عروسي
مجله جشن عروسي

راهنماي انتخاب نوع فيلم عروسي

فيلم عروسي يكي از مهم ترين بخش ها در هر عروسي مي باشد. هميشه چيزي كه از يك جشن عروسي با قي مي ماند، عكس و فيلمي است كه ثبت شده است. در يك ميهماني يا هرجشني اگر با دوربين تبلت يا گوشي خود چند عكس و فيلم كوتاه بگيريد، بعدها تازه يادتان مي افتد كه در آن شب به يادماندني شام چه خورده ايد يا چه لباسي به تن داشته ايد و چه كساني همراه با شما خاطره اي را ساخته اند. جشن عروسي كه جاي خود دارد و به تشريفات عروسي و برنامه ريزي هاي خوبي نيازمند است تا نه تنها به يادماندني ترين شب زندگي باشد بلكهعروس و داماد بعدها مي توانند نحوه برگزاري مراسم خود را در فيلم عروسي شان دنبال كنند. البته نارضايتي زماني پيش مي آيد كه عكس و فيلم عروسي از كيفيتي مناسب و صحنه و دكورهاي زيبايي طرح ريزي نشده باشد كه جايي براي جبران نيز نمي گذارد. بنابراين در انتخاب آتليه عكس عروس خود دقت نماييد تا بهترين خدمات و امكانات را جهت عكس و فيلم عروسي تان داشته باشيد.

ديدن از دفتر يك آتليه و تماشاي دكورهاي طراحي شده براي عكاسي، نورپردازي و موقعيت آتليه امري مهم است كه بايد در نظر گرفته شود. فضاي مناسب و محيط هاي در اختيار از جمله باغ و ويلايي شكيل كه براي عكاسي و فيلم برداري ايده آل و منحصر به فرد هستند، نشان دهنده اعتبار يك آتليه و سرمايه گذاري آن ها براي اين حرفه مي باشد، كه ارزشمندي كار آن ها را به نمايش مي گذارد.

از نظر مجله عروسي ، فيلم عروسي خوب به فيلمي گفته مي شود كه زماني كه آن را نگاه مي كنيد ياد آور خاطرات ناب عروسي شما باشد و صرفاً فيلمبرداري كردن از ورود ، رقص ، شام و …. يك فيلم عروسي خوب را نمي سازد . فيلمبردار بايد از همان ابتداي امر تصميم بگيرد كه مي خواهد به كدام سبك فيلمبرداري كند.

فيلم عروسي سينمايي

فيلم عروسي سينمايي بر خلاف نام آن يك فيلم سينمايي نمي باشد. اختلاف اين فيلم عروسي با فيلم مستند عروسي در اين است كه يكايك فريم ها به مانند فريم هاي عكس است. فيلمبردار علاوه بر اين كه بايد به سير داستاني فيلم توجه كند، مي بايستي درك درستي از دكوپاژ داشته باشد و بداند هر حركت دوربين دقيقا به چه معنا مي باشد و چقدر مي تواند اين حركت به تعريف داستان كمك كند (كسي كه بصورت سينماتيك فيلم عروسي مي سازد علاوه بر فيلم بردار بودن بايد كارگرداني و تدوين و طراحي صدا را به خوبي بداند). زماني كه جشن عروسي تمام مي شود كار فيلمبردار فيلم تمام نمي شود بايد به استوديو برگردد و با توجه به استوري بردي كه طراحي كرده بود مطمئن شود كه تمامي صحنه ها و صدا ها به درستي و طبق برنامه گرفته شده است .
مرحله بعد طراحي و ساخت صدا است، خيلي از صداها در مراسم عروسي به درستي ركورد نمي شوند. به طور مثال در نظر بگيريد عروس و داماد در تالار عروسي هستند و در محيط بيرون باران تندي در حال بارش است، زماني كه در تدوين فيلم مي خواهيد از يكي از نماهاي بيرون تالار عروسي به سمت داخل بياييد بايد صداي باران داخل سالن پذيرايي را بخوبي ركورد كنيد اما به دليل ازدحام جمعيت و صداي بلند موزيك عملا اين اتفاق نمي افتد ، در اين جا بايد از همان صداي بارش باران در خارج از تالار يا باغ عروسي استفاده كنيد با اين تفاوت كه مي بايستي اين صدا در كامپيوتر براي محيط سالن شبيه سازي كنيد.

فيلم عروسي مستند

اگر فيلم مستند نگاه كرده باشيد متوجه مي شويد كه حال و هواي اين گونه فيلم ها به چه روالي است. در اين نوع فيلم برداري ابتدا در مورد برنامه ريزي شب عروسي از عروس و داماد سوال مي شود زيرا در اين صورت فيلمبردار ديد كلي نسبت به آنچه كه قرار است اتفاق بيفتد پيدا مي كند. يك فيلمبردار مستند عروسي سعي مي كند به اتفاق هايي كه در حال رخ دادن هستند نزديك باشد و بنابراين در مراسم عروسي اصولا يكجا ثابت نمي ايستند.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۳۹:۰۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 14
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11310
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب