عروسي
مجله جشن عروسي

اصول كلي چيدمان سفره عقد

سفره عقد انواع مختلفي دارد كه برحسب سليقه عروس و داماد انتخاب مي شود. با اين حال چيدمان سفره عقد يك اصول مشخصي دارد كه در ادامه به آن مي پردازيم پس با مجله عروسي همراه باشيد.

سفره عقد

يكي از اصولي كه در چيدمان سفره عقد رعايت مي شود محل قرار گرفتن آينه است. هميشه آينه در بالاي سفره روبه روي عروس و داماد قرار مي گيرد و شمعدان ها را در اطراف آينه قرار مي دهند به شكلي كه عروس و داماد بتوانند همديگر را در آينه ببينند. معمولاً قرآن را در جلوي آينه قرار مي دهند ولي امروزه به دليل آن كه سفره ها كمي بزرگ تر چيده مي شود، بهتر است قرآن را در راستاي آينه در نزديك عروس داماد قرار داد تا دسترسي به آن هنگام قرائت صيغه عقد راحت تر باشد. مي توانيد از رحل نيز براي قراردادن قرآن استفاده كنيد.

اگر مدل سفره عقد سنتي را انتخاب نموده ايد، معمولا از نان سنگك در سفره عقد تان استفاده مي شود. در مدل سفره عقد هاي ديگر از انواع نان استفاده مي كنند يا با برش هايي كه به نان هايي مانند سنگك، تافتون يا لواش زده مي شود آنها را به شكل گل رز درمي آورند و ميگذارند به همان شكل نان ها خشك شوند. قبل از خشك شدن نان ها مي توانيد به عنوان ساقه گل در قسمت انتهايي نان ها سيم ضخيمي فرو برده و بچسبانيد تا بعد بتوانيد براحتي از گل ها استفاده كنيد يا مي توانيد نان ها را به شكل برگ ببريد و با كنار هم قرار دادن آنها گل هاي چهار يا پنج پر بسازيد. گل ها را مي توانيد در اندازه هاي مختلف با برگ هاي اطراف آن تهيه كنيد و براي زيبايي بيشتر در لبه گلبرگ ها از قيطون يا اكليل يا نوار مرواريد استفاده كنيد. نان هايي كه براي شكل دادن از آنها استفاده مي كنيد بهتر است نرم و كمي خمير باشد در غير اين صورت هنگام حالت دادن خرد خواهد شد. هم چنين مي توانيد از خوشه هاي گندم در لابه لاي نان ها براي تزئين آن استفاده كنيد.

براي تزيين اسپند آن را در كف سيني يا ظرف تخت و مناسب ديگري ريخته و با كمك شابلون طرح هاي گوناگوني به آن مي دهند. اگر ابتدا طرح خود را روي مقوايي نازك به اندازه كف ظرف خود پياده كنيد به راحتي مي توانيد روي طرح را چسب بزنيد و در هر قسمت اسپند را با رنگ دلخواه خود بچسبانيد يا مي توانيد از اسفنج گلوله هاي كوچكي درست كنيد و آنها را به چسب چوب آغشته و در اسپند بغلتانيد تا به شكل توپ هاي كوچك اسپندي دربيايد.

مي توانيد سيم كوتاهي را به چسب آغشته و در گلوله فرو ببريد و بگذاريد خشك شود سپس گلوله ها را با تاباندن سيم ها به يكديگر به شكل خوشه هاي انگور دربياوريد. اين خوشه ها را در ظرف هاي گوناگوني مي توانيد تزيين كنيد. هم چنين مي توانيد از مقوا گلبرگ هايي ببريد و روي آنها را اسپند بچسبانيد و بعد گلبرگ ها را كنار هم قرار داده و به شكل گل هاي چند پر در بياوريد.

معمولا گوشه هاي گلبرگ ها را قيطون يا مرواريد يا… مي چسباندند. اگر اين كارها برايتان مشكل است، مي توانيد از چند ظرف كوچك يك شكل مانند ظرف هاي كوچك آجيل خوري استفاده كنيد و در هركدام يك رنگ اسپند بريزيد و آنها را در كنار هم بچينيد حتي مي توانيد در داخل منقل هاي كوچك هم دانه هاي اسپند را بريزيد و كنار منقل را با گل يا همان خوشه هاي اسپندي تزيين نماييد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۳۸:۴۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 6
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11302
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب