عروسي
مجله جشن عروسي

نكاتي براي انتخاب بهترين تشريفات عروسي

شايد شما هم اين تصور را داشته باشيد كه افرادي به سراغ تشريفات عروسي مي‌روند كه پول زيادي براي اين كار در نظر گرفته‌اند و اصلاً اين كار يك كار تجملاتي است. ولي واقعيت اين است كه تعداد عروس و داماد هايي كه بودجه زيادي ندارند كه براي شب عروسي خرج كنند كم نيستند. با كمي تحقيق متوجه خواهيد شد كه اين مؤسسات به نسبت خدماتي كه ارائه مي دهند هزينه دريافت مي كنند و مصداق اين مثل است كه هر چقدر پول بدهيد همان قدر آش مي خوريد. يعني شما مي توانيد به يك مؤسسه تشريفات عروسي مراجعه كنيد و متوسط هزينه‌اي كه مي خواهيد براي شب عروسي تان در نظر بگيريد اعلام كنيد، اين مؤسسات نيز بهترين خدمات را با توجه به پولتان به شما پيشنهاد خواهند داد. در اين مقاله از مجله عروسي به بررسي نكاتي در جهت انتخاب بهترين تشريفات عروسي خواهيم پرداخت.

– اولين نكته و مهم ترين مسئله در انتخاب بهترين تشريفات عروسي اين است كه اگر به فكر برگزاري مراسم عروسي تان به صورت خصوصي هستيد كه امكان مختلط بودن در آن است، بدانيد كه برگزاري مراسم عروسي مختلط قانوني نيست و قرارداد شما با دفتر تشريفات سند رسمي محسوب نمي شود و اگر كار به شكايت از مدير تشريفات مجالستون رسيد دستتون به جايي بند نيست پس در انتخاب هايتان به شدت دقت كنيد و ابتدا ليستي از مورد اعتماد ترين، با سابقه ترين و خوشنام ترين موسسات تشريفات مجالس تهيه كنيد.

– دومين نكته در انتخاب بهترين تشريفات عروسي اعتماد به تيم آنها است. اين روزها برخي از موسسات تشريفات مجالس و كترينگ هاي عروسي براي جلب اعتماد مشتريان به آنها مي گويند بخشي از هزينه خود را مي توانيد بعد از مراسم در صورت رضايت از كيفيت و كميت خدمات پرداخت كنيد البته اين روش مي تواند يك سوپاپ اطمينان براي زوج ها باشد اما اگر شب عروسي به خاطر عدم مديريت صحيح يا اجراي غلط مراسم آبرويتان رفت به نظر شما اون پول باقيمانده مي تواند ناراحتي شما را جبران كند؟ پرس و جو از دوستان و آشنايان و كساني كه تجربه قرارداد با اينگونه موسسات را داشتند مي تواند نقش مهمي در انتخاب بهترين تشريفات عروسي شما داشته باشد.

– بعد از ديدن عكس ها و فيلم هاي عروسي كه به عنوان نمونه كار تشريفات مجالس به شما نشان داده مي شود، مدير مجموعه تشريفات به شما پيشنهاد مي كند تا در يك مراسم كه توسط آنها طراحي و اجرا مي شود شركت كنيد تا از نزديك كيفيت غذا را تست كنيد و از ديزاين ها و نحوه پذيرايي بازديد به عمل آوريد. اين پيشنهاد شامل نكات بسيار زيادي است كه با رعايت كردن اين نكات مي توانيد قدرت تصميم گيري خود را افزايش دهيد:

– حتما به مدير تشريفات عروسي بفرماييد قصد داريد به عنوان تست در مراسمي شركت كنيد كه منوي قيمت آنها دقيقا هم قيمت منوي انتخابي شما باشد. بارها ديده شده كه عروس داماد با بودجه مثلا ۲۰ ميليوني را بردند به مراسمي با هزينه تقريبي ۵۰ ميليون، مشتري از همه جا بي خبر همه چيز را خوب ديده و قرارداد بسته و روز عروسي خودش ديده كه ….

– حتي المقدور به باغي براي تست مراجعه كنيد كه همان باغ و سالن انتخابي شما باشد. چون باغ تالارها به لحاظ دكوراسيون و زيبايي با هم متفاوت است پس دليل نمي شود باغي كه با يك چيدمان و گل آرايي خاص خيلي شيك و زيبا شده، باغ انتخابي شما هم همانقدر رويايي شود مثلا شما باغي با ورودي ۴ ميليون انتخاب كرديد ولي برگزار كننده شما را به يك باغ با ورودي ۲۰ ميليون توماني برده و اين شما را در انتخاب سردرگم و گمراه مي كند.

– براي تست به همراه مدير موسسه يك دور داخل مراسم نزنيد و بياييد بيرون، حتما يكي دو ساعت در مراسم حضور داشته باشيد و بعد مراسم، شده تا ۱ شب پشت در منتظر بايستيد تا مهمان ها بيايند بعد با خانواده ها و اقوام عروس داماد درباره غذا، ميوه، شيريني و مديريت مراسم سوالات خودتان را مطرح كنيد.

– كيفيت و كميت شام عروسي، ميوه و شيريني و … هم از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. وقتي براي تست تشريف مي بريد شما را دعوت مي كنند تا در يك ميز مشخص بشينيد و بهترين جاي غذا با شيك ترين تزئينات را براي تست مي آورند تا شما ميل كنيد. اين هم ملاك خوبي براي سنجش نيست به مسئول و برگزاركننده مجلس بفرماييد من مي خواهم مانند بقيه مهمانها از ميزشام استفاده كنم و از همان غذايي كه به مهمان ها مي دهيد تست كنم اينجوري همه چيز را واقعي تر تست مي كنيد.

– فكر كنيد براي تست غذا به مجلسي مي رويد كه بهترين سرآشپز ايران را دارد و خوشمزه ترين غذا هاي ايراني و فرنگي را سرو مي كند اما تا حالا به اين موضوع فكر كرديد كه اندازه غذا هم بسيار مهم است. بارها همه ما به مجالس عروسي دعوت شديم كه غذا بهمون نرسيده يا مثلا گوشت و مرغ تمام شده و فقط روي ميزشام انواع برنج ها ديده مي شد. پس شارژ كردن ميزهاي پذيرايي چه از نظر ميوه، شيريني، آب ميوه، دسر، پيش غذا و چه از نظر خورشت ها و غذاها از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. در جلسه تست حتما در هنگام سرو غذا به شارژ شدن ميزشام توجه كافي داشته باشيد و در طول مراسم به شارژ شدن ديس ميوه و شيريني، آب ميوه و غيره.

– به گرم بودن غذا، به تميزي روكش و كاور ميزها و صندلي ها، به نحوه برخورد مهمانداران و تعداد آنها، به هماهنگي تيم هاي موزيك، عكاسان و فيلم برداران و تيم تشريفات دقت كنيد. به ساعت نگاه كنيد كه آيا در زمان مناسب شام سرو شد يا زمان پذيرايي با ميوه يا شيريني به موقع بود و يا گروه موزيك آهنگ ها را متناسب با قوميت و سليقه عروس داماد اجرا كرد يا خير.

– تازه بودن گلها در ديزاين مجالس خيلي خيلي مهم است چون نماد زيبايي مراسم شما گل آرايي آن است. بسيار ديده شده موسسه اي در تاريخي عروسي داشته و همان گلها را براي مراسم فردا استفاده كرد. بنده خدا عروس داماد دومي با همان پول ولي گل پژمرده و پلاسيده روي ميزها، جايگاه عروس داماد و ورودي باغ مشاهده مي كنند. امكان دارد شما گل رز انتخاب كرديد و هزينه ۵ ميليوني بابت گل آرايي پرداخت كرديد ولي روز مراسم با گل ارزان تر روبرو شديد اينها همه تخلفات موسسات تشريفات عروسي است.

– آسانسور، پاركينگ، مسيردسترسي، آدرس آسان و سر راست از فاكتور هاي مهم انتخاب باغ عروسي است. پس موقع بازديد از باغ ها علاوه بر زيبايي به ستون ها كه هر چقدر كمتر باشد بهتر است، سقف كه هر چه بلندتر باشد بهتر است، سيستم سرمايشي و گرمايشي كه هر چقدر جديدتر باشد بهتر است، دقت كنيد.

– خواهشاً اگر ليست تشريفات عروسي هاي ارزان قيمت را براي خود انتخاب كرديد حتما حوصله به خرج دهيد و همه را تك به تك ببينيد، مقايسه كنيد و به تست مراسم برويد. خيلي از منوي هاي ارزان و قيمت مناسب موسسات تشريفات دروغين هستند. سعي كنيد انتهاي مراسم با مهمان ها و يا عروس داماد از نزديك صحبت كنيد و در مورد ميزان رضايتشان از نحوه عملكرد موسسه تشريفاتي سوال كنيد. البته مي توانيد از صاحب تيم تشريفات بخواهيد شماره تلفن چند تا از عروس داماد هايي كه طي چند ماه اخير مراسمشان توسط ايشان اجرا شده را در اختيار شما قراردهند تا بتوانيد با آنها صحبت كنيد. البته حتما در مورد صحت شماره ها بايد قرارداد مستقيم آن مشتري را ببينيد تا بتوانيد با خيال راحت به آن اعتماد كنيد.

– پس از انتخاب بهترين تشريفات عروسي بايد كوچكترين موارد از تعداد غذا، وزن گوشت و مرغ، جنس برنج، ميوه، شيريني، گل آرايي و نوع گلها و هرچيزي كه به فكرتان مي رسد را در قرارداد رسمي با موسسه تشريفات قيد كنيد. به جاي جوجه ۳۰۰ گرمي جوجه ۱۳۰ گرمي تحويل مهمانهايتان ندهند. به جاي گل اركيده در گل آرايي ميزها و جايگاه عروس گل داوودي نزنند و به جاي برنج ايراني از برنج هندي استفاده نكنند. پس يكي از مهم ترين مطالب در متن قرارداد با بهترين تشريفات عروسي درج تمام جزئيات در مفاد قرارداد است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۵:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

سالاد مرغ ويژه ميز اردور عروسي

سالاد مرغ غذايي سبك و لذيذ است كه مي تواند ميز اردور شب عروسي تان را رنگين كند. زرشك قرمز، كاهوي سبز، گردوي طلايي و گلابي زرد جلوه بسيار زيبايي به سالاد مرغ مي دهند. وجود سينه مرغ هم باعث مي شود سالاد شما يك وعده غذاي كامل و مغذي باشد. در ضمن با كمي پنير فتا و سس بالزاميك سالاد طعمي عالي پيدا مي كند. تهيه سالاد مرغ خيلي راحت است و وقت چنداني هم نمي گيرد. با اين مقاله از مجله جشن عروسي همراه باشيد تا با طرز تهيه اين سالاد مرغ لذيذ، رنگارنگ و شيك كه ويژه ميز اردور مي باشد، آشنا شويد.

مواد لازم براي تهيه سالاد مرغ

سينه مرغ ۲ عدد
نمك و فلفل به مقدار لازم
كاهو ۱ دسته بزرگ
گلابي ۲ عدد
زرشك ۱ پيمانه
گردو (كمي تفت داده شده) ۱ پيمانه
پنير فتا خرد نصف پيمانه

مواد لازم براي سس بالزاميك

سركه بالزاميك ۳ قاشق غذاخوري
سس خردل ۱ قاشق غذاخوري
سير رنده شده ۱ حبه
روغن زيتون نصف پيمانه
نمك و فلفل به مقدار لازم

طرز تهيه سالاد مرغ

ابتدا سينه مرغ ها را تميز كنيد و به صورت طولي نصف كنيد تا ۴ لايه نازك مرغ داشته باشيد. دو طرف مرغ را به مقدار دلخواه نمك و فلفل بپاشيد. داخل يك تابه بزرگ ۱ قاشق روغن زيتون بريزيد و آن را روي شعله متوسط قرار دهيد. هر طرف از ورقه هاي مرغ را حدود ۳ تا ۴ دقيقه تفت دهيد تا كاملاً پخته شوند. سپس آنها را به تخته گوشت منتقل كنيد و بگذاريد مرغ تا تهيه بقيه بخش هاي سالاد خنك شود. در آخر آن را به صورت تكه هاي كوچك خرد كنيد. در تابه ديگري، گردوها را حدود ۵ دقيقه تفت دهيد (مرتب هم بزنيد) تا طلايي رنگ شوند سپس آنها را از روي شعله برداريد بگذاريد تا خنك شوند.

كاهوها را بشوييد و خرد كنيد و در كاسه بزرگي بريزيد. گلابي را اسلايس كنيد و به آن اضافه نماييد. پس از آن، زرشك، گردوي بو داده، پنير فتاي خرد شده و مرغ هاي تكه تكه شده را اضافه كنيد و همه مواد را به آرامي با هم مخلوط نماييد.

طرز تهيه سس سالاد مرغ

مواد لازم براي سس بالزاميك، خردل، روغن زيتون، سير رنده شده، نمك و فلفل را در شيشه درب دار بريزيد. درب شيشه را ببنديد و آن را تكان دهيد تا سس آماده شود. سس بالزاميك را روي سالاد مرغ بريزيد و از سرو آن لذت ببريد.

 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۵:۲۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

جديدترين مدل هاي كفش عروس بند دار

يكي از وسايلي كه براي عروس لازم و كاربردي است كفش مي باشد. ممكن است به نظر برسد چون كفش عروس براي يك شبه و يا چون زير لباس پنهان است، خيلي اهميت ندارد چه كفشي انتخاب شود در حالي كه كفش عروس يكي از مهترين مواردي است كه بايستي با اكسسوري ها و لباس عروس همخواني داشته باشد. يك كفش عروس بسيار خاص و منحصر به فرد مي تواند استايل عروس خانم ها را در شب عروسي بسيار شيك تر و جذاب تر نشان دهد. معمولا كفش عروس در انواع مدل هاي نگين دار، پاپيون دار، بند دار، ساده و … ارائه مي گردد. در اين مقاله از مجله عروسي شيك ترين و زيباترين مدل هاي كفش عروس بند دار را برايتان آماده كرده ايم تا بتوانيد در انتخاب كفشتان براي شب عروسي ايده بگيريد.

كفش عروس بند دار

كفش عروس

كفش عروس بند دارمدل كفش عروسكفش عروس بندداركفش عروس بنددار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۵:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

همسر درونگرا چه ويژگي هايي دارد؟

اگر بحث هاي مختلف و ديدگاه‌هاي متفاوت در خودشناسي و شخصيت شناسي را كنار يكديگر بگذاريد و مقايسه كنيد، كمتر واژه‌ و اصطلاحي را مي بينيد كه به اندازه درونگرايي و برونگرايي مورد توجه قرار گرفته باشند. حتي شايد بتوان گفت اين دو مفهوم به نوعي مخرج مشترك رايج ترين نظريه هاي شخصيت شناسي محسوب مي‌شوند.

اين مقاله از مجله عروسي اختصاصاً به بررسي تعريف درونگرايي و ويژگي هاي همسر درونگرا اختصاص يافته است. اما قطعاً با مطالعه اين مقاله تصوير واضحي از مفهوم برونگرايي نيز در ذهن شما شكل خواهد گرفت، پس با ما همراه باشيد.

منظور از درونگرايي يك فرد اين است كه او تمايل بيشتري دارد كه توي لاك خودش باشد. درون گراها معمولا احساسات و فكرهاي خود را تجزيه و تحليل مي كنند و منبع انرژيشان را از تنهايي و خلوت به دست مي آورند، يعني وقتي حالشان خوب نيست و نياز به تجديد قوا دارند، تنهايي برايشان حكم منبع تجديد قوا را دارد.

يك همسر درونگرا علاقه‌مند به احساسات و افكار خودش، نيازمند به داشتن قلمرو شخصي، كم‌حرف، ساكت و متفكر است. دوستان زيادي ندارد. در جمع نا آشنا ساكت اما در جمع دوستان خود راحت است. در ارتباط برقرار كردن با افراد جديد مشكل دارد و از ديد و بازديد‌هاي غيرمنتظره و ناگهاني بيزار است. هر گاه فرصتي براي استراحت پيدا مي كند، اغلب ترجيح مي دهد با خود باشد، كتاب بخواند، بازي هاي ويديويي انجام دهد و يا صرفاً به موسيقي گوش كند.

همسر درونگرايتان با وجود اينكه در بيشتر مواقع همان احساسي را دارد كه يك فرد برونگرا دارد، اما نمي داند چطور احساس خود را بيان كند و يا اصلا احساس نمي كند لازم است فكر و احساس و هيجان خود را بروز بدهد. اگر از همسر درونگرا خود سوالي بپرسيد كه جوابش بله يا خير است، قطعا فقط در همين حد جواب خواهيد شنيد:بله يا خير. پس بهتر است سوالتان را جور ديگري مطرح كنيد مثلا نظرت در مورد لباس جديدم چيست؟ يا اينكه سعي كنيد نظرش را با پرسيدن سوال هاي پياپي به دست بياوريد و او را به مكالمه بكشيد تا ميل و گرايش برونگراي شما هم راضي شود. درونگراها مي شنوند، پردازش مي كنند، به فكر فرو مي روند، جواب كوتاه مي دهند و دوباره به فكر فرو مي روند.

برخلاف تصور عموم كه فكر مي كنند فرد درونگرا بي احساس و بي تفاوت نسبت به اطرافيانش است، يك همسر درونگرا مشتاق و احساساتي است ولي معمولاً احساساتش را بيان نمي كند.

در بين انبوه مردم بودن او را خسته مي كند، البته اين خصوصيات هيچ ارتباطي با كمرويي و عدم اعتماد به نفس همسر درون گرايتان ندارد. ممكن است او خيلي هم با اعتماد به نفس باشد.

 اهل عبرت گرفتن از ديگران بوده و از در ميان گذاشتن اطلاعات شخصي خود با ديگران خودداري مي كند. از قوانين خشك بيزار است و خواهان آزادي مي باشد. همسر درونگرا مايل به رويكردي آهسته اما دقيق است. تمركزش زياد است، براي تصميم گيري به زمان نياز دارد و پيش از حرف زدن مي انديشد.

شايد جالب باشد بدانيد حدود ۶۵ درصد نوابغ را درون گرايان تشكيل مي دهند و و آنها اهل ايده و عقايد نو هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۴:۴۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي حفظ لطافت و زيبايي لب ها

يكي از مشكلاتي كه برخي از خانم ها با آن رو به رو هستند، خشكي لب ها است. اين عارضه ممكن است با حركت دهان به ترك خوردن لب منجر شده و شرايط بدتري را ايجاد كند. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به نكاتي براي مقابله با خشكي و حفظ لطافت و زيبايي لب هايتان بپردازيم پس مثل هميشه با ما همراه باشيد.

اين نكات عبارتند از:

– براي نرم و مرطوب نگه داشتن لب هايتان در طي روز مايعات زيادي بنوشيد.
– عدم قرار گيري در معرض هواي سرد و وزش باد زيرا باعث خشك تر شدن پوست لب مي شود.
– استفاده از كرم مرطوب كننده براي تامين رطوبت از دست رفته لب ها.
– پرهيز از ليسيدن لب ها زيرا آب دهان منجر به خشك تر شدن پوست لب ها مي گردد.
– استفاده از ضد آفتاب بر روي لب براي كاهش اثر خورشيد بر لب ها.
– استفاده از غذا هاي داراي ريبوفلاوين مانند سبزيجات و عدم استفاده از غذاهاي چرب.
– چرب كردن لب ها موقع خواب با استفاده از كرم ويتامين E براي مرطوب نگه داشتن و كمك به نرمي آن.
– عدم استفاده از صابون ها و مواد آرايشي كه فكر مي كنيد به آن ها حساسيت داريد.
– استفاده از مرطوب كننده هوا زماني كه در خانه هستيد براي جلوگيري از سرايت خشكي هوا به پوست لب هايتان.
– نكشيدن دستمال روي لب ها هنگام غذا خوردن و نوشيدن.
– ماليدن حلقه هاي خيار بر روي لب ها باعث حفظ رطوبت لب مي گردد.
– بهره بردن از خواص شگفت انگيز آلوئه ورا با ماليدن ژل آن بر روي لب در طي چند روز.
– قبل از انجام هركاري بهتر است علت خشكي لبتان را بيابيد گاهي كمبود برخي از مواد بدن مانند ويتامين B، آهن و اسيد هاي چرب ايجاد كننده اين موضوع هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۴:۳۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ست كردن اكسسوري لباس مجلسي بنفش

اگر براي مهماني يا لباس نامزدي تصميم داريد از لباس مجلسي بنفش استفاده كنيد ايده بسيار خوبي است زيرا رنگ بنفش رنگ سال ۲۰۱۸ است حتي برخي از كارشناسان مد و فشن عقيده دارند كه رنگ بنفش يك رنگ اشرافي است. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به ست كردن اكسسوري هاي لباس مجلسي بنفش بپردازيم پس با ما همراه باشيد.

لباس مجلسي بنفش

وقتي صاحب يك لباس مجلسي بنفش هستيد ممكن است رنگ تند و درخشش زيباي آن شما را از يك نكته خيلي مهم منحرف كند و آن اين است كه شما به كفشي احتياج داريد كه با اين لباس زيبا همخواني داشته باشد. اما نگران نباشيد زيرا رنگ بنفش را مي توان هم با رنگ هاي خنثي و هم با برخي رنگ هاي شاد و تند به راحتي ست كرد. بنابراين هم خانم هايي كه سبك هاي كلاسيك و رسمي را مي پسندند و هم خانم هايي كه سبك هاي شاد و زنده را مي پسندند مي توانند كفش مناسب براي اين رنگ لباس را به راحتي پيدا كنند.

براي انتخاب توناژ رنگ بنفش براي لباس مجلسي تان هرچه پوستتان روشن تر باشد مي توانيد بنفش هاي مايل به آبي همچون ياسي را انتخاب كنيد و هرچه پوستتان تيره و برنزه باشد، بنفش هاي مايل به ارغواني و بادمجاني براي شما مناسب تر است.

كيف و كفش مشكي

اگر احساس مي كنيد كه لباس مجلسي بنفش شما خيلي خيره كننده است و جلب توجه مي كند، يك كفش خيلي ظريف لازم داريد و اگر ترجيح مي دهيد ظاهري كاملا كلاسيك و رسمي داشته باشيد، يك كفش پاشنه دار مشكي به همراه يك كيف دستي كوچك مشكي انتخاب كنيد.

كيف و كفش بنفش

اگر جزو كساني هستيد كه اصرار داريد لباستان را با كفش و كيف و جواهرات هم رنگش ست كنيد، بايد گفت كه كاملا اشتباه مي كنيد زيرا خانم هاي خوشتيپ و شيك پوش معمولا با اين روش كيف و كفششان را انتخاب نمي كنند. البته اگر باز هم مايل به اين كار هستيد مي توانيد تناژ رنگ لباس و كفش و كيف دستي تان را متفاوت انتخاب كنيد براي مثال پيراهنتان بنفش روشن باشد ولي كيف و كفشتان را از يك تناژ تيره ي بنفش انتخاب نماييد.

كيف و كفش نقره اي

كيف و كفش نقره اي يا سربي و جواهرات نقره اي رنگ هم به خوبي با رنگ بنفش ست مي شود كافي است كمي جسور باشيد.

كيف و كفش زرد

در حالي كه غريزه تان ممكن است به شما بگويد كه بهتر است براي لباس مجلسي بنفش تان يك كفش سياه و يا بنفش انتخاب كنيد و اين دو رنگ تنها انتخاب هاي مناسب براي اين رنگ لباس هستند، اما اين درست نيست زيرا ست كردن دو رنگ شاد و متضاد، اغلب منجر به بوجود آمدن يك تركيب رنگي بسيار زيبا و جذاب مي شود. وقتي يك پيراهن بنفش كوتاه مي پوشيد، مي توانيد يك كيف دستي و كفش پاشنه دار زرد تند انتخاب كنيد. اما براي اينكه بيش از حد برق نزنيد مي توانيد يك كيف و كفش مات از جنس جير انتخاب كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۴:۲۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكات رنگ موي آقايان براي شب عروسي

آقايان هم رنگ كردن موها را دوست دارند به ويژه اگر صحبت از شب عروسي شان باشد. چه صحبت از نگه داشتن رنگ طبيعي و جوان خود و چه صحبت از امتحان رنگ هاي متفاوت باشد، موضوع رنگ موي آقايان روز به روز بيشتر مي شود.

رنگ كردن مو تصميم آساني نيست. در واقع اين كار، نوعي سرمايه گذاري است كه زمان، تلاش و توجه مي طلبد. پس دست خالي به آرايشگاه نرويد و براي راهنمايي هايي كه براي تصميم درست به آنها نياز داريد، به خواندن اين مقاله از مجله عروسي بپردازيد.

رنگ موي آقايان

يك آرايشگاه مردانه خوب را انتخاب كنيد و كار را به آرايشگري بسپاريد كه موهاي شما را رنگ مي كند. چرا كه آنها در قبال شما مسئولند و مطمئنا نمي خواهند تا زماني كه كاملا راضي باشيد آنجا را ترك كنيد. اما بهتر است كه براي نوع رنگي كه مي خواهيد، تا حدودي ايده مشخصي داشته باشيد. به طور ايده آل تنها چند عدد عكس از رنگ مويي كه دوست داريد پيدا كنيد و سپس براي مشورت ابتدايي با آرايشگر خود آن ها را همراه داشته باشيد.

اين كار را در خانه انجام ندهيد

همانطور كه موهاي سرتان را خودتان كوتاه نمي كنيد، در مورد رنگ كردن مو هم همين تفكر را داشته باشيد. آرايشگران رنگ مو حرفه اي هستند و درباره اينكه چطور رنگ را خوب دربياورند، اطلاعات زيادي دارند. رنگ موي آقايان در سالن آرايش، ممكن است گران باشد اما مهم است كه با يك آرايشگر حرفه اي مشورت كنيد تا از درست بودن رنگ مويي كه داريد مطمئن شويد و به موهاي خود صدمه نزنيد.

انتخاب رنگ مو از روي رنگ پوست

بهترين راه براي انتخاب رنگ، اين است كه ببينيد چه چيزي به ظاهر كلي شما مي آيد. رنگ پوست و بازي با رنگ ها مي توانند به شما نشانه هايي بدهند اما يك آرايشگر خوب مي تواند به شما كمك كند با رنگ هاي بيشتري خوب بنظر بياييد. تفكر شما درباره استايل شخصي و سليقه مثل اينكه براي شب عروسي تان چطور دوست داريد لباس بپوشيد، مي تواند رنگ انتخابي شما را مشخص كند.

رنگ موي خاكستري

رنگ موي آقايان تنها براي پوشاندن موهاي خاكستري نيست و نبايد هم اينطور باشد. مردان با موي خاكستري عالي به نظر مي رسند. موي خاكستري، بسيار خاص و جذاب است و خودتان آن را بدست آورده ايد پس آن را قبول كنيد. اما اگر اين رنگ مو چيزي است كه به شما نمي آيد بهتر است بيشتر آن را استتار كنيد تا اينكه كامل بپوشانيدش. هرچه طبيعي تر اين كار را انجام دهيد بهتر است.

قبل رنگ استحمام نكنيد

قبل اينكه به آرايشگاه موردنظر خود برويد، حمام نكنيد. خودتان بايد براي رنگ كردن موي خود از قبل برنامه ريخته باشيد. دو يا سه روز قبل از زمان قرار خود با آرايشگر، ديگر حمام نرويد. اين كار به روغن هاي طبيعي اجازه مي دهد تا روي مو و پوست سر شما شكل بگيرند و به عنوان محافظي طبيعي براي مواد شيميايي موجود در رنگ مو استفاده مي شوند.

محافظت از موها

رنگ مو مي تواند باعث خشكي و صدمه به موهاي شما شود. اگر موهاي در حال ريزشي داريد، بايد از پروسه هاي سنگين رنگ كردن مو دوري كرده و روشي سبك تر را در پيش بگيريد. مطمئنا به مرداني كه نگران ريزش موي خود هستند، پروسه دوگانه يعني استفاده از دكلره و بعد رنگ، توصيه نمي شود. زيرا اين مواد به خودي خود مي توانند باعث ريزش مو شوند.براي حفظ نرمي مو بهتر است بعد از آرايشگاه، هفته اي يكبار موهاي خود را با نرم كننده شست و شو دهيد.

محافظت از رنگ مو

زماني كه موهاي رنگ شده شما عالي و مدنظر شما باشد، مي خواهيد تا زمان ممكن آن رنگ را نگاه داريد. رنگ خوب به مراقبت خانگي مناسب براي باقي ماندن نياز دارد. بايد از شامپوهايي استفاده كنيد كه مخصوص موهاي رنگ شده طراحي شده اند، شامپوهايي كه طراوت رنگ مو را نگه داشته و در برابر كم رنگ شدن و پاك شدن، از آن محافظت مي كنند. مطمئن شويد شامپوهايي كه استفاده مي كنيد بدون سولفات باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۴:۰۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نحوه تميز كردن صفحه نمايش تلويزيون

براي اينكه از يك برنامه تلويزيوني لذت ببريد، بايد صفحه نمايش تلويزيون از گرد و خاك، اثر انگشت و كثيفي پاك باشد. در مورد نحوه تميز كردن صفحه نمايش تلويزيون و تجهيزات آن روش هايي وجود دارد اما بايد قبل از آموزش اين روش ها مطمئن شويد وسايل ضروري و مورد نياز اين كار را در خانه داريد. پس با مجله عروسي همراه باشيد تا تلويزيوني تميز و درخشان داشته باشيد.

وسايل لازم

شيشه پاك كن و پاك كننده چند منظوره، دستمال ميكروفايبر، دستمال پاك كننده وسايل الكترونيكي، جاروبرقي با وسايل ضميمه

صفحه نمايش تلويزيون

جهت امنيت بيشتر قبل از هر اقدامي جهت تميز كردن صفحه نمايش تلويزيون آن را از پريز برق بكشيد. براي پاك كردن صفحه نمايش تلويزيون شيشه اي از يك دستمال پارچه اي نرم آغشته به مايع شيشه پاك كن استفاده كنيد و سپس با سمت ديگر دستمال آن را خشك كنيد. هرگز شيشه پاك كن را مستقيما روي صفحه نمايش اسپري نكنيد زيرا اين كارسبب آسيب به دستگاهتان مي شود.

 براي صفحه نمايش هاي ال سي دي، پلاسما يا مدل هاي جديدتر نمي توانيد با دستمال مرطوب آن را تميز كنيد. به جاي اين روش، شما مي توانيد با يك دستمال ميكروفايبر خشك و نرم گرد و غبار را پاك كنيد و براي پاك كردن كثيفي و لكه هاي خشك شده روي صفحه تلويزيون مي توانيد از دستمال تميز كننده تلويزيون، دستمال مرطوب مخصوص لوازم برقي و الكترونيكي استفاده كنيد. دستمال ميكروفايبر گرد و غبار دكمه ها و پشت تلويزيون را نيز پاك مي كند.

ريموت كنترل

ريموت تلويزيون توسط همه افراد لمس مي شود و پس با اين اوصاف ريموت كنترل يكي از وسايلي است كه به ندرت به آن توجه شده و تميز مي شود. با يك دستمال پاك كننده هر دو سمت كنترل تلويزيون را تميز كنيد.
دستمال تلويزيون را دور انگشت خود بپيچيد و خطوط و گوشه هاي دكمه هاي كنترل را تميز كنيد، حالا بگذاريد در دماي اتاق و با هواي موجود خشك شود. اگر دستمال مخصوص وسايل الكترونيك يا دستمال چندكاره نيز در دسترس داريد مي توانيد از آنها استفاده كنيد.

بلندگوها

براي تميز كردن بلندگوها، پارچه يا فوم جداشونده روي بلندگويتان را جدا كرده و با جارو برقي دو سمتش را تميز كنيد تا غبار، پرز و موي حيوان خانگي تان، پاك شود. اگر بلندگويتان داراي پوشش جدا نشدني بود، مي توانيد از روي پوشش آن را جاروبرقي بكشيد يا از رول هاي چسبناكي كه براي از بين بردن پرز روي لباس و پارچه كاربرد دارد، استفاده كنيد.
از يك دستمال ميكروفايبر مرطوب و بدون پرز براي تميز كردن بلندگوهايي كه سطحي سخت و مانند مانيتور دارند استفاده كنيد و سپس سطح بلندگو را خشك كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۵:۵۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

روش هاي نگهداري دسته گل عروس

نگهداري دسته گل عروس مي تواند خاطره ساز روز‌ عروسي باشد، اما همانطور كه مي‌دانيد گل‌هاي طبيعي پس از مدتي خراب ميشوند و بهترين كار براي ماندگار كردن آن‌ها خشك كردنشان است. در اين مقاله از مجله جشن عروسي شما را با روش هاي نگهداري دسته گل عروس آشنا ميكنيم كه با پيروي از آن ميتوانيد گلهاي طبيعي خود را قبل از خراب شدن به گل هاي خشك، زيبا و ماندگار تبديل كنيد.

آويزان كردن دسته گل

براي نگهداري دسته گل عروس مي توانيد با استفاده از يك طناب دسته گل را به سقف خانه آويزان كنيد. براي اين كار ابتدا، انتهاي گلها را با استفاده از يك طناب كوچك خوب ببنديد ، سپس به حالت برعكس روي طناب آويزان كنيد. تا دو هفته گلها را به همين حالت نگه داريد. اگر احساس ميكنيد كه گل هاي آويزان نياز به محافظت دارند، آن‌ها را با استفاده روزنامه بپوشانيد.

قرار دادن دسته گل خشك شده درون گلدان

وقتي گلهاي دسته گلتان خوب خشك شدند آن‌ها را درون يك گلدان قرار دهيد، براي اينكار سعي كنيد طنابي را كه دسته گلها را به هم وصل كرده‌ايد را ببريد و گل‌ها را به آرامي درون گلدان قرار دهيد. در هنگام جابه جايي گل‌ها سعي كنيد به گلبرگ‌هاي آن دست نزنيد. وقتي گلبرگ‌ها خشك شوند، بسيار شكننده خواهند بود.

استفاده از تنگ شيشه اي

براي نگهداري دسته گل عروس حتما يك تنگ شيشه‌اي و يا پلاستيكي به اندازه گل‌هايتان تهيه كنيد. اين كار باعث مي‌شود، وقتي گل را درون اين تنگ شيشه‌اي قرار داديد، كمترين آسيب به آن وارد شود. شما مي‌توانيد اين ويترين زيبا را روي طاقچه و يا ميز ناهارخوري قرار دهيد و با اين روش مي‌توانيد سال‌ها از زيبايي آن لذت ببريد.

استفاده از كتاب

براي اينكه بتوانيد شاخه‌هاي گل طبيعي را با استفاده از كتاب خشك كنيد، بهتر است ساقه‌هاي گل‌ها را ببريد تا راحت‌تر بين برگه‌هاي كتاب جا شوند. براي اين كار ابتدا بايد وسط يك كتاب قطور را باز كنيد و سپس درون برگه كتاب يك صفحه كاغذ مثل روزنامه قرار دهيد، چرا كه وقتي گل‌ها را درون برگه كتاب بگذاريد، رطوبت گلبرگ ها ميتوانند نوشته روي كتاب را رنگي و يا خراب كنند. پس از اين مرحله ۱ الي ۲ گل را درون اين برگه‌ها قرار دهيد و به آهستگي كتاب را ببنديد. فقط اطمينان حاصل كنيد كه موقع جابجايي كتاب، گل‌ها جابه‌جا نشده باشند، چرا كه اين امر مي‌تواند فرم گل را وقتي كه خشك شود، بر هم بريزد و نماي زشتي به آن ببخشد.

توجه: ورق‌هاي اضافي كه به عنوان محافظ برگه‌هاي كتاب درون آن قرار مي‌دهيد، رنگ پس ندهند، چرا كه ممكن است رنگشان روي گل در حال خشك شدن تاثير نامطلوبي بگذارد و باعث رنگي شدن آنها شود. سعي كنيد براي اين كار حتما از كتاب‌هاي قطور بزرگ استفاده كنيد. وقتي گلها را درون كتاب قرار داديد، روي آن چندين كتاب سنگين قرار دهيد تا گلها، تحت پرس شديد قرار بگيرند. فشار اضافي به گلها كمك مي‌كند كه زودتر خشك شوند و كمتر فرم خود را از دست بدهند. درست است كه با اين روش گلها صاف مي‌شوند، اما تقارن آن نيز مي‌تواند بسيار زيبا باشد.

معمولا براي خشك شدن گل‌ها درون كتاب دو هفته زمان لازم است، اما در پاره‌اي از مواقع در برخي مناطق مرطوب شايد نياز باشد بيش از دو هفته صبر كنيد تا گلهاي درون كتاب به خوبي خشك شوند. شما با لمس كردن و حتي نگاه كردن گل‌هاي درون كتاب مي‌توانيد بفهميد كه آن‌ها به اندازه كافي خشك شده‌اند يا نه، فقط توجه داشته باشيد كه در هنگام نگاه كردن گل‌ها به آن‌ها آسيبي وارد نشود، چرا كه در اين حالت بسيار شكننده هستند و به راحتي آسيب مي‌بينند.

استفاده از قاب عكس

وقتي گل‌هاي درون كتاب به خوبي خشك شدند، بايد به دنبال يك قاب عكس بزرگ باشيد به صورتي كه گل‌هاي خشك شده به راحتي در آن قرار بگيرند. سعي كنيد در هنگام خريد قاب رنگ حاشيه آن را به شكلي انتخاب كنيد كه با رنگ گل خشك شده شما متناسب باشد. پس از اين مرحله گل‌ها را درون قاب قرار دهيد، سپس به آرامي شيشه روي قاب را بياندازيد به شكلي كه به گل‌ها آسيبي نرسد. قابي كه خريداري مي‌كنيد، كاملا به سليقه شما مربوط مي‌شود. شما پس از گذاشتن گل‌ها در آن مي‌توانيد قاب را روي ديوار خانه‌تان نصب كنيد كه علاوه بر زيبايي، از خاطراطي كه برايتان تداعي مي‌كند، مي‌توانيد نهايت لذت را ببريد. سعي كنيد، قبل از اينكه گل‌ها را درون قاب قرار دهيد، فكر طراحي آن را كرده باشيد، چرا كه اين گل‌هاي خشك شده تحمل چند بار جابه‌جايي را براي تغيير دكور ندارند.

شما براي چسباندن گل‌هاي خشك درون قاب نياز به چسب داريد. سعي كنيد از چسبي استفاده كنيد كه توان چسباندن گلها به مقواي درون قاب را داشته باشد. وقتي گل را به چسب آغشته كرديد، به آرامي درون قاب قرار دهيد و چند ثانيه در آن حالت نگه داريد تا اتصال بين گل و قاب برقرار شود. وقتي كار چسباندن گلها درون قاب تمام شد، قاب را به مدت ۲ الي ۳ ساعت در يك محيط باز قرار دهيد تا گاز‌هاي توليد شده از چسب از محيط قاب خارج شده و چسب به خوبي خشك شود. پس از اين مرحله شيشه قاب را به آرامي روي آن بياندازيد.

استفاده از سيليكا ژل

با استفاده از سيليكا ژل مي‌توانيد گل‌هاي طبيعي خود را خشك كنيد. براي اينكه بتوانيد گل‌هايتان را به خوبي خشك كنيد، يك سطل را انتخاب كنيد و سپس به مقدار كافي سليكا ژل را درون سطل بريزيد و پس از آن شاخه‌هاي گل را كه از قبل ساقه‌هاي اضافي آن را بريده‌ايد را درون اين ظرف قرار دهيد و پس از آن روي گل‌ها سيليكا ژل بريزيد به صورتي كه گل‌ها در زير سيليكا ژل غرق شوند. فقط دقت كنيد كه دانه‌هاي سيليكا درون گلبرگ‌ها نروند. وقتي اين مراحل را انجام داديد، درب سطل را ببنديد و آن را در گوشه‌اي خنك و دور از دسترس قرا دهيد تا گل‌ها به خوبي خشك شوند.

اسپري ثابت كننده

وقتي مطمئن شديد كه گلهاي شما به خوبي خشك شده‌اند با استفاده از يك اسپري ثابت كننده، گل‌ها را اسپري كنيد. برخي از لوازم آرايشي مثل اسپري‌هاي ثابت كننده مو نيز مي‌تواند اين كار را براي شما انجام دهد. وقتي گلهاي خشك شده را به خوبي اسپري كرديد، حال ميتوانيد آنها را روي يك تكه مقوا چسبانده و يا درون يك گلدان به شكل مصنوعي قرار دهيد و از زيبايي آن‌ها لذت ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۵:۴۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع مدل سفره عقد آينه اي و كريستال

پيشينه مراسم عقد به دوران ايران باستان باز مي گردد كه پس از شيريني خوران و آشنايي خانواده ها با هم صورت مي گرفت. در قديم سفره عقد توسط خانواده زوجين چيده مي شد. بدين صورت كه خانواده داماد آن را تهيه مي كردند و سپس در مراسم بله برون آن را به منزل عروس مي بردند و وظيفه چيدمان آن به عهده خانواده عروس بود.

چيزي كه باعث مي شود در گذر زمان و بعد از فراز و نشيب هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي در اين كشور كهن، هنوز هم سفره باستاني و ايراني به قوت خود باقي بماند چيزي نيست جز باور ريشه ها. بيشتر سنت هاي ما در سايه تغييرات فرهنگي و رفتن به سمت تمدن هاي نوين، رنگ باخته اند. اما هنوز هم ايرانيان، از دور افتاده ترين تا مدرن ترين شهرهاي ايران و جهان، به پاس داشت تمدن ايراني، سفره هاي عقد را بر پا مي دارند. چرا كه اين سفره نمادي از عناصر زندگي بخش و تعالي بخش است كه پشتوانه اي غني دارد.

در مراسم عقد سفره اي كه چيده مي شود در حقيقت نماد شكل گرفتن خانواده است. چيدمان يك سفره عقد زيبا و شكيل و توجه به ظريف كاري هاي آن بسيار حائز اهميت است زيرا در خاطره و عكس هاي عروس و داماد به يادگار مي ماند.

سفره عقد آينه اي

اين روزها بيشتر عروس و داماد ها، سبك چيدمان سفره عقد آينه اي و كريستال را مي پسندند. در مدل سفره عقد آينه اي ، پايه كار با آب و آينه است و از ظروف مشخصي استفاده نمي شود و معمولا كف سفره را از آ​ينه به شكل يكدست يا قطعات آ​ينه با فاصله از همديگر مي پوشانند.

با اين مقاله از مجله عروسي همراه ما باشيد تا انواع مدل هاي سفره عقد آينه اي را مشاهده نماييد.

مدل سفره عقد آينه ايسفره عقد آينه اي و كريستالسفره عقد آينه و كريستالمدل سفره عقد آينه اي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۵:۳۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 29
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11325
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم