عروسي
مجله جشن عروسي

راهنماي خريد يخچال جهيزيه در مجله عروسي

براي انتخاب يك فريزر و يخچال جهيزيه خوب و مناسب، شناخت انواع آن و هم چنين بررسي نيازهاي شخصي خريدار لازم است. به خصوص زماني كه اين انتخاب براي آشپزخانه عروسباشد، علاوه بر لزوم انتخاب يك يخچال فريزر خوب و كارا، مديريت هزينه در خريد جهيزيه نيز اهميت بسيار زيادي پيدا مي كند. در اينجا به توضيح مواردي مي پردازيم كه مي تواند در اين تصميم گيري به شما كمك كند پس با مجله جشن عروسي همراه باشيد.

خريد فريزر و يخچال جهيزيه در گذشته دشواري چنداني نداشت چرا كه هم گزينه هاي موجود در بازار بسيار محدود بود و هم اينكه تفاوت چشم گيري بين آنها وجود نداشت. امروزه اما سازندگان لوازم برقي خانگي، معناي تازه اي به اين دستگاه پر كاربرد داده اند. خريداران با انواع مختلف يخچال فريزر، در طرح ها و رنگ هاي متنوع و هم چنين ويژگي هاي گوناگون روبرو هستند. به همين دليل انتخاب محصول مناسب از بين تمامي اين گزينه ها كار ساده اي نيست.

يخچال فريزر ها به چند دسته كلي بر اساس نحوه قرارگيري يخچال و فريزر تقسيم مي شوند كه هر مدل مزايا و معايب خود را دارد. البته بايد توجه داشت كه اين مزايا و معايب با توجه به استفاده كاربر معنا مي يابند. قيمت يخچال فريزر نيز به مدل، اندازه و امكانات آن بستگي دارد.

فريزر بالاي يخچال

قرار گرفتن فريزر در بالاي يخچال سبك پايه اكثر يخچال فريزرهاي خانگي هستند كه از دهه ۱۹۴۰ ميلادي به بازار معرفي شده اند. در اين مدل، فريزر در قسمت بالاي دستگاه و يخچال در قسمت پايين آن قرار گرفته است. دسترسي به بخش فريزر در اين مدل راحت بوده ولي براي استفاده از يخچال و دسترسي به طبقات آن لازم است كمي خم بشويد. اين مدل از نظر قيمت مي تواند مناسب ترين گزينه انتخابي باشد چرا كه در مقايسه با ساير انواع، پايين ترين قيمت را دارد. اين نوع فريزر يخچال جهيزيه داراي فضاي قابل استفاده خوبي مي باشد، به خصوص اگر قابليت هايي مانند آب سردكن، كه فضاي زيادي از داخل يخچال اشغال مي كنند را نداشته باشد. در بين انواع يخچال فريزرها، اين مدل داراي كمترين عرض بوده و براي قرار گرفتن در خانه و آشپزخانه هاي كوچك بسيار مناسب است. كارايي يخچال فريزر هاي فريزر بالا در مقايسه با نوع فريزر پايين و سايد باي سايد بيشتر بوده، تا جايي كه ۱۰ تا ۲۵ درصد انرژي كمتري مصرف مي كنند.

فريزر پايين يخچال

اين مدل از يخچال جهيزيه، تفاوت چنداني با نوع فريز بالا ندارد. همان طور كه مشخص است، در اين مدل، فريزر در قسمت پايين و يخچال در قسمت بالايي قرار گرفته است. اين مدل براي افرادي كه دسترسي راحت به يخچال از اهميت زيادي برخوردار است مناسب مي باشد. چرا كه يخچال كاملا در سطح ديد قرار گرفته و براي دسترسي به طبقات نيازي به خم شدن نيست. البته بايد در نظر گرفت كه در اين مدل، دسترسي به يخچال ممكن است براي كودكان و يا براي مثال افرادي كه از ويلچر استفاده مي كنند، كمي سخت باشد. فضاي قابل استفاده يخچال در اين مدل اندكي كمتر از نوع فريزر بالاست، اما با اين حال قيمت بيشتري دارد.

يخچال سايد باي سايد

يخچال سايد باي سايد را مي توان يكي از پر طرفدار ترين انواع يخچال جهيزيه دانست. اين مدل داراي دو درب مجزا به صورت عمودي است. يخچال در سمت راست و فريزر در سمت چپ دستگاه قرار گرفته است. در بعضي از مدل ها فضاي قابل استفاده يخچال و فريزر به يك اندازه بوده و در بعضي ديگر فضاي بيشتري به يخچال اختصاص داده شده است. در حدود ۷۰ درصد از گنجايش سايد باي سايد، فضاي قابل استفاده مي باشد. ديواره ي جدا كننده فضاي يخچال و فريزر و همچنين وجود آب سردكن و يخ ساز در بيشتر مدل ها، دليل اين كاهش چشمگير فضاي داخلي سايد باي سايد مي باشد. در اين مدل يخچال فريزر، براي باز و بسته شدن درب ها، نياز به فضاي زيادي نيست.

يخچال فريزر درب فرانسوي

يخچال فريزر درب فرانسوي ابعادي مشابه با سايد باي سايد دارد ولي همانند يخچال فريزر نوع فريزر پايين، يخچال در قسمت بالا و فريزر در قسمت پايين قرار گرفته است. دسترسي به يخچال در اين مدل از طريق دو درب ممكن مي شود و طبقات داخلي آن نيز به صورت يك سره قرار گرفته اند. طبقات عريض داخل يخچال فريزر در فرانسوي هر نوع محدوديت براي قرار گرفتن اقلام مختلف مانند انواع ديس هاي بزرگ و … را از ميان برده است. فريزر در اين مدل به صورت يك يا دو كشو در دسترس قرار مي گيرد.

يخچال فريزر چهار درب

يخچال فريزر چهار درب نوعي از يخچال فريزر درب فرانسوي است كه به جاي كشو براي دسترسي به فريزر داراي دو درب مي باشد. مزيت اين مدل در مقايسه با نوع درب فرانسوي، وجود كشوها و طبقات در داخل فريزر است.

 يخچال فريزر دو قلو

 نوع ديگري از يخچال فريزر كه براي استفاده در منزل رايج مي باشد، يخچال فريزر دو قلو مي باشد. يخچال فريزر دوقلو شامل يك يخچال و يك فريزر به صورت كاملا مجزا بوده كه از نظر ابعاد، اندازه و مدل كاملا مشابه هم هستند. از كنار هم قرار گرفتن اين دو، يخچال فريزر دوقلو شكل مي گيرد. از نظر قرارگيري يخچال و فريزر و همچنين باز و بسته شدن درب ها، اين مدل مشابه سايد باي سايد است. با اين تفاوت كه ابعاد بيروني و همچنين فضاي قابل استفاده داخل آن از سايد باي سايد بزرگ تر مي باشد. يكي از مزيت هاي يخچال فريزرهاي دوقلو، امكان قرار دادن يخچال و فريزر به صورت جدا از هم ديگر است.

پس از انتخاب نوع فريزر و يخچال جهيزيه مورد نظر، لازم است به ويژگي ها و امكانات آن توجه كرد. براي مثال مهم ترين ويژگي يخچال فريزر، فضاي داخلي مناسب و وجود طبقات و كشوهاي قابل تنظيم مي باشد. پس از آن مي توان به نور داخلي فضاي يخچال پرداخت. يكي ديگر از ويژگي هاي مثبت در يخچال فريزر كه بايد به آن توجه كرد، هشدار باز ماندن درب مي باشد.

يخچال استيل

به هنگام انتخاب يخچال استيل به اين نكته كه امكان باقي ماندن لك اثر انگشت وجود دارد توجه كنيد. هم چنين رنگ استيل در مدل ها و برند هاي مختلف متفاوت است. بدنه يخچال فريزر استيل قابليت مگنت نداشته و همچنين اثر انگشت روي آن مي ماند. به همين دليل برخي از سازندگان در بعضي مدل ها از استيل مصنوعي استفاده مي كنند كه هم خاصيت مگنت داشته و هم اثر انگشت بر روي بدنه آنها باقي نمي ماند.

آب سرد كن و يخساز يكي از امكاناتي است كه عموما در يخچال فريزر هاي سايد باي سايد ديده مي شد اما در حال حاضر اكثر مدل ها اين امكان را به دستگاه اضافه كرده اند. اين امكان براي افرادي كه در طول روز به دفعات از آب و يخ يخچال استفاده مي كنند بسيار مناسب است چرا كه از باز و بسته شدن پياپي در يخچال و در نتيجه اتلاف انرژي جلوگيري مي نمايد.

  يكي ديگر از امكانات جديدي كه در برخي از يخچال فريزر هاي سايد باي سايد، در فرانسوي و يا چهار در به كار رفته، در هاي تو در توي يخچال است. نوع عام تر اين در، كه به صورت يك دريچه بر روي در اصلي يخچال تعبيه شده، دسترسي به اقلام پر مصرف را ساده تر كرده است. نوع خاصي از اين در هاي تو در تو، در يخچال فريزر سامسونگ به نام شو كيس (Showcase) و در يخچال فريزر ال جي به نام دور اين دور (Door-in-Door) نام گذاري شده است. هر كدام از اين مدل ها طراحي منحصر به خود را دارند.

در انتها مي توان اينطور نتيجه گرفت كه اگر فضاي آشپزخانه تان كوچك است و يا بودجه كمتري براي خريد يخچال فريزر در نظر داريد، بهتر است يخچال فريزر هاي نوع فريزر بالا را انتخاب كنيد. اين يخچال فريزرها اندازه كوچك تري دارند. همچنين در كنار قيمت مناسب و پايين تر، مصرف انرژي كمتري در مقايسه با ديگر مدل ها دارند.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۴۰:۰۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 5
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11301
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب