عروسي
مجله جشن عروسي

راهنماي خريد آينه شمعدان نو عروس

آينه شمعدان چيزي است كه غالبا در ليست خريد عروسي زوج هاي جوان قرار مي گيرد. آينه نماد روشنايي و نيك بختي و شمعدان هايي كه در كنار آينه قرار مي گيرند نشانه سربازهايي هستند كه از عروس داماد نگهباني مي كنند. آينه بخت و دو شمعدان در دو سوي آينه به نشانه روشنايي و آتش، دو عنصر بسيار مهم در فرهنگ ايراني هستند. آينه در بالاي سفره عقد روبه‌روي عروس و داماد قرار داده مي شود تا آنها يكديگر را در آينه ببينند و دل‌هايشان نسبت به هم مانند آينه صاف و زلال باشد و يك جفت شمعدان كه در دو طرف آينه قرار مي‌ گيرند. شمع‌هاي روشن شمعدان‌ها نمايانگر روشنايي و گرمي پيوند ازدواج بين عروس داماد است.

خوشبختانه به دليل كيفيت خوب و قيمت مناسب توليدات ايراني، عروس داماد ها بيشتر تمايل به خريد آينه شمعدان ايراني دارند. البته آينه شمعدان هاي چيني و يا ساخت ديگر كشورها در بازار يافت مي شود اما به دليل كيفيت پايين يا قيمت گران استقبال چنداني از آنها نمي شود. توليدكنندگان آينه و شمعدان توانسته اند با استفاده از ايجاد تنوع و خلاقيت در مدل هاي جديد آينه شمعدان ، بازار فروش خود را پر رونق نگهدارند.

آينه شمعدان عروس

آينه شمعدان از اجزاي اصلي سفره عقد به شمار مي آيد. در همه سفره عقد هاي ايراني آينه و شمعدان وجود دارد.

يكي از آداب و رسومي كه از ديرباز در زمان ازدواج اجرا ميشده و غير قابل چشم پوشي است، چيدن سفره عقد است. آينه و شمعدان يكي از اجزاي واجب سفره عقد است كه هزينه نسبتا بالايي را به عروس و داماد تحميل مي نمايد و مشكل ديگر اينكه پس از عقد، آينه و شمعدان را چگونه نگهداري كنند كه آسيب نبيند. با توجه به اينكه منزل عروس داماد اغلب كوچك است، براي نگهداري از آينه شمعدان مجبور مي شوند كنسول هم بخرند كه خودش نيز جاگير است. عده اي هم با آينده نگري آينه شمعدان بسيار كوچكي خريداري مي كنند.

اما مساله اينجاست كه در سفره عقد با توجه به اينكه تمام خنچه ها بزرگ هستند، آينه شمعدان كوچك زياد به چشم نمي آيد. همانطور كه مي دانيد، از ديرباز آينه را مقابل عروس داماد قرار مي دهند تا هنگام خوانده شدن خطبه عقد تصوير خود را در كنار هم، در آينه ببينند و اين به مفهوم ما شدن است و قديمي ترها مي گويند اينكار بسيار خوش يمن است و در اصل به همين خاطر آينه و شمعدان مي خريدند و در سفره عقد قرار مي دادند به همين دليل آينه شمعدان كوچك هم زيبايي اش ديده نمي شود و هم كاربردي كه بايد داشته باشد را ندارد.
با اجاره كردن آينه و شمعدان بيش از ۸۰% در هزينه ها صرفه جويي مي شود و مهم تر اينكه بعد از عقد هم مشكل نگهداري از آنها را نداريد.

آينه و شمعدان محصولي است كه از زمان ازدواج خريداري مي شود و تنها وسيله ايست كه هرگز تعويض نمي شود. پس چه زيبا است اگر بهترين و زيباترين نوع آن را انتخاب كنيم. اين آينه و شمعدان به وسيله گل و برگ طلا تزئين شده است و همين امر باعث زيبايي و جذابيت بيشتر آن مي شود.

آينه شمعدان نقره

اگر اهل چشم و هم‌چشمي ‌نيستيد، مي‌توانيد آينه و شمعدان‌هايي با قيمت مناسب انتخاب كنيد. البته آينه و شمعدان نقره طرفدار بيشتري دارد چون علاوه بر زيبايي، قيمتي هم هست و يك نوع سرمايه گذاري به حساب مي آيد.

نقره را اگر به خاطر ارزشمند بودن و قابليت تبديل به پول در روز مبادا مي‌خريد، بدجوري اشتباه كرده‌ايد. نقره مثل طلا نيست. دست دومش، به نصف قيمت نو هم خريده نمي‌شود. موقع فروش تازه برايتان توضيح مي‌دهند كه از آن چند ميليوني كه خرج كرده بوديد، بيشترش پول نقره‌كاري بوده، نه اصل جنس. خلاصه كه روي معادل پول بودنش، اصلا حساب باز نكنيد. اما اگر نقره خون‌تان پايين افتاده و اصرار داريد نقره بخريد، نقره‌كاري‌هاي مسطح خيلي بهتر از نقره‌هاي حجيم و گل‌هاي برجسته هستند. مسطح‌ها لايه خيلي نازكي از نقره دارند، اما جلوه‌شان بيشتر است. در حالي كه گل‌برجسته‌ها هم وزن نقره‌شان چندين برابر بيشتر است، هم اصلا از نقره با عيار بالاتري براي ساخت‌شان استفاده مي‌شود كه گران‌ترشان مي‌كند. ضمنا به خاطر اين عيار بالاتر، زودتر هم سياه مي‌شوند و بايد دم به دقيقه ببريدشان براي سفيدكاري. موقع خريد، حتما به عدد عيار و گرم نقره توجه كنيد و فاكتور بگيريد.

شايد براي شما هم اين سوال پيش آمده باشد، براي آنكه در خريد آينه و شمعدان نقره همواره بهترين و مطمئن ترين خريد را داشته باشيم بايد آينه و شمعدان نقره اصل را از كجا بخريم؟ ممكن است شما هم از اطرافيانتان شنيده باشيد كه افرادي آينه و شمعدان نقره خريده اند ولي در خريدشان موفق نبوده و متحمل ضرر شده اند. در اين مطلب سعي شده تا شما را در اين رابطه راهنمايي كنيم پس با مجله جشن عروسي همراه باشيد.

۱- آينه و شمعدان نقره محصولي است كه بايد توسط گروه ، شركت يا واحد توليدي با مجوز توليد و ارائه شود. چرا كه محصولات اين چنين بايد از درگاه هاي تخصصي و كيفي و نظارتي عبور كنند تا از عيارهاي استاندارد بهرمند گردند، پس در خريد اين محصول به نام برند و مجوز واحد توليدي و فروش دقت نماييد.
۲- زيبايي را در نظر بگيريد. هر چه آينه شمعدان شما زيباتر باشد از نماي بهتري برخوردار است و جلوه بيشتري دارد.
۳- وزن آينه شمعدان شما بايد منطقي باشد، سنگيني بيش از حد وزن آن علاوه بر آنكه هزينه خريد شما را بالا مي برد در مواقع حمل و نقل سختي وزن خود را به شما تحميل مي كند.
۴- گارانتي محصول را دريافت نماييد ، شركت هاي معتبر و برندهاي بنام توليد كننده آينه و شمعدان نقره بايد كيفيت محصول خود را ضمانت كنند و در مقابل خريد به شما تضمين بدهند.

آينه شمعدان چوبي

در خانه اكثر ما ايراني ها يك دست آينه و شمعدان يادگار سفيد بختي و روز عروسي مادرانمان حضور دارد. اكثر آينه شمعدان هاي قديمي مدل چوبي هستند. اين آينه شمعدان هاي قديمي و ست به خوبي مي تواند چهره ي زيباتري به سفره ي هفت سين نيز ببخشند پس استفاده از آن ها را فراموش نكنيد. حواستان باشد همان چيزي را كه آماده است بخريد، نه اين‌ كه سفارش دهيد تا برايتان بسازند. تجربه نشان داده، سفارش‌ها معمولا باب طبع مشتري ساخته نمي‌ شوند و بيشتر سليقه سازنده است تا مشتري.

آينه شمعدان كريستال

آينه شمعدانهاي كريستال، خيلي خوشگلند، اما خيلي هم شكننده. آينه‌هاي بدون قاب با شمعدان‌هاي كريستال در بازار زيادند، ولي بايد از فرداي عروسي بگذاريد توي بوفه و دستش هم نزنيد، چون ريسك‌شان بالاست. شمعدان‌هاي طرح لاله هم جزو همين دسته كريستال هستند، اما ايراني و سنتي و باب سليقه افراد خاص. اگر خانه‌تان سبك سنتي دارد و خودتان هم اين جوري مي‌پسنديد، گزينه‌هاي خوبي هستند. معمولي‌هايش را با قيمت مناسب مي توانيد بخريد، اما اگر سراغ عتيقه‌ها برويد، يكهو قيمت‌ها سر به فلك مي‌گذارند. فقط حواس‌تان باشد برقي‌اش را نخريد كه كاملا در تضاد با روحيه سنتي خودشان است.

انواع آينه شمعدان

جنس آينه و شمعدان هاي موجود در بازار معمولا از جنس برنز ، pvc ، طرح چوب ، فلزي ، شمش ، مفتولي ، لوله اي ، كريستالي ، ورقي و سند پلاست عرضه مي شود.
جنس بدنه شمعدان ها و پايه آينه ها بيشتر از جنش سفال ، فلز و چوب استفاده مي شود.
مدل طرح چوب معمولا در رنگ فندقي موجود هستند و اگر با دكوراسيون منزلتان جور باشند بسيار زيبا و ساده خواهند بود.
مدل كريستالي عموما ماندگاري طولاني ندارند و امكان شكستن آنها بسيار است.
مدل چيني هم به ويژه انواع پرنقش و نگار آن بسيار چشم نوازند اما در عين حال خيلي شكننده و گران هستند.
مدل برنز معمولا رنگ تيره، وزن زياد و ماندگاري طولاني دارند و به خاطر تيره بودنشان ديگر نيازي به آبكاري ندارند.

بعضي مدل‌ها هم هست كه فقط به درد خاص‌ پسندها مي خورند. الان در بازار مدل هاي جالبي از تركيب آينه و شمعدان با هنرهاي ايراني وجود دارد. از خاتم‌كاري و ميناكاري گرفته، تا مسي هاي فيروزه كوبي شده و حتي سفالي. اين مدل ها مي توانند خيلي ارزان باشند يا خيلي خيلي گران. با چنين انتخابي مي توانيد كمي از كليشه آينه و شمعدان استيل سفيد فاصله بگيريد.

بهترين گزينه براي خريد آينه شمعدان براي خانه نو عروس با متراژ بالا و بزرگ ، آينه و شمعدان كنسولي است. مدل هاي كنسولي آينه شمعدان با توجه به قدي بودن آينه و كنسول شيك و جا دار و به زيبايي خانه عروس داماد بيافزايد. اما اگر در آپارتماني كوچك زندگي مي كنيد يا فضاي زيادي نداريد بهتر است نوع روميزي و كوچك سفارش دهيد.

اگر به دنبال خريد آينه شمعدان هاي لوكس و مجلل و البته گران قيمت هستيد، بدانيد كه آينه شمعدانهاي با جنس نقره ، برنز و استيل قيمت هاي بالايي دارند. ولي اگر در كنار زيبايي ، قيمت مناسب و ازران بودن هم برايتان مهم است، سراغ مدل چوبي يا شيشه اي برويد.

مراكز فروش شيك ترين و جديد ترين آينه و شمعدان هاي عروس بازار بزرگ، سعدي، مخبرالدوله، لاله زار، ابوسعيد، ميرداماد، شريعتي و اميراكرم بورس فروش آينه و شمعدان تهران هستند.

براي سفارش آينه و شمعدان شما معمولا قسمت اعظم هزينه كار را در ابتداي سفارش مي پردازيد بنابراين اگر آنچه كه از آب در مي آيد مورد علاقه تان نباشد ضرر كرده ايد. مدل آينه شمعدان هاي موجود در بازار آنقدر متنوع هستند كه حتما مي توانيد طرح مورد پسندتان را پيدا كنيد. در غير اين صورت به فروشگاههاي معتبر مراجعه كنيد كه از قبل نمونه كارشان را ديده ايد. مدل مورد نظرتان را به دقت ترسيم كنيد يا عكس آن را در اختيار سازنده قرار دهيد. در ضمن اين روزها سايت هاي مختلفي هم هستند كه به شكل اينترنتي عرضه مي كنند و مدل هاي جور واجور و همه پسندي هم دارند كه زحمت شما را كم مي كند.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۴۳:۵۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 21
دیروز : 22
افراد آنلاین : 2
همه : 11317
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب