشته باشيد تا آرايش چشمتان كامل شود اما داشتن حداقل سه رنگ سايه روشن، متوسط و تيره توصيه مي‌شود. اگر مي‌خواهيد آرايش ملايمي داشته باشيد اين سه رنگ را از ميان رنگهاي خنثي (خانواده خاكستري، قهوه‌اي، بژ و صورتي) انتخاب كنيد در غير اين صورت محدوديتي در انتخاب رنگ سايه وجود ندارد.

نحوه درست سايه زدن

آرايش چشم بايد آخرين مرحله از آرايش شما باشد. ابتدا كانسيلر، كرم پودر، رژگونه، برنزه كننده و خط ابرو را استفاده كنيد سپس سراغ سايه چشم برويد. استفاده از پرايمر سايه كمك ميكند آرايش شما دوام بيشتري داشته باشد در غير اين صورت چربي طبيعي پوست سايه را در عرض چند ساعت پاك خواهد كرد. هرگز قبل از سايه زدن ريمل نزنيد مگر اين كه آرايش دودي غليظ براي چشمان خود انتخاب كرده باشيد.

درست است كه سايه چشم را ميتوان با انگشت هم زد اما در اين صورت آرايش شما ظاهري حرفه‌اي نخواهد داشت و تركيب شدن سايه با چربي دست كيفيت آن را كاهش خواهد داد. پس لازم است براي خريد چند برس سايه با كيفيت هزينه كنيد تا سايه را به آساني استفاده كرده و آرايشي حرفه‌اي و زيبا داشته باشيد. براي سايه زدن از برس هاي اسفنجي استفاده نكنيد چون كيفيت خوبي ندارند. براي پوشاندن پلك از برس هاي تخت زبر در سايز متوسط و براي زدن سايه در محل تا خوردگي پلك و محو كردن آن از برس زبر گرد استفاده كنيد. داشتن يك برس كوچك مدادي براي كشيدن خطوط نازك و ظريف كاري با سايه توصيه ميشود اما اجباري نيست.

هنگام زدن سايه روي پلك آن را در حالي كه برس با چشمان شما زاويه مي سازد با حركات ضربه‌اي بزنيد تا بهتر روي آن بنشيند.
در محو كردن سايه به جاي ماليدن سايه با حركات رفت و برگشتي و سريع، از حركات كوتاه و آهسته و هم جهت استفاده كنيد و سايه را محو كنيد. به جز هنگامي كه از هايلايت كننده استفاده مي كنيد هرگز نبايد سايه را از پلك تا زير ابرو امتداد دهيد، در اين صورت آرايش شما اغراق آميز و نامناسب خواهد شد.

اگر مي خواهيد براي سايه چشم تان از سه رنگ مختلف استفاده كنيد به نكات زير توجه كنيد:

ابتدا روشن ترين رنگ (هايلايت كننده) را بزنيد. اين رنگ معمولا رنگ نخودي، كرم يا بژ روشن است كه پايه مناسبي براي زدن سايه فراهم ميكند. با برس تخت آن را روي همه قسمت هاي چشم از جمله گوشه هاي آن بزنيد و تا زير ابرو و پلك پايين هم امتداد دهيد.

سپس رنگ وسط را استفاده كنيد. در بين سه رنگي كه براي سايه چشم انتخاب كرده‌ايد دومين رنگ را برداريد و با برس سايه تخت آن را روي پلك بالا (از خط مژه تا خط تاي پلك) بزنيد اما از اين خطوط فراتر نرويد و با گوشه چشم ها هم كاري نداشته باشيد.

بعد از آن با تيره ترين رنگ به چشم ها عمق دهيد. در ميان سه رنگ سايه خود تيره ترين رنگ را برداريد و با برس گرد سايه از گوشه داخلي چشم شروع كنيد و با ضربات كوتاه و قوي امتداد دهيد تا به وسط بالاي چشم برسيد. در اين نقطه حركت را قوي تر كنيد و تيره ترين خطوط را رسم كنيد و به آرامي با خطوط محو شونده به سمت گوشه خارجي چشم حركت كنيد و طبق سليقه خود گوشه آن را شكل دهيد.

در انتها سايه چشم را محو كنيد. با يك برس تميز و نرم سايه ها را با ملايمت روي سطح پلك محو كنيد تا به رنگ طبيعي پوست شما نزديك تر شود و آرايش چشم شما طبيعي به نظر برسد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۱:۴۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد پرده براي منزل عروس داماد

سالهاست از عنصري به نام پرده‌ در فضاهاي داخلي منزل استفاده مي‌شود. البته بايد گفت كاربرد اين عنصر از گذشته تابه‌حال كمي ارتقا يافته است. پرده‌ در گذشته فقط براي محفوظ ماندن افراد خانه از گرما، سرما و حفظ حريم خصوصي آنها بوده است، اما امروزه علاوه بر كاربردهاي گفته شده براي تنظيم شدت نور و همچنين زيبايي داخلي محيط زندگي نيز استفاده مي شود.

اولين قدم در انتخاب پرده اين است كه بدانيد براي چه فضايي قرار است آن را تهيه كنيد. زيرا هر فضايي با توجه به كاربردش و ميزان نور محيط، پرده مخصوص به خودش را مي طلبد. در اين مطلب از مجله عروسي در مورد نحوه درست انتخاب پرده براي هريك از فضاهاي منزل صحبت خواهيم كرد.

پرده پذيرايي

مدل پرده پذيرايي مدرن بايد جزئي طبيعي و هماهنگ با دكوراسيون اتاق باشد. وقتي مي گوييم بايد جزئي طبيعي از دكوراسيون اتاق باشد منظورمان اين نيست كه پرده ها حتما بايد به رنگ ديوارهاي اتاق يا مبلمان انتخاب شوند. اتفاقا خيلي خوب است كه رنگ هاي متفاوت با آنچه در اتاق است را امتحان كنيد تا فضايي متنوع و جذاب داشته باشيد. اين كار خصوصا در خانه هايي با تم مدرن و شيك بخوبي جواب مي دهد. حواستان باشد رنگ پارچه اي كه شما در فروشگاه ديده‌ايد لزوما همان رنگي نخواهد بود كه شما در خانه خواهيد ديد. بنابراين هنگام انتخاب پارچه به نور فضاي خانه‌تان توجه كنيد و از فروشنده بخواهيد چراغ‌هاي متمركزش را خاموش كند تا شما در نور غير‌مستقيم هم رنگ پارچه را ببينيد‌. البته بهتر است كه روز براي خريد پرده اقدام كنيد تا هر دو نوع نور در دسترس باشند‌.

براي پذيرايي بهتر است كه با توجه به سبك چيدمان منزلتان يكي از پارچه هاي شكيل و زيبا مانند مخمل، ساتن، حرير و … را انتخاب كنيد. شما مي توانيد اين پارچه ها را به تنهايي استفاده كنيد يا اينكه برحسب سليقه با تلفيقي از چند جنس پارچه با يكديگر، پرده‌اي هماهنگ و درخور منزلتان طراحي كنيد.

اگر سقف اتاق پذيرايي شما به گونه اي است كه قسمتي از بالاي پرده زير سقف كاذب و يا قاب پرده مي‌رود ديگر لازم نيست شما يك والان هم براي آن در نظر بگيريد‌. آويزان كردن پرده‌هاي كناري كه به دكور معروف است‌، اين تركيب را كامل مي‌كند‌.

وقتي كه شما روي يك ديوار بزرگ دو پنجره كنار هم داريد و بين آنها هم ديوار كوچكي وجود دارد‌، مي‌توانيد دو پرده جداگانه آويزان كنيد و روي ديوار ميان دو پنجره هم تابلو و يا شمعدان ديواري نصب كنيد‌. شما حتي مي‌توانيد با توجه به عرض ديوار مياني يك بوفه هم آنجا قرار دهيد . هم چنين مي توانيد براي عريض‌تر شدن فضاي پذيرايي براي مجموع پنجره‌ها و ديوار وسط يك پرده بزرگ بزنيد‌. به اين ترتيب ابهت فضا بيشتر خواهد بود‌. البته بهتر است اين مدل را دو تكه در نظر بگيريد چرا كه شما مي‌توانيد پنجره‌ها را راحت باز كنيد و موقع شستشو هم با مشكل كمتري مواجه شويد‌.

حتي اگر پنجره پذيرايي خانه‌تان قدي نيست و به صورت نيمه است‌، دليل بر اين نمي‌شود كه شما حتما مجبوريد پرده‌اي با همان ارتفاع آويزان كنيد‌ بلكه مي توانيد يك متر بلندتر در نظر بگيريد. حتي براي اين نوع پنجره‌ها هم مي‌توانيد پرده‌هاي قدي بياويزيد‌‌. اين را بدانيد مدل قدي علاوه بر اينكه ارتفاع سقف و ديوار را بلندتر جلوه مي‌دهد‌، فضا را رسمي‌تر مي‌كند‌. هرچه پرده را به سقف نزديكتر كنيد، فضاي شما را بزرگتر جلوه مي دهد.

اگر نور فضاي مورد نظرتان كم است ولي دوست داريد طرفين پرده محيط‌تان دكور با پارچه‌اي ضخيم هم بخورد‌، در صورتي كه دو طرف پنجره ديوار خالي وجود دارد‌، ريل را بزرگ‌تر نصب كرده و دكورها را در واقع روي ديوار نصب كنيد تا فضايي از پنجره را اشغال نكرده و جلوي نور را نگيرند‌.

پرده آشپزخانه

شما بايد براي فضاي آشپزخانه از پرده هايي كه به راحتي قابل شستشو هستند استفاده كنيد. هم چنين بهتر است آنها قابليت عبور نور طبيعي را از خود داشته باشند تا بتوانيد در طول روز به راحتي آشپزي تان را انجام دهيد. به اين منظور ميتوان از انواع مدل شيد يا كركره‌اي استفاده كرد. اين مدل ها با رنگهاي متنوع و قيمتهاي متفاوت در بازار به فروش مي رسند.

پرده اتاق خواب

براي اتاق خواب ها بهتر است از مدل اسپرت نخي يا انواع تور استفاده كنيد. پارچه‌هاي نخي و كتان از تنوع بالايي در طرح و رنگ برخوردار هستند كه معمولاً كمتر سليقه‌اي آنها را پسند نمي‌كنند.

حتما آستري بزنيد. درست است كه معمولا آستري را براي جلوگيري از ورود تابش شديد نور خورشيد و همچنين جلوگيري از اشراف همسايه‌ها‌ي روبه‌رويي به فضاي داخل خانه‌، آويزان مي‌كنند ولي يادتان باشد حتي اگر هيچ كدام از اين مشكل‌ها را هم نداشته باشيد‌، بايد آستري بزنيد‌. چرا كه شب كه هواي بيرون تاريك مي‌شود‌، اگر زير پرده تور، آستري آويزان نكرده باشيد‌، تيرگي فضاي بيرون، پرده را سايه‌دار و نا‌زيبا مي‌كند‌.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۱:۲۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

با اصطلاح برليان بهتر آشنا شويد

با عمومي شدن استفاده از طلا و جواهرات و هم چنين ساير زيورآلات، گاهي استفاده نادرست از اصطلاحات در بين افراد شاغل در اين زمينه ديده مي شود كه اين خطا عمدتا از ناآگاهي آنها نشات گرفته كه متاسفانه اين اشتباه به عموم مردم نيز سرايت كرده است.
يكي از اين اصطلاحات نادرست، استفاده از عبارت برليان براي سنگ قيمتي الماس مي باشد كه در اين مقاله از مجله عروسي به توضيح آن خواهيم پرداخت.

برليان

برليان (Brilliant) به معني درخشان است. بسياري از افراد به اشتباه از واژه برليان براي سنگ الماس استفاده مي كنند در صورتي كه برليان يك نوع تراش براي سنگ الماس و ساير سنگ هاي قيمتي است.

 اين نوع تراش، فرزندِ تراشي است به نام تراش سوئيسي كه براي انواع و اقسام سنگ هاي مختلف در گذشته استفاده مي شده‌ است. در تراش برليان همواره سعي بر اين است نوع برش ها را طوري طراحي كنند كه بيشترين بازتاب نور از يك الماس را ايجاد كرده تا بيشترين درخشش را داشته باشد. از آن جايي كه الماس سنگي بسيار سخت و گران قيمت است، اكثرا از اين برش بر روي الماس استفاده مي كنند، به اين دليل بسياري از افراد سنگ الماس را با نام برليان مي شناسند.

“برش” يا “كيفيت برش” يك الماس يكي از چهار C جادويي است كه براي نشان دادن كيفيت يك الماس بكار مي رود. چهار C معروف الماس به اين عبارت هستند: برش (Cut)، شفافيت (Clarity)، قيرات (Carat)، رنگ (Color). هر چه كيفيت اين چهار C بالاتر باشد، قيمت الماس هم بالاتر است.

تاريخچه

تراش برليان در سال ۱۹۱۹ بوسيله يك رياضي دان بلژيكي به نام Marcel Tolkowsky ابداع شد. هدف او از اين برش ايجاد حداكثر براقيت (Brilliancy) در سنگ الماس بود. اين نوع برش داراي ۵۷ تا ۵۸ صفحه و زوايا و اندازه هاي استاندارد مي باشد.

دانشمندان مؤسسات بزرگ آمريكا و بلژيك هميشه براي بهتر كردن نوع تراش الماس ها تلاش مي كنند و سال به سال استانداردهاي جديدي براي اين كار ارائه مي دهند. تراشندگان الماس، چه كساني كه به روش سنتي مبادرت به تراش الماس مي كنند و چه كساني كه با دستگاه هاي پيشرفته اين كار را انجام مي دهند، بايد پيرو اين استاندارد باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۰:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آيا در ازدواج به دنبال همسر زيبا هستيد؟

شما نمي توانيد ازدواج كنيد بدون اين كه چهره همسرتان را بپسنديد. مطمئن باشيد كه اگرچه ظاهر بعد از گذشت مدتي براي شما عادي مي شود اما در مرحله اول بسيار مهم است كه بتوانيد با چهره، ظاهر و حركات همسرتان خو بگيريد نه اينكه آن را تحمل كنيد. وقتي از همسر زيبا صحبت مي كنيم، منظورمان چهره و ظاهري بي عيب و نقص نيست كه همه را انگشت به دهان بگذارد بلكه زيبايي اينجا تعبيري است كه ما از پذيرش ظاهر همسر داريم. خود شما بايد تشخيص دهيد كه آيا فرد مورد نظر ويژگي هاي ظاهري دلخواه شما را دارد يا خير. ممكن است فردي كه به نظر ديگران خيلي زيبا مي آيد براي شما جذاب نباشد و يا فردي كه از نظر ديگران ظاهري معمولي يا پايين تر از حد متوسط دارد به دلتان بنشيند.

اگر ظاهر كسي به دلتان ننشست احساس گناه نكنيد. اينكه ظاهر كسي به هر دليلي به دل ما ننشسته، به اين معنا نيست كه ما سطحي نگريم و يا از فهم و درايت برخوردار نيستيم. از آنجايي كه يكي از اهداف ازدواج، افزايش خويشتن داري و ارضاي نيازهاي جنسي در حريم خانواده است، لذت بردن از همنشيني و ظاهر شريك زندگي، حق همه ي انسان هاست. به هر حال، هيچ كدام از ما نمي توانيم ادعا كنيم كه ظاهر انسان ها هيچ اهميتي براي ما ندارد، و ناديده گرفتن كلي اين ملاك به هيچ وجه توصيه نمي شود.

زيبايي از ديدگاه زن و مرد يكسان نيست، بلكه مقابل هم است. زيرا زيبايي همسر از نظر مرد، تناسب اندام، ظرافت مو و ابرو، نازكي لب ها و صدا، ايمان، حيا، عفت و پاكدامني زن است و از نظر زن، زيبايي همسر، قدرت، نيرومندي، هيكلي چهارشانه، توان دفاع و غيرت و پاكي چشم و فكر و عمل است.

بعضي از دختران و پسران شيفته وضعيت ظاهر طرف مقابل مي‌شوند و ساير عوامل را ناديده مي گيرند. اين حالت نيز پس از مدتي كه عوامل ديگر اهميت خود را نشان مي دهند و عامل زيبايي در مرحله بعد قرار مي گيرد، خوشي و نشاط را از خانواده مي گيرد و چه بسا كه زندگي گرم و پرشور اوليه به سردي مي گرايد.

گرچه زيبايي ظاهر و تناسب اندام را در انتخاب همسر نمي توان ناديده گرفت، اما نبايد به عنوان بزرگ ترين هدف و معيار و ملاك ازدواج محسوب شود، به طوري كه ديگر معيارها را تحت الشعاع قرار دهد، بلكه هنگام انتخاب همسر بايد هر دو بعد زيبايي (زيبايي ظاهر و زيبايي باطن) تركيب شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۱:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 19
دیروز : 25
افراد آنلاین : 1
همه : 5467
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن
» خوشگذرانی در کاستاریکا | بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ادامه بازی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام ماسه
» سفر به افنباخ آلمان | 15 کاری که می توانید در افنباخ انجام دهید
» 10 مورد از بهترین پناهگاه های ساحلی بالتیک
» رونق گردشگری قنات در اردکان
» خوشگذرانی در ماداگاسکار | 8 دلیل برای سفر به ماداگاسکار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تصادفات جاده
» با آژانس مسافرتی پارلاگشت به باکو سفر کنید !
» سرای سنتی سوته دلان | الماس شرق تهران
» چرا کالیفرنیا باید مقصد بعدی شما برای تعطیلات باشد؟
» 7 شهر هلند غیر از آمستردام که باید برای گردش در نظر داشته باشید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان آدانسونیادر
» سفر به دهکده کوه پانی | دهکده شناور تایلند
» آشنایی با مجموعه کاخ های سعدآباد تهران!