عروسي
مجله جشن عروسي

هر دختري آرزوي عروس شدن را در سينه دارد و اينكه جشن عروسي به ياد ماندني را داشته باشد جشن ازدواج جزء خاره انگيز ترين روزهاي زندگي براي هر فرد است ، عروس و داماد براي اينكه اين روز براي آنها و مهمان ها به ياد ماندني شود بهترين نوع خدمات را انتخاب مي نمايند.  موارد زيادي هست كه عروس خانوم ها به آن مي پردازند و برايشان بسيار اهميت دارد مثل لباس ، كفش ، آرايشگاه ، آتليه عروسي ، باغ يا تالار و ماشين تزئين شده .... اغلب لباس توري و سپيد رنگ براي عروسي استفاده مي شود و همچنين كفش سفيد.

عروس

مجله جشن عروسي مرجع اصلي و راهنماي برگزاري مراسم عروسي و هر آنچه براي يك عروسي زيبا و شيك نياز داريد ، بهترين آرايشگاه ها ، لباس عروس ، آتليه ها ، تشريفات ، تالارهاي عروسي و ...

021-88222406

از طريق مجله اينترنتي جشن عروسي مي توانيد بيشترين اطلاعات را در اين زمينه كسب نماييد و با اطلاعات كاملي كه كسب نموده ايد انتخابي آگاهانه و موفق را داشته باشيد مجله جشن عروسي به عنوان بهترين مجله عروسي براي تمامي كاربران سايت شرايطي را فراهم نموده است كه اطلاعات جامع اي در زمينه هاي مختلف عروسي كسب نماييد .

عروس

مجله جشن عروسي مرجع اصلي و راهنماي برگزاري مراسم عروسي و هر آنچه براي يك عروسي زيبا و شيك نياز داريد ، بهترين آرايشگاه ها ، لباس عروس ، آتليه ها ، تشريفات ، تالارهاي عروسي و ...

021-88222406


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۵:۳۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تركيب رنگي مناسب با لباس مجلسي آبي

لباس مجلسي آبي رنگ از پرطرفدارترين رنگ ها براي مجالس مختلف است. دختر خانم هاي خوش سليقه ايراني مي توانند براي مجالس جشن عروسي ، جشن تولد و … لباس مجلسي آبي رنگ بپوشند. همانطور كه مي دانيد، پوشيدن هر رنگ معناي خاصي دارد. پس بهتر است رنگ ها و تاثيراتشان را بشناسيم تا بتوانيم يك ست درست و خوشرنگ، انتخاب كنيم. در اين مقاله از مجله عروسي در مورد ست كردن لباس مجلسي آبي با رنگ هاي مختلف صحبت خواهيم كرد، پس با ما همراه باشيد.

لباس مجلسي آبي

رنگ آبي رنگ آسمان و دريا و رنگ آرامش است. از نظر روانشناسي رنگ آبي، نشانه صلح و خرسندي و شادمان زيستن است و جزو رنگ هاي سرد به حساب مي آيد.

تركيب آبي با سفيد

تركيب رنگ آبي و سفيد از محبوب ترين تركيب هاست. اين تركيب هم حالت رسمي دارد و هم از اعتماد به نفس و آرامش خاصي برخوردار است. به ويژه اگر رنگ آبي لباستان تيره باشد جلوه بسيار زيبايي در كنار سفيد خواهد داشت.

يكي از مهم ترين نكاتي كه هنگام پوشيدن لباس مجلسي بايد به آن توجه كنيد ست كردن كيف و كفش و زيورآلات با لباستان است. انتخاب كفش پاشنه دار و كيف دستي سفيد براي لباس مجلسي آبي تيره جزو انتخاب هاي ايده آل است.

تركيب آبي با نارنجي

در عين حال كه آبي رنگ سردي است، رنگ هايي از طيف آبي وجود دارند كه تند و جيغ هستند و مي توانند در كنار رنگ هاي گرمي مثل نارنجي كه مكمل آبي است، يا رنگ قرمز، زرد، بنفش و … بسيار جلوه شادي ايجاد كنند. به همين خاطر استفاده از رنگ نارنجي براي روح بخشيدن به رنگ آبي لازم است.

رنگ نارنجي مكمل رنگ آبي است و به راحتي با آن ست مي شود. علاوه بر آن مي توانيد از نارنجي در وسايل جانبي مثل كيف و كفش، دستبند، انگشتر، تل سر، روسري يا دستمال گردن استفاده كنيد.

تركيب آبي با سبز

رنگ آبي و رنگ سبز از تركيباتي هستند كه بسيار كنار هم مناسبند به ويژه اگر سبز تيره باشد. چون رنگ سبز از تركيب رنگ آبي و زرد به دست آمده، كنار هم تركيب مناسبي را مي سازند. حتي بهتر است رنگ سبز انتخابي تان متمايل به رنگ آبي باشد.

تركيب آبي با صورتي

رنگ صورتي و آبي يكي ديگر از تركيبات بسيار كاربردي و شيك است. اين تركيب بسيار ملايم و دخترانه است و فرد را شادابتر نشان مي دهد.

آرايش مناسب

آرايشي كه براي لباس مجلسي آبي به كار مي بريد هم بنا به توناليته آن متفاوت است. اگر رنگ آبي لباس شما تيره يا سرمه اي است، از كرم پودر روشن تر از رنگ صورت، رژ لب صورتي براق، رژ گونه صورتي يا قرمز كمرنگ و سايه آبي كمرنگ استفاده كنيد و براي گوشه هاي چشم مي توانيد رنگ آبي تيره به كار ببريد.

اگر آبي لباستان كمرنگ يا اصطلاحا آبي آسماني است، از كرم پودر همرنگ صورت، رژ لب صورتي پر رنگ و براق يا هلويي، رژ گونه صورتي يا قرمز و سايه آبي آسماني در گوشه هاي داخلي چشم و آبي تيره از وسط پلك تا گوشه هاي خارجي چشم استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۱:۴۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

دلايل ازدواج ناموفق را بشناسيد

خشت اول چون نهد معمار كج / تا ثريا مي رود ديوار كج

هيچ كس منكر اين نيست كه ازدواج خوب است اما اول بايد تكليفتان با خودتان معلوم باشد كه اصلا براي چي مي خواهيد ازدواج كنيد. نگوييد ازدواج كردن دليل نمي خواهد. اگر شما خدايي نكرده در ناخودآگاه ذهن خود دلايل بي منطقي براي ازدواج داشته باشيد ممكن است بعداً دچار مشكلاتي شويد كه منجر به پشيماني تان شود.

دلايل ازدواج

در اين مقاله از مجله جشن عروسي مي خواهيم رايج ترين دلايل ازدواج ناموفق را ذكر نماييم. اينها دلايلي هستند كه باعث مي شوند بدون آنكه عاشق شده باشيد، با كسي رابطه اي را آغاز كنيد.

لجبازي با والدين

برخي از جوانان به خاطر اين ازدواج مي كنند كه از خانواده شان انتقام گرفته باشند. در اين ازدواج ها فكر و ذكر فقط لج كردن با خانواده است و نه پيدا كردن يك شريك خوب براي زندگي. خوب اين ديگر گفتن ندارد كه شما حتي اگر با اين كار از پدر و مادرتان انتقام بگيريد، باز هم دودش به چشم خودتان ميرود. چون اينبار هم خانواده را از دست داده ايد و هم پشتوانه اي براي روزهاي سخت زندگي دو نفره تان نخواهيد داشت.

دستيابي به استقلال

معمولاً آدم ها اول بايد مستقل شوند تا بعد بتوانند ازدواج كنند. اما گاهي قضيه بر عكس ميشود. بعضي ها مي خواهند به وسيله ازدواج كه يك دليل بيروني است، مستقل شوند يعني خودشان را با ازدواج مجبور به استقلال كنند. البته كه فرض محال محال نيست اما قيمت اين فرض خيلي بالاست.

التيام شكست عشقي

اين هم از آن دلايل پيچيده است كه خيلي ها بي توجه به آن تن در مي دهند. اينكه در يك رابطه عشقي به هر دليلي شكست خورده ايد و نه شنيده ايد و حالا مي خواهيد از راه ازدواج با يك آدم جديد به خودتان ثابت كنيد كه مي توانيد عزت نفستان را بازگردانيد، يك اشتباه بزرگ است.

فشار خانواده

شنيدن جملاتي از قبيل زن بگير، سنت داره ميره بالا يا چرا ازدواج نميكني ديگه داري مي ترشي، فشار رواني بسياري به آدم وارد مي كند. حتي برخي از دختران و پسران به دليل فشارهايي كه ناشي از محدوديت بيش از حد در خانواده است، دست به ازدواج مي زنند تا از اين طريق بتوانند آزادي پيدا كنند.

ازدواج اجباري

يكي از دلايل ازدواج ناموفق در گذشته اجباري بودن آن بود. خوشبختانه دوره اين كار در حال ور افتادن است اما هنوز هم خيلي پيش مي آيد كه پدر و مادري از روي مصلحت يا خودخواهي، يا هر دليل ديگري فرزند بينوا را مجبور مي كنند كه با يك نفر به خصوص ازدواج كند. خودتان تصور كنيد كه با شرايط امروز چه زندگي اي در پيش روي اين زوج اجباري است.

نياز جنسي

نياز جنسي در دوران بلوغ يكي از نيازهاي بسيار قوي در هر فرد است كه بايد به طريقي اين نياز ارضا شود. متأسفانه شدت اين نياز در برخي از موارد فرد را به سوي انتخابهاي نادرست متمايل ميكند. اينكه يك نفر فقط و فقط به خاطر نياز جنسي ازدواج كند و نه چيز ديگر، قطعا بي خردي بزرگي است.

دلايل اقتصادي

‌بعضي وقت ها دختر و پسر در انتخاب همسر، فقط به پول و وضعيت مالي طرف مقابل نگاه مي كنند تا بعد از ازدواج به واسطه خانواده همسر به رفاه برسند. حالا تصور كنيد كه بعد از ازدواج ، طرف مقابلتان و يا خانواده اش دچار بحران مالي شوند در اين صورت ديگر به چه اميدي مي شود آن زندگي را ادامه داد.

فرار از تنهايي

يكي از رايج ترين دلايل ازدواج ناموفق فرار از تنهايي است. ‌بعضي مواقع جوانان براي فرار از حس تنهايي تصميم به ازدواج مي گيرند بدون اينكه شرايط ازدواج را داشته باشند. وقتي كه احساس تنهايي مي كنيد و به تنگ آمده ايد، احتمال آن كه انتخاب اشتباهي داشته باشيد بالا مي رود و در نهايت از روابطي سر در خواهيد آورد كه چيز زيادي براي شما ندارند.

حس ترحم

اگر از سر دلسوزي و ترحم با كسي ازدواج كنيد، معلوم است كه رابطه تان نمي تواند مثل زن و شوهرهاي معمولي عادلانه و برابر باشد. در اين صورت قطعاً كسي كه دلسوزي كرده بعدها احساس قرباني بودن پيدا مي كند.

حس كمبود و مشكلات دروني

بعضي از احساس كمبودها و مشكلات دروني هيچ ربطي به ازدواج كردن يا نكردن ندارد و از جاهاي ديگري نشأت گرفته اند ولي متاسفانه برخي براي جبران اين كمبودها دست به ازدواج مي زنند. اين افراد مي خواهند طرف مقابلشان نواقص كودكي شان را بر طرف كند. آنها با اين عمل خود، مسئوليت پذيري را از خود منع مي كنند و از طرف مقابل توقع دارند تا نقش پدر و يا مادر را براي آنها بازي كند كه ممكن است به زودي موجب خسته شدن طرف مقابل شود.

حس گناه

وقتي ادامه يك ارتباط باعث به وجود آمدن اين احساس شود كه اگر ازدواج نكنيد طرف مقابلتان ضربه خواهد خورد، در اين صورت ازدواج شما نه به خاطر مصلحت بلكه به خاطر فرار از احساس گناه بوده و در آن حال يك طرف نقش ناجي را بازي خواهد كرد كه با مصلحت ازدواج منافات دارد.

تبديل ازدواج به يك ابزار

متاسفانه گاهي انگيزه‌ اصلي از ازدواج، استفاده از طرف مقابل به عنوان يك ابزار است براي اينكه به خواسته هايمان برسيم. براي مثال خانمي كه علاقه دارد در خارج از كشور زندگي كند، ممكن است با پيشنهاد فردي جهت ادامه زندگي مشترك در خارج با او ازدواج كند.

آرزوهاي پدر و مادر

احترام گذاشتن به خواسته هاي پدر و مادر واجب است اما نه اين كه اگر والدينتان اصرار كردند كه با كسي ازدواج كنيد كه آنها مي پسندند، براي به دست آوردن دل آنها چشم روي خواسته خود ببنديد و براي خود را اسير روياهاي آنها كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۵۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي كه درباره ريمل بايد بدانيد

ريملها يكي از لوازم آرايشي اصلي هستن كه چه براي آرايش عادي و روزانه و چه براي آرايش‌ حرفه‌اي و تخصصي عروس خانوم ها كاربرد دارند. در اين مقاله از مجله عروسي نكات مهمي كه بايد براي خريد و استفاده از ريمل موردنيازتان بدانيد را به صورت جامع آورده ايم، پس با ما همراه باشيد.

انواع ريمل

ريمل ها از نظر شكل ساختارى به دو نوع پودرى و مايع در بازار ايران عرضه ميشوند. پايه اصلى ريملهاى مايع به صورت آب و روغن است. ريمل هايى كه پايه اصلى آنها روغن است اصطلاحا به نام ضدآب يا واترپروف شناخته ميشوند. براى پاك كردن انواع ريملهاى پودرى و مايع ميىتوان از آب استفاده كرد اما براى پاك كردن ريملهاى روغنى (واترپروف) بايد از محلول آب و صابون استفاده كرد.

توصيه ميكنيم براي استفاده روزانه از ريملهاي ضدآب استفاده نكنيد، چراكه براي پاك كردن يك ريمل ضد آب بايد حسابي تلاش كنيد و از مواد پاك‌كننده استفاده كنيد و همين ماليدن مواد پاك كننده و كشيدن دستمال و پنبه اطراف چشم ؛ پوست لطيف اين قسمت را مي‌آزارد و نتيجه چيزي نخواهد بود به جز از بين رفتن تدريجي انعطاف‌پذيري پوست و ايجاد چروك‌هاي زودرس. هم چنين اين تقلا‌ها براي پاك كردن ميتواند به مژه‌ها هم آسيب بزند و گاهي موجب كنده شدن آنها شود.

انتخاب برس

شكل برس، محل برخورد ريمل با مژه هايتان را تعيين مي كند. براي افزايش حجم و ضخامت مژه ها، برس بايد پرتر و ضخيم تر بوده و موهاي بيشتري نيز داشته باشند. ريملهاي فر كننده، براي بالا بردن مژه ها معمولا يك چوب منحني شكل دارند. اكثر برندها براي ريمل بلند كننده، يك چوب مستقيم و باريك ارائه مي كنند كه بيشتر شبيه شانه است. هر چه بين موهاي برس، فضاي بيشتري وجود داشته باشد، برس در جدا كردن و تفكيك مژه هاي شما بهتر عمل مي كند.

ريمل دوسر

يك سر اين ريملها مايع سفيد رنگ دارد كه هم محافظت كننده مژه‌ها از خشك شدن و شكننده شدن است و هم تقويت كننده و سر ديگر حاوي مايع ريمل است.

مژه هاي كوتاه

اگر مژه هايتان كوتاه است بايد ريملي انتخاب كنيد كه رنگ تيره اي داشته باشد و بلند كننده مژه باشد. يك بار ريمل بزنيد، صبر كنيد تا ريمل خشك شود سپس يك لايه ديگر روي آن بزنيد. اگر هم مژ‌ه‌هايتان كوتاه است و نازك به دنبال ريمل بلند كننده و حجم دهنده باشيد. ابتدا يك لايه ريمل بزنيد، اجازه دهيد خشك شود و دوباره سر مژه‌ها و مژه‌هاي انتهاي چشم را دوباره ريمل بزنيد.

مژه هاي بلند ولي كم پشت

آنهايي كه مژه‌هاي بلند دارند نيازي به استفاده از ريملهاي بلند كننده ندارند برعكس بايد ريملي انتخاب كنند كه حجم دهنده باشد. اين دسته از خانمها هم بايد صبر كنند لايه اولي ريمل خشك شده و سپس مژه ها را دوباره از ريشه ريمل بزنند تا پرتر به نظر برسد.

مژه هاي بدون حالت

مژ‌ه‌هاي سيخكي هيچ حالتي ندارند و به صورت يك خط مستقيم رشد ميكنند. در اين حالت بايد هم از فرمژه استفاده كنيد و هم از ريمل حالت دهنده و بلند كننده. اين دسته از خانم ها نبايد مدل حجم دهنده استفاده كنند چون مژه هاي شان سنگين و بسيار مصنوعي به نظر مي رسد.

طريقه استفاده

۱- ابتدا نگاه خود را به سمت پايين بيندازيد، در اين حالت مژه‌هايتان را از ريشه تا انتها با ريمل به دقت برس بكشيد تا اندازه مژه‌هايتان كشيده شود و اگر ميخواهيد مژه‌هايتان پرتر به نظر برسند اين كار را دو يا سه بار انجام دهيد، نه بيشتر زيرا در صورت استفاده زياد مژه‌هايتان به هم ميچسبند و شكل زيبايي را به شما نمي دهند.

۲- به ياد داشته باشيد كه برس كشيدن به مژه‌هايتان بايد به سمت بالا و خارج باشد. عجله نكنيد و اجازه دهيد تا ريملتان از حالت خيسي خارج شده و خشك شود و بعد اگر كارهاي ديگري را كه مد نظر داريد بر چشمانتان انجام دهيد.

۳- اگر ميخواهيد ماده ريملتان بيشتر روي برس آن بنشيند، برس را داخل ظرف بچرخانيد. هيچ وقت آن را در ظرفش بالا و پايين نكنيد، چون باعث ميشود زودتر از معمول خشك شود. هر‌قدر هم ريملتان مرغوب باشد ممكن است با اين كار زودتر از معمول خشك شود و مجبور شويد دوباره ريمل بخريد.

۴- براي پلك پايين برس ريملتان را به حالت عمود به چشمها نگه داريد و با حركات جلو و عقب به مژه‌ها حالت دهيد. در نهايت ميتوانيد با يك برس ريمل تميز به مژه‌ها حالت بهتري دهيد. البته نوعي از برس هست كه بسيار كوچك و ظريف مي باشد كه براي مژه هاي پايين كاربرد خوبي دارند.

حساسيت به ريمل

وجود مواد رنگى، عطرى و نگهدارنده موجود در داخل ريملها ميتواند حساسيت هاى پوستى را افزايش دهد. وجود اين مواد به دليل جلوگيرى از خراب شدن تركيبات موجود است و حتى بعضى اوقات براى مقابله با رشد ميكروب ها داخل ريمل، از آنتى بيوتيك هاى پيشگيرى كننده استفاده ميكنند تا احتمال عفونتها هنگام مصرف كاهش يابد. افرادى كه با استفاده مكرر از ريملها دچار التهاب و حساسيت ميشوند، ريزش مژه ها در آنها به مراتب بيشتر از سايرين خواهد بود.

نكات مهم

– حتماً بايد بعد از استفاده از ريملها آنها را پاك كنيد و حتى الامكان سعى كنيد با ريمل نخوابيد، زيرا تمام فوليكولهاى مژه كه روى پلك قرار دارند مسدود شده و احتمال ريزش آنها هنگام شستشو بيشتر ميشود.
براي پاك كردن آرايش چشم، از مواد پاك‌كننده آرايش كه ويژه چشم است، استفاده كنيد. چشمان شما بسيار حساسند و نياز به مراقبت بيشتري دارند. براي پاك كردن آرايش چشمانتان، از حركات ملايمتر دستتان روي پوست اطراف چشم استفاده كنيد چون پوست اين نواحي بسيار حساس است و امكان آسيب ديدن و چروك خوردن آن زياد است.

– اگر مي‌خواهيد از دستگاه فركننده مژه استفاده كنيد حتما قبل از زدن ريمل باشد، چرا كه اگر بخواهيد بعد از ريمل زدن از فرمژه‌ استفاده كنيد احتمال دارد مژه از ريشه كنده شود يا موهاي ظريف آن آسيب ببينند و در نهايت مژه‌ها حالتي نه چندان زيبا و تقريبا مصنوعي به خود بگيرند.

– مصرف لوازم آرايشى خصوصا ريمل غيراستاندارد و تقلبى احتمال بروز عفونت‌هاى خطرناك چشمى و حساسيتهاى پوستى را دو برابر افزايش مى‌دهد. از خريد اين گونه لوازم آرايشى از دستفروش ها خودداري كنيد.

– براي آرايش اگر قبل از سايه و خط چشم ريملتان را بزنيد احتمالا آرايش تميزي نخواهيد داشت چرا كه تيرگي ريمل ممكن است روي پلك پخش شود.

– بسيار مهم است كه مواد ريملتان، پوست پلك يا جاهاي ديگر صورت را تيره نكند. اگر بعد از آرايش ديديد كه نقطه‌اي از پوست تيره شده‌است، وقتي هنوز خيس است اقدام به پاك كردن آن نكنيد بلكه صبر كنيد تا خشك شود و بعد خيلي آرام با يك گوش پاك كن تيرگي را پاك كنيد و در نهايت اگر لازم بود با انگشت آرايش را يك دست كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۳۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

بهترين زمان مصرف ويتامين ها

اگر شما هم نمي دانيد، بهترين زمان براي مصرف ويتامين ها چه زمانيست با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد. بهترين زمان براي مصرف هر ويتامين به نوع آن بستگي دارد. برخي از ويتامين ها را بايد بعد از غذا مصرف كرد و برخي ديگر را اگر با شكم خالي و در صبح بخوريد تاثير بيشتري خواهد داشت. هم چنين بهتر است ويتامين ها را در ساعت مشخص هر روز مصرف كنيد، اينكار باعث مي شود نتيجه بهتري از ويتاميني كه مصرف مي كنيد بگيريد.

زمان مصرف ويتامين

همه ويتامين ها به شكل يكسان در بدن جذب نمي شوند، اگر بدانيد بهترين زمان مصرف ويتامين ها چه تايمي است، به حفظ سلامتي بدن و زيبايي پوست خود كمك بيشتري مي كنيد.

ويتامين محلول در چربي

ويتامين هاي محلول در چربي ويتامين هايي هستند كه با استفاده از چربي در بدن جذب مي شوند. اين ويتامين ها شامل ويتامين هاي A، ويتامين K، ويتامين E و ويتامين D مي باشند كه بهترين زمان مصرف، همراه با غذاهاي داراي چربي است تا به جذب آنها كمك كند. البته به گفته برخي پزشكان مصرف ويتامين E، به همراه غذا يا بدون غذا تفاوتي ندارد.

ويتامين سي

ويتامين سي از جمله ويتامين هاي محلول در آب است. بهترين زمان مصرف ويتامين سي در صبح نيم ساعت قبل از غذا خوردن يا دو ساعت بعد از غذا خوردن است. اين ويتامين ها به كمك آب در بدن جذب مي شوند. بدن مقدار ويتاميني كه لازم دارد را جذب كرده و مابقي آن را از طريق ادرار دفع مي كند. از آنجايي كه بدن اين ويتامين را در خود نگه نمي دارد بهتر است آن را در رژيم غذايي خود و ساعات مشخص مصرف كنيد. ويتامين سي فقط چند ساعت در رگ درحال گردش است. براي كسب نتيجه بهتر ويتامين سي بايد هر ۳ ساعت يك بار يا در ۳ وعده غذايي تقسيم شده و مصرف شود.

ويتامين هاي گروه B

براي اينكه صبح خود را خوب و سرحال آغار كنيد، بهتر است ويتامين B را با معده خالي بخوريد. ويتامين هاي B از جمله ويتامين هاي دسته محلول در آب هستند كه به كمك آب جذب بدن مي شوند. ويتامين B مي تواند به بدن شما انرژي داده و استرس شما را كاهش دهد. مشهورترين اين ويتامين ها ويتامين B2 ،B6 و B12 هستند. اگر احساس كمبود انرژي يا استرس مي كنيد، پس از مشورت با پزشك، اين ويتامين را در رژيم غذايي خود جاي دهيد.

مصرف آهن

بهترين زمان مصرف آهن در هنگام خالي بودن معده يا همراه با فرآورده هاي اسيدي مانند ويتامين C مي باشد. بهتر است براي ايجاد جذب بهتر آهن، در صورت مصرف آهن دست كم تا دو ساعت از مصرف شير، پنير و ماست، تخم مرغ، اسفناج، چاي يا قهوه و حبوبات خودداري شود.

مصرف كلسيم

براي جذب بهتر كلسيم توصيه مي شود با غذا مصرف شود البته كلسيم سيترات را مي توان بدون توجه به وعده غذايي نيز مصرف كرد. دقت كنيد كه غذاهاي حاوي اگزالات، غلات و سبوس، جذب كلسيم را كاهش مي دهد. خوردن كلسيم در شب پيشنهاد مي شود. به اين دليل كه كلسيم در شب مورد استفاده بدن قرار مي گيرد و هم چنين مي تواند به راحتتر خوابيدنتان كمك كند.

نكات بسيار مهم

– مصرف ويتامين ها براي سلامت بدن مفيد هستند اما مصرف بيش از حد آن مضر است و مي تواند عوارض جانبي داشته باشد و حتي در برخي موارد منجر به مسموميت مي گردد. برخي از ويتامين ها را نبايد با داروهاي ديگر مصرف كرد. پس بهتر است قبل از اينكه داروي تجويز شده براي شما با ويتاميني كه مصرف مي كنيد، تداخلي ايجاد كند حتما پزشك خود را مطلع كنيد. اگر ويتامين به ميزان خاصي تجويز شده است، هرگز آن را بيشتر يا كمتر نكنيد. دقت داشته باشيد كه نبايد بيش از اندازه ويتامين خاصي را مصرف كنيد. به خصوص اگر باردار هستيد حتما بايد به اين نكات دقت داشته باشيد.

– مصرف برخي ويتامين ها مثل ويتامين c و ويتامين هاي گروه B به ويژه B12 در هنگام شب به دليل خواص محرك اين ويتامين ها مي تواند موجب بروز اختلالات خواب شود. به ويژه در افراد حساس به محرك ها توصيه مي شود كه اين فرآورده ها با فاصله از زمان خواب مصرف شوند و در صورت مصرف هم زمان اسيد فوليك و B12 توصيه مي شود هر دو با هم مصرف شوند تا جذب بهتري داشته باشند.

– توصيه به پرهيز از مصرف هم زمان مقادير زياد ويتامين E به همراه ويتامين K. ويتامين E در روند مكانسيم فعاليت ويتامين K تداخل ايجاد كرده و موجب افزايش ريسك خونريزي مي شود، هم چنين مصرف ويتامين K با وارفارين تداخل ايجاد مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۰۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نحوه برخورد با دخالت مادر شوهر و مادر زن

دخالت مادر شوهر و مادر زن در زندگي زناشويي شكايتي شايع بين زوج هاي جوان است. آنها اغلب مي گويند والدين آنها و يا ديگر نزديكان به خود اجازه مي دهند در مورد زندگي مشترك آنها اظهارنظر و يا دخالت كنند. متاسفانه خانواده هاي ما دو واژه دخالت و حمايت را با هم اشتباه ميگيرند و به بهانه حمايت از فرزندانشان، در زندگي آنها دخالت ميكنند.

واژه زيباي حمايت كه همه فرزندان تا آخر عمر به آن احتياج دارند، در صورت در خواست كمك و راهنمايي فرزندان از والدين به كار ميرود، اما اگر والدين بدون خواست و رضايت فرزندان بخواهند كه حرف خودشان را به كرسي بنشانند، در اينجا مشاوران واژه دخالت را به كار ميبرند.

واقعيت اين است كه در عمل نميتوان هميشه ميزان دخالت ها را به صفر نزديك كرد. چرا كه بخشي از ماجرا به ويژگيهاي شخصيتي والدين باز ميگردد، كه البته همسران توانايي تغيير دادن آن ها را ندارند. شما كه نميتوانيد مادر همسر خود را كه ۵۰ ، ۶۰ سال با اين روش زندگي كرده، هر چند غلط از نظر شما، تغيير دهيد، اما اين به معناي آن نيست كه در مقابل دخالت ها بايد سوخت و ساخت. بلكه ميتوانيد با كسب مهارت و راهكارهايي عوارض اين دخالت ها را در زندگي زناشويي تان كم كنيد. با مجله عروسي همراه باشيد تا با راهكارهايي براي مقابله با دخالت مادر شوهر و مادر زن و كاهش تاثير منفي دخالتها در زندگي زناشويي تان آشنا شويد.

تصور دخالت مادر شوهر و مادر زن در زندگي مشترك، موضوعي كلافه كننده است به ويژه اگر احساس كنيد همسرتان در اين شرايط بحراني از شما حمايت نكرده و ديدگاهي متفاوت با شما دارد. اما چطور ميتوانيم در چنين شرايطي با همسرمان در يك جبهه باقي مانده و مانع تبديل اين موضوع به موضوعي تفرقه برانگيز و البته بحراني غيرقابل حل در رابطه دو نفره خود شويم.

يكي از نكات مهم در زمان مواجه شدن با دخالت مادر شوهر و مادر زن تان در زندگي مشترك، مديريت احساسات و هيجانات ناخوشايند است چرا كه اگر نتوانيد مديريت خوبي بر احساسات خود داشته باشيد، احتمال برخوردهاي نپخته نيز زياد مي شود. پس پيش از انجام هر اقدام ديگري سعي كنيد روشي مناسب براي مديريت احساسات خود بيابيد تا به اين ترتيب مانع فوران احساسات ناخوشايند و برخوردهاي نادرست شويد.

يادتان باشد هر چقدر بتوانيد احساسات خود را بهتر مديريت كنيد، بهتر ميتوانيد از پس مديريت كلي ماجرا برآمده و رابطه خود و همسرتان را نيز از تاثيرات سوء اين ماجرا دور كنيد.

ما در ارتباط با اطرافيان به سه سبك رفتاري برخورد ميكنيم:

۱- سبك پرخاشگرانه

در اين سبك همواره به دنبال مقصر هستيم و انگشت اشاره ما به سمت اطراف است تا يك مقصر بيابيم. با احساسات خود آشنا نيستيم و مدام در كلمات خود از متلك استفاده مي‌كنيم و لحنمان تند است.

۲- سبك منفعلانه

فرد منفعل در مقابل ديگران بيشترين پاسخش سكوت، لبخند يا تاييد است؛ اما بعد ناراحت ميشود، بدگويي ميكند و از ديگران ميخواهد كه از او حمايت كنند. نگاه چشمي ندارد، هميشه عصبانيتهاي پنهاني دارد كه با مدلهاي بيمار گونه نشان ميدهد.

۳- سبك قاطعانه

چنين فردي كاملاً به حسهاي خود آگاه است. در عين اينكه به ديگران و خودش بي‌احترامي نميكند و خودش هم با كلام و رفتارش وارد حريم كسي نميشود اما ميتواند ناراحتيهاي خود را مطرح كند و به راحتي نه بگويد.

براي آموختن رفتار قاطعانه بيشتر تلاش كنيد تا وقتي دخالت مادر شوهر يا مادر زن تان باعث ناراحتي شما ميشود يا به حريم خصوصيتان ورود ميكند، به جاي اينكه پشت همسرتان پنهان شويد و بخواهيد او از شما دفاع كند، خودتان با رعايت احترام و جايگاه وي بهترين پاسخ را بدهيد و اگر به همسرتان ميگوييد نيز حالت شكايت نداشته باشد و از او رفتار دفاعي نخواهيد، چراكه هر گونه دفاع همسرتان از شما در مقابل مادر خود، رابطه‌تان را خرابتر ميكند.

براي مديريت بهتر احساسات در زماني كه از نظر روحي به هم ريخته ايد به نكات زير توجه داشته باشيد:

۱- شناسايي احساسات ناخوشايند و اضطراب در اين شرايط، قدم اول براي مديريت آنهاست. گاهي افراد نميتوانند عصبانيت خود را به خوبي شناسايي كرده و در نتيجه واكنش درستي نيز نسبت به آن ندارند. به عنوان مثال خانمي مي گفت بعد از هر بار تماس تلفني مادر شوهر يا آمدن مادر شوهر به خانه آنها، او با فرزندش دچار مشكل شده و حتي دست به تنبيه بدني بر سر چيزهاي كوچك ميزد. بعد از كنكاش متوجه شد كه رفتارهاي ناخوشايند مادر شوهر، هميشه باعث عصبانيت او شده است اما او كه چندان توجهي به احساسات خود نداشت و اين عصبانيت را سر فرزند خردسال خود تخليه ميكرد.

۲- قدم دوم شناسايي روشهاي كارآمد در آرام سازي است. نكته مهم اين است كه هر چند روشهاي آرام سازي وجود دارد كه براي غالب افراد مفيد و كارآمد است اما قانون ثابتي در اين زمينه وجود نداشته و لازم است روشهايي متناسب با وضعيت خود را شناسايي كنيد.

۳- در ابتداي مواجهه با دخالت مادر شوهر يا مادر زن تان و زماني كه هنوز از نظر هيجاني آرام نشده ايد، اگر همسرتان ديد مشابهي در اين موضوع با شما ندارد بهتر است با او وارد گفتگو نشده و سعي در متقاعد كردن او نداشته باشيد اما بسياري از افراد زماني كه ميخواهند چنين توصيه اي را عملي سازند، دچار مشكلي ديگر ميشوند. آنها متوجه ميشوند كه به شدت احساس تنهايي و بي پناهي مي كنند. براي مقابله با چنين احساسي بهتر است در اين روزهاي حساس به دنبال يافتن حمايت عاطفي از فردي امين و منصف باشيد. توجه داشته باشيد كه اگر قرار باشد شما با فردي درد دل كنيد كه او با بازخوردهاي خود، شما را عصبي تر ميكند، مطمئن باشيد كه گزينه مناسبي را انتخاب نكرده ايد.

حتما با كسي در مورد مشكل خود صحبت كنيد كه مطمئن هستيد صحبتهاي شما را با ديگران در ميان نگذاشته و رازدار خوبي است و اين كه به درد دل كردن به عنوان گزينه اي هميشگي و دائمي و در رابطه با هر موضوعي نگاه نكنيد، چرا كه قرار نيست فردي ديگر را جايگزين همسرتان كه نزديكترين فرد به شماست، بكنيد بلكه تنها براي گذر از اين بحران و به صورت موقت قرار است از چنين روشي بهره ببريد.

۴- حداقل كاري كه مي توانيد انجام دهيد تا احساسات منفي در شما تشديد نشود اين است كه حوادث ناخوشايند را دائم با خود تكرار نكنيد. اگر قرار باشد هر روز ياد فلان برخورد مادر همسر خود بيفتيد يا حرف هاي آنها را در ذهن خود مرور كرده و به دنبال يافتن قصد و منظور رفتارهاي آنها باشيد، ميتوانيد مطمئن باشيد كه نه تنها در گذشت زمان آرام تر نخواهيد شد كه به احتمال زياد هر روز ناراحت تر از روز قبل بوده و البته پيش داوري هاي شما در مورد رفتارهاي خانواده همسرتان هم افزايش خواهند يافت. پس تا ميتوانيد براي خود مشغوليتهاي متنوع ايجاد كنيد تا كمتر فرصت فكر كردن به اتفاقات گذشته را داشته باشيد و البته از حضور در جمعهايي كه چنين تفكراتي را تقويت ميكنند، دوري كنيد. منظور از چنين جمعهايي، گروه هاي فضاي مجازي نيز هستند، گروه هايي كه گاهي اوقات افراد حاضر در آن با بيان خاطرات خود در رابطه با موضوع دخالت خانواده همسر به تشديد احساسات ناخوشايند خود دامن ميزنند.

۵- از خانواده همسر خود هيولا نسازيد. گاهي اوقات دلخوري ما از برخي رفتارهاي ناخوشايند خانواده همسر، آنچنان ما را تحت تاثير خود قرار ميدهد كه به كل يادمان ميرود كه آنها ويژگيهاي مثبتي نيز دارند.

اگر ميخواهيد در مورد دخالت مادر شوهر يا مادر زنتان با همسر خود صحبت كنيد حتما به نكات زير توجه كنيد:

فرصت دفاع به همسر خود بدهيد

اگر گله و شكايتي از خانواده شما حتي به درستي مطرح شود، شما چه واكنشي نشان خواهيد داد؟ به احتمال زياد از اين موضوع ناراحت شده و شروع به دفاع يا توجيه رفتارهاي آنها خواهيد داشت. شايد هم اصلا با توجه به شناخت دقيق تري كه شما از آنها داريد، بهتر بتوانيد چرايي رفتار آنها را درك كنيد.

حالا هم اگر ميخواهيد ناراحتي و دلخوري خود از دخالت مادر شوهر يا مادر زن تان را با همسرتان در ميان بگذاريد، لازم است به او فرصت واكنشي از سر محبت و البته تعصب بدهيد. شايد بگوييد كه داشتن تعصب خوب نيست اما يادتان باشد، نبود هيچ گونه تعصبي روي افرادي كه دوستشان داريم نيز تقريبا محال است. پس همانطور كه از همسرتان انتظار داريد اگر كسي گله شما را به او كرد، او از شما دفاع كند، براي همسرتان بايد اين حق را قائل شويد كه از خانواده خود نيز دفاع كند. در نظر داشتن چنين حقي باعث مي شود تا كمتر وارد بگومگو با همسر براي اثبات درستي ديدگاه خود شويد.

هر كس را مسئول رفتار خودش بدانيد

اگر قرار باشد شما به خاطر رفتار خانواده همسرتان از دست همسر خود عصباني شويد، قطعا مشكلات شما و همسرتان هر روز تشديد خواهد شد چرا كه شما در رابطه با موضوعي از دست همسرتان عصباني هستيد كه او كنترلي روي آن ندارد.

شايد با خود بگوييد اما همسرتان در مقابل تقاضاي شما براي صحبت با خانواده اش مقاومت كرده و حاضر نمي شود به آنها تذكري دهد؛ كاري كه مي تواند رفتارهاي ناخوشايند آنها را متوقف سازد. اگر شما چنين تصوري داريد، بد نيست به چند نكته توجه داشته باشيد.

اول آنكه هر چند گاهي اوقات صحبت همسران با خانواده هايشان مفيد است اما به هر صورت اين كار معجزه نخواهد كرد، پس وزن زيادي براي اين موضوع قائل نشويد. نكته دوم اينكه اگر مي خواهيد اختلاف بين شما و همسرتان تشديد نشود، هميشه ماجرا را از دريچه نگاه او نيز در نظر داشته باشيد. براي همين منظور يادتان باشد كه صحبت كردن با خانواده خود و تذكر به آنها كاري بسيار دشوار براي هر فردي است و تعلل فرضي همسر شما شايد بيش از هر چيز به خاطر اخلاق مداري و داشتن علاقه به خانواده اش باشد و سوم آنكه درست است كه همسرتان در رابطه با انتخاب خود، مبني بر صحبت نكردن با خانواده اش مسئول است اما در هر حال اين به معناي پذيرفتن مسئوليت تمامي رفتارهاي ناخوشايند خانواده اش نخواهد بود.

رفتارهاي ناخوشايند را به نيت هاي بد نسبت ندهيد

وقتي ما رفتاري را از سر بدجنسي بدانيم، ناخودآگاه براي اثبات درستي ادعاي خود به دنبال يافتن رفتارهاي تاييد كننده ديگر خواهيم رفت و آن وقت بعد از مدتي متوجه ميشويم كه بسياري از رفتارهاي مثبت يا بدون مشكل نيز به خاطر نسبت دادن آنها به نيتي بد، براي ما به رفتارهايي آزاردهنده و البته غيرقابل تحمل تبديل شده است.

زمان مناسبي براي صحبت كردن پيدا كنيد

اگر تصميم داريد كه در ارتباط با رفتار خانواده همسر خود با او صحبت كنيد، يادتان باشد زمان مناسبي كه شما و همسرتان خسته نيستيد را انتخاب كنيد. بيان درست احساسات مي تواند از سوءتفاهم هاي احتمالي جلوگيري كرده و جبهه گيري احتمالي همسرتان را كاهش دهد.

سخن آخر اينكه حريمها را حفظ كنيد. براي اين كار بهتر است ميزان رفت و آمد به خانه پدري همسرتان و ميزان ارتباطات كلامي را كه بايد داشته باشيد، مشخص كنيد و در كمال احترام و رعايت حرمتها، ميزان و سطح رفت و آمد خود را كنترل كنيد. براي مثال شرايطي ايجاد نكنيد كه مادر همسرتان بتواند در خلوت و دور از چشم همسرتان، حرفهايي به شما بزند كه موجب ناراحتيتان شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۱:۱۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
 

راهنماي سفر به استانبول براي ماه عسل

استانبول از بزرگترين و توريستي ترين شهرهاي كشور تركيه است. عروس و داماد هايي كه بخواهند براي ماه عسل به استانبول بروند نياز به اطلاعاتي نظير اينكه چه هتلي را براي اقامتشان انتخاب كنند و يا اينكه رستوران هاي خوب اين شهر كجا است، نيز دارند. بنابراين مجله جشن عروسي قصد دارد اطلاعات كاملي براي سفر به استانبول ، اين شهر زيباي تركيه اي در اختيار عروس و داماد هاي عزيز قرار دهد.

شهر استانبول در شمال غربي منطقه مرمر تركيه قرار گرفته است. بلندترين نقطه استانبول تپه كامليكا (Camlica Hill) يا به تركي چامليچا تِپِسي(Çamlıça Tepesi) است كه حدود ۲۶۷ متر از سطح دريا ارتفاع دارد. قدمت استانبول به ۶۶۰ سال قبل از ميلاد بر مي گردد. اين شهر را بيزانس ها و مستعمره نشينان يوناني تاسيس كردند. در سال ۱۴۵۳ ميلادي هفتمين شاه عثماني سلطان محمد دوم شهر كنستانتينوپل را فتح كرد و نام شهر را به استانبول يعني جايگاه وفو اسلام تغيير داد.

سفر به استانبول

اختلاف ساعت استانبول نسبت به تهران: يك ساعت و نيم از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمي: تركي استانبولي

واحد پول: لير تركيه

كد كشور: ۹۰+

شماره‌هاي اضطراري: ۱۱۲

فرودگاه‌هاي بين‌المللي: فرودگاه آتاترك، فرودگاه صبيحه گوكچن

بهترين زمان سفر به استانبول

با توجه به موقعيت جغرافيايي شهر استانبول، آب و هواي اين ناحيه داراي تغييرات متعددي است. در اين شهر شما مي توانيد شاهد آب و هواي مديترانه اي، گرمسيري و آب و هواي اقيانوسي باشيد. گرم ترين ماه سال در اين كشور ۲۴ درجه سانتي گراد و سردترين ماه هم فوريه بوده كه ميانگين دما در اين ماه ۶ درجه سانتي گراد است.

تقريبا همه ماه هاي سال براي سفر به استانبول مناسب است، اما بهترين زمان براي رفتن به اين شهر بهار و پاييز است. علاوه بر هواي دلچسب پاييز حراج ها و جشنواره هاي زيادي هم در اين دو فصل برگزار مي شود كه مي توانند سفر شما بهتر بنمايند.

بليط و هتل هاي استانبول

شما مي توانيد به همراه تور سفر كنيد ولي در نظر داشته باشيد كه قيمت تورهاي پرطرفدار استانبول در ماه شهريور و ماه هاي پس از عيد در بالاترين قيمت خودش قرار دارد. راه حل ديگر اين است كه شما مي توانيد بليط و هتل خود را از آژانس هاي مسافرتي خريداري نماييد و شخصاً به شهر استانبول سفر كنيد. اين كار حدودا ۱۰ تا ۲۰ درصد از هزينه هاي شما را كاهش مي دهد. اما حتما قبل از اين كه به ماه هاي شلوغ سفر به استانبول برسيد بليط هواپيما و هتل محل اقامتتان را رزرو نماييد، زيرا در غير صورت هيچ گونه كاهشي در هزينه هاي شما به وجود نمي آيد.

امنيت شهر استانبول

استانبول شهري است درست همانند تهران خودمان. همان قدر كه در تهران شما بايد حواستان به خودتان و وسيله هايي كه همراهتان در مراكز شلوغ هست باشد استانبول هم دقيقا همينطور است. با توجه به اين كه در شهر استانبول دستگاه هاي ATM به راحتي پيدا مي شوند شما حتي الامكان سعي كنيد مقدار زيادي پول همراهتان نباشد.

هتل هاي ارزان براي سفر به استانبول

هتل اِوسِن (Evsen)

هتل اِوسِن استانبول جزء هتل هاي ۳ ستاره استانبول است كه بسيار ارزان قيمت و تميز و هم چنين با خدمات خوب و فوق العاده مي باشد. از جمله امكانات اين سيستم واي فاي، رستوران، صبحانه كامل و بوفه مي باشد

هتل اوران (Oran)

ديگر هتل ارزان شهر استانبول اوران است، كه جزء هتل هاي ۴ ستاره شهر استانبول مي باشد. از امكانات اين هتل در استانبول مي توان به حمام تركي، سونا، فيتنس، سالن زيبايي و مركز ماساژ بوده و صبحانه هر روز به صورت بوفه در رستوران آن سرو مي‌شود، اشاره كرد.

هتل هاي قيمت متوسط براي سفر به استانبول

هتل اليت ورلد پرستيژ (Elite World Prestige)

هتل اليت ورلد پرستيژ استانبول از هتل هاي ۴ ستاره استانبول است. دكوراسيون هتل بسيار شيك بوده و همچنين امكاناتي نظير سيستم تهويه مطبوع، ميني بار و اينترنت پرسرعت، حمام سنتي و يك استخر آب گرم را داراست.

هتل بست وسترن ارسين (Best Western Eresin Taxim)

اين هتل جزء هتل هاي ۴ ستاره استانبول بوده كه داراي يك استخر سر پوشيده، مركز تناسب اندام و اينترنت رايگان است. اتاق هاي اين هتل در استانبول مجهز به ميز كار، تلويزيون، راديو و بالش هاي مخصوص ضد آلرژي و ارتوپديك هستند.

هتل هاي لوكس براي سفر به استانبول

هتل پرا پالاس

هتل هاي لوكس هم همانطور كه از اسمشان پيدا امكانات فوق العاده اي دارند و به نسبت، هزينه بالايي هم دريافت مي كنند اما سفري خاطره انگيز و لذت بخشي را براي شما به ارمغان مي آورد. اتاق هاي بزرگ و دلباز هتل ۵ ستاره پرا پالاس استانبول با مبلماني كلاسيك و چيدماني منحصر به فرد كه تركيبي از سبك اروپايي و عثماني است، منظره خيره‌ كننده‌اي از شهر و حتي گُلدن هورن يا شاخ طلايي را به نمايش مي‌گذارد. رستوران اين هتل شامل انواع منوهاي ايتاليايي، فرانسوي و تركي مي باشد.

هتل ديوان استانبول

هتل ديوان استانبول (Divan Istanbul) در منطقه شيشلي قرار دارد كه محله‌ تجمع هتل‌هاي ۵ ستاره استانبول به حساب ‌مي‌آيد. اين هتل به خاطر داشتن امكاناتي مانند اتاق كنفرانس، اينترنت پر سرعت و دسترسي راحت به فكس گزينه مناسبي براي سفرهاي كاري شما محسوب مي‌شود و اتاق‌هاي آن مجهز به سيستم تهويه مطبوع، تلويزيون ال اي دي، ميني بار و چاي/قهوه ساز هستند.

انتخاب غذا در استانبول

براي هزينه خورد و خوراك در استانبول زياد نگران نباشيد زيرا هزينه تقريبا مشابه تهران است. با توجه به اين كه ذائقه غذايي مردم تركيه با ايرانيان تقريبا يكسان است براي همين خورد و خوراك در اين كشور براي مسافران ايراني سخت نيست. تنوع غذايي در تركيه بسيار بالاست در اين مقاله از مجله عروسي چند مورد از غذاهاي محبوب در اين شهر را به شما معرفي مي كنيم تا هنگام سفارش بين غذاهاي تركيه اي سردرگم نشويد.

بورك (Borek)

در سفر به شهر استانبول مي توانيد در وعده صبحانه خود بورك ميل كنيد. بورك در واقع شامل پنير و سبزيجات ميان لايه‌هاي نازك خمير است كه اصطلاحا به آن يوفكا مي‌گويند. تركيب لايه‌هاي خمير و پنير و سبزيجات كه تحت حرارت نيز قرار گرفته است.

اسكندر كباب (Iskender Kebap)

محبوب ترين و معروف ترين غذاي تركيه اي اسكندر كباب است. اين غذاي تركيه اي بشقابي است كه در آن ورقه هاي نازكي از گوشت كه با چربي گوشت گاو، گياهان محلي و ادويه جات طعم دار شده اند، به سيخ زده شده و به صورت عمودي كباب مي شوند.

لهمجون (Lahmacun)

پيتزاي تركيه كمي با تمام پيتزاهايي كه تا به حال خورده ايد فرق دارد، لهمجون يا همان پيتزاي تركي از گوشت قيمه شده، پياز، و فلفل قرمز تند تهيه مي شود، براي بهبود عطر و طعم آن معمولاً كمي جعفري و آب‌ليمو هم به آن اضافه مي‌كنند.

سيب‌زميني شكم پر (Kumpir)

اورتاكوي شناخته‌شده‌ترين مكان براي خوردن كُمپير يا همان سيب‌زميني شكم پر پخته‌شده خودمان است. مواد رنگارنگ تشكيل‌دهنده كمپير، مانند پنير كاشار، سوسيس، غلات، سالاد مايونز، نخود و لوبيا، و چندين و چند خوراكي ديگر، تركيب‌ها و طعم‌هاي مختلفي را در مقابلتان قرار مي‌دهد.

رستوران هاي پيشنهادي براي سفر به استانبول

رستوران اولوس ۲۹ (ulus ۲۹ restaurant)

يكي از رستوران هاي فوق العاده در شهر استانبول رستوران اولوس ۲۹ است. دكوراسيون اين رستوران بسيار زيبا بوده و منوي اين رستوران شامل غذاهاي تركي، بين المللي و دريايي مي شود.

رستوران ياكا بالك (Yaka Balik Restaurant)

يكي از مشهورترين رستوران هاي استانبول، رستوران ياكا بالك نام دارد كه داراي منوي غذايي مطابق با ذائقه ايرانيان است.

رستوران پندلي (Pandeli Restaurant)

از رستوران هاي قديمي شهر استانبول كه سال تاسيس آن ۱۹۰۱ ميلادي است رستوران پندلي مي باشد. اين رستوران به خاطر قدمتش و طعم و كيفيت خوب و قيمت مناسب غذاهاش مشتري هاي بسيار زيادي دارد.

رستوران خراساني (Khorasani Grill Restaurant)

همانطور كه از اسم اين رستوران پيداست، يكي از رستوران هاي كاملا ايراني با منويي ايراني در شهر استانبول است كه در منطقه ديوان يولو قرار گرفته است. كساني كه به جزء غذاهاي ايراني هيچ غذايي را دوست ندارند ميل كنند رستوران خراساني بهترين گزينه است.

اجاره خودرو در تركيه

براي اجاره ماشين در كشور تركيه بايد كارت اعتباري داشته باشيد، اما به دليل آنكه ايرانيان اكثرا كارت اعتباري يا همان Credit cart ندارند شركتي به نام TEZrent خدمات اجاره خودرو در بيش از ۲۰ شهر تركيه براي ايرانيان فراهم آورده است. تمامي ماشين هايي كه از اين شركت اجاره مي كنيد داراي بيمه بدنه و سرقت هستند. مدت زمان اجاره ماشين در ۲۴ ساعت بوده و اگر بيش از ۳ ساعت در تحويل تاخير داشته باشيد هزينه يك روز كامل از شما گرفته مي شود.

براي اجاره ماشين در تركيه به گواهينامه بين المللي، كپي پاسپورت و آدرس محل اقامت شما احتياج مي باشد.
هر شركت اجاره ماشين ممكن است شرايط خاصي براي خود داشته باشد؛ اما مهم ترين شرايط اجاره خودرو در تركيه داشتن حداقل ۲۱ سال سن و گواهينامه بين المللي است.

استانبول كارت

يكي از خدمات فوق العاده گردشگري در شهر استانبول ارائه استانبول كارت به مسافران اين شهر مي باشد. افراد با داشتن اين كارت مي توانند از مجموعه از خدمات و سرويس هاي متنوع در قالب يك كارت كوچك استفاده كنند. با خريد استانبول كارت مي توانيد در هزينه ها كاهش چشم گيري را به وجود آوريد. از جمله امكاناتي كه اين كارت در اختيار مسافران مي گذارد، شامل:

اينترنت رايگان در سطح شهر
راهنماي شبانه‌روزي به صورت آنلاين
سرويس رايگان از فرودگاه به محل اقامت
تجربه‌ رايگان تفريحاتي كه براي كارت تعريف شده
حمل و نقل رايگان يا همراه با تخفيف فوق العاده در سطح شهر
بازديد رايگان از جاذبه‌ها و موزه هايي كه براي كارت تعريف شده

مراكز خريد ارزان قيمت در استانبول

براي خريد، سعي كنيد به فروشگاه هاي اوت لت مراجعه كنيد. اوت لت (Outlet)، حراجي هايي هستند كه شما مي توانيد اجناس مورد نيازتان را در پايين ترين رنج قيمت خريداري نماييد. ما در ادامه به چند اوت لت در شهر استانبول اشاره مي كنيم كه شما مي توانيد براي خريد لوازم مورد نياز و سوغاتي هايتان از آنها استفاده كنيد.

اوت‌لت ويا پورت

اوت‌لت فكس سيتي

اوت‌لت آسيا

اوت‌لت ايرپورت

جاهاي ديدني استانبول

برج گالاتا (Galata Tower)

دلفيناريوم استانبول (Istanbul Dolphinarium)

ويالند (Vialand)

قلعه دختر ( Maiden’s Tower)

مسجد سليمانيه (Suleymaniye Mosque)

مسجد آبي (Blue Mosque)

ايا صوفيه (Hagia Sophia)

پل بسفر (Bosphorus Bridge)

كاخ توپكاپي (Topkapi Palace)

آب انبار قصر سلطنتي (Basilica Cistern)


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۰:۴۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه لازانيا گوشت براي عروس خانم ها

لازانيا يك غذاي ايتاليايي بسيار معروف است كه تقريبا در همه دنيا طرفداران زيادي دارد. معمولا همه افراد خانواده از افراد كم سن و سال گرفته تا افراد مسن، اين غذا را دوست دارند. شايد شهرت آن به خاطر مواد خوشمزه، سس و پنيري است كه در درست كردن آن استفاده مي شود. با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا با طرز تهيه لازانيا گوشت كه بسيار لذيذ و همه پسند است آشنا شويد.

مواد لازم براي تهيه لازانيا گوشت

لازانيا: ۱ بسته
گوشت چرخ كرده: ۲۰۰ گرم
پياز نگيني خردشده: ۱ عدد
جوز هندي رنده شده: ۱ عدد
قارچ ورقه شده: ۱۵۰ گرم
كنسرو گوجه فرنگي: يك دوم پيمانه
كره: ۱۰ گرم
آرد گندم: ۵۰ گرم
شير: ۵۰ ميلي ليتر
خامه صبحانه: ۱۰۰ گرم
پنير موتزارلا رنده شده: ۲۰۰ گرم
پودر آويشن: يك دوم قاشق چايخوري
جعفري تازه: ۱۰ گرم
نمك و فلفل سياه: به ميزان لازم
روغن مايع: ۱ عدد

طرز تهيه لازانيا

ورقه هاي لازانيا را داخل قابلمه اي حاوي آب جوش و مقداري نمك بريزيد. پس از ۴ دقيقه يا تا زماني كه نرم شود آبكش كنيد (اگر از ورقه هاي لازانياي نيمه آماده استفاده مي كنيد نيازي به پختن آنها نيست). دو قاشق سوپخوري روغن درون تابه اي متوسط بريزيد و روي حرارت نسبتا زياد قرار دهيد تا داغ شود. بعد پياز را داخل آن بريزيد و تفت دهيد تا نرم و شفاف شود. سپس گوشت را به مواد اضافه كنيد و تفت دهيد. در حين تفت دادن گوشت، نيمي از جوز هندي و قارچ را به مواد اضافه كنيد. بعد از ۵ دقيقه گوجه فرنگي را به آن افزوده و بگذاريد تا غليظ شود (به جاي كنسرو گوجه فرنگي مي توانيد از رب گوجه فرنگي استفاده نماييد)، بعد نمك و فلفل آن را اندازه كرده و از روي حرارت برداشته و كنار بگذاريد.

براي تهيه سس بشامل، كره را داخل تابه اي ديگر بريزيد و روي حرارت قرار دهيد تا ذوب شود. بعد آرد را داخل آن بريزيد و تفت دهيد تا بوي خامي آرد گرفته شود. سپس شير را به تدريج به تابه بيفزاييد و مدام هم بزنيد تا آرد گلوله نشود. بعد بقيه جوز هندي را به سس بيفزاييد و بگذاريد تا شير كمي تبخير شود و سس يكدستي حاصل شود. سپس تابه را از روي حرارت برداريد و خامه را به آن بيفزاييد و هم بزنيد. بعد آن را با مقداري نمك و فلفل سياه مزه دار كنيد.

ظرف نسوز سراميكي (ظرف قابل استفاده در فر) را با يك لايه سس سفيد بپوشانيد. سپس يك رديف ورقه لازانيا روي آن بچينيد. بعد به ترتيب روي آن يك لايه سس سفيد و مخلوط گوشت بريزيد و روي همه قسمت هاي لازانيا پخش كنيد. سپس روي مخلوط را با پنير موتزارلا بپوشانيد و مجدد يك لايه ورقه لازانيا روي مواد بچينيد.

به همين ترتيب مراحل را ادامه دهيد تا مواد تمام شود و روي لايه آخر فقط پنير موتزارلا و اورگانو (يا پودر آويشن) بريزيد. روي ظرف را با ورق آلومينيومي بپوشانيد و به وسيله چاقو چند سوراخ ايجاد كنيد (اين كار مانع خشك شدن لازانيا مي شود). ظرف را در طبقه وسط فر كه از قبل با دماي ۱۸۰ درجه سانتي گراد گرم شده، به مدت ۱۵ دقيقه قرار دهيد تا پنير ذوب شود. سپس آن را از فر خارج كنيد و همراه با جعفري (خردشده) تزيين و سرو كنيد.

استفاده از مايكروفر به جاي فر

در اين روش ابتدا با توجه به حجم مايكروفرتان يك ظرف مناسب انتخاب كنيد. يادتان باشد قرار است فقط به جاي فر از مايكروفر استفاده كنيد پس مرحله آماده سازي ورق ها و سس را روي گاز انجام دهيد سپس ورق هاي لازانيا و سس را طبق معمول در پيركس بچينيد و آن را به مدت ۱۰ دقيقه با قدرت ۹۰۰ وات يا صد درصد داخل مايكروفر قرار گيرد. در انتها براي طلايي شدن روي لازانيا، پايه گريل را داخل دستگاه قرار مي دهند، سپس ظرف را روي آن گذاشته و گريل دستگاه را به مدت ۵-۳ دقيقه روشن مي كنند تا روي مواد طلايي شود.

استفاده از اجاق گاز

در اين روش پخت، احتياجي نيست لازانيا داخل فر قرار گيرد. اين روش براي كساني كه فر ندارند و يا استفاده از فر برايشان راحت نيست بسيار مناسب است. در اين روش لازانيا را داخل تابه، قابلمه مناسب يا ظرف پيركس نچسب مي ريزند و سپس آن را روي حرارت اجاق گاز قرار مي دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۰:۲۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

درباره لباس مجلسي مشكي بيشتر بدانيد

يكي از بهترين و پرطرفدارترين لباس مجلسي ، از قرن ۲۰ تا كنون لباس مجلسي مشكي است. مشكي رنگي بسيار جذاب است كه در عين حال به راحتي با اكثر رنگ ها و طرح ها ست مي شود اما بستگي دارد شما چگونه آن را به تن كنيد. اگر با قوانين پوشيدن اين رنگ آشنا باشيد مي توانيد به جذابيت خود بيفزاييد و در مجلس بدرخشيد، پس براي دانستن اين قوانين با مجله عروسي همراه باشيد.

لباس مجلسي مشكي

درك مطلب كنتراست (تضاد) براي كساني كه مي خواهند از لباس مجلسي مشكي استفاده كنند بسيار مهم است. به همين دليل اگر تمام تيپ شما مشكي باشد هر آنچه كه به غير از رنگ مشكي در تيپ شما وجود داشته باشد، به خوبي ديده مي شود. پس بهترين موقعيت است براي اينكه جواهرات و اكسسوري هاي رنگي خود را به نمايش بگذاريد و چشم مخاطبين شما زمان زيادي را محو تماشاي آن خواهد شد.

قسمت هايي از رنگ پوست شما كه با رنگ مشكي تضاد دارند هم از اين قضيه مستثني نيستند. مثلا اگر مي خواهيد صورت زيبايتان را به رخ بكشيد مي توانيد از يك لباس مجلسي مشكي با يقه اسكي استفاده كنيد تا صورت شما را در معرض ديد قرار دهد.

شايد تماما مشكي پوشيدن يك انتخاب خوب باشد ولي تنها انتخاب شما نيست از اين رو پوشيدن لباس هايي كه در آن از طرح هاي مشكي استفاده شده است را نيز به شما پيشنهاد مي كنيم.

جالب است بدانيد كه رنگ مشكي شما را لاغرتر نشان مي دهد زيرا رنگ مشكي به جاي بازتاب نور، تمام نور را جذب مي كند و ديدن چروك ها، درزها و سايه ها را براي چشم مخاطب سخت تر مي كند. البته اندازه لباس مجلسي مشكي شما نيز مهم است و بايد طوري بوده كه فيت بدنتان باشد نه اينكه گشادتر و بزرگتر از خودتان باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۹:۲۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نورپردازي داخلي سالن عروسي

اگر قصد برگزاري يك جشن عروسي با شكوه را داريد و تمايل به كرايه كردن تالار و باغ عروسي نداريد، اين مطلب براي شما مفيد خواهد بود و براي شما جنبه هايي از نورپردازي داخلي سالن عروسي را روشن مي كند. شما مي توانيد وسايل مورد نياز را كرايه نماييد يا از شخصي بخواهيد كه آن را براي شما اجرا نمايد، در هر صورت اطلاع از جنبه هاي فني و هنري منجر به نتيجه بهتري مي گردد. در اين مقاله از مجله عروسي مروري خواهيم داشت بر انواع مختلف نورپردازي، پس با ما همراه باشيد.

نورپردازي داخلي سالن عروسي

ساده ترين روش براي شروع نورپردازي داخلي سالن عروسي روشي است كه در آن نور به بالا تابيده شود. اين روش بسيار عملي و كم خرج مي باشد و نتيجه آن چشم گير و قابل توجه است. با قرار دادن چراغ بر روي زمين و تابش نور آن به سمت ديوار مجاور صحنه‌اي جالب خلق مي شود كه هم زيبايي دارد و هم نور بازتاب شده از سقف مي تواند نور عمومي ملايمي را ايجاد نمايد. توجه كنيد كه لامپ هاي التهابي و خانواده لامپ هاي گازي براي اين منظور مناسب نيستند چرا كه دماي بالاي اين لامپ ها در دسترس قرار مي گيرد و ممكن است خطرآفرين شود. لامپ ها و پروژكتورهاي LED براي اين منظور بسيار مناسب مي باشند.

فاصله پيشنهادي چراغ ها براي اين نوع نورپردازي داخلي ، بين ۱ تا ۳ متر مناسب است و فاصله از ديوار معمولاً در حدود ۳۰ سانتي متر بهترين نتيجه را مي دهد. حفظ فاصله برابر بين چراغ ها در زيبايي نهايي كار بسيار اهميت دارد. خصوصاً در ديوارهاي بزرگ به تقارن و فاصله بين چراغ ها بيشتر توجه كنيد.

ويدئو پروژكتور

مي توانيد با استفاده از ويدئو پروژكتور نام و تاريخ را بر روي يك محل نشان دهيد و با استفاده از حركت به آن روح ببخشيد. هم چنين مي توانيد با استفاده از يك طرح متحرك توجه همگان را جلب كرده و ميهمانان را به رقص و شادي دعوت كنيد. اگر با ويدئو پروژكتور آشنايي بيشتري داريد مي توانيد از آن براي نمايش روي زمين نيز استفاده نماييد.

چراغ هاي شارژي

با استفاده از چراغ هاي شارژي كوچك مي توانيد هر جا كه نور متمركز مورد نياز باشد را روشن نماييد. كيك عروسي و سبد ميوه ها نمونه هايي هستند كه با يك نور اختصاصي كوچك خيلي زيباتر جلوه مي كنند.

ليزر رقصنده و چراغ گردان

با يك نورپردازي داخلي زيبا مي توانيد يك شب پرستاره را بر روي سقف سالن عروسي تان ترسيم كنيد يا بسياري از شكل ها و نوشته ها را بر روي سقف نمايش دهيد. هم چنين لامپ هاي گردان حس تحرك و شادي را القاء مي‌كنند پس از آنها غافل نشويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۸:۵۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 22
دیروز : 25
افراد آنلاین : 1
همه : 5470
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن
» خوشگذرانی در کاستاریکا | بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ادامه بازی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام ماسه
» سفر به افنباخ آلمان | 15 کاری که می توانید در افنباخ انجام دهید
» 10 مورد از بهترین پناهگاه های ساحلی بالتیک
» رونق گردشگری قنات در اردکان
» خوشگذرانی در ماداگاسکار | 8 دلیل برای سفر به ماداگاسکار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تصادفات جاده
» با آژانس مسافرتی پارلاگشت به باکو سفر کنید !
» سرای سنتی سوته دلان | الماس شرق تهران
» چرا کالیفرنیا باید مقصد بعدی شما برای تعطیلات باشد؟
» 7 شهر هلند غیر از آمستردام که باید برای گردش در نظر داشته باشید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان آدانسونیادر
» سفر به دهکده کوه پانی | دهکده شناور تایلند
» آشنایی با مجموعه کاخ های سعدآباد تهران!